Bronquote:Rijken overwegen belastingvlucht
AMSTERDAM (ANP) - Een deel van vermogend Nederland wil volgend jaar een belastingvlucht naar het buitenland maken. Zeker 4 procent overweegt in ieder geval in 2008 fiscaal de grens over te gaan om daar belastingplichtig te worden.
Dat blijkt uit onderzoek van Ruigrok NetPanel in opdracht van het tijdschrift Miljonair. De studie is gehouden in het kader van de presentatie van de Finance Guide 2008, een nieuwe uitgave van het blad. Het onderzoek is uitgevoerd onder 480 mensen met een inkomen van minimaal 2,5 tot 3 keer modaal.
Volgens de onderzoekers zijn het vooral de allerrijksten die de geldwagen voor willen laten rijden om af te zijn van het nivelleringsbeleid van het kabinet. ,,Zeker 9 procent trekt de grens over'', verklaart Onno Aerden, hoofdredacteur Miljonair. ,,Het valt op dat hoe rijker de mensen, hoe sneller ze willen verkassen.'' Tweederde van de welgestelden (64 procent) verwacht immers dat het financiële beleid van minister Bos en de zijnen ,,negatieve gevolgen'' heeft voor de eigen positie.
,,Er lijkt sprake van een gouden emigratiegolf, maar zonder belastingen gaat het ook niet, blijkt uit ons onderzoek. De rijken zien zo'n 22 procent van het vermogen als redelijke belastingdruk'', aldus Aerden. Dat geld zou dan vooral moeten gaan naar betere zorg, vindt 43 procent en beter onderwijs, stelt 31 procent. ,,Het is opvallend dat verbetering van veiligheid en infrastructuur de rijke Nederlanders nauwelijks als een uitgavendoel voor de Staat zien. Kennelijk vertrouwt men op de marktwerking.''
Uit het onderzoek blijkt verder dat beleggen de grote sleutel tot financiële groei is. Meer dan de helft van de mannen belegt, tegenover vier op de tien vermogende vrouwen. Aerden: ,,Vrouwen beleggen opvallend veel 'veiliger'. Niet minder dan de helft kiest voor vastrentende waarden als obligaties tegen één op de drie mannen.''
Maar niet alleen de beurs biedt voldoening, ook het goede doel hoort daar bij. De helft van vermogend Nederland stort tussen 1 en 4 procent van het vermogen aan dergelijke doelen, 4 procent schudt zelfs minstens een tiende van de portemonnee leeg. Overigens denken de rijken wel dat het eigen vermogen in 2008 verder stijgt, ondanks de vrees voor het kabinetsbeleid.
Waarom is de bijdrage van een vermogend iemand groter dan een niet vermogend iemand ? (Of kijk je alleen naar de belastingafdracht ?)quote:Op donderdag 29 november 2007 09:05 schreef Revolution-NL het volgende:
Ga zo door Bos, jaag de vermogende Nederlander die een enorme bijdrage leverd aan de maatschappij het land uit en haal er een "kans" gezin voor terug!
Enig idee wat deze groep per jaar aan belasting afdraagt.quote:Op donderdag 29 november 2007 09:09 schreef LangeTabbetje het volgende:
4 procent van de vermogenden ? Nou, dat is ook niet echt een grote groep ? Ik zou me er niet echt druk over kunnen maken.
quote:Op donderdag 29 november 2007 09:10 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Waarom is de bijdrage van een vermogend iemand groter dan een niet vermogend iemand ? (Of kijk je alleen naar de belastingafdracht ?)
4 procent van de vermogenden is nog steeds een hele hoop centjes die de staatsgrens over gaan.quote:Op donderdag 29 november 2007 09:09 schreef LangeTabbetje het volgende:
4 procent van de vermogenden ? Nou, dat is ook niet echt een grote groep ? Ik zou me er niet echt druk over kunnen maken.
Het gaat hier dus niet om echt rijke mensen maar om mensen die wat boven modaal zitten.quote:Het onderzoek is uitgevoerd onder 480 mensen met een inkomen van minimaal 2,5 tot 3 keer modaal
Ik heb ooit eens een staatje gezien, van de totale opbrengst van de inkomstenbelasting. Daaruit bleek dat het deel wat betrekking had op het 52% tarief, maar een procent of 5 was.quote:Op donderdag 29 november 2007 09:15 schreef Scorpie het volgende:
[..]
4 procent van de vermogenden is nog steeds een hele hoop centjes die de staatsgrens over gaan.
Meer dan een zooi modale inkomens
Plus het geld van deze vermogenden wat niet in NL wordt besteedt. Bovendien gaat het ook arbeidsplaatsen kosten.quote:Op donderdag 29 november 2007 09:15 schreef Scorpie het volgende:
[..]
4 procent van de vermogenden is nog steeds een hele hoop centjes die de staatsgrens over gaan.
Meer dan een zooi modale inkomens
Het grote geld wordt dan ook binnen gebracht door het MKB en wie staan daar nu net aan het hoofd?quote:Op donderdag 29 november 2007 09:22 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Ik heb ooit eens een staatje gezien, van de totale opbrengst van de inkomstenbelasting. Daaruit bleek dat het deel wat betrekking had op het 52% tarief, maar een procent of 5 was.
Inkomstenbelasting wel hoorquote:Op donderdag 29 november 2007 10:25 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
De middenklasse brengt niet het grote geld binnen
Niet? Wie dan? De steuntrekkers?quote:Op donderdag 29 november 2007 10:25 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
De middenklasse brengt niet het grote geld binnen
Rijken en MKBquote:Op donderdag 29 november 2007 10:27 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Niet? Wie dan? De steuntrekkers?
Met een iets boven modaal inkomen ben je volgens de PvdA en SP al stinkende rijk en die mensen moeten bloeden want de PvdA en SP stemmers zijn jaloers.quote:Op donderdag 29 november 2007 09:21 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het gaat hier dus niet om echt rijke mensen maar om mensen die wat boven modaal zitten.
Het blijft absurd zo'n redenatie... Ik snap dat het land besturen en op de schatkist zitten niet makkelijk is... Maar enige creatieviteit zou toch wel een uitkomst zijn.quote:Op donderdag 29 november 2007 10:23 schreef FJD het volgende:
Je pakt de rijken aan om symbolisch aan te geven dat de rijken gestraft moeten worden.
Je pakt daarna de middenklasse aan om echt geld binnen te harken.
Je geeft zoveel mogelijk weg aan de onderlaag.
Voila, JP IV in een notendop
MKB is geen middenklasse?quote:
Jawel hoor. Je betaalt als werkloze gewoon BTW over je boodschapjes, en je betaalt gewoon belasting over je uitkering. Het is alleen wat lager.quote:Op donderdag 29 november 2007 10:32 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
En zonder werk geen belastinginkomsten
Je betaalt netto geen belasting als werkloze, dat snap je toch wel hoop ik.quote:Op donderdag 29 november 2007 10:40 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Jawel hoor. Je betaalt als werkloze gewoon BTW over je boodschapjes, en je betaalt gewoon belasting over je uitkering. Het is alleen wat lager.
Persoonlijk denk ik dat het geld wat 4% van de vermogende groep opbrengt wel meevalt. Daar gaan we echt niet failliet van. De bulk van het belastinggeld komt toch gewoon uit de groep modaal tot 2x modaal, omdat die groep simpelweg ontzettend groot is. Als dus de helft van deze groep zegt te willen verkassen dan zou ik me zorgen gaan maken. Maar dat zie ik niet snel gebeuren.quote:Op donderdag 29 november 2007 09:13 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Enig idee wat deze groep per jaar aan belasting afdraagt.
Ik schat dat er flink wat gezinnen onderhouden onderhouden kunnen worden van deze belasting inkomsten.
Als er meer vermogende Nederlanders dit land verlaten dan moet het geld toch ergens vandaan komen. Wat leid tot extra belasting wat leid tot nog meer mensen die Nederland zullen verlaten. Heerlijk die neerwaartse spiraal en de korzichtigheid van de Partij van de Achteruitgang
Om de 20% BTW (in 2009) te omzeilen hoef je niet te verhuizen. Gewoon boodschappen doen in het buitenland kan natuurlijk ook.quote:Op donderdag 29 november 2007 10:40 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Jawel hoor. Je betaalt als werkloze gewoon BTW over je boodschapjes, en je betaalt gewoon belasting over je uitkering. Het is alleen wat lager.
Ja want in Belgie is de BTW veel lagerquote:Op donderdag 29 november 2007 11:07 schreef HarryP het volgende:
[..]
Om de 20% BTW (in 2009) te omzeilen hoef je niet te verhuizen. Gewoon boodschappen doen in het buitenland kan natuurlijk ook.
http://www.mercer.com.au/(...)ic/idContent/1287670quote:Op donderdag 29 november 2007 11:31 schreef JohnDope het volgende:
Heel Nederland loopt al heel lang leeg wat geld betreft (en daar kan de fiscus niet bij). De Ondernemers zijn diegene die het land laten draaien en niet de wereldvreemde intellectuelen.
Het enige dat de Staat doet is plunderen, roven en plukken, ookal gaat het economisch helemaal super, dat kan alleen maar in Nederland. En waar blijft al dat geld???
Dat politieke geboefte zal nooit een reden voor mij zijn om Nederland te verlaten.quote:Op donderdag 29 november 2007 11:48 schreef michiel5 het volgende:
maar je kunt altijd nog je geluk ergens anders beproeven.
Zo denken veel oostblokkers er ook over.quote:Op donderdag 29 november 2007 11:53 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Ik blijf tot en met het bittere end in Nederland.
En wanneer de moslims goed zijn geïntegreerd en dus die problematiek is opgelost, is er weer een politiek gat ontstaan voor anti-oostblok-partijen.quote:Op donderdag 29 november 2007 11:55 schreef Burghardt het volgende:
[..]
Zo denken veel oostblokkers er ook over.
Ja, omdat de meesten met geld DGA zijn en dus in BOX II betalen... (en in BOX I onder die 52% grens blijven).quote:Op donderdag 29 november 2007 09:22 schreef LangeTabbetje het volgende:
Ik heb ooit eens een staatje gezien, van de totale opbrengst van de inkomstenbelasting. Daaruit bleek dat het deel wat betrekking had op het 52% tarief, maar een procent of 5 was.
Inderdaad, Nederland is een toonbeeld van integratiebeleid. Vooral met iemand als Vogelaar.quote:Op donderdag 29 november 2007 11:57 schreef JohnDope het volgende:
[..]
En wanneer de moslims goed zijn geïntegreerd en dus die problematiek is opgelost, is er weer een politiek gat ontstaan voor anti-oostblok-partijen.
En dat betekent dus, dat de oude - Nederlandse Cultuur Hatende - politici in de toekomst nooit meer de dienst zullen uitmaken.
Natuurlijk ga je er niet failliet van. Maar als je de belastinginkomsten wil verhogen door de "rijken aan te pakken" en ze vertrekken vervolgens waardoor je juist minder binnen haalt, dan schiet je jezelf wel in de voet.quote:Op donderdag 29 november 2007 11:02 schreef Boris_Karloff het volgende:
Persoonlijk denk ik dat het geld wat 4% van de vermogende groep opbrengt wel meevalt. Daar gaan we echt niet failliet van.
Nee, alleen moet die groep wel de verloren belastinginkomsten opbrengen. En ik denk dat ze dat liever niet doen.quote:De bulk van het belastinggeld komt toch gewoon uit de groep modaal tot 2x modaal, omdat die groep simpelweg ontzettend groot is. Als dus de helft van deze groep zegt te willen verkassen dan zou ik me zorgen gaan maken. Maar dat zie ik niet snel gebeuren.
Waarom ben je een ego als je gebruik maakt van de mogelijkheden van Europa?quote:Lekker laten gaan dat groepje Ego's.
De mensen die het hardst roepen dat mensen die overwegen te emigreren maar moeten oprotten hebben zelf het lef niet om te verkassen.quote:Op donderdag 29 november 2007 12:16 schreef DS4 het volgende:
[..]
Waarom ben je een ego als je gebruik maakt van de mogelijkheden van Europa?
Alleen zijn de supermarkten in Nederland veel goedkoper dan Duitsland en België, waarbij nog even aangetekend dat je in België zelfs 21% betaalt en Duitsland 19%, maar belangrijker: de levensmiddelen in NL 6%, Duitsland 7% en België 6%.quote:Op donderdag 29 november 2007 11:07 schreef HarryP het volgende:
Gewoon boodschappen doen in het buitenland kan natuurlijk ook.
Om die uitspraak wordt hartelijk gelachen in Brasschaat en omstreken...quote:Op donderdag 29 november 2007 11:26 schreef michiel5 het volgende:
Als je echt rijk genoeg ben kun je het je gewoon veroorloven om in Nederland te blijven wonen, dan hoef je niet net als al die net-niet-rijken in een dorp net over de grens in Belgie te gaan wonen.
De mensen waar het hier om gaat zijn gevraagd of ze overwegen op korte termijn (fiscaal) te verkassen. Dat is andere koek...quote:Op donderdag 29 november 2007 12:20 schreef Burghardt het volgende:
De mensen die het hardst roepen dat mensen die overwegen te emigreren maar moeten oprotten hebben zelf het lef niet om te verkassen.
Beetje lastig als je elke dag vergaderingen in Nederland hebt...quote:Op donderdag 29 november 2007 12:44 schreef Sapstengel het volgende:
Nou als je echt rijk bent en je gaat in Monaco wonen verdien je het dubbele. Daar betaal je namelijk geen inkomstenbelasting, waar in Nederland wel 52% van je inkomen naartoe gaat (hoogste schijf, maar het lijkt me dat rijken daar wel onder vallen).
Ook al ben je rijk, tegen het dubbele verdienen zou ik geen nee zeggen.
Dat aanpakken van de rijken is dan ook populistsch gebalk van de PVDA. Op de totale belastingsopbrengsten is het een leuk bedrag maar je moet niet doen alsof de rijke bovenlaag de grootste belastingdruk voelen. Dat is klinklare onzin.quote:Op donderdag 29 november 2007 12:16 schreef DS4 het volgende:
Natuurlijk ga je er niet failliet van. Maar als je de belastinginkomsten wil verhogen door de "rijken aan te pakken" en ze vertrekken vervolgens waardoor je juist minder binnen haalt, dan schiet je jezelf wel in de voet.
Of het eigenlijke doel moet zijn om ze werkelijk weg te pesten omdat je ze hier niet meer wil zien. Maar dat zal toch niet?
dat denk ik ook. Maar tot een publieke oproer zal het ook niet komenquote:Nee, alleen moet die groep wel de verloren belastinginkomsten opbrengen. En ik denk dat ze dat liever niet doen.
Omdat ik het hypocriet vind dat mensen hier hun geld verdienen en in het buitenland gaan wonen omdat de belastigdruk ze niet zint. Wel de lusten niet de lasten. Als iedereen in de postitie zat dat hij dat kon doen was Nederland wel snel failiet.quote:Waarom ben je een ego als je gebruik maakt van de mogelijkheden van Europa?
Monaco valt best mee. Voor een vrij gemiddeld appartement betaal je niet meer huur dan voor eenzelfde appartement in het centrum van Amsterdam.quote:Op donderdag 29 november 2007 13:07 schreef paddy het volgende:
Monaco. Mooi daar, maar alles is bijna onbetaalbaar. Maar misschien dan voor de rijken wel fijn dat de normale nettoloner daar niet kan komen.
quote:Op donderdag 29 november 2007 13:13 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Monaco valt best mee. Voor een vrij gemiddeld appartement betaal je niet meer huur dan voor eenzelfde appartement in het centrum van Amsterdam.
De eisen voor een Monegasque Residence Permit zijn alleen wel redelijk streng en dat heb je nodig om je daar te kunnen vestigen. Dus het is nog steeds vrij lastig te doen ja.
Heb toch wel het idee dat er haken en ogen aan zitten. Maar inderaad...Monaco is heel mooi.quote:Als veel bedrijven (brievenbus)vennootschappen oprichten in het belastingparadijs, verdient dit toch veel geld door de grote aantallen, en door andere rechten die ze moeten betalen (registratierecht, etc.). Bovendien maken deze bedrijven gebruik van de lokale dienstensector (trustkantoren, advocaten). Vermogende particulieren tracht men ertoe te brengen hun geld uit te geven in het belastingparadijs (Monaco).
Dan zijn we het daar over eens.quote:Op donderdag 29 november 2007 13:10 schreef Boris_Karloff het volgende:
Dat aanpakken van de rijken is dan ook populistsch gebalk van de PVDA.
Dat niet, maar het is niet wenselijk.quote:dat denk ik ook. Maar tot een publieke oproer zal het ook niet komen
Het geld dat je in NL verdiend is gewoon in NL belast. Daar gaat het dan ook niet om. Het gaat meer om geld dat al lang en breed is verdiend en nu wordt belegd. En natuurlijk om geld wat nog in de holding zit. Maar ook daar is gewoon Vpb over betaald.quote:Omdat ik het hypocriet vind dat mensen hier hun geld verdienen en in het buitenland gaan wonen omdat de belastigdruk ze niet zint. Wel de lusten niet de lasten. Als iedereen in de postitie zat dat hij dat kon doen was Nederland wel snel failiet.
De staat aldaar heeft inkomsten. Het casino... Wat ze er precies mee doen weet ik niet, maar ze zullen toch wel een vorm van sociaal vangnet hebben. Als er maar weinigen gebruik van maken, dan is het ook niet zo prijzig.quote:Op donderdag 29 november 2007 13:25 schreef paddy het volgende:
Bedoel...iedereen kan gehandicapt raken...ernstig ziek enz.
Dit is wel een hele slechte poging tot humorquote:Op donderdag 29 november 2007 10:40 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Jawel hoor. Je betaalt als werkloze gewoon BTW over je boodschapjes, en je betaalt gewoon belasting over je uitkering. Het is alleen wat lager.
Bronquote:Rijken: Weg uit Nederland om belastingen Bos
Vermogend Nederland overweegt om volgend jaar een belastingvlucht naar het buitenland maken. Bijna één op de tien allerrijksten is het financiële beleid van het kabinet Balkenende-IV zo zat, dat hij overweegt te emigreren.
Vier procent van de 'rijken' in Nederland wil een belastingvlucht maken
Dat blijkt uit onderzoek van Ruigrok NetPanel in opdracht van het tijdschrift Miljonair.
Allerrijksten
Het zijn volgens de onderzoekers vooral de allerrijksten die af willen zijn van het nivelleringsbeleid van het kabinet. ‘Zeker 9 procent van de deze groep trekt de grens over,’ verklaart Onno Aerden, hoofdredacteur van Miljonair, tegenover elsevier.nl.
Onder superrijken wordt in dit onderzoek de groep gerekend die per jaar 100.000 euro of meer verdient. 'Gewone rijken' verdienen in het onderzoek minimaal 60.000 euro. In totaal zijn 480 mensen onderzocht. Hieruit blijk dat 4 procent de grens over wil.
‘Hoe rijker de mensen, hoe sneller ze willen verkassen.’ Tweederde van de rijken (64 procent) verwacht dat het financiële beleid van PvdA-minister Wouter Bos van Financiën en de zijnen ‘negatieve gevolgen' heeft voor de eigen positie.
Gouden emigratiegolf
Volgens Aerden is dit een signaal voor het kabinet. 'Het is duidelijk dat een omvangrijke groep het huidige kabinet als bedreigend ervaart.'
‘Er lijkt sprake van een gouden emigratiegolf. De rijken zien de huidige heffingen op het vermogen als een redelijke belastingdruk,’ aldus Aerden. Dat geld zou dan vooral moeten gaan naar betere zorg, vindt 43 procent en beter onderwijs, stelt 31 procent.
Mijn stelling: mensen die heel hard roepen dat ze emigreren, doen dat meestal niet.quote:Op donderdag 29 november 2007 18:41 schreef Martijn_77 het volgende:
Mijn stelling de belastingen van Bos zijn een ramp voor de economie
Inderdaad, de rijken zijn degenen die het makkelijkste ergens weg kunnen. Dus juist die groep moet je met rust laten.quote:Op donderdag 29 november 2007 18:49 schreef El_Psycho het volgende:
Goh... Dat hadden we niet zien aankomen. De rijksten zijn ook het meest mobiel. Naai ze en ze zijn weg. Dag inkomsten.
Idd, Belgie wordt steeds interresanter. Bos doet zaken waar den uyl alleen maar van kon dromenquote:Op donderdag 29 november 2007 18:54 schreef BretsiG het volgende:
En wat te denken van de kapitaalvlucht van mensen die tanken net over de grens omdat het veel goedkoper is, of die drank kopen omdat het veel goedkoper is, of die bouwmaterialen en/of diensten kopen omdat het veel goedkoper is, of medicijnen etc etc etc.
En ik kan het weten want ik woon sinds een jaar net over de grens. Ook grappig: vandaag de afrekening van stroom en gas ontvangen. We hadden hetzelfde voorschot aangehouden als in Nederland. NL - appartement, BE - vrijstaand huis. NL, 100 euro bijbetalen, BE - 580 euro terugontvangen.
Maargoed, zal maar lekker in de stront in NL er zouden nog veeeel meer mensen moeten vertrekken.
Symboolpolitiek bedrijf je door de rijken aan te pakken.quote:Op donderdag 29 november 2007 18:41 schreef Martijn_77 het volgende:
Dat zal een leuke negatieve impact hebben op de begroting van Bos waardoor hij Jan Modaal nog verder moet gaan uitknijpen. Nee, Bos is echt goed bezig![]()
quote:Op donderdag 29 november 2007 18:54 schreef BretsiG het volgende:
Maargoed, zak maar lekker in de stront in NL er zouden nog veeeel meer mensen moeten vertrekken.
Nederland verrechtst juist enorm.quote:Op donderdag 29 november 2007 18:54 schreef BretsiG het volgende:
En wat te denken van de kapitaalvlucht van mensen die tanken net over de grens omdat het veel goedkoper is, of die drank kopen omdat het veel goedkoper is, of die bouwmaterialen en/of diensten kopen omdat het veel goedkoper is, of medicijnen etc etc etc.
En ik kan het weten want ik woon sinds een jaar net over de grens. Ook grappig: vandaag de afrekening van stroom en gas ontvangen. We hadden hetzelfde voorschot aangehouden als in Nederland. NL - appartement, BE - vrijstaand huis. NL, 100 euro bijbetalen, BE - 580 euro terugontvangen.
Maargoed, zak maar lekker in de stront in NL er zouden nog veeeel meer mensen moeten vertrekken. Communistische trekjes begint het te krijgen, vol met jaloers links tuig. BAH.
Als je 400 meter van de grens woont valt er weinig te integreren he? Ze praten hier ook Nederlands hoor.quote:Op donderdag 29 november 2007 18:59 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Jij ook de groeten!
Probeer je je wel een beetje te integreren, voordat ze daar een nog grotere hekel krijgen aan de vluchtende Nederlanders?
Inderdaad zeg, ik moet ook maar eens in Wassenaar gaan wonen dan.quote:Op donderdag 29 november 2007 19:07 schreef popolon het volgende:
Als je 60.000 verdient ben je dus al rijk?
Ik verstond toch altijd echt wat anders onder die term.
Noem dan eens een aantal zaken om hier WEL te blijven!?quote:Op donderdag 29 november 2007 19:00 schreef Aurelianus het volgende:
Tragisch om te zien dat geldzaken voor sommige mensen dé reden zijn om wel of niet in een land te wonen.
Dan tief je toch lekker op.quote:Op donderdag 29 november 2007 19:23 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Noem dan eens een aantal zaken om hier WEL te blijven!?
De fantastische zorg? De prima onderwijs? De lekker goedkope huizen? Het mooie weertje?
Nederland ZUIGT gewoon, en het wordt er niet beter op.
AZ, lekker wijven, bier, carnaval en de Elfstedentocht.quote:Op donderdag 29 november 2007 19:23 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Noem dan eens een aantal zaken om hier WEL te blijven!?
De fantastische zorg? De prima onderwijs? De lekker goedkope huizen? Het mooie weertje?
Nederland ZUIGT gewoon, en het wordt er niet beter op.
Helaas.....quote:Op donderdag 29 november 2007 18:48 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Mijn stelling: mensen die heel hard roepen dat ze emigreren, doen dat meestal niet.
AZ is fantastisch (en hier om de hoek, want ik woon in Alkmaarquote:Op donderdag 29 november 2007 19:25 schreef Monidique het volgende:
[..]
AZ, lekker wijven, bier, carnaval en de Elfstedentocht.
Die's altijd in Oostenrijk hoor.quote:
quote:Op donderdag 29 november 2007 19:42 schreef popolon het volgende:
[..]
Die's altijd in Oostenrijk hoor.
Het klinkt alsof ze al jaren hier last van hebben, terwijl er in de eerste miljoenennota alleen nog maar is gesproken over maatregelen. En in die miljoennota staat alleen het zwaarder belasten van huizen boven het miljoen als relevant issue voor de rijkeren, terwijl dat zelfs voor de groep van 60.000 per jaar nog te hoog gegrepen is.quote:Bijna één op de tien allerrijksten is het financiële beleid van het kabinet Balkenende-IV zo zat, dat hij overweegt te emigreren.
ha ha \o/quote:Op donderdag 29 november 2007 20:55 schreef AgLarrr het volgende:
Wehehe. Ben je met 100k per jaar al rijk? Dat valt me dan wel weer mee..
Ik snap het verband tussen deze zinnen niet. Je zou zeggen dat de eerste zin een voorzichtige conclusie is, niet gestaafd door feiten - er wordt immers gesproken over voornemens, niet over mensen die vertrekken, maar ok - De rest van de alinea zou dan ruimte kunnen bieden voor een onderbouwing, maar... Daar lees ik dat men de belastingdruk wel ok vindtquote:Er lijkt sprake van een gouden emigratiegolf. De rijken zien de huidige heffingen op het vermogen als een redelijke belastingdruk, aldus Aerden. Dat geld zou dan vooral moeten gaan naar betere zorg, vindt 43 procent en beter onderwijs, stelt 31 procent.
Op welke maatregelen van Bos doel je?quote:Op donderdag 29 november 2007 18:56 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd, Belgie wordt steeds interresanter. Bos doet zaken waar den uyl alleen maar van kon dromen
Nou, misschien omdat je hier een leven op hebt gebouwd, familie en vrienden hebt, dat soort vergezochte zaken? Je doet alsof we in een derdewereldland wonen, terwijl we het nog nooit zo goed hebben gehad.quote:Op donderdag 29 november 2007 19:23 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Noem dan eens een aantal zaken om hier WEL te blijven!?
De fantastische zorg? De prima onderwijs? De lekker goedkope huizen? Het mooie weertje?
Nederland ZUIGT gewoon, en het wordt er niet beter op.
Je kan ook grensarbeider wordenquote:Op donderdag 29 november 2007 21:40 schreef Fides het volgende:
Belastingdruk in Belgie hoger dan hier las ik laatst. Tenzij je op ze Guus Hiddinks je belastingsformulieren invult.
Vroeger was alles toch beter!?quote:Op vrijdag 30 november 2007 14:01 schreef Aurelianus het volgende:
[..]
Nou, misschien omdat je hier een leven op hebt gebouwd, familie en vrienden hebt, dat soort vergezochte zaken? Je doet alsof we in een derdewereldland wonen, terwijl we het nog nooit zo goed hebben gehad.
Waarom wil je ze dan toch zoveel belasting laten betalen?quote:Op donderdag 29 november 2007 09:09 schreef LangeTabbetje het volgende:
4 procent van de vermogenden ? Nou, dat is ook niet echt een grote groep ? Ik zou me er niet echt druk over kunnen maken.
en dan niet te vergeten dat die vermogenden waarschijnlijk minder % belasting betalen dan jan modaalquote:Op donderdag 29 november 2007 09:09 schreef LangeTabbetje het volgende:
4 procent van de vermogenden ? Nou, dat is ook niet echt een grote groep ? Ik zou me er niet echt druk over kunnen maken.
veel succes danquote:Op vrijdag 30 november 2007 14:40 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Vroeger was alles toch beter!?
En je doet net alsof alles buiten Nederland automatisch minder is.
En ik denk dat ik buiten Nederland een prettiger leven kan opbouwen, ook voor mijn kinderen straks.
Familie zie ik nu al nooit dus daar heb ik niets mee.
En vrienden die hebben dan een mooie plek om te logeren
De reden dat ik weg wil is niet alleen geld. Het gaat voornamelijk over de huidige 'sfeer' in het land, de zorgwekkende ontwikkelingen in het onderwijs en de zorg, de totaal verklootte overheid met veels te veel regeltjes, wetten, bureaucratie, bullshit, [b]populisme, etc etc...
Ik heb een beetje genoeg van al dat gezeik om niets hier in dit land. Er is veels te veel om je druk om te maken. Kleine dingetjes die simpel zouden moeten zijn maar moeilijk gemaakt worden door allerlij idioten die even hun stempel ergens op willen drukken...[/b]
Nederland is zo slecht nog niet lijkt me. We stonden geloof ik op de 8e plaats als het gaat om de prettigste landen om te wonen. Ik weet ook niet hoe je er bij komt dat we hier geen prima zorg hebben, want ook daar staan we in de top van de lijst. Qua democratie en persvrijheid staan we 1e, en qua onderwijs en criminaliteit zitten we rond het Europees gemiddelde.quote:Op donderdag 29 november 2007 19:23 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Noem dan eens een aantal zaken om hier WEL te blijven!?
De fantastische zorg? De prima onderwijs? De lekker goedkope huizen? Het mooie weertje?
Nederland ZUIGT gewoon, en het wordt er niet beter op.
Ik doe niet alsof alles buiten Nederland minder is, al moet ik je er wel voor waarschuwen dat ze daar ook 'regeltjes, wetten, bureaucratie, bullshit, populisme, etc etc' hebben. Jij lijkt te zeggen alsof alles buiten Nederland beter is: problemen zijn er echter overal.quote:Op vrijdag 30 november 2007 14:40 schreef Yi-Long het volgende:
Vroeger was alles toch beter!?
En je doet net alsof alles buiten Nederland automatisch minder is.
Als je genoeg hebt van het gezeik, waarom begin je dan niet bij jezelf? In plaats van zeuren dat alles maar verkeerd is en dat je wil emigreren kun je jezelf ook gewoon inzetten voor een beter Nederland. Ik noem maar iets radicaals.quote:Op vrijdag 30 november 2007 14:40 schreef Yi-Long het volgende:
Ik heb een beetje genoeg van al dat gezeik om niets hier in dit land. Er is veels te veel om je druk om te maken. Kleine dingetjes die simpel zouden moeten zijn maar moeilijk gemaakt worden door allerlij idioten die even hun stempel ergens op willen drukken...
In zijn algemeenheid klopt dat. Voor de DGA die het geld uit zijn (kasgeld-)vennootschap wil halen niet. Dat kost in NL 25% en kan aldaar extragratis. Dat scheelt!quote:Op donderdag 29 november 2007 21:40 schreef Fides het volgende:
Belastingdruk in Belgie hoger dan hier las ik laatst.
Ik denk dat er in ieder land gezeik om niets is.. echter, de meerderheid van de kwesties en kwestietjes die in een land spelen bereiken de buitenlandse pers niet.quote:Op vrijdag 30 november 2007 14:40 schreef Yi-Long het volgende:
Ik heb een beetje genoeg van al dat gezeik om niets hier in dit land. Er is veels te veel om je druk om te maken. Kleine dingetjes die simpel zouden moeten zijn maar moeilijk gemaakt worden door allerlij idioten die even hun stempel ergens op willen drukken...
Ik ken toevallig wat mensen die er vandaan komen en/of wonen... Ze zijn niet zo positief als jij. Met name niet vanwege de overdracht aan China.quote:
Idealistquote:Op vrijdag 30 november 2007 22:07 schreef OldJeller het volgende:
Goedzo, misschien leert dit pauperkabinet daar wat van.
Ik zou het maar niet geloven.quote:Op vrijdag 30 november 2007 17:34 schreef DS4 het volgende:
[..]
In zijn algemeenheid klopt dat. Voor de DGA die het geld uit zijn (kasgeld-)vennootschap wil halen niet. Dat kost in NL 25% en kan aldaar extragratis. Dat scheelt!
(voordat je deze truuk toepast, even de haken en ogen doornemen met de fiscalist)
In Monaco wonen ook arme mensen hoor, de meesten die daar staan ingeschreven wonen er nietquote:Op donderdag 29 november 2007 13:25 schreef paddy het volgende:
Heb toch wel het idee dat er haken en ogen aan zitten. Maar inderaad...Monaco is heel mooi.Ik behoor tot de middenmoot, dus voor mij is het niet weggelegd. Wat doet de gezondheidszorg daar eigenlijk? Bedoel...iedereen kan gehandicapt raken...ernstig ziek enz.
Niet alleen ben ik fiscalist en dus prima op de hoogte van de wetgeving, ik ken meerderen die deze route bewandelen.quote:Op vrijdag 30 november 2007 23:42 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik zou het maar niet geloven.
Dus al die Hollanders in Brasschaat zijn zo gek als een deur? Dat is ook een opvatting...quote:Voor een DGA van een Nederlandse onderneming is het gewoon nergens beter wonen dan in Nederland
klopt hoor het ook van mijn belgische familie komt door het lage btw tarief op noodzekelijke dingen als voedsel en kledingquote:Op zaterdag 1 december 2007 12:00 schreef henkway het volgende:
Nederland voor Belg goedkoop
door onze correspondent
BRUSSEL - De Belgische consumentenbond adviseert onze zuiderburen om voortaan massaal in Nederland te gaan winkelen, omdat vrijwel alles hier veel goedkoper is.
Als de rijken liever in Belgie wonen moeten ze dat doen, en lekker daar het geld oppotten en investeren in aandelen, ik blijf hier.quote:Op zaterdag 1 december 2007 13:13 schreef Yi-Long het volgende:
Dan zou ik juist in Duitsland de boodschappen doen (als je aan de grens woont), want ik vind Duitsland weer goedkoper dan NL qua boodschappen.
ligt eraan wat je wilt hebben en an welke grens je woontquote:Op zaterdag 1 december 2007 13:13 schreef Yi-Long het volgende:
Dan zou ik juist in Duitsland de boodschappen doen (als je aan de grens woont), want ik vind Duitsland weer goedkoper dan NL qua boodschappen.
Uiteindelijk is het toch iedereen voor zichzelf, behalve voor mensen die geld van de overheid krijgen.quote:Op vrijdag 30 november 2007 23:37 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Idealist
Het enige wat elk departement mogelijk leert is dat ze niet genoeg geld hebben om al hun projecten (die ons gaan helpen, natuurlijk) te bekostigen, en dus dat ze meer geld nodig hebben. Om ons te helpen.
Van de regen in de drup.
quote:Op zaterdag 1 december 2007 10:38 schreef DS4 het volgende:
[..]
Niet alleen ben ik fiscalist en dus prima op de hoogte van de wetgeving, ik ken meerderen die deze route bewandelen.
[..]
Je kan lullen tot je een ons weegt maar als je emigreert moet je je AB afrekenen. Niet afrekenen is altijd goedkoper als het wel af te rekenen.
Voorlopig is dit gewoon zo misschien als de lasten erg gaan stijgen dat dit anders wordt maar je kan nergens beter zitten met een AB van een Nederlandse onderneming in Nederland.
Dus al die Hollanders in Brasschaat zijn zo gek als een deur? Dat is ook een opvatting...
Bedrijfsopvolging
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |