Gaan we weer? Wie beschimpt er nou wie? Het is toch vooral StopBos momenteel. Zoiets zou je toch eens met Wilders of Verdonk moeten flikken. Een club moslims die een website StopWilders.nl met radiospotjes en krantenadvertenties gaat beginnen? Jeetje zeg, het land zou te klein zijn. Dus hou het even realistisch aub.quote:Op vrijdag 19 oktober 2007 14:28 schreef speknek het volgende:
[..]
Aan de andere kant vind ik de beschimping die nu plaatsvindt, ook aardig aan Fortuyn memoreren. Niet alleen is het onterecht (Verdonk is wel een beetje simpel, maar absoluut geen rechts-extremist), het enige dat het doet is de positie van Verdonk verstevigen.
Leuke gedachte-experiment, maar ik mis nog een nadere toelichting over de overeenkomsten van de NSB en de politieke beweging van Verdonk.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, daar kan ik me op zich wel in vinden ja; de beweging van Rita Verdonk kent bepaalde overeenkomsten met de NSB. Dit lijkt in de ogen van velen misschien een tegenstrijdigheid. De bottle-neck bij deze vergelijking: NSB zou heulen met de Duitse vijand, zoals links dat via de multiculturele samenleving tegenwoordig doet met de Islamitische 'vijand'. Dit is echter, als je de literatuur over de NSB erover naslaat, een oppervlakkige analyse. De NSB olv Mussert heeft nog tijdens de bezetting gestreefd naar autonomie van Nederland binnen het verband van de door Duitsland bezette gebieden. Hetzij echte onafhankelijkheid in een soort commonwealth relatie met Duitsland, hetzij autonomie in een soort van Germaanse bond van landen olv Duitsland. Het is dan ook zeer de vraag of Mussert eigenlijk wel de landverrader was waarvoor hij versleten wordt.
quote:Zes op de tien Nederlanders trots op eigen land.
Zes op de tien Nederlanders (60 procent) zeggen trots te zijn op hun land. Onder de mensen die bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen op CDA en VVD hebben gestemd, is deze vaderlandse trots het grootst. Trots is men in mindere mate op de Europese Unie: drie op de tien ondervraagden (31 procent) is het eens met de stelling ‘Ik ben trots op de Europese Unie’.
Onder de ondervraagden die bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen op de SP hebben gestemd, is de trotsheid op Nederland het laagst (40 procent). Ook onder de LPF-stemmers zijn relatief weinig mensen te vinden die trots op hun land zijn (42 procent). De vaderlandse trots is het grootst onder stemmers op de twee grootste regeringspartijen: CDA (76 procent) en VVD (70 procent). Ook onder PvdA-stemmers zijn relatief veel mensen te vinden die trots op hun land zijn (66 procent). Van de kleinste regeringspartij (D66) is 59 procent van de aanhang trots op Nederland.
Ten aanzien van de Europese Unie zien we het volgende beeld. De SP’er en LPF’er zijn het minst trots op de Europese Unie (16 procent en 25 procent). Onder stemmers op D66, CDA en Groen Links worden relatief de meeste mensen gevonden die trots op de EU zijn (respectievelijk 43 procent, 41 procent en 34 procent). Van de VVD-stemmers is 32 procent en van de PvdA-stemmers is 28 procent trots op de EU.
Mannen lijken het meest trots op Nederland te zijn: tweederde (66 procent) van de mannen onderschrijft de stelling ‘Ik ben trots op Nederland’. Dit geldt voor 53 procent van de vrouwen. Verder geldt dat naarmate de leeftijd toeneemt, het trotse gevoel ook toeneemt. Van de ondervraagden die jonger zijn dan 35 jaar, geeft iets meer dan de helft aan trots op Nederland te zijn (53 procent). Onder de ondervraagden van 55 jaar of ouder vinden we 72 procent ‘trotse’ Nederlanders. Ook neemt het trotse gevoel toe naarmate het inkomen toeneemt. Van de ondervraagden met een beneden modaal inkomen stelt minder dan de helft (48 procent) trots op Nederland te zijn, terwijl dit voor tweederde (67 procent) van de ondervraagden met een boven modaal inkomen geldt.
geplaatst: 4 feb 2005
Jij zou trots zijn op een hele grove schending van privacy ed. die gepaart gaat met die stevige aanpak die jij wil?quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:52 schreef Gia het volgende:
De naam slaat ook niet op hoe wij ons nu voelen, maar op hoe wij ons willen voelen.
Als er een regering komt die wél iets aan de problemen doet, een stevige aanpak, dan is dat iets waar we trots op kunnen zijn.
Op de regering die er nu zit ben ik echt niet trots.
Op de manier waarop we nu met de problemen omgaan, ben ik niet trots.
Op de manier hoe mensen kruipen voor terreur en dreigementen, ben ik niet trots.
Tsja, als je het zo stelt...quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:54 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Jij zou trots zijn op een hele grove schending van privacy ed. die gepaart gaat met die stevige aanpak die jij wil?
Jij zou trots zijn op een land die haar burgers, veel erger dan nu, behandelt als crimineel. Schuldig tot het tegendeel bewezen is ...
Ja, tuurlijk, in deze reply en daaronder heb ik er al over gediscussieerd: Hulde aan de staatsman die het nooit werdquote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:38 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Leuke gedachte-experiment, maar ik mis nog een nadere toelichting over de overeenkomsten van de NSB en de politieke beweging van Verdonk.
Zou je wat specifieker op die overeenkomsten kunnen ingaan, die jij meent waar te nemen? Noem er eens een paar, bijvoorbeeld.
Dig Ishta had het over angst? Dat speelde in die tijd ook een rol.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:43 schreef SCH het volgende:
Het slaat natuurlijk nergens op Verdonk met de NSB te vergelijken. Ik vind de analyse van Dig Ishta veel treffender. De zoektocht naar symbolen en de onzekerheid over de identiteit.
Ik vind jouw overpeinzingen prima, maar zijn ze ook nog op iets tastbaars gebaseerd?quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:57 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, tuurlijk, in deze reply en daaronder heb ik er al over gediscussieerd: Hulde aan de staatsman die het nooit werd
Tuurlijk, angst is bijna altijd de belangrijkste raadgever bij dit soort dingen. Maar onzekerheid is belangrijker. Je ziet het hier toch ook bij veel mensen. Zo'n Gia is logischerwijze nogal onzeker over wie ze is en hoe ze haar plekje in Nederland weer opnieuw moet inrichten. Veel mensen gaan dan niet bij zichzelf te rade maar wijzen in eerste instantie naar anderen. Dat moet ook even tijd hebben.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dig Ishta had het over angst? Dat speelde in die tijd ook een rol.
Verdonk wil zich met name bezighouden met bezighouden met files, ouderenzorg, onderwijs, immigratie en integratie.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dig Ishta had het over angst? Dat speelde in die tijd ook een rol.
Historische beoordeling van de NSB.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:01 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ik vind jouw overpeinzingen prima, maar zijn ze ook nog op iets tastbaars gebaseerd?
Je bent dus niet trots dat NL relatief het meeste ter wereld bijdraagt aan ontwikkelingshulpquote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:03 schreef SCH het volgende:
[..]
Tuurlijk, angst is bijna altijd de belangrijkste raadgever bij dit soort dingen. Maar onzekerheid is belangrijker. Je ziet het hier toch ook bij veel mensen. Zo'n Gia is logischerwijze nogal onzeker over wie ze is en hoe ze haar plekje in Nederland weer opnieuw moet inrichten. Veel mensen gaan dan niet bij zichzelf te rade maar wijzen in eerste instantie naar anderen. Dat moet ook even tijd hebben.
Maar met trots is niks mis maar het kan ook heel gemakkelijk een hol begrip zijn. Zoals Gia het hier boven beschrijft, snap ik er echt geen zak van. Waar wil je nou trots op zijn? Ik ben trots op mijn vriend omdat ie al tien jaar de hoogbejaarde overbuurvrouw helpt met de verzorging van haar tuin, ik ben trots op mezelf omdat ik een autistisch jongetje help om zijn plekje in het leven te vinden, ik ben trots op Gia omdat ze een lieve moeder voor haar kinderen is enz. enz. Maar niet op 'het land'.
Dit is een beetje te gemakkelijk.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Historische beoordeling van de NSB.
Ik zie ontwikkelingshulp nou niet direct bij de speerpunten van Rita staan.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:17 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Je bent dus niet trots dat NL relatief het meeste ter wereld bijdraagt aan ontwikkelingshulp
Niet trots als er TV acties zijn bij internationale rampen zoals de tsunami waar velen zeel gul waren.
Niet trots op de vele humanitaire hulp waar NL zich over de hele wereld zich inzet.
Niets trots op artsen zonder grenzen die met gevaar voor eigen leven anderen helpen.
enz................
en ja, dát is ook Nederland.
Daar ben ik wél trots op iit tot jou.
Ik geloof niet dat we, op dit moment, bepaald trots kunnen zijn op de ouderenzorg in Nederland.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:33 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik zie ontwikkelingshulp nou niet direct bij de speerpunten van Rita staan.
Het was toch de SP die bezwaar maakte tegen de nieuwe Grondwet? De "Nederlandse Identiteit kwam in gevaar".quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 11:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Je zou eens iets over de NSB moeten lezen. Ook een Beweging. Ook 'trots op Nederland'. Veel van de elementen die je nu van Verdonk hoort, vind je terug in de aanloop naar en de beginfase van de NSB. Verschil is, dat Nederland toentertijd zo verzuild was, dat de NSB nauwelijks een rol van betekenis kon spelen (maar desalniettemin bij de eerste verkiezingen in 1935 8% van de stemmen haalde).
Het is nogal subjectief natuurlijk waar je wel en niet trots op bent. Sommige punten van de ouderenzorg, gehandicaptenzorg enz. wel. Anderen zeker niet. Ik ben er ook niet trots op hoe we in het algemeen met het milieu omgaan. Of met vluchtelingen, asielzoekers en immigranten. Maar ik denk dat de invulling daarvan dus erg subjectief is.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:37 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat we, op dit moment, bepaald trots kunnen zijn op de ouderenzorg in Nederland.
Het is te hopen, zeker voor ons in een verre toekomst, dat we dit wel kunnen worden.
Dat vind ik een zorgwekkende uitspraak die nergens op is gebaseerd. Ik denk dat bepaalde patronen zich zeker herhalen.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:43 schreef Ippon het volgende:
Lachwekkend dat teruggrijpen naar historische gebeurtenissen terwijl elk weldenkend mens weet dat de geschiedenis zich nooit herhaald.
Je historische onbenulheid toont zich in elke post. Als IETS zich herhaalt, is het de geschiedenis wel.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:43 schreef Ippon het volgende:
[..]
Lachwekkend dat teruggrijpen naar historische gebeurtenissen terwijl elk weldenkend mens weet dat de geschiedenis zich nooit herhaald.
Hoe kom je daar nou bij? De context is anders, de mensen zijn veranderd .... hoe kan een gebeurtenis zich dan herhalen?quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:44 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat vind ik een zorgwekkende uitspraak die nergens op is gebaseerd. Ik denk dat bepaalde patronen zich zeker herhalen.
Zie mijn vorige post.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je historische onbenulheid toont zich in elke post. Als IETS zich herhaalt, is het de geschiedenis wel.
Ja, dat ben ik eens.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:43 schreef SCH het volgende:
[..]
Het is nogal subjectief natuurlijk waar je wel en niet trots op bent. Sommige punten van de ouderenzorg, gehandicaptenzorg enz. wel. Anderen zeker niet. Ik ben er ook niet trots op hoe we in het algemeen met het milieu omgaan. Of met vluchtelingen, asielzoekers en immigranten. Maar ik denk dat de invulling daarvan dus erg subjectief is.
Mijn punt is dat het paraplubegrip 'Trots op Nederland' erg weinig zegt, maar daar ben je het geloof ik wel mee eens.
De geschiedenis herhaalt zich betekent in mijn ogen dat bepaalde patronen terugkeren en daar zijn dan ook erg veel voorbeelden van. Jij hebt het over een exacte kopie, dat is heel wat anders. Maar het is wel degeljik zo dat er een soort repeterende stroom in de geschiedenis zit, zowel positief als negatief. Dat lijkt me evident en daar kunnen we ons voordeel mee doen.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:46 schreef Ippon het volgende:
[..]
Hoe kom je daar nou bij? De context is anders, de mensen zijn veranderd .... hoe kan een gebeurtenis zich dan herhalen?
Heeft ze haar punten al bekend gemaakt?quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:33 schreef SCH het volgende:
Ik zie ontwikkelingshulp nou niet direct bij de speerpunten van Rita staan.
Misschien komt het omdat iemand, in dit geval Rita, het denkt te kunnen claimen. Ik wil ook trots zijn maar zelf uitmaken waarop. Ik kan de trots niet delen als ik zie hoe zij aankijkt tegen vreemdelingen, immigranten en de manier waarop ze dat beleid voorheen heeft vormgegeven. Als zij dan het begrip trots claimt en dat ook op dat soort dingen legt, word ik daar wel wat ongemakkelijjk van ja. Dat is niet de trots op het Nederland dat het lang is geweest en waar ik het gevoel van trots en vrijheid bij heb.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:47 schreef damian5700 het volgende:
En tegelijkertijd vind ik het onbegrijpelijk, dat dit zoveel kritiek en zelfs agressie opwekt.
Welnee, 'tijd' is vluchtig, 1-dimensionaal en onomkeerbaar. Elk moment in de tijd heeft zijn eigen unieke context, zijn eigen unieke actoren. Als er sprake is van een wederkerend patroon berust dat enkel en alleen op toeval. De angst voor de nationale driekleur berust daarom op waanideeën waar alle grote linkse denkers berucht om zijn.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:54 schreef SCH het volgende:
[..]
De geschiedenis herhaalt zich betekent in mijn ogen dat bepaalde patronen terugkeren en daar zijn dan ook erg veel voorbeelden van. Jij hebt het over een exacte kopie, dat is heel wat anders. Maar het is wel degeljik zo dat er een soort repeterende stroom in de geschiedenis zit, zowel positief als negatief. Dat lijkt me evident en daar kunnen we ons voordeel mee doen.
Ik zie in die titel helemaal geen exclusieve claim, maar meer een persoonlijke overtuiging of beleving.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:56 schreef SCH het volgende:
[..]
Misschien komt het omdat iemand, in dit geval Rita, het denkt te kunnen claimen. Ik wil ook trots zijn maar zelf uitmaken waarop. Ik kan de trots niet delen als ik zie hoe zij aankijkt tegen vreemdelingen, immigranten en de manier waarop ze dat beleid voorheen heeft vormgegeven. Als zij dan het begrip trots claimt en dat ook op dat soort dingen legt, word ik daar wel wat ongemakkelijjk van ja. Dat is niet de trots op het Nederland dat het lang is geweest en waar ik het gevoel van trots en vrijheid bij heb.
Het woord Tweede Wereldoorlog heb ik volgens mij niet gebruikt. Maar de overeenkomsten liggen in 1. de wrs rechtsliberale sociaal-economische koers. 2. angst speelt een grote rol: RV ---> voor Islamisering, NSB ---> voor communisme. 3. als gevolg hiervan terugtrekken op de nationale roots ---> zweem van nationalisme en het benadrukken van het volkse of het volk. 4. de NSB was uitgesproken antiparlementair, RV heeft afkeer van het Den Hagisme. Zo een rijtje vermoedelijke overeenkomsten.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:19 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dit is een beetje te gemakkelijk.
Jij trekt deze topic in verband met de Tweede Wereldoorlog en de NSB. Bovendien stel je, dat de beweging van Rita Verdonk bepaalde overeenkomsten met de NSB kent.
Ik wil klip en klaar, dus zonder verwijzigen naar andere topics, van die overeenkomsten kennis nemen.
Het gaat niet alleen om het herkennen van bepaalde patronen natuurlijk; het is ook zo dat we bwvs nu in deze situatie zitten agv ontwikkelingen in het verleden. Dus door kennis te nemen van de geschiedenis kun je het heden beter begrijpen.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:44 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat vind ik een zorgwekkende uitspraak die nergens op is gebaseerd. Ik denk dat bepaalde patronen zich zeker herhalen.
daar zou je trots op kunnen zijn als een groot gedeelte van de bevolking niet om de haverklap zou lopen zeiken over "deze geldverspilling" die nu zou moeten stoppen omdat we het geld zelf nodig hebbenquote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:17 schreef Dr.Nikita het volgende:
Je bent dus niet trots dat NL relatief het meeste ter wereld bijdraagt aan ontwikkelingshulp
normaalste zaak van de wereld, dat je een ander in acute nood helpt, moet je daar trots op zijn ?quote:Niet trots als er TV acties zijn bij internationale rampen zoals de tsunami waar velen zeel gul waren.
bedoel je nou individuele hulp of het inzetten van het leger ?quote:Niet trots op de vele humanitaire hulp waar NL zich over de hele wereld zich inzet.
een aantal pas werkloos geworden artsen volgen het franse voorbeeld op .. top natuurlijk dat ze dat doen, ik ben best trots op een mensheid met zoveel compassie voor de medemens en op het individu dat zijn leven daarvoor wil geven .. maar wtf heeft dat met Nederland te maken ?quote:Niets trots op artsen zonder grenzen die met gevaar voor eigen leven anderen helpen.
Dat stelde ik ook niet.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 13:03 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het woord Tweede Wereldoorlog heb ik volgens mij niet gebruikt.
Inderdaad vermoedens.quote:Maar de overeenkomsten liggen in 1. de wrs rechtsliberale sociaal-economische koers. 2. angst speelt een grote rol: RV ---> voor Islamisering, NSB ---> voor communisme. 3. als gevolg hiervan terugtrekken op de nationale roots ---> zweem van nationalisme en het benadrukken van het volkse of het volk. 4. de NSB was uitgesproken antiparlementair, RV heeft afkeer van het Den Hagisme. Zo een rijtje vermoedelijke overeenkomsten.
Wat is daarop tegen? Dit soort dingen is natuurlijk nooit natuurwetenschap. Je kunt slechts aannemelijk maken. Ik denk dat deze vergelijking aannemelijk of aantoonbaar te maken valt. Het siallante van deze vergelijking is dan dat juist de linkse opponenten van Verdonk vaak het etiketje NSB krijgen opgeplakt, hè onder het mom van landverraderspraktijken. En dat is - aantoonbaar- een vrij oppervlakkige vergelijking.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 13:13 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dat stelde ik ook niet.
[..]
Inderdaad vermoedens.[ afbeelding ]
Ik vind het nogal een bewering om vooraf aan de uiteindelijke politieke koers die de beweging van Verdonk opgaat (hij moet nog gevormd worden) te stellen, dat deze overeenkomsten kent met de NSB.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 13:21 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat is daarop tegen? Dit soort dingen is natuurlijk nooit natuurwetenschap. Je kunt slechts aannemelijk maken. Ik denk dat deze vergelijking aannemelijk of aantoonbaar te maken valt. Het siallante van deze vergelijking is dan dat juist de linkse opponenten van Verdonk vaak het etiketje NSB krijgen opgeplakt, hè onder het mom van landverraderspraktijken. En dat is - aantoonbaar- een vrij oppervlakkige vergelijking.
Ik vind de argumenten die daarbij gehanteerd worden nog enger.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 13:29 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ik vind het nogal een bewering om vooraf aan de uiteindelijke politieke koers die de beweging van Verdonk opgaat (hij moet nog gevormd worden) te stellen, dat deze overeenkomsten kent met de NSB.
RV heeft slechts getracht het beleid uit te voeren volgens de wet maar in wezen heeft ze niets maar dan ook niets gepresteerd door de tegenwerking m.n. van links.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:56 schreef SCH het volgende:
[..]
Misschien komt het omdat iemand, in dit geval Rita, het denkt te kunnen claimen. Ik wil ook trots zijn maar zelf uitmaken waarop. Ik kan de trots niet delen als ik zie hoe zij aankijkt tegen vreemdelingen, immigranten en de manier waarop ze dat beleid voorheen heeft vormgegeven. Als zij dan het begrip trots claimt en dat ook op dat soort dingen legt, word ik daar wel wat ongemakkelijjk van ja. Dat is niet de trots op het Nederland dat het lang is geweest en waar ik het gevoel van trots en vrijheid bij heb.
De NSB had eerder een socialistische sociaal-economische koers. Daar gaat je eerste vergelijking al mis.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 13:03 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
1. de wrs rechtsliberale sociaal-economische koers.
Ryan3 vergist zich wel vaker hopeloos. De nationaal-socialisten waren zo socialistisch als de pest. De staat had absolute macht op arbeid en kapitaal. Het volk stond in dienst van een machtige staat/overheid. Individualiteit werd gezien als pervers gedrag. Alleen het collectief was belangrijk.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 13:54 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
De NSB had eerder een socialistische sociaal-economische koers. Daar gaat je eerste vergelijking al mis.
"Progress, far from consisting in change, depends on retentiveness. When change is absolute there remains no being to improve and no direction is set for possible improvement: and when experience is not retained, as among savages, infancy is perpetual. Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." -- George Santayana, The Life Of Reasonquote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:47 schreef Ippon het volgende:
[..]
Zie mijn vorige post.
"Alles stroomt ..... "
Een beetje kennis van de "Geschiedenis van de filosofie" zou jou goed doen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Panta_rhei_%28Herakleitos%29
Alles rechts van D66 is op het moment erop uit om elke vrijheid die er is in te perken, alles wat ze niet aanstaat te verbieden en elke verantwoordelijkheid bij mensen weg te nemen. Er is op het moment geen rechtsliberale stroming in onze politiek. De vvd zou dat moeten zijn, maar ook die zijn het niet meer omdat ze niet weten hoe om te moeten gaan met de populistische waanzin van Verdonk en Wilders.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 14:53 schreef Ippon het volgende:
[..]
Ryan3 vergist zich wel vaker hopeloos. De nationaal-socialisten waren zo socialistisch als de pest. De staat had absolute macht op arbeid en kapitaal. Het volk stond in dienst van een machtige staat/overheid. Individualiteit werd gezien als pervers gedrag. Alleen het collectief was belangrijk.
Het volk kreeg als beloning voor de geleverde inspanningen de Volkswagen. Een arbeidersprodukt dus.
Rechtsliberalen daarentegen streven naar een zo klein mogelijke staat/overheid. Vrijheid-Blijheid voor de individuele mens.
Niet weten hoe te reageren op Wilders en Verdonk is iets anders dan "elke vrijheid die er is" in willen perken.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 15:47 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Alles rechts van D66 is op het moment erop uit om elke vrijheid die er is in te perken, alles wat ze niet aanstaat te verbieden en elke verantwoordelijkheid bij mensen weg te nemen. Er is op het moment geen rechtsliberale stroming in onze politiek. De vvd zou dat moeten zijn, maar ook die zijn het niet meer omdat ze niet weten hoe om te moeten gaan met de populistische waanzin van Verdonk en Wilders.
Ik zie de vvd niet op de bres springen om persoonlijke vrijheden als het legaal maken van softdrugs door te voeren of voor privacybescherming te zijn door maatregelen als het opslaan van gegevens door internetproviders en de identificatieplicht tegen te gaan. Integendeel, ze staan vooraan om zulke maatregelen in te voeren.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 16:15 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Niet weten hoe te reageren op Wilders en Verdonk is iets anders dan "elke vrijheid die er is" in willen perken.![]()
Je spreekt jezelf nogal tegen.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 16:40 schreef Yildiz het volgende:
Er is helemaal niets mis met trots zijn op een land. Dat is ook nooit een taboe geweest, en je mocht het ook altijd zeggen.
Het is tekenend dat sommigen bewerend dat je 'het vroeger niet mocht zeggen'. Een flinke slachtofferrol. Er is niets mis mee, net zo min als elke 5 minuten je komkommer in de koelkast aanbidden. Of elk uur 3 rondjes om je as draaien, ook niets mis mee.
Trots zijn op een land, op een concept, is echter raar, gevaarlijk zelfs. Op het gevaarlijke kom ik straks, op het rare kom ik nu.
Ik bedoel dat er niets mis mee is als in dat van mij eenieder dat mag. Er is ook niets mis mee met hardlopen om vervolgens niet uit te wijken voor een betonnen muur. Eenieder die dat blieft, mag dat van mij doen.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 16:49 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Je spreekt jezelf nogal tegen.![]()
En dat is dus ook de hele opzet van Rita: Dat de bevolking zelf de punten aandraagt waar het trots op wil kunnen zijn. Jij zou dat net zo goed mogen als iemand die wat meer rechts georiënteerd is.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 12:56 schreef SCH het volgende:
Ik wil ook trots zijn maar zelf uitmaken waarop.
Hou toch op met je ge-Rita muts.quote:Op zaterdag 20 oktober 2007 16:58 schreef Gia het volgende:
[..]
En dat is dus ook de hele opzet van Rita
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |