Dat de islam mensen haat aanleert, wil niet zeggen dat al die mensen die haat dan ook letterlijk gaan toepassen. Ik heb eerder in dit topic allang gezegd dat er best ruimte voor (gematigde) moslims kan zijn in Nederland. Ik beweer nergens dat alle moslims haatdragend zijn ofzo. Maar de dreiging van moslimradicalisme moeten we heel serieus nemen.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 13:39 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Maar jij gelooft de vrouw blind als ze zegt dat de islam ons niks dan haat leert? Als de islam dat werkelijk zou doen en de volgelingen van de islam zich daar allemaal aan zouden houden, dat ze ons allemaal haten, niemand uitgezonderd, want dat is wat deze vrouw ons verteld, zou de wereld dan al niet lang vergaan zijn? Ik vind het nogal rustig op straat eigenlijk. Ik ken moslims en die behoren tot de meest vredelievende (bijna tegen het naieve aan) mensen die ik ken... hoe match je dat met de beweringen van deze vrouw?
quote:Op woensdag 10 oktober 2007 13:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Waarom zou ik op jouw kromme vergelijkingen ingaan als jij consequent weigert om inhoudelijk wat over de islam te zeggen, zonder meteen naar christen-fundi's te wijzen. Je vergelijking slaat bovendien de plank helemaal mis. Het christendom zit compleet anders in elkaar dan de islam en de grevo's waar jij steeds naar verwijst zijn *hooguit* te vergelijken met de gematigde moslims, die al zeer conservatief zijn.
De 'islam' is een religie. Een religie leert niks, dat is een theorie meer niet. Het zijn mensen die mensen aanzetten tot haat in dit geval op basis van oeroude geschriften waar mensen blijkbaar in deze moderne tijd nog enige waarde aan hechten. Heel stompzinnig, maar zo gaat dat met alle monoteistische godsdiensten... het zijn mensen en dat doen ze alleen maar het een gevoel van macht en trots/eergevoel.. en dat is het echte kwaad in de wereld want alle conflicten zijn altijd terug te brengen naar die 2 dingen.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 13:43 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dat de islam mensen haat aanleert, wil niet zeggen dat al die mensen die haat dan ook letterlijk gaan toepassen. Ik heb eerder in dit topic allang gezegd dat er best ruimte voor (gematigde) moslims kan zijn in Nederland. Ik beweer nergens dat alle moslims haatdragend zijn ofzo. Maar de dreiging van moslimradicalisme moeten we heel serieus nemen.
En laat ik nou precies hetzelfde over jouw gedrag denken: je kiest ervoor om dom te blijven, WILT gewoon niet inzien dat er serieus probleem is. Als ik 'dom' ben, dan is de AIVD dat dus ook. Hoor, hoor: het alwetende orakel SCH weet beter wat er ondergronds in Nederland allemaal gaande is dan de professionals van de AIVD.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 13:45 schreef SCH het volgende:
Dan reageer ik maar niet meer op je. Je kiest er voor om dom te blijven, te liegen en bewust een verkeerde voorstelling van zaken te geven. Jammer en kwalijk.
De professionals van de AIVD slaan alarm. Ik neem dat alarm serieus, SCH wimpelt alles weg.quote:De inlichtingendienst AIVD waarschuwt voor een steeds sterkere radicaal-islamitische beweging in het gisteren verschenen rapport Radicale dawa in verandering. Radicale moslims zetten andersdenkende geloofsgenoten onder zware druk om zich te conformeren aan het radicale gedachtengoed. Ze gebruiken meestal geen geweld en benoemen mensen ook niet letterlijk tot afvalligen. Maar ze spreken wel banvloeken uit en gebruiken woorden als ‘aartsvijand van God’ en ‘hond’. Dit is intimiderend omdat op afvalligheid in de islam in principe de doodstraf staat.
Ook niet-moslims worden door radicalen in hun grondrechten beperkt, stelt de AIVD. Als ze kritiek leveren op de islam of ermee spotten, kunnen ze intimidatie en dreiging verwachten. Op vrouwen in eigen kring oefenen de radicalen druk uit om niet of nauwelijks te studeren, niet te werken en niet te sporten. Meisjes worden veel jonger dan in de islamitische wereld gebruikelijk is onderworpen aan strenge kleed- en gedragsnormen. Radicalen zorgen ervoor dat islamitische homo’s niet voor hun geaardheid durven uit te komen. Opnieuw de schending van een grondrecht,signaleert de inlichtingendienst.
De overheid worstelt al een tijd met de vraag wat zij tegen de radicale moslims kan doen. De meesten behoren in Nederland tot het ‘politieke salafisme’ en zorgen dat zij niet strafrechtelijk kunnen worden aangepakt. Ze gebruiken niet of weinig geweld en doen (bijna) nooit iets illegaals. Van oudsher is de Nederlandse staat dan terughoudend: als mensen zich aan de wet houden, mogen zij gebruikmaken van de vrijheid van godsdienst. Toch is optreden tegen deze niet-gewelddadige radicalen nodig en geoorloofd, schrijft de AIVD. Omdat de salafisten democratische middelen aanwenden voor antidemocratische doelen.
De AIVD noemt het niet realistisch dat de politieke salafisten het politieke bestel omverwerpen, maar wijst erop dat het voor het functioneren van een democratie van belang is dat burgers er vanuit kunnen gaan dat hun medeburgers de democratische basisbeginselen onderschrijven. Het is de basale veiligheid die onze samenleving nodig heeft. Die wordt door salafisten ondergraven. Zij moedigen hun volgelingen aan om niet mee te doen aan de democratie en zich af te zetten tegen andersgelovigen of ongelovigen.
Jonge predikers willen moslimenclaves
We kenden geruchtmakende imams uit het Midden-Oosten die in de moskee opriepen tot haat tegen de ongelovigen. Daar kwamen jonge moslims bij die met materiaal van het internet hun eigen radicale geloof componeerden. Ook waren er steeds al jonge, charismatische, Nederlandstalige prekers die een lezingencircuit hadden en steeds meer jongeren aan zich bonden. Ze hangen het ‘politieke salafisme’ aan, zijn radicaal maar zelden gewelddadig.
Bij die prekers − ongeveer twintig en nog eens twintig in opleiding − ziet de AIVD iets nieuws: ze hebben een beweging tot stand gebracht met een harde kern van 2.500 leden en een belangstellend publiek van 20.000 tot 30.000. Dat publiek bestaat vooral uit jonge Marokkaanse Nederlanders, maar ook uit Somaliërs en bekeerlingen. Deze groep zet moslims op buurtniveau onder druk, infiltreert in sociaal-culturele instellingen en maakt aanstalten om in Nederland enclaves te vormen.
Het is de vraag in hoeverre de islam een religie is. Ik ben niet deskundig op het gebied van religies, maar ik kan me goed voorstellen dat ze inhoudelijk nogal van elkaar verschillen. Als ik berichtgeving uit alle hoeken van de wereld mag geloven, zit de haat jegens niet-gelovigen en afvalligen bijvoorbeeld diep geworteld in de islam, net als geloofsverspreiding. Je kunt je dus afvragen of de islam draait om persoonlijke geloofsbeleving, of dat het gaat om de verspreiding van een haatdragende leer. Er zijn inmiddels meer dan genoeg signalen dat grote groepen moslims op de laatstgenoemde manier met de islam omgaan. En die moslims hebben we ook hier in Nederland rondlopen.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 13:48 schreef Toffe_Ellende het volgende:
De 'islam' is een religie. Een religie leert niks, dat is een theorie meer niet. Het zijn mensen die mensen aanzetten tot haat in dit geval op basis van oeroude geschriften waar mensen blijkbaar in deze moderne tijd nog enige waarde aan hechten. Heel stompzinnig, maar zo gaat dat met alle monoteistische godsdiensten... het zijn mensen en dat doen ze alleen maar het een gevoel van macht en trots/eergevoel.. en dat is het echte kwaad in de wereld want alle conflicten zijn altijd terug te brengen naar die 2 dingen.
Waarom moeten wij een eergevoel hebben? Het gaat namelijk vaak gepaard met dingen als wij zijn de sterkste, wij zijn de beste, wij zijn de rijkste... dingen die je als kind op de kleuterschool nodig had om je zelf beter te voelen. Het is complete bullshit als je erover nadenkt en dat is ook de reden waarom wij het steeds minder hebben (behalve bij sport, maar fuck it, dan mag het zelfs voor mij) en radicale moslims of christen of joden (of welke gelovige dan ook), wel. Als je niks hebt, dan heb je altijd je trots nog. Luyendijk schrijft dat ook dat de armste mensen op de plekken waar hij is geweest de meeste trots hebben.quote:En als jij het zo graag wilt terugbrengen naar alleen macht en trots/eergevoel, dan vraag ik op mijn beurt: wanneer gaan wij, autochtone Nederlanders, opkomen voor onze macht, onze trots en ons eergevoel?
Niet zo bijgoogchem doen, zei mijn eh oma. Niet altijd, ze zei ook veel andere dingen.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 14:25 schreef zoalshetis het volgende:
wie radicaliseert, die zijn kontje bezeert.
zei mijn oma altijd.
Er was een topic over in C&H btw.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 14:23 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Je zou je moeten afvragen of die berichtgeving wel klopt. Nogmaals lees dat boek van Joris Luyendijk en dan weet je hoe die berichtgeving tot stand komt. Je ogen zullen geopend worden, net zoals die van mij en ik dacht dat ik met mijn studie wel een idee had van hun de internationale journalistiek te werk gaat.
ik vind dat er nog heel wat waarheid uitgaat van mijn oma. radicalisatie is nergens voor nodig. ze kunnen gaan en staan waar ze willen. ze kunnen alleen niet eisen dat de wereld rondom hen veranderd.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 14:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Niet zo bijgoogchem doen, zei mijn eh oma. Niet altijd, ze zei ook veel andere dingen.
Samira A maakt geen deel uit van die stroming. Kennelijk lees je het boek met 1 oog.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 12:00 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ik ben het boek van Arjan Erkel over onze vriend Samir A. aan het lezen.Verdiep eens in het gedachtegoed van deze jongen zou ik zeggen. Ze LEGITIMEREN geweld. Echt waar
Er zit een boel agressie bij die jongen(s). Dat manifesteert zich in eerste instantie zich niet direct aan de buitenkant (vandaar latent). Maar escaleert, ze jutten elkaar op.......totdat de bom barst.
[..]
Nou, ik geloof wat nova regelmatig heeft laten zien wat er in die moskeeën wordt gepredikt genoeg "van dik hout zaagt men planken" bevat.
[..]
Hmmmmm, ik vrees dat grote groepen mensen het probleem liever niet willen onderkennen.![]()
Inderdaad, misschien moet je je eerst eens inlezen wat het inhoud voordat je dergelijke uitspraken plaatst. Je maakt jezelf nu een beetje belachelijk. Het houdt in dat als je als moslim gevaar loopt vanwege het zijn van een moslim, omdat er bijvoorbeeld een genocide dreigt op moslims, je mag liegen door te stellen dat je helemaal geen moslim bent. Liegen voor levensbehoud.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 12:54 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
het is beter dat een moslim je zelf uitlegt wat "El takiyya". Als ik het doe wordt ik toch alleen beschuldigd van fout interpreteren en verdraaien van woorden
quote:Op woensdag 10 oktober 2007 12:09 schreef Toffe_Ellende het volgende:
De veiligheidsdienst laakt de beeldvorming over de radicale islam waarin sprake is van 'een krachtige beweging die over niet al te lange tijd het Nederlandse politieke bestel van binnenuit omver zal werpen'. Wat klopt er nu niet aan de topictitel
Denk jij of ben je bang dat er genocide op moslims gaat gebeuren?quote:Op woensdag 10 oktober 2007 14:38 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Inderdaad, misschien moet je je eerst eens inlezen wat het inhoud voordat je dergelijke uitspraken plaatst. Je maakt jezelf nu een beetje belachelijk. Het houdt in dat als je als moslim gevaar loopt vanwege het zijn van een moslim, omdat er bijvoorbeeld een genocide dreigt op moslims, je mag liegen door te stellen dat je helemaal geen moslim bent. Liegen voor levensbehoud.
30.000 is toch een aardige groep geradicaliseerd gelovigen? wat is trouwens geweldloos radicaliseren? en nog zoiets... alsof ze hun doelen bereiken middels normale weg, dat lukt nooit, want wat zij uitdragen is niet normaal.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 15:04 schreef Super7fighter het volgende:
Ik zou me eerder druk maken om de tienduizenden ontspoorde Marokkanen en Antillianen en weldra de Oost-Europeanen, dan over vrome gelovigen die het geweld afzweren.![]()
Pleiten voor inperking van grondrechten zoals vrijheid van godsdienst, vrijheid van meningsuiting, vrijheid van vereniging, vrijheid van onderwijs, enz. Daarnaast behndig in generalisatie, intolerantie, en overdrijving.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 15:10 schreef zoalshetis het volgende:
wat is trouwens geweldloos radicaliseren?
Hoe activistisch zijn diequote:Op woensdag 10 oktober 2007 12:31 schreef SCH het volgende:
. Die radicalinskis zijn gewoon de Veluwemoslims zoals we die kennen bij protestanten.
Zoals Geert Wilders vroeger deed dus? Gelukkig dat hij in 2004 al is overleden!quote:Op woensdag 10 oktober 2007 15:30 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Pleiten voor inperking van grondrechten zoals vrijheid van godsdienst, vrijheid van meningsuiting, vrijheid van vereniging, vrijheid van onderwijs, enz. Daarnaast behndig in generalisatie, intolerantie, en overdrijving.
Als de troepen van de profeet Mohammed door de straten van Nederland marcheren, ben ik de eerste die ze gaat verwelkomen, want er zijn fundamentele dingen fout in Nederland, zoals overspel en het recht om te beledigen en te bespotten. Het is maar goed dat ik zo geweldig kan integreren en over een groot aanpassingsvermogen beschik, want je maar nooit wanneer die van te pas komen.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 15:10 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
30.000 is toch een aardige groep geradicaliseerd gelovigen? wat is trouwens geweldloos radicaliseren? en nog zoiets... alsof ze hun doelen bereiken middels normale weg, dat lukt nooit, want wat zij uitdragen is niet normaal.
In de Islam zegt men dat 'de Waarheid' rechtvaardig is.quote:En als jij het zo graag wilt terugbrengen naar alleen macht en trots/eergevoel, dan vraag ik op mijn beurt: wanneer gaan wij, autochtone Nederlanders, opkomen voor onze macht, onze trots en ons eergevoel?
Nee, het gaat juist over de post-2004 variant van de man wiens naam ik niet mag noemen.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 15:39 schreef Pool het volgende:
[..]
Zoals Geert Wilders vroeger deed dus? Gelukkig dat hij in 2004 al is overleden!![]()
Met alle respect, maar een AIVD-onderzoek lijkt me toch wel wat anders dan wat speurwerk van de eerste de beste journalist.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 14:23 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Je zou je moeten afvragen of die berichtgeving wel klopt. Nogmaals lees dat boek van Joris Luyendijk en dan weet je hoe die berichtgeving tot stand komt. Je ogen zullen geopend worden, net zoals die van mij en ik dacht dat ik met mijn studie wel een idee had van hun de internationale journalistiek te werk gaat.
Waarom zouden wij geen eergevoel en trots hebben? Dat heeft wat mij betreft niets te maken met de grootste lolly of grootste auto, maar meer een soort (gezonde) vaderlandsliefde. En dan doel ik niet op die bomberjack-types die met van de die Nederlandse vlaggetjes op hun mouw lopen, maar wel gewoon gezonde trots: trots op Nederland, trots om Nederlander te zijn, trots op waar Nederland voor staat.quote:Op woensdag 10 oktober 2007 14:23 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Waarom moeten wij een eergevoel hebben? Het gaat namelijk vaak gepaard met dingen als wij zijn de sterkste, wij zijn de beste, wij zijn de rijkste... dingen die je als kind op de kleuterschool nodig had om je zelf beter te voelen. Het is complete bullshit als je erover nadenkt en dat is ook de reden waarom wij het steeds minder hebben (behalve bij sport, maar fuck it, dan mag het zelfs voor mij) en radicale moslims of christen of joden (of welke gelovige dan ook), wel. Als je niks hebt, dan heb je altijd je trots nog. Luyendijk schrijft dat ook dat de armste mensen op de plekken waar hij is geweest de meeste trots hebben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |