Volgens mij is het daar allang fijn genoeg voor, dus ik ga het gewoon proberen. Gewoon in een pannetje moet ook wel lukken toch?quote:Op maandag 29 oktober 2007 15:14 schreef Mark_D het volgende:
Nog fijner malen en er Turkse koffie mee maken
Zelfs met een halve dosis en een HELE lichte tamp (nog lichter en je drukt niet eens meer aan) kom je niet veel verder dan een paar druppels.quote:Op maandag 29 oktober 2007 16:57 schreef Mark_D het volgende:
Normaal is de maling voor Turkse koffie echt "dust" of te wel poeder. Misschien kun je iets minder doseren of minder hard stampen en er toch nog espresso mee maken?
De standaard stand van Kaldi is blijkbaar net zo grof als supermarkt-espresso-maling. Gemaakt voor Krupps machientjes.
Nee dat zijn geen doubles, maar eigenlijk 2.5s. Je kan ze gebruiken om te overdosen zonder dat je problemen krijgt met squirters etc. Het voordeel van die 18g baskets is dat ze nog in een standaard portafilter passen, waar de 21g net niet meer passen.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 17:52 schreef faberic het volgende:
Wat heb je nou precies aan de 18gr dingen? Zijn dat niet gewoon doubles?
Bitterheid kan door meerdere dingen veroorzaakt worden maar ik denk dat in dit geval temperatuur het probleem is. Als je een kopje zet bij een te hoge temperatuur leidt dit tot bitterheid. Probeer eens 10 seconden lang water door de zetgroep te laten lopen zonder de houder met koffie te plaatsen. Hierdoor koelt het water af. Doe dan de houder in het apparaat en begin dan je kopje te zetten. Wat is het resultaat?quote:Op woensdag 31 oktober 2007 23:39 schreef Sleutelvader het volgende:
Delonghi probleem
Heb je het apparaat schoon gemaakt? Dat is niet te onderschatten hoor, als er troep in de zetlijn zit, dan proef je dat duidelijk in de koffie.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 23:39 schreef Sleutelvader het volgende:
Wat ik ook doe, de espresso heeft een erg smerige bittere smaak. Echt niet te drinken. Ik krijg het prima voor elkaar om een single te maken. De eerste 4 seconden loopt er geen water, de volgende 20 verschijnt er een mooi bakkie espresso. Helaas is het niet te zuipen. Maar het lijken wel de eerste 7 seconden van de koffie te zijn die zo ranzig zijn, als ik de eerste 7 seconden weg laat lopen is de ranzige smaak een stuk minder.
Ik vind het echt prachtige apparaten! Jammer genoeg zal het wel een tijdje duren voordat wij hier in NL kunnen genieten van espresso uit een Synesso, laat staan dat wij homebarista's de kans krijgen ermee te spelenquote:Op vrijdag 2 november 2007 13:05 schreef marmhz het volgende:
Ik kende Synesso eigenlijk nog niet zo goed. Net even wat opgezocht maar die maken leuke machines. Echt helemaal technisch doorontwikkeld om de temperatuur 100% stabiel te krijgen. Staan ook leuke filmpjes op youtube.
Als je het tegen mij had, dan laat ik mn espresso kopje voor iets meer dan de helft vollopen. Dat is niet zo'n heel erg klein kopje maar een gewone maat denk ik.quote:Op zaterdag 3 november 2007 07:46 schreef Mark_D het volgende:
De extractie stopt dus de snel, misschien daalt de temperatuur te veel. Hoe lang laat je door lopen?
Het apparaat is spiksplinternieuw en het water dat er uitkomt is zuiver.quote:Op vrijdag 2 november 2007 13:13 schreef mirugai het volgende:
Heb je het apparaat schoon gemaakt? Dat is niet te onderschatten hoor, als er troep in de zetlijn zit, dan proef je dat duidelijk in de koffie.
Wat is de kleur van de cremalaag? Licht of zwaar donker? Als het erg donker is zou de koffie verbrand kunnen zijn.
Ik denk niet dat het hoort maar ik heb het ookquote:Op zaterdag 3 november 2007 15:42 schreef Sleutelvader het volgende:
[..]
Het apparaat is spiksplinternieuw en het water dat er uitkomt is zuiver.
Als ik water door het apparaat laat stromen, zonder de portafilter, dan komt het water er nog vrij traag uit. Hoort dit?
Ik denk niet echt dat dat een probleem is... Als ik mijn Silvia zonder pf door laat lopen gaat dat ook niet echt hard hoor... Is ook niet zo vreemd natuurlijk, de kop bouwt geen druk op omdat er geen weerstand is. Sleutelvader doe eens wat ik voorstelde, ik ben benieuwd of de koffie dan anders (beter) smaakt.quote:Op zaterdag 3 november 2007 16:31 schreef honda1990 het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het hoort maar ik heb het ookIk word er echt gek van, uit een mokka-kannetje komt nog beter koffie.
Heb ik gedaan, het maakte wel iets uit. Maar ik kan het niet reproduceren.quote:Op zondag 4 november 2007 17:43 schreef W1ZZ het volgende:
Sleutelvader doe eens wat ik voorstelde, ik ben benieuwd of de koffie dan anders (beter) smaakt.
Verbaast me niks.quote:Op zondag 4 november 2007 23:26 schreef Sleutelvader het volgende:
[..]
Heb ik gedaan, het maakte wel iets uit. Maar ik kan het niet reproduceren.
Ik was zojuist bij een Chinees en daar stond een Faema E92 Elite en een Faema MC 99 molen. Daar wilde ik dus wel eens een espresso proeven. Maar helaas, de espresso was slappe zure koffie zonder crema. Helaasch.
Bittere smaak betekent meestal te hoge temperatuur, lange extractie of beiden. Hoe je dit kan oplossen is wachten totdat het lampje NET uit is, en dan water door de grouphead laten lopen (zonder portafilter!) totdat er geen stoom meer uitkomt. Dan zit je brouwtemp op ongeveer 95 graden, wat meestal wel ok is. Dit heet een reverse temperature surf, en is in principe slechter dan de gewone tempsurf (dat is seconden tellen nadat de boiler is aangesprongen) maar het is makkelijker te implementeren :-).quote:Op zondag 4 november 2007 18:27 schreef Pagan het volgende:
Vraagje, ik krijg een fijne koffie uit onze machine, maar er komt geen mooie cremelaag op. Als ik de maling iets fijner instel duurt het zetten te lang en smaakt de espresso bitter.
Eerst schakel ik de machine in en laat deze op temperatuur komen, dan de kopjes eronder en vul ik ze met heet water zodat de kopjes lekker warm zijn. Dan stel ik de hoeveelheid water in op espresso en zet twee espresso's. Goed van smaak maar zonder de mooie creme laag erop.
Het is een La Messoni Grandioso gevuld met Palermobonen van Simon Levelt .
Iemand enig idee wat ik hieraan kan verbeteren?
sowieso, waar kun je nog espresso drinken? sinds ik er zelf enigszins serieus mee bezig ben heb ik enkel nog tegenvallende espresso's gedronken wanneer ik niet thuis was. vorig weekend in londen was absoluut desastreus. overal trendy koffiebarretjes, inclusief goede automaten. geen enkele fatsoenlijke espresso gehad. Bij nero hadden ze zelfs T-shirts aan met "barista" en "barista in training" erop. Nou als ze geen millimeter crema op de espresso weten te krijgen ben je zelfs de naam "barista in training" niet waard. en eigenlijk snap ik niet waarom het zo moeilijk is. ze verkopen zoveel koffie dat de bonen wel vers moeten zijn, en ze waarschijnlijk ook elke dag vers malen. als dan de apparatuur goed is kan het nog maar aan weinig dingen liggen. maalgraad (niet zo lastig in te stellen en de moeite waard om te optimeren), tampen (kom, zoooo moeilijk is het nou ook weer niet), kwaliteit van de bonen (maar een fractie vd kostprijs vd koffie, dus niet de moeite waard om op te bezuinigen).quote:Op zondag 4 november 2007 23:26 schreef Sleutelvader het volgende:
[..]
Heb ik gedaan, het maakte wel iets uit. Maar ik kan het niet reproduceren.
Ik was zojuist bij een Chinees en daar stond een Faema E92 Elite en een Faema MC 99 molen. Daar wilde ik dus wel eens een espresso proeven. Maar helaas, de espresso was slappe zure koffie zonder crema. Helaasch.
Volgens mij zijn het toch bijna altijd karige bonen, een vieze machine en een compleet verkeerde maalgraad (meestal 3 tikken te grof, men denkt dat er iets fout is als het 5 seconden duurt voordat je iets ziet gebeuren).quote:Op maandag 5 november 2007 10:41 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
als dan de apparatuur goed is kan het nog maar aan weinig dingen liggen.
EDIT: laat maarquote:Op maandag 5 november 2007 10:40 schreef Mark_V het volgende:
[..]
Bittere smaak betekent meestal te hoge temperatuur, lange extractie of beiden. Hoe je dit kan oplossen is wachten totdat het lampje NET uit is, en dan water door de grouphead laten lopen (zonder portafilter!) totdat er geen stoom meer uitkomt. Dan zit je brouwtemp op ongeveer 95 graden, wat meestal wel ok is. Dit heet een reverse temperature surf, en is in principe slechter dan de gewone tempsurf (dat is seconden tellen nadat de boiler is aangesprongen) maar het is makkelijker te implementeren :-).
Op zich is IETS TE lang bijna nooit een probleem als de temperatuur ok is. Tot een seconde of 35 doorlooptijd is (bij mij in ieder geval) nooit een probleem. Te kort daarentegen betekent meestal side-channelling en dat verziekt je koffie. Onder de 20 seconden is eigenlijk altijd goot-materiaal.
Op zich kan je mbv je tamp ook nog wat fine-tunen. Je kan er bijvoorbeeld voor kiezen om grof te malen en knetterhard te tampen, of fijn te malen en relatief zacht te tampen. Ik zelf zou altijd kiezen voor fijn malen en zacht tampen, omdat je bij hard tampen meer risico hebt op channelling (eigen ervaring).
Upd: Ok, het is dus een volautomaat zie ik nu.....tja, dan heb je volgens mij gewoon pech. Ik weet niet of het mogelijk is om MEER koffie per keer te doseren, zo ja, dan kan je dat doen.
Ik heb een bod gedaan van 25 euro aangezien ik een arme student benquote:Op maandag 5 november 2007 16:04 schreef marmhz het volgende:
Al die merken zitten aan de grove kant die je in de supermarkt koopt. Advies: koop of een maler of laat de koffie malen bij Levelt of Kaldi dan heb je in ieder geval fijnere koffie. Zonder steeds weer terug te willen komen op hetzelfde riedeltje zeg ik toch nogmaals zoek een goede tweedehands machine dan wordt alles toch wat makkelijker. Je kan met een zo'n goedkoop machientje niet op de eerste rang zitten daarvoor heb je net iets meer nodig. Hier staat bijvoorbeeld een Gaggia machine op Marktplaats. NR: 12594171613 Daarvoor moet je niet meer dan 35 euro rond die koers betalen. Je gaat dan al wel flink vooruit.
Iets meer koffie kan nog net, maar niet te veel, anders morst er gemalen koffie langs het zetgedeelte voordat deze aangedrukt wordt. Ik zal ook eens even de doorlooptijd van een zetsel meten, misschien kan ik qua maling nog iets fijner gaan zitten zonder dat de koffie te heet (bitter) wordt.quote:Op maandag 5 november 2007 10:40 schreef Mark_V het volgende:
[..]
Upd: Ok, het is dus een volautomaat zie ik nu.....tja, dan heb je volgens mij gewoon pech. Ik weet niet of het mogelijk is om MEER koffie per keer te doseren, zo ja, dan kan je dat doen.
OK, bedankt voor de tipquote:Op dinsdag 6 november 2007 21:35 schreef marmhz het volgende:
Met zo'n molen kan je helemaal niks. Dit soort molens hebben geen maalschijven maar een roterend mes en daarmee kan je niet fijn genoeg malen voor espresso. Zijn goed voor de filterkoffie en french press. Als je wat meer kennis wil opdoen over espresso lees dan eens de artikelen op home-barista.com over espresso extractie enz. toomuchcoffee.com is ook heel handig. Als je Duits kan ga dan eens kijken op kaffeenetz.de
Zo is dat, alleen ik heb wel een beetje het idee dat ik dit topic zit te baggeren met mn goedkope shit. Maar ja ik ben ook nog maar 17 dus er valt nog genoeg te leren.quote:Op woensdag 7 november 2007 00:50 schreef W1ZZ het volgende:
Hee als je 't geld niet hebt dan heb je 't geld niet, maakt niet uit toch? Ik heb 4 maanden geld van m'n loon opzij gezet om m'n Silvia te kunnen kopen en vervolgens nog 2 maanden voor m'n maler. We zijn nu eenmaal niet allemaal zo rijk als Bill Gates
Toen ik nog geen werk had had ik gevraagd of ze nog iemand nodig hadden bij een espressobar, nu werk ik achter de bar in een restaurant waar ik het goed naar mn zin hebquote:
okquote:Op woensdag 7 november 2007 19:20 schreef marmhz het volgende:
Hey Honda. Mensen met passie voor goede koffie kunnen altijd meediscussieren hier daarvoor is het hele forum er immers. Bovendien was ik op m'n 17 e nog helemaal niet met espresso bezig,Ik hoop gewoon dat je binnen korte tijd een leuke machine voor een klein bedrag kan bemachtigen. Er zijn af en toe echt wel koopjes bij houd MP enz gewoon goed in de gaten.
dat denk ik wel ja. ik heb een soortgelijk model van seaco (de genio), en daar komt echt verbazingwekkend goede espresso uit, zeker als je kijkt naar de prijs en het formaat van het apparaat. en erg toevallig had ik daarvoor een delonghi, die had ooit goed gescoort bij de consumentenbond dus dat leek me wel een goede koop. nou was dat apparaat wel het begin van mn espresso liefhebberij, maar de saeco is toch echt een paar klasses beter.quote:Op woensdag 7 november 2007 19:27 schreef honda1990 het volgende:
[..]
okkijk weetje wat het is..ik hou gewoon ontzettend van espresso, dus aan de passie zal het niet ontbreken
wat jij zei over die gran gaggia...die kan ik voor 25 euro excl. verzendkosten overnemen. Dat was toch een verbetering op mijn delonghi bar 14f ? Want ik word helemaal gek van dat ding, uit mijn espresso apparaatje van krups voor 15 euro met 2,5 bar ofzo kwam nog betere koffie
![]()
Ik heb dit teruggekregen: Wij hebben het apparaat zelf tweederhands gekocht, zo'n twee jaar geleden. We hebben geen onderdelen vervangen en het onderhoud bestaat uit een enkele keer ontkalken en schoonhouden.quote:Op donderdag 8 november 2007 17:32 schreef marmhz het volgende:
Ik zou zeggen koop voor een euro zo'n goedkoop opkloppertje erbij dan hebben ze alsnog cappucino.![]()
Hopelijk lukt de deal met de machine dan ben je weer een stukje verder.
Ik zou hem gewoon kopen, die dingen gaan lang mee, en dit is niet duur. In principe is ontkalken etc ook gewoon voldoende qua onderhoud. Van mijn 9 jaar oude Silvia zijn ook nog nooit onderdelen vervangen en die was zelfs nog nooit ontkalk, en die werkt ook nog perfect (na eerst een goede schoonmaakbeurt). Waarschijnlijk zal je hem wel eerst heel goed schoonmaken, maar je hebt de tijd, neem ik aan....quote:Op vrijdag 9 november 2007 11:32 schreef honda1990 het volgende:
[..]
Ik heb dit teruggekregen: Wij hebben het apparaat zelf tweederhands gekocht, zo'n twee jaar geleden. We hebben geen onderdelen vervangen en het onderhoud bestaat uit een enkele keer ontkalken en schoonhouden.
Ik vind het een beetje tegenvallen aangezien ze hem 2 jaar terug hebben gekocht. Wat zouden jullie doen? Iets anders voor dezelfde prijs kopen of gewoon proberen.
Ok, ik ga dr voorquote:Op vrijdag 9 november 2007 12:37 schreef Mark_V het volgende:
[..]
Ik zou hem gewoon kopen, die dingen gaan lang mee, en dit is niet duur. In principe is ontkalken etc ook gewoon voldoende qua onderhoud. Van mijn 9 jaar oude Silvia zijn ook nog nooit onderdelen vervangen en die was zelfs nog nooit ontkalk, en die werkt ook nog perfect (na eerst een goede schoonmaakbeurt). Waarschijnlijk zal je hem wel eerst heel goed schoonmaken, maar je hebt de tijd, neem ik aan....
We zitten op 6 werkdagen vanaf het versturen der onderdelen......ik verwacht de bakjes elk moment (ik ben vandaag toevallig thuis, dus het zou geniaal zijn als ze binnenkomen).
Ik ben trouwens blij. Mijn huisgenoten vertelden me gisteren door de telefoon dat mijn Junior niets meer deed. Het bleek dat ze de maling veel te fijn hadden gezet en dat er lucht in de boiler was gekomen. Daardoor bouwde hij helemaal geen stoomdruk meer op (de lucht leverde al de 1 bar overdruk bij verhitten). Nu is het weer gefixt, dus ik ben blij.
Nu ik de apparaten afwisselend gebruik, kan ik meer zeggen over de verschillen. De junior levert echt betere koffie, ik denk dat ik bij een blindtest 100% van de tijd onderscheid kan maken. De Junior heeft echter wel echt als nadeel dat het lang duurt voordat hij warm is. Silvia 5 minuten vs Junior 25 minuten (beide met "cheaten" door heet water door de groep te laten lopen).
Volgens mij is het grote verschil dat de Silvia bepaald niet vergevingsgezind is. Ik merk dat ik op een E61 machine makkelijker een goede espresso maak dan op de Silvia. Maar dat wil niet zeggen dat het niet kan met de Silvia... het is een echte dame.. kieskeurig en kurenquote:Op vrijdag 9 november 2007 12:37 schreef Mark_V het volgende:
Nu ik de apparaten afwisselend gebruik, kan ik meer zeggen over de verschillen. De junior levert echt betere koffie, ik denk dat ik bij een blindtest 100% van de tijd onderscheid kan maken. De Junior heeft echter wel echt als nadeel dat het lang duurt voordat hij warm is. Silvia 5 minuten vs Junior 25 minuten (beide met "cheaten" door heet water door de groep te laten lopen).
Een Junior is zo mogelijk nog wispelturiger dan een Silvia (tamp etc moet echt perfect zijn). Belangrijkste verschil is de geweldige temp stabiliteit van een Junior.quote:Op vrijdag 9 november 2007 13:49 schreef Mark_D het volgende:
[..]
Volgens mij is het grote verschil dat de Silvia bepaald niet vergevingsgezind is. Ik merk dat ik op een E61 machine makkelijker een goede espresso maak dan op de Silvia. Maar dat wil niet zeggen dat het niet kan met de Silvia... het is een echte dame.. kieskeurig en kuren
Je hebt helemaal gelijk, bij beide is het sub-optimaal. Maar waar je een slechte shot bij een Silvia/Cimbali echt door de gootsteen kan spoelen, smaakt hij bij de Bricoletta ongeveer net als volautomaat/cafekoffie, en daar kan ik prima mee leven. Er zal ongetwijfeld channeling zijn, maar het bleef binnen de perken. Ik heb weleens serieus een gat zien zitten bij een compleet gefaalde shot met mijn Junior. Die was echt goor.quote:Op vrijdag 9 november 2007 15:17 schreef marmhz het volgende:
@ Mark_V: het klopt inderdaad dat de Cimbali wat gevoeliger is voor goede techniek, toch kan ik met mijn Bricoletta met slechte techniek best een aardige espresso maken maar toch zal die nooit top smaken. Ik heb zonder goede distributie en de goede maalgraad veel last van channeling met de bricoletta. Zowel side als recht door de puck. Dan krijg je van die hoogblonde stromen erdoorheen en dat doet de smaak nooit goed. Moraal is dus eigenlijk dat de E61 wel wat vergevingsgezinder is maar dan haal je ook niet de optimale smaak.
De baskets zijn er nog niet, ik hoop op morgen....quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:10 schreef W1ZZ het volgende:
Ik weet niet wat jij met je Silvia doet maar als ik er een slechte shot uit haal is die altijd nog beter dan iets uit een gemiddeld café hoor. Ben trouwens in Rdam dit weekend met een blik gisteren gebrande bonen mocht je interesse hebben om samen wat op je Jr te jammen? Misschien zijn de baskets dan ook wel al aangekomen!![]()
Erg interessant, mocht ik ooit nog eens een goede deal tegenkomen voor een E61 HX met vaste wateraansluiting, zal ik het zeker eens proberen.quote:Op zaterdag 10 november 2007 15:12 schreef marmhz het volgende:
Verschil Bricoletta Junior:
Verbruik: geen idee, zit 1700 watt element in (best flink) maar de boiler is 1.5 L dus minder op te warmen.
Opwarmtijd is voor de Bric iets korter. Als je flusht kan je binnen 10 min aan de gang.
Espresso vind ik uit de Bric lekkerder. maar dit is misschien ook omdat het inderdaad net iets makkelijker goed gaat. Volautomaat kwaliteit gooi ik altijd weg trouwens. dan maar opnieuw zetten.
Melk schuimen was ook veel oefenen met de 4 gaats tip. Op de Cimbali had ik een eengaats tip en die was makkelijker. De tip van een paar gaatjes dichtstoppen kan helpen als je niet zo'n grote melkkan hebt.
De Cimbali is trouwens inmiddels verkocht. Redenen: hij was ouder, geen merkbare grote kwaliteitsverschillen, de Bricoletta is wat compacter en naar mijn mening ook een stuk mooier.
Dat is zo, maar ik bedoel het specifiek op koffie gebied. Ik bedoel dat mensen van filterkoffie houden oké dat is misschien een soort traditie, maar dat zo veel mensen senseo drinken vind ik toch best schokkend eigenlijk.quote:Op zondag 11 november 2007 12:50 schreef W1ZZ het volgende:
Ieder volk heeft z'n kwaliteiten. Wij kunnen goed dingen organiseren maar erg veel oog voor de schone dingen hebben we niet. Italianen kunnen niet organiseren maar hebben weer veel oog voor mooie dingen. Toen ik in IT woonde zeiden mijn vrienden me altijd dat ze jaloers waren op ons Nederlands vermogen tot organiseren...
oh ja, een andere Nederlandse kwaliteit: zelfs in het bijna perfecte nog iets vinden om over te zeuren
Ok, gaafquote:Op zondag 11 november 2007 13:30 schreef W1ZZ het volgende:
Ik heb als uitwisselingsstudent in Verona gewoond, dus niet m'n halve leven ofzoMaar volgens mij is het is niet echt Nederlands maar meer iets voor alle 'niet-latijnse' landen. In Spanje heb je ook fatsoenlijke koffie, in Portugal ook en in Zuid-Amerika ook als ik de berichten mag geloven. Maar in Nederland is het inderdaad een combinatie van niet beter weten (en dus komen veel café's die echt shit met remspoor als crema serveren ermee weg) en luiheid (Senseo). En neem het zo ook eens kwalijk, we worden al sinds het einde van de 19e eeuw geïndoctrineerd door Douwe Egberts en consorten. Vóór die tijd brandde ieder Nederlands gezin zelf thuis en was de koffie in NL véél beter. De kennis is verdwenen.
Filterkoffie kan trouwens heel goed zijn, net als bijv. French Press. Check de bovenste paar posts op jimseven.com eens (website van de huidige wereldkampioen barista).
Ik denk juist dat enthousiastme alles maakt zegmaar, wat voor zin heeft het om de perfecte koffie te maken zonder dat je 5 minuten na kan genieten van je bakje koffie. Ik snap dan ook niet waar je de kracht vandaan haalt om zon forum vol te zetten als je geen plezier heb in je bakje koffie.quote:Op zondag 11 november 2007 23:13 schreef Fixers het volgende:
De versheid valt best mee.... Ik doe het op verschillende machines die fabrieksstandaard zijn, waaronder een Ms Silvia en een Isomac Tea (warmtewisselaar met E-61) De koffie komt gebrand aangeleverd uit Italië en is ook niet ultra vers, eerder een paar maanden oud. Daarmee kan ik toch een redelijk goede espresso zetten, iig iets wat zich zeker kan meten met een volautomaat.
Maar terug nar coffeed: die hebben dus gewoon echt geen plezier in koffie. Als je het mij vraagt een beetje contact met de realiteit verloren.
Ik vroeg eerlijk gezegd niet naar je commerciële doelen maar naar waar je naar streeft bij het zetten van een espresso. Als je met een Silvia tevreden bent als daar volautomatenkoffie uit komt dan denk ik dat we het over twee compleet verschillende werelden hebben.quote:Op maandag 12 november 2007 09:33 schreef Fixers het volgende:
Het doel voor mij is zoveel mogelijk espressomachines verkopen, met daarbij goed advies en een passend apparaat. Dat kan varieren van een instapmodelletje tot en met volautomaat. Met daartussen in ook de Silvia en een 5 tal E-61 machines. Als bijverkoop hebben we daar koffie van eigen import bij. Al zijn we wel bezig om ook Boot koffie in het assortiment te gaan voeren. Die is inderdaad wel een stuk smakelijker dan de italiaanse import.
Maar terug naar de koffie, waar het dus eigenlijk om gaat. 4 Dagen oude koffie in een winkel voeren is haast ondoenlijk. Ik weet wel dat Boot de koffie aanleverd niet langer dan 5 dagen na branden en de vermelede 'houdbarheidsdatum' erg krap daarop is. Echter wil de doorsnee espressokoper zich niet druk maken of de koffie nu 4 of 8 of 20 dagen oud is. Die echte liefhebber is een niche markt, daarbij hebben we een simon én een kaldi op respectievelijk spuug- en steenworp afstand.
Een paar maanden slaat natuurlijk nergens op. Maar ik bedoel dat koffie van Kaldi in principe prima is om zo'n anderhalve week mee te doen. Supersupervers (dus 1-24 uur) schijnt zelfs nog een beetje zuur te zijn door koolzuur dat nog moet ontsnappen.quote:Op maandag 12 november 2007 08:06 schreef W1ZZ het volgende:
Ik vraag me af of jullie wel eens een espresso van verse bonen (zeg vier dagen) hebben gehad? Ik neem toch aan dat het doel niet is een espresso te zetten die zich kan meten met een volautomaat?
Dus ik breng 'm wel naar 2nd crack maar nooit veel verder. Ik hou niet van olie op m'n bonen behalve bij basiskoffies voor blends. M'n brazil brand ik meestal tot net wanneer de 2nd crack sneller wordt, anders wordt 'ie assig. Maar dan zitten er net wat vlekjes olie op.quote:Pagina 99:
Ethiopia wet-processed coffees: Yrgacheffe and Sidamo add extraordinary high-toned floral and citrus notes that survive even into a dark roast
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |