abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_53450120
quote:
Bush kondigt nieuwe sancties Myanmar aan

Gepost door Redactie - Bron: ANP
Gepubliceerd: dinsdag 25 september 2007 @ 01:09


Icoon BuitenlandsDe Amerikaanse president George Bush kondigt vandaag in zijn rede tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nieuwe sancties aan tegen het militaire regime in Myanmar (Birma). Het Witte Huis heeft dit bekendgemaakt.

Maandag leidden boeddhistische monniken een massale betoging tegen het regime in Yangon, waar naar schatting 100.000 mensen aanwezig waren. De regering dreigde voor het eerst in vijf weken van protestmarsen met optreden tegen de monniken.

Bush doelt op specifieke maatregelen tegen topfiguren van het regime of sleutelfiguren die de militaire heersers van dienst zijn. Zij en hun familieleden zouden bijvoorbeeld geen visa meer voor de VS krijgen.
Jeetje mineetje, geen visa meer voor de VS krijgen... dan stopt het vast allemaal meteen!

Lekkere slappe sanctie als je het mij vraagt. Of je keurt het beleid goed, of niet en stelt vervolgens sancties in die er toe moeten leiden dat het beleid verandert. Wat zal het een regeringsleider ene moer interesseren of hij de VS in mag of niet, als hij zelf een heel land heeft?
pi_53450123
en ze kunnen natuurlijk ook gewoon nog een mastercard aanvragen
  dinsdag 25 september 2007 @ 04:38:29 #3
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_53451066
Tja, in Myanmar valt niet veel te halen, dus waarom zou je daar "democratie komen brengen"?

Belangenoorlogen vs werkelijke onderdrukking van mensen.
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_53451070
Doet die spoorlijn 't nog daar?
pi_53451266
Waarom vallen ze niet even binnen?
pi_53452508
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 04:38 schreef OFfSprngr het volgende:
Tja, in Myanmar valt niet veel te halen, dus waarom zou je daar "democratie komen brengen"?

Belangenoorlogen vs werkelijke onderdrukking van mensen.
Hoe bedoel je, niets te halen? Er zijn vrij grote, onontgonnen gas en olie velden ontdekt. ( http://www.asiaobserver.c(...)ew/catid,3/id,3127/) Er is een overvloed aan andere grondstoffen, waarvoor China, India en andere aziatische landen gewoon betrekkingen aan zijn gegaan met een onderdrukkend regime. Het ligt vlak bij China, waardoor de VS die ook een hak zouden kunnen zetten (die zijn namelijk ook bezig er een diepzee haven aan te leggen in bij Yangon). 50 miljoen mensen die GEEN Amerikaanse producten hebben (er is al een export verbod voor Amerikaanse bedrijven). Er zijn genoeg belangen om Myanmar binnen te vallen......
Nu doet Bush eens iets wat alleen die generaals en hun hulpjes treft, en dan is het nog niet goed. Wat wil je dan? Dat ie het land binnenvalt? Niks doen? Ik snap soms niet wat mensen willen...... Tja misschien gewoon TEGEN Bush zijn, wat hij ook doet.
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53453025
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 07:02 schreef zarGon het volgende:
Waarom vallen ze niet even binnen?
Er zijn mensen die zich dat al 20 jaar afvragen.
pi_53455150
OOOOEEEH nu worden ze bang hoor

Amerika
Sancties
Lawamena hitihala Lawamena haulala
  dinsdag 25 september 2007 @ 17:49:07 #9
117776 OFfSprngr
Meest boze Punker van Fok!
pi_53464814
Sancties van de VS hebben alleen geleerd dat het volk eronder lijd zoals gezien in Cuba en Irak.
You must learn to live with your own conscience, your own morality, your own decision, your own self. You alone can do it. There is no authority but yourself!
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
pi_53465223
En als ze militair ingrijpen is het ook niet goed. Nee, een boze brief schrijven dat zal ze leren!
pi_53465331
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 17:49 schreef OFfSprngr het volgende:
Sancties van de VS hebben alleen geleerd dat het volk eronder lijd zoals gezien in Cuba en Irak.
Inderdaad wat alleen maar zal leiden tot meer steun voor het regime.
Lawamena hitihala Lawamena haulala
pi_53467494
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 18:04 schreef Evil_Jur het volgende:
En als ze militair ingrijpen is het ook niet goed. Nee, een boze brief schrijven dat zal ze leren!
Ik denk dat de bal in dit geval meer bij China ligt dan bij de VS, denk je niet ?
The Hick from French Lick
The camera always points both ways. In expressing the subject, you also express yourself.
pi_53467627
Goed. Zet de druk er maar op.
pi_53467650
Ze zouden natuurlijk ook niks kunnen doen...net als Europa.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_53468823
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 19:37 schreef elcastel het volgende:

[..]

Ik denk dat de bal in dit geval meer bij China ligt dan bij de VS, denk je niet ?
Het zou voor hen niet echt op de plaats zijn om kritiek te hebben op een ondemocratische, onderdrukkende regering...
pi_53470749
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 20:22 schreef Evil_Jur het volgende:
Het zou voor hen niet echt op de plaats zijn om kritiek te hebben op een ondemocratische, onderdrukkende regering...
Het is wel de achtertuin van China en met het oog op de Olympische Spelen valt er misschien iets te regelen. In dat opzicht ook niet vreemd dat er weer eens wat te horen is in Birma.
The Hick from French Lick
The camera always points both ways. In expressing the subject, you also express yourself.
pi_53473019
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 20:22 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Het zou voor hen niet echt op de plaats zijn om kritiek te hebben op een ondemocratische, onderdrukkende regering...
Misschien niet op z'n plaats, maar ja, dat is het voor Bush natuurlijk ook niet, maar of het nou op z'n plaats is of niet, China kan het beter wel doen dan niet.
pi_53475970
China wil geen landen binnenvallen met het oog op de OS natuurlijk.
pi_53478258
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 17:49 schreef OFfSprngr het volgende:
Sancties van de VS hebben alleen geleerd dat het volk eronder lijd zoals gezien in Cuba en Irak.
Deze sancties zijn alleen voor de machthebbers, lees het bericht. Pff man, niet alles wat de regering van de VS doet is moreel verwerpelijk. Ja, een oorlog in Irak, Afganistan en waar nog meer meer, allemaal criminele daden. Maar dit is gewoon een goede actie.
En het argument: De VS moet eerst eens naar zichzelf kijken. Waarom schreeuwt de wereld om actie van de VS inzake Sudan? Dat lost de regering in Kartoem toch ook zelf op, met hulp van China (lees machinegeweren voor olie), een eindoplossing om het maar zo te zeggen.
Nee, Myanmar heeft een regering die er voor zorgt dat het land in plaats van rijst exporteur rijst importeur werd in 20 jaar. Zeven jaar dwangarbeid vanwege het maken van 1 grap, 5000 euro jaarbudget ter bestrijding van malaria (geen grap), het niet toelaten van hulporganisaties, ondervoedde kinderen. Maar nee, de VS moet zich er niet mee bemoeien. Doen ze ook trouwens niet, ze willen alleen deze criminele bende niet meer op hun stoep hebben. Wat is daar nou op tegen? Wie ondersteunt, al is het symbolisch, het protest dan? China? India? Rusland? Alle drie doen zaken met het regime en China ziet het zelfs als een militaire partner.
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53479904
Militairen en oproerpolitie naar tempels Yangon

YANGON - Het regime in Myanmar heeft woensdag militairen en de oproerpolitie naar verscheidene plaatsen in de grootste stad van het land gestuurd om te voorkomen dat er nieuwe demonstraties komen. Volgens ooggetuigen gingen de ordehandhavers naar verscheidene kloosters en pagodes in de stad.

De oproerpolitie in Yangon heeft met de wapenstok betogers geslagen die zich hadden verzameld bij de Shwedagon-pagode voor een protestmars tegen het regime in Myanmar. Ook is traangas gebruikt om de honderden demonstranten, onder wie veel boeddhistische monniken, uiteen te drijven. Er zouden circa tachtig arrestaties zijn verricht. Dat meldden ooggetuigen.

Het zijn de eerste berichten over het gebruik van geweld om de demonstraties, die al ruim een week duren in de grootste stad van Myanmar (Birma), de kop in te drukken. Leger en politie hadden de pagode en de toegangsweg naar het nationale symbool van Myanmar eerder hermetisch afgesloten.

De demonstranten, vooral studenten en monniken, zeiden vastbesloten te zijn door te gaan met de protesten. Ongeveer vijfhonderd monniken, die beschermd worden door een soort menselijke ketting van burgers, proberen nu vanaf een andere plek naar het centrum van Yangon te marcheren. Het aantal demonstranten zwelt onderweg aan, meldden ooggetuigen.

Demonstranten

Circa 5000 demonstranten aangevoerd door boeddhistische monniken houden een protestmars in het centrum van Yangon, de belangrijkste stad van Myanmar. De betogers negeren daarmee dreigementen van de militaire autoriteiten om in te grijpen.

Veel monniken dragen maskers die hen moet beschermen tegen traangas die de massaal aanwezige oproerpolitie mogelijk zal gebruiken, meldden ooggetuigen.

Shwedagon pagode

Troepen verzamelden zich eerder bij de Shwedagon pagode waar boeddhistische monniken de afgelopen acht dagen hun protestmarsen begonnen. De weg bij het nationale symbool van Myanmar is afgesloten met prikkeldraad en rijen militairen in gevechtsuitrusting blokkeren het pad van de demonstranten.

Ook zijn er agenten en militairen naar de Sule pagode gedirigeerd bij het stadhuis. De heiligdommen zijn niet gesloten maar iedereen wordt wel gefouilleerd voordat men naar binnen mag. Ook het hoofdkwartier van de Nationale Liga voor Democratie (NLD) van oppositieleidster Aung San Suu Kyi staat onder strenge bewaking van de oproerpolitie.

Zaganar

Kloosters worden in de gaten gehouden in een poging het monniken onmogelijk te maken zich te verzamelen voor nieuwe betogingen. De bekendste komediant van het land, Zaganar, die de monniken openlijk steunde, is door de machthebbers gearresteerd.

http://www.nu.nl/news/124(...)_tempels_Yangon.html
http://www.nieuws.nl/480366

[ Bericht 30% gewijzigd door Frutsel op 26-09-2007 10:14:37 ]
pi_53481630
Nog nooit had er iemand van dat gehucht gehoord. De overheid daar verhoogt de benzine via een Al Gore belasting, burgers gaan een beetje de straat op, de (wereldwijde) media stookt die overheid lekker op, want de burgers protesteren al weken en er is nog niemand gemold door de overheid.....
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53481712
quote:
Op woensdag 26 september 2007 10:55 schreef JohnDope het volgende:
Nog nooit had er iemand van dat gehucht gehoord. De overheid daar verhoogt de benzine via een Al Gore belasting, burgers gaan een beetje de straat op, de (wereldwijde) media stookt de overheid lekker op, want de burgers protesteren al weken en er is nog niemand gemold door de overheid.....
Ach man, het is gewoon een kutregime. George W. Bush mag dit land ook wel eens toevoegen aan z'n rijtje met landen waar dictatoriale regimes het volk onderdrukken. Dat jij er nou nog nooit van gehoord had wil niet zeggen dat anderen slecht geinformeerd zijn.
pi_53481756
quote:
Op woensdag 26 september 2007 10:58 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Ach man, het is gewoon een kutregime. George W. Bush mag dit land ook wel eens toevoegen aan z'n rijtje met landen waar dictatoriale regimes het volk onderdrukken. Dat jij er nou nog nooit van gehoord had wil niet zeggen dat anderen slecht geinformeerd zijn.
Wij hebben ook een naar regime.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53481831
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:00 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Wij hebben ook een naar regime.
Ja, maar hier mag je tenminste nog zeggen wat je wilt, voorlopig.
pi_53481851
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:04 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Ja, maar hier mag je tenminste nog zeggen wat je wilt, voorlopig.
In dat gehucht mogen ze netzo veel, voorlopig.

Als het daar gaat escaleren, dan komt dat enkel door dat de media het vuurtje lekker aan het opstoken is.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53481902
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:05 schreef JohnDope het volgende:

[..]

In dat gehucht mogen ze netzo veel, voorlopig.

Als het daar gaat escaleren, dan komt dat enkel door dat de media het vuurtje lekker aan het opstoken is.
Owja, vertel dat maar eens aan die 3000 monniken die vorige keer zijn vermoord tijdens vreedzame protesten. Of aan de winnares van de verkiezingen van 1991, die sindsdien huisarrest heeft
pi_53481937
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:07 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Owja, vertel dat maar eens aan die 3000 monniken die vorige keer zijn vermoord tijdens vreedzame protesten. Of aan de winnares van de verkiezingen van 1991, die sindsdien huisarrest heeft
Ok huisarrest is inderdaad niet zo netjes, maar een politicus niet goed beveiligen en vervolgens wordt dood geschoten is ook niet zo netjes.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482004
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:09 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Ok huisarrest is inderdaad niet zo netjes, maar een politicus niet goed beveiligen en vervolgens wordt dood geschoten is ook niet zo netjes.
True, maar hier mag je tenminste nog gewoon over Pim Fortuyn praten. Praat in dat land over Aung San Suu Kyi en je wordt opgepakt of je verdwijnt op mysterieuze wijze.

Maar okee, blijf jij maar lekker volhouden dat de mensen daar alles mogen zeggen wat ze willen

[ Bericht 14% gewijzigd door #ANONIEM op 26-09-2007 11:12:04 ]
pi_53482031
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:11 schreef Nielsch het volgende:

[..]

True, maar hier mag je tenminste nog gewoon over Pim Fortuyn praten. Praat in dat land over Aung San Suu Kyi en je wordt opgepakt of je verdwijnt op mysterieuze wijze.

Maar okee, blijf jij maar lekker volhouden dat de mensen daar alles mogen zeggen wat ze willen
Dat heeft te maken met een groot cultuur verschil. Die krijgers in dat gehucht worden - in verhouding - door hun overheid netzo belemmerd als wij hier in Nederland.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482075
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:12 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Dat heeft te maken met een groot cultuur verschil. Die krijgers in dat gehucht worden - in verhouding - door hun overheid netzo belemmerd als wij hier in Nederland.
Owja, doe alles maar af met 'cultuurverschil'. In dat geval kunnen we Iran voortaan ook met rust laten, kwestie van een simpel 'cultuurverschilletje'.
pi_53482118
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:09 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Ok huisarrest is inderdaad niet zo netjes, maar een politicus niet goed beveiligen en vervolgens wordt dood geschoten is ook niet zo netjes.
echt slim ben je niet...
“ That was pretty fucking trippy... ”
Pulp Fiction
pi_53482125
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:14 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Owja, doe alles maar af met 'cultuurverschil'. In dat geval kunnen we Iran voortaan ook met rust laten, kwestie van een simpel 'cultuurverschilletje'.
Laten we eerlijk wezen, echt veel schokkende dingen zijn er nog niet gebeurd, de benzine is wat duurder geworden (bij ons is alles duurder geworden en wordt er een grondwet door ons strot gedouwd, alleen wij zijn te lui om daarvoor de straat op te gaan), er staan wat mensen onder huisarrest, er gaan wat mensen de straat op en de media staat vanaf de zijlijn vaak en hard - als bloedhonden - te schreeuwen dat het ongelooflijk is, dat er zoveel mensen de straat op gaan en er nog steeds geen bloed is vergoten.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482210
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:12 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Dat heeft te maken met een groot cultuur verschil. Die krijgers in dat gehucht worden - in verhouding - door hun overheid netzo belemmerd als wij hier in Nederland.
In Myanmar zijn er al bijna 20 jaar geen verkiezingen meer geweest, vreedzame protesten hebben in het verleden geleid tot 3000 doden door ingrijpen van het leger, politieke oppositie wordt systematisch vermoord of opgesloten, mensen mogen niet vrij praten over politiek en oh wee als je ook maar commentaar hebt op het regime. Tuurlijk, in die regionen komt het vaker voor (wat wil je met China als buurland), maar als jij zegt dat die mensen alle vrijheden hebben die wij ook hebben dan lul je echt uit je nek. Zelfs in verhouding hebben die mensen een stuk minder vrijheid dan wij. Je bent wel erg naief als je dit niet kan inzien.

[ Bericht 2% gewijzigd door paddy op 26-09-2007 11:42:06 ]
pi_53482240
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:16 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Laten we eerlijk wezen, echt veel schokkende dingen zijn er nog niet gebeurd, de benzine is wat duurder geworden (bij ons is alles duurder geworden en wordt er een grondwet door ons strot gedouwd, alleen wij zijn te lui om daarvoor de straat op te gaan), er staan wat mensen onder huisarrest, er gaan wat mensen de straat op en de media staat vanaf de zijlijn vaak en hard - als bloedhonden - te schreeuwen dat het ongelooflijk is, dat er zoveel mensen de straat op gaan en er nog steeds geen bloed is vergoten.
Ach ja, die moord op Pim Fortuyn, dat was ook helemaal niet erg eigenlijk
pi_53482262
quote:
Op woensdag 26 september 2007 10:58 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Ach man, het is gewoon een kutregime. George W. Bush mag dit land ook wel eens toevoegen aan z'n rijtje met landen waar dictatoriale regimes het volk onderdrukken. Dat jij er nou nog nooit van gehoord had wil niet zeggen dat anderen slecht geinformeerd zijn.
Lees je alles wel?
Dat is al gebeurd, Bush heeft Myanmar nadrukkelijk genoemd
pi_53482263
En straks grijp het regime keihard in en dan is het natuurlijk allemaal de schuld van de media volgens jou
pi_53482284
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:22 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Lees je alles wel?
Dat is al gebeurd, Bush heeft Myanmar nadrukkelijk genoemd
Ow ja, straks krijgen die mensen geen visa meer voor de VS. Nee, daar zullen ze wakker van liggen

Een nekschot lijkt me een betere oplossing.

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 26-09-2007 11:23:33 ]
pi_53482351
quote:
Op woensdag 26 september 2007 10:58 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Ach man, het is gewoon een kutregime. George W. Bush mag dit land ook wel eens toevoegen aan z'n rijtje met landen waar dictatoriale regimes het volk onderdrukken. Dat jij er nou nog nooit van gehoord had wil niet zeggen dat anderen slecht geinformeerd zijn.
Zodra ze de vs ook aan dat rijtje toevoegen kan dat wel ja.

Ondertussen zijn de eerste schoten gevallen in Myanmar. Een bloedbad komt dichterbij.
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_53482362
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:23 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Ow ja, straks krijgen die mensen geen visa meer voor de VS. Nee, daar zullen ze wakker van liggen

Een nekschot lijkt me een betere oplossing.
Jij vraagt zich af waarom Bush dit land nog niet heeft toegevoegd aan het rijtje met dictoriale regiemes. Daarop zeg ik dat het wel gebeurd is, in de VN-speech nog... dus dat beantwoord je vraag en toch veeg je daar weer de vloer mee aan.

En die laatste opmerking is overbodig. Je kan ook wegblijven als je niets beters te melden hebt hier.
pi_53482380
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:20 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Je bent echt een lachwekkend figuur zo nu en dan. In Myanmar zijn er al bijna 20 jaar geen verkiezingen meer geweest, vreedzame protesten hebben in het verleden geleid tot 3000 doden door ingrijpen van het leger, politieke oppositie wordt systematisch vermoord of opgesloten, mensen mogen niet vrij praten over politiek en oh wee als je ook maar commentaar hebt op het regime. Tuurlijk, in die regionen komt het vaker voor (wat wil je met China als buurland), maar als jij zegt dat die mensen alle vrijheden hebben die wij ook hebben dan lul je echt uit je nek. Zelfs in verhouding hebben die mensen een stuk minder vrijheid dan wij. Je bent wel erg naief als je dit niet kan inzien.
Achja wij hebben de afgelopen decennia wel verkiezingen gehad, maar alleen maakte het niet uit wat je stemde, want het was toch hetzelfde elitaire clubje wat de dienst bleef uit maken en waardoor er in feite niks veranderde (behalve dan dat alles duurder werd).
Dus wat dat betreft heb ik meer respect voor een dictatuur dan voor een schijndemocratie. Want in een dictatuur weet je tenminste waar je als Burger aan toe bent.

Ik zou graag over die doden nog wat bronnen willen zien.

Overigens speelt die cultuurverschil zeker wel mee, want zij zijn een keihard en ruig volk.
En tja over China, die mogen de Olympische Spelen gaan doen, vraag maar niet aan de onderdrukte Tibettanen wat zij daar van vinden
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482408
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:16 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Laten we eerlijk wezen, echt veel schokkende dingen zijn er nog niet gebeurd, de benzine is wat duurder geworden (bij ons is alles duurder geworden en wordt er een grondwet door ons strot gedouwd, alleen wij zijn te lui om daarvoor de straat op te gaan), er staan wat mensen onder huisarrest, er gaan wat mensen de straat op en de media staat vanaf de zijlijn vaak en hard - als bloedhonden - te schreeuwen dat het ongelooflijk is, dat er zoveel mensen de straat op gaan en er nog steeds geen bloed is vergoten.
Eigenlijk is het ook onzin. Er worden wat mensen tot dwangarbeid veroordeelt. Een paar kinderen leiden aan ondervoeding. Wat kindsoldaten. Een overheid die drugs verbouwt en verhandelt. Geen geld wordt uitgegeven aan gezondheidszorg. En nu wordt de olie prijs met 500% omhoog gegooid waardoor het eten nog onbetaalbaarder wordt. En de bevolking, gesteund door de monniken gaat vreedzaam de straat op terwijl ze weten dat daar minstens dwangarbeid op staat! Ach wat is er ook eigenlijk aan de hand in vergelijking met Nederland waar het gewoon de hel op aarde is? Ik zal eens contact opnemen met Aung San Suu Kyi om een inzamelingsactie te beginnen onder de bevolking aldaar voor Nederland!
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53482416
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:26 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Jij vraagt zich af waarom Bush dit land nog niet heeft toegevoegd aan het rijtje met dictoriale regiemes. Daarop zeg ik dat het wel gebeurd is, in de VN-speech nog... dus dat beantwoord je vraag en toch veeg je daar weer de vloer mee aan.

En die laatste opmerking is overbodig. Je kan ook wegblijven als je niets beters te melden hebt hier.
Wat zeik je nou man? Ik geef aan met m'n 'Ow ja' aan het begin van de zin dat je gelijk hebt, maar daarbij mag ik toch wel mijn mening geven over hetgeen Bush gezegd heeft? Of is het hier de bedoeling dat we de mening van de Mods overnemen? Laat maar weten hoor, dan doe ik dat.

En waarom is die laatste opmerking nou weer overbodig? Mijn mening. Zulke posts zie ik hier zo vaak voorbij komen en dan krijgen die users ook niet elke keer een reply van jou.
pi_53482470
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:27 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Achja wij hebben de afgelopen decennia wel verkiezingen gehad, maar alleen maakte het niet uit wat je stemde, want het was toch hetzelfde elitaire clubje wat de dienst bleef uit maken en waardoor er in feite niks veranderde (behalve dan dat alles duurder werd).
Dus wat dat betreft heb ik meer respect voor een dictatuur dan voor een schijndemocratie. Want in een dictatuur weet je tenminste waar je als Burger aan toe bent.
Ja, aan ondervoeding en dwangarbeid!
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53482496
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:27 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Achja wij hebben de afgelopen decennia wel verkiezingen gehad, maar alleen maakte het niet uit wat je stemde, want het was toch hetzelfde elitaire clubje wat de dienst bleef uit maken en waardoor er in feite niks veranderde (behalve dan dat alles duurder werd).
Dus wat dat betreft heb ik meer respect voor een dictatuur dan voor een schijndemocratie. Want in een dictatuur weet je tenminste waar je als Burger aan toe bent.
Tsja, tijdens de 2de WO wisten we ook redelijk waar we aan toe waren. Belachelijk dat de Canadezen en Amerikanen daar toen een stokje voor hebben gestoken en ons die schijndemocratie hebben teruggegegven.
pi_53482551
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:28 schreef dyslexie_man het volgende:

[..]

Eigenlijk is het ook onzin. Er worden wat mensen tot dwangarbeid veroordeelt. Een paar kinderen leiden aan ondervoeding. Wat kindsoldaten. Een overheid die drugs verbouwt en verhandelt. Geen geld wordt uitgegeven aan gezondheidszorg. En nu wordt de olie prijs met 500% omhoog gegooid waardoor het eten nog onbetaalbaarder wordt. En de bevolking, gesteund door de monniken gaat vreedzaam de straat op terwijl ze weten dat daar minstens dwangarbeid op staat! Ach wat is er ook eigenlijk aan de hand in vergelijking met Nederland waar het gewoon de hel op aarde is? Ik zal eens contact opnemen met Aung San Suu Kyi om een inzamelingsactie te beginnen onder de bevolking aldaar voor Nederland!
En onder tussen gaan de afschuwelijke oorlogs misdrijven tegen de Burger in o.a. Darfur gewoon verder

En ja waar is de (real-life) media?
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482553
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:29 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Wat zeik je nou man? Ik geef aan met m'n 'Ow ja' aan het begin van de zin dat je gelijk hebt, maar daarbij mag ik toch wel mijn mening geven over hetgeen Bush gezegd heeft? Of is het hier de bedoeling dat we de mening van de Mods overnemen? Laat maar weten hoor, dan doe ik dat.

En waarom is die laatste opmerking nou weer overbodig? Mijn mening. Zulke posts zie ik hier zo vaak voorbij komen en dan krijgen die users ook niet elke keer een reply van jou.
Ik deel je mening wel, dat het tijd wordt voor aktie enzo. Ik vond alleen dat je het wel anders kon brengen. Ik zei dat ook als 'user' en niet als mod, En als het vaker wordt gezegd dan zie ik het niet, ben ook geen NWS mod, daarom heb ik het ook laten staan. Zulke opmerkingen zijn vaak weer prikkelend voor andere users en zo loopt het gauw uit de hand. Vind ik jammer, omdat Myanmar meer aandacht verdiend en het topic dood leek te bloeden en nu loop het eindelijk weer maar laten we aub beetje normaal doen.
pi_53482580
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:32 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Tsja, tijdens de 2de WO wisten we ook redelijk waar we aan toe waren. Belachelijk dat de Canadezen en Amerikanen daar toen een stokje voor hebben gestoken en ons die schijndemocratie hebben teruggegegven.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482607
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:34 schreef JohnDope het volgende:

[..]

En onder tussen gaan de afschuwelijke oorlogs misdrijven tegen de Burger in o.a. Darfur gewoon verder

En ja waar is de (real-life) media?
Er zijn ook genoeg mensen die zich daar zorgen over maken. De real-life media is daar het land uitgezet, net als iedereen die zich om de Burger bekommerde. Inderdaad, daar is het ook tijd voor harde actie, maar daar kunnen we het over hebben in een ander topic.
pi_53482616
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:37 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Er zijn ook genoeg mensen die zich daar zorgen over maken. De real-life media is daar het land uitgezet, net als iedereen die zich om de Burger bekommerde. Inderdaad, daar is het ook tijd voor harde actie, maar daar kunnen we het over hebben in een ander topic.
Nog even en alles en iedereen is uitgemoord in Darfur.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482620
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:35 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Ik gebruikte enkel jouw manier van redeneren hoor
pi_53482649
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:37 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Nog even en alles en iedereen is uitgemoord in Darfur.
Tsja, dat hoef je mij niet te vertellen. Wat mij betreft gaat daar ook de prioriteit van de VN naar uit. Dat hoeft echter nog niet te betekenen dat andere landen geen aandacht meer hoeven te krijgen. En ik moet zeggen dat je behoorlijk veel tijd en moeite stopt in een topic over een land waar volgens jou nog niet zo heel veel gebeurd is.

[ Bericht 17% gewijzigd door #ANONIEM op 26-09-2007 11:40:55 ]
pi_53482703
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:34 schreef JohnDope het volgende:

[..]

En onder tussen gaan de afschuwelijke oorlogs misdrijven tegen de Burger in o.a. Darfur gewoon verder

En ja waar is de (real-life) media?
Ja en? Wat heeft Darfur hier mee te maken? Het gaat hier om Myanmar.

De real life media hebben er geen kans. Ik ben er 4 weken geleden geweest en als je fotos van bepaalde punten wilde maken werd je vriendelijk doch dringend verzocht even ergens anders te gaan staan. Toen was het dus rustig. Dat vriendelijke zal er nu wel af zijn. Dan is er nog het feit dat al het internet verkeer toen al zwaar gereguleerd was, zal nu wel plat liggen. Telefoonverkeer was mogelijk maar er is maar 1 provider en als de overheid wil, kan die dat zo plat leggen.
Nouja, het zal wel nooit goed zijn voor jou, want nu is er aandacht voor een poging tot vreedzame revolutie, is het nog niet genoeg. Wat wil jij? Alles in 1 keer goed is in de wereld?
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53482912
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:39 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Tsja, dat hoef je mij niet te vertellen. Wat mij betreft gaat daar ook de prioriteit van de VN naar uit.
Dit levert geen mooie real-life televisie op. En de 'Darfurse' politiek is te chaotisch om die te spiegelen aan westerse maatstaven.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53482945
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:23 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Ow ja, straks krijgen die mensen geen visa meer voor de VS. Nee, daar zullen ze wakker van liggen

Een nekschot lijkt me een betere oplossing.
Een nekschot? Waarom? Wat heeft dat er nu mee te maken
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
pi_53482947
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:41 schreef dyslexie_man het volgende:

[..]

Nouja, het zal wel nooit goed zijn voor jou, want nu is er aandacht voor een poging tot vreedzame revolutie, is het nog niet genoeg. Wat wil jij? Alles in 1 keer goed is in de wereld?
Er is inderdaad aandacht, maar het is wel negatieve aandacht. De media staat namelijk te trappelen om een escalatie.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53483040
Onrust Myanmar neemt toe

Hebben we het daar nog wel over?
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
pi_53483168
er is geschoten met traangas
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_53483216
quote:
Bush doelt op specifieke maatregelen tegen topfiguren van het regime of sleutelfiguren die de militaire heersers van dienst zijn.
Wat is daar nu mis mee? Bush is ook niet in elk land welkom. Jullie reageren alsof niemand uit dat land meer welkom is.

Het lijkt wel of iets altijd fout is omdat de naam Bush er staat.

Zo'n drama vind ik deze sanctie dus niet
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
pi_53483420
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:59 schreef marcb1974 het volgende:
er is geschoten met traangas
Woooow, schokkend.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53483531
quote:
Op woensdag 26 september 2007 11:05 schreef JohnDope het volgende:

[..]

In dat gehucht mogen ze netzo veel, voorlopig.

Als het daar gaat escaleren, dan komt dat enkel door dat de media het vuurtje lekker aan het opstoken is.
volgens mij heb je geen flauw idee waar je het over hebt. ik ben er geweest, en heb meegemaakt hoe monniken worden afgevoerd en ondervraagd omdat ze met je staant te praten. of hoe een taxichauffeur wordt afgeperst door de verkeerspolitie. geloof me, in dat "gehucht" mogen ze bar weinig. burgers worden gedwongen straten te repareren, onder het mom van vrijwilligerswerk. Doordat soldaten te weinig geld krijgen om van te leven, dwingen zij de lokale bevolking weer om hen van voedsel te voorzien.
pi_53483554
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:14 schreef Byte_Me het volgende:

[..]

volgens mij heb je geen flauw idee waar je het over hebt. ik ben er geweest, en heb meegemaakt hoe monniken worden afgevoerd en ondervraagd omdat ze met je staant te praten. of hoe een taxichauffeur wordt afgeperst door de verkeerspolitie. geloof me, in dat "gehucht" mogen ze bar weinig. burgers worden gedwongen straten te repareren, onder het mom van vrijwilligerswerk. Doordat soldaten te weinig geld krijgen om van te leven, dwingen zij de lokale bevolking weer om hen van voedsel te voorzien.
Wij hier in Nederland hebben in verhouding netzoveel recht. Het cultuurverschil is het geen dat het verschil maakt in hardere mentaliteit.
En ik bedoel met harde mentaliteit dat ze vroeger wedstrijden daar hielden, waar de vechters hun handen omwikkelden met hennep, die vervolgens doordrenkte met hars en daar vervolgens glas of zand op strooiden en toen pas de ring in stapten.

Dit verhaal in dit gehucht is inderdaad wel goed te gebruiken in de westerse propaganda zovan: 'kijk het daar eens ondemocratisch aan toe gaan"
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53483711
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:09 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Woooow, schokkend.
In een land waar monniken echt vereerd worden. Ja dan is het behoorlijk schokkend als ze daar met traangas op schieten.
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_53483747
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:15 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Wij hier in Nederland hebben in verhouding netzoveel recht. Het cultuurverschil is het geen dat het verschil maakt in hardere mentaliteit.
het cultuurverschil is dat birmezen boedhisten zijn. dus echt verzet is eigenlijk onmogelijk, het moet vreedzaam gaan. de junta heeft dat probleem kennelijk niet.
quote:
Dit verhaal in dit gehucht is inderdaad wel goed te gebruiken in de westerse propaganda zovan: 'kijk het daar eens ondemocratisch aan toe gaan"
het gaat er ondemocratisch aan toe. toevallig zijn er nu protesten daar en dat is gewoon nieuws. heeft niks met propaganda te maken.
pi_53483749
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:21 schreef marcb1974 het volgende:

[..]

In een land waar monniken echt vereerd worden. Ja dan is het behoorlijk schokkend als ze daar met traangas op schieten.
Achja de Chinezen schieten zo wel eens met scherp op Tibettanen, daar hoor je niemand over, sterker ze mogen zelfs de olympische spelen organiseren.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53483773
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:22 schreef Byte_Me het volgende:

[..]

het cultuurverschil is dat birmezen boedhisten zijn. dus echt verzet is eigenlijk onmogelijk, het moet vreedzaam gaan. de junta heeft dat probleem kennelijk niet.
[..]

het gaat er ondemocratisch aan toe. toevallig zijn er nu protesten daar en dat is gewoon nieuws. heeft niks met propaganda te maken.
Jij gaat me toch niet vertellen dat je niet een beetje cultuur hebt gesnoven in dat gehucht en dus niet naar zo'n volksgevecht bent gegaan?
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53483821
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:23 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Jij gaat me toch niet vertellen dat je niet een beetje cultuur hebt gesnoven in dat gehucht en dus niet naar zo'n volksgevecht bent gegaan?
pi_53483995
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:26 schreef Byte_Me het volgende:

[..]

Cultuur barbaar
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53484094
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53484245
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:34 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Cultuur barbaar
Vertel eens, waarom steek je zoveel tijd en energie in een topic over een land waar volgens jou niets aan de hand is. Laat anderen dan hun energie verspillen als ze dat willen en ga zelf lekker in topics hangen over zaken die volgens jou wel belangrijk zijn? Je komt nu enkel over als een etterige puber, aangezien je je standpunten nu al weer aan het herhalen bent.
pi_53484614
volgens 3FM nieuws wordt er inmiddels met scherp geschoten en zijn er ook doden gevallen
pi_53484626
Er zit zeker geen olie ofzo?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_53484666
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:02 schreef Jarno het volgende:
Er zit zeker geen olie ofzo?
Jawel en gas, daarom schijnen India en China ook een oogje dicht te knijpen.
pi_53484673
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:03 schreef Monidique het volgende:

[..]

Jawel en gas, daarom schijnen India en China ook een oogje dicht te knijpen.
Wist ik. .
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_53484717
1 dode en 5 gewonden op dit moment volgens Reuters. Daarnaast demonstraties in andere landen.
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_53484911
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:46 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Vertel eens, waarom steek je zoveel tijd en energie in een topic over een land waar volgens jou niets aan de hand is.
Omdat ik het hele circus gewoon erg hypocriet vind.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53484937
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:03 schreef Monidique het volgende:

[..]
China ook een oogje dicht te knijpen.
China heeft geen recht van spreken, ook al viel er niks te halen.

Waar blijven die massale demonstraties tegen de onderdrukking van de Tibettanen en waarom mag china - ondanks de terreur jegens de Tibettanen - de olympische spelen organiseren
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53484952
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:13 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Omdat ik het hele circus gewoon erg hypocriet vind.
Okee, duidelijk.

Volgende vraag: waarom voel je de drang om dit 20x duidelijk te maken?
pi_53484967
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:14 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Okee, duidelijk.

Volgende vraag: waarom voel je de drang om dit 20x duidelijk te maken?
Omdat ik gewoon zo moe word van die wereldwijde hypocrisie dat wordt veroorzaakt door een paniekzaaiende Media.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53484986
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:14 schreef JohnDope het volgende:

[..]

China heeft geen recht van spreken, ook al viel er niks te halen.

Waar blijven die massale demonstraties tegen de onderdrukking van de Tibettanen en waarom mag china de olympische spelen organiseren
Dat punt van de Olympische Spelen heb je nu al tig keer aangehaald. Wat mij betreft boycotten we die handel dan ook volgend jaar want ik ben er ook niet blij mee. Maar goed, als je je daar echt zo'n zorgen om maakt stuur dan een brief naar het NOC*NSF in plaats van het telkens te posten in een topic over Myanmar. Je positioneert jezelf als een om aandacht krijsende baby op deze manier.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 26-09-2007 13:17:19 ]
pi_53485021
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:16 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Maar goed, als je je daar echt zo'n zorgen om maakt stuur dan een brief naar het NOC*NSF in plaats van het telkens te posten in een topic over Myanmar. Je positioneert jezelf als een om aandacht krijsende baby op deze manier.
Stuur jij dan maar even een brief naar de VN mbt Myanmar
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53485030
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:14 schreef JohnDope het volgende:

[..]

China heeft geen recht van spreken, ook al viel er niks te halen.

Waar blijven die massale demonstraties tegen de onderdrukking van de Tibettanen en waarom mag china - ondanks de terreur jegens de Tibettanen - de olympische spelen organiseren
je vergeet dat het vuur niet door Taiwan mag he

Ach ja... we staan d'r bij en kijken ernaar..
pi_53485067
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:16 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Omdat ik gewoon zo moe word van die wereldwijde hypocrisie dat wordt veroorzaakt door een paniekzaaiende Media.
Zoals gisteren de complete pers van de zgn. vrije wereld (aka Amerika) compleet uit hun plaat stond te gaan op het feit dat een zekere Iraanse president een lezing kwam houden op een universiteit? Dát soort hypocrisie bedoel je?
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_53485068
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:18 schreef Frutsel het volgende:

[..]

je vergeet dat het vuur niet door Taiwan mag he

Ach ja... we staan d'r bij en kijken ernaar..
Precies in principe laten zowel de (kijkbuis) voorstanders als tegenstanders zich ordinair entertainen.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53485127
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:19 schreef Jarno het volgende:

[..]

Zoals gisteren de complete pers van de zgn. vrije wereld (aka Amerika) compleet uit hun plaat stond te gaan op het feit dat een zekere Iraanse president een lezing kwam houden op een universiteit? Dát soort hypocrisie bedoel je?
Het is sowieso al heel bijzonder democratisch dat een aartsvijand van Amerika, Amerika mag in komen en daar vervolgens nog even een provocerend praatje mag houden.
Ik zou het omgekeerde ook wel eens real-life willen zien
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53485128
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:17 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Stuur jij dan maar even een brief naar de VN mbt Myanmar
Ik vind het best dat je aandacht vraagt voor de hypocrisie van de media en westerse landen die nu schande spreken van de gebeurtenissen in Myanmar en volgend jaar vrolijk hun sporters uitzenden naar de OS in China, ik denk alleen niet dat dit daarvoor de juiste plaats is. Daarnaast, je punt is inmiddels wel duidelijk en alles wat je nu nog zegt komt op veel mensen over als vervelende drammerij die niet serieus genomen hoeft te worden.
pi_53485185
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:21 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Het is sowieso al heel bijzonder democratisch dat een aartsvijand van Amerika, Amerika mag in komen en daar vervolgens nog even een provocerend praatje mag houden.
Ik zou het omgekeerde ook wel eens real-life willen zien
Bush durft alleen scripted "discussies" te houden.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_53485199
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:21 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Daarnaast, je punt is inmiddels wel duidelijk en alles wat je nu nog zegt komt op veel mensen over als vervelende drammerij die niet serieus genomen hoeft te worden.
Spring mij ook eens een keertje bij als er tegen mij gedramd wordt.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53485249
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:23 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Spring mij ook eens een keertje bij als er tegen mij gedramd wordt.
Agossie

Uhm, misschien lees je over het stuk heen dat ik je gelijk geef wat betreft je punt over hypocrisie?

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 26-09-2007 13:25:30 ]
pi_53485262
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:23 schreef Jarno het volgende:

[..]

Bush durft alleen scripted "discussies" te houden.
Dat geldt voor al die politici op de bühne.

En als Bush/Amerika echt zo corrupt was geweest - zoals velen beweren -, dan was dat voor die Iranees een enkele reis Amerika geworden ipv een retourtje.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53488267
Spoedzitting VN

NEW YORK - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt later woensdag in spoedzitting bijeen om zich te buigen over de escalerende crisis in Myanmar (Birma). Dat heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bernard Kouchner, gezegd. Frankrijk is een van de permanente leden van de raad.
pi_53492354
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:15 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Wij hier in Nederland hebben in verhouding netzoveel recht. Het cultuurverschil is het geen dat het verschil maakt in hardere mentaliteit.
En ik bedoel met harde mentaliteit dat ze vroeger wedstrijden daar hielden, waar de vechters hun handen omwikkelden met hennep, die vervolgens doordrenkte met hars en daar vervolgens glas of zand op strooiden en toen pas de ring in stapten.

Dit verhaal in dit gehucht is inderdaad wel goed te gebruiken in de westerse propaganda zovan: 'kijk het daar eens ondemocratisch aan toe gaan"
dus jij vindt het normaal?

En even tussendoor hoor, maar het gaat er toch om wat het volk wil? Iedereen mag tenslotte over zijn eigen leven beslissen. Een beetje vreemd als de overheid of soldaten dat voor je gaan doen. Maar ja, da's slechts een cultuurverschil...
pi_53492402
quote:
Op woensdag 26 september 2007 12:22 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Achja de Chinezen schieten zo wel eens met scherp op Tibettanen, daar hoor je niemand over, sterker ze mogen zelfs de olympische spelen organiseren.
Dat China dat doet, maakt dit toch niet minder erg?
pi_53494218
Op het betrouwbare RTL Nieuws wisten ze te vertellen dat ze in Birma 'straat en straatarm' zijn.
Uit de beelden blijkt dat niet, die demonstranten zien er allemaal gezond en verzorgd uit.
pi_53502403
Eerste dode in Myanmar. .
I´m back.
pi_53505792
quote:
Somalië en Myanmar het meest corrupt

Gepost door Ferdinand (Ferdo) - Bron: Teletekst
Gepubliceerd: woensdag 26 september 2007 @ 22:09


Myanmar, Somalie en Irak zijn volgens Transparency International de meest corrupte landen ter wereld. Dat blijkt uit de nieuwste uitgave van de jaarlijkse ranglijst die de anti-corruptie-organisatie heeft opgesteld. Aan de andere kant van de lijst prijken Denemarken, Finland en Nieuw-Zeeland. Ook Nederland doet het goed met een zevende plaats, wat een winst van twee plaatsen hoger is ten opzichte van vorig jaar.

In Myanmar, het vroegere Birma, gaan corruptie, onderdrukking en armoede al jaren hand in hand. Volgens Transparency International komen de recente onlusten in het land dan ook niet bepaald aanwaaien.
  donderdag 27 september 2007 @ 02:48:17 #96
179752 TheChemeng
['æbsin&#;] Ikea boy
pi_53505829
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:25 schreef JohnDope het volgende:
En als Bush/Amerika echt zo corrupt was geweest - zoals velen beweren -, dan was dat voor die Iranees een enkele reis Amerika geworden ipv een retourtje.
Politieke onschendbaarheid? Hij zou zich zelf wel erg voor schut zetten als hij een bezoeker van het VN hoofdkwartier zou willen vasthouden.
The Dutch are bastards and the French ten times worse.
Quod nihil sit tam infirmum aut instabile quam fama potentiae non sua vi nixa
pi_53505833
Twee dode monniken en een dode burger. Ik hoop dat ze door blijven gaan met vreedzaam protesteren.........
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
  donderdag 27 september 2007 @ 02:54:42 #98
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_53505836
quote:
Op donderdag 27 september 2007 02:51 schreef dyslexie_man het volgende:
Twee dode monniken en een dode burger. Ik hoop dat ze door blijven gaan met vreedzaam protesteren.........
Inderdaad, hoe moeilijk, gevaarlijk en zwaar het ook is, lijkt me dat het beste.
En misschien moet het westen zich er maar eens niet mee bemoeien,..
pi_53505971
Nou ja, er staat overal geschreven dat zij die kritiek hebben "stooges" zijn die door buitenlandse destructieve elementen aangezet worden de unie van myanmar te beschadigen. Ze moeten dan ook "crushed" worden.......
Het motto van Myanmar:
1. Oppose those relying on external elements, acting as stooges, holding negative views.
2. Oppose those trying to jeopardize stability of the State and progress of the nation.
3. Oppose foreign nations interfering in internal affairs of the State.
4. Crush all internal and external destructive elements as the common enemy.

Lijkt me dus niet dat je in Myanmar als westerling de mensen opzichtig moet gaan helpen en zo....
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53506357
quote:
***************************************
Leger Myanmar bestormt kloosters

***************************************
` In Myanmar hebben veiligheidstroepen
zeker vier boeddistische kloosters
bestormd.Er zijn honderden monniken
opgepakt.Dat gebeurde in de stad Yangon
en in kloosters elders in het land.

Het militaire bewind beschouwt de
kloosters als verzetshaarden.Monniken
begonnen bijna twee weken geleden met
protestmarsen tegen de junta,die al
tientallen jaren aan de macht is.

De Veiligheidsraad is het niet eens
geworden over een veroordeling van het
geweld tegen de betogers.De raad wil zo
snel mogelijk een gezant naar Myanmar
sturen.Sancties tegen Myanmar stuiten
op verzet van buurland China.
***************************************
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_53506418
quote:
Op donderdag 27 september 2007 08:04 schreef Caesu het volgende:

[..]
Dit is dus precies waarom ik weinig tot geen vertrouwen heb in China als wereldmacht. Je leest vaak dat mensen hopen de VS van de troon gestoten worden en dat China problemen als deze wel veroordeeld. Tja, op zn best zal er niks veranderen......
Het kutte is, je kunt er gewoon niks tegen doen. Het land zal wel weer voor een paar jaar op slot gaan totdat de zuiveringen zijn volbracht
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53506530
Het is echt jammer, dat er bij dit soort landen/regimes niet ingegrepen wordt. Terwijl toch blijkt dat die landen veel erger zijn, dan bijv. Iran m.b.t. mensenrechten, enz.

Overigens, Myanmar is 'n vet mooi land... ik zou er wel eens heen willen!
pi_53506613
ja het is wel erg treurig dat de Birmezen/Myanmarezen hun hoop moeten vestigen op China

maar India en Thailand kunnen toch ook wel druk uitoefenen, niet via de VN, want dat blokkeert China natuurlijk.
China vindt het wel aardig denk ik dat ze nu kunnen dwarsliggen in de VN-Veiligheidsraad nadat Amerika dat altijd doet m.b.t. Israël.

ik vermoed dat China alleen de junta zal afvallen als Amerika geen nieuwe of verzwakte sancties voorstelt m.b.t. tot Iran.
en Amerika is dat niet van plan, dus de junta slaat die opstand neer.
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_53506945
quote:
Op donderdag 27 september 2007 08:28 schreef Caesu het volgende:
ja het is wel erg treurig dat de Birmezen/Myanmarezen hun hoop moeten vestigen op China

maar India en Thailand kunnen toch ook wel druk uitoefenen, niet via de VN, want dat blokkeert China natuurlijk.
China vindt het wel aardig denk ik dat ze nu kunnen dwarsliggen in de VN-Veiligheidsraad nadat Amerika dat altijd doet m.b.t. Israël.

ik vermoed dat China alleen de junta zal afvallen als Amerika geen nieuwe of verzwakte sancties voorstelt m.b.t. tot Iran.
en Amerika is dat niet van plan, dus de junta slaat die opstand neer.
China laat zich sowieso door bijna niemand onder druk zetten. Daarbij kan China het toch geen reet schelen of de VS Iran sancties aan doen? Ik bedoel: meer olie voor hen!
Alleen een fikse belediging door het regime zelf aan het adres van China kan daar verandering in aanbrengen, zoals een tijdje terug bij Noord Korea. Anders is het een "interne aangelegenheid".
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53507058
quote:
Op donderdag 27 september 2007 08:55 schreef dyslexie_man het volgende:

[..]

China laat zich sowieso door bijna niemand onder druk zetten. Daarbij kan China het toch geen reet schelen of de VS Iran sancties aan doen? Ik bedoel: meer olie voor hen!
Alleen een fikse belediging door het regime zelf aan het adres van China kan daar verandering in aanbrengen, zoals een tijdje terug bij Noord Korea. Anders is het een "interne aangelegenheid".
iran zal wel china goedkope olie geven als china de resoluties/sancties tegen iran in de veiligheidsraad weet af te zwakken of te blokkeren.
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_53508282
quote:
Op donderdag 27 september 2007 09:03 schreef Caesu het volgende:

[..]

iran zal wel china goedkope olie geven als china de resoluties/sancties tegen iran in de veiligheidsraad weet af te zwakken of te blokkeren.
Hier gaat het overigens niet erg anders denk ik. China heeft verschillende economische belangen in Myanmar/Birma. Als er een democratie komt, en de VS heft de sancties op, krijgen ze concurrentie van veel meer landen. China heeft zelfs baat bij isolatie....
Er zijn trouwens vandaag weer demonstraties. Echt waar, ben diep onder de indruk van deze mensen!!! Zo kan het dus ook, in opstand komen tegen onrecht. Opblazen hoeft niet...
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53508761
quote:
Op donderdag 27 september 2007 10:04 schreef dyslexie_man het volgende:
Er zijn trouwens vandaag weer demonstraties.
het leger heeft de kloosters bezet lees ik op het nieuws ..
quote:
Echt waar, ben diep onder de indruk van deze mensen!!! Zo kan het dus ook, in opstand komen tegen onrecht. Opblazen hoeft niet...
er is hier dan ook geen sprake van een buitenlandse bezetter die je met elk beschikbaar middel weg wil hebben
pleased to meet you
pi_53508951
quote:
Op donderdag 27 september 2007 02:48 schreef TheChemeng het volgende:

[..]

Politieke onschendbaarheid? Hij zou zich zelf wel erg voor schut zetten als hij een bezoeker van het VN hoofdkwartier zou willen vasthouden.
Als Bush echt zo corrupt zou zijn, zoals velen beweren, dan zou hij ook daar maling aan hebben.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53509891
quote:
Op donderdag 27 september 2007 10:24 schreef moussie het volgende:

[..]

het leger heeft de kloosters bezet lees ik op het nieuws ..
[..]

er is hier dan ook geen sprake van een buitenlandse bezetter die je met elk beschikbaar middel weg wil hebben
Nou ja, India was ook bezet door de Engelsen en die hebben ze toch op relatief vreedzame wijze er uitgekregen?
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53510150
quote:
Op donderdag 27 september 2007 11:08 schreef dyslexie_man het volgende:

[..]

Nou ja, India was ook bezet door de Engelsen en die hebben ze toch op relatief vreedzame wijze er uitgekregen?
wablief ? Ik denk dat je even je geschiedenisboeken erbij moet pakken .. en dan bij het begin beginnen .. 1857 .. en niet bij het eind, toen het empire al zo goed als op z'n kont zat, de bevolking thuis af wou van die dure verplichtingen en een indrukwekkende mars naar de zoutvlakte om je eigen zout te rapen voldoende was
pleased to meet you
pi_53512314
YANGON, Myanmar — About 10,000 anti-government protesters gathered in downtown Yangon on Thursday, provoking soldiers to fire on the crowds with tear gas and resume the crackdown that has drawn international appeals for restraint by Myanmar's ruling junta.

The demonstrators gathered at Sule Pagoda and shouted at the soldiers, angry about early morning raids by security forces on Buddhist monasteries. Soldiers reportedly beat up and arrested more than 100 monks, who have spearheaded the largest challenge to the junta since a failed uprising in Myanmar, also known as Burma, since 1988.

Tensions mounted elsewhere when truckloads of pro-junta thugs arrived at the Ngwe Kyar Yan monastery about 8 kilometers (5 miles) north of downtown Yangon, the largest city in the isolated Southeast Asian nation.

About 250 men carrying bamboo poles and truncheons surrounded the monastery compound.

Riot police fired tear gas at a crowd of some 1,500 supporters of the monks.

The government acknowledged that at least one man was killed and others wounded in chaotic clashes in Yangon on Wednesday. Led by thousands of monks in their maroon robes, protesters have been demanding more democratic freedoms, the release of political activists and economic reforms in the impoverished nation.

Myanmar's state-run newspaper on Thursday blamed "saboteurs inside and outside the nation" for causing the protests in Yangon, and said the demonstrations were much smaller than the media are reporting.

"Saboteurs from inside and outside the nation and some foreign radio stations, who are jealous of national peace and development, have been making instigative acts through lies to cause internal instability and civil commotion," said The New Light of Myanmar, which serves as a mouthpiece for the military government.

In Mandalay, the country's second-largest city, about 50 monks confronted soldiers when they tried to block the Buddhist clergy from marching out of a monastery. About 100 onlookers shouted and jeered at the soldiers.

Also Thursday, security forces arrested Myint Thein, the spokesman for opposition leader Aung San Suu Kyi's political party, family members said.

An Asian diplomat who spoke on condition of anonymity told The Associated Press that Nobel Peace Prize laureate Suu Kyi remained at her Yangon residence where she has been detained for 12 years. Rumors had circulated that she had been taken away to Yangon's notorious Insein prison.

The diplomat said that junta had deployed more security forces around Suu Kyi's house and on the road leading to her residential compound and that more than 100 soldiers were now inside the compound.

Several other monasteries that are considered hotbeds of the pro-democracy movement were raided by security forces before dawn in an apparent attempt to prevent the demonstrations spearheaded by the Buddhist clergy.

A monk at Ngwe Kyar Yan monastery pointed to bloodstains on the concrete floor and said a number of monks were beaten and at least 100 of its 150 monks taken away in vehicles. Shots were fired in the air during the chaotic raid, he said on condition of anonymity for fear of reprisals.

"Soldiers slammed the monastery gate with the car, breaking the lock and forcing it into the monastery," said the monk, who did not give his name for fear of reprisals. "They smashed the doors down, broke windows and furniture. When monks resisted, they shot at the monks and used tear gas and beat up the monks and dragged into trucks."

Empty bullet shells, broken doors, furniture and glass peppered the bloodstained, concrete floor of the monastery.

A female lay disciple said a number of monks were also arrested at the Moe Gaung monastery, which was being guarded by soldiers. Both monasteries are located in Yangon's northern suburbs.

Dramatic images of Wednesday's protests, many transmitted by dissidents using cell phones and the Internet, riveted world attention on the escalating faceoff between the military regime and its opponents.

The United States called on Myanmar's military leaders Thursday to open a dialogue with peaceful protesters in the reclusive Asian nation and urged China to do what it can to prevent further bloodshed.

"We all need to agree on the fact that the Burmese government has got to stop thinking that this can be solved by police and military, and start thinking about the need for genuine reconciliation with the broad spectrum of political activists in the country," said U.S. Assistant Secretary of State Christopher Hill in Beijing.

The government said one man was killed Wednesday when police opened fire during the ninth consecutive day of demonstrations, but dissidents outside Myanmar reported receiving news of up to eight deaths.

Some reports said the dead included monks, who are widely revered in Myanmar, and the emergence of such martyr figures could stoke public anger against the regime and escalate the violence.

As the stiffest challenge to the generals in two decades, the crisis that began Aug. 19 with protests over a fuel price hike has drawn increasing international pressure on the isolated regime.

The United States and the European Union issued a joint statement decrying the assault on peaceful demonstrators and calling on the junta to open talks with democracy activists, including Suu Kyi.

U.N. Secretary-General Ban Ki-moon, who was sending a special envoy to the region, urged the junta "to exercise utmost restraint toward the peaceful demonstrations taking place, as such action can only undermine the prospects for peace, prosperity and stability in Myanmar." (FOX NEWS)









pi_53513074
BREAKING NEWS -- AP: SOLDIERS FIRING AUTOMATIC WEAPONS INTO CROWDS IN RANGOON.
  donderdag 27 september 2007 @ 13:34:11 #113
91676 Plato1980
Gloriosus et liber
pi_53514191
Benieuwd hoe dat afloopt.Het zal voor de militaren verdomd moeilijk zijn om de boel onder controle te krijgen, want de doos van Pandora is geopend.
Giallo e nero è il tuo colore,
giallo e nero Roda nel cuore.
pi_53514759
quote:
Op donderdag 27 september 2007 11:18 schreef moussie het volgende:

[..]

wablief ? Ik denk dat je even je geschiedenisboeken erbij moet pakken .. en dan bij het begin beginnen .. 1857 .. en niet bij het eind, toen het empire al zo goed als op z'n kont zat, de bevolking thuis af wou van die dure verplichtingen en een indrukwekkende mars naar de zoutvlakte om je eigen zout te rapen voldoende was
Dat klopt maar denk niet dat het in Myanmar altijd rustig is geweest, de regering vecht al jaren tegen lastige stammen in het noorden, die zwaarder bewapend zijn dan menig leger. Daarnaast zijn er verschillende bomaanslagen geweest in de hoofdstad. Dus een vreedzaam protest zou wel dat laatste zetje kunnen zijn om het omver te werpen. Maar ik geef je gelijk dat er hier nog wel wat meer gevecht aan vooraf zal moeten gaan.... Helaas.
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53515045
quote:
Op donderdag 27 september 2007 13:34 schreef Plato1980 het volgende:
Benieuwd hoe dat afloopt.Het zal voor de militaren verdomd moeilijk zijn om de boel onder controle te krijgen, want de doos van Pandora is geopend.
Moeite met het vermoorden van 3000 man hebben ze niet, dat hebben ze immers al eerder gedaan
  donderdag 27 september 2007 @ 14:17:55 #116
91676 Plato1980
Gloriosus et liber
pi_53515453
quote:
Op donderdag 27 september 2007 14:02 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Moeite met het vermoorden van 3000 man hebben ze niet, dat hebben ze immers al eerder gedaan
Waar, maar de vraag is of dat het nog kan stoppen. Een menigte van 10.000 man kun je tegenhouden, als het er een paar honderdduizend zijn is er vaak geen houden meer aan. Zie de val van Ceaucescu en Milosevic.
Giallo e nero è il tuo colore,
giallo e nero Roda nel cuore.
pi_53515661
Het zou me niets verbazen als we veel van die Monikken nooit meer terug zien!
pi_53515831
quote:
Op donderdag 27 september 2007 14:25 schreef _The_General_ het volgende:
Het zou me niets verbazen als we veel van die Monikken nooit meer terug zien!
Deze knakker vast ook niet..
quote:
'Monniken gijzelen functionaris junta'
BANGKOK - Een groep boeddhistische monniken heeft donderdag een functionaris van de militaire junta in Myanmar in gijzeling genomen in een klooster in het oosten van de grootste stad Yangon. In het klooster werden eerder op de dag tientallen monniken opgepakt.

Tijdens de gebeurtenissen werden ruiten gebroken en raakten mensen gewond. Dat meldde een Myanmarees radiostation vanuit Bangkok in Thailand.
Bron.
pi_53517662
quote:
Op donderdag 27 september 2007 08:11 schreef dyslexie_man het volgende:

[..]

Dit is dus precies waarom ik weinig tot geen vertrouwen heb in China als wereldmacht. Je leest vaak dat mensen hopen de VS van de troon gestoten worden en dat China problemen als deze wel veroordeeld. Tja, op zn best zal er niks veranderen......
Het kutte is, je kunt er gewoon niks tegen doen. Het land zal wel weer voor een paar jaar op slot gaan totdat de zuiveringen zijn volbracht
Je hebt groot gelijk!!

De permanente leden hebben veel te veel macht,en als 1 van die leden ook nog eens een niet democratisch gekozen regering heeft dan weet je eigenlijk al dat het fout gaat.
China is zoals zo vaak een boosdoener in dit soort situaties,men zegt dat men communistisch is,maar voorlopig vinden ze economische belangen vele malen belangrijker.
Rusland krijgt ook steeds meer dictatoriale trekjes,want Poetin plaatst vriendjes van de KGB op diverse hoge plekken.
De VS is ook geen haar beter,zie Irak,onder het mom van wij bevrijden een land van zijn tiran,maar we willen eigenlijk jullie olie.

De VN is niets anders dan een stel ouwe mannetjes die gaan discussieren over wat ze met een bepaald voorval moeten doen,en daaruit halfslachtige resoluties aannemen.

De ideologie van de VN is op zich goed,ik qoute nu f van wikipedia:
quote:
De Verenigde Naties (VN) is een internationale organisatie, opgericht in 1945 na de Tweede Wereldoorlog. Het is een mondiale organisatie van overheden, samenwerkend op het gebied van het internationale recht, mondiale veiligheid, behoud van humanitaire rechten, ontwikkeling van de wereldeconomie en het onderzoek naar sociaal-maatschappelijke en culturele ontwikkelingen.
Hierin staat oa recht en veiligheid.
Hebben de mensen in Myanmar wel rechten??Nee,dictatoriaal regime!
Hebben ze daar een veilig heenkomen??Nee,kijk naar Nobelprijswinnares Aung San Suu Kyi,al jaren onder huisarrest terwijl ze vreedzaam is.

Kortom,je hebt gelijk,er gebeurd uiteindelijk helemaal niets voor die arme mensen daar die snakken naar vrede,vrijheid en wat nog meer.
pi_53517779
Even een aanvulling over de Verenigde Naties:
quote:
De naamswijziging is in 1989 doorgevoerd door de huidige militaire Juntaregering maar wordt door vele dissidenten en de Verenigde Staten niet geaccepteerd. De Verenigde Naties hebben de naamsverandering wel geaccepteerd. De naam Myanmar komt van Myanma Naingngandaw, de lokale naam voor het land die reeds in de 12e eeuw werd gebruikt. De aanduiding Burma - die in de VS en door Birmese dissidenten wordt gebruikt - is door de Britten overgenomen van de Portugezen en is een verbastering van Bamar, waarvan de herkomst onduidelijk is. Bamar is ofwel afgeleid uit een van de 16e of 17e eeuwse Indische talen, waarin het land Bama werd genoemd of werd afgeleid van de Indische naam Brahma-desh
Dit bedoel ik dus,de VN heeft Myanmar als naam geaccepteerd,dus eigenlijk ook de junta daar!
quote:
Sinds 1962 wordt Myanmar bestuurd door een militaire junta, de State Law and Order Restoration Council (S.L.O.R.C.). Andere politieke partijen zijn verboden sinds in 1974 een éénpartijstaat werd afgekondigd. Op 15 november 1997 is de naam onder advies van een Amerikaans marketingadviesbureau gewijzigd in S.P.D.C. State Peace and Development Council wat geen invloed heeft gehad op het beleid.
quote:
In september 2007 komt een protestbeweging op gang van een groeiend aantal Bhoedistische monniken. Met geweldloze optochten geven zij uiting aan het verlangen naar een democratisch bestuurd land. Na een aantal dagen voegt een steeds wassende stroom burgers zich bij hen. Zij flankeren de monniken met de kennelijke bedoeling om niet alleen hun oproep te ondersteunen maar ook om hen lijflijk te beschermen tegen mogelijk militair geweld door de junta. Aan de protesten namen soms naar schatting 25.000 tot 50.000 mensen deel in Yangon, Mandalay, Henzada (Hinthada) en Monywa.[2]

Dit plaatste de regering voor een groot dilemma. De monniken hebben in Myanmar een zeer hoge, bijna heilige status en groot gezag waar het morele waarden betreft. Zonder ingrijpen zou hun actie tot grote, wellicht onbeheersbare onlusten in het gehele land kunnen leiden. Het - geweldadig - neerslaan van de beweging zou echter tot hetzelfde kunnen leiden. In het op gematigde wijze voeren van overleg, dat eventueel tot compromissen zou kunnen leiden, heeft deze centrale overheid zich echter in de afgelopen decennia niet bekwaamd.

Op 26 september grijpt het leger in als de protesterende menigte probeert de Sule Pagode in Yangon te bereiken. Volgens berichten vallen daarbij 5 doden. Volgens de regering is er 1 dode gevallen. Dit is moeilijk te controleren. Alleen de staatsmedia doet verslag. Buitenlandse media worden geweerd in het geisoleerde land. Eerder op de dag werden in Yangon ongeveer 200 monniken en burgers opgepakt.[3]

27 september 2007: Veiligheidstroepen in Myanmar hebben in de nacht zeker twee kloosters bestormd in Rangoon, de grootste stad van het land. Naar schatting tweehonderd monniken werden gearresteerd.
pi_53519020
Foto's van de demonstraties:
http://ko-htike.blogspot.com/

De BBC heeft een aantal ooggetuigenverslagen staan:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/asia-pacific/7011884.stm
Why women still aren't funny.
Q.E.D: Religion replaces ignorance with stupidity.
pi_53528300
Het is dat wij Hollanders/Westerlingen te lui zijn gemaakt, maar als wij na al die prijsstijgingen en een opgedrongen eu-grondwet zo massaal de straat op zouden gaan, dan zou het hier ook gaan escaleren.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  donderdag 27 september 2007 @ 21:46:40 #123
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_53528683
quote:
Op donderdag 27 september 2007 13:00 schreef Frutsel het volgende:
BREAKING NEWS -- AP: SOLDIERS FIRING AUTOMATIC WEAPONS INTO CROWDS IN RANGOON.
Hier had je altijd users die beweerden dat je een machinegeweer op hooligans moest zetten, dat dat wel zou werken.

Eens kijken of men nu nog steeds zo fan is van inzetten van wapens...
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  donderdag 27 september 2007 @ 21:50:19 #124
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_53528795
quote:
Op woensdag 26 september 2007 13:14 schreef JohnDope het volgende:

[..]

China heeft geen recht van spreken, ook al viel er niks te halen.

Waar blijven die massale demonstraties tegen de onderdrukking van de Tibettanen en waarom mag china - ondanks de terreur jegens de Tibettanen - de olympische spelen organiseren
Dat is inderdaad schandalig, zelfs de merchandise wordt met hulp van kinderarbeid gemaakt. Het NOC*NSF heeft in ieder geval absolute persvrijheid voor alle buitenlandse journalisten geeist, ook over onderwerpen totaal irrelevant aan de Olympische Spelen. Nu hopen dat dat niet tijdelijk blijft.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_53529085
quote:
Op donderdag 27 september 2007 21:50 schreef Yildiz het volgende:

[..]

Dat is inderdaad schandalig, zelfs de merchandise wordt met hulp van kinderarbeid gemaakt. Het NOC*NSF heeft in ieder geval absolute persvrijheid voor alle buitenlandse journalisten geeist, ook over onderwerpen totaal irrelevant aan de Olympische Spelen. Nu hopen dat dat niet tijdelijk blijft.
Wat denk je zelf?
Was het na 1984 beter in de SU?

Ook het IOC is een politieke speelbal, wel met een nobel streven, maar de $$$'s blijven regeren.
Dit bericht is automatisch gegenereerd. U kunt hierop niet reageren.
pi_53529268
quote:
Geen vuist tegen bewind Myanmar

door Johan Huizinga

27-09-2007

Terwijl leger en politie in Myanmar steeds harder optreden tegen de betogers, lijkt de buitenwereld opnieuw lijdzaam toe te kijken. Pogingen om in VN-verband te komen tot hardere sancties tegen de militaire junta lopen stuk op verzet van vooral de Chinezen. Maar ook de Europese Unie slaagt er niet in om een duidelijke vuist te maken tegen het dictatoriale bewind.

*
Lees ook: Alleen buurlanden kunnen Myanmar redden (25 september 2007)

De monniken in Myanmar hadden geen beter moment kunnen kiezen om de straat op te gaan. De wereldleiders waren bijeen in New York voor de opening van de jaarlijkse vergadering van de VN-assemblee. Ten overstaan van de wereldpers ontkwam bijna niemand eraan om harde, dreigende taal uit te slaan tegen de junta in Myanmar.

Totale boycot niet haalbaar
Maar buurlanden als China en India hebben te veel belangen in het land om mee te gaan met echt zware sancties. Dat maakt het voor Europa en de VS des te eenvoudiger om harde taal uit te slaan zonder de daad bij het woord te hoeven voegen. Een volledige handelsboycot tegen de generaals, die de belangrijkste industrieën zoals olie, gas en hout controleren, zit er dus niet in.

Toch slaagt ook de EU er niet in echt een vuist te maken. Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken omschrijft het als een onvermijdelijke tactiek. "Ik sluit niet uit dat we vergaande maatregelen moeten nemen, maar nu moeten we juist proberen tot gezamenlijke sancties te komen", reageerde de minister. Hij achtte een totale boycot nu niet haalbaar en daarom ook niet raadzaam.

Grote belangen op het spel
Maar op de achtergrond spelen ook binnen de Europese Unie al jaren grote verschillen van mening. En die hebben direct te maken met de economische belangen van sommige lidstaten, meent Shada Islam van het European Policy Centre in Brussel. "Sommige EU-landen zoals Nederland, Groot-Brittannië en de Scandinavische landen zijn wel degelijk voor zwaardere sancties. Maar andere landen, zoals Frankrijk met grote olie- en gasbelangen in Myanmar, voelen daar niets voor", aldus Islam.

Ze doelt op de Franse oliemaatschappij Total die er sinds 1992 gas wint voor export naar het buurland Thailand. Het bedrijf heeft bovendien miljoenen geïnvesteerd in een gaspijpleiding. Total is er verder bij herhaling van beticht zich schuldig te maken aan dwangarbeid in het land. Maar tot een diepgaand onderzoek heeft dat nooit geleid.

Stop investeringen
Het brengt Islam tot de conclusie dat een investeringsboycot wel degelijk een zinnige maatregel is om het regiem te treffen. "De EU heeft wel maatregelen getroffen maar geen investeringsverbod", benadrukt Islam. En het gaat volgens haar juist om de buitenlandse investeringen die het regiem overeind houden, zoals ook blijkt uit het Total-project. De handel tussen de EU en Myanmar stelt in praktijk weinig voor. "Dus het gaat om investeringen", concludeert Islam.

Maar of zo'n boycot er komt, mag ernstig worden betwijfeld. De EU zal waarschijnlijk niet veel verder komen dan de reeds bestaande sancties: een wapenembargo, een verbod op investeringen die direct met bewapening te maken hebben, een inreisverbod voor leden van de junta en de bevriezing van de tegoeden van het bewind.
http://www.wereldomroep.nl/actua/regio/verreoosten/070927_myanmar
pi_53529576
quote:
Op donderdag 27 september 2007 14:25 schreef _The_General_ het volgende:
Het zou me niets verbazen als we veel van die Monikken nooit meer terug zien!
En terecht. Scheiding van Pagode en Staat. Die fundamentalistische monnikken mogen geen theocratie maken van Burma.

Pavlovreactie.
pi_53535894
Breaking News: At North Okkalar (outskirt of Yangon),burmese army division 66 has joined the protests and are now fighting against another army division.The conflicts within the army is now confirmed
http://ko-htike.blogspot.com/
  vrijdag 28 september 2007 @ 09:15:48 #130
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_53536373
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 08:45 schreef _The_General_ het volgende:
Breaking News: At North Okkalar (outskirt of Yangon),burmese army division 66 has joined the protests and are now fighting against another army division.The conflicts within the army is now confirmed
http://ko-htike.blogspot.com/
Wow!
pi_53536398
Het is natuurlijk de vraag of dit betrouwbaar is. Internet is afgesloten in Burma wegens "onderhoud"!
pi_53536479
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 08:45 schreef _The_General_ het volgende:
Breaking News: At North Okkalar (outskirt of Yangon),burmese army division 66 has joined the protests and are now fighting against another army division.The conflicts within the army is now confirmed
http://ko-htike.blogspot.com/
.. ik wens ze van harte kracht toe .. suc6 mannen ..
pleased to meet you
pi_53536615
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:17 schreef _The_General_ het volgende:
Het is natuurlijk de vraag of dit betrouwbaar is. Internet is afgesloten in Burma wegens "onderhoud"!
Het militaire regime in Birma lijkt het internet te hebben afgesloten, om te voorkomen dat er nog langer informatie over de opstand in het land naar buiten komt.
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
pi_53536651
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:28 schreef paddy het volgende:

[..]

Het militaire regime in Birma lijkt het internet te hebben afgesloten, om te voorkomen dat er nog langer informatie over de opstand in het land naar buiten komt.
Ja het internet is ook de enige manier om informatie naar buiten te brengen
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53536662
quote:
Golden_future: Just now CNA announced that batallion 33 reject the order to open fire
http://ko-htike.blogspot.com/
  vrijdag 28 september 2007 @ 09:31:27 #136
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_53536677
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:22 schreef moussie het volgende:

[..]

.. ik wens ze van harte kracht toe .. suc6 mannen ..
Nou, op een bloedige burgeroorlog zit ik nu ook niet echt te wachten, maar een opstand in het leger zelf is natuurlijk schitterend. Het zou in ieder geval een teken zijn...
pi_53536694
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 08:45 schreef _The_General_ het volgende:
Breaking News: At North Okkalar (outskirt of Yangon),burmese army division 66 has joined the protests and are now fighting against another army division.The conflicts within the army is now confirmed
http://ko-htike.blogspot.com/
Woohoo!
  vrijdag 28 september 2007 @ 09:33:51 #138
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_53536790
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:31 schreef pfaf het volgende:

[..]

Nou, op een bloedige burgeroorlog zit ik nu ook niet echt te wachten, maar een opstand in het leger zelf is natuurlijk schitterend.
Dan ben jij wel 1 van de weinigen, want die bloedhonden van de real-life media, sturen het op een escalatie aan.

[ Bericht 1% gewijzigd door JohnDope op 28-09-2007 09:49:08 ]
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53537485
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 09:31 schreef pfaf het volgende:

[..]

Nou, op een bloedige burgeroorlog zit ik nu ook niet echt te wachten, maar een opstand in het leger zelf is natuurlijk schitterend. Het zou in ieder geval een teken zijn...
ik hoop dat hier hetzelfde gebeurt als in eerdere situaties, dat het leger het gewoon vertikt om op de eigen bevolking te schieten en je een soort domino-effect krijgt ..

en zeker daar word het heel moeilijk om te gaan schieten .. ik heb begrepen dat iedere man daar een periode van zijn leven in het klooster doorbrengt om te leren, op een monnik schieten die je respect leert voor een overstekende slak (of te wel respect voor alles wat leeft) is dan wel een hele hoge drempel om overheen te stappen
pleased to meet you
pi_53537542
quote:
Op donderdag 27 september 2007 21:34 schreef JohnDope het volgende:
Het is dat wij Hollanders/Westerlingen te lui zijn gemaakt, maar als wij na al die prijsstijgingen en een opgedrongen eu-grondwet zo massaal de straat op zouden gaan, dan zou het hier ook gaan escaleren.
Sure, wij hebben hier ook een mensenmartelende junta en zo.
pi_53537640
quote:
Op donderdag 27 september 2007 22:14 schreef Ulx het volgende:

[..]

En terecht. Scheiding van Pagode en Staat. Die fundamentalistische monnikken mogen geen theocratie maken van Burma.

Pavlovreactie.
Op welke manier zijn die monniken "fundamentalisten"?
pi_53537682
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:11 schreef Dodecahedron het volgende:

[..]

Sure, wij hebben hier ook een mensenmartelende junta en zo.
Probeer het nou maar niet te ontkennen.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_53537779
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:08 schreef moussie het volgende:

[..]

ik hoop dat hier hetzelfde gebeurt als in eerdere situaties, dat het leger het gewoon vertikt om op de eigen bevolking te schieten en je een soort domino-effect krijgt ..

en zeker daar word het heel moeilijk om te gaan schieten .. ik heb begrepen dat iedere man daar een periode van zijn leven in het klooster doorbrengt om te leren, op een monnik schieten die je respect leert voor een overstekende slak (of te wel respect voor alles wat leeft) is dan wel een hele hoge drempel om overheen te stappen
Kan sowieso niet begrijpen dat de regering tot geweld overgaat, deze mensen zijn vreedzaam aan het demonstreren, hooguit schelden ze wat tegen die regering tijdens het demostreren. Onbegrijpelijk dat het daar een reden is om tot schieten over te gaan.
Het lijkt me vreselijk in een land te leven waar je niet mag zeggen en doen wat je wilt en een regering hebt die alles controleert. Dat je je leven niet meer zeker moet zijn om uitspraken die je doet die de regering niet zint.

Hoop dan ook dat het zover komt dat de jongens die in het leger zitten zelf ook de wapens neerleggen en weigeren, dan maak je je samen sterk tegen die regering.
pi_53537806
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:16 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Probeer het nou maar niet te ontkennen.
Je bent je leven niet zeker als je via internet bepaalde uitspraken doet tegen die regering. Dat is hier echt niet het geval hoor.
pi_53539046
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 10:21 schreef nummer_zoveel het volgende:

[..]

Kan sowieso niet begrijpen dat de regering tot geweld overgaat, deze mensen zijn vreedzaam aan het demonstreren, hooguit schelden ze wat tegen die regering tijdens het demostreren. Onbegrijpelijk dat het daar een reden is om tot schieten over te gaan.
Het gaat om controle.

Als je die kwijt raakt, ben je alles kwijt als regering zijnde.

Het feit dat ieder mens relatief oncontroleerbare gedachten heeft is de grootste angst en vijand van ieder totalitair regime. Dat ze er een eigen woodstock van maken wordt dan beantwoord met evenzoveel intimidatie als nodig is om het te doen ophouden.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  vrijdag 28 september 2007 @ 12:15:50 #147
191763 r.liong
Kiem Foei & Janet
pi_53540673
Weet je ik krijg weer van die Tiananmenplein in Peking visioenen nu China gebruik gemaakt heeft van zijn VN veto-recht. Waarom gaat Amerika nu niet met groots materiaal Myanmar binnenvallen in naam van de democratie om de monikken te redden of heeft dat land geen olie?
verpachten & verpachten
  vrijdag 28 september 2007 @ 12:20:17 #148
28033 Pek
je moet wat
pi_53540814
The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
pi_53540848
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 12:15 schreef r.liong het volgende:
of heeft dat land geen olie?
Het land bulkt van de olie. (en gas)
  Moderator vrijdag 28 september 2007 @ 12:59:00 #150
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_53541876
quote:
Op dinsdag 25 september 2007 04:38 schreef OFfSprngr het volgende:
Tja, in Myanmar valt niet veel te halen, dus waarom zou je daar "democratie komen brengen"?

Belangenoorlogen vs werkelijke onderdrukking van mensen.
omdat China dat niet tof vind

Amerika en de EU wilden veel zwaardere sancties maar dat werd direct door China (en Rusland) van de tafel geveegd
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_53542024
Ach, zal een keer niet een gaspijpleiding een rol spelen Het wordt tijd dat het Chineze volk in opstand komt en daar de democratie uitbreekt. Ben dat gezeik zat...
  Moderator vrijdag 28 september 2007 @ 13:07:56 #152
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_53542141
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 12:15 schreef r.liong het volgende:
Weet je ik krijg weer van die Tiananmenplein in Peking visioenen nu China gebruik gemaakt heeft van zijn VN veto-recht. Waarom gaat Amerika nu niet met groots materiaal Myanmar binnenvallen in naam van de democratie om de monikken te redden of heeft dat land geen olie?
ze zijn wat druk momenteel met het een en ander
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_53542386
quote:
BreakingNewsOn: BREAKING NEWS -- SKY TV: TELEPHONE TEXT MESSAGING INSIDE BURMA HAS NOW BEEN BLOCKED. -- BREAKING NEWS
pi_53544588
internet is ook afgesloten volgens http://ko-htike.blogspot.com/

men probeert de bevolking te isoleren ..
pleased to meet you
pi_53544793
Satelliettelefoons en mobiel verkeer in de grensstreken met India en Thailand is lastig stil te leggen.
pi_53545915
Waarom spreekt men, zowel in de pers als op Fok!, ineens van een 'junta'. Junta is gewoon Spaans voor regering (letterlijk iets van congres of vergadering), beetje raar om dat woord aan een Aziatisch land te koppelen.

[ Bericht 12% gewijzigd door Bolkesteijn op 28-09-2007 15:38:17 ]
  vrijdag 28 september 2007 @ 15:43:24 #157
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53546199
In het nederlands betekend het:

jun·ta (de ~, ~'s)
1 regering bestaande uit hoge militairen, die een dictatoriaal bewind voert

Zal wel door Franco of de Zuid Amerkiaanse regimes komen...
  vrijdag 28 september 2007 @ 16:01:24 #158
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53546688
quote:
11am
The Thai government, which has kept quiet in recent days about the problems in neighbouring Burma, is coming under pressure to take a stance, the Bangkok Post reports.

Laddawan Tantiwittayapitak, of Amnesty International Thailand and the Campaign for Democracy in Burma, called on the Thai government to suspended the construction of a hydropower dam and a gas purchase contract.

12.45pm
Thanks to Chisinthemorning for the comment below linking to the Democratic Voice of Burma account of locals defending monasteries against army raids.

Troops approaching the monasteries backed off after seeing people from the surrounding areas armed with sticks and slingshots preparing to stop them.

2.30pm
Some more translation from Niknaynam, courtesy of Mai Aung:
16:30: In Mandalay there are more than 100, 000 and military stepped back. no gun shot yet.
16:42: According eye witness, there were pools of blood in Pansodan street. The person must be beaten by an iron bar.
16:47: Latest news: ICRC (International Committee of Red Cross) took to the street to help the injured.
17:05: In Mandalay, 30,000 people joined 200 monks that are protesting at 31 street. Soldiers begged the monks to go back to monasteries.
18:22: Police station at South Ukkalapa was burn down.

A woman interviewed by Sky News has suggested the deathtoll among monks is close to 200. That is consistent with the number being given by the Facebook group. It is not yet clear, however, where these reports are coming from or what they are based upon.

2.45pm
Japan's prime minister Yasuo Fukuda today demanded that Burmese authorities give a full explanation of the shooting dead of a Japanese journalist during protests yesterday. I've been looking at a video which appears to show the moment the journalist was shot. Even at slow motion and under zoom, it's not clear cut - to me at any rate - whether the killer is the soldier closest to the journalist or whether the shot is fired from further away. Not that that changes the fact that he was shot dead.
Bron: guardian.co.uk
quote:
28 Sep 07, 21:03
Admin: The cadets from Defense Service Academy(DSA), which is located at Pyin-Oo-Lwin ( about 55 miles from Mandalay), are preparing to come down to Mandalay to stand by the side of monks and civilians. Their weapons were also confiscated as the news got thru. Therefore, the headmaster of the DSA is going to address this matter to the cadets tomorrow morning.
28 Sep 07, 21:03
Admin: At Kyaut Pa Daung, the followers of SPDC are forcing people to go against the monks and protestors. However, we heard that the monks and protestors continued protesting in large numbers.
28 Sep 07, 20:19
Admin: At Nyaung-U, the followers of SPDC has been forcing every household to send out at least one family member to protest as set up protest - "protesting against the monks and protesters". The order was out a while ago. SPDC is trying to lure the UN envoy's visit to Myanmar with these kind of set ups. Therefore, Mr.Gambari should know how to differentiate between the real protesters and those who were FORCED to protest against the civil unrest.
28 Sep 07, 20:13
Admin: the Police Station at South-Okkalarpa is being burnt down
28 Sep 07, 19:47
Admin: At entrance of Kyauk Myaung Thidar Lann, there is still shooting and soldiers are even arresting those who try to flee by climbing up the tree
28 Sep 07, 19:06
Admin: CNA News in Singapore : staff of foreign ministry in Jakarta observed 1 min of silence for those Burmese who hav died
Bron: burmanews.cbox
pi_53546736
hmmz

RTL nieuws noemt het land Myanmar
NOS noemt het Birma

Poltiek getint nieuws?
Lawamena hitihala Lawamena haulala
pi_53546887
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 16:03 schreef EricT het volgende:
hmmz

RTL nieuws noemt het land Myanmar
NOS noemt het Birma

Poltiek getint nieuws?
De NOS zit in ieder geval op dezelfde lijn als Bush, die noemt het land ook Birma.
  vrijdag 28 september 2007 @ 16:11:58 #161
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53546957
quote:
De naamswijziging is in 1989 doorgevoerd door de huidige militaire Juntaregering maar wordt door veel dissidenten en de Verenigde Staten niet geaccepteerd. De Verenigde Naties hebben de naamsverandering wel geaccepteerd. Op 27 september 2007 annonceerde het NOS-journaal dat het de voorkeur zou geven aan de oude naam Burma.

De naam Myanmar komt van Myanma Naingngandaw, de lokale naam voor het land die reeds in de 12e eeuw werd gebruikt. De aanduiding Burma - die in de VS en door Birmese dissidenten wordt gebruikt - is door de Britten overgenomen van de Portugezen en is een verbastering van Bamar, waarvan de herkomst onduidelijk is. Bamar is ofwel afgeleid uit een van de 16e of 17e eeuwse Indische talen, waarin het land Bama werd genoemd of werd afgeleid van de Indische naam Brahma-desh.
Bron: wikipedia
pi_53551525
tvp
  vrijdag 28 september 2007 @ 19:44:31 #163
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_53552142
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 08:45 schreef _The_General_ het volgende:
Breaking News: At North Okkalar (outskirt of Yangon),burmese army division 66 has joined the protests and are now fighting against another army division.The conflicts within the army is now confirmed
http://ko-htike.blogspot.com/
Nice. To hell met die dictators.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  vrijdag 28 september 2007 @ 19:46:47 #164
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53552201
quote:
Admin: From internal source: It is heard that the junta has set a plot to assassinate the most senior venerable monks (Sanga Maha Naryaka) tonight as if it is done by the monks involved in the protest.
29 Sep 07, 00:46
Admin: URGENT : We implore to everyone to forward that brutal act link. It shows the brain of a young boy who was beaten to death with an iron rod by the soldiers.
29 Sep 07, 00:41
Admin: Check the picture of brutal act by burmese soldiers
29 Sep 07, 00:09
Admin: Phone numbers of American Embassy in Ygn : 379880, 379881, 379883, 370963, 370964, 370965
28 Sep 07, 23:17
Admin: URGENT: Army is currently entering almost all the monastries in Yangon now and shooting the people.
28 Sep 07, 22:54
Admin: I just called UN official 24 hour hotline and they confirmed that people inside the country could report to them. The number is 554597. 554625 has been blocked by the govt, they said.
28 Sep 07, 22:33
nyi nyi: Hundreds of burmese wearing red shirts in the honour of the protestors in burma have gathered at Singapore Topayoh Buddhist Temple and pray for the monks and protestors in myanmar. The event was shown on Channel News Asia recently.
Bron:burmanews.cbox
quote:
28 Sep 07, 22:20 - This picture on the top right is part of the human brain of a young boy attacked by Burmese SPDC soldiers at Tarmwe Township, Yangon yesterday. Riot police were not using rubber-coated rods. They were using heavy iron rods instead, which broke the skull, putting the young man to the end on the spot. This photo was taken after the dead body was taken away by the notorious Burmese soldiers.

28 Sep 07, 21:40 - SoneSeaYar: Junta destroying all murder evidences. Tyrant Than Shwe's SPDC soldiers are now destroying their murder evidences like they did in 1988. Eye witnesses reported that Toyota Dyna (number plate: Da-7270) carried many dead bodies, and dropped them in the Yangon River today. After every shooting, they ordered workers, seemed to be prisoners, to collect bullet shells to clean up their mess and evidence. All of this prove to be a "genocide", a systematic extermination of people with democratic beliefs.
Bron:burmamyanmargenocide.blogspot
pi_53552255
quote:
Military sources in Rangoon are claiming that the regime's number two, General Maung Aye (right), has staged a coup against Than Shwe, and that his troops are now guarding Aung San Suu Kyi's home. A meeting between him and Suu Kyi is expected. Maung Aye is army commander-in-chief and a renowned pragmatist.
Dostojewski: "Je kunt je niet van je eigen gezond verstand overtuigen door je buurman op te sluiten."
pi_53552370
Mja, al die anonieme bronnen. Het kan kloppen, maar ik hecht er zeer weinig waarde aan totdat er meer bevestiging is.
  vrijdag 28 september 2007 @ 19:52:33 #167
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53552398
quote:
Rangoon: ‘army mutiny’ reported

Troops refuse to fire
on crowdsTroops


Reports from Rangoon suggest soldiers are mutinying. It is unclear the numbers involved. Reports cite heavy shooting in the former Burmese capital.

The organisation Helfen ohne Grenzen (Help without Frontiers) is reporting that "Soldiers from the 66th LID (Light Infantry Divison) have turned their weapons against other government troops and possibly police in North Okkalappa township in Rangoon and are defending the protesters. At present unsure how many soldiers involved."

Soldiers in Mandalay, where unrest has spread to as we reported this morning, are also reported to have refused orders to act against protesters.

Some reports claim that many soldiers remained in their barracks. More recent reports now maintain that soldiers from the 99th LID now being sent there to confront them.

Growing numbers of protestors are gathering in Rangoon, with 10,000 reported at the Traders Hotel and 50,000 at the Thein Gyi market. The police are reported to have turned water cannons against crowds at Sule Pagoda.

Many phone lines into the Burmese state have now been cut, mobile networks have been disabled and the national internet service provider has been taken off-line.

Bron: newsdeskspecial
pi_53557221
Het huwelijk van de dochter van de hoogste Generaal. Wat een smeerlappen:

http://www.youtube.com/watch?v=s6YPsycc6Lc
pi_53558806
monniken afmaken, daar gooi ik mijn tank wel voor vol
pi_53561171
quote:
Dit geeft weer een goed beeld van wat voor wereldbeeld bepaalde leiders hebben:

$_$

Geld staat boven mensenrechten dus. Zouden ze vast niet zeggen als ze zelf daar zouden wonen. Als je zelf al goed leeft, is het natuurlijk makkelijk om te zeggen dat je andere belangen hebt die boven de rechten van andere mensen staan...
  zaterdag 29 september 2007 @ 07:01:04 #171
179752 TheChemeng
['æbsin&#;] Ikea boy
pi_53562064
quote:
Op zaterdag 29 september 2007 02:14 schreef boyv het volgende:
Geld staat boven mensenrechten dus. Zouden ze vast niet zeggen als ze zelf daar zouden wonen. Als je zelf al goed leeft, is het natuurlijk makkelijk om te zeggen dat je andere belangen hebt die boven de rechten van andere mensen staan...
It is all about the mighty dollar. Als total niet zou investeren dan staat er zo een ander klaar hoor. The business of business is business. Totdat mensen zich eindelijk realiseren dat Europese bedrijven buiten Europa andere maatstaven hanteren omdat het ons (alle westerlingen) gewoon geen zak interesseert, verandert er helemaal niks. Het heeft niks te maken met het wereldbeeld van bepaalde leiders maar de algemene desinteresse van de Europeaan.
The Dutch are bastards and the French ten times worse.
Quod nihil sit tam infirmum aut instabile quam fama potentiae non sua vi nixa
  zaterdag 29 september 2007 @ 09:16:33 #172
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53562460
quote:
29 Sep 07, 15:05
Ko Hla: We hear from Yangon that the military regime will arrange Trader hotel as place to stay for Ibrahim Gambari , the UN Secretary-General's Special Advisor, during his visit. Then the regime will show him faked protest by government backed USDA members near that hotel.
29 Sep 07, 14:42
Ko Hla: A peaceful protest in Yangon also starts in ShweBonTha Street in downtown.
29 Sep 07, 14:41
Ko Hla: Today peaceful protest starts in YayNanChaung Township of Magwe Division, and also in TaungGoke and Sittwe Township of Rakkhine State.
29 Sep 07, 14:09
Ko Hla: You can also read Singaporean's email in http://www.ko-htike.blogspot.com/
29 Sep 07, 14:09
Ko Hla: SINGAPORE: The Ministry of Foreign Affairs (MFA) said a Singaporean has been injured in Yangon. It appeared that the man, who was not identified, was injured by riot control munitions, commonly known as "rubber bullets". You can view full report here: http://www.channelnewsasi(...)/view/302726/1/.html
29 Sep 07, 14:03
Ko Hla: The UN Secretary-General's Special Advisor Ibrahim Gambari will be arriving Myanmar today.
29 Sep 07, 13:58
Ko Hla: That happened yesterday.
29 Sep 07, 13:57
Ko Hla: The military shot down 2 workers, from a government sawmill near SinMaLite in KyiMyinDine Township, who threw gasoline bottles to the troop. We received news from someone who knows well with that military troop.
29 Sep 07, 13:45
Ko Hla: We hear that today the military force will shoot down persons who are seemed to be the leader with sniper. According to reliable source, the military force has already positioned sniper nearly everywhere in the town. The force will crackdown from different sides of protesters and will crackdown completely by today
Bron: Burmanews.cbox
  zaterdag 29 september 2007 @ 10:53:09 #173
91676 Plato1980
Gloriosus et liber
pi_53563405
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 19:52 schreef Shaman het volgende:

[..]

Bron: newsdeskspecial
Heel lastig om in te schatten of dit waar is. Feit is wel dat het in het verleden vaker zo geweest is dat legeronderdelen zich bij demonstranten hebben aangesloten als bleek dat het er te veel waren. Denk bijvoorbeeld aan de val van Milosevic.
Giallo e nero è il tuo colore,
giallo e nero Roda nel cuore.
pi_53565624
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 22:57 schreef _The_General_ het volgende:
Het huwelijk van de dochter van de hoogste Generaal. Wat een smeerlappen:

http://www.youtube.com/watch?v=s6YPsycc6Lc
deze ontgaat me
Lawamena hitihala Lawamena haulala
  zaterdag 29 september 2007 @ 13:29:36 #175
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53566239
quote:
Op zaterdag 29 september 2007 13:01 schreef EricT het volgende:

[..]

deze ontgaat me
De prijzen van benzine zijn enorm gestegen in Birma, ik meen iets van 500%. Ook andere producten zijn onbetaalbaar geworden voor de bevolking.
Tegelijkertijd krijgt de dochter van Gen Than Shwe alleen al voor twintig miljoen dollar cadeau's....
  zaterdag 29 september 2007 @ 13:42:52 #176
36038 Shaman
retro-progressief
pi_53566592
quote:
29 Sep 07, 19:31
Ko Hla: Mr. Gambari MUST GO TO Yangon. People are dying and protesting at Yangon. Naypyidaw is a ghost town where only government officials and generals reside. Please… if someone from UN reading this message, contact Mr. Gambri NOW and insist that he must see Yangon. Help us!! Help Myanmar (Burma).
29 Sep 07, 18:50
Ko Hla: There will be a special news about Myanmar Military on DVB (Democratic Voice of Burma) tonight. Not only the people but also military personnel should listen to that news.
29 Sep 07, 18:46
Ko Hla: ** Sorry: Correction: Please read (Gen. Maung Aye gave command the military force to SHOOT to the people )
29 Sep 07, 18:43
Ko Hla: Ngwe-Kyar-Yan monastery, which was raided by SPDC in early morning Thursday, is in immediate cover-up. So that when the envoy from UN comes to check at it, the monastery will look like nothing has happened.
29 Sep 07, 18:42
Ko Hla: From Internal Source: Now, a split within Myanmar’s ruling junta has emerged. Several ministers such as Aung Thaung, Maung Thaung, Kyaw Hsan, Maung Oo and Thein Zaw are on Gen. Than Shwe side. Generals split between those who want to follow General Than Shwe and those who want to follow Gen. Maung Aye. According to a brigadier general, Gen. Maung Aye gave command the military force to short to the people who loot and destroy public’s properties. But Gen. Than Shwe followers do not agree with that command. That BG also suggests the protesters should not shout slogan against the entire military force.
29 Sep 07, 17:36
Ko Hla: Current News: There is protesting going on at Phone-Gyi Road. Most of the protesters are high school students, estimated about 70,000 protesters.
29 Sep 07, 17:10
Ko Hla: From a reliable source: Due to the UN special envoy visiting, the military forces are orderd for only warning shoot and not to crack down brutally as before. The forces only shoot to warn the protesters in Yangon’s Chinatown.
29 Sep 07, 16:42
Ko Hla: Now, more than ten thousands of people are protesting near Iron Market (ThanZay) in downtown Yangon. We can hear slogans shouted by protesters. The military force arrived but there is not shooting until now.
29 Sep 07, 16:11
Ko Hla: We request all government employees, private companies’ employee and all workers not to go to work and participate in General Strike. Everyone is suffering from absolute poverty. This is the time to participate to overthrow Brutal Military Regime. So everyone please participate to show our unity, to get our freedom, to get out from the poverty. THIS IS THE TIME TO ACT.
Bron:burmanews.cbox
pi_53594070
Birma is afgesloten van de buitenwereld?

Vraag me af wat er nu gebeurt daar...
pi_53594708
Wat er gebeurt? Er vallen doden, vele doden, en ondertussen worden de militairen alleen maar rijker.

Gisteren een documentaire gezien op belgie 2. Over een journalist die het land was ingeslopen en een aantal mensen heeft geinterviewd. 1 van die personen heeft na het vorige interview met deze journalist 7 jaar vast gezeten. Omdat hij het interview gegeven had

Ze lieten de begrafenis van een ander zien. Die is door gehuurde moordenaars (door het leger) vermoord door met een steen zijn hoofd in te slaan. De hechtingen waren vrij duidelijk zeg maar
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_53663301
quote:
"Verzet Myanmar ebt weg"

Door Sebastiaan Gottlieb

02-10-2007

Na vier dagen wachten heeft VN-gezant Ibrahim Gambari dinsdag toch kunnen praten met de eerste man van de militaire junta in Myanmar, generaal Than Shwe. Ook sprak hij opnieuw met oppositieleidster Aung San Suu Kyi. Zonder iets over de gesprekken prijs te geven, heeft Gambari het land weer verlaten. Hij is op weg naar New York om daar te rapporteren over de situatie in Myanmar.

Ongetwijfeld heeft Gambari de schending van mensenrechten door het regime in Myanmar aan de kaak gesteld. Hetzelfde onderwerp werd vorige week in de hoofdstad Nay Pyi Taw al aangesneden door de Nederlandse mensenrechtenambassadeur Arjan Hamburger.

Eigenlijk was Hamburger op weg naar Cambodja, toen hij tot zijn eigen verrassing ineens toestemming kreeg om Myanmar te bezoeken. De Nederlandse mensenrechtenambassadeur kwam daar aan vlak voordat het militaire regime hardhandig de demonstraties van monniken en burgers uit elkaar sloeg. Hij sprak met een vertegenwoordiger van de junta en verzocht hem namens Nederland geen geweld te gebruiken tegen de demonstranten. Verder pleitte Hamburger voor vrijlating van alle politieke gevangenen en een dialoog met de oppositie.

"De regering ziet de opstand vooral als een buitenlands complot en beschuldigt het buitenland ervan de oppositie te steunen", zegt Hamburger. "Het buitenland wordt er ook van beschuldigd de rijkdommen van Myanmar weg te kapen. De militairen zien dat dus blijkbaar niet als een eigen verantwoordelijkheid."

Politieke gevangenen
Hamburger luisterde ook naar de oppositie, die zeer bezorgd is over de nieuwe grondwet die in de maak is. Daarin wordt de overheersende positie van de militairen verder versterkt en hun macht bijna onaantastbaar. Volgens Hamburger zou dat de rechten van de burgers nog meer terugdringen, terwijl de mensenrechten nu al met voeten worden getreden: "Mensen worden willekeurig opgepakt en in de gevangenis gestopt en daar buitengewoon slecht behandeld. Er zijn vele politieke gevangen en er is dwangarbeid. Er zijn gedwongen verhuizingen, waar overigens wel enig overleg met de VN over is om te kijken of daar iets aan verbeterd kan worden. Er zijn kindsoldaten en er zijn vele, vele mensen naar Thailand gevlucht. En er zijn mijnenvegers, om het maar zo te noemen. Dat dorpelingen die met gevaar voor hun leven gedwongen worden om mijnenvelden te ruimen."

Ook de economische en politieke rechten worden in Myanmar stelselmatig geschonden, zegt Hamburger. De regering besteedt minder dan één procent aan onderwijs en gezondheidszorg. De bevolking is straatarm is en heeft geen enkele mogelijkheid om haar situatie te verbeteren.

Hamburger maakte ook een van de massale demonstraties mee. "Het was echt indrukwekkend. We zagen maar een deel van de totale demonstraties, maar dan praat je toch over zo'n duizend monniken, omringd door burgers. Ik geloof ook dat het aan hun kant zeer gewaardeerd werd dat er buitenlanders aanwezig waren die de situatie in de gaten hielden."

Internationale gemeenschap
Volgens Hamburger is de opstand in Myanmar grotendeels voorbij. De monniken die aan de wieg stonden van het verzet, zijn onder druk van het regime weer teruggekeerd naar hun kloosters. Een groot aantal van hen is gearresteerd. Omdat de monniken op dit moment grotendeels buiten beeld zijn geraakt, concentreren de militaire machthebbers zich weer op de politieke oppositie in het land. Hamburger denkt dat het risico groot is dat het openbare verzet wegebt en het regime de macht stevig in handen kan houden. De bal ligt nu volgens hem bij de internationale gemeenschap om de druk op de generaals op te voeren.
http://www.wereldomroep.nl/actua/regio/verreoosten/071002myanmar
pi_53666227
dat is jammer.. dan veranderd er dus niets..
pi_53666346
op naar de volgende media-hype
pi_53712075
quote:
Op woensdag 3 oktober 2007 13:13 schreef boyv het volgende:
op naar de volgende media-hype
Helaas maar waar..... Ze hebben ook alles plat gelegd qua informatie toevoer.
We are not retreating, we are advancing in another direction. - General Douglas MacArthur
pi_53712150
quote:
Op vrijdag 28 september 2007 13:03 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Ach, zal een keer niet een gaspijpleiding een rol spelen Het wordt tijd dat het Chineze Nederlandse volk in opstand komt en daar de democratie uitbreekt. Ben dat gezeik zat...
quote:
Op woensdag 3 oktober 2007 13:13 schreef boyv het volgende:
op naar de volgende media-hype
Inderdaad.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  vrijdag 5 oktober 2007 @ 07:56:21 #184
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_53712276
Nou dat was het wel weer zo'n beetje inderdaad. Over op de orde van de dag. Sjesus wat leven we toch in een kutwereld.
pi_53718636
Is dat hele land nou afgesloten?
pi_53720457
pfff
All those moments will be lost, like tears in rain... Time to die.
pi_53720508
quote:
Op vrijdag 5 oktober 2007 07:56 schreef pfaf het volgende:
Nou dat was het wel weer zo'n beetje inderdaad. Over op de orde van de dag. Sjesus wat leven we toch in een kutwereld.
Dat was snel voorbij, ja. Tijd dat ze daar eens een voetbalcompetitie introduceren.
pi_53729259
tjeezes .. op RTL net een opgenomen telefoongesprek met een vrouw die naast een crematorium woont .. het schijnt dat niet alleen de doden worden verbrand maar ook de gewonden
pleased to meet you
pi_53729297
quote:
Op vrijdag 5 oktober 2007 20:34 schreef moussie het volgende:
tjeezes .. op RTL net een opgenomen telefoongesprek met een vrouw die naast een crematorium woont .. het schijnt dat niet alleen de doden worden verbrand maar ook de gewonden


Hulp bij doding.
pi_53729816
quote:
Op vrijdag 5 oktober 2007 20:35 schreef Monidique het volgende:

[..]

Hulp bij doding.


tot zover dan het boeddhistische respect voor alle leven ..

wat ik me trouwens afvraag is of, en zo ja hoe, de chineese media hierover berichten .. en dan niet specifiek dit gebeuren maar het geheel
pleased to meet you
pi_53730678
internet nog steeds daar afgesloten?
pi_53730828
wat ik er vanavond van zag niet .. alles werkt weer ..
men voelt zich nu veilig genoeg met het veto van China ?
pleased to meet you
pi_53737012
en de wereld kijkt toe
pi_53737038
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 02:36 schreef boyv het volgende:
en de wereld kijkt toe
Inderdaad, en dan zo'n VN-chef die zegt dat men nu niet weet wat er nu in Birma gebeurt, nou ik durf wel een balletje op te gooien.

Dit soort fratsen bijvoorbeeld:
quote:
tjeezes .. op RTL net een opgenomen telefoongesprek met een vrouw die naast een crematorium woont .. het schijnt dat niet alleen de doden worden verbrand maar ook de gewonden
  zaterdag 6 oktober 2007 @ 02:42:38 #195
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_53737073
Mag ik nu al terug bij Total gaan tanken ?
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  zaterdag 6 oktober 2007 @ 02:46:55 #196
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_53737115
In Ter Zake (nog de hele nacht in de herhaling op Canvas) zat trouwens een Belgische journalist die als 'officieel toerist' de voorbije weken in Birma was. De schrik die uit het zeldzame interview met een paar Birmezen spreekt die hij toont is eigenlijk zo fatalistisch ... Men staat er nog heel ver van een revolutie.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_53737199
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 02:46 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
In Ter Zake (nog de hele nacht in de herhaling op Canvas) zat trouwens een Belgische journalist die als 'officieel toerist' de voorbije weken in Birma was. De schrik die uit het zeldzame interview met een paar Birmezen spreekt die hij toont is eigenlijk zo fatalistisch ... Men staat er nog heel ver van een revolutie.
Hmmm, dat zou jammer zijn. Men leek wel fanatiek. Sancties en de VN werken niet, dat is al bij verschillende landen zo gebleken. Ik denk dat een coalitie gesmeed moet worden met China, het moet toch mogelijk een vervanger te bieden voor hun afhankelijkheid van Birma voor wat betreft grondstoffen. Dan wordt het mogelijk (militair) in te grijpen in dat land, men heeft in Irak kunnen zien dat tijdens de Eerste Golfoorlog de invasie de burgers de moed gaf echt collectief in opstand te komen.
  zaterdag 6 oktober 2007 @ 03:30:07 #198
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_53737428
quote:
Op zaterdag 6 oktober 2007 02:55 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Hmmm, dat zou jammer zijn. Men leek wel fanatiek. Sancties en de VN werken niet, dat is al bij verschillende landen zo gebleken. Ik denk dat een coalitie gesmeed moet worden met China, het moet toch mogelijk een vervanger te bieden voor hun afhankelijkheid van Birma voor wat betreft grondstoffen. Dan wordt het mogelijk (militair) in te grijpen in dat land, men heeft in Irak kunnen zien dat tijdens de Eerste Golfoorlog de invasie de burgers de moed gaf echt collectief in opstand te komen.


De bevolking in Birma lijkt mij nu erg fatalistisch. Het land wordt bezet door militairen, en de bevolking gelooft na het inslaan van deze opstand nergens nog in.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_53742595
quote:
De militaire junta in Myanmara (Birma) arresteert nog steeds monniken en oppositieleden. Dat heeft een leider van de monniken gezegd in een telefoongesprek vanuit Myanmar met een landgenoot in New York.

Volgens de zegsman houden de militairen nog steeds de kloosters omsingeld en patrouilleren ze intensief in de straten. De monnik, die zich U Gambira noemt, zei op de hoogte te zijn van de druk die de internationale gemeenschap uitoefent op de junta. Maar hij voegde eraan toe dat dit niet genoeg is om een einde te maken aan het geweld in zijn land. Hij benadrukte verder dat internationale steun nodig is, omdat de junta er alles aan doet om aan de macht te blijven.

De staatstelevisie in het Aziatische land berichtte dat het leger vooral op zoek is naar vier monniken die de protesten van afgelopen weken leidden. Meer dan honderd monniken zitten volgens de tv-zender nog vast voor verhoor. Oppositieleden denken dat het aantal mensen dat nog vastzit veel hoger is.

frontpage.fok.nl
En even de titel weer veranderd
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')