Bronquote:Imam Jneid wil controle op taalgebruik columns
Imam Fawaz Jneid, die onlangs uitspraken deed over Elsevier-blogger Afshin Ellian, pleit voor een commissie die bepaalt welke woorden wel en niet mogen worden gebruikt in columns.
Dat heeft de Syrische imam gezegd tegen ANP in een reactie op de woensdag ontstane ophef over zijn uitlatingen over Ellian op de website van de Haagse As-Soennah moskee. Naar aanleiding van een weblog van Ellian op elsevier.nl over de gevaren van het salafisme noemde de imam hen 'een kwaadaardig gezwel'.
Soennitische beweging
In zijn blog schrijft Ellian dat het salafisme, een soennitische beweging die naar de zuivere islam terug wil keren, met wortel en tak moet worden uitgeroeid. 'De uitspraken van deze man zijn te gek voor woorden. Ik pleit voor een commissie die onderzoekt wat wel en niet gezegd mag worden in zulke columns.'
Imam Jneid werd woensdag aangesproken op zijn uitlatingen door de fracties van de VVD en PVV. De partijen eisten dat de imam zou aftreden. Het liefst ziet VVD-Kamerlid Halbe Zijlstra dat de imam zijn Nederlandse paspoort verliest. Imam Jneid steunt de uitspraken, maar ontkent dat ze door hem zijn gedaan.
Volgens de imam is er een 'hetze' tegen hem gaande. 'Niemand heeft het over de uitspraken van Ellian. Politici en media vallen gelijk mij aan, terwijl ik deze reactie helemaal niet heb gegeven. Er zijn mensen die gebruik willen maken van dit soort incidenten om mij op te ruimen.'
Iman = geloof, geloven, godsvruchtbaarheidquote:Op donderdag 28 juni 2007 19:44 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Wat is een 'Iman'?
En het is 'je reinste'; en wat is een 'ontwikkelijk'?
Goed ideequote:Op donderdag 28 juni 2007 20:27 schreef Hathor het volgende:
Pek, veren, en een hele harde trap onder zijn reet.![]()
Zoiets?quote:When one uses the word 'Nigger', it must be at least seven words apart for the word 'Guy'.
Tuuk gaan ze hier niet op in.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:42 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Bron
Het instellen van een commissie die bepaalt welke woorden wel en niet mogen worden gebruikt in columns dat riekt naar is je reinste censuur.
Het zou een hele slechte ontwikkeling zijn als men hier aan gehoor geeft.
quote:Op donderdag 28 juni 2007 21:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[afbeelding]
+
[afbeelding]
=
[afbeelding] [afbeelding]
Ik krijg hongerquote:Op donderdag 28 juni 2007 21:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[afbeelding]
+
[afbeelding]
=
[img=578xnull]http://www.segbay.ca/images/Gallery/pigroast/Pigroast2005.jpgnguncompressed[/img] [afbeelding]
Voor hoelang nog?quote:Op donderdag 28 juni 2007 23:12 schreef HL_Dog43 het volgende:
De man in kwestie is een idioot. We leven in een land met vrijheid van mening.
quote:Op vrijdag 29 juni 2007 08:14 schreef Dr.Nikita het volgende:
Er zijn onderhand meer extremistische moslims in de westerse wereld dan in eigen nest.
quote:Sheikh Fawaz Jneid van de Haagse As Soennah-moskee staat bekend als de meest radicale imam van Nederland. Jongeren lusten wel pap van zijn preken. Fawaz Jneid houdt niet van geweld: "Als je tegenwoordig iedereen, die de profeet beledigt, zou moeten doden, dan blíjf je bezig!
quote:
Domme onzekere mensen voelen zich nou eenmaal snel bedreigt en beledigd.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 09:35 schreef Elfletterig het volgende:
Het woord 'uitroeien' vind ik beslist niet misplaatst wanneer we het hebben over godsdienstige stromingen die een rechtstreeks gevaar zijn voor onze westerse samenleving. Niet zelden is bij dit soort groeperingen een grote vijandelijkheid zichtbaar jegens ex-moslims. Ze zullen moeten gaan begrijpen dat inwoners van Nederland VRIJ zijn om zelf hun geloof te kiezen, maar ook om daar van af te stappen.
Dus: de islam en democratie gaan ook niet samen. Dit probeer ik hier al een jaar of 7 duidelijk te maken, maar óf er wordt niet op gereageerd óf ik word voor racist uitgemaakt...terwijl ik alleen maar een constatering uit.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 08:18 schreef Het_hupt het volgende:
Deze achterlijke Imam en democratie gaan echt niet samen![]()
Nee hoor, je bent gewoon dom. 'De' Islam bestaat niet en er zijn genoeg moslims die in de democratie meedraaien, alleen die komen niet in het nieuws he?quote:Op vrijdag 29 juni 2007 09:59 schreef progrock het volgende:
[..]
Dus: de islam en democratie gaan ook niet samen. Dit probeer ik hier al een jaar of 7 duidelijk te maken, maar óf er wordt niet op gereageerd óf ik word voor racist uitgemaakt...terwijl ik alleen maar een constatering uit.
Als ie nadenkt weet ie dat best, maar hij weet ook dat die censuur er toch niet komt. Hij preek slechts voor eigen parochie. Het interesseert hem echt niet hoe de rest van nederland erover denkt.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 10:08 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
Nee hoor, je bent gewoon dom. 'De' Islam bestaat niet en er zijn genoeg moslims die in de democratie meedraaien, alleen die komen niet in het nieuws he?
ff ontopic: die imam moet niet zeiken, dezelfde wetten die hem z'n gif laten spuien maken de columns van Elian mogelijk. Als er censuur toegepast gaat worden denk ik dat die imam er meer last van gaat krijgen dan de columnist.
hoelang duurt het voordat het "hop" plaatje weer langs komtquote:Op donderdag 28 juni 2007 20:27 schreef Hathor het volgende:
Pek, veren, en een hele harde trap onder zijn reet.![]()
quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:58 schreef Aurelianus het volgende:
Idioot plan. Commissie komt er nooit. Boeiend nieuws weer.
Bron: Imam Fawaz wil taalcommissie columnsquote:Imam Fawaz wil taalcommissie columns
Gepost door Rob (R@b) - Bron: De Telegraaf
Gepubliceerd: vrijdag 29 juni 2007 @ 10:49
De uiterst omstreden imam Sjeik Fawaz Jneid van de al even omstreden Haagse As-Soennah-moskee heeft gisteren een pleidooi gehouden voor een censuur-commissie ten behoeve van taalgebruik in columns. Hij zegt binnenkort een voorstel te gaan doen voor een commissie die het taalgebruik in columns moet controleren en die moet vaststellen welke woorden wel en niet gebruikt mogen worden.
De Imam komt hiermee na de ophef die deze week ontstond over zijn reactie op een column van hoogleraar en publicist Afshin Ellian. In die column stelde Ellian onder meer dat het salafisme - een radicale en uiterst orthodoxe stroming binnen de islam, ''met wortel en tak moet worden uitgeroeid.'' In de moskee waar Sjeik Fawaz predikt wordt het salafisme beleden. De imam zegt over de uitlatingen van Ellian: ''De uitspraken van deze man zijn te gek voor woorden. Ik pleit voor een commissie die onderzoekt wat wel en niet gezegd mag worden in zulke columns.''
Paspoort intrekken
Fawaz Jneid lag deze week overigens zelf onder vuur in de Tweede Kamer. De fracties van de VVD en PVV waren woedend dat Ellian op de website van de moskee werd omschreven als een ''kwaadaardig gezwel'', die ''dankzij de dubbele moraal van Nederland ongestoord zijn gif in onze samenleving kan pompen''. De VVD en PVV willen dat de imam aftreedt en zouden het liefst zien dat de Nederlandse nationaliteit van hem wordt ingetrokken.
Sjeik Fawaz Jneid, afkomstig uit Syrië, heeft al tien jaar een Nederlands paspoort. Hij vluchtte zo'n 15 jaar geleden naar Nederland ten tijde van de eerste Golfoorlog. Dit deed hij omdat hij in de Verenigde Arabische Emiraten een preekverbod kreeg omdat hij openlijk kritiek uitte op Amerika.
Ontkenning
De imam ontkent overigens dat de uitspraken die over Ellian op de website van zijn moskee staan, door hem zijn gedaan. Hij spreekt ook nauwelijk een woord Nederlands, ondanks dat hij hier al 15 jaar verblijft. ''Ik was wel op de hoogte van de reactie, maar niet van de inhoud hiervan. Het feit dat er een reactie is gekomen op het stuk van Ellian steun ik, maar zelf had ik andere woorden gekozen. Ellian speelt met vuur, hij roept verschrikkelijke dingen en dan mag er best wat terug worden geroepen.''
Verder meent Fawaz Jneid dat er een ''hetze'' tegen hem wordt gevoerd. ''Niemand heeft het over de uitspraken van Ellian. Politici en media vallen gelijk mij aan, terwijl ik deze reactie helemaal niet heb gegeven. Er zijn mensen die gebruik willen maken van dit soort incidenten om mij op te ruimen.'' Hij zal echter geen rechtzaak aanspannen om de aantijgingen aan zijn adres aan te vechten. ''Die win ik toch nooit. Ik heb al eens een zaak aangespannen tegen twee journalisten, maar daar nooit meer wat van gehoord.'' Fawaz doelt waarschijnlijk op zijn aangifte tegen de actualiteitenrubriek NOVA die moslims beledigd zou hebben met een uitzending over de Deense cartoonkwestie.
Tijd voor het opheffen van de 'Faculteit Theologie'. Wat een waanzin. Is er ook een 'faculteit stemmen in je hoofd'?quote:Op vrijdag 29 juni 2007 12:04 schreef Floripas het volgende:
Tijd voor een Nederlandse Imamopleiding aan de Faculteit Theologie. Dan kunnen we al die achterlijke zandgeiten die niks van Nederland snappen gewoon buiten houden.
Psychologie noemen ze die studie volgens mij.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 19:49 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Is er ook een 'faculteit stemmen in je hoofd'?
Waarom niet? Omdat ze een mening hebben?quote:Op zondag 1 juli 2007 13:58 schreef retteketet het volgende:
Jnaid noch zijn critici deugen.
Ik vind het een slechtere ontwikkeling als men gehoor zou geven aan VVD-er Halbe Zijlstra, die het liefst ziet dat de imam zijn Nederlandse paspoort verliest, omdat hij Ellian, zo wordt gezegd, een kwaadaardig gezwel noemt. Niet aardig natuurlijk, en hij had een beter punt als-ie had gezegd dat Ellian een zeer sclhte columnist is, met een verschrikkelijke, ge-obsedeerde manier van schrijven, een kwaadaardig gezwel is hij, denk ik, niet, maar ja... om iemand daarvoor zijn paspoort te ontnemen. Nog zo'n partij voor de vrijheid.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:42 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Bron
Het instellen van een commissie die bepaalt welke woorden wel en niet mogen worden gebruikt in columns dat riekt naar je reinste censuur.
Het zou een hele slechte ontwikkeling zijn als men hier aan gehoor geeft.
Een varken met meer invloed dan je denkt die hier helemaal zijn gang niet hoort te kunnen gaan.quote:Op zondag 1 juli 2007 14:23 schreef Monidique het volgende:
[..]
En by the way, wie de fuck is Imam Jneid eigenlijk?
Geen enkele NLe moslim keurt zonder morren Jneiz en de stroming waar hij voor staat af. Ook jij weer niet.quote:Op zondag 1 juli 2007 13:58 schreef retteketet het volgende:
Jnaid noch zijn critici deugen.
Waarom zijn we nog niet met z'n alle moslim dan, als ie zo veel invloed heeft?quote:Op zondag 1 juli 2007 14:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Een varken met meer invloed dan je denkt die hier helemaal zijn gang niet hoort te kunnen gaan.
Invloed in eigen kring. Niet in de mijne.quote:Op zondag 1 juli 2007 14:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Waarom zijn we nog niet met z'n alle moslim dan, als ie zo veel invloed heeft?
Wat is dit nu weer voor domme vraag? Of hij meer invloed heeft als je denkt is te meten aan het feit of iedereen moslim is?quote:Op zondag 1 juli 2007 14:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Waarom zijn we nog niet met z'n alle moslim dan, als ie zo veel invloed heeft?
Dat is toch de bedoeling?quote:Op zondag 1 juli 2007 14:45 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor domme vraag? Of hij meer invloed heeft als je denkt is te meten aan het feit of iedereen moslim is?
Hij heeft een NL paspoortquote:Op zondag 1 juli 2007 17:19 schreef fokfokfokfokfok het volgende:
middenoosten, afrika en azie taferelen hier in Nederland.
mensen die zulke uitspraken doen zoals deze imam zouden direct het land uitgezet moeten worden.
Dus? Wat mij betreft gewoon afpakken. Mijn god, dit varken werd de VAE en Syrie uitgezet omdat hij te radicaal was en jij wilt hem graag verdedigen?quote:
Voor iemand die geen kwaad ziet in zijn preken....NIETSquote:Op zondag 1 juli 2007 18:31 schreef Monidique het volgende:
Wat heeft hij nu eigenlijk voor radicaals gezegd in Nederland?
Oh, hij heeft wat dingen gezegd over v. Gogh, Hirsi Ali, homo's, en dat de vijanden van de islam vernietigd moeten worden, the usual dus. Dat kan allemaal op verschillende manieren geinterpreteerd worden natuurlijk, maar duidelijk is wel dat het een opruiende imam is die nu al diverse keren negatief in het nieuws gekomen is. Het zou natuurlijk ook kunnen dat het gewoon een publiciteitsgeil mannetje is, in dat geval is ie wel lekker bezig, want hij krijgt meer aandacht dan ie verdient.quote:Op zondag 1 juli 2007 18:31 schreef Monidique het volgende:
Wat heeft hij nu eigenlijk voor radicaals gezegd in Nederland?
Ik zeg alleen dat ie een paspoort heeft. Waarom val je mij aan. Ik wil NL niet islamiseren. Je bent een relschopper.quote:Op zondag 1 juli 2007 18:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Dus? Wat mij betreft gewoon afpakken. Mijn god, dit varken werd de VAE en Syrie uitgezet omdat hij te radicaal was en jij wilt hem graag verdedigen?
Oh dat niet-moslims minderwaardig zijn, dat zijn volgelingen niet de NLe wetten moeten respecteren, dat de NLe staat schade toegebracht moet worden, dat Van Gogh dood moet etc etc etcquote:Op zondag 1 juli 2007 18:31 schreef Monidique het volgende:
Wat heeft hij nu eigenlijk voor radicaals gezegd in Nederland?
Ja. Omdat je dom bent. Maar je laat het wel toe. Nee.quote:Op zondag 1 juli 2007 18:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik zeg alleen dat ie een paspoort heeft. Waarom val je mij aan. Ik wil NL niet islamiseren. Je bent een relschopper.
Je bent een broek poepert. Bang voor een paar mensjes die niet eens zelf een moskee kunnen bouwen.quote:Op zondag 1 juli 2007 18:46 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ja. Omdat je dom bent. Maar je laat het wel toe. Nee.
Je bent dus wel bang?quote:Op zondag 1 juli 2007 19:04 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Ha, de standaard linkse respons. "Je bent bang huhuhuhu".
Wauw, ik ben overtuigd: de islam is in Europa geen enkel probleem. Alleen bange mensen vinden dat immers.
Standaard reactie: Je bent links dus jou mening telt niet.quote:Op zondag 1 juli 2007 19:04 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Ha, de standaard linkse respons. "Je bent bang huhuhuhu".
Wauw, ik ben overtuigd: de islam is in Europa geen enkel probleem. Alleen bange mensen vinden dat immers.
Of hij links is kan hij het beste zelf bepalen denk ik.quote:Op zondag 1 juli 2007 19:15 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Nee uiteraard niet. Standaard is trouwens met een D, maar dat terzijde. Jij bent niet links en ik ben wel bang. Dat is hoe het is. Uiteraard.
Ik voel me ver boven alle partijjen verheven, dus ik ben niet links.quote:Op zondag 1 juli 2007 19:34 schreef nonzz het volgende:
[..]
Of hij links is kan hij het beste zelf bepalen denk ik.
Stuk onbenul, hoe kan je Seedorf nou naar voren schuiven als bemiddelaar bijn een conflict waar salafisten bij betrokken zijn? Weet je dan niet dat ie een liefhebber van varkensvlees is? En respect heeft ie ook nauwelijks in het NL kamp, dankzij zijn verleden in oranje. Slechte keus.quote:Op zondag 1 juli 2007 22:27 schreef BansheeBoy het volgende:
In dit soort situaties zie je vaak dat alleen een respectabel iemand kan bemiddelen. Een man waar beide kampen zeer veel respect voor hebben.
Hebben ze onderstaande daarvoor al benaderd?
[afbeelding]²
Seedorf heeft zich door de jaren heen tot een krachtige persoonlijkheid ontwikkeld. Is ook diplomatiek aangelegd. Laatst zag ik hem in een praatprogramma op Ned 3, en ik moet zeggen. Ik was erg onder de indruk van zijn diplomatieke vaardigden. Ook is hij sociaal erg betrokken. Zeker op internationaal niveau. (deed mee aan een project voor kinderen in Djibouti). Dus vlak Seedorf niet te snel uit. We gaan nog veel van hem horen.quote:Op zondag 1 juli 2007 22:34 schreef Hathor het volgende:
[..]
Stuk onbenul, hoe kan je Seedorf nou naar voren schuiven als bemiddelaar bijn een conflict waar salafisten bij betrokken zijn?
Fatsoenquote:Op maandag 2 juli 2007 01:18 schreef Super7fighter het volgende:
[..]
Seedorf heeft zich door de jaren heen tot een krachtige persoonlijkheid ontwikkeld. Is ook diplomatiek aangelegd. Laatst zag ik hem in een praatprogramma op Ned 3, en ik moet zeggen. Ik was erg onder de indruk van zijn diplomatieke vaardigden. Ook is hij sociaal erg betrokken. Zeker op internationaal niveau. (deed mee aan een project voor kinderen in Djibouti). Dus vlak Seedorf niet te snel uit. We gaan nog veel van hem horen.
Wat sjiech Fawaz betreft. Dit voorstel is alleen bedoeld om een debat aan te zwengelen over fatsoen in de media. Natuurlijk is dit niet serieus bedoeld. Dit is bedoeld om columnisten op een paradoxale wijze een spiegel voor te houden. Vergeet niet dat de oproep van Elian om o.a Fawaz te doden de aanzet gaf tot deze eigenzinnige manier van Fawaz om het fatsoen in het debat terug te brengen. En daar mag Fawaz wel lof voor oogsten.
Let maar niet te veel op Super7f. Hij leeft in zijn eigen wereldje.quote:Op maandag 2 juli 2007 01:27 schreef DrWolffenstein het volgende:
Wanneer riep Elian op Fawaz te vermoorden?
uuh ja dombo? mag je dan zomaar een land waar je niet hoort verzieken ? de nederlandse paspoort is maar een fomaliteit. op formele wijze verkrgegen en op formele wijze verloren.quote:
uuuhhh ja domme aap, ga nu maar weer slaappie doenquote:Op zondag 1 juli 2007 22:27 schreef BansheeBoy het volgende:
In dit soort situaties zie je vaak dat alleen een respectabel iemand kan bemiddelen. Een man waar beide kampen zeer veel respect voor hebben.
Hebben ze onderstaande daarvoor al benaderd?
[afbeelding]²
Jij bent grappig!quote:Op maandag 2 juli 2007 10:49 schreef fokfokfokfokfok het volgende:
[..]
uuh ja dombo? mag je dan zomaar een land waar je niet hoort verzieken ? de nederlandse paspoort is maar een fomaliteit. op formele wijze verkrgegen en op formele wijze verloren.
Elian riep op om het salafisme met tak en wortel uit te roeien.quote:Op maandag 2 juli 2007 01:27 schreef DrWolffenstein het volgende:
Wanneer riep Elian op Fawaz te vermoorden?
En de goddelijke wraak (inclusief vreselijke ziektes) uitroepen over Hirshi Ali en Theo van Gogh is natuurlijk heel iets anders.quote:Op maandag 2 juli 2007 11:45 schreef Super7fighter het volgende:
[..]
Elian riep op om het salafisme met tak en wortel uit te roeien.
Als je zegt een religieuze stroming met wortel en tak te willen uitroeien, dan zeg je feitelijk de aanhangers van die stroming met wortel en tak te willen uitroeien. Immers, een stroming heeft aanhangers nodig om te bestaan. De aanhangers zijn de stroming.
Aanhangers van een religieuze stroming uitroeien kan op twee manieren:
1) met woorden
2) met het zwaard.
Gelet op de afkomst van Ellian (afkomstig uit de doodscultus van het sjietisme) bedoeld hij vast dat laatste. Ook de uitdrukking zelf, uitroeien, dekt absoluut niet de lading als je zou willen zeggen dat aanhangers van een religieuze stroming overtuigd moesten worden van hun ongelijk.
Kortom, Afshin Ellian bedreigd hier de aanhangers van het salafisme met de dood, waaronder Fawaz.
Ellian is alweer doorgeschoten in z'n haat- en moordcampagne en het zou hem sieren nederig zijn excuses aan te bieden in zijn volgende column.
Plopperdeplopperdeplop.quote:Op maandag 2 juli 2007 12:07 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Ik zou hem wel op willen zetten en dan met een leuke kruiwagen ervoor in de tuin zetten.
Prima tuinkabouter, die Jneid.
quote:Op maandag 2 juli 2007 11:17 schreef desiredbard het volgende:
Joepie laten we Hergé gaan verbieden.....
[afbeelding]
Net Als Gregorius, Elsevier, de Telegraaf, de websites van de Nederlandse RK bisdommen, en de calvinistische websites
Tot slot kunnen we het domein
http://www.martijn.org/ Omnoemen naar http;//www.mohamed(aan).org
best lang dusquote:Op vrijdag 29 juni 2007 12:03 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
hoelang duurt het voordat het "hop" plaatje weer langs komt![]()
Alsof onze moslimbashende vrijewoordridder-politici meteen in de houding springen voor de of andere rare imam die de vrije pers af wil schaffen.quote:Op donderdag 28 juni 2007 19:42 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Bron
Het instellen van een commissie die bepaalt welke woorden wel en niet mogen worden gebruikt in columns dat riekt naar je reinste censuur.
Het zou een hele slechte ontwikkeling zijn als men hier aan gehoor geeft.
Dat was vanwege de kritiek die hij uitte op Amerika.quote:Op zondag 1 juli 2007 18:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Dus? Wat mij betreft gewoon afpakken. Mijn god, dit varken werd de VAE en Syrie uitgezet omdat hij te radicaal was en jij wilt hem graag verdedigen?
Tuuuuuuuurlijk.quote:Op maandag 2 juli 2007 19:11 schreef retteketet het volgende:
[..]
Dat was vanwege de kritiek die hij uitte op Amerika.
Zooo, neem jij het op voor het salafisme? Das een toch errug fundamentalistische substroming net zoals het wahabisme. Saudie Arabie is een goed voorbeeld van een salafistische staat en ik moet zeggen dat het erg gevaarlijk zou zijn voor iedere andersdenkende om in zo´n staat te leven. Vrouwen, homo´s christenen, atheisten etc. moeten er allemaal aan geloven. Onze vrije samenleving verdient het om verdedigd te worden.quote:Op maandag 2 juli 2007 11:45 schreef Super7fighter het volgende:
[..]
Elian riep op om het salafisme met tak en wortel uit te roeien.
Als je zegt een religieuze stroming met wortel en tak te willen uitroeien, dan zeg je feitelijk de aanhangers van die stroming met wortel en tak te willen uitroeien. Immers, een stroming heeft aanhangers nodig om te bestaan. De aanhangers zijn de stroming.
Aanhangers van een religieuze stroming uitroeien kan op twee manieren:
1) met woorden
2) met het zwaard.
Gelet op de afkomst van Ellian (afkomstig uit de doodscultus van het sjietisme) bedoeld hij vast dat laatste. Ook de uitdrukking zelf, uitroeien, dekt absoluut niet de lading als je zou willen zeggen dat aanhangers van een religieuze stroming overtuigd moesten worden van hun ongelijk.
Kortom, Afshin Ellian bedreigd hier de aanhangers van het salafisme met de dood, waaronder Fawaz.
Ellian is alweer doorgeschoten in z'n haat- en moordcampagne en het zou hem sieren nederig zijn excuses aan te bieden in zijn volgende column.
Nee, ik ben tegen doodsbedreigingen van columnisten en voor de vrijheid van meningsuiting.quote:Op maandag 2 juli 2007 19:46 schreef Panzerknacker het volgende:
[..]
Zooo, neem jij het op voor het salafisme?
quote:Op donderdag 28 juni 2007 20:27 schreef Hathor het volgende:
Pek, veren, en een hele harde trap onder zijn reet.![]()
Het salafisme is even gevaarlijk voor de vrije meningsuiting als het 3de Rijk. Je loyaliteiten zijn conflicterend.quote:Op maandag 2 juli 2007 20:16 schreef Super7fighter het volgende:
[..]
Nee, ik ben tegen doodsbedreigingen van columnisten en voor de vrijheid van meningsuiting.
Ja hoorquote:Op maandag 2 juli 2007 19:11 schreef retteketet het volgende:
[..]
Dat was vanwege de kritiek die hij uitte op Amerika.
Jij weet ook niet wat je wil he?quote:Op maandag 2 juli 2007 20:13 schreef Triggershot het volgende:
Wrede Imam.
Nou, eerst zei jequote:
Ligt iets genuanceerder, hij heeft namelijk veel met moslim-jongeren gewerkt, had vele vrienden die moslim waren, waar hij de pest aan had was het achterlijke denken van al die fundi's en dat heeft hij in harde bewoordingen geuit, iets waar ik persoonlijk niets op tegen had/heb, dan is het maar duidelijk. Wat hij nog van plan was.quote:Op maandag 2 juli 2007 20:37 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ja hoor
En Van Gogh was altijd netjes voor moslims in zijn collumns.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |