ze zien me toch, ze zien toch dat ik al vrij tenger gebouwd ben? dat is geen groot 'frame' heb?quote:Op zaterdag 19 mei 2007 11:56 schreef Miss_S het volgende:
[..]
een bmi van 18 is wel gewoon erg weinig
als het bij je bouw past kan het best
maar voor de meeste mensen is het mager in plaats van slank
zeer ongezond gewicht? waar heb je het over?quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:08 schreef mirannie het volgende:
[..]
Nou sorry, maar ik vind het nogal raar dat je blij kan zijn met een zeer ongezond gewicht... Toevallig heeft mijn zusje ook anorexia gehad dus ik weet wel waar ik het over heb en bedoel het dus niet als scheldwoord.
als jij iemand met anorexia in je omgeving hebt gehad, dan zou je ook weten dat anorexia tot gevolg heeft dat iemand afvalt. Anorexia zit tussen de oren.. het resultaat is alleen (vaak) te zien aan het lichaam. Iemand die dun/ slank is, hoeft geen anorexia te hebben als ze geen krom beeld van eten heeft.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:08 schreef mirannie het volgende:
[..]
Nou sorry, maar ik vind het nogal raar dat je blij kan zijn met een zeer ongezond gewicht... Toevallig heeft mijn zusje ook anorexia gehad dus ik weet wel waar ik het over heb en bedoel het dus niet als scheldwoord.
Hoe hard jullie ook schreeuwen dat het niet zo is, het is dus wel behoorlijk laag.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:15 schreef milagro het volgende:
[..]
zeer ongezond gewicht? waar heb je het over?
zolang je niet weet waar je over praat en dat weet je niet want je ziet hier geen foto's, dan is het nogal een boute conclusie, en net zo onbeschoft als een dame van 74 kilo een vetklep noemen
Ik vind dat de van nature 'petite' vrouwen zich juist een tikkie superieur voordoen. Waarom jezelf er zo op laten voorstaan dat je tenger bent? Terwijl het gewoon een natuurlijke variatie is, er zijn zoveel verschillende lichaamsmodellen. Milagro, je zegt zelf dat je er niks voor doet... Ik herken die houdig van mijn moeder en tante, beide klein en tenger. Ze vinden hun bouw de norm en alles wat afwijkt is niet goed. Zo vinden ze mij 'grof gebouwd.'quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:13 schreef milagro het volgende:
[..]
ze zien me toch, ze zien toch dat ik al vrij tenger gebouwd ben? dat is geen groot 'frame' heb?
gewoon jaloezie, klaar
zij zijn chronisch aan het lijnen, iedere dag de weegschaal op, met vaak een teleurstellende uitkomst.
en dan loopt daar milagro die gvd volgens mij niet eens fanatiek sport en ook nog een veel eet en maar slank blijft![]()
er is zelfs aan me gevraagd destijds om mijn blote buik en heupen te laten zien![]()
ze wilden met eigen ogen zien dat er geen botten doorstoken want " je bent echt veel te dun, hoor, echt, dit is echt niet okay" zeiden ze terwijl ze hun tupperware bakje met hun weight watchers lunch opentrokken en probeerden die superieure blik vast te houden![]()
Gelukkig, ik ben niet de enige die het ongezond vindt. Ikzelf zit te hoog met mijn BMI en dat is ook ongezond, en dus juich ik er niet om, maar die persoon waar ik in eerste instantie op reageerde, had zo'n juich poppetje (quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:21 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Hoe hard jullie ook schreeuwen dat het niet zo is, het is dus wel behoorlijk laag.
En BMI is zeker niet in het leven geroepen om dikke mensen een hart onder de riem te steken. Juist mensen die veel sporten en daardoor wat meer spiermassa hebben (maar wel slank zijn) hebben juist een hogere BMI.
Je mag iemand toch minder mooi vinden die dikker is , net zo goed als mensen het ook niet mooi mogen vinden zoals ik er uit zie.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:29 schreef Aventura het volgende:
[..]
Ik vind dat de van nature 'petite' vrouwen zich juist een tikkie superieur voordoen. Waarom jezelf er zo op laten voorstaan dat je tenger bent? Terwijl het gewoon een natuurlijke variatie is, er zijn zoveel verschillende lichaamsmodellen. Milagro, je zegt zelf dat je er niks voor doet... Ik herken die houdig van mijn moeder en tante, beide klein en tenger. Ze vinden hun bouw de norm en alles wat afwijkt is niet goed. Zo vinden ze mij 'grof gebouwd.'En bedankt...Ik weeg 63 kilo en ben 170 cm en ben gewoon slank, pas in maat 38 en soms 36. Aan de andere kant weet ik ook hoe het is om echt wat groter te zijn, m'n beste vriendin is 186 cm en 85 kilo. Je wilt niet weten wat mensen over haar zeggen, alleen maar op grond van haar uiterlijke kenmerken, iets waar ze niks aan kan doen. Kijk , aan overgewicht kun je iets doen, maar zij zit gewoon strak in 't vel. Zij zal een slanker iemand nooit een anorex noemen, anderzijds mag zij zelf wel continu kwetsende opmerkingen incasseren.
Overigens wel bizar dat jullie wel mensen tegenkomen die nota bene willen zien of je niet vel over been bent. Maar dat is een andere kwestie, dat zijn dan ws. vrouwen die door hun eigen toedoen te zwaar zijn...En dat dan willen goedpraten door te stellen dat andere mensen te dun zijn (dat soort vrouwen gebruikt vast ook gretig andere smoezen zoals zwangerschap, 'de hormonen', 'te druk om te sporten', etc. ). Verder zou ik iemand denk ik een klap verkopen als ze me vroegen mijn shirt op te tillen
Ja boeienquote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:21 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Hoe hard jullie ook schreeuwen dat het niet zo is, het is dus wel behoorlijk laag.
En BMI is zeker niet in het leven geroepen om dikke mensen een hart onder de riem te steken. Juist mensen die veel sporten en daardoor wat meer spiermassa hebben (maar wel slank zijn) hebben juist een hogere BMI.
Ja, maar 54 kilo bij 1.65 is ook niet ongezond. De 54 kilo bij 1.71 (was het geloof ik) is wel zeer ongezond. Dat is waar het mij om gaat. Maar goed, dan krijg ik meteen weer de volle lading over me heen.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:47 schreef milagro het volgende:
[..]
Ja boeien
Ik heb gewoon een goed lijf, niets te dun, hoor , gewoon slank
Blijkbaar is het dus gewoon zo dat 54 kilo bij een lengte van 165 cm bij de één anders oogt dan bij de ander
En terecht..quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:58 schreef mirannie het volgende:
[..]
Ja, maar 54 kilo bij 1.65 is ook niet ongezond. De 54 kilo bij 1.71 (was het geloof ik) is wel zeer ongezond. Dat is waar het mij om gaat. Maar goed, dan krijg ik meteen weer de volle lading over me heen.
Wat Yvonne zei. Ik heb jarenlang 50 kg bij 1.71 gewogen en kon eten wat ik wou, er veranderde gewoon niks aan mijn gewicht. Toen het een tijdje wat slechter ging met me heb ik 45 kg gewogen, veel te weinig dus. Maar nu het weer goed gaat met me weeg ik weer 50 kg, dat is kennelijk mijn ideale gewicht. En ik ben er blij meequote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:58 schreef mirannie het volgende:
[..]
Ja, maar 54 kilo bij 1.65 is ook niet ongezond. De 54 kilo bij 1.71 (was het geloof ik) is wel zeer ongezond. Dat is waar het mij om gaat. Maar goed, dan krijg ik meteen weer de volle lading over me heen.
dat vind jij te dun, maar dan is het nog niet ongezond, hoor.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:58 schreef mirannie het volgende:
[..]
Ja, maar 54 kilo bij 1.65 is ook niet ongezond. De 54 kilo bij 1.71 (was het geloof ik) is wel zeer ongezond. Dat is waar het mij om gaat. Maar goed, dan krijg ik meteen weer de volle lading over me heen.
Ik had hier gister al iets over opgezocht.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 11:51 schreef Aventura het volgende:
Trouwens, ook raar dat 74 een streefgewicht is voor de gemiddelde vrouw. Ook dat vind ik veel te zwaar, als je ervan uitgaat dat de 'gemiddelde' vrouw 172 (gokje) cm is.
quote:Op vrijdag 18 mei 2007 23:49 schreef Liejannuh het volgende:
Volgens mijn Statistisch Jaarboek was de gemiddelde lengte van mannen in 2003 180,4 cm. Voor vrouwen was dat 167,6 cm.
Het gemiddelde gewicht voor die mannen was 82,7 kg en voor vrouwen was dat 69,4 kg.
Percentages overgewicht: Mannen 51,1% bij vrouwen was het 41,1% die overgewicht had. Er staat niet bij wat ze zien als overgewicht overigens.
Ernstig overgewicht had 9,3% van de mannen en 12,1% van de vrouwen.
En die overgewicht cijfers vind ik dan weer typisch. Mannen hebben vaker overgewicht, maar vrouwen hebben relatief gezien weer meer ernstig overgewicht.
bron: Statistisch Jaarboek 2005, Centraal Bureau voor de Statistiek
quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:22 schreef sungaMsunitraM het volgende:
Trouwens, slanke mensen uitschelden nadat je een chocolade-fantopic hebt geopend komt ook totaal geloofwaardig over
Wat ik zei was ook niet beledigend bedoeld. Het lijkt alleen wel een wedstrijd wie het minste weegt, dat bedoelde ik. Het was niet mijn bedoeling geweest om iemand te beledigen.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:22 schreef sungaMsunitraM het volgende:
Trouwens, slanke mensen uitschelden nadat je een chocolade-fantopic hebt geopend komt ook totaal geloofwaardig over
Je bent gewoon superslank van nature, ja, dat is geluk of pech , al naar gelang jezelf mooi vindt.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:02 schreef MissBliss het volgende:
[..]
Wat Yvonne zei. Ik heb jarenlang 50 kg bij 1.71 gewogen en kon eten wat ik wou, er veranderde gewoon niks aan mijn gewicht. Toen het een tijdje wat slechter ging met me heb ik 45 kg gewogen, veel te weinig dus. Maar nu het weer goed gaat met me weeg ik weer 50 kg, dat is kennelijk mijn ideale gewicht. En ik ben er blij mee![]()
En de eeuwige opmerkingen: eet je wel? Hoe kom je toch zo dun?
Nee, ik heb geen anorexia en ik ga toch ook niet aan iemand anders vragen of ze misschien niet een beetje overgewicht hebben, of teveel eten?
Las laatst een recensie van het boek de obesogene samenleving. Helaas alleen de recensie, maar ik las daarin min of meer een pleidooi voor het afschaffen van het idee van slankheid als een (vluchtig) schoonheidsideaal, maar het eeder te zien in het licht van de al duizenden jaren erkende deugd matigheidquote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:28 schreef milagro het volgende:
Als iemand gewoon een normaal voedingspatroon heeft, niet lijnt, niet overmatig snoept, niet teveel vette zooi eet , maar ook weer niet alle vet uit het menu schrapt, niet de hele dag aan het tellen is (calorieën) maar bovenal zich goed voelt en dito functioneert, ben je dus gezond en heb je een gezond gewicht, of dat nu 55 kilo bij 165 cm is of 65 kilo bij dezelfde lengte.
Persoonlijke voorkeuren staan daar helemaal los van.
Dat hele BMI gebeuren bestaat niet voor niks hoor. Ook al eet je nog zo gezond, te dun zijn is net zo slecht (zo niet slechter) als te dik te zijn. Ben vroeger wel eens bij een dietiste geweest en die vertelde mij dat ik heel gezond at en toch was ik te zwaar en dus moest er wat aan mijn eetpatroon verandert worden. Dus zeg nou niet dat als je gezond eet je automatisch ook gezond bent.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:04 schreef milagro het volgende:
[..]
waarom het ongezond noemen, als iemand er gewoon normaal bij eet?
en je bovendien niet eens weet hoe die gene er uit ziet, bij dat gewicht?
het gaat erom wmb om dat je tevreden bent met wat je ziet in de spiegel ( en even aannemende dat je daarbij je gezondheid in de gaten houdt uiteraard, hè, te veel en te vet eten is niet gezond, te weinig eten en iedere calorie tellen ook niet).quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:34 schreef sungaMsunitraM het volgende:
[..]
Las laatst een recensie van het boek de obesogene samenleving. Helaas alleen de recensie, maar ik las daarin min of meer een pleidooi voor het afschaffen van het idee van slankheid als een (vluchtig) schoonheidsideaal, maar het eeder te zien in het licht van de al duizenden jaren erkende deugd matigheid
En zo zie ik het ook: ik hoef helemaal geen anorexiaskelet, maar als iemand zich de hele dag onbeperkt vol zit te stouwen met vettigheid en zoetigheid vind ik dat gewoon niet aantrekkelijk. Niet zozeer vanwege het uitzicht van de kilo's, maar vooral door de onmatige, ongedisciplineerde en op kortstondig oppervlakkig genot gerichte persoonlijkheid die je op die manier verraadt
Ja kijk je hebt wel gelijk. Dat was ook wat ik bedoelde met dat je gewicht niet op je voorhoofd geschreven staat. Je kan ook zwaardere spieren hebben bijvoorbeeld.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:49 schreef milagro het volgende:
[..]
het gaat erom wmb om dat je tevreden bent met wat je ziet in de spiegel ( en even aannemende dat je daarbij je gezondheid in de gaten houdt uiteraard, hè, te veel en te vet eten is niet gezond, te weinig eten en iedere calorie tellen ook niet).
en welk gewicht er dan op de weegschaal verschijnt boeit niet.
als ik zeg tevreden te zijn met mijn lijf, met wat ik zie in de spiegel, dan bedoel ik dus niet dat ik tevreden ben met het specifieke gewicht , en al helemaal niet dat anderen dan teveel zouden wegen als ze niet ook dat gewicht hebben.
al zou ik 80 kilo wegen, zolang ik zie wat ik nu zie in de spiegel, lekker belangrijk
anderen hechten blijkbaar heel veel waarde aan een getal, komen met 'streefgewichten' aanzetten, wat ze meestal uit tabellen hebben, ik hecht waarde aan wat ik mooi vind, ongeacht het getal , 55 kilo , 65 kilo, whatever.
iemand met mijn bouw, en lengte zal met 65 kilo stevig ogen, iemand met een wat forser 'frame' toont met mijn lengte met 65 kilo ook gewoon slank.
geen reden dus voor wie dan ook zich aangevallen te voelen als iemand zoals ik zeg helemaal happy te zijn ( ja, okay, er valt altijd wel wát te klagen, natuurlijk) met m'n figuur en toevallig weeg ik daarbij 54 kilo, 55 als ik nog niet gescheten heb
![]()
ja en lekker belangrijk wat die ene dietiste vindtquote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:40 schreef mirannie het volgende:
[..]
Dat hele BMI gebeuren bestaat niet voor niks hoor. Ook al eet je nog zo gezond, te dun zijn is net zo slecht (zo niet slechter) als te dik te zijn. Ben vroeger wel eens bij een dietiste geweest en die vertelde mij dat ik heel gezond at en toch was ik te zwaar en dus moest er wat aan mijn eetpatroon verandert worden. Dus zeg nou niet dat als je gezond eet je automatisch ook gezond bent.
hoezo, ze slikte niet?quote:Op zaterdag 19 mei 2007 13:58 schreef SeLang het volgende:
Ik heb een vriendin gehad die anorexia had.
Wat een kutwijf was dat zeg!
klopt, het gaat om de verhoudingen vooral, iemand die 'stevig' is maar wel in proportie, met een zichtbare X lijn in haar figuur, toont slanker dan iemand die rechttoe rechtaan loopt....quote:Op zaterdag 19 mei 2007 14:07 schreef Claudia_x het volgende:
Die fixatie op gewicht is buitenproportioneel. Meet liever de ratio tussen je heupen, taille en bovenwijdte als je per se iets wilt vinden om andere vrouwen de ogen mee uit te steken.
Ik heb korte benen en dijen die uitsteken. Echt jammer dat dat niet te veranderen valt.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 14:20 schreef milagro het volgende:
[..]
klopt, het gaat om de verhoudingen vooral, iemand die 'stevig' is maar wel in proportie, met een zichtbare X lijn in haar figuur, toont slanker dan iemand die rechttoe rechtaan loopt....
en bij 'dunne' dames toont iemand met X shape lijf ook minder schriel dan iemand waarbij heupen, taille 'doorlopen' , even smal/breed zijn dus, en als je dan ook toevallig een bescheiden cupmaat hebt, toon je daardoor ook nog eens dunner.
zo heeft iedereen wel watquote:Op zaterdag 19 mei 2007 14:31 schreef roosjeroosje1988 het volgende:
[..]
Ik heb korte benen en dijen die uitsteken. Echt jammer dat dat niet te veranderen valt.![]()
Dit soort topics verzandt altijd in een strijd.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 14:07 schreef Claudia_x het volgende:
Die fixatie op gewicht is buitenproportioneel. Meet liever de ratio tussen je heupen, taille en bovenwijdte als je per se iets wilt vinden om andere vrouwen de ogen mee uit te steken.
probeer het eensquote:Op zaterdag 19 mei 2007 15:50 schreef Thisbe het volgende:
[..]
Dit soort topics verzandt altijd in een strijd.
En laat ik nou maar niet mijn maten gaan posten, want dan verpulvert het anorexiabeeld dat sommigen hier van mij hebben.![]()
Voor mij idemdito.quote:Op vrijdag 18 mei 2007 21:38 schreef Lienzz het volgende:
1m70
55/ 57kg
21 jaar
goed gewicht btw? i dunnow
Ik wou het onderwerp eigenlijk niet aansnijden, maar ik ben inderdaad nog nooit zo slecht gepijpt als door haarquote:
De fixatie op de ratio tussen heupen, taille en bovenwijdte is daarentegen absoluut niet buitenproportioneelquote:Op zaterdag 19 mei 2007 14:07 schreef Claudia_x het volgende:
Die fixatie op gewicht is buitenproportioneel.
Vervang Stali door Amber en je hebt de jackpot.quote:
ja hallo! Nederlandse vrouwen zijn wel even de langste ter wereld! Yep, DE langste.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 02:47 schreef SeLang het volgende:
Wat een dikke wijven allemaal
Hier in Taiwan is 38 kilo een heel normaal gewicht voor vrouwen
als ik even pedant mag zijn...je bent als de dood, zeg je, om dik te worden, en klaagt dat mensen als jij voor anorexia gezien worden. Maar 'als de dood zijn' om dik te worden klinkt wel een beetje obsessed iig. En idd van roken val je wel af, maar als ik jou was zou ik eerder als de dood zijn voor t roken dan voor t dik, wat je toch niet bent. Just sayin'..quote:Op zaterdag 19 mei 2007 21:33 schreef Stali het volgende:
[..]
Vervang Stali door Amber en je hebt de jackpot..
Ik eet. Maar geen taartjes, koekjes of snoep. Hoe ouder je wordt hoe meer mensen je als anorexia patient zien omdat je niet alles meevreet. Zoetigheid vind ik inderdaad vreten. Ik hou niet van zoetigheid of zwaar tafelen. Zwaardere vrouwen grauwen bij de opname van een bestelling dat je zo ongezellig bent en echt wel wat moet aankomen. Overigens met zelfbeheersing heeft het weinig te maken want ik rook en drink met regelmaat, dat maakt me dan waarschijnlijk weer een ietsje gezelliger.. Ook ben ik acht kilo zwaarder geweest maar voelde me daar absoluut niet lekker bij. Van zweten in een benauwd sportzaaltje hou ik ook niet. Ik fiets 34 km per werkdag en eet met mate maar wel heel lekker.
.
Maar eerlijk is eerlijk, ik ben als de dood voor dik, of het nu om mijzelf gaat of om een ander.
Heel herkenbaar! Woog 4 maanden na de bevalling ook 15 kilo minder dan voor de zwangerschap. Pas het laatste jaar weer wat aangekomen, maar gelukkig nooit meer wat het was!quote:Op zaterdag 19 mei 2007 23:40 schreef dwale het volgende:
heb altijd 50/51 kilo gewogen, alleen (hoe maf het ook klinkt) na de bevalling van mijn dochtertje is dat teruggelopen tot ongeveer 46 kilo :s
probeer wat aan te komen, maar wil niet echt lukken.
ben trouwens ook maar 1,62 of zo
Nee, zeker niet obsessed want ik heb zelf voldoende lichaamsbeweging en leid niet aan vraatzucht. De obsessies zie ik juist bij de eeuwig lijnende jojo's die mij aanpraten dat ik moet aankomen.quote:Op zondag 20 mei 2007 02:45 schreef Walrik het volgende:
[..]
als ik even pedant mag zijn...je bent als de dood, zeg je, om dik te worden, en klaagt dat mensen als jij voor anorexia gezien worden. Maar 'als de dood zijn' om dik te worden klinkt wel een beetje obsessed iig. En idd van roken val je wel af, maar als ik jou was zou ik eerder als de dood zijn voor t roken dan voor t dik, wat je toch niet bent. Just sayin'..![]()
dat het is dus gewoon wel, hè , een enkeling mankeert wat , ziekte, medicatie, het gros eet gewoon te veel en beweegt te weinig. vervelend ms om te horen, maar wel een feit.quote:Op zondag 20 mei 2007 18:03 schreef Duna het volgende:
En als het een kwestie was van 'gewoon stoppen met eten' dan waren er niet zoveel mensen met overgewicht en was het probleem ook niet zo groot vandaag de dag.
Net zoals mensen veel te rap roepen: "mijn kind heeft adhd", "het zit in mijn genen", whatever, zit overgewicht ook maar bij wat, 1% van de bevolking, in de genen, net zoals bij alle andere genetische aandoeningen. Bij de meeste mensen is het wel degelijk van teveel te eten, ongezond te eten zonder het zelf door te hebben of niet aan sport te doen.quote:Op zondag 20 mei 2007 18:03 schreef Duna het volgende:
Als het erfelijk is, dan zit je er mooi mee. En als het een kwestie was van 'gewoon stoppen met eten' dan waren er niet zoveel mensen met overgewicht en was het probleem ook niet zo groot vandaag de dag.
nou daar ben ik het dus niet mee eens. er zijn zat mensen die eten, omdat ze andere problemen hebben. andere mensen gaan in zulk geval roken, of drinken, of aan de drugs, ik noem maar wat. vaak is het niet zo simpel als het lijkt. tuurlijk zijn er mensen die gewoon te veel eten en te weinig bewegen, maar vaak zit er wel meer aan vast.quote:Op zondag 20 mei 2007 18:12 schreef milagro het volgende:
[..]
dat het is dus gewoon wel, hè , een enkeling mankeert wat , ziekte, medicatie, het gros eet gewoon te veel en beweegt te weinig. vervelend ms om te horen, maar wel een feit.
de rest ben ik met je eens.
Mmmmmmmmmm hoe verklaar je dan dat iemand als 8 ponder geboren wordt, altijd een dikkerdje is haar hele leven, ondanks gezond eten + 2 verschillende soorten sport? (wedstrijdzwemmen en volleybal) Ik kreeg niets anders te eten toen ik klein was dan mijn broertje, en hij is zo slank als een den..... Mijn ouders zijn altijd streng geweest kwa eten/drinken, en toen ik een baby/kleuter was had ik echt geen invloed hoor op mijn eten. Uiteraard ben ik het WEL eens met de stelling dat ieder pondje door het mondje gaat... als ik mijzelf echt alles zou ontzeggen, dan zou ik nu niet zo zijn. Helaas zijn er veel meer factoren die met het overgewicht samenhangen.... en ik weet zeker dat ik niet de enige ben.....quote:Op zondag 20 mei 2007 18:53 schreef _Surface het volgende:
[..]
Net zoals mensen veel te rap roepen: "mijn kind heeft adhd", "het zit in mijn genen", whatever, zit overgewicht ook maar bij wat, 1% van de bevolking, in de genen, net zoals bij alle andere genetische aandoeningen. Bij de meeste mensen is het wel degelijk van teveel te eten, ongezond te eten zonder het zelf door te hebben of niet aan sport te doen.
Roken, drinken, vreten het is allemaal gedoogd. Maar laten vetkwabben mij dan niet lastig vallen door te zeggen dat ik niet genoeg eet. Want aan mij worden gemarsepeinde taartjes opgedrongen onder het mom van dat ik maar eens gezellig moeten zijn.quote:Op zondag 20 mei 2007 18:53 schreef Marloes het volgende:
[..]
nou daar ben ik het dus niet mee eens. er zijn zat mensen die eten, omdat ze andere problemen hebben. andere mensen gaan in zulk geval roken, of drinken, of aan de drugs, ik noem maar wat. vaak is het niet zo simpel als het lijkt. tuurlijk zijn er mensen die gewoon te veel eten en te weinig bewegen, maar vaak zit er wel meer aan vast.
Hou jij dan eens vrolijk 14 dagen bij wat je per dag eet?quote:Op zondag 20 mei 2007 19:26 schreef Duna het volgende:
[..]
Mmmmmmmmmm hoe verklaar je dan dat iemand als 8 ponder geboren wordt, altijd een dikkerdje is haar hele leven, ondanks vrijwel niets eten + 2 verschillende soorten sport? Ik kreeg niets anders te eten toen ik klein was dan mijn broertje, en hij is zo slank als een den..... Mijn ouders zijn altijd streng geweest kwa eten/drinken, en toen ik een baby/kleuter was had ik echt geen invloed hoor op mijn eten. Uiteraard ben ik het WEL eens met de stelling dat ieder pondje door het mondje gaat... als ik mijzelf echt alles zou ontzeggen, dan zou ik nu niet zo zijn. Helaas zijn er veel meer factoren die met het overgewicht samenhangen.... en ik weet zeker dat ik niet de enige ben die deze mening heeft.
Waar het mij om ging...... Mensen die wel gezegend zijn met een slank lijf moeten niet zo snel een mening hebben over mensen die dat slanke lijf niet hebben.... het is oh zo makkelijk om over iets te oordelen als je het zelf nooit hebt meegemaakt.
Ik geloof niet dat ik jou een verantwoording verschuldigd benquote:Op zondag 20 mei 2007 19:38 schreef Stali het volgende:
[..]
Hou jij dan eens vrolijk 14 dagen bij wat je per dag eet?.
Niet iedere dag posten maar schrijf over veertien dagen eens wat jij allemaal gegeten hebt? Want als jij geboren bent als 8-ponder dat zegt mij in ieder geval dat jouw moeder letterlijk voor 2 gegeten heeft tijdens haar zwangerschap.
Nee, dat ben je ook zeker niet, kom zeg.quote:Op zondag 20 mei 2007 19:44 schreef Duna het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat ik jou een verantwoording verschuldigd ben![]()
En nee, moeders is ook geen dikkerd, en heeft niet meer gegeten dan andere vrouwen in de zwangerschap.
doet er toch niet toe wáarom je het doet, je doet het gewoon hoe dan ook zelf, klaar.quote:Op zondag 20 mei 2007 18:53 schreef Marloes het volgende:
[..]
nou daar ben ik het dus niet mee eens. er zijn zat mensen die eten, omdat ze andere problemen hebben. andere mensen gaan in zulk geval roken, of drinken, of aan de drugs, ik noem maar wat. vaak is het niet zo simpel als het lijkt. tuurlijk zijn er mensen die gewoon te veel eten en te weinig bewegen, maar vaak zit er wel meer aan vast.
Alleen tegen dikkerts die zogenaamd niet weten hoe het nu toch komt dat ze dik zijn en met allerhande smoesjes ( alles is immers aangeboren), tegen slanke dames zeggen dat ze gezellig mee moeten vreten want zodra getrouwd en dertig hoor je met korte hippe rode centimeter haartjes je kind van school af te halen met een jas wat wel verdomd veel weg heeft van een slaapzak. En als je slank bent dan moet je zeker wel een anorexia patient zijn nietwaar?quote:Op zondag 20 mei 2007 19:59 schreef Aventura het volgende:
In dit topic zie ik anders alleen maar slanke dames die zich neerbuigend opstellen tegenover de dikkeren,..
Nou ik ben niet te dik, ik jammer niet over ''de dunnerds'' en ik beweer ook niet dat ik aankom zonder dat ik iets eet. Het enige dat ik zeg is dat er vaak problemen zijn bij ''die dikkers'' waar mensen geen weet van hebben, en die je niet zo moet ridiculiseren. Tuurlijk is eten geen oplossing, maar het lijkt vaak wel de enige voor die mensen.quote:Op zondag 20 mei 2007 20:10 schreef milagro het volgende:
[..]
doet er toch niet toe wáarom je het doet, je doet het gewoon hoe dan ook zelf, klaar.
en juist als je weet dat het een uiting is van onvrede is het makkelijker te laten.
je kapstok is kapstok af zodra je je bewust bent dat je er een hebt, om je sores aan op te hangen.
het is geen excuus, hooguit een verklaring vh ontstaan van je slechte gewoonte, hoor
als we ons verleden , nare gebeurtenissen als excuuskapstok gaan gebruiken, dan is het einde zoek.
dan kun je je kutkarakter eraan op hangen, je onbeschofte gedrag, je crimineel gedrag, je luiheid, je egoisme, kortom iedere onhebbelijkheid.
mensen die te dik zijn hoor je te vaak roepen, dat ze toch echt niet veel eten, en nauwelijks snoepen, en van water al dik lijken te worden, nu, dat is vaak gewoon gelul.
enkel zij die iets mankeren aan schildklier bv, of bepaalde medicijnen slikken, prednison bv, die hebben een excuus, een valide kapstok.
de rest heeft de keuze zijn verleden, verdriet of wat dan ook op een andere manier te verwerken dan met eten, en juist het besef dat je een emo eter bent zou al de helft vd oplossing zijn, maar veel mensen hebben geen zin er moeite voor te doen of meer moeite dan ze nu doen.
en dan gaan jammeren dat het zo niet eerlijk is dat anderen alles kunnen eten zonder aan te komen?
als het eten uit emotie komt, waarom dan jaloers zijn op anderen die niet aankomen, dat is de issue toch helemaal niet? of stiekem wel, is het gewoon het eten zelf wat leuk is, lekker is?
ik denk dat laatste, en dat dat toch echt voor het meerendeel vd dikkerds geldt.
en dat dikkerds het moeilijker hebben is ook weer zo'n slachtoffer gedrag, ik kan ook wel gaan miepen over iedere keer dat ik gebak afsla omdat ik gewoon NIETS geef om gebak, men altijd komt met "ach gut, hoor, ben je aan de lijn??? mens, je bent hartstikke slank, stel je niet zo aan, en neem er gewoon 1, of doe maar 2 want een beetje dikker worden mag wel, hoor"...... daar is net zo goed geen verweer tegen, men wil gewoon niet geloven dat er mensen zijn die niets geven om zoetigheid, taart, gebak, slagroom etc.
er zijn mensen die de zgn dikkerds afzeiken, ja, maar er zijn evenzoveel die dat met de zgn dunnerds doen, hoor, wat dat betreft doen de dikkerds niets onder in onbeschoftheid, vooringenomenheid, aannames en rare verwijten.
dat wordt in dit topic al bewezen, waag het te zeggen dat je gezond eet, tevreden bent met je figuur, en men komt aan met BMI, dietistes, zusjes met anorexia, om jouw enthousiasme over eigen lijf af te serveren
zo![]()
oh ja, quote ze eens dan?quote:Op zondag 20 mei 2007 19:59 schreef Aventura het volgende:
In dit topic zie ik anders alleen maar slanke dames die zich neerbuigend opstellen tegenover de dikkeren,..
Says it all, voor zowel over- als ondergewicht. Ieder pondje gaat door het mondje, of juist niet. En zoals Milagro al zei, dat doen we zelf, wat de redenen ervoor ook zijn. Maar een heel erg klein gedeelte van de bevolking is door ziekte of genetische factoren dusdanig bezwaard dat het onder- of overgewicht ten gevolge heeft.quote:Op zondag 20 mei 2007 19:26 schreef Duna het volgende:
[..]
Uiteraard ben ik het WEL eens met de stelling dat ieder pondje door het mondje gaat... als ik mijzelf echt alles zou ontzeggen, dan zou ik nu niet zo zijn. Helaas zijn er veel meer factoren die met het overgewicht samenhangen.... en ik weet zeker dat ik niet de enige ben.....
Zoals waar?quote:Op zondag 20 mei 2007 19:59 schreef Aventura het volgende:
In dit topic zie ik anders alleen maar slanke dames die zich neerbuigend opstellen tegenover de dikkeren,..
Precies. Pas op moment van aanval gaan een aantal dunnerds erop in en in hun reactie verdedigen ze (stom genoeg, want nergens voor nodig) ook nog eens alleen hun eigen gewicht, in plaats van commentaar op het gewicht van de wat dikkere lezeressenquote:Op zondag 20 mei 2007 20:33 schreef milagro het volgende:
[..]
oh ja, quote ze eens dan?
ik zie dikkers over anorexia praten zodra er een normaal gewicht te zien is bij een bepaalde lengte, en dunnerds daar dan op reageren, verder zie ik vooral veel dames hun lengte en gewicht noemen...
degene die met vooroordelen kwamen als eerste, waren niet de slankerds, hoor, of zeggen dat je tevreden bent met je slanke lijf moet al denigrerend zijn
de enige echte neerbuigende opmerking is van Selang, maar da's een vent, en die loopt gewoon te stangen
Als het voor haar gezond is wel. Je vergeet volgens mij dat Anorexia ook tussen je oren zit, je hebt geen anorexia als je dun bent, je hebt anorexia als je (kort door de bocht) je eigen lichaam niet ziet zoals het is en denkt dat je je beter gaat voelen als je jezelf helemaal uitmergelt. Ofwel, als Thisbe gewoon lekker eet en geestelijk helemaal geen last heeft van haar gewicht, dan is ze gewoon gezond. Dat heeft niets met anorexia te maken. Vind het trouwens erg kortzichtig om dat te horen van iemand die zelf blijkbaar dichtbij-ervaring met een échte anorexia patiënte heeft.quote:Op zaterdag 19 mei 2007 12:37 schreef mirannie het volgende:
[..]
Gelukkig, ik ben niet de enige die het ongezond vindt. Ikzelf zit te hoog met mijn BMI en dat is ook ongezond, en dus juich ik er niet om, maar die persoon waar ik in eerste instantie op reageerde, had zo'n juich poppetje () bij haar gewicht staan, dat vind ik dus nogal raar. Zeg niet dat ze zich ervoor moet schamen, maar is ook niet iets om over te juichen.
Net of er geen vrouwen zijn die 30 kilo aankomen tijdens hun zwangerschap en dan een kindje hebben van 2, 5 kilo...quote:Op zondag 20 mei 2007 19:38 schreef Stali het volgende:
Want als jij geboren bent als 8-ponder dat zegt mij in ieder geval dat jouw moeder letterlijk voor 2 gegeten heeft tijdens haar zwangerschap.
Oeh oeh ik weet deze! Het antwoord is: Kindje van 4,5 kilo!quote:Op maandag 21 mei 2007 09:15 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Net of er geen vrouwen zijn die 30 kilo aankomen tijdens hun zwangerschap en dan een kindje hebben van 2, 5 kilo...
En anderen komen tien kilo bij met een kindje van 4,5 kilo. Wie heeft er dan teveel gegeten?
quote:Op maandag 21 mei 2007 10:45 schreef Liquidootje het volgende:
[..]
Oeh oeh ik weet deze! Het antwoord is: Kindje van 4,5 kilo!
Maar pasta's hoe jij het beschrijft zijn lekker! Ik heb het over mensen die tussen de middag zitten te pielen met een boterhammetje en een appeltje. Zeg dan eerlijk dat je een hoop moeite doet om zo slank te blijven!quote:Op maandag 21 mei 2007 11:25 schreef Logician het volgende:
@veiligheidsspeldje: misschien lijkt het zo omdat hun eetgewoonten anders zijn?
Wij eten veel pasta's met rucolla/feta/olijf/sallade's, veel tomaat... en helemaal niet om op de lijn te letten, maar omdat we het lekkerder vinden en ik denk omdat ik het gewend ben van huis uit? We vergeten trouwens vaakt het toetje op te eten of te kopen in de winkel:') (en we eten geen varkensvlees).
Ja, dat zie je wel vaak dat slanke mensen dat zeggen. Niet allemaal, maar veel. Maar in de werkelijkheid eten zulke mensen vaak heel weinig. Maar in hun ogen is het veel.quote:Op maandag 21 mei 2007 11:28 schreef Miss_S het volgende:
alleen begrijp ik niet dat sommige mensen wel geloven als iemand die slank is zegt zoveel te kunnen eten als ze maar willen en niet aankomen
maar dat ze dan niet geloven dat het voor mensen moeilijk is om af te vallen
Als je gespierd bent kun je ook veel wegen. Spieren wegen zwaarder dan vet.quote:Op maandag 21 mei 2007 11:37 schreef lily het volgende:
Ik eet (ook) altijd heel gezond.
Ik gebruik nooit suiker (heb ik ook niet in huis) en drink geen frisdranken, ook geen sappen.
Eventuele tussendoortjes bestaan alleen uit fruit en na het avondeten eet ik nooit meer iets.
Ik eet trouwens vegetarisch
Ik eet wel gewoon waar ik zin in heb hoor maar ik heb aanleg om dik te worden dus ik kan me niet al teveel permitteren (ik moet er goed op letten maar daar ben ik zo aan gewend dat merk ik niet eens meer).
Toch weeg ik nog steeds tussen de 70 en 72 kilo. Blijkbaar past dit gewicht bij mij.
Ik ben ook totaal niet dik maar ik lees hier dat veel mensen schrikken van zo’n getal (?)
ja maar.. ja maar... een boterham en appel, zijn lekker! ... en je krijgt er ook veel meer energie van..quote:Op maandag 21 mei 2007 11:31 schreef veiligheidsspeldje het volgende:
[..]
Maar pasta's hoe jij het beschrijft zijn lekker! Ik heb het over mensen die tussen de middag zitten te pielen met een boterhammetje en een appeltje. Zeg dan eerlijk dat je een hoop moeite doet om zo slank te blijven!
Inderdaad mensen zeggen bij mij altijd, 'maar 57kgquote:Op maandag 21 mei 2007 11:37 schreef lily het volgende:
Ik eet (ook) altijd heel gezond.
Ik gebruik nooit suiker (heb ik ook niet in huis) en drink geen frisdranken, ook geen sappen.
Eventuele tussendoortjes bestaan alleen uit fruit en na het avondeten eet ik nooit meer iets.
Ik eet trouwens vegetarisch
Ik eet wel gewoon waar ik zin in heb hoor maar ik heb aanleg om dik te worden dus ik kan me niet al teveel permiteren (ik moet er goed op letten maar daar ben ik zo aan gewend dat merk ik niet eens meer).
Toch weeg ik nog steeds tussen de 70 en 72 kilo. Blijkbaar past dit gewicht bij mij.
Ik ben ook totaal niet dik maar ik lees hier dat veel mensen schrikken van zo’n getal (?)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |