Leg eens uit heb je er last van en loop je niet veilig op straat. Als ik goed vlees wil hebben bijvoorbeeld ga ik liever naar een moslim slager dan naar een Nederlandse slager die de kip vol met hormonen en water spuit.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:13 schreef Shirley het volgende:
Ik vind het een bescheten idee! Hoe komen ze erop... Ik woon in Rotterdam, en het zit hier al vol met islamistische slagers, scholen, kappers, bakkers en moskee's. Nog een ziekenhuis erbij vind ik echt te veel van het goede.
Ja, ik heb er soms inderdaad last van en veilig op straat lopen is ook niet altijd aan de orde hier. Als ik een paar straten hier verder loop, is het net of ik in klein Turkije loop. Werkelijk iedere winkel is islamitisch. En het gaat me niet om de producten die ze leveren, want tuurlijk profiteer ik er ook wel eens van, maar het loopt de spuigaten uit. En een speciaal ziekenhuis vind ik gewoon een bizar idee.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:16 schreef Megumi het volgende:
[..]
Leg eens uit heb je er last van en loop je niet veilig op straat. Als ik goed vlees wil hebben bijvoorbeeld ga ik liever naar een moslim slager dan naar een Nederlandse slager die de kip vol met hormonen en water spuit.
Ben je dan wel eens mishandeld berooft enz door een moslim?quote:Op donderdag 28 september 2006 19:19 schreef Shirley het volgende:
[..]
Ja, ik heb er soms inderdaad last van en veilig op straat lopen is ook niet altijd aan de orde hier. Als ik een paar straten hier verder loop, is het net of ik in klein Turkije loop. Werkelijk iedere winkel is islamitisch. En het gaat me niet om de producten die ze leveren, want tuurlijk profiteer ik er ook wel eens van, maar het loopt de spuigaten uit. En een speciaal ziekenhuis vind ik gewoon een bizar idee.
Daar gaat het toch helemaal niet om?quote:Op donderdag 28 september 2006 19:21 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ben je dan wel eens mishandeld berooft enz door een moslim?
Natuurlijk wel er moet een rationele verklaring zijn voor je angst en anders is die onterecht. Maar post het volgende even.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:30 schreef Shirley het volgende:
[..]
Daar gaat het toch helemaal niet om?
quote:Op donderdag 28 september 2006 19:21 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ben je dan wel eens mishandeld berooft enz door een moslim?
Als er de vrijheid is je eraan te onttrekken is er vrijwilligheid in het leven naar de regel.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:10 schreef speknek het volgende:
Nee het wordt opgelegd vanuit de religie. Het is een dogmatische regel, die vanbuiten de persoon is ingesteld.
Ja, daarom hebben we achterlijke regels uit het wetboek geschrapt, zodat iedere vrouw die zich eraan wil onttrekken dat in vrijheid kan doen.quote:Anyhoe, ik dacht dat we veertig jaar geleden tijdens de feministische golf met z'n allen overeen waren gekomen dat door religie opgelegde segregatie (en zelfs achterstelling) van de vrouw niet meer van deze tijd is, en dat het moreel verwerpelijk is.
Tsja, ik heb ook bezwaar tegen mensen die hun kinderen niet laten inenten tegen polio. Toch kan ik moeilijk verwachten dat allen doen wat ik wil. Sterker nog - dat wil ik niet eens.quote:Wat mij betreft zijn principes niet veel anders wanneer het in dit geval moslims betreft. Er is niet strafrechtelijks tegen dit ziekenhuis nee, maar om nou te zeggen dat ik er geen bezwaar tegen heb..
Juistem.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:38 schreef Megumi het volgende:
[..]
Natuurlijk wel er moet een rationele verklaring zijn voor je angst en anders is die onterecht. Maar post het volgende even.
Ik wordt een beetje moe van dit soort topics. Zal ook uit leggen waarom zo loop ik eens op straat en me rugzak staat open. Ik voel een klein tikje op me schouder en draai me om een vrouw in burka die zegt ik zie uw portemonnee en kan die zo pakken zou even dat beter opbergen. Dus ik zeg dank u.
En denk bij me zelf zo zie je maar weer vooroordelen gaan niet altijd op. Ik ga elke zaterdag naar de markt. En eet dan altijd standaard me shoarma broodje. Degene die het klaarmaakt is een Marokkaan. Maak altijd een praatje en krijg de koffie gratis. Dat is de praktijk van alledag op straat. Wat we vergeten is dat 80% van de mensen ongeacht geloof of ras in vrede met elkaar willen leven en beleefd zijn. Het is de andere 20% die het voor de rest verpest. In samen werking met het populistisch geblaat van bepaalde politici.
Ik vind dat de overheid er alles aan dient te doen alle afwijkende dingen met alles gelijk te maken. Elke afwijking van het huidige systeem, huidige situatie dient hoe dan ook, zonder argumenten, de grond in gestampt te worden.quote:Op donderdag 28 september 2006 07:49 schreef Poedel het volgende:
[..]
Dat maakt het des te erger!![]()
Ik vind dat onze (democratische) overheid er alles aan dient te doen om segregatie tegen te gaan!
Dat werk je met die bespottelijke ideeën alleen maar in de hand!
Misschien, misschien omdat de nederlander al te schijterig is om een eigen zaak op te starten, en liever loonslaaf wordt.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:19 schreef Shirley het volgende:
[..]
Ja, ik heb er soms inderdaad last van en veilig op straat lopen is ook niet altijd aan de orde hier. Als ik een paar straten hier verder loop, is het net of ik in klein Turkije loop. Werkelijk iedere winkel is islamitisch. En het gaat me niet om de producten die ze leveren, want tuurlijk profiteer ik er ook wel eens van, maar het loopt de spuigaten uit. En een speciaal ziekenhuis vind ik gewoon een bizar idee.
Dat is te simpel, religies zijn totaalpaketten. Mensen leven wel degelijk naar regels waar ze niet eens zelf achter staan. Er zijn bijvoorbeeld Christenen die eigenlijk geen problemen hebben met homo's, maar zich door de overlevering genoodzaakt voelen ze te veroordelen. Dat is niet uit groepsdruk, maar uit de zelfopgelegde religieuze druk.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:59 schreef sigme het volgende:
Als er de vrijheid is je eraan te onttrekken is er vrijwilligheid in het leven naar de regel.
Dat is niet helemaal waar, de overheid heeft bijvoorbeeld het VN vrouwenverdrag ondertekent waar het zich als doel stelt ongelijkheden van de vrouw te bestrijden, of in ieder geval geen hulp mag verlenen aan initiatieven die de ongelijkheid van de vrouw bevordert. Dat is iets anders dan iemand die ophoudt met werken ja, maar zodra dit ziekenhuis subsidie aanvraagt, of misschien zelfs belastingvoordeel, wordt het een grijs gebied.quote:Ja, daarom hebben we achterlijke regels uit het wetboek geschrapt, zodat iedere vrouw die zich eraan wil onttrekken dat in vrijheid kan doen.
Wie dan toch gerokt achter het aanrecht kindertjes baart voor haar man doet dat vrijwillig.
Dat zeg ik toch ook?quote:Tsja, ik heb ook bezwaar tegen mensen die hun kinderen niet laten inenten tegen polio. Toch kan ik moeilijk verwachten dat allen doen wat ik wil. Sterker nog - dat wil ik niet eens.
Ja - nog vrijwilliger wordt het niet hoor: zelfopgelegde overtuiging.quote:Op donderdag 28 september 2006 21:14 schreef speknek het volgende:
[..]
Dat is te simpel, religies zijn totaalpaketten. Mensen leven wel degelijk naar regels waar ze niet eens zelf achter staan. Er zijn bijvoorbeeld Christenen die eigenlijk geen problemen hebben met homo's, maar zich door de overlevering genoodzaakt voelen ze te veroordelen. Dat is niet uit groepsdruk, maar uit de zelfopgelegde religieuze druk.
Leg eens uit - wat is er beperkend of 'ongelijk' voor 'de vrouw' aan dit ziekenhuis?quote:[..]
Dat is niet helemaal waar, de overheid heeft bijvoorbeeld het VN vrouwenverdrag ondertekent waar het zich als doel stelt ongelijkheden van de vrouw te bestrijden, of in ieder geval geen hulp mag verlenen aan initiatieven die de ongelijkheid van de vrouw bevordert. Dat is iets anders dan iemand die ophoudt met werken ja, maar zodra dit ziekenhuis subsidie aanvraagt, of misschien zelfs belastingvoordeel, wordt het een grijs gebied.
Jaquote:[..]
Dat zeg ik toch ook?
Ik zal ook niemand over één kam scheren, en zal ook nooit zeggen dat ze allemaal hetzelfde zijn, want heb ook zat goede ervaringen. Maar toevallig woon ik in een buurt waar naar mijn mening véél rotte appels zitten, en dan ga je al gauw wat negatiever denken ja, mede door eigen ervaringen.quote:Op donderdag 28 september 2006 19:38 schreef Megumi het volgende:
[..]
Natuurlijk wel er moet een rationele verklaring zijn voor je angst en anders is die onterecht. Maar post het volgende even.
Ik wordt een beetje moe van dit soort topics. Zal ook uit leggen waarom zo loop ik eens op straat en me rugzak staat open. Ik voel een klein tikje op me schouder en draai me om een vrouw in burka die zegt ik zie uw portemonnee en kan die zo pakken zou even dat beter opbergen. Dus ik zeg dank u.
En denk bij me zelf zo zie je maar weer vooroordelen gaan niet altijd op. Ik ga elke zaterdag naar de markt. En eet dan altijd standaard me shoarma broodje. Degene die het klaarmaakt is een Marokkaan. Maak altijd een praatje en krijg de koffie gratis. Dat is de praktijk van alledag op straat. Wat we vergeten is dat 80% van de mensen ongeacht geloof of ras in vrede met elkaar willen leven en beleefd zijn. Het is de andere 20% die het voor de rest verpest. In samen werking met het populistisch geblaat van bepaalde politici.
Je verwoordt precies wat ik niet goed kon verwoorden.quote:Op donderdag 28 september 2006 23:18 schreef Suko het volgende:
Waarom deze klaagzang? Van mij mag iedereen naar het vrije westen komen als je niet in je eigen land veilig voelt. Maar dan wel naar onze maatstaven leven, niet andersom. Respecteer onze wetten met alle vrijheden die daarin staan beschreven. Geloof en godsdienst zijn bij wet gescheiden, daar dien je naar te leven. Het is nu eenmaal niet mogelijk je eigen Marokko, Turkije en alle andere landen alwaar de Islam regeert naar Nederland mee te nemen. Binnen je eigen woning heb je alle vrijheid, daarbuiten gelden de wetten van Nederland. Ga ik eigenlijk wel met buitenlanders om? Zeker weten! Beste brave burgers die maar al te graag hier wonen en gewoon lekker met ons samenleven. Ook ik koop graag bij ze op de markt. Maar het lijkt wel of er al meer een verharde mentaliteitsverandering plaatsvindt. Een steeds grotere groep, die nog niet zolang in Nederland is en de gegeven vrijheidheden naar zich toetrekken en zelfs met eisen komen. Je voelt je als Nederlander een beetje in het nauw gedreven. Daarvoor hebben wij toch niet die vrijheden verworven? Om te 'moeten' toezien dat er aparte voorzieningen worden getroffen, zoals scholen, verzorgingshuizen, apart zwemmen/fietsen/gymen/sporten. En dan nu aparte ziekenhuizen. Ik kan nog lang doorgaan maar ik vind dat er (weer) een lange brede maatschappelijke discussie op gang moet komen want de onrust onder de Nederlanders groeit, óók bij de reeds lang geintegreerden. Ik wil lezen (inclusief foute cartoons) wat ik wil, ik wil caberatiers horen die mogen zeggen wat ze willen, ik wil naar het theater om politiek gevoelige voorstellingen te zien, ik wil er bij lopen en zonnen aan de dijk zoals ik wil in de zomer, ik wil lopen waar ik wil zonder bang te zijn voor hangjongeren, ik wil...het Nederland terughebben zoals ik het ken! Het uitermate lastige dwarse maar vrije Nederland met alle kleuren van de regenboog, maar wel de wetten én de mensen hier respecteren. En als Nederland niet bevalt, dan zijn er zat landen die wél hetgeen kunnen bieden wat men wil, zo simpel is het eigenlijk, best wel.
Leuke klaagzang inderdaad, maar wat is hier nou de aanleiding van?quote:Op donderdag 28 september 2006 23:18 schreef Suko het volgende:
Waar het mij persoonlijk om gaat is dat ik in Nederland woon. Ja én? Nederland is een land in het vrije democratische westen. Binnen het door ons gekozen en bevochten politieke stelsel kunnen wij ons veel vrijheden, rechten (én plichten) veroorloven. Al enige tijd lijkt ons land in een soort beklemming te zitten die mij geheel vreemd is. Ik heb de jaren 60 (enigszins) meegemaakt, de emancipatie, dé pil. We hebben ons ontworsteld uit de duffe jaren 50, waar ook nog het geloof een dominante rol heeft gespeeld. Leve de vrijheid! Maar nu. Je kan niet alles meer schrijven/zeggen/zingen/filmen/opvoeren (theater), bang voor bedreigingen, nee zelfs je leven. Een simpele gang naar de rechter als men zich aangesproken/beledigd voelt is niet eens meer aan de orde. Mijn ouwe buurten in Amsterdam zijn veranderd in no-go-area's, gangs zijn daar heer en meester. Mijn buurt waar ik nu woon, een middelgrote stad, is door het grote aantal schotels een mediapark geworden. De kerkklokken verderop zijn allang al verstomd, gaf te veel overlast, thans hoor ik veelvuldig luidruchtige Islamitische oproepen om tot gebed te komen. Het nabijgelegen enige wandelpark is ook een no-go-area geworden wegens een overmaat aan drugsgebruikende merendeel buitenlandse hangjongeren en even verderop is een brug eveneens in beslag genomen door een soortgelijke groep met als gevolg dat inwoners van een bejaardenhuis nabij alleen nog onder begeleiding daar langs 'mogen.' Mijn nichtje wás buschauffeur maar heeft kortgeleden haar ontslag ingediend wegens geweldadigheden en voordurend zéér vrouwonvriendelijke opmerkingen van buitenlandse jongeren. Mijn moeder woont haar hele leven in een prachtig peipklein dorpje, kortgeleden is daar ingebroken door een groepje asielziekers (prostest tegen dat centrum heeft niet geholpen), heeft zich met spoed laten inschrijven voor een bejaardenwoning elders, mijn broer woont zolang bij haar. Bij ons in de buurt zijn de ingangen van de woning drastisch beveiligd wegens dezelfde groepen zoals ik eerder heb genoemd, zij zaten in de trapgangen drugs te gebruiken en owee als je als bewoner er wat van zei. Politie pakken soms wat lui op, die men later weer vrolijk buiten ziet lopen. Politie moeten echte boeven vangen is dé slogan. En ook owee als je je dat aankaart bij de plaatselijke politiek, niemand durft zich (meer) echt te uiten.
Waarom deze klaagzang? Van mij mag iedereen naar het vrije westen komen als je niet in je eigen land veilig voelt. Maar dan wel naar onze maatstaven leven, niet andersom. Respecteer onze wetten met alle vrijheden die daarin staan beschreven. Geloof en godsdienst zijn bij wet gescheiden, daar dien je naar te leven. Het is nu eenmaal niet mogelijk je eigen Marokko, Turkije en alle andere landen alwaar de Islam regeert naar Nederland mee te nemen. Binnen je eigen woning heb je alle vrijheid, daarbuiten gelden de wetten van Nederland. Ga ik eigenlijk wel met buitenlanders om? Zeker weten! Beste brave burgers die maar al te graag hier wonen en gewoon lekker met ons samenleven. Ook ik koop graag bij ze op de markt. Maar het lijkt wel of er al meer een verharde mentaliteitsverandering plaatsvindt. Een steeds grotere groep, die nog niet zolang in Nederland is en de gegeven vrijheidheden naar zich toetrekken en zelfs met eisen komen. Je voelt je als Nederlander een beetje in het nauw gedreven. Daarvoor hebben wij toch niet die vrijheden verworven? Om te 'moeten' toezien dat er aparte voorzieningen worden getroffen, zoals scholen, verzorgingshuizen, apart zwemmen/fietsen/gymen/sporten. En dan nu aparte ziekenhuizen. Ik kan nog lang doorgaan maar ik vind dat er (weer) een lange brede maatschappelijke discussie op gang moet komen want de onrust onder de Nederlanders groeit, óók bij de reeds lang geintegreerden. Ik wil lezen (inclusief foute cartoons) wat ik wil, ik wil caberatiers horen die mogen zeggen wat ze willen, ik wil naar het theater om politiek gevoelige voorstellingen te zien, ik wil er bij lopen en zonnen aan de dijk zoals ik wil in de zomer, ik wil lopen (ook in dat mooie park) waar ik wil zonder bang te zijn voor hangjongeren, ik wil...het Nederland terughebben zoals ik het ken! Het uitermate lastige dwarse maar vrije Nederland met alle kleuren van de regenboog, maar wel de wetten én de mensen hier respecteren. En als Nederland niet bevalt, dan zijn er zat landen die wél hetgeen kunnen bieden wat men wil, zo simpel is het eigenlijk, best wel.
Daar had ik er een van kunnen zijn van die Moslims die het verwelkomen.quote:Op donderdag 28 september 2006 23:37 schreef Suko het volgende:
@ Alulu, die belemming is er allang en niet alleen bij mij. Die clevere ondernemer Schurkenboom is misschien de bekende druppel, heb al verschillen moslims op tv en radio het plan zien verwelkomen. Maar heb inderdaad mijn ei gelegd, een verdrietig ei wel te verstaan.
Tuurlijk!quote:Op vrijdag 29 september 2006 00:24 schreef concac het volgende:
mogen ongelovigen ook behandeld worden in deze islamitische ziekenhuis?
![]()
uhm .. chinezen, noren en surinamers hebben dan ook geen leefregels die al te ver van de onze afwijken dus die hebben idd niets aparts, behalve afkickklinieken voor antillianen/surinamers, omdat die psychisch anders tikken, en wat ik aan chinezen heb zien liggen in ziekenhuizen, die aten alleen het brood en wat de familie meebracht op het bezoekuurquote:Op donderdag 28 september 2006 07:04 schreef Balthar het volgende:
Ik heb nog nergens een Chinees, Noors, Joods of Surinaams ziekenhuis gezien.
Een bepaalde groep Islamieten wenst een staat binnen de staat, waarin de Islamistische wetten boven de Nederlandse worden gesteld.
Dit is een democratisch land, de ondemocratische regels mogen hier niet getolereerd worden.
sorry hoor, zozeer als ik het eens ben met het feit dat mannen en vrouwen gelijke kansen moeten krijgen, maar wat heeft dat principe te maken met zoiets lichamelijks als een ziekte ?quote:Al jaren proberen we duidelijk te maken dat man en vrouw gelijkwaardig zijn.
quote:Op woensdag 27 september 2006 23:16 schreef jogy het volgende:
Tja, er valt geld aan te verdienen, leve het kapitalisme.
En je was toch zo tegen "over 1 kam scheren"?quote:Op donderdag 28 september 2006 19:16 schreef Megumi het volgende:
[..]
Leg eens uit heb je er last van en loop je niet veilig op straat. Als ik goed vlees wil hebben bijvoorbeeld ga ik liever naar een moslim slager dan naar een Nederlandse slager die de kip vol met hormonen en water spuit.
Soms heeft een generalisatie binnen een bepaalde context zo zijn nut vindt ik.quote:Op vrijdag 29 september 2006 06:41 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
En je was toch zo tegen "over 1 kam scheren"?
Je bent even star als een genuanceerd en vriendelijk persoon die de verworvenheden uit de jaren 20-50 verdedigt tegen nozems, provo's en ander gespuis wat de boel anders wilquote:
Dan moet je ook niet zeiken als een ander weleens generaliseert.quote:Op vrijdag 29 september 2006 08:12 schreef Megumi het volgende:
[..]
Soms heeft een generalisatie binnen een bepaalde context zo zijn nut vindt ik.
Je verkondigt een hoop onzin, echt waar.quote:Op woensdag 27 september 2006 23:24 schreef Cage333 het volgende:
Apart zwemmen - mogen GEEN andersgelovigen bij!!
Aparte scholen - mogen geen andersgelovigen bij!!
Aparte ziekenhuizen - mogen geen andersgelovigen bij!!
Theehuizen - mogen geen vrouwen in
In het islamitisch ziekenhuis vervaagt onze democratie en normen en waarden. In onze democratie staan we open voor alle geloven en andersdenkenden en iedereen word even goed behandeld. We hebben er geen probleem mee als we naast een moslim of jood of boedhist liggen in het ziekenhuis.
Bij de moslims is dit anders, daar wilt mevrouw geen ongelovige naast haar hebben... waarom niet? Ik vind dit erg discriminerend en totaal niet passen in onze samenleving.
Alleen helaas niet vlees dat ritueel geslacht is, het mag dan wel kip of rund zijn, maar als het niet op een Halal-wijze is geslacht is het even verboden als smerig varkensvlees.quote:Op donderdag 28 september 2006 12:38 schreef Gia het volgende:
[..]
Sterker nog, in de meeste ziekenhuizen heb je een uitgebreid keuzemenu. Soms zelfs wel 7 soorten vlees.
Euthenasie is niet toegestaan en zal gelukkig ook nooit plaatsvinden in een Islamitisch ziekenhuis.quote:Op vrijdag 29 september 2006 08:51 schreef Piet_Piraat het volgende:
Wordt euthenasie ook ritueel uitgevoerd daar?
Als ze er niet achterstaan? Het is meer een door cultuur opgelegde zelfverplichting. Afijn.quote:Op donderdag 28 september 2006 21:26 schreef sigme het volgende:
Ja - nog vrijwilliger wordt het niet hoor: zelfopgelegde overtuiging.
Ze mogen niet op plekken komen waar mannen komen. Nikita haalde het goede voorbeeld aan: negers die achterin de bus moeten zitten. Dat is discriminatie, ondanks dat ze net zoveel gebruik van het openbaar vervoer kunnen maken als blanken.quote:Leg eens uit - wat is er beperkend of 'ongelijk' voor 'de vrouw' aan dit ziekenhuis?
Maar dat is elke zelfverplichting - het komt altijd érgens vandaan. Cultuur, religie, groep, goeroe, goed boek, etc etc etc. Een zelfverplichting is iets waar de persoon achterstaat in de zin dat ie het zelf zichzelf oplegt. Dichter bij de definitie van 'vrijwilligheid' kan je niet komen denk ik.quote:Op vrijdag 29 september 2006 10:16 schreef speknek het volgende:
[..]
Als ze er niet achterstaan? Het is meer een door cultuur opgelegde zelfverplichting. Afijn.
De mannen mogen niet op plekken komen waar vrouwen komen.quote:[..]
Ze mogen niet op plekken komen waar mannen komen. Nikita haalde het goede voorbeeld aan: negers die achterin de bus moeten zitten. Dat is discriminatie, ondanks dat ze net zoveel gebruik van het openbaar vervoer kunnen maken als blanken.
Nee ze staan er niet achter, maar hun vrijwilligheid wordt geparasiteerd door een geestesvirusquote:Op vrijdag 29 september 2006 10:34 schreef sigme het volgende:
Maar dat is elke zelfverplichting - het komt altijd érgens vandaan. Cultuur, religie, groep, goeroe, goed boek, etc etc etc. Een zelfverplichting is iets waar de persoon achterstaat in de zin dat ie het zelf zichzelf oplegt. Dichter bij de definitie van 'vrijwilligheid' kan je niet komen denk ik.
Ja, het beperkt mannen en vrouwen. Ik leg het uit alsof het vrouwen beperkt, omdat de achterliggende gedachte is dat vrouwen minderwaardig zijn.quote:De mannen mogen niet op plekken komen waar vrouwen komen.
Waarom leg je het uit alsof dat vrouwen beperkt? Het beperkt mensen, ook mannen.
Nee, en nu ga jij ze zeker gelijk stellen, laat ook maar.quote:Vind je een damestoilet ook vergelijkbaar met negers achterin de bus?
Het beperkt mannen en vrouwen, op basis van geslacht. Wat in strijd is met onze grondwet.quote:Op vrijdag 29 september 2006 10:34 schreef sigme het volgende:
[..]
De mannen mogen niet op plekken komen waar vrouwen komen.
Waarom leg je het uit alsof dat vrouwen beperkt? Het beperkt mensen, ook mannen.
Vind je een damestoilet ook vergelijkbaar met negers achterin de bus?
Okquote:Op vrijdag 29 september 2006 11:33 schreef speknek het volgende:
[..]
Nee ze staan er niet achter, maar hun vrijwilligheid wordt geparasiteerd door een geestesvirus.
Zolang je geen gedachtenpolitie wil moet je toch naar de handelingen kijken, lijkt me. Een ziekenhuis wat mannen en vrouwen scheidt (behoudens noodgevallen), lijkt me niet strijdig handelen. Sterker nog: we proberen dat in onze -nu gewone- ziekenhuis ook te doen.quote:[..]
Ja, het beperkt mannen en vrouwen. Ik leg het uit alsof het vrouwen beperkt, omdat de achterliggende gedachte is dat vrouwen minderwaardig zijn.
Nee, ik ga ze niet gelijkstellen - ik probeer aan te tonen dat het geen goede vergelijking is. Niet iedere scheiding van mensen is kwalijke discriminatie.quote:[..]
Nee, en nu ga jij ze zeker gelijk stellen, laat ook maar.
Deed ik dat dan??quote:Op vrijdag 29 september 2006 08:33 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Dan moet je ook niet zeiken als een ander weleens generaliseert.
Nogmaals, wordt in dat ziekenhuis ook rekening gehouden met specifieke eisen van anders-gelovigen?quote:Op vrijdag 29 september 2006 01:13 schreef moussie het volgende:
En zijn homofielen ook welkom? En joden? En hoe reageren ze op noodgevallen? Als een vrouw dood ligt te bloeden maar er geen vrouwelijke arts aanwezig is bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Nogmaals, wordt in dat ziekenhuis ook rekening gehouden met specifieke eisen van anders-gelovigen?
Dat gebeurt namelijk in vrijwel elk ander ziekenhuis ook.
Ten eerste is varkensvlees niet smerig. Ten tweede zijn hier de regels bij het slachten zo streng dat je er wel vanuit kan gaan dat dat vlees goed is. Dat gebedje spreek je dan maar boven je bord uit.quote:Op vrijdag 29 september 2006 08:49 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Alleen helaas niet vlees dat ritueel geslacht is, het mag dan wel kip of rund zijn, maar als het niet op een Halal-wijze is geslacht is het even verboden als smerig varkensvlees.²
Kan je een voorbeeld geven van een specifieke wens van andersgelovigen die in zo'n ziekenhuis geuit zou kunnen worden?quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Nogmaals, wordt in dat ziekenhuis ook rekening gehouden met specifieke eisen van anders-gelovigen?
Dat gebeurt namelijk in vrijwel elk ander ziekenhuis ook.
Een christelijke gebedsfaciliteit?quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Kan je een voorbeeld geven van een specifieke wens van andersgelovigen die in zo'n ziekenhuis geuit zou kunnen worden?
Nee hoor, je krijgt de vraag of je gemengd of apart verpleegd wil worden, maar het gemengde is niet vanwege de drukte, maar om de situatie zo normaal mogelijk te houden. De meeste mensen willen liever gemengd.quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:44 schreef sigme het volgende:
[..]
Ok.
[..]
Zolang je geen gedachtenpolitie wil moet je toch naar de handelingen kijken, lijkt me. Een ziekenhuis wat mannen en vrouwen scheidt (behoudens noodgevallen), lijkt me niet strijdig handelen. Sterker nog: we proberen dat in onze -nu gewone- ziekenhuis ook te doen.
Vink raar.quote:Niet iedere gedwongen gelijkheid is goed. Ik behoud me graag het recht voor een mannelijke gyneacoloog te weigeren, alleen maar omdat het een man is. Dat is enorme sexe-discriminatie, maar dat is dan pech voor die vent. Zo laat ik me ook niet in m'n nakie wassen door een of andere broeder. Dat kan dan wel heel professioneel en modern zijn dat je niet geeft om man/vrouw- aan mijn lijf geen mannen die ik er niet aan wil.
Kan alleen van mijn eigen geloof uitgaan. Een mis op zondag, eventueel via de tv en een priester die de hostie komt brengen.quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Kan je een voorbeeld geven van een specifieke wens van andersgelovigen die in zo'n ziekenhuis geuit zou kunnen worden?
De eed van Hippocrates is internationaal. Dus dat komt vast wel goed.quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:49 schreef DenniZZ het volgende:
[..]
En zijn homofielen ook welkom? En joden? En hoe reageren ze op noodgevallen? Als een vrouw dood ligt te bloeden maar er geen vrouwelijke arts aanwezig is bijvoorbeeld.
Totale waanzin als dit ziekenhuis er komt. Helaas is de motie van Leefbaar Rotterdam direct verworpen, maar gelukkig heeft Geert Wilders al een paar Kamervragen voorbereid
Het zal je mischien verbazen maar ik was zelf een Provo (alhoewel meer aan de zijlijn, flyeren/stencilen en zo), en natuurlijk zal het niet het einde van de geschiedenis lijken zoals je schrijft, maar dat betekent niet dan men maar lijdzaam moet toezien hoe verworven vrijheden tamelijk snel naar de achtergrond verdwijnen en verworden tot de normen en waarden van mensen waarbij het geloof centraal staat. Ook de gelovige Balkenende (en z'n partij) heeft het alleen maar over respect naar de ander waarbij hij natuurlijk de Islam in ere móet houden (en ontzien) anders zou hij in de ogen van gelovigen geen knip voor de neus waard zijn. Ik wens een Nederland die vrij is van opgelegde geloofsnormen, vrij is van aparte hokjes, vrij is van dogma's, vrij is van kledingvoorschriften etc etc etc, kortom een sociaal en rechtvaardige samenleving waarin men zich kán thuisvoelen. En als men de vrijheid niet aankan dan past het niet deze aan te passen maar dan zoek je een omgeving (land) waar je wel jouw levenswijze kan uitleven. Overigens is dit ook weer een voorbeeld waarbij mijn nekharen recht overeind van staan: Enschede richt parken gastvrij in voor Turkse vrouwenquote:Op vrijdag 29 september 2006 08:28 schreef sigme het volgende:
[..]
Je bent even star als een genuanceerd en vriendelijk persoon die de verworvenheden uit de jaren 20-50 verdedigt tegen nozems, provo's en ander gespuis wat de boel anders wil.
Het is nu eenmaal niet zo dat Nederland nu - vrij en dwars en regenboogkleurig - de heilstaat heeft bereikt, die vanaf nu door alle leden bejubeld en geprezen wordt.
De jaren 60 zijn niet het einde van de geschiedenis. Evenmin de decennia die erna kwamen. En al segregeren de moslims zich binnen Nederland ergens in de komende eeuw volledig - ook dan zal dat niet het einde van de gescheidenis blijken.
De eed van Hippocrates begint al met het zweren tot Apollo en ik meen 2 of 3 andere goden... Lijkt me in strijd met de Koran.quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:57 schreef Megumi het volgende:
[..]
De eed van Hippocrates is internationaal. Dus dat komt vast wel goed.
Grappig, ik heb net gisteren ergens gelezen dat varkensvlees voor moslims onrein werd bevonden omdat het in de hitte van de woestijn veel korter houdbaar was dan 'rein' vlees van runderen en schapen enzo, je zou zeggen dat in deze tijd van koelkasten en vrieskisten het argument 'smerig' dan niet meer opgaatquote:
Neen, dat vlees eten we niet en ik ga nergens vanuit.quote:Op vrijdag 29 september 2006 11:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Ten eerste is varkensvlees niet smerig. Ten tweede zijn hier de regels bij het slachten zo streng dat je er wel vanuit kan gaan dat dat vlees goed is. Dat gebedje spreek je dan maar boven je bord uit.
No problem!quote:Op vrijdag 29 september 2006 12:50 schreef buachaille het volgende:
Als in de toekomst genetische gemodificeerde varkens kunnen dienen als leverancier van donorharten, kunnen die dan ook in een Islamitisch ziekenhuis worden ingebracht?
Ja, we worden eindelijk voor vol aangezien. Het heeft even wat voeten in de aarde gekost, maar dan heb je ook wat.quote:Op vrijdag 29 september 2006 12:52 schreef JohnDope het volgende:
Het is niet te geloven, alles in Europa draait om Is-lam .
De Paus mormelt wat over Hakbar en prompt moet meneer zijn excuses aanbieden anders wordt zijn kop er af geschoten.
In duitsland hebben ze een opera stop gezet omdat die Hakbarretjes daar zich beledigd kunnen gaan voelen.
Heineken brouwt een Islambiertje, je kan een IslamGSM-abonnement afsluiten.
En nu weer een Is-Lam-ziekenhuis
Triest Volk.
Jullie zijn net een stel verwende kinderen, die altijd maar hun zin moeten hebben.quote:Op vrijdag 29 september 2006 12:55 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ja, we worden eindelijk voor vol aangezien. Het heeft even wat voeten in de aarde gekost, maar dan heb je ook wat.²
Net als op school toch? Het slimste jongetje van de klas heeft geen aandacht van de leraar nodig. Maar aan het domste jongetje heeft hij z'n handen vol.quote:Op vrijdag 29 september 2006 12:52 schreef JohnDope het volgende:
Het is niet te geloven, alles in Europa draait om Is-lam .
De Paus mormelt wat over Hakbar en prompt moet meneer zijn excuses aanbieden anders wordt zijn kop er af geschoten.
In duitsland hebben ze een opera stop gezet omdat die Hakbarretjes daar zich beledigd kunnen gaan voelen.
Heineken brouwt een Islambiertje, je kan een IslamGSM-abonnement afsluiten.
En nu weer een Is-Lam-ziekenhuis
Triest Volk.
Ik heb het liever over wij!quote:Op vrijdag 29 september 2006 12:57 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Jullie zijn net een stel verwende kinderen, die altijd maar hun zin moeten hebben.
het zijn volwassen mensen met rechten .. wat is er mis mee als ze die opeisen ?quote:Op vrijdag 29 september 2006 12:57 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Jullie zijn net een stel verwende kinderen, die altijd maar hun zin moeten hebben.
Daar is niks mis mee, maar het gaat om de manier 'waarop' ze dat doen.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:09 schreef moussie het volgende:
[..]
het zijn volwassen mensen met rechten .. wat is er mis mee als ze die opeisen ?
Jawel, 1 woord: Diakonesse.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:32 schreef maniack28 het volgende:
Belachelijk... we wonen in Nederland, in een land dat niet op religie draait, waarom moet er dan een verdomd islamtisch ziekenhuis komen? Er zijn toch ook geen joden/christenen/protestanten/gereformeerden/katolieke ziekenhuizen of wel soms? En dan vinden ze het gek dat ze gediscrimineerd worden.. zij krijgen voor alles wat ze willen hebben een apart gebouw. Lang leve de apartheid... Vote for facism!
Het maken van APARTE faciliteiten voor APARTE bevolkingsgroepen/religies leidt alleen maar tot meer haatverhoudingen... wanneer snappen ze het nou een keer?quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:37 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Jawel, 1 woord: Diakonesse.²
Wat BansheeBoy zegt is juist. Nog een reden waarom ik alle ophef niet zo snap. En ik ben voor gelijke behandeling. Dus als het bouwen van een moskee of een moslim ziekenhuis. Of een Chinese tempel voor mijn part niet mag. Dan is een logisch gevolg daarvan dat we kerken en dergelijke ook verbieden sq afbreken.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:32 schreef maniack28 het volgende:
Belachelijk... we wonen in Nederland, in een land dat niet op religie draait, waarom moet er dan een verdomd islamtisch ziekenhuis komen? Er zijn toch ook geen joden/christenen/protestanten/gereformeerden/katolieke ziekenhuizen of wel soms? En dan vinden ze het gek dat ze gediscrimineerd worden.. zij krijgen voor alles wat ze willen hebben een apart gebouw. Lang leve de apartheid... Vote for facism!
Is een Nederlands specialisme ook wel bekend onder de naam verzuiling. Ken uw geschiedenis.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:44 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Het maken van APARTE faciliteiten voor APARTE bevolkingsgroepen/religies leidt alleen maar tot meer haatverhoudingen... wanneer snappen ze het nou een keer?
Ik heb er wel last van als zij hun speciale behandeling vergoed krijgen, dat is namelijk niet fair tegenover mensen die naar een gewoon ziekenhuis gaan. We wonen in een land waarin iedereen gelijk is, dus moeten de basisfaciliteiten ook voor iedereen gelijk zijn en dat zijn ze niet.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:54 schreef Lollifant het volgende:
Ik wil even een leuke ingezonden brief uit de Metro van vandaag toevoegen:
Moslims zitten niet te wachten op eigen ziekenhuis
A. AMAZIANE
• Breda
"Tot mijn grote verbazing heb ik vandaag in de media vernomen
dat er plannen zijn om over twee jaar een islamitisch ziekenhuis in Rotterdam op te zetten.
Een ziekenhuis waar mannen door mannen worden geholpen en vrouwen door vrouwen en waar alleen islamitische medicatie en kruiden worden toegediend.
Wat een belachelijk idee! Ik vraag me af welke dommerd nou zoiets verzint.
Ik begin zo langzamerhand het gevoel te krijgen dat er in Nederland een onzichtbare kracht actief is om het imago van de islam en dus van de moslims in dit land nog meer in een kwaad daglicht te brengen.
Eerst was het Zalm die de wens van een klein groepje moslims voor een Halalhypotheek serieus wil gaan
bestuderen, vervolgens de zinloze discussie die minister
Donner aanwakkerde over de invoering van de sharia en nu een apart ziekenhuis voor moslims in Nederland.
Ook hier is de initiatiefnemer iemand van autochtone afkomst.
Trouwens zo’n ziekenhuis is bijna nergens in de islamitische wereld te vinden. Islamitische medicijnen
bestaan niet!
Ik begrijp niet waarom mensen met dit soort achterlijke ideeën komen; alsof moslims deze maatschappij afwijzen en steeds eigen voorzieningen willen. Lariekoek, ik durf te stellen dat 99 procent van de moslims niet zit te wachten op dit soort onzinnige plannen.
Weg daarmee!"
Het is dus weer een hoop ophef om niets, en als het er wel komt, boeiend, ik heb er geen last van als die mensen dat prettiger vinden.
Een kerk is wat anders, als je naar de kerk gaat wordt de tijd die je daar verblijft niet vergoed door enige vorm van subsidies. De behandeling in het ziekenhuis echter wel. Die mensen krijgen dus een speciale behandeling van onze belastingcenten, dat is hetgeen ik niet fair vind. Als ze een eigen ziekenhuis willen (Wat ze niet willen, maar stel dat) dan zullen ze ook gewoon moeten dokken.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:44 schreef Megumi het volgende:
[..]
Wat BansheeBoy zegt is juist. Nog een reden waarom ik alle ophef niet zo snap. En ik ben voor gelijke behandeling. Dus als het bouwen van een moskee of een moslim ziekenhuis. Of een Chinese tempel voor mijn part niet mag. Dan is een logisch gevolg daarvan dat we kerken en dergelijke ook verbieden sq afbreken.
Waar wordt er gezegd dat andersgelovigen niet welkom zouden zijn? Dat verzin je er voor het gemak maar bij, ik heb het nergens zien staan, zoiets zou tevens niet te accepteren zijn omdat dat simpelweg discriminatie zou zijn.quote:Op vrijdag 29 september 2006 13:44 schreef maniack28 het volgende:
[..]
Het maken van APARTE faciliteiten voor APARTE bevolkingsgroepen/religies leidt alleen maar tot meer haatverhoudingen... wanneer snappen ze het nou een keer?
Ik word ook niet geaccepteerd op een zwaar gereformeerde school, bijvoorbeeld de Driestar, dus het gebeurd wel degelijk.quote:Op vrijdag 29 september 2006 14:01 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Waar wordt er gezegd dat andersgelovigen niet welkom zouden zijn? Dat verzin je er voor het gemak maar bij, ik heb het nergens zien staan, zoiets zou tevens niet te accepteren zijn omdat dat simpelweg discriminatie zou zijn.²
Ze worden (als het goed is) behandelt als ieder ander, maar je snapt zelf ook wel dat dat niet relevant is neem ik aan?quote:Op vrijdag 29 september 2006 14:01 schreef Mikrosoft het volgende:
Alsof moslims niet goed behandeld worden in Nederlandse ziekenhuizen.
Tuurlijk is het relevant. Aparte ziekenhuizen voor moslims zijn helemaal niet nodig.quote:Op vrijdag 29 september 2006 14:07 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ze worden (als het goed is) behandelt als ieder ander, maar je snapt zelf ook wel dat dat niet relevant is neem ik aan?²
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |