Kijk ook eens naar een Quickmill 820, dit zijn zeer degelijke espressomachines. Zij hebben een thermoblock waarin het water erg snel op temperatuur is.quote:Op woensdag 27 juni 2007 22:37 schreef search64 het volgende:
Super, dank jullie! Hopelijk ben ik binnenkort een mooi apparaat rijker.
Ik plaats even een tvp, om later mijn ervaringen met dit apparaat te gevenquote:Op woensdag 16 mei 2007 07:56 schreef Fixers het volgende:
We hebben ook een paar andere modellen staan. Waaronder een Aquaviva met tweevoudige boiler en aantal isomacs, als je wilt zelfs met 3 voudige ketel die ook nog gekookt water uitgeeft. (maar dat kast ook ruim 1200 euro) Maar de rancilio heeft gewoon de meeste stoomdruk als je veel capucino drinkt is dat wel belangrijk. Verder nog een aantal volautomaten van Jura en Nivona, maar die zijn in een barista topic niet interresant.
Zelf branden zou ik niet snel aan beginnen. Het is toch weer een heel andere discipline met een boel factoren waar je rekening mee moet houden. Ik zou me eerder houden bij de koffie van kleine onafhankelijke branders zoals de Golden Coffee Box.
Te verse koffie bestaat niet, tenzij de bonen nog 150 graden zijn van het branden.quote:Op donderdag 28 juni 2007 21:26 schreef W1ZZ het volgende:
dubbele ristretto
[[url=http://xs116.xs.to/xs116/07264/DSC01068.JPG.xs.jpg]afbeelding][/url][[url=http://xs116.xs.to/xs116/07264/DSC01070.JPG.xs.jpg]afbeelding][/url]
Het resultaat geeft helaas wat barberpole striping en is nogal blond maar de koffie is nog iets te vers (nog geen drie dagen oud) en ik heb een half jaar geen koffie gezet... Moet weer even wennen!
Ga je dan nog maar wat beter inlezen op CG en/of HB. Te verse koffie bestaat zeker wel aangezien net na het branden er nog veel CO2 in zit die er uit moet. Als je te verse koffie zet resulteert dit in vroege blonding, snel verdwijnen van de crema en een overweldigend zure smaak. Dit is een goed topic om door te lezen: http://www.home-barista.c(...)-espresso-t1289.htmlquote:Op zondag 1 juli 2007 12:24 schreef faberic het volgende:
[..]
Te verse koffie bestaat niet, tenzij de bonen nog 150 graden zijn van het branden.
dat stoomkraantje ziet er niet uit alsof het veel kracht heeft, het perfecte melkschuim maken wordt dan wel lastiger. Zoek anders met google even op jouw machine met frothing ofzo erachter.quote:Op maandag 2 juli 2007 22:06 schreef Don_Tom het volgende:
Ik heb in m'n keuken het apparaat zitten zoals hieronder weergegeven (siemens inbouw). Maakt opzich prima espresso'tjes/koffie, maar het is me nog niet gelukt om die ene perfecte cappuchino of espresso eruit te toveren. Vooral het juiste melkschuim heb ik moeite mee (te grove bubbels). Doe ik iets verkeerd of is het met zo'n apparaat bij voorbaat kansloos? Heb al verschillende bonen geprobeerd (nu colombia bonen van de lokale specialist, goed te drinken), maar verder nog niet naar maalgraad ofzo gekeken. Melk/melkschuim wordt naar mijn idee veel te heet, maar als ik het korter stoom krijg ik weer niet genoeg schuim. Tips anyone?
[afbeelding]
interessant verhaal. Nu begin ik te twijfelen of ik nog wel een brander wil kopen....quote:Op zondag 1 juli 2007 13:01 schreef W1ZZ het volgende:
[..]
Ga je dan nog maar wat beter inlezen op CG en/of HB. Te verse koffie bestaat zeker wel aangezien net na het branden er nog veel CO2 in zit die er uit moet. Als je te verse koffie zet resulteert dit in vroege blonding, snel verdwijnen van de crema en een overweldigend zure smaak. Dit is een goed topic om door te lezen: http://www.home-barista.c(...)-espresso-t1289.html
Maar hoezo kan die CO2 er niet direct uit? Het is toch een gas dat zich direct zou moeten verspreidenquote:Op zondag 1 juli 2007 13:01 schreef W1ZZ het volgende:
[..]
Ga je dan nog maar wat beter inlezen op CG en/of HB. Te verse koffie bestaat zeker wel aangezien net na het branden er nog veel CO2 in zit die er uit moet. Als je te verse koffie zet resulteert dit in vroege blonding, snel verdwijnen van de crema en een overweldigend zure smaak. Dit is een goed topic om door te lezen: http://www.home-barista.c(...)-espresso-t1289.html
Zeker als de bonen gemalen worden zou je verwachten dat al het CO2 er zo uit is.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 12:20 schreef _Henry_ het volgende:
Maar hoezo kan die CO2 er niet direct uit? Het is toch een gas dat zich direct zou moeten verspreiden
Ik denk dat het dit laatste moet zijn, ik ben echter geen scheikundigequote:Op dinsdag 3 juli 2007 13:05 schreef faberic het volgende:
De zure smaak zou ik alleen kunnen verklaren als het CO2 opgeslagen is als koolzuur (H2CO3). Dan moet het er inderdaad uit (of korreltje soda door de espresso gooien).
Er schijnen verschillende types popcorn poppers te zijn (spinning is good, flinging is bad)quote:Op dinsdag 3 juli 2007 13:40 schreef W1ZZ het volgende:
[..]
Ik denk dat het dit laatste moet zijn, ik ben echter geen scheikundigeHet kan ook zijn dat het zich in de boon vormt. Dan kan het er natuurlijk moeilijk uit, maar omdat de boon wel enigszins poreus is kan het over een periode van een paar dagen toch ontsnappen.
Over je zelf branden opmerking: Waarom niet? De koffie is idd na branden nog te vers maar 3-5 dagen (afhankelijk van hoe lang gebrand en wat voor bonen) op z'n best. Met zelf branden kun je dus nog steeds het meest verse resultaat bereiken alleen je moet dus wel incalculeren dat de koffie nog een tijdje moet liggen. Ik heb nu dus die versgebrande koffie uit IT maar een paar dagen voordat die op zal raken wil ik ook voor de eerste keer gaan branden. Ik heb van home-barista een melange geplukt waar ik mee wil beginnen en dan zelf een beetje tweaken:
40% brazil, 20% sumatra, 20% el salvador, 10% yemen (Zie http://www.home-barista.com/espresso-blending.html ). Waarschijnlijk bestel ik ze de eerste keer van http://www.ongebrand.nl . Weet iemand nog een andere site in NL waarop je groene bonen kunt bestellen?
P.S.: Nog meer interessant leesvoer over branden vind je op http://www.sweetmarias.com . Zelf wil ik het met een popcornpopper gaan proberen![]()
Wat heb jij een raar piston... Heb je dat nog met een speciale reden of functie zo?quote:Op donderdag 28 juni 2007 21:26 schreef W1ZZ het volgende:
dubbele ristretto
[[url=http://xs116.xs.to/xs116/07264/DSC01068.JPG.xs.jpg]afbeelding][/url][[url=http://xs116.xs.to/xs116/07264/DSC01070.JPG.xs.jpg]afbeelding][/url]
Het resultaat geeft helaas wat barberpole striping en is nogal blond maar de koffie is nog iets te vers (nog geen drie dagen oud) en ik heb een half jaar geen koffie gezet... Moet weer even wennen!
De setup: Rancilio Silvia, Mazzer Mini w/doser, drie dagen oude blend uit Verona.
Vijf zelfs!quote:Op donderdag 5 juli 2007 17:40 schreef Fixers het volgende:
[..]
Wat heb jij een raar piston... Heb je dat nog met een speciale reden of functie zo?
Goede zaak! En garanderen ze ook dat wanneer je online bestelt ze speciaal voor jou branden?quote:Over de versheid van koffie. The Golden Coffeebox heeft tegenwoordig een houdbaarheidsdatum van 3 weken na branddatum. Winkeliers krijgen dan ook altijd koffie aangeleverd die niet langer dan 5 dagen ervoor is gebrand.
Volgens mij hebben alle saeco's een 53 mm portafilter en voor zover ik weet is daar geen bottomless pf voor beschikbaar.quote:Op donderdag 5 juli 2007 20:05 schreef Byte_Me het volgende:
ik heb een saeco genio, en wil misschien daarvoor bij pasmarose zo'n bottomless portafilter bestellen. maar hebben die dingen een standaardmaat? of gaat dat niet passen als die portafilter van een ander merk is? en kan ik sowieso zomaar een ander filter erin zetten? er zit nu zo'n apart geval in dat je eerst dichtzet, het apparaat druk laat opbouwen, en dan open zet. goed, ik kan hem ook meteen open zetten natuurlijk, maar ik wil ook van die lekkere espresso stroompjes uit mn apparaat zien komen.
Ook ik weet het niet zeker hoewel de La Spaziale Vivaldi (1 en 2) ook een 53 mm portafilter hebben en dat zijn populaire high-end machines waar volgens mij wel naked pf's voor zijn... Ik heb een plaatje gegoogled, is dit 'm?quote:Op donderdag 5 juli 2007 22:40 schreef rooienar het volgende:
[..]
Volgens mij hebben alle saeco's een 53 mm portafilter en voor zover ik weet is daar geen bottomless pf voor beschikbaar.
Lijkt mij ook als hij inderdaad goed is bevonden. Hij is gebouwd als een tank, maar die rubbertjes dienen wel vervangen te worden om de zoveel tijd.quote:Op donderdag 5 juli 2007 22:30 schreef search64 het volgende:
Ik heb een tweedehands Rancilio Silvia gevonden voor 225 euro, dik 4 jaar oud, net een servicebeurt gehad waarbij alle rubbers zijn vervangen. Lijkt me een goede deal toch?
Ontluchten heet dat, en is belangrijk voor alle pistonmachines. Belangrijk om te doen als je apparaat nieuw is, lang niet is gebruikt en na het stomen is het ook aan te raden. Mensen vergeten het nogal eens als ze terug komen van vakantie. In augustus komen dan ook veel machines terug met oververhittingsschade. Een twee weekjes warme zomer is vaak genoeg om de het water in de boiler te doen verdampen.quote:Op donderdag 5 juli 2007 22:50 schreef Herodus het volgende:
[..]
Lijkt mij ook als hij inderdaad goed is bevonden. Hij is gebouwd als een tank, maar die rubbertjes dienen wel vervangen te worden om de zoveel tijd.
Ik heb de mijne ook tweedehands gekocht en gebruik hem ook al weer een paar jaar naar volle tevredenheid.
Let erop dat wanneer je het stoompijpje gebruikt hebt, ervoor zorgdraagt dat er daarna weer water uit is gekomen. Dus even in een bakje water laten spuwen. Als je dat niet doet brandt nl. de boiler door (oid). Je stoppen slaan door en je moet de boiler vervangen en dat kost weer een euro of 90. Heb ik nl zelf meegemaakt met mijn apparaat toen ik hem pas had, er zat geen gebruiksaanwijzing bij en ik wist dat dus niet.
ja dat is hem. zal vanavond wat foto's posten.quote:Op donderdag 5 juli 2007 22:43 schreef W1ZZ het volgende:
[..]
Ook ik weet het niet zeker hoewel de La Spaziale Vivaldi (1 en 2) ook een 53 mm portafilter hebben en dat zijn populaire high-end machines waar volgens mij wel naked pf's voor zijn... Ik heb een plaatje gegoogled, is dit 'm?
[afbeelding]
Ben geneigd te zeggen dat het niet kan eerlijk gezegd, maar laat eens een foto zien van alleen je portafilter (met filterbasket eruit)?
Aan de meent zelf, of bij die parkeerplaats op de hoek van die keukenzaak?quote:Op maandag 8 januari 2007 19:16 schreef W1ZZ het volgende:
Wellicht niet helemáál het goede topic, maar voor de liefhebbers van echte espresso die in Rotterdam wonen heb ik een nieuw zaakje "ontdekt". Dit zit aan de Meent vlakbij de markt (tijdens het seizoen is het een Italiaanse ijssalon, nu wordt er alleen koffie geserveerd). Met afstand de beste ristretto die ik ooit heb gehad in Nederland!
Ah, dank je. Ik zal zelf wel wat meer gaan zoeken over die dingen. Klinkt intteresant, en iig leuk om zelf mee te experimenteren. Eventueel zien of de baas kan voorzien in zo'n ding.quote:Op donderdag 5 juli 2007 18:06 schreef W1ZZ het volgende:
[..]
Vijf zelfs!
1) Het is leuk om de stroom koffie op die manier uit je piston te zien stromen
2) Het is beter voor de crema en de algehele 'mouthfeel' (hoe de koffie aanvoelt in je mond) omdat de koffie direct in het koffie valt en niet eerst tegen de bodem van het piston waar vuil enzo op kan zitten
3) Je ziet eerder wanneer de koffie gaat blonden
4) Het helpt je bij het opsporen van fouten in je techniek. Als je bijv. ziet dat er gaten in die grote schijf zitten (plekken dus waar de koffie niet doorstroomt) weet je dat je distributie niet goed is.
5) Ik heb alleen een doublespouted piston en gebruik illy kopjes die niet op een mooie manier beide stralen van dat piston op kunnen vangen dus kan ik zonder eigenlijk niet mooi een double zetten.
[..]
Goede zaak! En garanderen ze ook dat wanneer je online bestelt ze speciaal voor jou branden?
P.S.: Hier nog een klein plaatje van m'n net gezette kop om mezelf voor die blonder van vorige keer te revancheren
[[url=http://xs217.xs.to/xs217/07274/DSC01091.JPG.xs.jpg]afbeelding][/url]
Ik heb inmiddels zo'n beetje de hele stad afgezocht maar bij winkels als Blokker en Marskramer hebben ze geen popcornpoppers... Weet iemand toevallig waar je zo'n ding nog kunt halen? Ik wil namelijk liever eerst 1 à 2 tientjes aan zo'n ding uitgeven en daarna pas naar ene iRoast2 gaan als 't bevalt... Ben wel DEZE online tegengekomen maar volgens mij moet 't cheaper kunnen en bij deze kan ik ook niet weten of de lucht van de zijkant komt... Thx!quote:Op vrijdag 6 juli 2007 18:36 schreef marmhz het volgende:
Ik heb zelf de Iroast 2 om koffie te branden. Deze staat op Iroast.com en is o.a. te koop bij ongebrand en bij ESW. Ik heb ook een popcornpopper. Je moet er eentje hebben met flink wat vermogen dus 1200 watt of meer en de sleuven waar de warme lucht uitkomt moeten niet in de bodem maar in de zijkant zitten dat is heel belangrijk. De mijne komt van de Aldi vandaan. Op Coffeegeek staat een goede uitleg hoe het moet. Het is absoluut niet moeilijk. Naast de popcornpopper heb je ook mensen die branden met een verfafbrander ook dat is mogelijk.
Koffie branden en het drinken van single origins is ontzettend leuk en lekker maar soms valt het wel eens tegen als je een nieuwe koffie probeert die totaal niet bij je smaak past. Even laten rusten ( dagje) vind ik de koffie ook goed doen. Meteen na het branden al malen smaakt minder.
Ik kan het in ieder geval alleen maar aanraden om zelf te branden.
Brandt jij alleen maar zelf of koop je ook af en toe kaldi oid? En hoe verhoudt zich die koffie t.o.v. wat je zelf brandt? Ik denk erover om een I-roast 2 aan te schaffen, 185 euro vindt ik echter wel érg veel geld...quote:Op vrijdag 6 juli 2007 18:36 schreef marmhz het volgende:
Ik heb zelf de Iroast 2 om koffie te branden. Deze staat op Iroast.com en is o.a. te koop bij ongebrand en bij ESW. Ik heb ook een popcornpopper. Je moet er eentje hebben met flink wat vermogen dus 1200 watt of meer en de sleuven waar de warme lucht uitkomt moeten niet in de bodem maar in de zijkant zitten dat is heel belangrijk. De mijne komt van de Aldi vandaan. Op Coffeegeek staat een goede uitleg hoe het moet. Het is absoluut niet moeilijk. Naast de popcornpopper heb je ook mensen die branden met een verfafbrander ook dat is mogelijk.
Koffie branden en het drinken van single origins is ontzettend leuk en lekker maar soms valt het wel eens tegen als je een nieuwe koffie probeert die totaal niet bij je smaak past. Even laten rusten ( dagje) vind ik de koffie ook goed doen. Meteen na het branden al malen smaakt minder.
Ik kan het in ieder geval alleen maar aanraden om zelf te branden.
Als je er twee maakt uit een double spout (met twee tuitjes) dan maal je in één keer, als je er twee achter maakt uit een single spout (één tuitje dus) dan is het verstandiger om in twee keer te malen.quote:Op woensdag 11 juli 2007 10:24 schreef R34L-SIcK het volgende:
Grinder-vraagjes:
Stel, je gaat twee espresso's maken, gooi je in één keer de bonen voor 2 espresso's in de maler?
Of per espresso?
Je zult altijd iets morsen. Ik weet niet hoe jouw nieuwe maler daarin is, maar mijn mazzer produceert nauwelijks maalverlies, zo weinig iig dat ik me daar niet mee bezighoud. 9 gram is een goede start, meer zul je iig niet nodig hebben en als 't te veel is kun je altijd verminderen.quote:Hoeveel gram bonen per espresso? 7 gram? 9 gram? Of nog iets meer i.v.m. morsen, maalverlies e.d.?
Nieuwe bonen, opnieuw malen is geen optie. Hoe zie je dat trouwens voor je? De enige manier om er achter te komen dat je maling te grof is is door er koffie van te zetten!quote:Stel dat je maling te grof is, is de koffie dan nogmaals te malen?
Of moet je dan gewoon nieuwe bonen pakken?
True....quote:Op woensdag 11 juli 2007 11:21 schreef W1ZZ het volgende:
Nieuwe bonen, opnieuw malen is geen optie. Hoe zie je dat trouwens voor je? De enige manier om er achter te komen dat je maling te grof is is door er koffie van te zetten!
Als je apparaat waterpas staat betekent het waarschijnlijk dat je distributie niet in orde is. In het kort komt het erop neer dat je 'puck' dan op sommige plaatsen meer weerstand aan het water biedt dan op andere, en het water zal altijd de weg van de minste weerstand volgen waardoor aan één kant meer koffie naar beneden stroomt. Wat je dus moet proberen is zorgvuldiger de koffie gelijkmatig in het mandje doen. Een goede methode die mij erg heeft geholpen is de Weiss Distribution Technique.quote:Op woensdag 11 juli 2007 11:37 schreef R34L-SIcK het volgende:
[..]
True....![]()
Ok, mijn espresso-apparaat heeft een double sprout, echter, als ik 2 kopjes onder de piston zet, loopt het ene kopje beduidend voller dan het andere?
Het apparaat staat gewoon vlak, in de sprout zelf zijn geen onvolkomenheden of giet-fouten te zien?
Verder is hij ook niet verstelbaar ofzo?
Denk dus dat ik een single sprout of een verstelbare double sprout moet aanschaffen.
En per shot malen dus.
Bedankt voor de info.
Nice, rij zelf een 900 supersportquote:Op donderdag 12 juli 2007 23:11 schreef DucatiOwner het volgende:
[..]
Haha, 748r, tweedehands overgekocht van een oom...
Ja, ik zag het net in je fotoboek, mooi ding man! Maar goed, waarschijnlijk komt er zo een mod die zegt dat je er geen koffie mee kan zetten dus dat we moeten opzouten naar PTA...quote:Nice, rij zelf een 900 supersport
Ik zet espresso's met een Francis! X3.quote:Op vrijdag 13 juli 2007 11:40 schreef Gauge het volgende:
Ik ben geen fan van Segafredo, maar is verder wel ok, je weet alleszins zeker dat maling en branding goed is. Maar ik vind het geen hoogvlieger
Kleur ziet er wat te licht uit, maar kan best door de foto komen...
Heb je even bekeken hoeveel ml je nu hebt in het kopje? En hoelang duurt het voor het gevuld is?
Snel andere tamper kopen is aangeraden. (welk apparaat heb je trouwens?)
In bedoel trouwens onderextractie, vergis me er altijd in... als je niet even tampt loopt het water makkelijker door plaatsen waar het niet goed aangedrukt is...
En een naked portafilter is ook wel een handige tool als je wat over hebt voor goede koffie (google voor plaatjes)
Ja, dat denk ik ook maar ik vraag me af of de kleuren wel helemaal goed zijn van de foto? Zoals het er nu uitziet smaakt het vast niet heel erg goed.quote:Op vrijdag 13 juli 2007 12:28 schreef marmhz het volgende:
Dit is duidelijk een onderextractie veroorzaakt door een te snelle doorlooptijd. Probeer fijner te malen, beter te tampen en zorg dat je machine en piston goed op temperatuur zijn. (wat wil zeggen dat je je fikken er aan brand) De kleur moet meer op caramel lijken, dat is echter met fabrieksbonen moeilijker te benaderen als met vers gebrande. Probeer in de buurt eens dagverse bonen te krijgen bij een lokale brander.
Ik heb vandaag een brander in bruikleen gekregen van de vriendelijke jongens van Kaldi Groningen. Zal 'ns kijken of ik zodra ik groene bonen binnen heb een mini-repo van de eerste keer branden kan maken!quote:Op vrijdag 13 juli 2007 14:29 schreef faberic het volgende:
W00t deel 3 van dit topic zit eraan te komen. Zullen we een mooie OP maken zodat meer mensen verslaafd raken?
Als dit een double is na 25secs denk ik dat het probleem eerder bij de koffie ligt (niet vers)quote:Op vrijdag 13 juli 2007 13:24 schreef R34L-SIcK het volgende:
Zelf denk ik dat het verdelen van de koffie in de piston en het tampen van de maling momenteel de boosdoener zijn.
Niks mis meequote:Toestel zet ik meestal een half uur van tevoren aan.
Piston zit dan in het toestel.
Voor beide is het het makkelijkst om ze gewoon heet te maken met water uit de boiler van je apparaat.quote:Misschien piston spoelen met heet water voor het zetten van een shot?
De kopjes worden hooguit lauw op de warmhouder, ook als ze er langer opstaan (meestal laat ik het toestel de hele avond aanstaan). Die spoel ik meestal met heet water.
Voordat je gaat backflushen is het wel belangrijk te checken of je apparaat een zogeheten threeway-valve heeft. Als ie die niet heeft en je gaat backflushen kan je apparaat flink verrot gaan. Of de FF!X3 die heeft weet ik niet..quote:En ik zal het toestel eens schoonmaken (maand of 3 nu in gebruik) , heeft iemand daar een mooie site voor?
Is dit specifiek per toestel of voor alle toestellen grofweg hetzelfde? Backflushing?
Lijkt mij goedkoper om een waterfilterkan te kopen zoals die van Brita, deze gebruik ik zelf ook.quote:Verder wil ik eigenlijk ook bronwater gaan gebruiken, ons drinkwater is nogal "hard" ( 14,3 graden Duitse hardheid )
Kan maar heeft alleen zin als de bonen echt heel vers zijn (zeg, net gebrand).quote:P.s. Koffiebonen in de vriezer bewaren?
De mijne heb ik ook gewoon zelf opengezaagd hoor... Er zijn wel websites die het verkopen (hier bijvoorbeeld: http://www.espressoparts.(...)tomlessportafilters/ ) maar je kunt beter gewoon een nieuw piston voor je eigen machine kopen en de onderkant er afzagen.quote:Op maandag 23 juli 2007 23:31 schreef Fixers het volgende:
Ik heb het gevraagd op m'n werk... maar ze kennen geen open pistons helaasch. Als ik een van de espresso specialisten weer spreek zal ik het eens vragen of ze ze hebben.
Overigens voor het filteren van water: er zijn ook filtertjes die je op het slangetje in je watertank kan doen. Werken op zich hetzelfde als die brita dingen, maar dan liggen ze gewoon in je watertank.
Ik heb nog een extra Isomac piston liggen die niet helemaal in orde is. De uitlooppijpjes zitten niet goed. 'k Kan die openzagen. Zo nog tips hoe je dat doet, dat ding is van verchroomd kopernamelijk. Ik zou haast denken dat je dat op een draaibank moet uitfrezenquote:Op maandag 23 juli 2007 23:36 schreef W1ZZ het volgende:
[..]
De mijne heb ik ook gewoon zelf opengezaagd hoor... Er zijn wel websites die het verkopen (hier bijvoorbeeld: http://www.espressoparts.(...)tomlessportafilters/ ) maar je kunt beter gewoon een nieuw piston voor je eigen machine kopen en de onderkant er afzagen.
Ah, met goede resultaten bedoelde ik voor espresso goed resultaten.quote:Op maandag 23 juli 2007 23:19 schreef W1ZZ het volgende:
Omdat je voor espresso geen goede resultaten moet bereiken maar perfecte resultaten. Een handmolen biedt nooit de hoge graad van consistentie die een elektrische molen kan bieden en die espresso nodig heeft.
Be my guest, maar ik geloof niet dat je de precisie van pak 'm beet een mazzer kunt bereiken met een handmatige maling. Daarbij geloof ik ook niet dat warmte zo'n enorme invloed heeft op de gemalen koffie.quote:
Bedankt voor de link! Had blijkbaar met m'n neus gezochtquote:Op zaterdag 28 juli 2007 15:20 schreef marmhz het volgende:
Even ter aanvulling hij brand dan 150 gram in maximaal 15 minuten maar meestal zet ik 'm eerder op koelen omdat ik toch het meeste op de kleur let. Het zal dus dan 10 a 11 min zijn. Die van jou brand 300 gram geloof ik dus dan zal die wat meer tijd vragen.
De gebruiksaanwijzing van je machine staat op die pagina die je linkt, maar hier heb je 'm:
http://www.dieckmann-arom(...)7f314e4140364b49a485
De eurocurve is boller dan de amerikaanse curve. Het zou moeten zijn dat convex tampers side-channeling tegengaan maar volgens mij is dat ook te verhelpen met een fatsoenlijke distributie.quote:Op maandag 6 augustus 2007 16:36 schreef marmhz het volgende:
Weet iemand trouwens bij tampers het verschil tussen een American curve en een European curve. O.a. bij de Reg Barbers kan je dat kiezen.
Ik snap dat er een bepaalde bolling aan de tamper zit maar wat is het doel? Mijn tamper is v.z.v. ik weet gewoon plat van onderen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |