Ik vind het nog steeds fantaseren. Die toestand met de imam en Verdonk is bijna twee jaar geleden en om een verband met deze zaak te zoeken vind ik lachwekkend.quote:Op donderdag 14 september 2006 03:11 schreef moussie het volgende:
lees even terug het topic dan, er begon iemand te fantaseren over de mogelijkheid dat zij, nu haar contract binnen is .. etc etc etc .. en tja, het was toch ook geen issue tot verdonk er eentje van maakte met die imam, sindsdien is het ineens een heet hangijzer
quote:uhm .. zomaar een vraag, maar is het op een openbare school ook verboden om een kruis te dragen ?
en waarom stel ik deze vraag .. op het moment dat deze meid haar opleiding ging volgen was dat hele handenschudden nog geen issue, dat was een cultureel verschil dat je van elkaar accepteerde .. waarom nu ineens niet meer
Ik hoop dat het advies van de CGB de schooldirecteur in het gelijk stelt.quote:ik ben dan ook benieuwd naar de uitkomst, zoals ik al zei, ik vermoed dat het gaat om het scheppen van een precedent
Nee, ik in persoon niet. De geldende norm van de publieke ruimte. Om een voorbeeld te noemen is de geldende norm van een publieke ruimte in een park op een zonnige zondagmiddag een andere als de norm in Rotterdam tijdens de Danceparade.quote:waarbij jij dus bepaald wat normaal is ?
en dit is geen kritische noot, dit is iemand voor blok zetten
Het gaat over een volstrekt legitiem uitgangspunt en het lijkt me niet dat omdat sommigen mensen daarmee een looopje nemen of omdat men als mens niet onfeilbaar is dit uitgangspunt maar moeten laten varen.quote:yeah right, leuk op papier .. in de tussentijd hebben we wel weer eens een keer herrie over zo'n stom begroetingsritueel .. de een wil zo nodig handen schudden omdat dat ergens in de loop der tijden mode is geworden (met een knipoog naar wilhelmina) en de ander juist weer niet .. en tja, waarom pikken we het van de een wel en van de ander niet ?
best wel belangrijke vraagstukken lijkt mij, als de communicatie al stuk loopt op dit soort onbelangrijke bullsh*t hoe moet dat dan met dingen die wel belangrijk zijn ?
tot die toestand met verdonk zat er geen haan naar te kraaien, toch ?quote:Op donderdag 14 september 2006 13:12 schreef damian5700 het volgende:
Ik vind het nog steeds fantaseren. Die toestand met de imam en Verdonk is bijna twee jaar geleden en om een verband met deze zaak te zoeken vind ik lachwekkend.
hoe weet je dat .. misschien heeft zij het hele jaar geen handen geschud maar alleen te maken heeft gehad met ouders die dit soort culturele verschillen accepteren cq niet naar de directeur lopen om te klagen .. ?quote:Zoals ik de OP interpreteer heeft de mevrouw haar omgangsnorm plotseling aangepast. In het jaar voorafgaand aan deze issue was het handenschudden voor haar geen probleem.
het zou haar en andere moslima's in soortgelijke situaties iig een handvat geven dat thuis kan worden gebruiktquote:Ik hoop dat het advies van de CGB de schooldirecteur in het gelijk stelt.
tja, neemt niet weg dat ik vallen over zoiets onbenulligs als een handje geven wel heel erg kleinzielig vind .. dat valt voor mij gewoon onder respect voor elkaars cultuurquote:Nee, ik in persoon niet. De geldende norm van de publieke ruimte. Om een voorbeeld te noemen is de geldende norm van een publieke ruimte in een park op een zonnige zondagmiddag een andere als de norm in Rotterdam tijdens de Danceparade.
Wanneer je in deze voorbeelden niet gedraagt volgens zekere regels, dan is kritiek onvermijdelijk.
of ze zijn beiden voor blok gezet door een klagende ouderquote:Verder is de school natuurlijk voor het blok gezet op het moment dat de vrouw plotseling een andere omgangsvorm wilde instellen.
het gaat om 2 volstrekt legitieme uitgangspunten, tenminste, daarover zou het moeten gaan als je elkaar als volwaardig mens ziet en elkaar respecteerd ..quote:Het gaat over een volstrekt legitiem uitgangspunt en het lijkt me niet dat omdat sommigen mensen daarmee een looopje nemen of omdat men als mens niet onfeilbaar is dit uitgangspunt maar moeten laten varen.
Is hier sprake van, dat op het eind van de opleiding de spelregels ineens veranderen? Ik heb de OP nog eens doorgelezen, maar kon zoiets niet vinden.quote:Op donderdag 14 september 2006 13:44 schreef moussie het volgende:
tot die toestand met verdonk zat er geen haan naar te kraaien, toch ?
ik heb geen idee of deze meid toen nog in opleiding was, net klaar of whatever, feit is dat het op het moment dat ze haar opleiding begon geen punt was ..
en wat moet je als bvb halverwege of op het eind van je opleiding de spelregels ineens veranderen .. dan voel je je wel goed genaaid lijkt me
quote:hoe weet je dat .. misschien heeft zij het hele jaar geen handen geschud maar alleen te maken heeft gehad met ouders die dit soort culturele verschillen accepteren cq niet naar de directeur lopen om te klagen .. ?
Binnen de privésfeer is de ruimte breder. Dat lijkt me duidelijk.quote:het zou haar en andere moslima's in soortgelijke situaties iig een handvat geven dat thuis kan worden gebruikt
net als in de 70er jaren toen vaders met het wetboek in de hand duidelijk moest woren gemaakt dat de meisjes ook naar school moeten, dat school in nederland niet zo vrijblijvend is als daar waar ze vandaan kwamen
Ik vind het tolereren van religieuze en culturele uitingen in omgangsvorm op openbare scholen niet gepast en dat zou je ten principale moeten weigeren. Er bestaan voldoende schoolvormen waar men terecht kan om via bepaalde dogmatische principes met elkaar om te gaan. Daarnaast is de mogelijkheid ook aanwezig zelf een school te stichten.quote:tja, neemt niet weg dat ik vallen over zoiets onbenulligs als een handje geven wel heel erg kleinzielig vind .. dat valt voor mij gewoon onder respect voor elkaars cultuur
Wederom suggestief.quote:of ze zijn beiden voor blok gezet door een klagende ouder
Daarnaast is de grondslag van de school, de voorbeeldfunctie aldus de directeur (en waarschijnlijk nog wat meer zaken) ook belangrijk.quote:het gaat om 2 volstrekt legitieme uitgangspunten, tenminste, daarover zou het moeten gaan als je elkaar als volwaardig mens ziet en elkaar respecteerd ..
zoals ik zei, dat weten we niet, we weten nog niet eens hoe oud deze dame is, maar gezien het feit dat zij al 1 jaar op die school werkt en een lerarenopleiding langer duurt dan 1 jaar is het alleen maar logisch om te zeggen dat op het moment dat zij voor deze richting koos handenschudden geen issue was .. simpele rekensom toch ?quote:Op donderdag 14 september 2006 14:00 schreef damian5700 het volgende:
Is hier sprake van, dat op het eind van de opleiding de spelregels ineens veranderen? Ik heb de OP nog eens doorgelezen, maar kon zoiets niet vinden.
wat dat aangaat is de OP bijzonder suggestief, er staat nl nergens of ze in het voorgaande jaar wel handen heeft geschud of gewoon nooit in zo'n situatie is belandt dat het op de spits gedreven werdtquote:Er staat in de OP dat deze vrouw niet langer mannen een hand wenst te geven en dat ze al ruim een jaar in dienst was op de school.
tja, aan de andere kant kan je natuurlijk stellen dat dat handjesschudden ook valt onder "culturele uitingen in omgangsvorm" en is het maar de vraag of je het onder die noemer mag gaan afdwingen ..quote:Ik vind het tolereren van religieuze en culturele uitingen in omgangsvorm op openbare scholen niet gepast en dat zou je ten principale moeten weigeren. Er bestaan voldoende schoolvormen waar men terecht kan om via bepaalde dogmatische principes met elkaar om te gaan. Daarnaast is de mogelijkheid ook aanwezig zelf een school te stichten.
ik opper alleen maar andere mogelijkheden/oorzaken dan "patsboem, dame beslist van de ene dag op de andere geen handjes meer te schudden" of "contract is binnen, nu kan het"quote:Wederom suggestief.
ach ja, we weten dus nu dat het openbare onderwijs helemaal niet zo openbaar is, het is niet/moeilijk toegankelijk voor niet handenschuddende moslims, dat laat onze levensbeschouwing niet toe .. wat een heerlijke contradictiequote:Daarnaast is de grondslag van de school, de voorbeeldfunctie aldus de directeur (en waarschijnlijk nog wat meer zaken) ook belangrijk.
De leeftijd van deze vrouw is irrelevant. Uit de OP is duidelijk op te maken dat zijzelf een wijziging in de omgangsvorm wilde laten gelden. 'Niet langer' geeft dat aan.quote:Op donderdag 14 september 2006 15:51 schreef moussie het volgende:
[quote]zoals ik zei, dat weten we niet, we weten nog niet eens hoe oud deze dame is, maar gezien het feit dat zij al 1 jaar op die school werkt en een lerarenopleiding langer duurt dan 1 jaar is het alleen maar logisch om te zeggen dat op het moment dat zij voor deze richting koos handenschudden geen issue was .. simpele rekensom toch ?
Dat is duidelijk op te maken uit de OP. De bovenstaande link die ik gegeven heb onderstreept dat.quote:wat dat aangaat is de OP bijzonder suggestief, er staat nl nergens of ze in het voorgaande jaar wel handen heeft geschud of gewoon nooit in zo'n situatie is belandt dat het op de spits gedreven werdt
Ouders die hun kinderen op openbaar onderwijs les laten volgen moeten de openbare visie en grondslag van die school onderschrijven. Het spreekt voor zich dat leraren, omdat zij het visitekaartje zijn van een school, die onderschrijving beslist in acht moeten nemen. Of een school uit het bijzonder onderwijs dat meer aan hun wensen tegemoet komt te kiezen.quote:tja, aan de andere kant kan je natuurlijk stellen dat dat handjesschudden ook valt onder "culturele uitingen in omgangsvorm" en is het maar de vraag of je het onder die noemer mag gaan afdwingen ..
Dat dat het geval zou zijn geweest had je al kunnen opmaken uit de OP, maar het moet nu duidelijk zijn.quote:ik opper alleen maar andere mogelijkheden/oorzaken dan "patsboem, dame beslist van de ene dag op de andere geen handjes meer te schudden" of "contract is binnen, nu kan het"
quote:ach ja, we weten dus nu dat het openbare onderwijs helemaal niet zo openbaar is, het is niet/moeilijk toegankelijk voor niet handenschuddende moslims, dat laat onze levensbeschouwing niet toe .. wat een heerlijke contradictie
met die informatie erbij is het idd een stuk duidelijker dat het blijkbaar om een principe kwestie gaat .. uit de OP zelf is dat imho niet zo te lezen, daar moet je je nog afvragen in hoeverre de persoonlijke uitleg van de auteur mee heeft gespeeld bij de woordenkeuzequote:Op donderdag 14 september 2006 16:26 schreef damian5700 het volgende:
De leeftijd van deze vrouw is irrelevant. Uit de OP is duidelijk op te maken dat zijzelf een wijziging in de omgangsvorm wilde laten gelden. 'Niet langer' geeft dat aan.
Bovendien dit.
[..]
Dat is duidelijk op te maken uit de OP. De bovenstaande link die ik gegeven heb onderstreept dat.
kom je toch terug bij het punt dat het handenschudden geen onderdeel was van de openbare visie een paar jaar geleden .. en ineens is het zooo verschrikkelijk belangrijk ..quote:Ouders die hun kinderen op openbaar onderwijs les laten volgen moeten de openbare visie en grondslag van die school onderschrijven. Het spreekt voor zich dat leraren, omdat zij het visitekaartje zijn van een school, die onderschrijving beslist in acht moeten nemen. Of een school uit het bijzonder onderwijs dat meer aan hun wensen tegemoet komt te kiezen.
naar de psychiater lopen en je een attest laten uitschrijven dat je last hebt van smetvrees wel ?quote:Enkel in jouw redenatie. Openbaar onderwijs is voor iedereen toegankelijk die de grondslag van zulke scholen, namelijk zonder levensbeschouwelijke en religieuze uitgangspunten ingericht, onderschrijft. Een omgangsvorm doen laten gelden verklarend uit religieuze gronden voldoet daaraan niet.
uhm, zoals ik al stelde, niet altijd .. zo kan ik mij een rel herinneren over een tunesische lerares in het bijzondere onderwijs, een moslima die van haar geloof geen hoofddoek mag dragen maar door de school verplicht werdt om het wel te doen .. die kan dus ook niet (meer) in het openbare onderwijs terecht omdat je daar ineens wel verplicht wordt je te conformeren aan de "omgangsnormen"quote:Het bijzonder onderwijs daarentegen is meestal gestoeld of levensbeschouwelijke en religieuze aspecten. Dat is meer een plaats waar men bepaalde omgangsvormen verklarend uit religieuze dogma's kan verwachten en meer een plaats voor deze vrouw.
Zoals ik al eerder aangaf 'niet langer' geeft dat aan. Voorbeeldje; ik draag niet langer spijkerbroeken. Niet langer zegt dan iets over het dragen van spijkerbroeken. (Dat ik dit moet uitleggen...).quote:Op donderdag 14 september 2006 18:12 schreef moussie het volgende:
met die informatie erbij is het idd een stuk duidelijker dat het blijkbaar om een principe kwestie gaat .. uit de OP zelf is dat imho niet zo te lezen, daar moet je je nog afvragen in hoeverre de persoonlijke uitleg van de auteur mee heeft gespeeld bij de woordenkeuze
Openbare scholen hebben een langere geschiedenis dan een paar jaar, dus nee; ik kom niet terug op het punt dat handenschudden geen onderdeel is van de openbare visie. officieel bestaat het openbaar onderwijs in Nederland vanaf het einde van de 18e eeuw. De grondslag van het openbaar onderwijs is sinds die tijd niet veranderd. Namelijk dat deze scholen open moeten staan voor kinderen van alle gezindten, het moet richten op maatschappelijke eigenschappen en het niet ingericht is volgens religieuze of levensbeschouwelijke grondslagen.quote:kom je toch terug bij het punt dat het handenschudden geen onderdeel was van de openbare visie een paar jaar geleden .. en ineens is het zooo verschrikkelijk belangrijk ..
ik kan alleen maar hopen dat onze kleinkinderen samen in een deuk liggen over dit soort belachelijk gedrag
Is hiervan sprake of is het de zoveelste hypothese? Je kan bovendien een lichamelijke of geestelijke aandoening niet vergelijken met religieuze principes (alhoewel met een bepaalde insteek daar wel ruimte voor discussie overblijft, maar in de context van de OP irrelevant is).quote:naar de psychiater lopen en je een attest laten uitschrijven dat je last hebt van smetvrees wel ?
daarnaast, het gaat toch om het onderwijs zelf, niet om de omgangsvorm van een leraar ?
Het onderwijs in Nederland is zo ingericht dat de mogelijkheid bestaat om zelf een school te stichten. Het is wel interessant jouw voorbeeld aan te halen. Het bestuur van de school van de Tunesische lerares die weigerde een hoofddoek te dragen kwam met de volgende verklaring:quote:uhm, zoals ik al stelde, niet altijd .. zo kan ik mij een rel herinneren over een tunesische lerares in het bijzondere onderwijs, een moslima die van haar geloof geen hoofddoek mag dragen maar door de school verplicht werdt om het wel te doen .. die kan dus ook niet (meer) in het openbare onderwijs terecht omdat je daar ineens wel verplicht wordt je te conformeren aan de "omgangsnormen"
Eraan toevoegend dat deze vrouw eerder stage liep op een islamitische school in Rotterdam waar zij zonder problemen zonder hoofdbedekking doceerde ligt de crux voor deze issue (het handenschudden) in dezelfde uitleg als bovenstaand.quote:Het bestuur van de school erkent wel dat een hoofddoek technisch gezien niet nodig is om les te geven, maar vindt dat de 'noodzaak besloten ligt in onze levensovertuiging en de daarmee samenhangende regels, zoals die ons gegeven zijn.'
pff, in het begin bestond er geen bijzonder onderwijs, dat werdt tegelijkertijd met het invoeren van het openbare onderwijs afgeschaft, en in de schoolwet van 1806 werdt gezegd dat de openbare school moest opleiden tot "alle christelijke en maatschappelijke deugden" .. in de tussentijd zijn wij een stuk minder christelijk geworden en is dat uit het pakket verdwenen .. en of het handenschudden in 1806 bij de maatschappelijk deugden hoorde, I dunno, ook die gewoontes zijn verandert sinds die tijd .. het lijkt iig sinds november 2004 erbij te horenquote:Op vrijdag 15 september 2006 13:48 schreef damian5700 het volgende:
Openbare scholen hebben een langere geschiedenis dan een paar jaar, dus nee; ik kom niet terug op het punt dat handenschudden geen onderdeel is van de openbare visie. officieel bestaat het openbaar onderwijs in Nederland vanaf het einde van de 18e eeuw. De grondslag van het openbaar onderwijs is sinds die tijd niet veranderd. Namelijk dat deze scholen open moeten staan voor kinderen van alle gezindten, het moet richten op maatschappelijke eigenschappen en het niet ingericht is volgens religieuze of levensbeschouwelijke grondslagen.
Dat van dat vast dienstverband is nog maar een aanname van sommigen hoorquote:Op vrijdag 8 september 2006 10:50 schreef DenniZZ het volgende:
[..]
Ja en die wilde niet met der trouwen tot ze een vaste aanstelling had! Allemaal heel goed mogelijk![]()
Bronquote:Islamitische docente hoeft geen hand te geven
Het Vader Rijn College in Utrecht mag niet van een islamitische docente eisen dat ze handen geeft. Dat heeft de Commissie Gelijke Behandeling (CGB) dinsdag bepaald in een zaak die de school had aangekaart.
De docente weigerde sinds de zomervakantie om geloofsredenen de handen van mannelijke collega's te schudden. Eerder had ze daar geen problemen mee. Vanwege de weigering besloot directeur Bart Engbers van het college haar te schorsen en de zaak voor te leggen aan de Commissie Gelijke Behandeling.
het cgb denkt daar dus anders over. niet dat ik het met hun eens ben overigens.quote:Op dinsdag 7 november 2006 15:16 schreef rebel6 het volgende:
Eerst wachten tot ze een vast contract heeft en daarna moeilijk gaan doen.
Op staande voet ontslaan dat wijf!
Ik ook niet, maar dat is toch niet bindend? Ze kunnen haar toch gewoon ontslaan, contract niet verlengen, whatever?quote:Op dinsdag 7 november 2006 15:19 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
het cgb denkt daar dus anders over. niet dat ik het met hun eens ben overigens.
ik denk ook niet dat die vrouw staat te springen om weer aan de slag te mogen op die school. misschien gaat ze het ergens anders proberen. ik mag hopen dat ze bij de sollicitatie wel een hand geeft.quote:Op dinsdag 7 november 2006 15:32 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik ook niet, maar dat is toch niet bindend? Ze kunnen haar toch gewoon ontslaan, contract niet verlengen, whatever?
Goed lesgeven is niet het enige creterium dat telt, lijkt me.quote:Op dinsdag 7 november 2006 15:38 schreef Youssef het volgende:
Waarom zou de directeur een lerares die goed les geeft ontslaan. Er is ook al zo een overvloed aan goede leraressen.![]()
Helemaal terecht!!! We leven hier in Nederland. Als deze vrouw graag op een Nederlandse school aan het werk wil als docente dan zal ze zich toch aan moeten passen.quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:36 schreef A_L_N_F het volgende:
[..]
ben blij te lezen dat het tijdperk van positieve discriminatie en het verdedigen van achterlijke gewoonten niet meer gesteund wordt.
als een juf al geen hand geeft hoe moeten leerlingen dan manieren worden bijgebracht?
Handen schudden met sex vergelijken gaat wel heel ver, maar ja zo zijn veel moslims van de oude stempel nu eenmaal.quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:47 schreef soppig het volgende:
[..]
iets openbaar in twijfel trekken terwijl je niet weet wat er achter zit... slim.
niet dat ik een helder beeld heb ervan, maar mij hoor je er niet over zeuren.
Ik vermoed dat het te maken heeft met lichamelijk contact tussen man en vrouw end at dat dus niet 123 mag
Het is dan ook geen goede leraresquote:Op dinsdag 7 november 2006 15:38 schreef Youssef het volgende:
Waarom zou de directeur een lerares die goed les geeft ontslaan. Er is ook al zo een overvloed aan goede leraressen.![]()
maar zoenen is dan wel ok? de meeste bacteriën die er echt toe doen zitten in de mond.quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:10 schreef Super7fighter het volgende:
In het kader van de hygiene zou ik het niet gek vinden als dat handje schudden verdwijnt.
Ja, nieuwsjaarzoenen ook afschaffen. Ook zoiets onbenulligs.quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:12 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
maar zoenen is dan wel ok? de meeste bacteriën die er echt toe doen zitten in de mond.
en al die zoenende mannen bij mij in de buurt die in een jurk lopen?quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:13 schreef Super7fighter het volgende:
[..]
Ja, nieuwsjaarzoenen ook afschaffen. Ook zoiets onbenulligs.
Dat is cultuur, alleen niet de mijne.quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:14 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
en al die zoenende mannen bij mij in de buurt die in een jurk lopen?
En dat terwijl je in de MoslimLanden zelf je als vrouw geeneens een Hoofddoek op MAG hebben in scholen/wetsgebouwen etc etc.quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:42 schreef A_L_N_F het volgende:
had helemaal over "niet langer" heen gelezen.
wat een ontzettend smerig kutwijf zeg.
je voordoen als een geintegreerde moslima om daarna zo te gaan doen.
zal me niks verbazen dat ze hoopte dat ze zonder te werken geld kan gaan cashen
Het zijn hier gebruiken in Nederland, dus doet ze het maar gewoon, ze wast haar handen later maarquote:Op dinsdag 7 november 2006 18:48 schreef fokbruce het volgende:
Een vrouw heeft alle recht lichamelijk contact te weigeren. Wat een onnozel gebruik trouwens, handjes schudden. Ik voel me ook zeker niet verplicht. De helft wast zijn handen niet eens en ik wil niet weten waar die handen allemaal zijn geweest.
3 lebbers op je gezicht op nieuwjaarsdag zijn ook gebruiken hier. Toch zie ik veel vrouwen die het weigeren. Hun goed recht.quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:51 schreef Arnold_fan het volgende:
[..]
Het zijn hier gebruiken in Nederland, dus doet ze het maar gewoon, ze wast haar handen later maar![]()
huh? jij ziet veel vrouwen weigeren om tijdens nieuwjaarsdag te zoenen? woon je in staphorst?quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:55 schreef fokbruce het volgende:
[..]
3 lebbers op je gezicht op nieuwjaarsdag zijn ook gebruiken hier. Toch zie ik veel vrouwen die het weigeren. Hun goed recht.
Het is jouw lichaam, niet van anderen. Als ze willen lebberen pakken ze maar een opblaaspop.
Wat een dictatuur zegquote:Op dinsdag 7 november 2006 18:51 schreef Arnold_fan het volgende:
[..]
Het zijn hier gebruiken in Nederland, dus doet ze het maar gewoon, ze wast haar handen later maar![]()
Utrecht.quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:58 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
huh? jij ziet veel vrouwen weigeren om tijdens nieuwjaarsdag te zoenen? woon je in staphorst?
welk gedeelte?quote:
Michael Jackson i presume ?quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:48 schreef fokbruce het volgende:
Een vrouw heeft alle recht lichamelijk contact te weigeren. Wat een onnozel gebruik trouwens, handjes schudden. Ik voel me ook zeker niet verplicht. De helft wast zijn handen niet eens en ik wil niet weten waar die handen allemaal zijn geweest.
Nee, beschavingquote:
Precies. En het geeft direct aan waar die lui staan: ze interesseren zich geen donder in onze normen en waarden, en hebben lak aan zowel normale omgangsvormen als aan hierarchie binnen de werkplaats. Wat denkt die directeur wel niet! Het lef om haar te vragen normaal te doen! Smerige westerse hond!quote:Op dinsdag 7 november 2006 18:06 schreef __Saviour__ het volgende:
Dit is echt weer zo walgelijk. Opnieuw een zege voor de primitieve gebruiken van die onderontwikkelde moslims, onder het mom van gelijkheid.
Maar als je logisch nadenkt slaat het natuurlijk nergens op. Ik ben zelf wel een slaaf van de maatschappij hoor, geef gewoon handjesquote:Op dinsdag 7 november 2006 19:27 schreef Arnold_fan het volgende:
[..]
Nee, beschavingAls je daar bewust niet aan mee wilt werken moet je niet klagen als je geen baan kunt krijgen.
quote:Op woensdag 8 november 2006 00:02 schreef Super7fighter het volgende:
De Moslima had gelijk!
(...)
Schandalig veel die hun handen niet wassen.![]()
Ja he, ze is zo lui dat ze naast het goed lesgeven te lui is on 2 seconden een hand aan te raken, helemaal gelijk!quote:Op woensdag 8 november 2006 00:14 schreef Arnold_fan het volgende:
[..]
Alsof het daarom gaat, ze wil gewoon geld verdienen zonder te hoeven werken. Als je opeens je een deel van je taken niet meer wilt doen moet je niet gek opkijken als je daardoor ontslagen wordt natuurlijk. En hiermee pakt ze dus alle jonge moslimvrouwen, in de toekomst zal die school geen jonge moslima aannemen omdat het gevaar bestaat dat ze opeens haar werk niet meer wil doen, maar wel betaald wil worden...
Enige nuance: ik was mijn plashanden altijd onder werktijd. Thuis wil het er nog wel eens bij inschieten.quote:Op woensdag 8 november 2006 00:59 schreef Xith het volgende:
Ik was mijn handen bijna nooit (*trots*)
ik kan een heleboel hebben en ik ben bereid in een heleboel mee te gaan, maar kom alsjeblieft niet met dit soort onzin aan !quote:Op woensdag 8 november 2006 00:02 schreef Super7fighter het volgende:
De Moslima had gelijk!
Veel Nederlanders wassen handen niet na plas
Moeders mogen het dan nog zo vaak hebben gezegd, maar handen wassen doet de Nederlander niet graag na een bezoek aan het toilet.
Vies
Zeker zes miljoen Nederlanders maken hun handen niet schoon na een bezoek aan het toilet. Dat blijkt uit een enquête in opdracht van Glorix.
Gedaald
Van de Nederlanders waste in 2004 nog ruim driekwart de handen. Nu is dat nog maar 62%. Het zijn vooral mannen die hun handen niet wassen na het plassen of poepen. Van de mannen maakt 57% de handen schoon, tegenover 67% van de vrouwen.
Jongeren
Vooral de jeugd hekelt het afspoelen van de handen. Het aantal jongeren dat de handen wast, is in slechts twee jaar tijd bijna gehalveerd naar 41%.
Schoonmaken
Ook het schoonmaken van het toilet is ook al geen fervente bezigheid bij de Nederlanders. Zij vinden gemiddeld dat na 17 wc-bezoeken de pot aan een reinigingsbeurt toe is.
Vrouwending
Als er dan al gepoetst wordt, is dat vooral een vrouwenaangelegenheid (83% en mannen 45%). Mannen hanteren de borstel pas als ze bezoek verwachten.
http://www.rtl.nl/(/actue(...)nden_wassen_niks.xml
Schandalig veel die hun handen niet wassen.![]()
Nu hang je het op aan een hypothetische tegenstelling, die verder niet terzake doet.quote:Op woensdag 8 november 2006 01:14 schreef moussie het volgende:
ik persoonlijk heb liever 1 goede lerares die uit overtuiging geen handen schud maar mijn kinderen wederzijds respect en tolerantie leert dan 3 slechte leraren die wel handjes schudden maar door hun intolerantie ten opzichte van andersdenkenden voor een dusdanige hatelijke sfeer zorgen dat er op school niet meer normaal geleerd kan worden
Ik snap daarom de laatdunkende reacties van sommige users ook niet. Dit land laat zich al járen voorstaan op zijn principes van gelijke behandeling, emancipatie is altijd een hot item geweest, publiek seksisme is een van onze laatste taboes, maar in dit soort gevallen schijnt zich bij sommigen een begrip te ontwikkelen waar ik, met mijn botte kop, niet bij kan.quote:Op woensdag 8 november 2006 01:22 schreef Leandra het volgende:
Wel typisch dat de zaak begon omdat ze ineens geen handen van vaders van leerlingen wilde schudden en de CGB nu de school in het ongelijk stelt omdat het binnen het onderwijs niet nodig is om handen van collega's te schudden.
Om als leerkracht te kunnen functioneren lijkt het me niet meer dan noodzakelijk dat je ouders van leerlingen fatsoenlijk begroet, en in NL is dat dus door iemand de hand te schudden.
Ik spreek ouderen altijd, en uit gewoonte, met u aan. Vind het ook ergerlijk onbeschoft als anderen dat niet doen.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:08 schreef Lamon het volgende:
[..]
Ik spreek bijvoorbeeld als jong persoon ouderen altijd met jij en je aan, omdat dat natuurlijk komt, maar ben ontzettend open, meelevend en begripvol in mijn interakties naar ouderen toe.
Als een oudere mij puur daarop zou beoordelen, wat gelukkig nog nooit gebeurd is, vind ik hem of haar geen knip voor de neus waard, en draagt deze bij aan een nare onaangename etiquetteske en schijnheilige kutsamenleving.
[..]
Nietszeggende omgangsvormen.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:12 schreef Ringo het volgende:
[..]
Ik spreek ouderen altijd, en uit gewoonte, met u aan. Vind het ook ergerlijk onbeschoft als anderen dat niet doen.
Niks intentie, omgangsnormen.
Dat kan, maar weet dat een intentie mede zichtbaar wordt door de vorm waarin je haar giet. Als jij een oudere met 'jij' en 'jou' aanspreekt, geeft dat voor mij aan dat je niet goed hebt nagedacht over hoe je zo iemand verbaal het best kan benaderen. We hebben de beleefdheidsvorm ('u' en 'uw') niet voor niks, kwestie van communicatieve armoede als je die niet gebruikt.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:18 schreef Lamon het volgende:
[..]
Nietszeggende omgangsvormen.
Prima als je het vanzelf doet, niets mis mee, maar het heeft geen enkele meerwaarde.
Het gaat om gedrag en intentie naar anderen toe.
Als je ongeacht hoe je over die mensen denkt, de actie op zich al als degelijker ziet, vind ik dat eerder verdacht dan een deugd.
Omgang met anderen kan ook zonder etiquettes op een eerlijke en respectvolle manier gebeuren.
Dat betekent niet dat de etiquettes niet deugen, maar wel dat de etiquettes op zich zelf staand nog geen deugd zijn.
De intentie erachter is vele malen belangrijker.
Maar zo leef ik dan weer.
dat is nog eigenlijk wel een goed puntquote:Op woensdag 8 november 2006 02:25 schreef Ringo het volgende:
[..]
Beetje als de verstandelijk gehandicapte die je het niet kwalijk neemt als-ie smakt tijdens het eten -- zijn manier om te laten zien dat het hem smaakt. Maar netjes is het niet.
Klopt, ik zie het vaak gebeuren. 9 van de 10 keer is het een autochtoon. Ze heeft groot gelijk.quote:Op woensdag 8 november 2006 00:02 schreef Super7fighter het volgende:
De Moslima had gelijk!
Veel Nederlanders wassen handen niet na plas
Moeders mogen het dan nog zo vaak hebben gezegd, maar handen wassen doet de Nederlander niet graag na een bezoek aan het toilet.
Vies
Zeker zes miljoen Nederlanders maken hun handen niet schoon na een bezoek aan het toilet. Dat blijkt uit een enquête in opdracht van Glorix.
Gedaald
Van de Nederlanders waste in 2004 nog ruim driekwart de handen. Nu is dat nog maar 62%. Het zijn vooral mannen die hun handen niet wassen na het plassen of poepen. Van de mannen maakt 57% de handen schoon, tegenover 67% van de vrouwen.
Jongeren
Vooral de jeugd hekelt het afspoelen van de handen. Het aantal jongeren dat de handen wast, is in slechts twee jaar tijd bijna gehalveerd naar 41%.
Schoonmaken
Ook het schoonmaken van het toilet is ook al geen fervente bezigheid bij de Nederlanders. Zij vinden gemiddeld dat na 17 wc-bezoeken de pot aan een reinigingsbeurt toe is.
Vrouwending
Als er dan al gepoetst wordt, is dat vooral een vrouwenaangelegenheid (83% en mannen 45%). Mannen hanteren de borstel pas als ze bezoek verwachten.
http://www.rtl.nl/(/actue(...)nden_wassen_niks.xml
Schandalig veel die hun handen niet wassen.![]()
Als moslimvrouwen ergens nooit komen, is het het herentoilet. Aldus: volstrekt ongeldig argument. Ook wel: vooroordeel.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:35 schreef Duiveltja het volgende:
[..]
Klopt, ik zie het vaak gebeuren. 9 van de 10 keer is het een autochtoon. Ze heeft groot gelijk.![]()
A. mevrouw is niet verstandelijk gehandicapt.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:30 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat is nog eigenlijk wel een goed punt
kun je het mevrouw daadwerkelijk kwalijk nemen als zij niets anders gewend is?
ik zeg van niet maar ik zeg ook dat dit tijdens de sollicitiatiegesprekken naar voren had moeten komen, daar zijn die voor ... mevrouw had nooit op die school aangenomen moeten worden
Veel ouderen reageren heel goed op die aanspreekvorm, wanneer je er in slaagt om je respect naar degene waarmee je de conversatie voert, op een gemeende manier te laten merken is mijn ervaring.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:25 schreef Ringo het volgende:
Dat kan, maar weet dat een intentie mede zichtbaar wordt door de vorm waarin je haar giet. Als jij een oudere met 'jij' en 'jou' aanspreekt, geeft dat voor mij aan dat je niet goed hebt nagedacht over hoe je zo iemand verbaal het best kan benaderen. We hebben de beleefdheidsvorm ('u' en 'uw') niet voor niks, kwestie van communicatieve armoede als je die niet gebruikt.
Het is allemaal herleidbaar tot een gebrek aan trots. Het vuige idee dat zelfs de acceptatie van een uitgestoken hand niet vanzelfsprekend is. Dat gedeelde omgangsnormen vooral belemmeringen zijn. Je eigen onbeschaving is een argument om de ander zijn lompheid toe te staan.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:40 schreef Leandra het volgende:
BTW, afgelopen zomer kwam een vergelijkbaar probleem wel boven tijdens een sollicitatiegesprek (een mannelijke moslim sollicitant zou in de beoogde functie van klant-manager bij de sociale dienst weigeren vrouwen de hand te schudden) en voor de gemeente 010 was dat reden om de man niet aan te nemen... de afgewezen sollicitant stapte naar de CGB en werd in het gelijk gesteld![]()
Dat laatste klinkt als waar; uiteindelijk kan je ook vousvoyerend grof uit de hoek komen. Wat dat betreft is je werkelijke intentie bepalend, los van je specifieke taalgebruik. Maar toch krijg ik, hoe dan ook, nare rillingen als iemand al te gemakkelijk met jij en jou spreekt. Zal wel een kwestie van opvoeding zijn, en scholing. Ik ben nu eenmaal grootgebracht met het idee dat je, zowel in toon als in woord, respect moet uitdragen, en de u-vorm is daar wat mij betreft essentieel onderdeel van.quote:Op woensdag 8 november 2006 02:44 schreef Lamon het volgende:
[..]
Veel ouderen reageren heel goed op die aanspreekvorm, wanneer je er in slaagt om je respect naar degene waarmee je de conversatie voert, op een gemeende manier te laten merken is mijn ervaring.
Ik heb ook niets tegen de vorm, het moet gewoon geen deugd an sich worden, lijkt me.
En na 10 jaar lang geen enkele negatieve reactie op mijn natuurlijke neiging tot tutoyeren te hebben gehad, genoemd of in het gezicht of aan de reactie af te lezen, denk ik echt dat oudere mensen meestal niet zo krampachtig zijn, dat ze de intentie niet op andere manieren kunnen afleiden.
Daarom vind ik het ook een best aardig versimpeld voorbeeld van dit geval.
Als de docente heel open, eerlijk en vriendelijk is geweest met het overbrengen van haar overtuigingen, zou ik en hopelijk ieder niet hatend mens met mij, hier niet heel zwaar aan tillen.
Als ze dit op een afstandelijke en hooghartige manier overgebracht heeft, geldt wat mij betreft juist het omgekeerde. Dan is zij de zwakke schakel in het communicatieproces, en heb ik er geen enkel respect of begrip voor.
Ik pleit heus niet enkel voor vrijheid blijheid, en ben geen jointrokende boomknuffelaar, maar ben ook niet vooringenomen in mijn mening. Het gaat om intentie en redelijkheid, niet om absolute statements maken toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |