abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_39720306
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 12:52 schreef -IksRee- het volgende:

[..]

En dat is de hypocriete houding van (ja je bent het wel) links NL: wel (terecht) kankeren op Christelijke onzin. Maar indien het lijdend voorwerp de Islam is, dan treedt er opeens een ander mechanisme in werking en schijnt het beschermd te moeten worden.
Dat is deels waar, denk ik. Deels een angst een slapend monster wakker te schudden. Ik had ook liever gehad dat het was blijven slapen, en dat alle moslim-Nederlanders binnen een paar decennia hun Mohammed en Allah hadden ingeruild voor het 'iets-isme', of atheisme.
quote:
[..]

Nou, dat durf ik heel hard te betwijfelen. Ik heb nog geen kassameisjes met non-pak aan gezien en buiten Sinterklaas geen mannen in mijter.

Terwijl per dag meer dames in zwarte rouwgewaden, mannen van mijn leeftijd met pyamas en lange baarden en zelfs burqas rond gaan lopen.
Dat zijn nogal uiterlijkheden. De SGP heeft politiek meer in de melk te brokkelen dan fundamentele moslims. Maar ook ik denk dat er momenteel meer te vrezen is van islamfanatisme dan van christenfanatisme.

Persoonlijk heb ik het meest schrik van staatsmacht. Extra macht voor de staat (bijvoorbeeld om "problematische bevollkingsgroepen" extra aan te pakken) is in mijn ogen extra staatsmacht. En ik heb meer schrik van staatsmacht dan van moslims en christenen verenigd. Of eigenlijk - ik vrees de dag dat een van hun die staatsmacht in handen krijgt.
quote:
Het christendom heeft, in de Randstad tenminste, geen enkele rol van betekenis (meer). En daar voelde ik mij heel gelukkig in. Dat de religiebeleving de laatste 10/15 jaar opeens weer fanatiek toeneemt is slechts aan 1 religie te 'danken'.
[..]

Nee, dit is iets wat al bezig was toen ik op de lagere school zat. Verder is het een internationaal fenomeen, gesponserd vanuit Saudi-Arabie. Het is gewoon het nieuwe -isme, na communisme en fascisme.
Of het puur en alleen aan Saudi-Arabie te danken is waag ik te betwijfelen, maar dat het internationaal speelt lijkt me duidelijk.

Overigens is het heel veel beeldvorming - veel meer dan dat er internationaal nou zoveel geïslamitiseerd wordt.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:15:07 #202
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39720484
Your Score

Your scored -3.5 on the Moral Order axis and -2 on the Moral Rules axis.

Matches

The following items best match your score:
System: Liberalism
Variation: Moderate Liberalism
Ideologies: Capital Democratism
US Parties: Democratic Party
Presidents: Lyndon B. Johnson (93.75%)
2004 Election Candidates: John Kerry (97.79%), Ralph Nader (82.74%), George W. Bush (60.16%)

Statistics

Of the 207725 people who took the test:
0.6% had the same score as you.
54.4% were above you on the chart.
30.6% were below you on the chart.
69.2% were to your right on the chart.
22.8% were to your left on the chart.




grappig genoeg vrijwel gelijk als die van Reya. Verder begrijp ik dat van die morele ladder niet zo goed.
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39720617
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:03 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Wat heeft dat met Nederland te maken?
Het is nogal naief te denken dat al dat islam-gedoe zich tot NL beperkt. Het is een internationaal fenomeen dat vanuit het buitenland gevoed wordt.
Je kan het nog het beste vergelijken met het communisme en de rol van de Komintern is door Saudi-Arabie overgenomen.
quote:
Sterker nog, toen ik op de lagere school zat (da's nog veel langer geleden) speelde het al, echter speelde het niet in Nederland.
Sinds de Fortuyn puinhopen echter is het klimaat in Nederland tussen alloch- en autochtoon tot beneden het vriespunt aan het dalen.
Nee. Die was daarvoor al tot onder het vriespunt alleen het werd in het openbaar ontkend. Fortuyn zorgde niet voor die onderlinge haat, die onderlinge haat zorgde ervoor dat Fortuyn omhoog schoot.

En zoals gezegd: toen ik op de lagere school zat speelde dit al, in Nederland.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:23:58 #204
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_39720768
Conservatief Neoliberalisme is tha bomb.
pi_39720801
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 11:38 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

ergeren aan Sigme? het enige wat me ergert zijn die kleine rotfotootjes in haar fotoboek maar goed, ik wil ook niet als oversext overkomen. Dus begin ik daar maar niet over.
Speciaal voor jouw lol dan: nieuw, iets groter foto'tje. Ghe.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:27:07 #206
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_39720853
God spreekt:

Deense journalist: Zelfcensuur is bewezen
quote:
Flemming Rose, die de controversiële Mohammed-cartoons publiceerde, zal zich „met elke vezel in zijn lichaam blijven verzetten tegen het opleggen van islamitische regels aan niet-moslims in Europa.”

Rose zei dit gisteren na afloop van zijn eerste discussie met een islamitisch publiek sinds hij in september vorig jaar twaalf tekeningen van de islamitische profeet Mohammed publiceerde. Dat deed hij in de Deense krant Jyllands Posten, waar hij chef kunst is. Rose sprak op een conferentie in Kopenhagen met jonge moslims uit zeventien westerse landen. Om veiligheidsredenen was zijn komst onaangekondigd.

De reacties op de publicatie van twaalf prenten van Mohammed – sommige spottend – hebben volgens Rose bewezen wat hij aan de kaak wilde stellen: intimidatie door sommige moslims leidt tot zelfcensuur. Wereldwijd vielen naar schatting 140 doden bij geweld naar aanleiding van de tekeningen, en Rose zelf wordt bedreigd. De Deense minister voor onderwijs en kerkelijke zaken zei onlangs dat hij zelfcensuur toepast omdat hij geen bodyguards wil.

Rose kreeg gisteren nauwelijks bijval van de moslims. De Iraans-Amerikaanse schrijver Reza Aslan zei: „Europa is in de greep van islamofobie, en deze prenten wakkeren haar aan.” De Britse dichter Nuri Friedlander: „Wij kunnen van niet-moslims vragen om de profeet niet te demoniseren, want hij staat symbool voor alle moslims.”

„Europa heeft geen idee meer van wat heilig is”, meent de Britse imam Usama Hassan. „Dat is een alom heersende ziekte, en wij moslims moeten in Europa weer gevoel voor wat heilig is injecteren.” Volgens Rose is godsdienstvrijheid „juist ook de vrijheid om je niet aan religieuze regels van anderen te houden. Ze blijft bestaan zolang geen enkele godsdienst haar wil oplegt.”
http://www.trouw.nl/hetni(...)lfcensuur_is_bewezen
pi_39720922
quote:
Paperclip-blogger krijgt eindelijk zijn huis

Het is de Canadees Kyle MacDonald gelukt, hij heeft zijn rode paperclip geruild voor een huis. Het koste hem een jaar, en dertien ruilacties, maar het is hem gelukt.

Vorig jaar juli bood Kyle MacDonald op zijn website een rode paperclip aan. Hij beloofde op zijn site door te gaan met ruilen totdat iemand hem een huis zou aanbieden.

Allereerst gaf hij zijn paperclip aan iemand die hem een pen aanbood. Vervolgens kreeg hij een deurknop, een barbecue, een generator, een vat bier, een sneeuwscooter, een reisje, een vrachtwagen, een platencontract en een huis in Phoenix voor een jaar (lees ook Canadees ruilt paperclip voor huis).

Filmrol
Dat was nog niet genoeg. Voor het gratis huurhuis kreeg hij een middagje met zangeres Alice Cooper, dat hij ruilde met een Cooper-fan voor een sneeuwbol. Dat bleek een gouden greep. MacDonald kreeg een aanbod van Hollywood-acteur Corbin Bernsen, die sneeuwbollen spaart. Hij had een filmrol in de aanbieding.

Uiteindelijk heeft de Canadees zijn huis gekregen van de inwoners van het piepkleine stadje Kipling in het Canadese Saskatchewan. Kipling wil de filmrol verloten onder zijn 1.140 bewoners, en heeft daar best een huis voor over.
http://www.elsevier.nl/ni(...)nr/105810/index.html



Zangeres??
"I reject your reality and substitute my own"- Adam Savage
pi_39720994
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:27 schreef Finder_elf_towns het volgende:

Europa heeft geen idee meer van wat heilig is”, meent de Britse imam Usama Hassan. „Dat is een alom heersende ziekte, en wij moslims moeten in Europa weer gevoel voor wat heilig is injecteren.”
Ja, maar als wij nou lief voor ze zijn, dan vergeten ze dit wel en worden ze vanzelf atheist hoor.

Kijk maar naar wat er de laatste 30 jaar gebeurt is...of nee wacht
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:33:02 #209
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39721024
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 12:53 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Dat zeg vele mensen met name ter linkerzijde al jaren maar het wil niet echt doordringen, geloof ik.

Men geeft de voorkeur aan hersenloos gebash, politici incluis, die alleen maar aan polarisatie en vergroting van bestaande problemen en radicalisatie zorgen. Maar dat mag je niet zeggen, dan ben je een..uh...'dhimmi' of zoiets?
1. Dat fanatieker worden van moslims is al veel langer aan de gang, en heeft niets te maken met de toenemende kritiek op moslims/islam van de afgelopen 4/5 jaar. Je draait oorzaak en gevolg om. De kritiek neemt toe naar aanleiding van de toemenende fanatisme en intolerantie van de islam. En volstrekt uitblijven van ook maar de geringste aanzet tot hervormngen binnen de islam. (nog afgezien van het feit dat velen zich nu pas verdiepen in de geschiedenis van het MO en de islam en zich helemaal de pleuris schrikken)

2. Een ander punt, meer persoonlijk. Jij, en Sigme, hopen op een gematigde islamitische gemeenschap. Ik daarentegen streef naar een totale ondergang van religies in het algemeen, en de islam en christendom in het bijzonder ( ).
Ik mag moslims en christenen er dan ook graag op wijzen dat ze hypocriet zijn.
Nadat zij dan daadwerkelijk het woord van God/Allah trouw zijn en zich moslim/christen mogen noemen, wordt het tijd om de aanval te openen op de veronderstelling dát de islam/christendom iets goddelijks zouden zijn, en aan te tonen dat er van die religies geen ene ruk klopt, en ook nog eens immoreel zijn. En dat er maar één uitweg is, de prullenbak
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:35:57 #210
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39721114
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:25 schreef sigme het volgende:

[..]

Speciaal voor jouw lol dan: nieuw, iets groter foto'tje. Ghe.
whooooieeee, mooie benen
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39721210
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:33 schreef Glasnosteraar het volgende:


2. Een ander punt, meer persoonlijk. Jij, en Sigme, hopen op een gematigde islamitische gemeenschap. Ik daarentegen streef naar een totale ondergang van religies in het algemeen, en de islam en christendom in het bijzonder ( ).
Ik mag moslims en christenen er dan ook graag op wijzen dat ze hypocriet zijn.
Nadat zij dan daadwerkelijk het woord van God/Allah trouw zijn en zich moslim/christen mogen noemen, wordt het tijd om de aanval te openen op de veronderstelling dát de islam/christendom iets goddelijks zouden zijn, en aan te tonen dat er van die religies geen ene ruk klopt, en ook nog eens immoreel zijn. En dat er maar één uitweg is, de prullenbak
Mijn lieve Godslasteraar, ik streef naar totaal uitsterven van religie, de monotheistische voorop (en dan mogen die andere en nog best heel lang over doen, eigenlijk).
Ik ben gekneed en doordesemd in anti-religie, ik ken de meeste argumenten en ik hanteer ze.

Maar ik ben geen zwever. Aangezien religie niet uit te bannen blijkt (zeker niet sinds de uitvinding van de Enige Ware ) heb ik graag dat ze tam zijn.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39721278
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:35 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

whooooieeee, mooie benen
Dank .

Ik kreeg vandaag een linkje doorgestuurd naar een foto van mij die meer dan tien jaar oud moet zijn. Volgens mij ben ik echt geen spat veranderd. Nee, ik laat 'm niet zien, die foto is dus vreselijk herkenbaar.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39721673
Ik heb ook een fotoboek ingesteld.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 13:54:24 #215
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39721718
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:39 schreef sigme het volgende:

[..]

Mijn lieve Godslasteraar, ik streef naar totaal uitsterven van religie, de monotheistische voorop (en dan mogen die andere en nog best heel lang over doen, eigenlijk).
Ik ben gekneed en doordesemd in anti-religie, ik ken de meeste argumenten en ik hanteer ze.

Maar ik ben geen zwever. Aangezien religie niet uit te bannen blijkt (zeker niet sinds de uitvinding van de Enige Ware ) heb ik graag dat ze tam zijn.
ach, nou ja, ik maak er dan ook eigenlijk een spelletje van. Ik heb jaren geleden eens artikel gelezen waarvan mij één argument is bijgebleven. Elke grootmacht heeft een "grand idea" nodig. Het ging hier vooral om bv China dat welliswaar opstoomt, maar geen groots idee heeft in tegenstelling tot landen van het Westen.
Er is denk ik nog maar één cultuur over met een alternatief "grand idea", het Midden Oosten met de islam. Het concept van de umma, de sharia, etc.
Zet deze twee "grand ideas" naast elkaar, en er is geen enkele twijfel mogelijk wie hier de beste, of eigenlijk de enige, kaarten bezit. Hoe allerlei liberale concepten precies uitgevoerd worden hangt van de cultuur van een land/regio af. Maar het idee dan de islam een alternatief zou zijn voor het liberalisme, democratie en kapitalisme is lachwekkend. De enige relevante discussie vind plaats over hoe concepten als kapitalisme nu enigzins verstandig vormgegeven moeten worden.

Wat natuurlijk niet wil zeggen dat religieuze fanaten leed en schade kunnen veroorzaken en hele generaties van een toekomst kunnen beroven, maar een alternatief? welnee. Daar pieker ik geen moment over.
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39721782
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:53 schreef -IksRee- het volgende:
Ik heb ook een fotoboek ingesteld.
Laat eens zien dan?
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39721910
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:54 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

ach, nou ja, ik maak er dan ook eigenlijk een spelletje van. Ik heb jaren geleden eens artikel gelezen waarvan mij één argument is bijgebleven. Elke grootmacht heeft een "grand idea" nodig. Het ging hier vooral om bv China dat welliswaar opstoomt, maar geen groots idee heeft in tegenstelling tot landen van het Westen.
Er is denk ik nog maar één cultuur over met een alternatief "grand idea", het Midden Oosten met de islam. Het concept van de umma, de sharia, etc.
Zet deze twee "grand ideas" naast elkaar,
Wat is het 'andere' "grand idea"?
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:02:52 #218
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39722022
en zie ik nu dat zakjappenertje een communist is?


de stiekemerd
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:04:09 #219
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39722065
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:59 schreef sigme het volgende:

[..]

Wat is het 'andere' "grand idea"?
De liberale democratie, uiteraard
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39722167
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:02 schreef Glasnosteraar het volgende:
en zie ik nu dat zakjappenertje een communist is?


de stiekemerd
Heb je je eigen score wel vergeleken met de plaats van godsdiensten op de matrix? Uit mijn hoofd denk ik dat jij in de Joods/ Protestantse hoek zit.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:09:56 #222
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39722271
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:41 schreef sigme het volgende:

[..]

Dank .

Ik kreeg vandaag een linkje doorgestuurd naar een foto van mij die meer dan tien jaar oud moet zijn. Volgens mij ben ik echt geen spat veranderd. Nee, ik laat 'm niet zien, die foto is dus vreselijk herkenbaar.
wrrrooeef
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39722350
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:04 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

De liberale democratie, uiteraard
Het lijkt me dat dat nu juist geen effectief grand idea is. Ik ben er wel voor hoor, maar het heeft weinig doel, belofte, richting. Kortom: alles wat in staat is mensen tot razernij grote gezamelijk inspanningen ten koste van veel eigen leed te bewegen. Overtuiging en fanatisme zijn volgens mij dé wapens, en die zijn te mobiliseren via religies, helaas nauwelijks via goeie ideeën.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:15:40 #224
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39722468
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:07 schreef sigme het volgende:

[..]

Heb je je eigen score wel vergeleken met de plaats van godsdiensten op de matrix? Uit mijn hoofd denk ik dat jij in de Joods/ Protestantse hoek zit.
nou ja, stel je voor dat ik in de islamitische hoek zou zitten
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39722578
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:15 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

nou ja, stel je voor dat ik in de islamitische hoek zou zitten

Daar zit je niet:


Volgens de leer van kernkwadanten zou je er allergisch voor zijn ..
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39722751
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:56 schreef sigme het volgende:

[..]

Laat eens zien dan?
Kom kom. Je hebt m'n pic met kleine koter in OUD toch vast al gezien?
pi_39722849
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:24 schreef -IksRee- het volgende:

[..]

Kom kom. Je hebt m'n pic met kleine koter in OUD toch vast al gezien?
Jazeker heb ik dat .

Ik zag alleen geen fotoboekicoontje bij je naam. Inmiddels heb ik je gevonden hoor. En zelfs een berichtje achtergelaten.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39722885
Mja, ik weet niet waarom dat fotoboekicoontje er niet bij staat.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:30:27 #230
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39722981
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:19 schreef sigme het volgende:

[..]


Daar zit je niet:
[afbeelding]

Volgens de leer van kernkwadanten zou je er allergisch voor zijn ..
geinig, duidelijk een pikorde van religies, met, no surprise, de islam als hekkensluiter. La religion la plus con.
Komt ook aardig overeen met m'n voor en afkeuren, het katholicisme is ook al z'n satansgebroed. En het buddhisme meer socialistisch - sociaal democratisch, wat ook wel het een en ander verklaart; plezierige cultuur met veel economische moeilijkheden.

Begrijp ik het nu ook goed dat jij, lager op die moral rules ladder (de verticale), meer individualistisch bent?

Overigens zit jij dus ook braaf in de goede, joods protestantse, hoek
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
pi_39723059
Tja, ik zit het dichtst bij protestantisme volgens dat ding, maar als ik het goed zie val ik in principe in geen enkele religie.

En terecht.
pi_39723204
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:30 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

geinig, duidelijk een pikorde van religies, met, no surprise, de islam als hekkensluiter. La religion la plus con.
Komt ook aardig overeen met m'n voor en afkeuren, het katholicisme is ook al z'n satansgebroed. En het buddhisme meer socialistisch - sociaal democratisch, wat ook wel het een en ander verklaart; plezierige cultuur met veel economische moeilijkheden.

Begrijp ik het nu ook goed dat jij, lager op die moral rules ladder (de verticale), meer individualistisch bent?
Dat is wel wat die moral rules uitdrukken, volgens mijn (kreupele) Engels.
quote:
The Moral Rules dimension defines your view of the world's rules.

It measures which actions you believe individuals should be rewarded for in society.
It defines whether you believe that society should primarily reward actions that benefit society as a whole first (and individual members eventually) or reward actions that benefits each member first (and society eventually).
People on the top of the Moral Matrix believe that society and each of its members benefit the most if the priority is given to collective initiatives.

People on the bottom of the Moral Matrix believe that society and each of its members benefit the most if the priority is given to individual initiatives.
quote:
Overigens zit jij dus ook braaf in de goede, joods protestantse, hoek
Dan kan ook bijna niet anders, he? Het zit allemaal toch in de geentjes..
Maar ik val wel in de verst-van-alle-religie-verwijderde hoek. Ghe.
Jij valt nog binnen religieus spectrum .
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  dinsdag 11 juli 2006 @ 14:46:01 #233
152415 Glasnosteraar
Openheid van zaken!
pi_39723492
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:11 schreef sigme het volgende:

[..]

Het lijkt me dat dat nu juist geen effectief grand idea is. Ik ben er wel voor hoor, maar het heeft weinig doel, belofte, richting. Kortom: alles wat in staat is mensen tot razernij grote gezamelijk inspanningen ten koste van veel eigen leed te bewegen. Overtuiging en fanatisme zijn volgens mij dé wapens, en die zijn te mobiliseren via religies, helaas nauwelijks via goeie ideeën.
mja, ik ben kies hier mischien ook een beetje subjectief. Beter zou het zijn om de nadruk te leggen op de verklaring van de rechten van de mens en democratie. Liberalisme en kapitalisme zijn wellicht te specifiek. En een "grand idea" is natuurlijk ook niet zeer specifiek, maar meer een brede stroming.

Overigens betwijfel ik of mensen snel tot grote gezamenlijke inspanningen te bewegen zijn naar aanleiding van een "grand idea". Het is of dat een land bedreigt wordt, de VS na 9-11, of er is sprake van dwang zoals bv in de Sovjet Unie.
En we weten ook hoe een vermeende bedreiging gebruikt kan worden door machthebbers.
En ook wacht ik nog steeds op die grote explosie in het Midden Oosten mensen daar blijken toch heel economisch te handelen. Daarbij verzetten ze zich mischien tegen bepaalde Westerse ideeën, er zijn nog veel meer Westerse ideeën die daar gretig aftrek vinden, waaronder modern onderwijs , gezondheidszorg, bestuur en wetgeving. Al die landen hebben bv al parlementaire systemen overgenomen.
This, however, is a passing nightmare; in time the earth will become again incapable of supporting life, and peace will return.
-- Bertrand Russell
Glasnosteraar=Godslasteraar
  dinsdag 11 juli 2006 @ 15:07:33 #234
61891 zakjapannertje
rijksmonument
pi_39724074
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:02 schreef Glasnosteraar het volgende:
en zie ik nu dat zakjappenertje een communist is?


de stiekemerd
We shall show mercy, but we shall not ask for it
pi_39724217
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:46 schreef Glasnosteraar het volgende:

[..]

mja, ik ben kies hier mischien ook een beetje subjectief. Beter zou het zijn om de nadruk te leggen op de verklaring van de rechten van de mens en democratie. Liberalisme en kapitalisme zijn wellicht te specifiek. En een "grand idea" is natuurlijk ook niet zeer specifiek, maar meer een brede stroming.

Overigens betwijfel ik of mensen snel tot grote gezamenlijke inspanningen te bewegen zijn naar aanleiding van een "grand idea". Het is of dat een land bedreigt wordt, de VS na 9-11, of er is sprake van dwang zoals bv in de Sovjet Unie.
En we weten ook hoe een vermeende bedreiging gebruikt kan worden door machthebbers.
En ook wacht ik nog steeds op die grote explosie in het Midden Oosten mensen daar blijken toch heel economisch te handelen. Daarbij verzetten ze zich mischien tegen bepaalde Westerse ideeën, er zijn nog veel meer Westerse ideeën die daar gretig aftrek vinden, waaronder modern onderwijs , gezondheidszorg, bestuur en wetgeving. Al die landen hebben bv al parlementaire systemen overgenomen.
Hmm, ja, grote vrees voor de islam heb ik ook niet. Ook de meest islamitische landen worden maar gewoon bewoond door gewone mensen, en dat zijn geen bloeddorstige monsters. Het westen wordt ook bewoond door gewone mensen, en dat zijn geen verlichte democraten..

Volgens mij gaan modern onderwijs , gezondheidszorg, parlementaire systemen trouwens heel goed samen met weinig democratische, weinig individualistische staatsinrichtingen, en zijn ze in die zin ook prima niet-westers te gebruiken, en ook eigenlijk niet aan te merken als 'westers idee'.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39724317
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 13:33 schreef Glasnosteraar het volgende:

2. Een ander punt, meer persoonlijk. Jij, en Sigme, hopen op een gematigde islamitische gemeenschap. Ik daarentegen streef naar een totale ondergang van religies in het algemeen, en de islam en christendom in het bijzonder ( ).
Ik mag moslims en christenen er dan ook graag op wijzen dat ze hypocriet zijn.
Nadat zij dan daadwerkelijk het woord van God/Allah trouw zijn en zich moslim/christen mogen noemen, wordt het tijd om de aanval te openen op de veronderstelling dát de islam/christendom iets goddelijks zouden zijn, en aan te tonen dat er van die religies geen ene ruk klopt, en ook nog eens immoreel zijn. En dat er maar één uitweg is, de prullenbak
Religie is een triest fenomeen wat mensen eigen lijkt te zijn (helaas), het hopen op de ondergang van religie is loffelijk maar ik vermoed dat het nooit zal gebeuren. Er zijn te veel mensen die 'iets hogers' nodig lijken te hebben om zin aan hun bestaan te geven.
pi_39724952
Can I get a 'hell yeah!'?
pi_39724983
Hell yeah!

Zie ook mijn bijschrift.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_39725064
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:19 schreef sigme het volgende:

[..]


Daar zit je niet:
[afbeelding]

Volgens de leer van kernkwadanten zou je er allergisch voor zijn ..
Geert Wilders in het hoekje van "Islamism" (half fascisme).
  dinsdag 11 juli 2006 @ 15:43:26 #240
153070 Rock_de_Braziliaan
Stranger than fiction
pi_39725076
HEL JA!
"I think I'm in a tragedy"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZFG5PKw504[/youtube]
"In America today profit is privatized but risk is increasingly socialized"
pi_39725991
quote:
Op dinsdag 11 juli 2006 14:37 schreef sigme het volgende:

[..]

Dan kan ook bijna niet anders, he? Het zit allemaal toch in de geentjes..
Ben ik me een partij blij dat de katholieke geentjes bij mij flink gemuteerd zijn.
  dinsdag 11 juli 2006 @ 17:27:06 #243
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_39726710
De psychopaat-als-president loopt steeds harder van stapel.

Iran urges West to end support for Israel before it is too late
quote:
Tehran, Iran, Jul. 11 – Iran’s hard-line President Mahmoud Ahmadinejad demanded on Tuesday that the West ends its support for Israel before it was too late, warning that otherwise it would face the wrath of nations in the Middle East. His comments were aired on state television.

“The supporters of the Zionist regime must remove this regime before it is too late”, Ahmadinejad told a crowd in the north-western Iranian city of Maragheh.

“The wrath of the nations in the region has been built up. If it reaches its limit, the storm of their wrath will not be confined to within the borders of the region and it will affect the governments that support [Israel]”, he said.

“Today, the region’s nations are awake and the supporters of the Zionist regime can no longer wash their hands of the crimes of this regime”, he added.

Ahmadinejad caused an international furore last year when he publicly declared that the Holocaust was a “myth” and threatened that Israel must be “wiped off the map”.
http://www.iranfocus.com/modules/news/article.php?storyid=7871
  dinsdag 11 juli 2006 @ 17:33:48 #244
61891 zakjapannertje
rijksmonument
pi_39726866
je had dat in het je weet wel topic moeten posten, want nu gaat het daar helemaal nergens over, althans, over iets duizenden kilometers daarvandaan
pi_39726929
Shine on you crazy diamond

pi_39727023


'It's like what Lenin said... you look for the person who will benefit, and, uh, uh... '
"Please don't argue with me. My brain's only just about capable of stopping me farting in front of you."
pi_39727180
Ik haat Pink Floyd. Maar niettemin is het treurig.
Zelden schryf ik wat ik wil, en nooit wat 'n ander wil.
pi_39727244
Zelden schryf ik wat ik wil, en nooit wat 'n ander wil.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')