Er zijn overal misvattingen over, zeker over religies en daarop gebasseerde politieke stromingen. Ze zijn namelijk inherent nogal open voor interpretatie. Laten we daarom kijken naar de Islamistische regimes, dat zegt wel genoeg.quote:Op woensdag 28 juni 2006 21:20 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Islamisme heeft als basis de Islam. Blijkbaar zijn er een aantal misvattingen over de Islamdus zijn er automatisch misvattingen over islamisme als politieke stroming.
Hoeveel Islamistische regimes zijn er in de wereldquote:Op woensdag 28 juni 2006 21:27 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Er zijn overal misvattingen over, zeker over religies en daarop gebasseerde politieke stromingen. Ze zijn namelijk inherent nogal open voor interpretatie. Laten we daarom kijken naar de Islamistische regimes, dat zegt wel genoeg.
Iran.quote:Op woensdag 28 juni 2006 21:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Hoeveel Islamistische regimes zijn er in de wereldNUL volgens mij.
Op wat voor wijze is deze ISLAMISTISCH. Wat houdt een islamistische stroming daadwerkelijk in? Voorzover ik weet wordt Iran geregeerd door een dictatoriale Ayatollah.quote:
Er zijn tot nu toe weinig islamitische regimes. Zoals ik al zei, heel misschien kan je alleen Iran daartoe rekenen.quote:Op woensdag 28 juni 2006 21:36 schreef Evil_Jur het volgende:
In principe is een islamitisch regime gewoon islamistisch, omdat het verder gaat dan religie.
De Shariah.quote:Op woensdag 28 juni 2006 21:36 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Op wat voor wijze is deze ISLAMISTISCH.
huh? waar heb je het in herasmusnaam over?quote:Op woensdag 28 juni 2006 21:18 schreef Mutant01 het volgende:
De term Islamofobie is een term die in de plaats is gekomen voor anti-semitisme. Het is iets wat weldegelijk bestaat en het is dan ook naief om het te ontkennen. " ich habe es nicht gewust". Er zijn dus ook geen problemen met allochtonen, want IK weiger het in te zien toch Godslasteraar?
Waarom kan dat nou niet wat liefdevoller?quote:Op woensdag 28 juni 2006 23:25 schreef Cairon het volgende:
You fail teh internetz0rz!!!111!!!!oneoneone!!!
Serieus, als je niets inhoudelijks te zeggen hebt, geef dan gewoon toe dat je een mongool bent die geen plaats heeft in deze discussie.
Anti-semitisme = haat jegens semitische volkeren. Vroeger en soms nogsteeds is dit het geval met Joden. Dit gaat nu echter ook steeds vaker op voor moslims. Islamofobie is anti-semitisme maar dan wat uitgebreider. (dus niet slechts beperkt tot semieten)quote:Op woensdag 28 juni 2006 23:33 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
huh? waar heb je het in herasmusnaam over?![]()
antisemiitisme zie ik tegewoordig, vanwege vanaf 66+ jaar geleden, gekoppeld aan jodenhaat en het niet willen van een joodse staat.quote:Op woensdag 28 juni 2006 23:39 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Anti-semitisme = haat jegens semitische volkeren. Vroeger en soms nogsteeds is dit het geval met Joden. Dit gaat nu echter ook steeds vaker op voor moslims. Islamofobie is anti-semitisme maar dan wat uitgebreider. (dus niet slechts beperkt tot semieten)
Hé, wat? ik ben weken weg, plaats weer eens wat op fok! en de pleuris breekt los? Kom nou, daarbij zijn het moslims zelf die zichzelf zo fantastisch te kijk zetten, en hoe geloviger de moslim hoe meer weerzin hij/zij weet op te wekken bij de niet-moslim. Alsof ik daar ook maar enige invloed op heb.quote:Op woensdag 28 juni 2006 21:19 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Daar moet je Glasnosteraar bedanken, zijn kruistocht tegen de Islam is op volle toeren bezig.
Sorry maar ik begrijp je eerste alinea niet. Zou je die kunnen uitleggen? Islamofobie is moslimhaat en verschilt in die zin niet veel van Jodenhaat. Islamofobie is een term die gebruikt wordt om irrationele angst aan te duiden. Dat de angst irrationeel is kan je vaak zien aan de argumenten die Islamofoben aandragen. Die zijn vaak niet op iets rationeels gebaseerd.quote:Op woensdag 28 juni 2006 23:43 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
antisemiitisme zie ik tegewoordig, vanwege vanaf 66+ jaar geleden, gekoppeld aan jodenhaat en het niet willen van een joodse staat.
ik zie dit soort islamitische problemen eigenlijk niet, eerder het tegenovergestelde.
staat er in de koran ook zoiets als: : "wat u niet wil dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet"?
Je kan zeggen wat je wil, net zoals ik het recht heb om je Islamofoob te noemen. Kennelijk vinden meerdere mensen met mij dat je een Islamofoob bent. Daar dien je helaas maar mee te leven, net zoals jij mij "een moslim vind die zichzelf zo fantastisch te kijk zet". Daar dien ik ook maar mee te leven. Jij rijdt mij in de wielen, ik rij je net zo hard terug in de wielen, teken dat de integratie toch goed geslaagd is op bepaalde punten.quote:Op woensdag 28 juni 2006 23:46 schreef Glasnosteraar het volgende:
Hé, wat? ik ben weken weg, plaats weer eens wat op fok! en de pleuris breekt los? Kom nou, daarbij zijn het moslims zelf die zichzelf zo fantastisch te kijk zetten, en hoe geloviger de moslim hoe meer weerzin hij/zij weet op te wekken bij de niet-moslim. Alsof ik daar ook maar enige invloed op heb.
Ik heb zelf sterk de indruk dat jij, Slayage en ook Triggershot vooral bezig zijn met damagecontrol. Als ik jullie daarbij in de wielen rij, sorry, maar dat hoort er in het Westen gewoon bij, gelukkig.
Het is allemaal leuk en aardig dat je het een kutterm vind, maar het is een term en hij bestaat. Wat je hier nu zegt is eigenlijk zoiets van "waarom noemen we melk eigenlijk melk, en niet aardbei! We worden de mond gesnoerd omdat we melk geen aardbei mogen noemen!" Totaal ongeloofwaardig.quote:En idd. ik vind islamofobie een kulterm die uitsluitend als doel heeft om skeptici van een label te kunnen voorzien vergelijkbaar met anti-semitisme om zo ongewenste meningen te kunnen censureren; oude wijn in nieuwe zakken. En zo proberen met name reactionaire moslims inclusief iemand als Erdogan, alsnog de vrijheid van meningsuiting in het Westen te beperken. En uiteraard zijn er ook Europeanen als bv Anja Meulenbelt die deel uitmaken van een lange Europese traditie van totalitaire politieke stromingen die maar al te graag van de gelegenheid gebruik maken om hetzelfde te bereiken.
Huh, wat? Wat doe ik?quote:Op woensdag 28 juni 2006 23:46 schreef Glasnosteraar het volgende:
Ik heb zelf sterk de indruk dat jij, Slayage en ook Triggershot vooral bezig zijn met damagecontrol. Als ik jullie daarbij in de wielen rij, sorry, maar dat hoort er in het Westen gewoon bij, gelukkig.
Ik heb de indruk dat jij aan damage-extension doet. Wat zijn dat toch voor loze praatjes Godslasteraar. Het is totaal niet inhoudelijk. Ook al zouden wij aan damagecontrol doen, wat dan nog? Zijn de argumenten dan ineens minder valide? Wat is de relevantie van het al dan wel of niet doen aan damagecontrol?quote:Op donderdag 29 juni 2006 00:08 schreef Glasnosteraar het volgende:
Oh, mutant, ik zeg niet dat jij je te kijk zet, zeer zeker niet, ik schreef dat ik de indruk heb dat jij, en anderen, vooral bezig zijn met damagecontrol.
Ik beschouw dat (damagecontrol) ook helemaal niet als negatieve kwalificatie 'an sich'. Wij reageren in feite allemaal op wat er gebeurt, waarbij de één zich inzet om de schade binnen de perken te houden, en de ander, waaronder ik zelf, idd probeert de betreffende religies om zeep te helpen. Of in ieder geval zoveel mensen ervan vandaan probeer te houden. Mijn reactie over damagecontrol kwam vooral omdat ik het idee heb dat je mijn invloed/rol in dit alles overschat.quote:Op donderdag 29 juni 2006 00:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik heb de indruk dat jij aan damage-extension doet. Wat zijn dat toch voor loze praatjes Godslasteraar. Het is totaal niet inhoudelijk. Ook al zouden wij aan damagecontrol doen, wat dan nog? Zijn de argumenten dan ineens minder valide? Wat is de relevantie van het al dan wel of niet doen aan damagecontrol?
zie de andere posts, maar het is maar mijn indruk hoor.quote:
Ik zit te twijfelen om dit naar geenstijl te sturen, ze heeft namelijk dat jaarverslag van de EUMC dat ze aanhaalt om haar lijstje geloofwaardigheid de verschaffen verzonnen. Op eumc.europa.eu is te lezen dat die stichting pas in juli '98 is begonnen, en in het jaarverslag van '98 is ook niks te vinden over een definitie van islamofobie. Het jaarverslag van 1997 dat zij aanhaalt, en haar betoog op baseert bestaat dus echt niet. Verder is het echt een lading zeer slechte en goedkope rhetoriek om de lezer m.b.v allerlei drogredenen te doen geloven dat haar "definite" serieus genomen dient te worden.quote:Op woensdag 28 juni 2006 18:45 schreef Slayage het volgende:
[..]
Waarom doe je zo moeilijk.
Islamofobie is een relatief nieuwe term en is met regelmaat toe te passen. Zo heeft het woord racist ingeboet aan betekenis in de klassieke betekenis van het woord tegenwoordig worden Moslims in Europa met een scheef oog aangekeken enkelt, omat ze een ongebruikelijke religie hebben en niet omdat ze een bepaalde kleur hebben. Vroeger kon je wel eens racisme voor dit soort dingen gebruiken, maar tegenwoordig lijkt het alsof het racisme plaats begint te maken voor Islamofobie.
Zal wel verhelderend werken voor je
[..]
Bron
Meulenbelt is een relikwie van voorbije dagen. Typerend is ook dat de leden vand e eerste kamer niet rechtstreeks gekozen worden. Net als zoveel subsidieclubjes heeft ook zij geen enkel mandaat van de kiezers. En dat zijn nu juist de functies die intriganten nastreven, ze hoeven dan geen verantwoording af te leggen. Daardoor blijven dit soort mummies van wie de uiterste houdbaarheidsdatum reeds lang gepasseerd is op invloedrijke posities aanwezig. Zie ook Wiegel. Typisch een geval van gebrekkige democratie.quote:Op donderdag 29 juni 2006 10:37 schreef Musketeer het volgende:
Hmm niemand om mevrouw meulenbelt en haar denkbeelden te verdedigen?
Mutant en Slayage kunne niet eens hun eigen standpunten verdedigen, vragen dat ze de standpunten van een ander gaan verdedigen is denk ik net iets te veel gevraagd.quote:Op donderdag 29 juni 2006 10:37 schreef Musketeer het volgende:
Hmm niemand om mevrouw meulenbelt en haar denkbeelden te verdedigen?
Dat hetgeen jij islamofobie noemt bestaat klopt, daar is iedereen het over eens, het is alleen zo dat islamofobie een nogal denigrerende term is die alles omvat dat niet positief over de islam is geworden, en dat stemt niet overeen met de taalkundige definitie.quote:Op donderdag 29 juni 2006 11:05 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Waarom zou ik Meulenbelt haar denkbeelden verdedigen, als ik mijn eigen denkbeelden al heb uitgezet en daar nog niemand, zelfs heer Cairon met zn l33t oneliners niet, inhoudelijk op reageert. De term Islamofobie wordt in raportages gebruikt, in columns, in de politiek. Dat de term voor een paar politiek correcte mensen zoals jullie niet te verteren is, maakt nog niet dat het niet bestaat. Ik kan ook blijven zeggen dat anti-semitisme niet onder moslimjongeren bestaat, omdat anti-semitisme een term is om deze jongeren de mond te snoeren. Ben ik dan geloofwaardig? Nee.
Islamofobie is een zeer brede term. Kritiek breng je met rationele en reeele argumenten, niet door leugens te plaatsen, door dingen te overdrijven of door zaken te verdraaien. Als dat gebeurd is er gewoon sprake van een Islamofobische instelling.quote:Op donderdag 29 juni 2006 11:12 schreef Musketeer het volgende:
[..]
Dat hetgeen jij islamofobie noemt bestaat klopt, daar is iedereen het over eens, het is alleen zo dat islamofobie een nogal denigrerende term is die alles omvat dat niet positief over de islam is geworden, en dat stemt niet overeen met de taalkundige definitie.
Hoe uitgehold een dergelijke term ook moge zijn, de essentie blijft bestaan. Als iemand je racist noemt, doet hij dat op bepaalde gronden, niet zomaar. Als iemand je anti-semiet noemt, doet hij dat niet zomaar. Noemt hij je anti-semiet op irrationele gronden, dan is dat een ander verhaal.quote:Zoals reeds erder door mij gezegd (en niet tegengesproken) is de term islamofobie net zo uitgehold als de termen racisme en facisme.
De grens heb ik duidelijk aangegeven. Kritiek geef je met behulp van rationele en reele argumenten. Postings als "de moslims doen zo en zus" zijn per defenitie niet rationeel vanwege het veralgemeniserende karakter.quote:Kun jij de grens aangeven waar kritiek op de Islam ophoudt en islamofobie begint?
quote:Op donderdag 29 juni 2006 11:12 schreef Cairon het volgende:
Je standaard modus opperandi, jankend wijzen naar een ander en dan krijsen "maar hullie doen het ook!"
quote:[quote]Op donderdag 29 juni 2006 11:17 schreef Cairon het volgende:
Hoeraaa voor Israel!
Ik hoop dat ze de facsistoide Palestijnse kliek lekker lang vasthouden, en hen net zo goed behandelt als Hamas, of een aftakking ervan, een gijzelaar behandelt.
Want zoals de Pallies en de moslims over ter wereld, inclusief Fok, al jaren roepen "er zijn geen burgers in Israel, alleen bezetters!".
Applaus voor Israel, moge ze de Palestijnen eens een koekje van eigen deeg geven.
Mooi toch, heb je onderbuikgevoelens toch naar boven weten te brengen. Ik heb dat liever dan dat het altijd zo onderhuids blijft borrelen. Ik ben al tijden niet meer politiek correct, Fortuyn heeft mijn ogen geopend. Ik zeg wat ik denk. Maar wel leuk dat "i borrowed a page from your book", doet niets af aan het feit dat je jezelf gigantisch te kak zet. Geeft niet, doe ik ook met enige regelmaat.quote:Op donderdag 29 juni 2006 11:32 schreef Cairon het volgende:
[..]
I borrowed a page from your book.
Maar overigens erg knap, jij bent de eerste persoon die met zijn mongoloide gedrag in discussies ervoor gezorgd heeft dat ik sympathie heb gekregen voor Israel, en met een vurige passie hoop dat ze het winnen van de Palestijnen, en een soortgelijke missie adopteren zoals de Palestijnen dat hebben gedaan richting Israel en het Joodse volk.
Voorheen was ik afstandelijk en kon de hele situatie me geen moer schelen, maar sinds jij zo veel van je laat horen, samen met die mongool meki, ben ik van mening verandert.
Ik denk dat je het tegenovergestelde bereikt, mensen zien hun vooroordelen over moslims in jou bevestigd.quote:Op donderdag 29 juni 2006 12:32 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het is mijn islamitische plicht om verdorven zielen zoals jij het licht te tonen. Daarom ben ik hier. Het is puur een praktische overweging.
hij heeft anders wel gelijk, dankzij figuren zoals jij ben ik eerder doorgeschoten naar de andere kant van het spectrum.quote:Op donderdag 29 juni 2006 12:38 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Wat jij denkt is voor mij irrelevant.
Jij zoekt excuses om je eigen onderbuik te verantwoorden. En ja, dan is het wel logisch dat je met een beschuldigende vinger naar anderen kan wijzen.quote:Op donderdag 29 juni 2006 12:43 schreef Cairon het volgende:
[..]
hij heeft anders wel gelijk, dankzij figuren zoals jij ben ik eerder doorgeschoten naar de andere kant van het spectrum.
Kortom, je bent een moslimhater?quote:Eerst was er sympathie, toen apathie, toen een lichte bezorgdheid, nu is er alleen nog maar een soort van diepgaande walging.
En ondertussen iedereen als moslimhater bestempelen.quote:Op donderdag 29 juni 2006 12:38 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Wat jij denkt is voor mij irrelevant.
Triggershot is slim genoeg om niet met Cairon een dergelijke discussie aan te gaan. Dat zegt voor de rest natuurlijk niet wat Triggershot over hem denkt. Dat Cairon een moslimhater is staat vast, dat jij nog zelfs poogt met hem mee te gaan, had ik niet verwacht van je.quote:Op donderdag 29 juni 2006 12:58 schreef Pracissor het volgende:
[..]
En ondertussen iedereen als moslimhater bestempelen.![]()
Neem een voorbeeld aan Triggershot, die weet het beeld van moslims goed op te trekken, in tegenstelling tot jij.
Het gaat mij er niet om wat Trigger over hem zou denken, moslimhater is misschien wel de goede term, maar de denkbeelden van Triggershot en hoe hij dat overbrengt in verhouding tot Kirmi.quote:Op donderdag 29 juni 2006 13:33 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Triggershot is slim genoeg om niet met Cairon een dergelijke discussie aan te gaan. Dat zegt voor de rest natuurlijk niet wat Triggershot over hem denkt
Waar ga ik met hem mee? Omdat ik die Kirmi aanspreek op zijn trollerige gedrag, dat hij daarmee meer kwaad dan goeds doet over het beeld van moslims, in tegenstelling tot wat hij zelf denkt?quote:Dat Cairon een moslimhater is staat vast, dat jij nog zelfs poogt met hem mee te gaan, had ik niet verwacht van je.
quote:Op woensdag 28 juni 2006 08:57 schreef Mutant01 het volgende:
Als je hen die kans niet geeft gaat er gewoon iets broeien onder de bevolking, iets wat je ook ziet in Belgie door het boycotten van VB.
Wat het zelfs in dit topic met je eens.quote:Op woensdag 28 juni 2006 11:09 schreef Pracissor het volgende:
[..]
Enigzins mee eens, wanneer zij aan de democratie gewend raken, zullen ze er uiteindelijk voor kiezen om deze fundamentele repressieve regeringen te verwerpen en zou progressie naar een liberale democratie mogelijk moeten zijn.
Daarnaast, wanneer een land met de Hamas of MuslimBrotherhood aan de macht is en ze iets geks doen, kan je de regering er goed voor aansprakelijk houden, dus het land beter straffen. Dan hebben we geen last meer van regeringen met twee gezichten, één voor het geldgevende Westen en één voor de extremisten binnen de eigen staat.
Ik denk dat Cairon zich niet in de pretentie waant, van het neerzetten van een beeld van de juiste 'nederlander' en de daarbij behorende superioriteit, Kirmi daarintegen:quote:Op donderdag 29 juni 2006 13:51 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het ging mij er meer om dat ik het opvallend vond dat je Cairon niet op zijn eigen trollerige gedrag aansprak. (iets waar Kirmizi hem vervolgens express op een trollerige manier over aansprak).
Ik sprak hem louter aan op het feit, dat hij juist het tegenovergestelde bereikt.quote:Op donderdag 29 juni 2006 12:32 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Het is mijn islamitische plicht om verdorven zielen zoals jij het licht te tonen. Daarom ben ik hier. Het is puur een praktische overweging.
Jij gunt de Moslims niet het Christelijke geloof wat hen een plaats naast Christus belooft in het hiernamaals?quote:Op donderdag 29 juni 2006 13:54 schreef Pracissor het volgende:
Ik denk dat Cairon zich niet in de pretentie waant, van het neerzetten van een beeld van de juiste 'nederlander' en de daarbij behorende superioriteit, Kirmi daarintegen:
Ik sprak hem louter aan op het feit, dat hij juist het tegenovergestelde bereikt.
Ohja, dus nadat je het land overhoop geknald heb, de grondstoffen heb ingeruild voor wat spiegeltjes en kraaltjes, moet je ineens maar weg.quote:Op woensdag 28 juni 2006 05:26 schreef niet_links het volgende:
Ik ben ook voorstander van gewoon onze handen aftrekken van dit soort landen. Gewoon geen steun geven en laat ze hun eigen boontjes maar doppen. Todat ze zien dat ze ons nodig hebben (of iedergeval geld van ons). Ik ben ook eigenlijk niet tegen moslim partijen als ze gewoon gekozen zijn laat ze maar regeren hoor. Maar dan moet je ook de concequenties accepteren geen steun meer. Het is niet zo dat we mensen moeten steunen die ons en ons systeem verachten. Laat ze gewoon lekker doodbloeden die partijen. Dat betekend overigens niet dat als ze handel willen drijven wat voor beide voordelig is dat we dat zouden moeten weigeren. Doen ze het goed is het gewoon goed voor beide. Maar het moet gewoon niet van een kant komen.
Wat is jouw alternatief?quote:Op zondag 2 juli 2006 14:10 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ohja, dus nadat je het land overhoop geknald heb, de grondstoffen heb ingeruild voor wat spiegeltjes en kraaltjes, moet je ineens maar weg.
Is dat normaal?
In ieder geval niet doen alsof we niks hebben gedaan in de derde wereld, alsof we ze niet misbruikt hebben, dat is kop in het zand steken.quote:
Ik vraag, wat wel.quote:Op zondag 2 juli 2006 14:31 schreef Yildiz het volgende:
[..]
In ieder geval niet doen alsof we niks hebben gedaan in de derde wereld, alsof we ze niet misbruikt hebben, dat is kop in het zand steken.
Bijvoorbeeld: Waarom zijn niet-westerse landen boos op het Westen?
Minder bemoeien, minder opdringen, minder marktdumpingen en meer goede hulp en vrijblijvende adviseurs.quote:Op zondag 2 juli 2006 14:33 schreef Pracissor het volgende:
[..]
Ik vraag, wat wel.
Ben jij voor het bemoeien, of het loslaten?
En in de context van dit topic, het Islamisme, een kans geven? Ook al onderdrukken zij mogelijk minderheden etc., alles ten bate van de democratie?quote:Op zondag 2 juli 2006 14:37 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Minder bemoeien, minder opdringen, minder marktdumpingen en meer goede hulp en vrijblijvende adviseurs.
Volledig loslaten kan toch al niet meer, met de globalisering van tegenwoordig.
Wat overigens een goed proces is.
Onderdrukken heeft niets met geloof te maken, als er een dictatuur is, welke het volk slecht behandeld, dient daar wel een beetje geholpen te worden ja. Maar opleggen, forceren, werkt niet altijd even ideaal.quote:Op zondag 2 juli 2006 14:39 schreef Pracissor het volgende:
[..]
En in de context van dit topic, het Islamisme, een kans geven? Ook al onderdrukken zij mogelijk minderheden etc., alles ten bate van de democratie?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |