maar dan heb ik liever dat je dit topic links laat liggen.quote:God bestaat niet. slotje
I like the way you thinkquote:Op donderdag 30 maart 2006 12:59 schreef Daniel1976 het volgende:
Ik ben zelf lid van levend woord gemeente rotterdam. (ergens tussen christengemeente en berea in)
En ik kom uit ned. hervormd nest.
Traditionele kerken zijn passieloos. Ik twijfel soms of die mensen wel ECHT contact hebben met God.
Trqditionele kerken richten zich teveel op de theorie tradities die nergens op slaan en een strak stramien.
Ik denk dat als Jezus nu leefde dat hij in de meeste kerken gewoon niet welkom zou zijn.
Jezus was in zijn tijd nogal een oproer kraaier. En onze traditionele kerken hebben een hekel aan oproerkraaiers.
Zalving zegeningen tongen etc zijn dingen die onomstotelijk in de bijbel staan als gift aan christenen. en de traditionele kerk negeert dat gewoon.
Ik denk dat nieuwe christenen hunkeren naar dat persoonlijk contact met God.
En ik denk dat soulsurviver enzo je leert om echt persoonlijk contact met God te hebben.
Wat me wel opvalt is dat God voor elk soort van mensen een kerk heeft. Misschien heeft Hij daar wel zijn bedoelingen mee.
elkaar niet groeten is wel HEEL karig... dat kan ik ook echt niet onderschrijven.quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:57 schreef joachim87 het volgende:
Hey!
Ik kwam oorsprongelijk uit een Christelijk Gereformeerde kerk..
Nu ben ik lid van een Evangelische kerk.. want me 100x beter bevalt eigenlijk.
In de CGK was er niet echt een band tussen de mensen.. er waren zelfs mensen die niet teruggroeten op zondagochtend in de kerk..
Bij de evangelische kerk straalt het enthousiastme eraf.. er is een band tussen de mensen, mensen helpen elkaar en hebben wat voor elkaar over.
dit herken ik heel goed. maar dit is wel echt het EERSTE wat JIJ kan veranderen. of niet? denk je dat cgk jongeren er geen behoefte aan hebben? moet jij eens kijken! het is vooral zo dat de leiding gewoon niet weet wat ze moet doen (dat heeft heel gecomliceerde redenen waar ik liever nu niet op in ga). maar JIJ weet het wel. lijkt me een mooie kans, toch? bij de evangelische kerk heb je wat geleerd, is het niet tijd om daar iets mee te doen?quote:Wat ik ook wat minder vond was 'de wetjes', catechesatie stelde niet veel voor, beetje praten over wat wetjes enzo.. terwijl ik nu in een jeuggroep zit waar we voor elkaar bidden, waar we er voor elkaar zijn, dit is opbouwend, veel beter dus.
mee eensquote:Happy clappy vind ik trouwens niet echt een fijn woord, want het is niet altijd happy clappy.. het is een onderdeel, in de bijbel staat ook dat we mogen klappen voor God, dus waarom zouden we dan altijd maar stijf blijven zitten met een orgeltje?
quote:Dat was mijn mening
grappig, ik ben ook een tijdje naar die kerk gegaan (en ik heb er maandag toevallig nog gekookt voor alphaquote:Op donderdag 30 maart 2006 13:05 schreef freecell het volgende:
Ik ben zelf gereformeerd vrijgemaakt opgevoed door mijn twee diepgelovige ouders
Een aantal van mijn broers zijn inderdaad baptist geworden. Daar ben ik dus vaak heengeweest. De kerk sprak me daar heel erg aan, vooral de vorm. Toen heb ik geconcludeerd dat je geen lid van een kerk moet worden omdat de vorm je aanspreekt. Dus: vrijgemaakt gebleven en het beste er van maken.
Toen kwam ik mijn vriend tegen. Hij was christen, maar vond kerken volledige onzin. Ik vond van niet
Na een tijdje snapte hij mijn punt heel goed en wilde best naar een kerk, maar in de vrijgemaakte kerk werd hij helemaal simpel. (opgevoed rondom baptisten en pinkstergemeenten).
Ik heb toen beloofd dat ik mijn wortels los zou laten, de bijbel zou pakken en er onbevooroordeeld in te gaan staan.
We zijn hier en daar geweest, maar óf het was de baptistenleer waar ik het nog steeds niet mee eens ben, óf het was iets wat erg veel op vrijgemaakt lijkt.
Jeruzalemkerk kwam er trouwens wel positief uit
We zijn toen op een gegeven ogenblik eens gaan kijken bij het CCG (Christelijk centrum Groningen, goede herder kerk). En daar zijn we gebleven. Het is een heel bijbelgetrouwe gemeente, charismatisch evangelisch, maar zónder de babtistenleer. Het ligt qua leer wat in tussen de vrijgemaakte en de baptistenleer.
Ik denk dat dit de plek is waar God wil dat wij christen zijn. De plek waar wij kunnen leven voor Hem. Voor mijn ouders is die plek de vrijgemaakte kerk. Voor mijn broers de baptistengemeente (VBG).
quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:04 schreef Young_David het volgende:
Hoi, een collega navigator op Fok, wat leuk(ik zit bij NSZ)
quote:Aan de ene kant kan ik je verhaal volgen. Ik ga zelf al zolang ik weet naar een evangelische gemeente (ik vind 'happy clappy' leuk gevonden) en heb niets met wat voor gereformeerde gemeente dan ook. Toch merk ik dat bij mij zelf wat meer behoefte is aan wat jij theologie noemt. Voor mij is de stap naar een gereformeerde of vrijgemaakte gemeente te groot, ik kan me daar niet thuis voelen en dat is toch wel een belangrijke voorwaarde voor een gemeente.
Ik merk dat je een beetje terughoudend bent naar de evangelische hoek en dat is wel jammer. Ik merk bij mijzelf ook wel eens terughoudendheid naar de gereformeerde kerken, maar eigenlijk is dat nergens voor nodig. Je hebt denk ik wel gelijk dat de gereformeerde kerk zich wat serieuzer moet richten op jongerenwerk en aanbidding. Tegelijkertijd zal de evangelische kerk zich wat meer moeten richten op meer diepgang in het bijbelonderwijs. Beide gemeentes kunnen heel veel van elkaar leren en naar elkaar toegroeien. Het is namenlijk heel raar dat er zoveel verschillende soorten gemeentes zijn terwijl we allemaal dezelfde God volgen.
Mijn ervaring is dat het heel wisselend is. Soms heb je echt preken waar je niets mee hebt (maar raakt anderen wel weer) en soms zijn ze gewoon geweldig. Net als het enthousisasme, soms is het er gewoonweg niet echt.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:09 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
grappig, ik ben ook een tijdje naar die kerk gegaan (en ik heb er maandag toevallig nog gekookt voor alpha) maar ik had 1 heeeel groot probleem met de CCG. Die enthousiaste voorganger had mij na 5x niet veel nieuws meer te melden. Het blijft imo een beetje op een bedenkelijk niveau hangen. Verder is het een heel leuke gemeente!
Iets waar ik nog altijd verbaasd over ben.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:13 schreef freecell het volgende:
Bij mij in de gemeente weet driekwart niet wie Luther is![]()
We hebben een heleboel verschillende voorgangersquote:Op donderdag 30 maart 2006 13:09 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
grappig, ik ben ook een tijdje naar die kerk gegaan (en ik heb er maandag toevallig nog gekookt voor alpha) maar ik had 1 heeeel groot probleem met de CCG. Die enthousiaste voorganger had mij na 5x niet veel nieuws meer te melden. Het blijft imo een beetje op een bedenkelijk niveau hangen. Verder is het een heel leuke gemeente!
ik denk dat jij ietsje minder de nuance van het topic begrijpt. Ik stel namelijk helemaal niet dat mijn GELOOF beter. In tegendeel. Het IS dezelfde God. Wij zijn allemaal broeders in die zin. Het gaat mij meer om de trent die ik zie dat gereformeerde jongeren kiezen voor een benadering die meer charismatisch is. opzichzelf is dat prima, maar ik vraag me af of dit geen consumptief bedrag behelst. Lekker zingen en aanbidden is prima, super mooi zelfs. Ik doe het heel graag. Mijn 'ideale' kerk zou dan ook als benadering hebben dat 's ochtends er een meer traditionele dienst is (psalmen zijn ZOOOO mooi) en 's avonds een aanbiddingsdienst.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:01 schreef SadKingBilly het volgende:
Heel het geloof is een dwaling. Slotje.
zo goed?
Overigens, maakt het veel uit welk geloof je aanhangt? Het gaat toch allemaal over dezelfde god?
En waarom ben jij ervan overtuigd (gevaarlijke vraag aan een gelovige, die denken allemaal dat hun god de enige god is) dat het gereformeerd geloof beter / superieur is aan andere geloven?
Of vind jij dat plezier hebben (lekker kunnen zingen) en geloof niet bij elkaar horen?
de waarde zit hem in de rijkdom van de theologie. er zit zoveel kennis achter. je hebt het over honderden jaren van gereformeerd denken (wat weer voortkomt uit de RK tradities van Thomas Aquinas en St Augustine, wat weer terug gaat op oa Plato).quote:Ik vind het dus heel relevant waarom jij juist dít geloof zo waardevol vindt.
nee joh, super mooi zelfs!quote:Zoals je zult hebben begrepen ben ik zelf een overtuigd agnost (tegen atheïsme aan) maar dat wil niet zeggen dat ik de discussie niet interessant mag vinden, toch?
Ben blij dat ik beiden kenquote:Op donderdag 30 maart 2006 13:16 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Iets waar ik nog altijd verbaasd over ben.
Ook onze huidige gemeente heeft nog een boel te leren
(Maar de volgorde van de Bijbelboeken in je hoofd stampen, of de preciese volgorde van de 10 geboden, da's ook weer niet nodig)
quote:Het is niet meer dan normaal dat de jongeren aangetrokken worden door het enthousiasme wat de evangelische kerk uitdraagt. Maar daarbij moet niet uit het oog worden verloren dat een kerk ook inhoud moet hebben. Dat er een leer is, en ook belangrijk, dat je je in die leer kan vinden.
Waarom is er geen middenweg? Die beiden heeft? Ik zie uit beide richtingen schoorvoetend beweging komen die kant op. Sommige gereformeerde kerken staan soms een band toe, of een opwekkingslied. Evangelische kerken worden inhoudsvoller. Maar dat er een probleem is hier is, werd ons (freecell en ik) wel duidelijk toen we samen een kerk zochten waar we ons thuis voelden. Freecell komt uit de gereformeerd vrijgemaakte kerk. (Ik zelf ben met van alles (baptist, pinkster, hervormd) in aanraking gekomen en was niet meer kerkgaand).
Duidelijk is dat er vanuit beide richtingen nog genoeg werk te verrichten valt. Traditioneel moet meer doen met jongeren, enthousiasme, muziek en aanbidding. Evangelisch meer met Bijbelleer.
quote:Aanvulling: Ik heb in de vrijgemaakte kerk Jezus leren kennen, Hem leren liefhebben, geleerd om stille tijd te houden, je te verdiepen in de bijbel en niet klakkeloos de cathechismus te volgen.
Ik heb daar geleerd om in vertrouwen kind van God te zijn.
Ik heb in de vrijgemaakte kerk een relatie met God ontwikkeld.
Ik heb in de vrijgemaakte kerk, bij het orgel , met tranen in mijn ogen bepaalde liederen staan zingen. Ik heb in de vrijgemaakte kerk betrokkenheid meegemaakt en enthousiasme.
quote:Je ziet heel vaak dat evangelische christenen die uit de vrijgemaakte kerk komen, ongelofelijk gaan schoppen tegen alles wat met vrijgemaakten te maken heeft. Dat is mijns inziens niet goed.
genantquote:Bij mij in de gemeente weet driekwart niet wie Luther is
gelukkig weet je dat niet want je kunt niet in hun hart kijkenquote:Op donderdag 30 maart 2006 12:59 schreef Daniel1976 het volgende:
Ik ben zelf lid van levend woord gemeente rotterdam. (ergens tussen christengemeente en berea in)
En ik kom uit ned. hervormd nest.
Traditionele kerken zijn passieloos. Ik twijfel soms of die mensen wel ECHT contact hebben met God.
dat ze nergens op slaan is sowieso niet waar. dat jij niet weet waar ze op slaan is mij wel duidelijk... de tradities worden hoog gehouden om zo de invloeden van de vrijzinnigheid buiten de deur te houden, daarnaast vinden zeer veel ouderen het fantastisch mooi. ik zelf ook in meerdere mate. (daarom kan ook niet aan de vrijgemaakten wennen, die doen dingen gewoon anders)quote:Trqditionele kerken richten zich teveel op de theorie tradities die nergens op slaan en een strak stramien.
wat een speculatieve dooddoenerquote:Ik denk dat als Jezus nu leefde dat hij in de meeste kerken gewoon niet welkom zou zijn.
een totaal niet-gerechtvaardigde extrapolatie van een kenmerk van Jezusquote:Jezus was in zijn tijd nogal een oproer kraaier. En onze traditionele kerken hebben een hekel aan oproerkraaiers.
nee, het wordt wel onderbelicht. maar bij de conventies van het CWN worden mensen genezen, spreken mensen in tongen en ga zo maar door. het is er wel, maar niet veel.quote:Zalving zegeningen tongen etc zijn dingen die onomstotelijk in de bijbel staan als gift aan christenen. en de traditionele kerk negeert dat gewoon.
dat is waar, pcies mijn these. daar kunnen we toch wat aan doen in de geref. kerk?quote:Ik denk dat nieuwe christenen hunkeren naar dat persoonlijk contact met God.
En ik denk dat soulsurviver enzo je leert om echt persoonlijk contact met God te hebben.
dat lijkt me meer dan duidelijk. ik voel me niet prettig bij een kerk als de jouwe. iedereen kan alles maar roepen en je ziet dat het daarom zelfs sectarisch wordt (of dat de voorganger de gemeente oplicht zoals in Leiden). daarnaast blijf ik het niveau van preken in die kerken waar ik geweest ben tegen het genante aan vinden zitten.quote:Wat me wel opvalt is dat God voor elk soort van mensen een kerk heeft. Misschien heeft Hij daar wel zijn bedoelingen mee.
daar zit zeker wat in, maar het kan volgens mij beide in 1 gemeente.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:27 schreef het_fokschaap het volgende:
ik ben zelf altijd met m'n ouders naar een gereformeerde kerk geweest. ik denk niet dat ik nu nog kerkelijk zou zijn wanneer ik was overgestapt naar een evangelische gemeente.
het verschilt gewoon per persoon. de één houdt meer van theoretische zaken, de ander meer van doen. waar of met wie je het doet maakt niet zoveel uit lijkt me.
Hmmm, beetje jammer dat dan in diezelfde diensten 90% van de jongeren zat te slapen, een kater zat te hebben of iets dergelijks..... Dat heeft mij ook wel een beetje laten afknappen, in zo'n jongerenmentaliteit wil ik D.V. mijn kinderen liever niet laten opgroeien.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:26 schreef pmb_rug het volgende:
fantastisch verwoord.
een brok in mijn keel. DIT is wat nodig is. Doe hier nog een fantastische jeugdgroep bij en elke week een aanbiddingsavond en je hebt een fantastische gemeente (denk ik).
[..]
klopt, maar het kan ook in twee verschillende gemeenten. als je het in één gemeente wil moet er iemand het initiatief nemen natuurlijk, maar het is wel vaak zo dat er tegenstand is vanuit een deel van de gemeente omdat men het niet eens is met de manier van geloven. helaas, maar waar.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:33 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
daar zit zeker wat in, maar het kan volgens mij beide in 1 gemeente.
zoiets kost tijd en begint bij een gezegende jeugdgroep. als men daar serieus wordt en echt word aangesproken dan komt er een groter verlangen om meer van Hem te kennen. het begint bij de wortel. zomaar iets beginnen heeft idd geen zin. het is een lastig proces waar ik graag wat aan wil bijdragen!quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:35 schreef freecell het volgende:
[..]
Hmmm, beetje jammer dat dan in diezelfde diensten 90% van de jongeren zat te slapen, een kater zat te hebben of iets dergelijks..... Dat heeft mij ook wel een beetje laten afknappen, in zo'n jongerenmentaliteit wil ik D.V. mijn kinderen liever niet laten opgroeien.
Aanbiddingsavond in onze kerk hebben ze wel eens gedaan. De jongeren komen niet, die gaan zuipen....![]()
Inderdaad. Die mensen van de beeldenstorm een half millennium geleden zullen ook geen oudjes zijn geweest.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:39 schreef onemangang het volgende:
Lijkt me eigenlijk vrij logisch dat men liever gaat zitten tussen leeftijdsgenoten dan tussen de bejaarden. Je gaat ook liever naar een cafe met leeftijdsgenoten dan met oude mannen. Dus je kan je afvragen in hoeverre zo'n trend iets te maken heeft met geloof. Meer met behoefte naar sociale contacten met gelijkgestemden, lijkt me.
precies. voor mij betekent dat meer passie in het jeugdwerk van de gereformeerde kerk brengen. en het gebeurt al! maar het is een lang procesquote:Op donderdag 30 maart 2006 13:38 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
klopt, maar het kan ook in twee verschillende gemeenten. als je het in één gemeente wil moet er iemand het initiatief nemen natuurlijk, maar het is wel vaak zo dat er tegenstand is vanuit een deel van de gemeente omdat men het niet eens is met de manier van geloven. helaas, maar waar.
In de kerk van mijn ouders zit veel jeugd, in Groningen-oost (vrijgemaakt) zit héél veel jeugd.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:39 schreef onemangang het volgende:
Lijkt me eigenlijk vrij logisch dat men liever gaat zitten tussen leeftijdsgenoten dan tussen de bejaarden. Je gaat ook liever naar een cafe met leeftijdsgenoten dan met oude mannen. Dus je kan je afvragen in hoeverre zo'n trend iets te maken heeft met geloof. Meer met behoefte naar sociale contacten met gelijkgestemden, lijkt me.
mwah, er zijn heel veel jongeren in de vrijgemaakte kerk en ook in de CGK dus dat kan het probleem nou ook weer niet zijn... me dunkt. ik denk dat je het meer in de orgel vs band verschillen moet zoekenquote:Op donderdag 30 maart 2006 13:39 schreef onemangang het volgende:
Lijkt me eigenlijk vrij logisch dat men liever gaat zitten tussen leeftijdsgenoten dan tussen de bejaarden. Je gaat ook liever naar een cafe met leeftijdsgenoten dan met oude mannen. Dus je kan je afvragen in hoeverre zo'n trend iets te maken heeft met geloof. Meer met behoefte naar sociale contacten met gelijkgestemden, lijkt me.
en hoe weet je dat ? zeggen ze dat zelf ? ik vind dat een beetje eng, want dat zou betekenen dat er dus ook mensen zijn die minder dicht bij God leven en dan krijg je weer zo'n klasse-strijd.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:41 schreef freecell het volgende:
En over contact met God in de traditionele kerk: Mijn ouders zijn mensen die verschrikkelijk dicht bij God leven. Beetje het Henoch-effect. Wandelen met God...
Dat zeggen ze niet. Dat idee krijg ik gewoon van mijn schoonouders.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:45 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
en hoe weet je dat ? zeggen ze dat zelf ? ik vind dat een beetje eng, want dat zou betekenen dat er dus ook mensen zijn die minder dicht bij God leven en dan krijg je weer zo'n klasse-strijd.
Ze zijn niet gewoon aardig?quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:48 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Dat zeggen ze niet. Dat idee krijg ik gewoon van mijn schoonouders.
Je ziet dat ze in alle aspecten van hun leven met God leven (of proberen te leven)
Voor mijn ouders is God nummer één in hun leven, het is hét gespreksonderwerp (opmerking van diverse schoonzussen in het begin: kunnen ze hier alleen maar over Jezus praten?) maar wel op een natuurlijke manier.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:45 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
en hoe weet je dat ? zeggen ze dat zelf ? ik vind dat een beetje eng, want dat zou betekenen dat er dus ook mensen zijn die minder dicht bij God leven en dan krijg je weer zo'n klasse-strijd.
Dat mag best eventjes somsquote:Op donderdag 30 maart 2006 13:51 schreef MrBean het volgende:
[..]
Maar goed, ik zit een beetje offtopic te doen volgens mij.
iedereen heeft zijn eigen manier van God zoeken en met God leven. het is geen vraag van beter of slechter. We zijn allemaal net zo vergeven, je kunt niet meer of minder vergeven zijn. Maar er is wel verschil in hoeveel je God betrekt bij je dagelijkse wandel.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:45 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
en hoe weet je dat ? zeggen ze dat zelf ? ik vind dat een beetje eng, want dat zou betekenen dat er dus ook mensen zijn die minder dicht bij God leven en dan krijg je weer zo'n klasse-strijd.
Bij mijn ouders duikt nog wel eens een trompet, drumstel, viool, dwarsfluit of iets dergelijks op. Dus niet streng verboden. Het gebeurt gewoon niet vaak, eigenlijk alleen bij speciale gelegenheden.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:54 schreef thefunny het volgende:
De gereformeerde kerk is naar mijn idee een beetje ingedut door de eeuwen heen. Mensen zijn er soms zo star dat ze strak volhouden om zwarte kleren aan te trekken, omdat er ergens in de Bijbel geschreven schijnt te zijn: "Ga ik alle dag in het zwart". In de engelse bijbel is die tekst NERGENS te vinden, ook niet op die plek. Verder valt het me op dat ze allemaal zondags in de kerk netjes zingen: "Laat ons Hem loven met de trom en de luit.", terwijl een trommel in de gereformeerde kerk STRENG verboden is. In de Bijbel huppelt de koning David over de straat. Dat zie ik een gereformeerde dominee nog niet doen.
Ik ben zelf lid van een PKN gemeente.
En een trommel?quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:56 schreef freecell het volgende:
[..]
Bij mijn ouders duikt nog wel eens een trompet, drumstel, viool, dwarsfluit of iets dergelijks op. Dus niet streng verboden. Het gebeurt gewoon niet vaak, eigenlijk alleen bij speciale gelegenheden.
volgens mij heb je een nogal ouderwets beeld van gereformeerden. de zwartgekleden zijn misschien 5% dus meer uitzondering dan regel.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:54 schreef thefunny het volgende:
De gereformeerde kerk is naar mijn idee een beetje ingedut door de eeuwen heen. Mensen zijn er soms zo star dat ze strak volhouden om zwarte kleren aan te trekken, omdat er ergens in de Bijbel geschreven schijnt te zijn: "Ga ik alle dag in het zwart". In de engelse bijbel is die tekst NERGENS te vinden, ook niet op die plek.
dat is gewoonweg niet waar.quote:Verder valt het me op dat ze allemaal zondags in de kerk netjes zingen: "Laat ons Hem loven met de trom en de luit.", terwijl een trommel in de gereformeerde kerk STRENG verboden is.
dat is waar, maar ik zie zeker mogelijkheden om dit te veranderen.quote:In de Bijbel huppelt de koning David over de straat. Dat zie ik een gereformeerde dominee nog niet doen.
je zou voor de grap eens naar een CGK moeten gaan (of vrijgemaakt for that matter, grote kans dat het je alles meevalt)quote:Ik ben zelf lid van een PKN gemeente.
De laatste keer dat ik letterlijk in slaap ben gevallen in een kerk was in een PKN. Ze preekte over Patty Brard.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:54 schreef thefunny het volgende:
Ik ben zelf lid van een PKN gemeente.
Dat én én bestaat dus nog niet echt. Daar wil TS namelijk graag heen. Een kerk is een vrij log apparaat. Je krijgt niet makkelijk een hele gemeente op een nieuwe koers.quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:27 schreef One_of_the_few het volgende:
Ik denk dat een stoffige en wat norse image de mensen naar een meer vrolijke kerk brengt. Men wil niet alleen maar serieuze zware thema's. Veel ontspanne vrolijk zingen is ook eens fijn. Ik denk dus niet dat emn niet meer theologie wil. Men wil denk ik en en.
Wat had ze dan moeten doen volgens jou?quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:11 schreef freecell het volgende:
[..]
De laatste keer dat ik letterlijk in slaap ben gevallen in een kerk was in een PKN. Ze preekte over Patty Brard.
Toen zei ze:" misschien zijn hier mensen in de kerk die het gevoel hebben geen relatie te hebben met de Eeuwige."
Dus ik dacht: ze gaat iets nuttigs zeggen.
En wat zei ze? "Maar als je af en toe een kaarsje aansteekt of een goed boek leest komt het wel goed."
Toen heb ik het maar opgegeven......
Sindsdien af en toe lol als iemand een theelichtje aandoet![]()
Maar ik vond die dienst oneindig veel saaier dan een vrijgemaakte dienst.
Op Jezus wijzen! Op het belang van gebed, van bijbelstudie, van God betrekken bij je leven. Er op wijzen dat de enige redding bij Jezus vandaan komt.quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:31 schreef MrBean het volgende:
[..]
Wat had ze dan moeten doen volgens jou?
Maar op een duur weet je dat toch al?quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:39 schreef freecell het volgende:
[..]
Op Jezus wijzen! Op het belang van gebed, van bijbelstudie, van God betrekken bij je leven. Er op wijzen dat de enige redding bij Jezus vandaan komt.
Niet uit een goed boek, niet in een kaarsje.
Er zit geen kracht in een kaarsje, er is kracht bij God!
En als je een band met God wilt, dan moet je Hem daarom vragen!
Ze heeft in de hele dienst de naam van God niet één keer genoemd.
Dan kan je toch net zo goed een sjoelvereniging zijn? Of een boekenvereniging? of een kaarsjesvereniging?
Mee eens.quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:31 schreef freecell het volgende:
[..]
Dat én én bestaat dus nog niet echt. Daar wil TS namelijk graag heen. Een kerk is een vrij log apparaat. Je krijgt niet makkelijk een hele gemeente op een nieuwe koers.
maar het idiote is dat het in Amerika al gemeengoed is. veel conservatief-Amerikaanse gereformeerde kerken hebben een hele 'contemporary' benadering. Dan kun je dus EN lekker zingen (psalmen EN opwekking) en je kunt diepgang EN passie in de preek verwachten. ik ben lyrisch over die combinatie!quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:40 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Mee eens.
Totdat het en en er is zal je denk ik steeds een verschuiving zien van de ene kant naar de andere kant. men heeft behoefte aan beide maar kan maar 2 tegelijk vinden en gaat dus switchen.
ja ik niet.quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:08 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
maar het idiote is dat het in Amerika al gemeengoed is. veel conservatief-Amerikaanse gereformeerde kerken hebben een hele 'contemporary' benadering. Dan kun je dus EN lekker zingen (psalmen EN opwekking) en je kunt diepgang EN passie in de preek verwachten. ik ben lyrisch over die combinatie!
quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:39 schreef freecell het volgende:
[..]
Op Jezus wijzen! Op het belang van gebed, van bijbelstudie, van God betrekken bij je leven. Er op wijzen dat de enige redding bij Jezus vandaan komt.
Niet uit een goed boek, niet in een kaarsje.
Er zit geen kracht in een kaarsje, er is kracht bij God!
En als je een band met God wilt, dan moet je Hem daarom vragen!
Ze heeft in de hele dienst de naam van God niet één keer genoemd.
Dan kan je toch net zo goed een sjoelvereniging zijn? Of een boekenvereniging? of een kaarsjesvereniging?
ik kan me niet voorstellen dat jij ook maar 1 ervaring heb met Amerikaans-gereformeerde kerken.... (CRC bijvoorbeeld)quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:13 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
ja ik niet.
Ik heb namelijk het idee dat men in Amerika alles doet wat de voorganger predikt en dat men niet meer open staat voor ook maar enigzins kritisch denken.
dat krijg je als de meerderheid van de bevolking actief Christen is... democratie heet dat!quote:Het zet toxch tot denken dat je er alleen presidne tkan zijn als je laat blijken gelovig te zijn en veel naar de kerk gaat.
wat ik hierboven al zeg, je hebt de verkeerde kerken voor je....quote:Als ik die beelden zie van al die mensen en telkens ja lopen te knikken dan vraag ik me af en hoeverre je niet met een toneelstukje bezig bent. Diegene daar staat mee te doen he. Er zijn natuurlijk zat goede gelovigen, maar ik krijg het idee van kudde gedrag bij die beelden.
niet dus, die zoeken dus juist die happy clappy kerken opquote:Maar misschien zijn Nederlanders over het algemeen te nuchter voor dit soort dingen.
Kan niet vaak genoeg gezegd wordenquote:Op donderdag 30 maart 2006 14:40 schreef MrBean het volgende:
[..]
Maar op een duur weet je dat toch al?![]()
ik pretendeer niet objectief te zijn. voor mij was het weldegelijk een jeugddwaling. ik vind jullie verhaal ook echt wel mooi. en het heeft tot een mooi gesprek geleid wmb.quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:41 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Ik vind trouwens (naast het feit dat ik Happy Clappy kerken een tenenkrommende term vind) dat de topictitel heel negatief is tegenover evangelische kerken.
trend of jeugddwaling, alsof het overstappen van gereformeerd naar evangelisch sowieso niet goed is. Beetje subjectief.
het heeft er natuurlijk wel iets mee te maken, maar idd is het niet hetzelfde.quote:Ik bedoel, ons verhaal + redenen hebben we nu genoemd in dit topic, maar heeft volgens mij niets te maken met zowel een trend als een jeugddwaling.
het is dan ook geenszins zo bedoeld en ik ben sowieso de laatste die termen van goed en slecht zal denken wdb. natuurlijk kun je wel elementen uit een kerk bekritiseren. (zo heeft Stoorvogel nogal de neiging om zich negatief over gereformeerden en kinderdopers uit te laten, dat stel ik niet zo op prijs).quote:Op donderdag 30 maart 2006 16:19 schreef Young_David het volgende:
Je hebt wel gelijk Tara.
Evangelisch is gewoon een andere stroming. Niet beter, maar ook niet onderschikt. Ik denk dat we als kerken en als kerkgangers eerst moeten stoppen te denken in termen van goed en beter.
Ik erger me niet zo aan happy clappy ... er zit wel een kern van waarheid in en ik voel me allerminst persoonlijk aangesproken of beledigd.
Stel ik ook niet op prijs, is volgens mij gewoon schoppen tegen de vrijgemaakten (wat hij zelf vroeger ook was)quote:Op donderdag 30 maart 2006 16:32 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
het is dan ook geenszins zo bedoeld en ik ben sowieso de laatste die termen van goed en slecht zal denken wdb. natuurlijk kun je wel elementen uit een kerk bekritiseren. (zo heeft Stoorvogel nogal de neiging om zich negatief over gereformeerden en kinderdopers uit te laten, dat stel ik niet zo op prijs).
Ik ben benieuwd hoe je dat dan ziet.quote:Op donderdag 30 maart 2006 16:31 schreef pmb_rug het volgende:
het heeft er natuurlijk wel iets mee te maken, maar idd is het niet hetzelfde.
Waarom dat lijkt mij nou juist wel relevant. Is dat niet juist onderdeel van de kern van je topic?quote:Op donderdag 30 maart 2006 12:45 schreef pmb_rug het volgende:
Toch ben ik steeds meer gaan beseffen dat de gereformeerde kerk zeer waardevol is (waarom dat is vind ik ff niet zo relevant).
Ik denk dat weinig jongeren het idee hebben dat ze iets kunnen veranderen in hun eigen kerkgemeente. Zelf vraag ik me ook af - Stel dat er jongeren zijn die in de gereformeerde kerk voor een enthausiastere weg willen kiezen, zullen zij dan meestand krijgen van ouderen, die ook het bestuur vormen, of zullen die eerder conservatief zijn?quote:Ik kan er wel inkomen dat dit zo is. Op Opwekking Festival komen 2x zoveel bezoekers dan op PinkPop tijdens pinksteren, ook SoulSurvivor en de EO jongerendag blijven ongekend populair. Maar is het dan niet juist zaak om dit enthousiasme in de gereformeerde kerk te introduceren? Ik zie het mondjesmaat al gebeuren, maar het proces stagneert omdat veel jongeren weg trekken naar kerken waar ze zo lekker kunnen zingen. Waarom kiezen ze voor die makkelijke weg? Zien ze niet dat er zoveel te winnen is in de gereformeerde kerk?
Ik denk dat het moeilijk te voorspellen is welke kant het zal opgaan. Wel denk ik dat hoe dan ook de geloofsbeleving zoals die van oudsher was steeds minder draagvlak zal vinden in de nieuwere generaties.quote:Zullen alle gereformeerde kerken uiteindelijk plaatsmaken voor happy clappy kerken? of zullen de gereformeerde kerken hun theologie behouden maar qua beleving meer die kant op gaan? of zal er weinig veranderen?
Ik had het ook ovr de beelden die je op tv ziet. Wat dat betreft heb je gelijk. Het zal niet representatief zijn voor de algehele bevolking.quote:Op donderdag 30 maart 2006 15:22 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
ik kan me niet voorstellen dat jij ook maar 1 ervaring heb met Amerikaans-gereformeerde kerken.... (CRC bijvoorbeeld)
jij hebt de non-denominational churches die je op tv ziet in je hoofd... maar daar had ik het dus niet over.
[..]
dat krijg je als de meerderheid van de bevolking actief Christen is... democratie heet dat!
[..]
wat ik hierboven al zeg, je hebt de verkeerde kerken voor je....
[..]
niet dus, die zoeken dus juist die happy clappy kerken op
Welke stoorvogel bedoel je?quote:Op donderdag 30 maart 2006 16:32 schreef pmb_rug het volgende:
(zo heeft Stoorvogel nogal de neiging om zich negatief over gereformeerden en kinderdopers uit te laten, dat stel ik niet zo op prijs).
Ik weet het niet. In de 19e eeuw werd het protestantisme ook in één klap een stuk conservatiever met al die afscheidingen ... waarom zou dat niet in de toekomst kunnen gebeuren?quote:Op donderdag 30 maart 2006 16:48 schreef Alicey het volgende:
[..]
Wel denk ik dat hoe dan ook de geloofsbeleving zoals die van oudsher was steeds minder draagvlak zal vinden in de nieuwere generaties.
In de verre toekomst zou dat best mogelijk zijn. In de nabije toekomst zie ik dat echter niet echt gebeuren. Het is nu niet echt een tijd waarin conservatisme hoogtij viert..quote:Op donderdag 30 maart 2006 17:17 schreef MrBean het volgende:
[..]
Ik weet het niet. In de 19e eeuw werd het protestantisme ook in één klap een stuk conservatiever met al die afscheidingen ... waarom zou dat niet in de toekomst kunnen gebeuren?
quote:Op donderdag 30 maart 2006 14:39 schreef freecell het volgende:
Op Jezus wijzen! Op het belang van gebed, van bijbelstudie, van God betrekken bij je leven. Er op wijzen dat de enige redding bij Jezus vandaan komt.
Niet uit een goed boek, niet in een kaarsje.
Er zit geen kracht in een kaarsje, er is kracht bij God!
En als je een band met God wilt, dan moet je Hem daarom vragen!
Ze heeft in de hele dienst de naam van God niet één keer genoemd.
Dan kan je toch net zo goed een sjoelvereniging zijn? Of een boekenvereniging? of een kaarsjesvereniging?
De één denkt graag kritisch na, de ander gaat liever gemeenschappelijk zingen en dansen. De verschillende kerken verzorgen voor elke gelovige wat wils.quote:Op donderdag 30 maart 2006 19:45 schreef DennisMoore het volgende:
'k Heb me altijd hoogst ongemakkelijk gevoeld bij het happy clappy gebeuren.
Het leek meer te gaan om de show, de massa-psychologie, de handen die de lucht in moesten.
Veel mensen zullen 't echt menen, veel mensen zullen meedoen omdat het blijkbaar zo hoort.
Er lijkt zo weinig kritisch te worden nagedacht.
Tja, voor het fijne gemeenschappelijke warme gevoel kun je ook naar een voetbalwedstrijd.quote:Op donderdag 30 maart 2006 19:47 schreef het_fokschaap het volgende:
De één denkt graag kritisch na, de ander gaat liever gemeenschappelijk zingen en dansen. De verschillende kerken verzorgen voor elke gelovige wat wils.
In die strakke gereformeerde diensten wel bedoel je ....quote:Op donderdag 30 maart 2006 19:45 schreef DennisMoore het volgende:
'k Heb me altijd hoogst ongemakkelijk gevoeld bij het happy clappy gebeuren.
Het leek meer te gaan om de show, de massa-psychologie, de handen die de lucht in moesten.
Veel mensen zullen 't echt menen, veel mensen zullen meedoen omdat het blijkbaar zo hoort.
Er lijkt zo weinig kritisch te worden nagedacht.
Ook te weinig, maar wel méér.quote:Op donderdag 30 maart 2006 23:21 schreef MrBean het volgende:
In die strakke gereformeerde diensten wel bedoel je ....
vorige week was er een psalm meezing middag georganiseerd voor ex-gelovigenquote:Op donderdag 30 maart 2006 19:48 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Tja, voor het fijne gemeenschappelijke warme gevoel kun je ook naar een voetbalwedstrijd..
Ik weet niet hoor. In zo'n kerk kun je gewoon doen wat je wil. Zitten, staan, handen in de lucht of juist niet. Niemand kijkt er vreemd van op, en in mijn ogen kun je vrijer met je geloof en aanbidding omgaan dan in een strakke gereformeerde kerk.quote:Op donderdag 30 maart 2006 19:45 schreef DennisMoore het volgende:
'k Heb me altijd hoogst ongemakkelijk gevoeld bij het happy clappy gebeuren.
Het leek meer te gaan om de show, de massa-psychologie, de handen die de lucht in moesten.
Veel mensen zullen 't echt menen, veel mensen zullen meedoen omdat het blijkbaar zo hoort.
Er lijkt zo weinig kritisch te worden nagedacht.
Ik vroeg het omdat Henk Stoorvogel sinds kort hier in Zwolle in de evangelische gemeente zit en ook betrokken is bij het jongerenwerk en hem niet echt als een anti-grefo zie.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:52 schreef TARAraboemdijee het volgende:
(Oh en voor wie zich afvroeg wie/wat 'stoorvogel' was. Wim Stoorvogel is de oudste en voorganger van de Vrije Baptisten Groningen. Zijn zoon is Henk Stoorvogel, die de Vrije Baptisten van Veendam leidde.)
Het ging in dit verband specifiek over zijn vader. Van Henk Stoorvogel zou ik het niet weten.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 11:08 schreef Young_David het volgende:
[..]
Ik vroeg het omdat Henk Stoorvogel sinds kort hier in Zwolle in de evangelische gemeente zit en ook betrokken is bij het jongerenwerk en hem niet echt als een anti-grefo zie.
mee eens, daarom denk ik ook dat het veel meer in de grefo kerken zal komen.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:52 schreef TARAraboemdijee het volgende:
[..]
Ik weet niet hoor. In zo'n kerk kun je gewoon doen wat je wil. Zitten, staan, handen in de lucht of juist niet. Niemand kijkt er vreemd van op, en in mijn ogen kun je vrijer met je geloof en aanbidding omgaan dan in een strakke gereformeerde kerk.
Ik voel helemaal niet de drang om te staan omdat iedereen staat, of handen in de lucht te doen omdat iedereen dat doet.
nou, dat valt wel mee. dat komt, als het al zo is, omdat jullie 0,0 geschiedenis van denken hebben. jullie moeten het wiel zelf nog uitvinden. greformeerde kerken kunnen putten uit eeuwen van denken.quote:Daarnaast moet de bijbelgetrouwdheid van zo'n kerk ook weer niet onderschat worden. Onze oudsten weten heus wel waar ze het over hebben (om een voorbeeldje te noemen), evenals een groot gedeelte van onze gemeente. Ik denk dat juist in evangelische gemeentes meer wordt nagedacht over het geloof en een band met God dan in de gereformeerde kerken. Maarja, dat is dan weer mijn ervaring.
En let wel, er zijn altijd uitzonderingen, in beide gevallen.
ik denk dat je de 'inhoud' chronisch onderschat. 100 jaar Reformatorische wijsbegeerte!!quote:Wat ik me zat te bedenken. Ik denk dat het makkelijker is om een evangelische kerk wat inhoudsvoller te maken, dan om een protestantste kerk wat vrolijker te maken. Ik denk dat dat ook meespeelt.
quote:(Oh en voor wie zich afvroeg wie/wat 'stoorvogel' was. Wim Stoorvogel is de oudste en voorganger van de Vrije Baptisten Groningen. Zijn zoon is Henk Stoorvogel, die de Vrije Baptisten van Veendam leidde.)
alleen de oudsten ?quote:Op vrijdag 31 maart 2006 10:52 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Onze oudsten weten heus wel waar ze het over hebben
Volgens mij had ik daaronder nog een zin staan.quote:
Je snapt niet wat ik bedoel denk ik. Ik probeer aan te geven dat het geen massaal gedrag is, of hoeft te zijn. Juist in de grefo kerken heb ik WEL het gevoel dat ik een keurslijf vind. Zelfs mijn schoonmoeder heeft daar soms de neiging haar handen in de lucht te doen, maar doet het niet omdat daar uiteraard over gepraat gaat worden. Evangelische praktijken, etc.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 12:32 schreef pmb_rug het volgende:
mee eens, daarom denk ik ook dat het veel meer in de grefo kerken zal komen.
0,0 geschiedenis van denkenquote:nou, dat valt wel mee. dat komt, als het al zo is, omdat jullie 0,0 geschiedenis van denken hebben. jullie moeten het wiel zelf nog uitvinden. greformeerde kerken kunnen putten uit eeuwen van denken.
Repliceren heb ik het niet over. Kerken kunnen van elkaar leren. En een gemiddelde evangelische kerk staat daar opener voor dan een gemiddelde gereformeerde kerk. Een evangelische kerk zal eerder (als daarom gevraagd wordt) kijken naar een manier om een dienst meer inhoud te geven, dan dat een gereformeerde kerk zal kijken naar nieuwe gezangen of vrijere aanbidding. Let's face it de traditionele kerken hechten heel veel waarde aan hun tradities en het keurslijf waar ze inzitten.quote:ik denk dat je de 'inhoud' chronisch onderschat. 100 jaar Reformatorische wijsbegeerte!!
die inhoud kun je nooit repliceren. dat is een zwakte, maar ook een kracht.
Ik vind het beledigend te veronderstellen dat een Schepper van het totale universum zich druk zou maken over een wezen dat maar een fractie van de eeuwigheid behelst.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 07:07 schreef DennisMoore het volgende:
Oja, en menstruerende vrouwen zijn onrein, en mogen de kerk eigenlijk niet binnen... En iedereen die zo'n vrouw aanraakt ook, dacht ik. En ga je van varkensvlees eten ook naar de hel trouwens?.
Dergelijke regels zijn zo overduidelijk cultuurhistorisch bepaald, en waren wellicht nuttig voor een zwervend woestijnvolk in die periode, waarin structuur en orde en strikte regels noodzakelijk waren om te overleven als volk.
Het gaat om de diepere gedachte achter regels, de geest van de wet.
Ik vind het beledigend te veronderstellen dat een Schepper van het totale universum zich druk zou maken over zaterdag vs zondag. Het is maar een naampje die aan een dag gehangen wordt.
Ik vind dat eerder onvoorstelbaar dan beledigend.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 17:31 schreef MrBean het volgende:
Ik vind het beledigend te veronderstellen dat een Schepper van het totale universum zich druk zou maken over een wezen dat maar een fractie van de eeuwigheid behelst.
Waarom staat dat dan overduidelijk in de Bijbelquote:Op vrijdag 31 maart 2006 07:07 schreef DennisMoore het volgende:
Oja, en menstruerende vrouwen zijn onrein, en mogen de kerk eigenlijk niet binnen... En iedereen die zo'n vrouw aanraakt ook, dacht ik. En ga je van varkensvlees eten ook naar de hel trouwens?.
Dergelijke regels zijn zo overduidelijk cultuurhistorisch bepaald, en waren wellicht nuttig voor een zwervend woestijnvolk in die periode, waarin structuur en orde en strikte regels noodzakelijk waren om te overleven als volk.
Het gaat om de diepere gedachte achter regels, de geest van de wet.
Ik vind het beledigend te veronderstellen dat een Schepper van het totale universum zich druk zou maken over zaterdag vs zondag. Het is maar een naampje die aan een dag gehangen wordt.
Net zoals er ook overduidelijk in de Bijbel staat dat deze God de Israëlieten opdroeg om andere (woestijn)volken uit te roeien, en zuigelingen af te slachten? M.i. kun je dergelijke zaken niet blind één op één vertalen naar deze modernere samenleving.quote:Op vrijdag 31 maart 2006 22:56 schreef leesdebijbel het volgende:
Waarom staat dat dan overduidelijk in de Bijbel
Misschien is dit wat? www.adventist.nlquote:Zelf houd ik me daar graag aan..(nou ja graag..maar ik doe het).. dus weet nou niemand van jullie een kerkgenootschap die dat soort dingen ook belangrijk vindt?
quote:Het Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten (dat is de officiële naam, maar ook de kortere benaming Adventkerk wordt vaak gebruikt) is een protestantse kerk die ontstond in het midden van de negentiende eeuw.
In hun geloofsopvatting hebben zij veel gemeenschappelijk met andere christenen. Christus—zijn persoon en voorbeeld en wat Hij voor ons mensen heeft gedaan--is daarbij het brandpunt. Maar er zijn ook aspecten die specifiek zijn voor het adventisme
In de naam van de kerk zijn twee kenmerken verwoord: de zevende dag en de wederkomst van de Heer (advent). Zevende-dags adventisten vieren de zaterdag ( de bijbelse “sabbat”) van vrijdagavond tot zaterdagavond als hun wekelijkse rustdag.
De wederkomst van Christus, en een complex van gebeurtenissen dat daarmee samenhangt, wordt sterker benadrukt dan bij de meeste andere christenen het geval is. Daarom is ook dat element in de naam opgenomen.
Ik zie niet goed in hoe een Eeuwige God in wat in Zijn ogen niet meer is dan 1 keer knipperen met de ogen moet zijn ineens van massamoordaanmoediger naar een happy-hapopy-joy-joy-God verandertquote:Op vrijdag 31 maart 2006 23:18 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Net zoals er ook overduidelijk in de Bijbel staat dat deze God de Israëlieten opdroeg om andere (woestijn)volken uit te roeien, en zuigelingen af te slachten? M.i. kun je dergelijke zaken niet blind één op één vertalen naar deze modernere samenleving.
[..]
hartelijk dank!quote:Op vrijdag 31 maart 2006 23:18 schreef DennisMoore het volgende:
Misschien is dit wat? www.adventist.nl
Deze vieren de sabbat, en niet de zondag.
[..]
Jezus maakt in een confrontatie met de farizeeen korte metten met de starre houding tov de sabbat en andere wetten uit het OT (die veelal civiel zien en dus sowieso niet zo relevant meer zijn, zie het voorbeeld van de menstrueerdende vrouwen en tevens de mannen met geplette teelballen de eredienst niet mogen bijwonene... het geldt gewoon niet meer. [zoals je prima kunt lezen in oa Romeinen]). ik begrijp niet dat de dag je zoveel uitmaakt. het is een dag van bezinning en rust. je redding hangt er echt niet vanaf!quote:Op vrijdag 31 maart 2006 22:56 schreef leesdebijbel het volgende:
[..]
Waarom staat dat dan overduidelijk in de Bijbel
Zelf houd ik me daar graag aan..(nou ja graag..maar ik doe het).. dus weet nou niemand van jullie een kerkgenootschap die dat soort dingen ook belangrijk vindt?
Er zal toch vast wel een protestants genootschap zijn waar dat zo is? En ik als ex-katholiek ben niet zo thuis in al die protestantse groeperingen, dus als jullie me kunnen helpen, graag!![]()
Daar snap ik nou helemaal niks van, je wilt wel de sabbath vieren omdat dat in de bijbel staat, maar de wederkomst van Jezus "staat je niet zo aan"?quote:Op zaterdag 1 april 2006 00:50 schreef leesdebijbel het volgende:
Al staat dat idee van de wederkomst me niet zo aan..alleen God weet wanneer..maar goed, ik zal eens kijken!
ik begrijp niet dat de keuze van een partner zoveel uitmaakt. het is een kwestie van liefde en je prettig voelen, ook als de partner van je eigen geslacht is. je redding hangt er echt niet vanaf!quote:Op zaterdag 1 april 2006 14:58 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
ik begrijp niet dat de dag je zoveel uitmaakt. het is een dag van bezinning en rust. je redding hangt er echt niet vanaf!
Ik had dat ook, dat het bij de Bethel een beetje eng was. Je moet volwassen gedoopt zijn om in de hemel te komen, dat werd afgelopen zondag meerdere malen gezegd Ik was voor het eerst in Drachten wegens een grote kerkshoponderneming van mijn vriend en mij en ik had echt een paar keer het gevoel van 'waar ben ik beland'. Alles is daar zo groot, nieuw en perfect. De praiseband bijvoorbeeld was ontzettend professioneel. Maar wat gebeurt er als Bottenbley zijn werk niet meer kan doen? Volgens mij zakt deze gemeente dan als een pudding in elkaar.quote:Op donderdag 30 maart 2006 13:41 schreef freecell het volgende:
Ik heb het idee dat "de bethel" in Drachten wat raar begint te doen.
Ik weet dat het nogal schokkend is dat een evangelisch meisje dit zegt, maar ik doe het toch.
Hij heeft in zijn preken meermaals beweerd dat je niet in de hemel komt als je niet volwassen gedoopt bent of van plan bent om je volwassen te laten dopen.
Ook zegt hij dat Jezus binnen 50 jaar terugkomt, omdat hij en zijn vrouw daar een beeld over hebben gehad.
Christus zegt dat alleen God van de dag en het uur weet en dat Hij zal komen als een dief in de nacht.....
Het lijkt mij niet onwaarschijnlijk dat Hij binnen 50 jaar terugkomt, maar dat leek de eerste christenen ook waarschijnlijk
Ik vind het gewoon een beetje eng allemaal.
En over contact met God in de traditionele kerk: Mijn ouders zijn mensen die verschrikkelijk dicht bij God leven. Beetje het Henoch-effect. Wandelen met God...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |