abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_36316370
quote:
PvdA wil aanpak happy slapping

den haag/coevorden - Er moet een internetsofinummer komen, waardoor mensen die misbruik maken van internet kunnen worden opgespoord. De Kamerfractie van de PvdA vraagt minister Donner (Justitie) om dit wettelijk mogelijk te maken.

Volgens PvdA er Aleid Wolfsen moet er een eind gemaakt worden aan de trend dat jongeren vechtpartijen (happy slapping), pesterijen, roddels, scheldpartijen en vernielingen met hun mobieltje vastleggen en via internet verspreiden. "Daders zijn nu moeilijk te achterhalen, omdat ze op internet anoniem kunnen opereren. Met een internetsofinummer komt daar een eind aan. Ook wordt het gemakkelijker om vervelende filmpes van internet te laten verwijderen. Dat is nu erg moeilijk. Het veroorzaakt veel leed bij de slachtoffers", zegt Wolfsen.

De PvdA reageert op incidenten in Coevorden, Maarssen en Amsterdam, waar jongeren werden misbruikt en mishandeld, terwijl anderen dat filmden.
bron

van Kettingloos

OMG

Zeg dan meteen dat je alles op het internet wil kunnen verwijderen.. Eigen mening telt dus blijkbaar niet meer mee. Benieuwd hoeveel er dan van FOK! wordt gecensureerd..

Wel leuk is de link tussen dit, Piet-Hein 'Justice is Served' Donner, de verkiezingen in 2007 en PvdA. Dit is natuurlijk de prijs die de PvdA moet 'betalen' (want wat maakt de PvdA de privacy en de gevoelens van mensen nog uit als je dit leest) om het komende kabinet te mogen leiden..

Let op mijn woorden: De PvdA heeft nu denk ik veel partijen mee: de meeste partijen zullen dit voorstel waarschijnlijk wel steunen . En de PvdA zal de macht in 2007 grijpen. Als Partij van de Allochtonen wil ik nog wel eens zien wat voor vreemde voorstellen en/of wetten zal opleveren..

Benieuwd trouwens of je dit ook in de Volkskrant, NRC of het Telegraaf kunt vinden.. Tis nogal delicaat als je het mij vraagt namelijk
Ware Wijsheid Liefdevolle Vrede
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
pi_36316512
Nutteloos voorstel, de moeite van de discussie niet eens waard.

Technisch zo goed als niet haalbaar, ivm privacy wetgeving zal een dergelijke wet op z'n minst omstreden zijn en hoogstwaarschijnlijk veeeels te duur voor wat t doet.
Band of Fok!kers Battlefield 2 Clan
84.244.162.88:16567 - Band of Fok!kkers Battlefield 2 Ranked Public Server
pi_36316785
Slachtoffers van happyslapping hebben naar mijn mening het recht om te verlangen dat deze filmpjes van het internet worden verwijderd. De daders van happyslapping mogen van mij in alle opzichten keihard worden aangepakt en de identiteit van deze hufters mag van mij op alle mogelijke manieren achterhaald worden. Het gaat tenslotte om ernstige misdaden.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
pi_36317189
De technische kennis van Wolfsen is werkelijk om te huilen. Wat is precies het verschil tussen een ip adres en een 'internetsofinummer' en op welke manier denkt Wolfsen een dergelijk nummer te implementeren en verifiëren?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  Donald Duck held vrijdag 24 maart 2006 @ 01:32:59 #5
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_36317224
Ze willen dus dat iedereen op internet identificeerbaar is. Dit is technisch gezien zo goed als onmogelijk.
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
pi_36317233
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 01:31 schreef Monolith het volgende:
De technische kennis van Wolfsen is werkelijk om te huilen. Wat is precies het verschil tussen een ip adres en een 'internetsofinummer' en op welke manier denkt Wolfsen een dergelijk nummer te implementeren en verifiëren?
Een IPadres is niet vast Analoge inbellers krijgen iedere keer een nieuw IP adres en ook veel kabelaars en ADSLers hebben last van wisselende IP adressen. Geen waterdicht systeem dus.

Hoe Wolfsen het in denkt te gaan voeren blijft voor mij een vraag maar een manier zou zijn om iedereen bij het inloggen op internet te vragen om een naam/nummer + wachtwoord. Nadeel daarvan is dat alles eerst geverifieerd moet worden bij een centrale server en op het moment dat die server plat ligt kan niemand in Nederland het internet op Daarnaast zouden zulke dingen eenvoudig te ontwijken zijn door het gebruiken van een proxy in het buitenland, stuk trager maar voor kwaadwillenden zeker een oplossing. Conclusie, mediageilheid. Nothing more, nothing less.
Band of Fok!kers Battlefield 2 Clan
84.244.162.88:16567 - Band of Fok!kkers Battlefield 2 Ranked Public Server
pi_36317245
nou pvda dat wordt weer een stem minder hoor als jullie zo doorgaan
tssss
//Jij bent een user waar er meer van zouden moeten zijn, zhe devilll // Ik dacht dat je schreef Hitler ofzo//Huillie is mine!
  vrijdag 24 maart 2006 @ 01:37:27 #8
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_36317275
In de oppositie wil de PVDA altijd van alles.

Maar als ze eenmaal in de regering zitten gebeurt er helemaal niks.
The End Times are wild
pi_36317363
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 01:34 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Een IPadres is niet vast Analoge inbellers krijgen iedere keer een nieuw IP adres en ook veel kabelaars en ADSLers hebben last van wisselende IP adressen. Geen waterdicht systeem dus.
Nee, maar over het algemeen wel traceerbaar en dat is waar het in dit geval om gaat volgens mij.
quote:
Hoe Wolfsen het in denkt te gaan voeren blijft voor mij een vraag maar een manier zou zijn om iedereen bij het inloggen op internet te vragen om een naam/nummer + wachtwoord. Nadeel daarvan is dat alles eerst geverifieerd moet worden bij een centrale server en op het moment dat die server plat ligt kan niemand in Nederland het internet op Daarnaast zouden zulke dingen eenvoudig te ontwijken zijn door het gebruiken van een proxy in het buitenland, stuk trager maar voor kwaadwillenden zeker een oplossing. Conclusie, mediageilheid. Nothing more, nothing less.
Inderdaad. Daarbij kun je al aantekenen dat het feit dat iemand inlogt met een bepaalde naam / wachtwoord combinatie niets zegt over de identiteit van deze persoon. Iemand die gebruik maakt van dezelfde PC zou dit ook makkelijk kunnen doen. Het gebruik van proxy's is overigens meer iets dat registratie door middel van IP adressen in de weg staat. Een 'internetsofinummer' zou dit wel kunnen verhinderen, maar dan moet sprake zijn van een universele conventie en niet het simpelweg invoeren van een wetje in Nederland. Het zal dan vervolgens natuurlijk absoluut niet onmogelijk zijn om met kennis van zaken je nummer te maskeren als een ander 'internetsofinummer'.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_36317463
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 01:44 schreef Monolith het volgende:
Nee, maar over het algemeen wel traceerbaar en dat is waar het in dit geval om gaat volgens mij.
Nope, punt is dat je iemand er niet op kunt veroordelen. Wie zegt dat iemand niet toevallig mijn IP adres toegewezen heeft gekregen toen m'n modem er uit lag ?. Bewijs dat maar eens, daarnaast moet je nog bewijzen dat ik het filmpje online geplaatst heb en niet m'n zusje die met m'n telefoon aan het kloten was en me op deze wijze wilde pesten.

Een plugin maken voor in IE of Firefox gaat natuurlijk niet werken want dan wordt het gewoon niet geinstalleerd. Buitenlandse website e.d. gaan echt geen NL IP-adressen weigeren omdat een PvdA miep dat als regel instelt, kortom ik kan gewoon op internet. Dan zou je in kunnen stellen dat NL website dat wel moeten controleren maar dan werk ik via Amerikaanse proxy waardoor de NL website denkt dat ik een Amerikaan ben en krijg ik dus gewoon toegang.
-edit-
Hmm ik bedenk me net dat je dan misschien de providers verplicht moet stellen om te controleren of een dergelijke plugin geinstalleerd is voor de internetpijp opengaat.

Ik zie het al bijna gebeuren Zoals ik al aangaf: mediageilheid.
Band of Fok!kers Battlefield 2 Clan
84.244.162.88:16567 - Band of Fok!kkers Battlefield 2 Ranked Public Server
pi_36335068
Joepie, de PvdA komt weer eens met een inkopactie die praktisch gezien niet uitvoerbaar is. Wat ben ik enorm onder de indruk. Tsja, ik zie niet wat er in de huidige wetgeving "mist". Altijd leuk om de publiciteit te zoeken met je proefballon. Hoeveel gevallen van happy slapping hebben we in NL eigenlijk gehad? Is die sufknuppel van de PvdA niet juist mensen op een idee aan het brengen?
  vrijdag 24 maart 2006 @ 20:06:51 #12
121830 Kadesh
The Protectors of the Garden
pi_36338148
quote:
"Daders zijn nu moeilijk te achterhalen, omdat ze op internet anoniem kunnen opereren. Met een internetsofinummer komt daar een eind aan.
Hoi, hoi nog een identificatienummer. En natuurlijk weer een heel leger ambtenaren die dat allemaal moeten gaan controleren. Ik sta er soms werkelijk van te kijken dat de politiek het internet heeft toegestaan, burgers die massaal met elkaar kunnen comminiceren moet toch een doorn in het oog zijn van "onze" leiders.
For thirteen generations we have protected it from the unclean
pi_36339874
kut plan
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_36340383
Ik denk dat dit wel een beetje verwoord, wat er de laatste tijd allemaal gaande is in de wereld en in een stroomversnelling is geraakt sinds 11 september ons leven voorgoed veranderde.

"Every democracy should be based on active civil participation. Otherwise you find yourself ending in Totalitarianism."
Boswachtertje 2006-24-03
Ware Wijsheid Liefdevolle Vrede
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
  vrijdag 24 maart 2006 @ 21:59:18 #15
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_36341565
Er zijn pedofielen.

Dat is smerig.

Laten we iedereen een antenne in de reet proppen, even 'na het zuur komt het zoet' zeggen, en dan kunnen we die hele akelige misdaad oplossen.

En dan gaan we fijn ganzeborden.

Als dat het PvdA is van tegenwoordig, weet ik wel waar ik alvast niet op ga stemmen.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_36341662
Raar plan. Hoewel ik wel van mening ben dat verspreiders van dit soort media makkelijker aangepakt moeten kunnen worden. Zo'n GeenStijl zou zich eens voor de rechtbank moeten verantwoorden voor het doelbewust schenden van de privacy van personen. Met journalistiek heeft het iig niks te maken.
pi_36342098
PvdA
pi_36342266
Overigens mis ik even de link tussen het verwijderen van ongewenste filmpjes en een internetsofinummer. Denkt Wolfsen dat filmpjes alleen maar in Nederland gehost kunnen worden?
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  vrijdag 24 maart 2006 @ 22:23:57 #19
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_36342310
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 22:22 schreef Monolith het volgende:
Overigens mis ik even de link tussen het verwijderen van ongewenste filmpjes en een internetsofinummer. Denkt Wolfsen dat filmpjes alleen maar in Nederland gehost kunnen worden?
Gezien sommige hooggeplaatsten niet eens van Kazaa gehoord hebben, denk ik het jammerlijk genoeg van wel ja.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_36343518
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 01:51 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Nope, punt is dat je iemand er niet op kunt veroordelen. Wie zegt dat iemand niet toevallig mijn IP adres toegewezen heeft gekregen toen m'n modem er uit lag ?. Bewijs dat maar eens, daarnaast moet je nog bewijzen dat ik het filmpje online geplaatst heb en niet m'n zusje die met m'n telefoon aan het kloten was en me op deze wijze wilde pesten.
Dat is gewoon traceerbaar hoor. Op ieder moment is het na te gaan wel ip bij welk modem/mac adres etc hoort. Je bent dus zowiezo niet anoniem op internet. Dus het is een nutteloos voorstel.

Het wordt wel tijd dat zaken als happy slapping hard worden aangepakt. Het wordt tijd dat pubertjes van 16 eens leren wat wel en wat niet kan. Het wordt tijd dat die kleutertjes leren dat de wet net zo hard geldt op internet als in het echte leven.
pi_36343548
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 22:22 schreef Monolith het volgende:
Overigens mis ik even de link tussen het verwijderen van ongewenste filmpjes en een internetsofinummer. Denkt Wolfsen dat filmpjes alleen maar in Nederland gehost kunnen worden?
Wat boeit dat. Het gaat erom wie het geplaatst heeft. En ja dat is wel traceerbaar. Sterker nog ALLES is traceerbaar op het internet.
pi_36343592
Ik wil de implementatie van zo'n internetsofinummer wel eens zien...
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 23:09 schreef dazzle123 het volgende:

[..]

Wat boeit dat. Het gaat erom wie het geplaatst heeft. En ja dat is wel traceerbaar. Sterker nog ALLES is traceerbaar op het internet.
Hoe is dat traceerbaar dan? Net of een buitenlandse server die nummers gaat opslaan
Of alle providers afgaan wie er allemaal geupload heeft naar die server oid?
pi_36343724
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 23:09 schreef dazzle123 het volgende:

[..]

Wat boeit dat. Het gaat erom wie het geplaatst heeft. En ja dat is wel traceerbaar. Sterker nog ALLES is traceerbaar op het internet.
Mail een filmpje naar een blog dat vanuit de VS opereert. Zij publiceren het. Mailtje valt natuurlijk te traceren, maar de inhoud van mails zonder geldige reden controleren gaat in de rechtszaal problemen opleveren. Ik doelde niet direct op het huren van webspace die niet in Nederland gehost wordt. Bovendien was dat mijn punt niet. Het punt van die post was het ontbreken van een voordeel van een internetsofinummer.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_36343841
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 23:11 schreef 14.gif het volgende:
Ik wil de implementatie van zo'n internetsofinummer wel eens zien...
[..]

Hoe is dat traceerbaar dan? Net of een buitenlandse server die nummers gaat opslaan
Of alle providers afgaan wie er allemaal geupload heeft naar die server oid?
Nou zowiezo komen alle ip pakketjes van hier naar een willekeurig ander land langs divers routers. Als je een mailtje stuurt gaat dat mailtje via de mailserver van jouw provider naar een andere mailserver. Nou wil dat niet zeggen dat alles eenvoudig te achterhalen is maar neem van mij aan dat bepaalde instanties als de nood echt hoog is echt wel weten te achterhalen wie wat verstuurd heeft waarvandaan etc. Het is echt heel naief om te denken dat je op internet anoniem bent.

Nou kan dat allemaal wel maar daar komt wel wat meer bij kijken dan lullig vanuit je huis via je internet account het internet op gaan.
  vrijdag 24 maart 2006 @ 23:38:57 #25
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_36344158
Ik heb een idee.
Laten we het eerst internetsofinummer noemen, en dan na een jaar of 5 a 10 hernoemen naar InternetServiceBurgerNummer, net als ISBN, voor de duidelijkheid.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_36348998
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 23:38 schreef Yildiz het volgende:
Ik heb een idee.
Laten we het eerst internetsofinummer noemen, en dan na een jaar of 5 a 10 hernoemen naar InternetServiceBurgerNummer, net als ISBN, voor de duidelijkheid.
En dan?
pi_36349055
een IP adres is genoeg om iemand te identificeren. ook bij dynamische ip's is het voor providers in het geval van een abuse melding eenvoudig om dmv de logs te achterhalen wie dat IP op dat moment had. nutteloos voorstel van een niet technisch onderlegd persoon dus.
[Love] Beyond this dejection there's beauty and grace
A glorious future we long to embrace
[Rage] (PAIN!) All the time, I have waited with rage
All the time, I was promised my salvation
pi_36349257
quote:
Op vrijdag 24 maart 2006 23:23 schreef dazzle123 het volgende:
neem van mij aan dat bepaalde instanties als de nood echt hoog is echt wel weten te achterhalen wie wat verstuurd heeft waarvandaan etc. Het is echt heel naief om te denken dat je op internet anoniem bent.
Het gaat mij om het gedeelte wat voor de monitor gebeurt. Stel ik laat mn zusje een filmpje zien die ik doorgestuurd heb gekregen van een kennis, plots moet ik weg voor een telefoongesprek, m'n zusje vindt mij een eikel en gooit het filmpje online bij GeenStijl onder mijn naam.

Hoe ga je bewijzen wie van de twee het filmpje heeft geupload ? Als er geen zekerheid is van wie de dader is dan komt er ook geen veroordeling aangezien de kans op het opsluiten van een onschuldig iemand zwaarder weegt dan de kans van het opsluiten van een schuldig iemand.
Band of Fok!kers Battlefield 2 Clan
84.244.162.88:16567 - Band of Fok!kkers Battlefield 2 Ranked Public Server
  zaterdag 25 maart 2006 @ 11:00:58 #29
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_36349336
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 10:37 schreef 14.gif het volgende:

[..]

En dan?
Weet ik veel, weet jij waarom een sofinummer tegenwoordig burgerservicenummer heet?
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_36349363
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 11:00 schreef Yildiz het volgende:

[..]

Weet ik veel, weet jij waarom een sofinummer tegenwoordig burgerservicenummer heet?
Ik wist niet eens DAT het een burgerservicenummer heette
  zaterdag 25 maart 2006 @ 11:03:50 #31
138781 faberic
Ik snap er niks van
pi_36349389
"Een internetsofinummer"

Hoe ziet die n00b dat voor zich?
Op alle computers moet zeker verplicht een programma'tje worden geinstalleerd, net zoals de ID kaart. Natuurlijk wordt alleen windows ondersteund, maarja, die vandalen draaien toch niets anders.

Hardwarematig? No way....
- Als een wijs man een goede reden heeft het woord te voeren houdt hij moeiteloos een goed betoog.
- You can say that again
pi_36350242
Vreemd van de PvdA, eerst verkrachten ze het onderwijs, en daarna vinden ze het raar dat er allerlei uitwassen ontstaan. Pot verwijt de ketel.
pi_36350445
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 10:55 schreef UnleashMitch het volgende:

[..]

Het gaat mij om het gedeelte wat voor de monitor gebeurt. Stel ik laat mn zusje een filmpje zien die ik doorgestuurd heb gekregen van een kennis, plots moet ik weg voor een telefoongesprek, m'n zusje vindt mij een eikel en gooit het filmpje online bij GeenStijl onder mijn naam.

Hoe ga je bewijzen wie van de twee het filmpje heeft geupload ? Als er geen zekerheid is van wie de dader is dan komt er ook geen veroordeling aangezien de kans op het opsluiten van een onschuldig iemand zwaarder weegt dan de kans van het opsluiten van een schuldig iemand.
Alsof de rechter daar vatbaar voor gaat zijn. Als je kinderporno op je pc hebt staan wordt je ook gewoon veroordeeld. Ook als het via jouw computer wordt verspreid.

En neem het principe van honderd procent bewijs ook niet al te serieus. Rechters veroordelen vrij makkelijk zeker tegenwoordig.
pi_36350718
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 10:55 schreef UnleashMitch het volgende:

Het gaat mij om het gedeelte wat voor de monitor gebeurt. Stel ik laat mn zusje een filmpje zien die ik doorgestuurd heb gekregen van een kennis, plots moet ik weg voor een telefoongesprek, m'n zusje vindt mij een eikel en gooit het filmpje online bij GeenStijl onder mijn naam.

Hoe ga je bewijzen wie van de twee het filmpje heeft geupload ? Als er geen zekerheid is van wie de dader is dan komt er ook geen veroordeling aangezien de kans op het opsluiten van een onschuldig iemand zwaarder weegt dan de kans van het opsluiten van een schuldig iemand.
JIj stelt zelf hierboven dat jij je zus een filmpje laat zien. Het filmpje is dus door jou niet onmiddelijk verwijderd en getoond aan anderen. Daar ben JIJ verantwoordelijk voor en niemand anders.

Rechters kunnen overigens wel degelijk zonder absoluut bewijs veroordelen en in het door jou gegeven voorbeeld ben je gewoon schuldig.

Even OT: Dit voorstel is enigszins onzinnig met de daar bij de kanttekening dat het Internet zeer veel zaken faciliteert die onwenselijk zijn (zacht uitgedrukt) en dat dit vroeg of laat zal leiden tot restricties.

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 25-03-2006 12:08:42 ]
pi_36351333
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 11:54 schreef dazzle123 het volgende:
Alsof de rechter daar vatbaar voor gaat zijn. Als je kinderporno op je pc hebt staan wordt je ook gewoon veroordeeld. Ook als het via jouw computer wordt verspreid.

En neem het principe van honderd procent bewijs ook niet al te serieus. Rechters veroordelen vrij makkelijk zeker tegenwoordig.
Die zaak ging er over dat iemand met het downloaden van een grote collectie plaatjes ook kinderporno haalde. Dat bleek voor hem wel strafbaar en voor Tonino niet maar goed.

Dan praat je er dus over dat het in het bezit hebben van een happy slapping filmpje verboden wordt, dan kan je er wat mee. Als je echter alleen het verspreiden gaat verbieden dan ga je denk ik wel degelijk tegen het probleem aan lopen dat iemand anders het heeft kunnen verspreiden.
Band of Fok!kers Battlefield 2 Clan
84.244.162.88:16567 - Band of Fok!kkers Battlefield 2 Ranked Public Server
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:37:06 #36
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354047
De PvdA heeft Donner een voorstel gedaan een totale controle van iedereen op internet nog makkelijker en totalitair te maken
quote:
Er moet een internetsofinummer komen, waardoor mensen die misbruik maken van internet kunnen worden opgespoord. De Kamerfractie van de PvdA vraagt minister Donner (Justitie) om dit wettelijk mogelijk te maken.

Volgens PvdA‑er Aleid Wolfsen moet er een eind gemaakt worden aan de trend dat jongeren vechtpartijen (happy slapping), pesterijen, roddels, scheldpartijen en vernielingen met hun mobieltje vastleggen en via internet verspreiden. "Daders zijn nu moeilijk te achterhalen, omdat ze op internet anoniem kunnen opereren. Met een internetsofinummer komt daar een eind aan. Ook wordt het gemakkelijker om vervelende filmpes van internet te laten verwijderen. Dat is nu erg moeilijk. Het veroorzaakt veel leed bij de slachtoffers", zegt Wolfsen.
Bron: http://www.dvhn.nl/nieuws/noorden/article417325.ece?secId=22

De Sociaal democratische vrienden ruiken schijnbaar de overwinning in de volgende verkiezingen en beginnen maar vast met de voorbereiding van een Arbeiders en Boeren staat a la DDR.

Ik vind dit om te kotsen, de volgende stap is een RFID chip in je arm en op iedere 10 meter een scan apparaat zodat men altijd kan zien waar je bent.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354063
Je zag PvdA staan en de alarmbellen begonnen te loeien?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:39:44 #38
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354127
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:37 schreef MrBean het volgende:
Je zag PvdA staan en de alarmbellen begonnen te loeien?
Jij zag PvdA staan en je moest zeiken ipv inhoudelijk te reageren?
Vind jij dit een goed idee? Mij is het schijtegaal wie met dit idee was gekomen, ik ben er tegen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354130
Het is meer onwetendheid dan al dat demoniserende gedoe in de OP. Er is immers al een IP-adres. Internetsofinummer lijkt me een beetje overbodig.

Of heeft Pietverdriet voor het fenomeen IP-adres ook al iets DDR'achtigs aan te merken wat slaat als een tang op een varken?
pi_36354154
quote:
Ik vind dit om te kotsen, de volgende stap is een RFID chip in je arm en op iedere 10 meter een scan apparaat zodat men altijd kan zien waar je bent.
Waar zie je die volgende stap?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:41:29 #41
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354168
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:39 schreef MrBean het volgende:
Het is meer onwetendheid dan al dat demoniserende gedoe in de OP. Er is immers al een IP-adres. Internetsofinummer lijkt me een beetje overbodig.

Of heeft Pietverdriet voor het fenomeen IP-adres ook al iets DDR'achtigs aan te merken wat slaat als een tang op een varken?
Het gaat niet om hoe je de mensen op internet in de gaten wilt houden, maar dat men dat wil.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354182
Is er al duidelijkheid over de implementatie hiervan
pi_36354222
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:41 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Het gaat niet om hoe je de mensen op internet in de gaten wilt houden, maar dat men dat wil.
Kinderpornoboeren wil ik graag in de gaten houden. Terroristen met een MSN-groep wil ik graag in de gaten houden. Pubers die andere pubers afpersen en treiteren wil ik graag in de gaten houden.

En dat is DDR?
pi_36354266
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:42 schreef 14.gif het volgende:
Is er al duidelijkheid over de implementatie hiervan
Lijkt me niet.

Dat is de reden dat ik het een suf idee vindt. Gewoon maar wat roepen, zonder te weten hoe je het uit gaat voeren.
pi_36354283
Valt het plaatsen van zelf gemaakte filmpjes op internet trouwens niet onder de persvrijheid? Je legt een gebeurtenis vast en zet die op internet. Dat kan een pijnlijke gebeurtenis zijn (maar dat is de oorlog in Irak ook) maar ik zie niet in waarom die vrijheid daar dan onder zou moeten lijden.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:45:58 #46
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354288
De PvdA is trouwens zwaar hypocriet, aan de ene kant persenteerd men zich op hun website en in hun communicatie naar de kiezer toe op deze manier, dat men tegen de wet bewaarplicht is:
http://tinyurl.com/jjpx5
Maar aan de andere kan geen ruchtbaarheid geven aan dit soort voorstellen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:49:11 #47
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354363
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:44 schreef MrBean het volgende:

[..]

Kinderpornoboeren wil ik graag in de gaten houden. Terroristen met een MSN-groep wil ik graag in de gaten houden. Pubers die andere pubers afpersen en treiteren wil ik graag in de gaten houden.

En dat is DDR?
Euh, ja, dat gaat behoorlijk in die richting.
want laten we wel zijn, je wilt iedereen in de gaten houden met het excuus dat je terroristen wilt aanpakken, maar hoeveel mensen zijn er de laatste 25 jaar aan terrorisme gestorven in NL?
Ik denk dat slecht ventileren meer doden per jaar kost, dan als alle terroristen sinds de tweede wereldoorlog in Nederland.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354374
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:44 schreef MrBean het volgende:

[..]

Kinderpornoboeren wil ik graag in de gaten houden. Terroristen met een MSN-groep wil ik graag in de gaten houden. Pubers die andere pubers afpersen en treiteren wil ik graag in de gaten houden.

En dat is DDR?
Neen. Het is wél DDR dat je alvast al je burgers dwingt DNA af te staan, zodat je zo makkelijk kan opsporen.
pi_36354378
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:45 schreef Pietverdriet het volgende:
De PvdA is trouwens zwaar hypocriet, aan de ene kant persenteerd men zich op hun website en in hun communicatie naar de kiezer toe op deze manier, dat men tegen de wet bewaarplicht is:
http://tinyurl.com/jjpx5
Maar aan de andere kan geen ruchtbaarheid geven aan dit soort voorstellen.
Dom dat ze er tegen zijn.
pi_36354390
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:49 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Neen. Het is wél DDR dat je alvast al je burgers dwingt DNA af te staan, zodat je zo makkelijk kan opsporen.
Fantastisch plan. Gelijk invoeren.
pi_36354404
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:49 schreef MrBean het volgende:

[..]

Dom dat ze er tegen zijn.
Waarom? Jij voelt je prettig in een staat waarin de stasi actief is? Dat alles om miniscule prbleempjes te voorkomen? Zou dat niet een beetje disproportioneel zijn?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:51:38 #52
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354409
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:49 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Neen. Het is wél DDR dat je alvast al je burgers dwingt DNA af te staan, zodat je zo makkelijk kan opsporen.
Iets wat men maar wat graag wil invoeren bij justitie.
Net als van iedereen een dossier aanleggen, met wie men belt, surfgedrag, mail, messaging, door wie men gebeld wordt. (Wet bewaarplicht)
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354504
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:50 schreef MrBean het volgende:

[..]

Fantastisch plan. Gelijk invoeren.
DAt meen je toch niet? De staat heeft daar niets mee te amken m.i., en daarbij vertrouw ik de staat ook niet voldoende om al die gegevens af te staan. Doe maar niet dus. Als ze me verdenken van een misdrijf, dan komen ze maar langs, maar niet eerder.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:55:42 #54
125364 Tafkahs
Stadsnomade
pi_36354507
Ik denk dat Aleid Wolfsen een hele fatsoenlijke handreiking doet naar Donner. Donner wil namelijk alles gewoon maar vastleggen. Dat Internet is allang geen Power to the people meer waarmee het is opgezet..
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje :')
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
pi_36354536
pi_36354544
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:51 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Iets wat men maar wat graag wil invoeren bij justitie.
Net als van iedereen een dossier aanleggen, met wie men belt, surfgedrag, mail, messaging, door wie men gebeld wordt. (Wet bewaarplicht)
Klopt. Ik vind dat eng, correctie heel eng.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:57:32 #57
44470 ErikT
Lekker PSV!
pi_36354553
De PvdA is wel lekker bezig zeg. Weer zo'n debiel idee. Zitten daar überhaupt nog mensen met hersens?
Yeah, well, that's just, like, your opinion, man.
3 weken sterren kijken in augustus: www.iayc.org
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:57:53 #58
125364 Tafkahs
Stadsnomade
pi_36354559
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:56 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[afbeelding]


Geniaal!
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje :')
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:58:16 #59
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36354571
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:37 schreef Pietverdriet het volgende:

De Sociaal democratische vrienden ruiken schijnbaar de overwinning in de volgende verkiezingen en beginnen maar vast met de voorbereiding van een Arbeiders en Boeren staat a la DDR.
blah blah blah

Wordt onderhand vermoeiend dat soort gelul. Maar dat zit er bij jou echt stevig ingerost.

Enniewee... kut plan natuurlijk.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_36354578
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:57 schreef ErikT het volgende:
De PvdA is wel lekker bezig zeg. Weer zo'n debiel idee. Zitten daar überhaupt nog mensen met hersens?
Wat vind je van de wet bewaarplicht?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 14:59:11 #61
44470 ErikT
Lekker PSV!
pi_36354603
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:58 schreef MrBean het volgende:

[..]

Wat vind je van de wet bewaarplicht?
Wat denk je dat ik daarvan vind?
Yeah, well, that's just, like, your opinion, man.
3 weken sterren kijken in augustus: www.iayc.org
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:00:05 #62
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36354626
Wat denk je dat hij denkt dat je daar van vindt?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_36354638
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:00 schreef Pappie_Culo het volgende:
Wat denk je dat hij denkt dat je daar van vindt?
Wat denk je dat hij denkt dat hij denkt dat hij daar van vindt?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:00:53 #64
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36354648
heb ik nog niet over nagedacht eigenlijk
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:03:54 #65
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354719
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:58 schreef MrBean het volgende:

[..]

Wat vind je van de wet bewaarplicht?
Uitermate slecht.
Indien de politie in Nederland zich nu eens gewoon bezig hield met politiewerk volgens het boekje en justitie geboefte insloot ipv draai te deuren met ze dan had NL een stuk lagere criminaliteit dan het nu heeft.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354722
ah, weer zo'n geniaal plan van de PvdA
you and I ain't done Zeke!
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:04:28 #67
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36354740
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:03 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Uitermate slecht.
Indien de politie in Nederland zich nu eens gewoon bezig hield met politiewerk volgens het boekje en justitie geboefte insloot ipv draai te deuren met ze dan had NL een stuk lagere criminaliteit dan het nu heeft.
waar baseer je dat op piet? je lult als een kip zonder kop, as usual.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:06:16 #68
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354783
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:04 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

waar baseer je dat op piet? je lult als een kip zonder kop, as usual.
Waar baseer ik wat op?
Dat we in NL een probleem hebben met draaideur criminaliteit?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354794
Ah, weer iemand met een big brother-obsessie. Die anonimiteit op het internet heeft wat mij betreft al lang genoeg geduurd, het is gevaarlijk en als op deze manier misbruik kan worden aangepakt dan kan ik dat alleen maar toejuichen. En dat heeft niets met 1984-achtige taferelen te maken, maar met niet langer achter de feiten aanlopen en iets aanpakken voordat het uit de perken loopt, iets waar we eigenlijk al te laat mee zijn.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:07:56 #70
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36354830
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:06 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Waar baseer ik wat op?
Dat we in NL een probleem hebben met draaideur criminaliteit?
Kan ik nog een stukje in meegaan. Maar dan ben je nog helemaal nergens. Moeten we iedereen keihard aanpakken, zonder verder te kijken naar iemands verdere kansen, potentie, etc?

Denk je dat de maatschappij daarmee geholpen is?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:08:25 #71
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36354850
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:06 schreef Croupouque het volgende:
Ah, weer iemand met een big brother-obsessie. Die anonimiteit op het internet heeft wat mij betreft al lang genoeg geduurd, het is gevaarlijk en als op deze manier misbruik kan worden aangepakt dan kan ik dat alleen maar toejuichen. En dat heeft niets met 1984-achtige taferelen te maken, maar met niet langer achter de feiten aanlopen en iets aanpakken voordat het uit de perken loopt, iets waar we eigenlijk al te laat mee zijn.
Wat is er precies uit de perken (?) gelopen?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_36354868
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:03 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Uitermate slecht.
Indien de politie in Nederland zich nu eens gewoon bezig hield met politiewerk volgens het boekje en justitie geboefte insloot ipv draai te deuren met ze dan had NL een stuk lagere criminaliteit dan het nu heeft.
Het hoeft niet óf óf. Het kan ook én én.
pi_36354881
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:08 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

Wat is er precies uit de perken (?) gelopen?
Inderdaad, ik zie het probleem ook niet
pi_36354911
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:04 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

waar baseer je dat op piet? je lult als een kip zonder kop, as usual.
Hij heeft gelijk. De oplospercentages (ja zelfs van fietsendiefstallen (die zijn in Nl 0%)) liggen bv in Nordrhein Westfalen véél hoger, met zelfde inwoneraantal, zelfde budget en zelfde urbanisatie. Rara hoe komt dat.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:11:06 #75
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354928
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:09 schreef MrBean het volgende:

[..]

Het hoeft niet óf óf. Het kan ook én én.
Iets wat jij zo te lezen toejuicht, een staat met totale controle over haar burgers.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354949
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:10 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Hij heeft gelijk. De oplospercentages (ja zelfs van fietsendiefstallen (die zijn in Nl 0%)) liggen bv in Nordrhein Westfalen véél hoger, met zelfde inwoneraantal, zelfde budget en zelfde urbanisatie. Rara hoe komt dat.
Duitsers zitten niet zo te mieren over privacy.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:11:59 #77
87680 Mirel
Mirel wil een bongophone.
pi_36354951
Dat is hetzelfde als camera's in elke hoek in elke plek plaatsen, ook in je eigen huis. (weg privacy, netzoals op het inet mocht het gaan gebeuren)
When all else fails, you always have delusion.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:12:34 #78
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354964
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:06 schreef Croupouque het volgende:
Ah, weer iemand met een big brother-obsessie. Die anonimiteit op het internet heeft wat mij betreft al lang genoeg geduurd, het is gevaarlijk en als op deze manier misbruik kan worden aangepakt dan kan ik dat alleen maar toejuichen. En dat heeft niets met 1984-achtige taferelen te maken, maar met niet langer achter de feiten aanlopen en iets aanpakken voordat het uit de perken loopt, iets waar we eigenlijk al te laat mee zijn.
Wat is waar uit de hand gelopen?
Hoeveel doden zijn er gevallen de afgelopen jaren door internet in NL?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354972
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:11 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Iets wat jij zo te lezen toejuicht, een staat met totale controle over haar burgers.
Een staat met controle over haar burgers lijkt me wel fijn ja. Anders kun je de staat ook wel opdoeken, als ze niets te vertellen heeft.

Totale controle verzin je er zelf bij.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:13:11 #80
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36354977
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:11 schreef MrBean het volgende:

[..]

Duitsers zitten niet zo te mieren over privacy.
Vele malen meer als in NL
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36354983
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:08 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

Wat is er precies uit de perken (?) gelopen?
Dat bij wijze van spreken iedereen de beschikking kan hebben over kinderporno, bumfights-filmpjes en 'noem ze verder maar op'-plaatjes vind ik een goed voorbeeld van een medium waarvan de gevaren te lang niet serieus zijn genomen.
pi_36355006
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:13 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Vele malen meer als in NL
Dan heb ik het fout, want dat weet jij beter dan ik.

(niet sarcastisch)
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:14:21 #83
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36355009
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:10 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Hij heeft gelijk. De oplospercentages (ja zelfs van fietsendiefstallen (die zijn in Nl 0%)) liggen bv in Nordrhein Westfalen véél hoger, met zelfde inwoneraantal, zelfde budget en zelfde urbanisatie. Rara hoe komt dat.
Je hoort mij niet zeggen dat alles perfect functioneert, maar dat domme gelul van mensen dat we iedereen die wat verkeerd doet keihard moeten aanpakken dat ken ik nou wel weer.

Ik heb m'n vraagtekens mbt efficientie, effectiviteit en maatschappelijke wenselijkheid. Jammer genoeg kijken een hoop mensen gewoon niet verder dan hun brave neusje lang is. Ze weten niet beter dan dat iemand die wat verkeerd doet een crimineel is die liefst een spuitje zou krijgen.

Ik zou zeggen haal dat bord voor je kop vandaan.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_36355026
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:13 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Dat bij wijze van spreken iedereen de beschikking kan hebben over kinderporno, bumfights-filmpjes en 'noem ze verder maar op'-plaatjes vind ik een goed voorbeeld van een medium waarvan de gevaren te lang niet serieus zijn genomen.
Dingen als ogrish en rotten.com .
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:15:10 #85
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355031
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:13 schreef MrBean het volgende:

[..]

Een staat met controle over haar burgers lijkt me wel fijn ja. Anders kun je de staat ook wel opdoeken, als ze niets te vertellen heeft.

Totale controle verzin je er zelf bij.
Nee, ik lees dat jij voor een DNA bank bent, voor de wet bewaarplicht, voor toegangscontrole en een extra internetidentiteitscontrole.
Das aardig in de richting van totalitaire controle, brilsmurf
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355041
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:14 schreef MrBean het volgende:

[..]

Dingen als ogrish en rotten.com .
Dat moet natuurlijk gewoon kunnen, of het gezond is weet ik alleen niet.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:16:05 #87
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36355057
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:13 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Dat bij wijze van spreken
Hier kunnen we al stoppen
quote:
iedereen de beschikking kan hebben over kinderporno, bumfights-filmpjes en 'noem ze verder maar op'-plaatjes vind ik een goed voorbeeld van een medium waarvan de gevaren te lang niet serieus zijn genomen.
Ik zie niet in wat het 'kunnen beschikken over' voor probleem is. Het is misschien moreel gezien niet zo wenselijk, maar de daadwerkelijke schade lijkt me alleszins mee te vallen.

Of weet jij meer?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:17:15 #88
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355086
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:14 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

Je hoort mij niet zeggen dat alles perfect functioneert, maar dat domme gelul van mensen dat we iedereen die wat verkeerd doet keihard moeten aanpakken dat ken ik nou wel weer.

Ik heb m'n vraagtekens mbt efficientie, effectiviteit en maatschappelijke wenselijkheid. Jammer genoeg kijken een hoop mensen gewoon niet verder dan hun brave neusje lang is. Ze weten niet beter dan dat iemand die wat verkeerd doet een crimineel is die liefst een spuitje zou krijgen.

Ik zou zeggen haal dat bord voor je kop vandaan.
Begin een winkel in een binnenstad, en ervaar het genot van winkeldiefstal, draaideurcriminelen en de efficientie van justitie
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355089
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:13 schreef Croupouque het volgende:
Dat bij wijze van spreken iedereen de beschikking kan hebben over kinderporno, bumfights-filmpjes en 'noem ze verder maar op'-plaatjes vind ik een goed voorbeeld van een medium waarvan de gevaren te lang niet serieus zijn genomen.
Je moet de strafbare feiten aanpakken, niet de beelden er van. Of althans die hebben een veel lagere prioriteit in mijn ogen.
pi_36355094
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:16 schreef Pappie_Culo het volgende:
(...)maar de daadwerkelijke schade lijkt me alleszins mee te vallen.

Of weet jij meer?
Nee, kindermisbruik en exploitatie daarvan is uiteraard voor niemand schadelijk, hoe kom ik daar toch bij?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:17:54 #91
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36355101
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:56 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[afbeelding]
Matthias Giessen!
Meer waard dan dat hele vod dat er elke week omheen zit.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:18:11 #92
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355109
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:14 schreef MrBean het volgende:

[..]

Dingen als ogrish en rotten.com .
Jij surft dus naar dat soort site´s
Daarmee geef je ze bestaansrecht.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:19:10 #93
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355132
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:17 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Nee, kindermisbruik en exploitatie daarvan is uiteraard voor niemand schadelijk, hoe kom ik daar toch bij?
Ik geef je één woord: Tonino
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355136
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:18 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Jij surft dus naar dat soort site´s
Daarmee geef je ze bestaansrecht.
Ik weet van de holocaust.
Ik ben een nazi.

Overigens heeft Croupouqe wel gelijk, dat soort dingen kun je natuurlijk niet verbieden. Maar het zou wel mooi zijn als je het gezicht kon zien van de mensen achter zulke foto's.
pi_36355139
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:17 schreef Steijn het volgende:

[..]

Je moet de strafbare feiten aanpakken, niet de beelden er van. Of althans die hebben een veel lagere prioriteit in mijn ogen.
Natuurlijk, maar vergeet niet dat zolang er vraag blijft naar dat soort afbeeldingen of filmpjes en zolang deze gemakkelijk te verkijgen zijn er altijd personen zijn die het aanbieden en dus ook produceren.
pi_36355178
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:19 schreef Croupouque het volgende:
Natuurlijk, maar vergeet niet dat zolang er vraag blijft naar dat soort afbeeldingen of filmpjes en zolang deze gemakkelijk te verkijgen zijn er altijd personen zijn die het aanbieden en dus ook produceren.
En die vraag vervalt met deze aanpak?
pi_36355196
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:14 schreef Pappie_Culo het volgende:

[..]

Je hoort mij niet zeggen dat alles perfect functioneert, maar dat domme gelul van mensen dat we iedereen die wat verkeerd doet keihard moeten aanpakken dat ken ik nou wel weer.

Ik heb m'n vraagtekens mbt efficientie, effectiviteit en maatschappelijke wenselijkheid. Jammer genoeg kijken een hoop mensen gewoon niet verder dan hun brave neusje lang is. Ze weten niet beter dan dat iemand die wat verkeerd doet een crimineel is die liefst een spuitje zou krijgen.

Ik zou zeggen haal dat bord voor je kop vandaan.
Als er is ingebroken bij je, behoort in flink wat gemeenten (Amsterdam bv) een huisbezoek van de politie tot de onmogelijkheden, aangifte kan je over een week doen (tijdens kantooruren uiteraard). Dat heeft blijkbaar geen prioriteit. Het zal dan ook niet verbazen dat dat soort zaken amper wordt opgelost. Is je fiets gestolen, dan lachen ze je weg op het politiebureau (ok, ze maken wel even een pvtje op, maar doen daar niets mee). Dat is een heel verkeerde instelling.
pi_36355214
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:19 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ik geef je één woord: Tonino
Een woord in de vorm van een argument zou ook wel prettig zijn.
Ik vind het paranoïde gewauwel van de bovenste plank, maar misschien ben je wel ergens bang voor.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:22:24 #99
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355221
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:19 schreef MrBean het volgende:

[..]

Ik weet van de holocaust.
Ik ben een nazi.
Nee, je begrijpt het niet.
Je bent als een oud collega van me, die iedere keer zijn walging uitsprak over sex op TV en precies wist wat hem stoorde aan welke programma´s. MAW, Hij keek ze allemaal.
Dit soort sites is als commerciele TV programma´s. Als niemand er naar kijkt zijn ze zo weg.
Jij kijkt ernaar.
quote:
Overigens heeft Croupouqe wel gelijk, dat soort dingen kun je natuurlijk niet verbieden. Maar het zou wel mooi zijn als je het gezicht kon zien van de mensen achter zulke foto's.
De sites op zich zijn je niet walgelijk genoeg?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355285
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:22 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nee, je begrijpt het niet.
Je bent als een oud collega van me, die iedere keer zijn walging uitsprak over sex op TV en precies wist wat hem stoorde aan welke programma´s. MAW, Hij keek ze allemaal.
Dit soort sites is als commerciele TV programma´s. Als niemand er naar kijkt zijn ze zo weg.
Jij kijkt ernaar.
Dan heb je het verkeerd.
quote:
De sites op zich zijn je niet walgelijk genoeg?
Jawel. Daarom juist.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:24:45 #101
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36355296
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:17 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Nee, kindermisbruik en exploitatie daarvan is uiteraard voor niemand schadelijk, hoe kom ik daar toch bij?
hadden we niet voor internet

Kruip lekker terug onder die steen alsjeblieft.
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:17 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Begin een winkel in een binnenstad, en ervaar het genot van winkeldiefstal, draaideurcriminelen en de efficientie van justitie
Vind je dat zelf een inhoudelijk sterke reactie op wat ik zei?

Beetje off topic wellicht, maar hoe dacht jij hier wat aan te gaan doen dan?
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:24:50 #102
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355302
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:22 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Een woord in de vorm van een argument zou ook wel prettig zijn.
Ik vind het paranoïde gewauwel van de bovenste plank, maar misschien ben je wel ergens bang voor.
Ja, ik ben bang voor een grenzeloos vertrouwen in een alles controlerende staat, omdat dit leid naar het einde van alle vrijheid en een staat a la DDR.
Ik geloof niet in een justitie die zegt wat tegen Kinderporno te willen doen maar Iemand als Tonino daar niet voor vervolgt.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355392
Laten we onderscheid maken tussen zaken waarvan het verspreiden opzich al strafbaar is en zaken waarvan het verspreiden alleen walgelijk is. Voor de eerste catagorie heb je als handvat om het aan te pakken het strafrecht met bijbehorende bevoegdheden. Voor wat betreft de tweedee catagorie moet je je afvragen of dat je alles wat je walgelijk vind ook gelijk moet verbieden. Als je het walgelijk vindt kijk er dan gewoon niet naar. Dan is dat probleem ook meteen opgelost.

Kortom ik zie het 'nieuwe feit' niet zo en ik zie dus ook de noodzaak niet er nieuw beleid op te gaan maken.
pi_36355422
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:24 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ja, ik ben bang voor een grenzeloos vertrouwen in een alles controlerende staat, omdat dit leid naar het einde van alle vrijheid en een staat a la DDR.
Ik geloof niet in een justitie die zegt wat tegen Kinderporno te willen doen maar Iemand als Tonino daar niet voor vervolgt.
Tonino was al genoeg gestraft natuurlijk omdat dit bekend raakte, nog wel bij de commercielen
pi_36355426
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:21 schreef Steijn het volgende:

[..]

En die vraag vervalt met deze aanpak?
Dat lijkt me niet, hè.
Je hebt gelijk, misschien moeten we cocaïne en heroïne dan ook maar zonder leeftijdsgrens in supermarkten verkopen. De vraag blijft toch altijd hetzelfde en een productiestijging ligt dan ook niet in de verwachting.

Dat ergens een vraag naar is wil niet zeggen dat je niets moet doen om de toegang tot het aanbod moeilijker te maken.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:31:58 #106
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36355512
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:29 schreef Croupouque het volgende:

[..]

Dat lijkt me niet, hè.
Je hebt gelijk, misschien moeten we cocaïne en heroïne dan ook maar zonder leeftijdsgrens in supermarkten verkopen. De vraag blijft toch altijd hetzelfde en een productiestijging ligt dan ook niet in de verwachting.

Dat ergens een vraag naar is wil niet zeggen dat je niets moet doen om de toegang tot het aanbod moeilijker te maken.
Blah blah blah

Gaat er om dat ik graag 'anoniem' (als ik dat wil) mijn mening over dingen wil kunnen geven, sites bezoeken e.d.

De remedie staat gewoon niet in verhouding tot de ernst van de kwaal.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:33:49 #107
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355560
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:31 schreef Pappie_Culo het volgende:

#
Gaat er om dat ik graag 'anoniem' (als ik dat wil) mijn mening over dingen wil kunnen geven, sites bezoeken e.d.
Juist, zoals je ook een vrijheid van vergaderen hebt.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355594
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:29 schreef Croupouque het volgende:
Dat lijkt me niet, hè.
Je hebt gelijk, misschien moeten we cocaïne en heroïne dan ook maar zonder leeftijdsgrens in supermarkten verkopen. De vraag blijft toch altijd hetzelfde en een productiestijging ligt dan ook niet in de verwachting.
Nee het is verboden om drugs te verhandelen. Een filmpje van een gevecht op internet zetten is dat niet, daarvan zijn alleen de daders strafbaar, niet de boodschapper. Walging alleen vind ik geen grond om zaken zomaar te gaan verwijderen en te gaan controleren. Bovendien als het niet strafbaar is heb je nog niks aan die controle dan ontbreekt immers de grond om iemand te straffen. Zeker Wolfsen zou dat toch moeten weten als voormalig rechter.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:39:23 #109
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355696
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:35 schreef Steijn het volgende:

[..]

Nee het is verboden om drugs te verhandelen. Een filmpje van een gevecht op internet zetten is dat niet, daarvan zijn alleen de daders strafbaar, niet de boodschapper. Walging alleen vind ik geen grond om zaken zomaar te gaan verwijderen en te gaan controleren. Bovendien als het niet strafbaar is heb je nog niks aan die controle dan ontbreekt immers de grond om iemand te straffen. Zeker Wolfsen zou dat toch moeten weten als voormalig rechter.
Het is typisch.
Een TV zender mag alle nieuwsbeelden uitzenden, maar je mag niet vastleggen wat er op school gebeurt en op internet zetten.
Als boris becker zich laat pijpen en de dame bevrucht zichzelf daarmee en krijgt een kind is dat hét topic in de meeste journaals. Als een uitgezakte dame zich op straat laat neuken door een student moeten de foto´s daarvan van internet verwijderd.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36355805
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:39 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Het is typisch.
Een TV zender mag alle nieuwsbeelden uitzenden, maar je mag niet vastleggen wat er op school gebeurt en op internet zetten.
Als boris becker zich laat pijpen en de dame bevrucht zichzelf daarmee en krijgt een kind is dat hét topic in de meeste journaals. Als een uitgezakte dame zich op straat laat neuken door een student moeten de foto´s daarvan van internet verwijderd.
Er is een klein verschil: de persvrijheid geldt alleen voor de pers. Of je dat een relevant onderscheid vindt is vers twee.
pi_36355807
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:35 schreef Steijn het volgende:

[..]

Nee het is verboden om drugs te verhandelen. Een filmpje van een gevecht op internet zetten is dat niet, daarvan zijn alleen de daders strafbaar, niet de boodschapper. Walging alleen vind ik geen grond om zaken zomaar te gaan verwijderen en te gaan controleren. Bovendien als het niet strafbaar is heb je nog niks aan die controle dan ontbreekt immers de grond om iemand te straffen. Zeker Wolfsen zou dat toch moeten weten als voormalig rechter.
In het geval van die vechtpartij zijn daad en boodschap toch moeilijk gescheiden van elkaar te zien, de boodschapper is de dader. Ook al deelt hij zelf geen klappen uit, hij moedigt de boel aan om een zo spectaculair mogelijk filmpje te maken. Op het moment dat hij dit op het internet zet valt deze last niet van hem af en is hij niet slechts een boodschapper zoals een journalist dat kan zijn.
pi_36355841
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:37 schreef Pietverdriet het volgende:
De PvdA heeft Donner een voorstel gedaan een totale controle van iedereen op internet nog makkelijker en totalitair te maken
[..]

Bron: http://www.dvhn.nl/nieuws/noorden/article417325.ece?secId=22

De Sociaal democratische vrienden ruiken schijnbaar de overwinning in de volgende verkiezingen en beginnen maar vast met de voorbereiding van een Arbeiders en Boeren staat a la DDR.

Ik vind dit om te kotsen, de volgende stap is een RFID chip in je arm en op iedere 10 meter een scan apparaat zodat men altijd kan zien waar je bent.
Als je gepest wordt via de msn, dan zet je de msn toch uit. En dan stuur je die pester toch een e-mailbom.
Wordt nog aan gewerkt......
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:45:47 #113
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_36355844
Mijn god, de politieke internetn00bs zijn weer eens bezig.
pi_36355849
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:43 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Er is een klein verschil: de persvrijheid geldt alleen voor de pers. Of je dat een relevant onderscheid vindt is vers twee.
Wanneer is iets pers?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:46:50 #115
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355870
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:43 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Er is een klein verschil: de persvrijheid geldt alleen voor de pers.
Oeh, je wilt dus de vrijheid van drukpers, ofwel de persvrijheid alleen geven aan de goedgekeurde pers, das héél erg DDR denken.
Als je een schoolkrant hebt, of een website, dat is allemaal persvrijheid en vrijheid van meningsuiting.
quote:
Of je dat een relevant onderscheid vindt is vers twee.
Nee, daar zie ik geen verschil tussen, anders zou je ook iedereen een politieke mening kunnen gaan verbieden buiten de partij(en)
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:47:58 #116
72039 Pappie_Culo
Spelen is leuk
pi_36355898
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:43 schreef Croupouque het volgende:

[..]

In het geval van die vechtpartij zijn daad en boodschap toch moeilijk gescheiden van elkaar te zien, de boodschapper is de dader. Ook al deelt hij zelf geen klappen uit, hij moedigt de boel aan om een zo spectaculair mogelijk filmpje te maken. Op het moment dat hij dit op het internet zet valt deze last niet van hem af en is hij niet slechts een boodschapper zoals een journalist dat kan zijn.
en zo gaat dat altijd?

Oh nee, er is iets gebeurd en breed uitgemeten in de pers en jij vormt een hapklare mening op basis van dit gebeuren.

Hoe dom van mij

Het draait allemaal om modeverschijnsels. Als je geen happy-slap filmpjes op internet kunt zetten ga je lekker poten-rammen ofzo. Het medium op zich heeft met de criminele handelingen werkelijk geen moer te maken.
Dance into the fire, to fatal sounds of broken dreams...
pi_36355905
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:43 schreef Diederik_Duck het volgende:

[..]

Er is een klein verschil: de persvrijheid geldt alleen voor de pers. Of je dat een relevant onderscheid vindt is vers twee.
Definieer 'pers'.
Sinds de opkomst van allerlei weblogs kan iedereen 'journalist' of 'redacteur' worden.
pi_36355928
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:43 schreef Croupouque het volgende:
In het geval van die vechtpartij zijn daad en boodschap toch moeilijk gescheiden van elkaar te zien, de boodschapper is de dader. Ook al deelt hij zelf geen klappen uit, hij moedigt de boel aan om een zo spectaculair mogelijk filmpje te maken. Op het moment dat hij dit op het internet zet valt deze last niet van hem af en is hij niet slechts een boodschapper zoals een journalist dat kan zijn.
Ik zie het verschil met bladen als Story niet zo. Het is laag bij de grond, kansloos en triest maar het is niet strafbaar en dat is waar het om gaat. Pas als het om strafbare feiten gaat vind ik het het waard om privacy in te leveren.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:50:24 #119
124377 pmb_rug
salvation received
pi_36355948
Wouter Loekasjenko!!!

wat een idioten zijn die pvda-ers toch!!
Challenge thinkers to believe and believers to think.
?Porque no te calles?
  zaterdag 25 maart 2006 @ 15:50:51 #120
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36355961
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:43 schreef Croupouque het volgende:

[..]

In het geval van die vechtpartij zijn daad en boodschap toch moeilijk gescheiden van elkaar te zien, de boodschapper is de dader. Ook al deelt hij zelf geen klappen uit, hij moedigt de boel aan om een zo spectaculair mogelijk filmpje te maken.
Iets waar de commerciele TV zich met hun volkswijkprogramma´s ook schuldig aan maken.
quote:
Op het moment dat hij dit op het internet zet valt deze last niet van hem af en is hij niet slechts een boodschapper zoals een journalist dat kan zijn.
Kan zijn, maar lang niet altijd is.
Wil je ook staatscontrole op de pers om dat te voorkomen?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36356093
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:45 schreef 14.gif het volgende:

[..]

Wanneer is iets pers?
Dat is de vraag natuurlijk. Als iets nieuws is, of asl nieuws wordt bevonden, kan er over bericht worden. Echter dergelijk nieuws waar we het nu over hebben mag niet gecreerd worden (omdat het schade toebrengt aan het slachtoffer - dat is "behoudens ieders verantwoordelijkheid voor de wet".), tenzij het een hoger doel dient (aan de kaak stellen misstanden, chantabele positie hoogwaardigheidsbekleder. Dan gaat de intentie meespelen, en je positie is dan niet best als je een gelegenheidspublicist bent zoals i.c. het geval is (dus: dan kan je je niet op je vrijheid van publicatie beroepen).
pi_36356119
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:59 schreef ErikT het volgende:

[..]

Wat denk je dat ik daarvan vind?
lama's zijn tof he?
zoals het potje thuis poept, poept het nergens
_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*
ACWW NWFC id: 2921-2609-9160 nick: tbone Town: Finetown
Fiets
pi_36356170
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:48 schreef SuperBosch het volgende:

[..]

Definieer 'pers'.
Sinds de opkomst van allerlei weblogs kan iedereen 'journalist' of 'redacteur' worden.
Ja ik heb ook knullig en incorrect opgeschreven, maar nu even geen zin om het te herstellen .
pi_36356229
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:55 schreef Diederik_Duck het volgende:
Echter dergelijk nieuws waar we het nu over hebben mag niet gecreerd worden (omdat het schade toebrengt aan het slachtoffer - dat is "behoudens ieders verantwoordelijkheid voor de wet".)
Maar ik snap niet waarom Wolfsen het extra handvat van een internetsofinummer wil introduceren. Als een groep immers afspreekt iemand in elkaar te gaan slaan zodat één iemand van hen dat kan filmen en dat dan op internet zet is deze persoon gewoon medeplichtig. Er is dus geen nieuw beleid voor nodig om dit aan te pakken. En voor wat betreft de opsporing is het vaak effectiever om in het internetprofiel (Hyves, Partyflock etc etc ) te gaan kijken dan dit via een internetsofinummers te doen. Laat de politie investeren in een stel ervaren internetrechercheurs in plaats van dat er tijd en geld in dit soort onzin gestopt wordt.
pi_36356382
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 14:45 schreef Steijn het volgende:
Valt het plaatsen van zelf gemaakte filmpjes op internet trouwens niet onder de persvrijheid? Je legt een gebeurtenis vast en zet die op internet. Dat kan een pijnlijke gebeurtenis zijn (maar dat is de oorlog in Irak ook) maar ik zie niet in waarom die vrijheid daar dan onder zou moeten lijden.
Nou ff off tocpic, als ik gisteren op rtl 4 zag van die foto s die op fok geplaatst zijn.
Zelf had ik die fotos ook al gezien, en dacht dat dit zo maar mag.
Die vrouw is gewoon ziek thuis.
Die jongens hebben na mijn iedee dit op voorbedachte rade gedaan,
Het is wel goed dus, dat er wat meer aangedaan word.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 16:14:36 #126
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36356593
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 16:01 schreef Steijn het volgende:

Laat de politie investeren in een stel ervaren internetrechercheurs in plaats van dat er tijd en geld in dit soort onzin gestopt wordt.
Deed een aantal jaren geleden eens aangifte tegen iemand die kinderporno op internet had gezet. De aangift werd aangenomen door een agent die met twee vingers de aangifte uittypte op een typemachine in drievoud, met carbonpapier tussen de velletjes.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 25 maart 2006 @ 19:32:49 #127
99433 Tup
Tupperwaar
pi_36361909
Ik vind dit voorlopig nog te ver gaan., ook al staat de I'netgemeenschap wel erg snel te janken dat vrijheid in gevaar is. Kom dan eens met betere, goede plannen tegen bv. Kinderporno. Maar nee, dat is dan weer de verantwoordelijkheid van de politie
Wasserwunderland
  zaterdag 25 maart 2006 @ 21:24:17 #128
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_36365116
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 11:02 schreef 14.gif het volgende:

[..]

Ik wist niet eens DAT het een burgerservicenummer heette
De wegen der politiek zijn soms ondoorgrondelijk, en dat is misschien maar goed ook, anders was iedereen al afgetreden.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_36381559
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 19:32 schreef Tup het volgende:
Ik vind dit voorlopig nog te ver gaan., ook al staat de I'netgemeenschap wel erg snel te janken dat vrijheid in gevaar is. Kom dan eens met betere, goede plannen tegen bv. Kinderporno. Maar nee, dat is dan weer de verantwoordelijkheid van de politie
Ik denk dat je wel kan stellen, dat vrijheid in gevaar is wanneer er zoveel regels omtrent diezelfde vrijheid worden bedacht en ingevoerd. Immers; regularisering is niets anders dan het in goede banen leiden van wat je wel wil en de rest verwijderen.

Ik denk dat het eens goed tijd wordt, na te gaan denken over wat vrijheid nou echt is. Want wat ik bijvoorbeeld niet snap, is dat de staat altijd maar de macht moet hebben. Hallo.. zijn wij vergeten dat wij burgers van dit land de reden zijn dat er uberhaupt zoiets als de overheid kan bestaan? De rollen zijn omgedraaid, de burger leeft nu voor de overheid / de commercie.. en het rare is: iedereen doet er aan mee en vindt het niet eens gek dat zij zo hun dag indelen. Werken voor de baas, thuis journaal kijken en op tijd naar bed om de volgende dag weer op tijd bij de baas te verschijnen.. Mijns inziens zijn er tegenwoordig nog maar weinig mensen die nadenken over het begrip vrijheid.

Dit soort proefballonnen geven mij aan, dat de politiek niet te vertrouwen is. De politiek zit daar met macht - die men gekregen heeft van het electoraat - en die macht smaakt naar meer. Dus zien we allerlei regels die de positie van de overheid verstevigt en de burger verder de modder in duwen.. En dan argumenten van dat het slecht gaat met de economie, dat dit soort rechtse maatregelen noodzakelijk zijn.. daar geloof ik niet meer in. Het systeem houdt zichzelf in stand doordat links en rechts stuivertje wisselen. Niet omdat de burger wat te kiezen heeft, want wat valt er nou te kiezen?

Dat internet niet de vrije wereld mag zijn, verbaast me niets. Google, Yahoo, de overheid.. allemaal doen ze er aan mee. Niets mag meer, straks mag ik niet meer het woordje neger gebruiken.. negerzoen is er al aan.. dus wie weet.. Slechte ontwikkelingen als je het mij vraagt. De burger moet juist nu in deze tijden van onzekerheid meer eisen, zeker wat betreft 'echte vrijheid'. En dat betekent dus vrijheid weg van regelgeving.. Maar daarvoor is onze angstmaatschappij (en eigenlijk de gehele wereld) nog niet klaar voor. Omdat we met zijn allen elkaar al eeuwen lang angst aan het aanpraten zijn. Waarvoor? De commercie profiteert in ieder geval, dus geld en macht als mogelijke antwoordscenario's lijken me niet zo gek..
Ware Wijsheid Liefdevolle Vrede
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
pi_36384600
Weet niet of het al gezegd is, maar wat als het via een internetcafé of snel via andermans computer upload dan...?
  zondag 26 maart 2006 @ 20:05:45 #131
3479 Lithion
Melancholisch misantroop
pi_36386060
quote:
Op zaterdag 25 maart 2006 15:13 schreef Croupouque het volgende:
Dat bij wijze van spreken iedereen de beschikking kan hebben over kinderporno, bumfights-filmpjes en 'noem ze verder maar op'-plaatjes vind ik een goed voorbeeld van een medium waarvan de gevaren te lang niet serieus zijn genomen.
Wat een ontieglijk kortzichtig en dom gelul. Jij wil complete registratie van personen die gebruik maken van een medium, doordat de inhoud soms strafbaar is? Jij bent er dus ook voor dat de aanschaf en het gebruik van video-, DVD- en hardeschijfrecorders, sattelietontvangers, digitale TV, filmrolletjes, ontwikkelapparatuur en benodigdheden, drukpersen, etc. vanuit staatswege geregistreerd en gecontroleerd gaat worden? De zaken die jij opnoemt (kinderporno, bumfightsfilmpjes, etc) zijn namelijk via elk medium te verspreiden. Helaas. Maar dat is toch géén reden om het hele medium maar aan banden te leggen?
pi_36391559
@Lithion.. tja ben het met je eens. Hoe kunnen meer regels nou een probleem oplossen?
Daar heb ik moeite mee, omdat ik weet dat regels alleen maar meer problemen veroorzaken en al met al dus meer problemen opleveren dan dat ze oplossen... maar goed, bureaucratisering he..

Ik denk dat sommige mensen het gevaar van vrijheidsbeperkende maatregelen niet kunnen of willen inzien. Ik ben er al lang achter dat doemdenkers geen doemdenkers zijn, maar realisten. Maar om dan meteen maar gelijk te krijgen.. Dat hoeft voor mij ook niet. Als iedereen nou eens rustig nagaat wat het echte gevaar van internet is, is het eigenlijk alleen gevaarlijk voor cooperaties en overheden; de individuele burger heeft - op een enkel filmpje na - niets te vrezen van het medium internet. Toch wordt het aan banden gelegd. Zeker niet verkeerd om eens na te gaan, wat de grenzen van het internet zijn.. want dat er grenzen zijn gesteld moge duidelijk zijn. Laten we er voor zorgen dat het net zich niet verder om ons heen sluit.. Ik stik al bijna in de normale regels, laat staan regels voor het internet..
Ware Wijsheid Liefdevolle Vrede
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
pi_36506227
Oke.. the story continues:
quote:
Kamer wil hardere aanpak extreemrechtse sites

HILVERSUM - Een meerderheid in de Tweede Kamer van CDA en PvdA eist dat justitie meer doet om extreemrechtse uitingen op internet aan te pakken. De Kamerleden Sterk (CDA) en Wolfsen (PvdA) kondigden donderdag in het tv-programma TweeVandaag aan dat zij de ministers Donner (Justitie) en Verdonk (Vreemdelingenzaken en Integratie) hierover dinsdag aan de tand gaan voelen.

Directeur M. Hughes van het Meldpunt Discriminatie Internet (MDI) beschuldigde politie en justitie ervan te weinig te doen tegen de enkele honderden extreemrechtse websites in het Nederlands. Hij wijt dat aan gebrek aan mankracht en deskundigheid.

Wolfsen wil dat Donner op dit terrein "nu echt het roer radicaal omgooit". "Als je vraagt 'Minister, wat doet u er nu concreet aan', dan blijft het angstvallig stil."
bron
Ware Wijsheid Liefdevolle Vrede
Peaceful Warrior "What are you?" "This Moment"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')