heracles was ook niet vol. kunnen er 8000 in.quote:Op donderdag 20 april 2006 22:48 schreef rubbereend het volgende:
alleen Groningen en Heracles vol, maar daar is het altijd vol
Omdat ajax volkomen onterecht toch de CL gaat halen? Ik vind dat dat eerder aantoont hoe belachelijk het systeem is.quote:
Ik snap wat je bedoelt. Ik bedoel het ook eerder ironisch.quote:Op zaterdag 22 april 2006 17:00 schreef H.Flick het volgende:
[..]
Omdat ajax volkomen onterecht toch de CL gaat halen? Ik vind dat dat eerder aantoont hoe belachelijk het systeem is.
quote:Op zondag 23 april 2006 16:27 schreef PirE het volgende:
Volgend jaar komt er weer een nieuw systeem heb ik uit betrouwbare bron vernomen.
De opzet is als volgt:
Na 34 speelronden gaan er 18 balletjes (voor iedere club 1) in een grote pot en dan gaan we kijken wie er europees speelt en wie er volgend seizoen een niveau lager speelt.
trekking 1: CL
trekking 2: CL-voorronde
etc.
trekking 18: degradatie
Zo heb je spanning tot op de laatste speeldag..
Dit alles wordt op Talpa uitgezonden en er is natuurlijk een een SMS-spel.
quote:Op zondag 23 april 2006 16:32 schreef H.Flick het volgende:
Het eerste seizoen laat al meteen zien dat het eigenlijk best een klote systeem is.
Uhm nee.quote:Op zondag 23 april 2006 16:43 schreef H.Flick het volgende:
[..]
Met Hup Groningen ben je het niet eens, zeker
Woensdag in Amsterdam.quote:Op zondag 23 april 2006 16:44 schreef Ludacriss het volgende:
Het is inderdaad een kut systeem. Nou ja dan maar Grun he
Wanneer spelen ze weer?
Bron?quote:Op zondag 23 april 2006 16:27 schreef PirE het volgende:
Volgend jaar komt er weer een nieuw systeem heb ik uit betrouwbare bron vernomen.
De opzet is als volgt:
Na 34 speelronden gaan er 18 balletjes (voor iedere club 1) in een grote pot en dan gaan we kijken wie er europees speelt en wie er volgend seizoen een niveau lager speelt.
trekking 1: CL
trekking 2: CL-voorronde
etc.
trekking 18: degradatie
Zo heb je spanning tot op de laatste speeldag..
Dit alles wordt op Talpa uitgezonden en er is natuurlijk een een SMS-spel.
Groningen heeft er net zo weinig recht op als Ajax. Maar ik vind Groningen een sympathieke ploeg en Ajax totaal niet, dus gun ik het Groningen meer.quote:Op zondag 23 april 2006 16:49 schreef BliksemSchigt het volgende:
Waarom zou Groningen er meer recht op hebben dan Ajax? Ze hebben er net zo min recht op als Ajax, AZ had de meeste recht op basis van de competitie. Echter hebben we dit seizoen nou eenmaal de play-offs en op basis van de play-offs is het meer dan verdiend dat deze twee ploegen door zijn.
AZ verdient het op basis van 34 wedstrijden. Groningen verdient het op basis van 2 wedstrijden. Wat is nou rechtvaardigerquote:Op zondag 23 april 2006 16:55 schreef dewitteparel het volgende:
Met alle respect t.o.v. AZ. Maar als die CL willen spelen, moeten ze Groningen aan de kant kunnen zetten. Dat kunnen ze niet, dus ik zie niet in waarom Groningen minder 'recht; heeft dan AZ. Net alsof AZ de tweede ronde zou halen
En dit zeg ik niet alleen omdat ik Ajacied ben.quote:Op zondag 23 april 2006 17:12 schreef Me_Wesley het volgende:
Eigenlijk moet je gewoon anders naar de competitie kijken. Je gaat nu niet meer voor een plaats, maar voor een 'vak'. 1ste plaats, 2e/5e plaats, 6e/10e plaats e.d. En daarbij moet je later in de CL ook kunnen presteren in 2 wedstrijden onder druk.
Maar die 2 wedstrijden kunnen ook gewoon plaatsvinden in de CL. Daar heb je die play-offs niet bij nodig. Groningen of Ajax staat straks in de CL, en kan ook best zijn dat die er in de 1e ronde een off-day hebben en daardoor meteen het hele CL avontuur verkloten.quote:Op zondag 23 april 2006 17:12 schreef Me_Wesley het volgende:
Eigenlijk moet je gewoon anders naar de competitie kijken. Je gaat nu niet meer voor een plaats, maar voor een 'vak'. 1ste plaats, 2e/5e plaats, 6e/10e plaats e.d. En daarbij moet je later in de CL ook kunnen presteren in 2 wedstrijden onder druk.
Ja, maar dit houdt de competitie wel spannender. Dat heb je zelf kunnen zien, voorgaande jaren was het einde echt totaal niet interessant meer. Nu was het knokken tot de laatste speeldag. En de play-offs zelf zijn ook onwijs spannend.quote:Op zondag 23 april 2006 17:17 schreef xFriendx het volgende:
[..]
Maar die 2 wedstrijden kunnen ook gewoon plaatsvinden in de CL. Daar heb je die play-offs niet bij nodig. Groningen of Ajax staat straks in de CL, en kan ook best zijn dat die er in de 1e ronde een off-day hebben en daardoor meteen het hele CL avontuur verkloten.
En dit kan PSV gebeuren, en ook Heracles om maar wat te noemen. Dus als je dan toch risico loopt dat een Nederlandse club in de CL of kut presteert of juist heel goed, kan je net zo goed gewoon de nr 1 en 2 van je land daar heen sturen.
Het gaat er m.i. om wie Nederland straks verdedigt in Europa. CL is 6 x knallen in de poule (geloof ik). AZ of Groningen maakt daar allebei geen kans. Ploegen die het verschil maken, winnen dit soort duels wel, juist als het er om spant.quote:Op zondag 23 april 2006 17:04 schreef JustJunior het volgende:
[..]
AZ verdient het op basis van 34 wedstrijden. Groningen verdient het op basis van 2 wedstrijden. Wat is nou rechtvaardiger
Vrijwel geen enkele Nederlandse ploeg kan knallen in de CL, alleen PSV wellicht. De rest van de Nederlandse clubs zijn bijna altijd van een lager niveau dan clubs op dezelfde plek in competities zoals de Serie A bijv.quote:Op zondag 23 april 2006 17:24 schreef dewitteparel het volgende:
[..]
Het gaat er m.i. om wie Nederland straks verdedigt in Europa. CL is 6 x knallen in de poule (geloof ik). AZ of Groningen maakt daar allebei geen kans. Ploegen die het verschil maken, winnen dit soort duels wel, juist als het er om spant.
De spanning tot op de laatste reguliere speeldag werd dit jaar veroorzaakt doordat er drie ploegen met hetzelfde aantal punten waren, nu ging het om of ze wel of geen playoffs voor CL mochten spelen en in een ander geval kan het gaan om het wel of niet UEFA cup mogen spelen.quote:Op zondag 23 april 2006 17:22 schreef Me_Wesley het volgende:
Ja, maar dit houdt de competitie wel spannender. Dat heb je zelf kunnen zien, voorgaande jaren was het einde echt totaal niet interessant meer. Nu was het knokken tot de laatste speeldag. En de play-offs zelf zijn ook onwijs spannend.
Dat is eigenlijk niet verkeerd, wellicht schaffen ze het dan af.quote:Op zondag 23 april 2006 16:32 schreef H.Flick het volgende:
Het eerste seizoen laat al meteen zien dat het eigenlijk best een klote systeem is.
Hup Groningen dan maar!
Ik ben ook blij als Ajax doorgaat, dat is veel beter voor het Nederlands voetbalquote:Op zondag 23 april 2006 17:24 schreef dewitteparel het volgende:
[..]
Het gaat er m.i. om wie Nederland straks verdedigt in Europa. CL is 6 x knallen in de poule (geloof ik). AZ of Groningen maakt daar allebei geen kans. Ploegen die het verschil maken, winnen dit soort duels wel, juist als het er om spant.
Maar het blijft zo dat je als team moet kunnen pieken wanneer dat nodig is als je CL gaat spelen.quote:Op zondag 23 april 2006 17:31 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
De spanning tot op de laatste reguliere speeldag werd dit jaar veroorzaakt doordat er drie ploegen met hetzelfde aantal punten waren, nu ging het om of ze wel of geen playoffs voor CL mochten spelen en in een ander geval kan het gaan om het wel of niet UEFA cup mogen spelen.
Daarnaast maken de playoffs de competitie uiteraard spannender, dat is niet meer dan logisch als dat de plek om iets te winnen is, dat maakt het echter nog niet eerlijk. CL verdien je door een constante prestatie neer te zetten, niet door te pieken in een bepaalde week. CL speel je ook een heel seizoen en niet 1 week. Feyenoord en AZ worden nu genaaid, Ajax en Groningen zijn de lachende derden, niet op seizoensprestatie maar op piekmoment.
Maar goed, de KNVB heeft het geld binnen. Jammer dat ze niet eens echt wat goeds doen aan het voetbal, zoals bestraffingen van scheidsrechters achteraf verzwaren of ongeziene overtredingen echt zwaar te straffen (zoals pas: het staan op de knie; twee wedstrijden, laat me niet lachen) en door beschikbare technologieen in te voeren die het spel eerlijker kunnen laten verlopen. Helaas kost dat geld en levert het spelgenot op, dit in tegenstelling tot de playoffs die geld opleveren en spelgenot kosten.
Dat is waar, je moet gewoonweg beter zijn dan je tegenstander. Echter filtert een systeem als de play-offs de slechte teams er heus niet uit. Dit keer lieten Feyenoord en AZ het zitten, en kan je stellen dat Groningen en Ajax piekten. Echter ook dat is geen garantie voor de toekomst. Ik zie het zo gebeuren dat Ajax of Groningen ontzettend op hun lazer krijgen in de voorrondes. Dus dan kan je net zo goed gewoon de rechtmatige nr 2 van de Eredivisie naar de voorrondes CL laten gaan. Of dit nou Ajax, AZ of RBC is op die plek.quote:Op zondag 23 april 2006 17:39 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Maar het blijft zo dat je als team moet kunnen pieken wanneer dat nodig is als je CL gaat spelen.
Je moet ook pieken in een klassieker, in een normale bekerwedstrijd. Er zijn genoeg momenten waarop je moet pieken en de ploeg die uiteindelijk gemiddeld genomen de beste prestatie neerzet wint en wordt beloond. Niet de ploeg die 2x weet te pieken, dan krijg je dus dit soort oneerlijke resultaten.quote:Op zondag 23 april 2006 17:39 schreef Me_Wesley het volgende:
Maar het blijft zo dat je als team moet kunnen pieken wanneer dat nodig is als je CL gaat spelen.
Dit stelsel is een gedrocht, dat hoef je ook in Amsterdam niet uit te leggen. Ik wil niet weten hoe mensen in het buitenland hier naar kijken. Het is iets om ons voor te schamen.quote:Op zondag 23 april 2006 18:03 schreef Merkie het volgende:
Het gaat er niet om wie er beter is, het gaat erom wie de CL-plaats het meest verdiend. Dat is AZ nou eenmaal. AZ staat na 34 wedstrijden 2e, waarom moeten ze dan nog in 4 wedstrijdjes nóg eens een keer bewijzen dat ze die plek verdienen? Dat hebben ze het hele seizoen toch al gedaan? Echt oneerlijk gewoon.
Had ergens een stukje uit een Italiaanse krant gelezen, hier op Fok ergens geloof ik. Die vonden het belachelijk.quote:Op zondag 23 april 2006 18:06 schreef Trancelocator het volgende:
[..]
Dit stelsel is een gedrocht, dat hoef je ook in Amsterdam niet uit te leggen. Ik wil niet weten hoe mensen in het buitenland hier naar kijken. Het is iets om ons voor te schamen.![]()
Mickey Mouse in het kwadraat. Het is een grote slapstick, en we zitten er nog wel even aan vast.quote:Op zondag 23 april 2006 18:07 schreef Merkie het volgende:
[..]
Had ergens een stukje uit een Italiaanse krant gelezen, hier op Fok ergens geloof ik. Die vonden het belachelijk.
In de kwalificatie was Groningen over twee duels ook al sterker dan AZ (0-0/1-1) Als je het budget van beide ploegen erbij haalt, moet ik constateren dat het niet oneerlijk is. Er was vantevoren bekend waarom gespeeld zou worden en AZ had zelfs meer middelen. Ook kon het zich aan het eind van de competitie nog sparen voor de play-offs, wat Van Gaal niet naliet.quote:Op zondag 23 april 2006 18:03 schreef Merkie het volgende:
Het gaat er niet om wie er beter is, het gaat erom wie de CL-plaats het meest verdiend. Dat is AZ nou eenmaal. AZ staat na 34 wedstrijden 2e, waarom moeten ze dan nog in 4 wedstrijdjes nóg eens een keer bewijzen dat ze die plek verdienen? Dat hebben ze het hele seizoen toch al gedaan? Echt oneerlijk gewoon.
Net als met het duel tegen ADO, moet Ajax eerst even kijken wanneer dat schikt. Woensdag bijvoorbeeldquote:Op zondag 23 april 2006 18:09 schreef dvdfreak het volgende:
Wanneer wordt de wedstrijd Ajax -Groningen gespeeld?
Dan is nog de vraag of er op grond van de UEFA-ranking een direct toegangsbewijs voor de CL resteertquote:
Wat heeft dat met de Play-offs te maken? Dat is dan nog steeds een kutsysteem wat toevallig goed uitpakt voor Ajaxquote:Op zondag 23 april 2006 18:44 schreef Atrimar het volgende:
Stel het onwaarschijnlijke gebeurt en Ajax heeft volgend seizoen een halve finale in de CL, dan is iedereen weer hosanna en hoor je niemand over hoé ze er gekomen zijn. Precies hetzelfde met het NL elftal.
Voor de rest heeft ook geen enkele club recht van spreken idd.quote:Op zondag 23 april 2006 18:12 schreef okee6 het volgende:
Ik ben blij dat PSV al tegen dit concept was, misschien dat er zich nu clubs durven te bedenken. Dan gaan we over twee jaar misschien wel de nummer twee voor zo'n soort systeem behoeden.
[..]
Moeten ze vooral doen met Chari, Rosenberg of Mitea in de buurtquote:Op zondag 23 april 2006 20:12 schreef cultheld het volgende:
Ik gun Groningen nu ook gewoon de CL-voorronde plaats. Gewoon een mannetje opofferen aan Huntelaar in de Arena en thuis meer strijd dan Ajax tonen.
nu de nummer 2 nog vrij laten en dan is het een prima systeemquote:Op zondag 23 april 2006 18:12 schreef Trancelocator het volgende:
Maar zoals ik al eerder heb gezegd hier: word kampioen en je hebt geen ellende.
waar voetbal je dan nog voor in de playoffs? schaf ze dan helemaal af.quote:Op zondag 23 april 2006 20:32 schreef pascalheister het volgende:
[..]
nu de nummer 2 nog vrij laten en dan is het een prima systeem
Ja inderdaad.quote:Op zondag 23 april 2006 20:33 schreef MaxPower het volgende:
[..]
waar voetbal je dan nog voor in de playoffs? schaf ze dan helemaal af.
Volgens mij lees jij nogal selectief. Bijna iedereen is het over eens dat Ajax het ook totaal niet verdient.quote:Op zondag 23 april 2006 20:53 schreef Noca het volgende:
Wel vreemd trouwens, iedereen wist van te voren hoe het zou gaan en dus ook dat er de kans was dat een 'andere' club wel eens voorronde CL zou kunnen halen. Alle huillies die zitten te zeuren dat Groningen dit zou kunnen halen horen ook net zo hard te huilen over dat Ajax het zou gaan halen. Verdienen het evenmin.
Trouwens wel mooi dat wij kunnen gaan bewijzen dat deze Playoffs niet werken...al blijf ik erbij. Ik vind het raar dat men het maar steeds over Grunn heeft en niet over Ajax rept. Dit wisten we van te voren...
Klopt, maar de overhand van de kritiek lijkt op Groningen te liggen. En natuurlijk heb ik daarbij mijn groen-witte bril op.quote:Op zondag 23 april 2006 20:54 schreef H.Flick het volgende:
[..]
Volgens mij lees jij nogal selectief. Bijna iedereen is het over eens dat Ajax het ook totaal niet verdient.
quote:Op zondag 23 april 2006 21:08 schreef Superheld het volgende:
Blijft een oneerlijk kutsysteem, maargoed ik zou het nog leuker vinden dat Grunn CL voorronde gaat spelen, laat het gelijk zien wat voor systeem het is en misschien dat ze er dan nog van af stappen.
Eerlijk gezegd zie ik Ajax verder komen als Grunn in de CL, vandaar mijn opmerking.quote:Op zondag 23 april 2006 21:10 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
![]()
Dat is toch precies hetzelfde als met Ajax?
Uiteraardquote:Op zondag 23 april 2006 21:11 schreef Superheld het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd zie ik Ajax verder komen als Grunn in de CL, vandaar mijn opmerking.
Ajax verdiend het natuurlijk ook niet.![]()
Van Gaal heeft zijn team al gespaard, maar het heeft hem weinig opgeleverdquote:Op maandag 24 april 2006 09:56 schreef zatoichi het volgende:
Er wordt gezegd dat het de competitie spannend houdt, maar ik weet al hoe het volgend jaar gaat. De laatste drie wedstrijden gaat iedereen sparen om zo fit mogelijk de play-offs in te gaan. De competitie gaat gewoon stilvallen!
Stel nou voor dat bijvoorbeeld Utrecht volgend jaar vijf wedstrijden voor het eind een goede kans op de nummer vijf heeft. Dit samen met AZ, Feyenoord en Ajax. De verliezer van de 2 t/m 5 heeft geen uefa ticket want die gaat toevallig naar een of andere middenmoter. Dan lijkt het mij haast gunstiger om als negende te eindigen ipv vijfde.
Nu heeft Utrecht zich stuk gelopen, is daarom zesde ge-eindigd, en is op. Aanstaande woensdag moeten we een 2-0 achterstand goedmaken met de derde keeper in het veld....
Zal toch vooral komen omdat Ajax het goed doet...quote:Cruijff positief over play-offs
Johan Cruijff beoordeelt de play-offs positief. Het overbekende icoon van de Nederlandse voetbalwereld laat dat doorschemeren in zijn column in de Telegraaf.
"Hoewel het nog steeds te vroeg is om een definitief oordeel over de play-offs te geven, vallen de eerste effecten niet tegen", zegt Cruijff in de ochtendkrant. "Vooral de wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord en AZ en Groningen waren echte duels waarin het erop of eronder was. Ze werden in een soort van Europacupsfeer gespeeld en dat betekent toch een extra ervaring voor met name de jongere spelers."
Cruijff heeft desondanks begrip voor de teleurstelling bij AZ en Feyenoord: "Natuurlijk begrijp ik dat AZ en Feyenoord nu enorm balen. Maar ja, zij hadden wel te maken met twee tegenstanders die in de Europacupsfeer wilden overleven. Dat blijkt zelfs iets anders te zijn dan een gewone competitiewedstrijd. Dat heeft AZ waarschijnlijk toch iets onderschat."
"Gezien ook de toeschouwersaantallen bij de andere play-offwedstrijden mag je daarom nu al van een succes spreken. Terwijl in een normale competitie de belangstelling voor het voetbal afneemt, zitten de tribunes nu bij vrijwel alle wedstrijden goed vol. Over deze impuls kan dus geen twijfel bestaan. Omdat er veel toeschouwers gekomen zijn, komt er meer geld binnen en stijgt het prestige. Een positieve ontwikkeling", besluit El Salvador zijn evaluatie.
voetbalprimeur.nl
erm.. ajax zit wel in de bekerfinale en nummers 1-5 sowieso europees voetbal?!quote:Op maandag 24 april 2006 11:58 schreef Heero87 het volgende:
Ik vind het een ridicuul idee, die hele play-offs. En dan mag je nog van geluk spreken dat Ajax de bekerfinale niet haalde, anders liepen AZ en Feyenoord als tweede en derde nog het gevaar om Europees voetbal mis te lopen. Dat zou pas helemaal belachelijk zijn.
Als je dan toch per se play-offs wil, maak dan een soort van Benelux-playoff om het beste team van de Benelux te bepalen, met een leuke geldsom voor de winnaar. Maar dat zal wel weer zo'n gek idee van mij zijn...![]()
nou dat valt nog te bezien aangezien de winnaar van 10/13 moet nog tegen de verliezend finalist van 6/9 maar het blijft een rare bedoelingquote:Op maandag 24 april 2006 13:06 schreef Heero87 het volgende:
Ik bedoelde dus dat Ajax de bekerfinale wél haalde, stomme fout.
Moest Ajax de bekerfinale niet gehaald hebben, liepen Feyenoord en AZ nu gevaar om géén Europees voetbal te halen. Dat zou nog dommer zijn geweest.
Wat ik ook compleet belachelijk vind, is dat er van de nummers 6 tot 9 zeker drie ploegen geen Europees spelen, terwijl er van de nummers 10 tot 13 wel ééntje een quasi-zeker Uefa-bekerticket in de vorm van een Intertoto-ticket krijgt.![]()
dat is inderdaad een schande want op die manier heeft de nummer 10/13 nog kans op een prijsje terwijl de nummer 8/9 buitenspel gezet worden.quote:Op maandag 24 april 2006 13:13 schreef rubbereend het volgende:
[..]
nou dat valt nog te bezien aangezien de winnaar van 10/13 moet nog tegen de verliezend finalist van 6/9 maar het blijft een rare bedoeling
Tuurlijk niet, de nummers 8 en 9 hebben toch ook hun kans gehad!?quote:Op maandag 24 april 2006 13:23 schreef MaxPower het volgende:
[..]
dat is inderdaad een schande want op die manier heeft de nummer 10/13 nog kans op een prijsje terwijl de nummer 8/9 buitenspel gezet worden.
intertoto is voor NEderlandse ploegen nog maar 1 rondje, tegen een wat kleinere ploeg..... en dan zit je al in de voorronde van de UCquote:Op maandag 24 april 2006 13:26 schreef pfaf het volgende:
[..]
Tuurlijk niet, de nummers 8 en 9 hebben toch ook hun kans gehad!?
Bovendien: Intertoto..
Dan hadden ze dat samen moeten voegen. nummer 8/9 eerst tegen de winnaar van 10/13. Nu slaat 10/13 voor mijn gevoel een ronde over, en hebben ze het makkelijker om eventueel die intertoto te bemachtigen.quote:Op maandag 24 april 2006 13:26 schreef pfaf het volgende:
[..]
Tuurlijk niet, de nummers 8 en 9 hebben toch ook hun kans gehad!?
Bovendien: Intertoto..
Ik snap niet helemaal wat je bedoelt volgens mij. Heracles moest bijvoorbeeld winnen van NEc, daarna Vitesse en dan nog van Twente en hadden dan nog maar een IT-ticket, dus in principe 4 dubbele duels winnen voor de Uefacup. Heerenveen moet 2 dubbele duels winnen voor rechtstreekse UC, dat zijn 4 duels minder. Verliezen ze de 2e dubbele strijd krijgen ze ook nog een herkansing voor de IT. Ik vind het wel een goed systeem zo.quote:Op maandag 24 april 2006 13:30 schreef MaxPower het volgende:
[..]
Dan hadden ze dat samen moeten voegen. nummer 8/9 eerst tegen de winnaar van 10/13. Nu slaat 10/13 voor mijn gevoel een ronde over, en hebben ze het makkelijker om eventueel die intertoto te bemachtigen.
Dat klopt, maar MaxPower heeft zelf niet voorgestemd, ik ook niet.quote:Op maandag 24 april 2006 14:19 schreef cultheld het volgende:
Niet huilen MP, hadden er maar meer ploegen tegen moeten stemmen. Alleen PSV is tegen geweest, de rest vond 't commercieel natuurlijk wel interessant.
Ik ga voor het eerst in 12 jaar niet naar een thuiswedstrijd omdat ik een schijthekel heb aan die playoffs, wat kan ik er nou aan doen dat de clubbestuurders voor de playoffs stemmen?quote:Op maandag 24 april 2006 14:19 schreef cultheld het volgende:
Niet huilen MP, hadden er maar meer ploegen tegen moeten stemmen. Alleen PSV is tegen geweest, de rest vond 't commercieel natuurlijk wel interessant.
Protesterenquote:Op maandag 24 april 2006 14:24 schreef MaxPower het volgende:
[..]
Ik ga voor het eerst in 12 jaar niet naar een thuiswedstrijd omdat ik een schijthekel heb aan die playoffs, wat kan ik er nou aan doen dat de clubbestuurders voor de playoffs stemmen?
Precies.quote:
noem maar rustig een dramaquote:Op maandag 24 april 2006 14:29 schreef the_legend_killer het volgende:
Stadionbezoek is zwak tijdens de play-offs hoorde ik.
quote:Clubs missen flink wat publiek in play-offs
Na tien duels in de eerste ronde van de play-offs valt het op dat de tribunes een stuk leger zijn dan tijdens de competitieduels. Bijna dertig procent van de toeschouwers bleef weg.
Ajax miste de meeste supporters, want in de eerste ontmoeting met Feyenoord waren er liefst 13.373 meer lege stoelen dan normaal. Maar ook bij Vitesse, Feyenoord en NEC bleven flink wat mensen weg. Bij de Nijmeegse club was het verschil het grootst: 66 procent van de vaste aanhang kwam niet opdagen.
Van de tien wedstrijden verwelkomde geen enkele thuisclub meer toeschouwers dan gemiddeld in het seizoen. In totaal was het verval 29 procent.
quote:Play-offsysteem kritisch onder de loep
Uitgegeven: 24 april 2006 14:54
Laatst gewijzigd: 24 april 2006 15:16
ZEIST - Het nieuwe play-offsysteem in het betaalde voetbal ondergaat een zware keuring. De Eredivisie CV, de overkoepelende organisatie van de 18 eredivisieclubs, laat momenteel de voor- en nadelen van de veelbesproken formuele grondig onderzoeken. De ECV heeft daartoe de universiteiten van Groningen en Nijmegen ingeschakeld.
"We kunnen begrip opbrengen voor de kritiek die nu loskomt", gaf ECV-directeur Frank Rutten maandag aan. "We willen er ook zeker iets mee doen. Om een valide beeld te krijgen van alle meningen, hebben we twee universiteiten gevraagd om uitgebreide enquêtes te houden. Begin juni zijn de eerste resultaten bekend. Op basis daarvan zullen we half juni met alle eredivisieclubs de play-offs uitgebreid evalueren."
De universiteit van Groningen richt zich vooral op de toeschouwers en op de algemene voetballiefhebbers in Nederland. "Dan praten we over ruim vier miljoen mensen", legde Rutten uit.
Publiek
"Wat zij ervan vinden, vinden wij heel belangrijk. Voetbal speel je tenslotte voor het publiek, zowel in het stadion als voor de televisie. Anders kun je net zo goed een bal in een weiland gooien en daar een onderling wedstrijdje spelen."
De universiteit van Nijmegen voert het onderzoek uit onder de coaches, aanvoerders en directeuren van de eredivisieclubs. Ook ondervraagt de onderwijsinstelling functionarissen van de lokale overheden, de media en de specifieke supportersverenigingen over hun bevindingen.
Perspectief
"Alle betrokken partijen kunnen hun zegje doen", stelde Rutten. "We zijn bewust al voor het begin van de play-offs met het onderzoek begonnen. Na afloop zullen we dezelfde mensen opnieuw ondervragen. Het is logisch dat ze bij Ajax en FC Groningen er nu anders tegenaan kijken dan bij AZ en Feyenoord. Die verandering in standpunten zetten we uiteraard in het juiste perspectief."
Rutten benadrukte dat de ECV geen expliciete uitspraak zoekt over het al dan niet doorgaan met het play-offsysteem, dat contractueel voor drie jaar is vastgelegd. "Zo zwart-wit willen we het niet neerzetten. We willen meningen en de achterliggende gedachten hebben. Op basis daarvan kunnen we kijken of en hoe we de opzet kunnen aanpassen."
Nummer twee
Rutten: "We beseffen nu al dat we moeten kijken naar de status van de nummer twee in de eindstand. Het zou beter zijn als we die ploeg in elk geval zeker is van een UEFA-ticket. De play-offs voor de zesde tot en met negende plaats werkt goed. Voor tien tot en met dertien moeten we zien te voorkomen dat alleen een geldprijs te verdienen is.
Een Intertoto-ticket is in de nieuwe opzet van de UEFA zeker de moeite waard. Je hoeft als geplaatste Nederlandse ploeg nu nog maar één club uit een kleiner voetballand uit te schakelen om in de voorronde van de UEFA-beker terecht te komen."
Verwarrend
Rutten gaf toe dat het play-offsysteem tot veel onduidelijkheid heeft geleid over de speelschema's. "Het was in het begin best wel verwarrend, zeker ook omdat Ajax als bekerfinalist tegen kampioen PSV al zeker was van een UEFA-ticket en dat maakte diverse scenario's mogelijk. Maar aan alles wat nieuw is, moet je wennen. Na de eerste keer zal het volgend jaar allemaal ongetwijfeld soepeler verlopen."
Over de bekritiseerde toevalsfactor en vermeende onrechtvaardigheid in de huidige formule - AZ dat na 34 duels met 18 punten voorsprong op FC Groningen door diezelfde ploeg in twee wedstrijden wordt uitgeschakeld - doet Rutten niet moeilijk. "Dat zit nu eenmaal ingebakken in een play-offsysteem.
Johan Cruijff sprak zich daarover maandag in zijn column in De Telegraaf ook juist positief uit, alsmede over het spanningselement. Zo'n Europacupsfeer verhoogt de weerbaarheid van de spelers. Daar kunnen ze alleen maar hun voordeel meedoen."
Als Heerenveen verliest, hebben ze dan geen kans meer op Interoto? Hoe kan de KNVB zoiets nou verantwoorden?quote:Op maandag 24 april 2006 14:14 schreef MaxPower het volgende:
Als Heerenveen de confrontatie met Roda verliest, hebben ze geen kans meer op intertoto, terwijl 10/13 daar nog wel kans op heeft. Dat is toch krom?
Ja, idd. Wat een onzin.quote:Op maandag 24 april 2006 20:37 schreef Staanplaats het volgende:
De jonge talenten van AZ hadden inderdaad heel veel kunnen leren in de Champions League..
Wat zullen ze bij AZ blij zijn met Cruijff z'n theorie, wat leren die jonge gasten een hóóóóp!!!
quote:Op maandag 24 april 2006 20:14 schreef okee6 het volgende:
Zie Cruijff's reactie, de play-offs zijn hartstikke goed voor de weerbaarheid van jongere spelers. Zo'n Medunjanin of Huiskamp leert een hoop door deze wedstrijden, en dat vertaalt zich door in de Europese wedstrijden. Of die nou terecht behaald zijn of niet. Geweldig toch!
Geweldig, volgend jaar ook om het kampioenschap spelen.quote:Op maandag 24 april 2006 20:14 schreef okee6 het volgende:
Zie Cruijff's reactie, de play-offs zijn hartstikke goed voor de weerbaarheid van jongere spelers. Zo'n Medunjanin of Huiskamp leert een hoop door deze wedstrijden, en dat vertaalt zich door in de Europese wedstrijden. Of die nou terecht behaald zijn of niet. Geweldig toch!
Ja precies, en dan ook alle clubs voor het kampioenschap!quote:Op dinsdag 25 april 2006 01:37 schreef Trancelocator het volgende:
[..]
Geweldig, volgend jaar ook om het kampioenschap spelen.![]()
Zie ook de post van Vaduz over Cruijff:quote:Op dinsdag 25 april 2006 09:35 schreef LuukBes het volgende:
Cruijff is al jaren niet echt serieus meer te nemen. Zijn Telegraaf-columns zijn van bedenkelijk nietszeggend niveau, je kan ze allemaal lezen op cruijff.com, maar het is aan alles te merken dat deze man te ver afstaat van het voetbal-gebeuren en te vaak op de golfbaan staat. Altijd zo'n abstract gelul over niks eigenlijk, alsof ie nooit de actualiteit volgt.
Dat is ook zo, en de inhalige clubbestuurders moeten maar eens goed bedenken waar ze mee bezig zijn. De KNVB heeft in deze heel weinig macht, de clubs kunnen via de Eredivisie CV vrijwel alles zelf bepalen.quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:08 schreef SCH het volgende:
Maaqr hoe zit het nou met die opmerkingen van Van Kessel, dat de clubs op PSV na, allemaal voorstander waren. Dat is zijn enige argument nu.
Hopelijk zijn ze er nu dan achter. Dat het Talpa-avontuur is mislukt en dat de plee-offs mislukt zijn. Weg ermee.quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:10 schreef MaxPower het volgende:
[..]
Dat is ook zo, en de inhalige clubbestuurders moeten maar eens goed bedenken waar ze mee bezig zijn. De KNVB heeft in deze heel weinig macht, de clubs kunnen via de Eredivisie CV vrijwel alles zelf bepalen.
Op radio 1 zijn ze niet zo positief hoor. Gisteren een vermakelijk interviewtje met Van Kessel die er helemaal niet uitkwam en natuurlijk weer boos en hautain ging doen.quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:22 schreef Heerlijkheid het volgende:
Wat ik trouwens echt walgelijk vind is dat iedereen zoals Derksen, Cruijff, Talpa zó positief blijft over dit echec. Ik krijg een beetje hetzelfde idee als bij Tsjernobyl en de USSR.
Absoluut - ik snap Van Hanegem ook niet. Had van hem een puurdere voetbalinstelling verwacht. Was Borst ook zo positief. En Youri.quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:32 schreef Heerlijkheid het volgende:
Het is een drama, die playoffs.
Als ik verantwoordelijk was geweest voor zo'n experiment dan had ik het wel hetzelfde gedaan eigenlijk. Wat is er beter dan diegenen die verantwoordelijk zijn voor de vorming van de publieke opinie zó in te pakken dat ze gewoon een verlengstuk van de Eredivisie CV/KNVB zijn? Je betrekt ze er een beetje bij en ze commiteren zich uit blijdschap volledig aan je!quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:34 schreef SCH het volgende:
[..]
Absoluut - ik snap Van Hanegem ook niet. Had van hem een puurdere voetbalinstelling verwacht. Was Borst ook zo positief. En Youri.
lees: je geeft ze een zak met geld.quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:36 schreef Heerlijkheid het volgende:
Je betrekt ze er een beetje bij en ze commiteren zich uit blijdschap volledig aan je!
Wat is schandalig vind, is dat journalisten als Johan Derksen, Hugo Borst, Jack van Gelder etc. naar die geheime bijeenkomst zijn geweest om zich voor te laten lichten. Vervolgens hebben al die zogenaamde "journalisten" hun mond gehouden en toen het plan bekend gemaakt werd, waren ze er unaniem positief over. Nu durft niemand meer toe geven dat het één groot gedrocht is. Wat een Mickey Mousecompetitie is het nu geworden, zeg. De competitie gaat nu nergens meer om.quote:Op dinsdag 25 april 2006 10:22 schreef Heerlijkheid het volgende:
Wat ik trouwens echt walgelijk vind is dat iedereen zoals Derksen, Cruijff, Talpa zó positief blijft over dit echec. Ik krijg een beetje hetzelfde idee als bij Tsjernobyl en de USSR.
Waarom niet. Ik vind dat wel weer positief. Je kan het moeilijk onderzoeken als het er nog niet is, gekkiequote:
Vandaar dat 16 Miljoen Nederlanders al voor de play-offs zei dat het een ruksysteem was.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:14 schreef SCH het volgende:
[..]
Waarom niet. Ik vind dat wel weer positief. Je kan het moeilijk onderzoeken als het er nog niet is, gekkie![]()
Mee eens - maar dat is een mening. Nu gaan ze het onderzoeken, en dat is goed. Ze zouden het ook niet kunnen doen en gewoon stom beweren dat het allemaal okay is.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:15 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Vandaar dat 16 Miljoen Nederlanders al voor de play-offs zei dat het een ruksysteem was.
Er was vraag naar - helaas. De clubs wilden het en die gaan erover.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:16 schreef MaxPower het volgende:
Je kan toch op zijn minst voordat het ingevoerd wordt een onderzoek doen onder trainers, spelers, en allerbelangrijkst: de supporters.
Voordat je een nieuw 'product' op de markt brengt doe je toch eerst onderzoek of er vraag naar is?
Hij zegt zelf: "Voetbal speel je voor het publiek".quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:18 schreef SCH het volgende:
[..]
Er was vraag naar - helaas. De clubs wilden het en die gaan erover.
Ah, dezelfde die tegen de grondwet stemmen om onduidelijke redenen, die op Verdonk gaan stemmen, Fortuin de grootste Nederlander vinden en die bij De Vakantieman niet weten waar Scheveningen ligt.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:15 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Vandaar dat 16 Miljoen Nederlanders al voor de play-offs zei dat het een ruksysteem was.
Nee de clubs zitten aan de aanbodkant. Die hebben dit bedacht en duwen het nu door de strot van de klanten, de supporters en tvkijkers.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:18 schreef SCH het volgende:
[..]
Er was vraag naar - helaas. De clubs wilden het en die gaan erover.
Daarom. Laat ze maar leren van hun fouten.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:21 schreef MaxPower het volgende:
[..]
Nee de clubs zitten aan de aanbodkant. Die hebben dit bedacht en duwen het nu door de strot van de klanten, de supporters en tvkijkers.
Overigens sta ik zeer positief tegenover dit onderzoek uiteraard, temeer omdat het onafhankelijk lijkt te zijn.
Mooie beschrijving van de gemiddelde voetbalsupporter.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:20 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ah, dezelfde die tegen de grondwet stemmen om onduidelijke redenen, die op Verdonk gaan stemmen, Fortuin de grootste Nederlander vinden en die bij De Vakantieman niet weten waar Scheveningen ligt.
God zij dank wordt het naderhand getest...
Ja voor TV kijkkend plubliek en die vinden het allemaal al best als ze afentoe een wedstrijd zien.quote:Op dinsdag 25 april 2006 11:20 schreef Nywuob het volgende:
[..]
Hij zegt zelf: "Voetbal speel je voor het publiek".
Dan was het nog spannender geweestquote:Op dinsdag 25 april 2006 12:42 schreef UnleashMitch het volgende:
Wellicht leuk om mee te nemen dat het voor had kunnen komen dat Feyenoord of AZ geen UEFA cup had gespeeld.
We zaten daar welgeteld 5 seconden van verwijderd: Toen scoorde Huntelaar de 1-1 tegen Roda.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |