De een natuurlijk meer dan de ander. En verder zijn sommigen ook wat demagogischer dan anderen. Marijnissen, bijvoorbeeld.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 13:48 schreef Sargon het volgende:
Ik vind het altijd grappig dat mensen denken dat populisme partijgebonden is, maar kijk naar al die fractievoorzitters, van Wilders tot aan Halsema, het zijn allemaal populisten
ik denk dat je in de war bent met wat Wilders daar over zeiquote:Op zaterdag 4 maart 2006 13:57 schreef Genverbrander het volgende:
Anyway... Ja populisme is misschien iets wat bij iedere partij gebeurt, maar ik vind het bij de SP in extreme mate terug. Bijvoorbeeld toen met de europese grondwet vond ik de sp verreweg het populistisch doordat Marijnissen zei dat mensen die de grondwet niet hadden gelezen, nee moesten stemmen. Heel flauw allemaal. Ook al die toespelingen op de gulden terug en nederland uit de eu word ik een beetje misselijk van.
En dan te bedenken dat sp bij mij eruit kwam bij het stemadvies op www.stemwijzer.nl![]()
Ja precies! Jan is een formidabele debater en hij staat als een huis in ieder debat. SP = marijnissen op dit moment, dus ik vraag me ook af wat er van die partij overblijft als hij met pensioen gaat (zal trouwens nog wel effe duren hem kennende).quote:Op zaterdag 4 maart 2006 13:58 schreef Urquhart het volgende:
Het succes van die partij hangt ook nauw samen met Jan Marijnissen, dus ik ben ook zeer benieuwd hoe die partij zich zal ontwikkelen bij het Nederlandse volk als Jan niet meer present is als lijsttrekker.
nee hoorquote:Op zaterdag 4 maart 2006 13:59 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
ik denk dat je in de war bent met wat Wilders daar over zei
Harry van Bommel deed het ook wel goed in de debatten omtrent de Europese Grondwet, maar hij heeft minder charisma als Jan. En ook komt Van Bommel minder "volks" over om het zo maar even te zeggen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:00 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ja precies! Jan is een formidabele debater en hij staat als een huis in ieder debat. SP = marijnissen op dit moment, dus ik vraag me ook af wat er van die partij overblijft als hij met pensioen gaat (zal trouwens nog wel effe duren hem kennende).
Ik zie Agnes Kant niet als lijsttrekker van die partij eerlijk gezegd.![]()
Idd van Bommel is echt een alto, beslist niet aanlokkelijk.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:02 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Harry van Bommel deed het ook wel goed in de debatten omtrent de Europese Grondwet, maar hij heeft minder charisma als Jan. En ook komt Van Bommel minder "volks" over om het zo maar even te zeggen.
Weer iemand die de geschiedenis van de SP niet kentquote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:01 schreef wonko het volgende:
De SP....dat zijn toch maoisten? Oftewel aanbidders van de grootste massamoordenaar aller tijden. Zeer zeker vreselijk eng volk.
Ja over dat mao-verleden:quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:01 schreef wonko het volgende:
De SP....dat zijn toch maoisten? Oftewel aanbidders van de grootste massamoordenaar aller tijden. Zeer zeker vreselijk eng volk.
Ik vind Van Bommel ook een vreselijk figuur! Die hysterische opgefokte blik in de ogen van die man.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:02 schreef Klummie het volgende:
[..]
Idd van Bommel is echt een alto, beslist niet aanlokkelijk.
Officieel ja.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:04 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ja over dat mao-verleden:
"De Socialistische Partij (SP) werd in 1972 opgericht en kwam voort uit de Kommunistische Eenheidsbeweging Nederland marxistisch-leninistisch (KEN-ml). De SP streefde oorspronkelijk naar een socialistische 'heilstaat', zoals die in China onder leiding van Mao bestond. Pas op de partijcongressen van 1989 en 1991, lang nadat de gevolgen van de totalitaire denkbeelden van Mao (in de vorm van massamoorden en andere gruweldaden) algemeen bekend werden, werd het maoïstisch gedachtegoed officieel afgezworen."
http://www.geocities.com/mediacontrole/sp.html
Bedankt voor de tip, Urquhart!quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:12 schreef Urquhart het volgende:
[afbeelding]
Kees Slager - Het Geheim Van Oss
Een aantal jaar geleden had ik dit boek gelezen, het gaat over de geschiedenis van de SP tot ergens halverwege in de jaren '90. Wel interessant om te lezen als je meer wilt weten over de ontstaansgeschiedenis van deze politieke partij.
Het boek is dacht ik wel in opdracht van de SP geschreven, vandaar ook de vele gesprekken met (oud-)partijleden. Maar Kees Slager (vooral bekend als radiojournalist van de VPRO) heeft er wel een objectief verhaal gemaakt, en laat het oordelen aan de lezer over.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:13 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Bedankt voor de tip, Urquhart!![]()
Weet je toevallig of het een objectief beschouwend boek is of is het meer een verkapte verkiezingsfolder?
quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:15 schreef Adamica1 het volgende:
Ik ga gewoon stemmen op de SP als altijd. Ik vond het fimpje wel grappig. Bovendien is het mooi om Marijnissen streng op te zien treden... pretty funny!![]()
Een type die ook van Hitler's strenge toespraken houdt?quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:15 schreef Adamica1 het volgende:
Ik ga gewoon stemmen op de SP als altijd. Ik vond het fimpje wel grappig. Bovendien is het mooi om Marijnissen streng op te zien treden... pretty funny!![]()
ja okee maar laten we dat dan in een ander topic doen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:20 schreef -beyond- het volgende:
Heel het systeem klopt niet!
Ons land wordt grotendeels geregeerd op populisme en opportunisme...
Welke partij ook regeert....
Het probleem is dat iedereen altijd kan zeuren over wat niet goed is, maar probeer nu eens te bedenken wat en hoe dan wel!!
Daar komen we verder mee!!
Amen, ik kan niets verder doen dan me hier bij aansluiten.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:20 schreef -beyond- het volgende:
Heel het systeem klopt niet!
Ons land wordt grotendeels geregeerd op populisme en opportunisme...
Welke partij ook regeert....
Het probleem is dat iedereen altijd kan zeuren over wat niet goed is, maar probeer nu eens te bedenken wat en hoe dan wel!!
Daar komen we verder mee!!
Groenlinks neigt ook steeds meer naar het midden te gaan door het liberale manifest van Halsema.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:21 schreef Xtremerides.nl het volgende:
Links maar toch harder dan groenlinks. PVDA is geen links meer dat zijn centrum gasten geworden. maar ik heet geen adamica
Belachelijke opmerking. Dit slaat gewoon nergens op.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:21 schreef Pracissor het volgende:
[..]
Een type die ook van Hitler's strenge toespraken houdt?
Harry van Bommelquote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:23 schreef TC03 het volgende:
Ik vind de SP ook misselijkmakend over het algemeen, maar 'de tweede man', ik vergeet zijn naam altijd, vind ik wel sympathiek en intelligent overkomen.
Dat is gemakkelijk te beantwoorden. De Sp is de enige die voor de rechten opkomt van de mensen die die rechten nodig hebben om te kunnen overleven. In plaats van mensen die het recht in de hand hebben.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:17 schreef Genverbrander het volgende:
[..]![]()
Wat is voor jou de belangrijkste reden om op de SP te stemmen, Adamica1?
Die ja.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:24 schreef Silmarwen het volgende:
Harry van Bommel
Ik zou de SP nooit stemmen, omdat ik Jan Marijnissen niet als leider van het land zie.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:21 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
ja okee maar laten we dat dan in een ander topic doen.Hier svp over de SP!
Nou daar ben ik het niet mee eens hoor.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:23 schreef DaveM het volgende:
Wat zit die documentairemaker te stoken.
Fragment 1: een zakelijk gesprek tussen Marijnissen enAgnes Kant
waar niks van valt te verstaan, maar die gast weet wel even te vertellen dat Agnes op haar nummer wordt gezet.
Fragment 2: Marijnissen heeft puur zakelijke kritiek op een toespraakje van Kant, ook niks aan de hand.
Fragment 3: Marijnissen zegt tijdens een SP-vergadering "genoeg" als Agnes iets te lang aan het woord is. Had wat vriendelijker gekund, maar dit is dan ook het enige "bewijs" dat Agnes niet met respect zou worden behandeld door Jan.
Conclusie: dit is gewoon SP-gebash want anders was een geëmancipeerde vrouw als Agnes allang weggelopen.
Niet om Pracissor te verdedigen, maar ik vind toespraken van Hitler en andere grote staatsleiders wel fasinerend en boeiend om naar te kijken/luisteren. De manier hoe hij grote zalen vol met mensen kan bespelen, alleen door zijn toespraak en zijn uitstraling. Losstaand van de persoon, vind ik dat erg indrukwekkend. Marijnissen heeft dit in mindere mate ook.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:24 schreef Maximus.Proximus het volgende:
[..]
Belachelijke opmerking. Dit slaat gewoon nergens op.
Weer zo'n typische opmerking van iemand die geen fatsoenlijk argument kan bedenken en dat maar weer met Hitler of Nazi's komt.
Klassiek geval dit![]()
Dus mensen die van hun eigen leven geen puinhoop maken en hun zaakjes op orde hebben hoeven van de Sp niets te verwachten?quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:24 schreef Adamica1 het volgende:
[..]
Dat is gemakkelijk te beantwoorden. De Sp is de enige die voor de rechten opkomt van de mensen die die rechten nodig hebben om te kunnen overleven. In plaats van mensen die het recht in de hand hebben.
uiteraard, de rest van de politici heeft boter op hun hoofd en kunnen Jan dus niet kapot maken in het debat.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:11 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Ik zit hier voor het grootste gedeelte dan ook voor eigen vermaak. Zoveel R&P / LIF / GC achtige topics krijg je niet in POL.
Ontopic, ik vind Jan M een goed debater
Hey goed rijtje! Bedankt!quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:31 schreef McCarthy het volgende:
een paar problemen van de SPze willen dolgraag voor bijna alles en iedereen opkomen multinationals uitgezonderd. De kleine middenstander heeft het zwaar? Huppakee daar is de SP. Consumenten hebben het zwaar .... daar is de SP ook Je snapt dat dat botst: en voor Ajax en voor Feyenoord opkomen .... dat kan niet.
veel kritiek en gezeik. Onduidelijk hoe het dan wel moet. paranoide voor de vrije markt terwijl de vrije markt ons overduidelijk veel goeds heeft gebracht. omdat de SP opkomt voor de zwakkeren (zo nobel, daar moet je toch wel sympathie voor hebben) moeten en zullen er zwakkeren zijn. Truus uit de volkswijk die meer wil dan ze zich kan veroorloven is geen rupsje nooit genoeg. Nee.... zij is slachtoffer van balkenende. Het is overduidelijk dat elke 25 jaar de onderste 10% van de samenleving er op vooruitgegaan is. Een feit waar de SP blind voor lijkt te zijn. Zie ook hartverscheurende brief aan Jan Marijnissen , zelfs links FOK wordt het allemaal een beetje te veel. snappen de meest simpele economische theorien niet. Vaste huurprijzen leiden tot w a c h t r i j e n. Hoe moeilijk kan het zijn
Jij hebt duidelijk een vooroordeel, dan valt het inderdaad niet mee om er objectief naar te kijken.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:25 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Nou daar ben ik het niet mee eens hoor.Ik vind het overduidelijk dat het verder gaat dan "puur zakelijk", Jan is gewoon overduidelijk een dictator binnen de partij die het niet duldt als er iets buiten zijn zin om gebeurt. Dat haal ik eruit tenminste.
Die radeloze blik van Agnes...
Zielig!
![]()
Zakelijke meningsverschillen kun je ook nog gewoon vriendelijk met elkaar uitpraten toch? Ik vind Jan in die fragmentjes ronduit respectloos.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:37 schreef DaveM het volgende:
[..]
Jij hebt duidelijk een vooroordeel, dan valt het inderdaad niet mee om er objectief naar te kijken.
Ze was wel aangeslagen door de kritiek, maar Jan's kritiek was wel 100% inhoudelijk.
Hij nam haar voorbeelden een beetje op de hak om het punt duidelijk te maken.
Maar hij viel Agnes op geen enkele manier persoonlijk aan.
En wie weet heeft Jan even later wel iets aardigs tegen haar gezegd of een schouderklopje gegeven.
Maar nee, twee van die korte fragmentjes zijn natuurlijk "het bewijs" dat Jan een dictator zou zijn ipv gewoon een goed leider.
Wat een prutjournalist zeg, zelfs de Story komt nog met meer "bewijsmateriaal".
En Pim Fortuyn durfde zelfs nietquote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:35 schreef McCarthy het volgende:
[..]
uiteraard, de rest van de politici heeft boter op hun hoofd en kunnen Jan dus niet kapot maken in het debat.
80 uur per week? Is dat niet normaal voor een politicus?quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:41 schreef Genverbrander het volgende:
Er was een tijdje terug toch ook een kerel die zich had teruggetrokken uit de SP omdat hij weigerde onder die dictatuur te werken? Hij vertelde dat je gedwongen bent om meer dan 80 uur per week te werken en bovendien moet je de helft van je salaris dus afdragen aan de partijkas. Ik vind dat allemaal een beetje dubieus hoor.
Weet iemand nog hoe die man heette?
Lazrakquote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:41 schreef Genverbrander het volgende:
Er was een tijdje terug toch ook een kerel die zich had teruggetrokken uit de SP omdat hij weigerde onder die dictatuur te werken? Hij vertelde dat je gedwongen bent om meer dan 80 uur per week te werken en bovendien moet je de helft van je salaris dus afdragen aan de partijkas. Ik vind dat allemaal een beetje dubieus hoor.
Weet iemand nog hoe die man heette?
ik heb tot nu toe altijd VVD gestemd en ga dat binnenkort weer doen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:36 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Hey goed rijtje! Bedankt!Wat stem jij als ik vragen mag?
Piet de Ruiter.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:41 schreef Genverbrander het volgende:
Weet iemand nog hoe die man heette?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |