1 2 3 4 5 6 7 | 27/5/2006 Nederland - Kameroen 01/6/2006 Nederland - Mexico 04/6/2006 Nederland - Australië 11/6/2006 Servië en M. - Nederland 16/6/2006 Nederland - Ivoorkust 21/6/2006 Nederland - Argentinië |
quote:Hofs debuteert en Bommel is terug bij Oranje
24/2/2006 12:21
Mark van Bommel is terug bij de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Marco van Basten riep Nick Hofs voor het eerst op, terwijl Martijn Meerdink een nieuwe kans krijgt bij Oranje.
Van Basten en John van 't Schip selecteerden 22 spelers voor de oefeninterland tegen Ecuador, die woensdag 1 maart op het programma staat in de Arena. In vergelijking met de laatste interland, op 12 november tegen Italië, zijn er zeven nieuwe namen. Naast Meerdink, Hofs en Van Bommel keren Tim de Cler, Ruud van Nistelrooy, Barry Opdam en Arjen Robben terug. Zij allen waren geblesseerd voor het duel met de Squadra Azzurra.
Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Ryan Babel, Jan Kromkamp, André Ooijer, en Ellery Cairo maakten in november nog wel deel uit van de selectie, maar zijn komende week niet van de partij. Ooijer en Sneijder zijn geblesseerd, terwijl Van der Vaart donderdag pas zijn comeback maakte als invaller bij Hamburger SV.
Andere opvallende afwezigen zijn Robin van Persie (geblesseerd), Roy Makaay en Edgar Davids (beiden gepasseerd). Ook Klaas-Jan Huntelaar moet nog wachten op zijn eerste uitnodiging.
Selectie Nederlands elftal
Doel: Henk Timmer (AZ) en Edwin van der Sar (Manchester United).
Verdediging: Urby Emanuelson (Ajax), Tim de Cler, Kew Jaliens, Joris Mathijsen en Barry Opdam (allen AZ), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona), Ron Vlaar (Feyenoord) en Khalid Boulahrouz (HSV).
Middenveld: Hedwiges Maduro (Ajax), Denny Landzaat (AZ), Mark van Bommel (Barcelona), Nicky Hofs (Feyenoord), George Boateng (Middlesbrough) en Phillip Cocu (PSV).
Aanval: Martijn Meerdink (AZ), Arjen Robben (Chelsea), Romeo Castelen, Dirk Kuijt (beiden Feyenoord), Ruud van Nistelrooy (Manchester United) en Jan Vennegoor of Hesselink (PSV).
Heeft hij soms nog een tweede nationaliteit waar ik niks van wist?quote:Op vrijdag 24 februari 2006 14:51 schreef SocialDisorder het volgende:
Mark my words, KJH schiet de winnende erin in de finale.
Kalou wel toch?quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:05 schreef Cart_man het volgende:
[..]
Heeft hij soms nog een tweede nationaliteit waar ik niks van wist?
Friesquote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:05 schreef Cart_man het volgende:
[..]
Heeft hij soms nog een tweede nationaliteit waar ik niks van wist?
Anti-Ajax-supporters zijn ook niet bepaald met realiteitszin gezegend, blijkt keer op keer.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:13 schreef RedGuy het volgende:
En als Huntelaar de komende wedstrijden weer geen bal raakt dan heeft Marco het allemaal goed gezien want het is toch niks.. Ajax-supporters zijn niet altijd realistisch blijkt maar weer.
.
lijkt me duidelijk.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:19 schreef Dos37 het volgende:
Boateng![]()
wat doet die er in vredesnaam erbij
quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:21 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
lijkt me duidelijk.
vBommel is z'n directe tegenstander op de training
Trapt Boateng zn directe tegenstander zo vaak op de hielen dan?quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:21 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
lijkt me duidelijk.
vBommel is z'n directe tegenstander op de training
Idd Hofs en Boateng in plaats van Davidsquote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:41 schreef Jajong het volgende:
Be-fucking-lachelijk, wel Hofs, Meerdink en Vennegoor, maar geen Davids? Meerdink aub zeg. van Basten
vorige keer heeft Boateng vBommel de training uitgeschopt (per ongeluk).quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:40 schreef Thuodor het volgende:
[..]
Trapt Boateng zn directe tegenstander zo vaak op de hielen dan?
Klopt, iemand die net 5 wedstrijden heeft gespeeld na een half jaar geblesseerd te zijn moet inderdaad de voorkeur krijgen boven iemand die al meerdere eindtoernooien heeft gespeeld en een God is bij Tottenhamquote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:52 schreef Cart_man het volgende:
Wel leuk dat iedereen pretendeert zoveel van voetbal te weten.
Meerdink is een rare keuze, maar voor de rest kan ik best inkomen met de keuze van Marco.
Ach Hofs valt wel weer af als Sneijder en van der Vaart weer terug zijn.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:55 schreef Jajong het volgende:
[..]
Klopt, iemand die net 5 wedstrijden heeft gespeeld na een half jaar geblesseerd te zijn moet inderdaad de voorkeur krijgen boven iemand die al meerdere eindtoernooien heeft gespeeld en een God is bij Tottenham
Mijn punt is bevestigd.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:55 schreef Jajong het volgende:
[..]
Klopt, iemand die net 5 wedstrijden heeft gespeeld na een half jaar geblesseerd te zijn moet inderdaad de voorkeur krijgen boven iemand die al meerdere eindtoernooien heeft gespeeld en een God is bij Tottenham
Waarschijnlijk wel, ja.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 16:00 schreef F1Bas het volgende:
[..]
Ach Hofs valt wel weer af als Sneijder en van der Vaart weer terug zijn.
Kerel, hou jij t nou maar bij anti-Ajax leuzen verzinnen, want je bewijst namelijk bijna dagelijks dat je IQ niet echt toereikend is.quote:
Nee, met zo een reactie, in plaats van te vragen waarom dan, kom je intelligent over.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 16:02 schreef Jajong het volgende:
[..]
Kerel, hou jij t nou maar bij anti-Ajax leuzen verzinnen, want je bewijst namelijk bijna dagelijks dat je IQ niet echt toereikend is.
Er gaan maar 23 spelers mee zover ik weet. 1 extra keeper nog buiten de gebruikelijke 22.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 16:18 schreef Jajong het volgende:
Nou, er gaan toch meer dan 22 mensen mee naar een WK, misschien wil hij nu kijken met wie hij de groep moet aanvullen zeg maar.
VDV is net weer fit toch? Logisch dat hij niet geselecteerd is.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 17:39 schreef BliksemSchigt het volgende:
Prima dat er nu nieuwe spelers getest worden. Vraag me af of ze er straks daadwerkelijk bij zitten. Een VDV gaat het WK echt wel halen.
Ik denk dat Sneijder wel eens mag gaan vrezen nu voor z'n plekkie.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 16:00 schreef F1Bas het volgende:
[..]
Ach Hofs valt wel weer af als Sneijder en van der Vaart weer terug zijn.
Dat was hetzelfde geval als ene Maduro en Babel die pas een paar wedstrijdjes hadden gespeeld in de eredivisie en toen ook geselecteerd werden. Dus niet zo piepen!quote:Op vrijdag 24 februari 2006 15:55 schreef Jajong het volgende:
[..]
Klopt, iemand die net 5 wedstrijden heeft gespeeld na een half jaar geblesseerd te zijn moet inderdaad de voorkeur krijgen boven iemand die al meerdere eindtoernooien heeft gespeeld en een God is bij Tottenham
Maar... maar... maar.... dat is anders, want die spelen bij Ajax! en dan mag dat!quote:Op vrijdag 24 februari 2006 18:42 schreef Irrem het volgende:
[..]
Dat was hetzelfde geval als ene Maduro en Babel die pas een paar wedstrijdjes hadden gespeeld in de eredivisie en toen ook geselecteerd werden. Dus niet zo piepen!![]()
Je ziet hem elk weekend spelen natuurlijk.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 18:44 schreef Nashje het volgende:
Boateng. Als je het WK niet wil winnen moet je hem er vooral bij nemen.
Ja dat deden ze vast ook afgelopen zomerquote:Op vrijdag 24 februari 2006 18:59 schreef ErikT het volgende:
Al heb je Makaay in Duitsland het hele WK op de bank zitten, als hij in de finale tegen Duitsland op de bank zit pissen ze al in hun broek.
Speelden we afgelopen zomer een WK?quote:Op vrijdag 24 februari 2006 19:05 schreef Ricky_ het volgende:
[..]
Ja dat deden ze vast ook afgelopen zomer
Nee, een oefenpotje.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 19:15 schreef ErikT het volgende:
[..]
Speelden we afgelopen zomer een WK?
Doe maar. Wij kunnen dat beter!quote:Op vrijdag 24 februari 2006 20:09 schreef methodmich het volgende:
Jaliens ook ja, maar goed, Marco probeert wel meer.
Gauw een "Op de stoel van de bondscoach: Nederland" openen?
Makaay zien ze al zo vaak in Duitsland, ze willen daar nu wel graag eens andere Nederlandse aanvallers zienquote:Op vrijdag 24 februari 2006 21:02 schreef venomsnake het volgende:
-Hofs![]()
-Boateng![]()
-Meerdink![]()
What about, Makaay , Davids![]()
De Cler is totaal niet geschikt als international wat mij betreft. Een leuke clubspeler, maar hij komt voor het hoogste niveau echt heel veel tekort. Zowel defensief als aanvallend. Krijgt altijd rood op belangrijke momenten, omdat hij mentaal niet in orde is. Ook de reden dat hij te licht voor Ajax was.quote:Op vrijdag 24 februari 2006 21:00 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
De Cler in deze vorm is momenteel veruit de beste linksback voor Oranje. Gio speelt steeds minder bij Barca, en het is een blijft een gebrekkige verdediger. Urby idemdito, te licht voor de top.
Tim heeft alles, en staat niet voor niks zo hoog in het voetballer v/h jaar klassement, vlak achter Cocu/Kuyt/Arveladze. Hij combineert uitstekende defensieve bikkelkwaliteiten met de aanvallende drang van Gio en Urby. Is gewoon de meest complete linksback, die pipo Joaquin had ie toch tweemaal in zijn broekzak.
Tim is op koers voor een basisplek in Oranje op het WK. Het ziet er zelfs naar uit dat de complete AZ-defensie het blok achterin gaat vormen met Jaliens, Mathijsen, Opdam en de Cler. Terecht natuurlijk.
Slaat nergens op natuurlijk, met Robben, van Nistelrooij, Kuyt, Vennegoor, etc. heb ik helemaal geen problemen. Die kunnen tenminste iets en hebben behalve hun kwaliteit ook hun karakter mee. Ze tonen vechtlust als het even tegen zit en gaan niet zoals Mark van Bommel andere spelers zitten afzeikenquote:
Altijd rood zegt ie. Wat een momenten-journalistiek, buiten dat het flauwekul is. De rode kaarten in de carriere van de Cler zijn op 1 hand te tellen.quote:Op zaterdag 25 februari 2006 11:55 schreef methodmich het volgende:
[..]
De Cler is totaal niet geschikt als international wat mij betreft. Een leuke clubspeler, maar hij komt voor het hoogste niveau echt heel veel tekort. Zowel defensief als aanvallend. Krijgt altijd rood op belangrijke momenten, omdat hij mentaal niet in orde is. Ook de reden dat hij te licht voor Ajax was.
De Cler krijgt altijd rood als hij gespannen is. Duels tegen Ajax, al 2 keer geloof ik. Maar ja, alles wat ook maar een AZ-overgooier draagt op de training is in jouw perceptie al een topper natuurlijk. Beetje beperkt beeld, jammer is dat.quote:Op zaterdag 25 februari 2006 17:52 schreef FrikandelSpecialist het volgende:
[..]
Altijd rood zegt ie. Wat een momenten-journalistiek, buiten dat het flauwekul is. De rode kaarten in de carriere van de Cler zijn op 1 hand te tellen.
Jij bent altijd zo conservatief-koppig-onflexibel omtrent spelers. Als ze vroeger niet voldeden bij Ajax, is die speler meteen afgeschreven en komt ie in jouw boekje automatisch niet meer in aanmerking voor een ander traject naar de top. Je redeneert vanuit de achterhaalde illusie dat Ajax nog maatgevend is, en je gaat er blind vanuit dat spelers nooit vooruitgang kunnen boeken.
Tegenwoordig zijn er veel meer wegen naar de top. PSV levert jullie Huntelaar die via Heerenveen pas echt groot geworden is, en niet bij jullie. AZ is hofleverancier puur omdat daar i.t.t. bij jullie al 4 jaar 2 toptrainers zaten/zitten die wel het maximale eruit halen wat erin zit.
Iedere voetbalkenner zal moeten toegeven dat de Cler grote progressie heeft getoond sinds zijn vertrek bij Ajax, en dat ie momenteel op basis van de uitstekende prestatie's dit jaar, en zeker ook vorig jaar, solliciteert naar de basis van Marco. Heel constante speler die pas 27 is. Als ie het WK speelt, is ie na de zomer weg voor een buitenlandse topclub. Noteer dat maar.
quote:* De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) heeft Jan Keizer en Carola Smit (BZN) gevraagd om voor de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Ecuador op 1 maart 2006 in de Amsterdam ArenA het Wilhelmus te zingen. Beiden zijn uiteraard ingegaan op deze eervolle uitnodiging. De wedstrijd begint om half negen.
Die is gesoept , dat kan niet anders (gezicht is te breed)quote:Op maandag 27 februari 2006 00:30 schreef Radegast het volgende:
BZNDenk je eindelijk van die lui af te zijn...
Hoe vinden jullie Marco's imitatie van Harry van Raaij?
[afbeelding]
ik vind die van vMuiswinkel beterquote:Op maandag 27 februari 2006 00:30 schreef Radegast het volgende:
BZNDenk je eindelijk van die lui af te zijn...
Hoe vinden jullie Marco's imitatie van Harry van Raaij?
[afbeelding]
quote:Van Basten: 'Pas echt tevreden met wereldtitel'
27/2/2006 11:24
Bondscoach Marco van Basten laat er in een interview met het ANP geen gras over groeien. Om echt met een tevreden gevoel huiswaarts te keren moet Oranje komende zomer wereldkampioen worden in Duitsland.
'Als je echt tevreden wilt zijn, moet je eerste worden. Het is moeilijk te zeggen waarmee we anders tevreden kunnen zijn. Uiteindelijk zal er altijd een gevoel van onvrede heersen als je het toernooi niet wint.'
Van Basten weet waar hij over praat in 1988 werd hij Europees kampioen. Twee jaar later in Italië ging het faliekant mis tijdens het WK.
'In '88 waren wij eigenlijk geen titelkandidaat. We konden daar in alle rust werken; er was weinig hectiek rond het Nederlands elftal. In 1990 kreeg je veel meer commerciële belangen. Wij hadden wat gewonnen en er liepen bekende namen in onze selectie. Die kregen aparte columns in kranten en dat gaf toch wrijving. Dat is niet goed voor de sfeer.'
Naast de titelkansen spreekt de bondscoach ook over de selectie die komende zomer naar Duitsland gaat. Zonder namen te noemen vertelt Van Basten dat ongeveer vijftien spelers zeker zijn van het WK. 'Niet precies vijftien natuurlijk, maar ik kan wel zeggen dat een groot gedeelte van deze groep (de selectie voor het oefenduel met Ecuador van woensdag, red.) mee naar het WK gaat.'
Oranje mag 23 spelers meenemen naar Duitsland. Van Basten houdt alle opties open. Ook spelers die nu uit beeld zijn zoals Wilfred Bouma, Edgar Davids, Patrick Kluivert en Clarence Seedorf houden kans.
De bondscoach heeft zorgen over Jan Kromkamp, die dit seizoen zowel bij Villarreal als Liverpool nauwelijks aan spelen toekomt. 'Het is wel vervelend dat Kromkamp, die in principe een goede speler is, de foute keuzes maakt in zijn carrière. Hij vergooit zijn eigen kansen. Jan is nou typisch een geval dat meer met randzaken bezig is. Tenminste, zo komt het op ons over. Staat veel in kranten en in columns en zo, maar hij vergeet dat hij bij de basis moet zijn.'
quote:Op maandag 27 februari 2006 09:37 schreef DeTolk het volgende:
[..]
Die is gesoept , dat kan niet anders (gezicht is te breed)
Maar wel humor.
Marco kan je tenminste wel verstaan,
Schande dat Davids niet opgeroepen is.quote:Op zaterdag 25 februari 2006 20:14 schreef Elgigante het volgende:
Speelt Davids de laatste tijd eigenlijk zo slecht?
Eerst roept Marco na tig duels Davids een keer op en nu geft ie hem mee dat het WK er waarschijnlijk nit meer in zit...
Voor Boateng, Maduro, Cairo, Denneboom gelden zeker hele andere criteria.quote:Op maandag 27 februari 2006 14:17 schreef Zwansen het volgende:
http://www.nu.nl/news/683(...)et_WK_worden%27.html
Seedorf
Zelfs voor spelers als Kluivert, Davids, Seedorf en Bouma lijkt de deur niet definitief in het slot: "Als Seedorf de komende twee maanden elke wedstrijd twee doelpunten maakt en hij speelt de sterren van de hemel dan kan hij erbij komen. Wij selecteren op voetbal en als een speler ons de komende twee maanden overtuigt dat wij met hem als team en selectie sterker worden, dan maakt-ie ook een kans om erbij te komen. We hebben nog van niemand afscheid genomen."
dus huntelaar gaat mee?quote:Op maandag 27 februari 2006 14:17 schreef Zwansen het volgende:
http://www.nu.nl/news/683(...)et_WK_worden%27.html
Seedorf
Zelfs voor spelers als Kluivert, Davids, Seedorf en Bouma lijkt de deur niet definitief in het slot: "Als Seedorf de komende twee maanden elke wedstrijd twee doelpunten maakt en hij speelt de sterren van de hemel dan kan hij erbij komen. Wij selecteren op voetbal en als een speler ons de komende twee maanden overtuigt dat wij met hem als team en selectie sterker worden, dan maakt-ie ook een kans om erbij te komen. We hebben nog van niemand afscheid genomen."
OMFGquote:Op maandag 27 februari 2006 14:17 schreef Zwansen het volgende:
http://www.nu.nl/news/683(...)et_WK_worden%27.html
Seedorf
Zelfs voor spelers als Kluivert, Davids, Seedorf en Bouma lijkt de deur niet definitief in het slot: "Als Seedorf de komende twee maanden elke wedstrijd twee doelpunten maakt en hij speelt de sterren van de hemel dan kan hij erbij komen. Wij selecteren op voetbal en als een speler ons de komende twee maanden overtuigt dat wij met hem als team en selectie sterker worden, dan maakt-ie ook een kans om erbij te komen. We hebben nog van niemand afscheid genomen."
Ik vind dat van Basten zich daar niet professioneel over uit laat. Ongepast commentaar.quote:Op maandag 27 februari 2006 12:44 schreef Hephaistos. het volgende:
Zo dan. Lekkere sneer naar Kromkamp op het eind. Hoeveel columns die jongen ook opgeeft, een vaste basisplek krijgt ie toch niet hoor bij Liverpool.
Hij heeft alles wat hem tot een topvoetballer maakt, maar hij heeft niets in de Nederlandse selectie te zoeken. Hmm...quote:Op maandag 27 februari 2006 18:17 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Terecht, Clarence heeft niets in de Nederlandse selectie te zoeken. Dat maakt hij al jaren duidelijk.
Hij heeft wel gelijk. Kromkamp was international, maar is die status nu kwijt doordat hij zowel bij Villareal als Liverpool geen basisplaats heeft weten te bemachtigen.quote:Op maandag 27 februari 2006 18:19 schreef Johnny_Footballhero het volgende:
[..]
Ik vind dat van Basten zich daar niet professioneel over uit laat. Ongepast commentaar.
Als je in de Nederlandse selectie niet fatsoenlijk speelt en je niet wenst te houden aan de opdrachten, dan heb je er niets te zoeken inderdaad.quote:Op maandag 27 februari 2006 18:21 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Hij heeft alles wat hem tot een topvoetballer maakt, maar hij heeft niets in de Nederlandse selectie te zoeken. Hmm...![]()
Niet fatsoenlijk speelt, naar mijn gevoel heeft hij toch heel degelijk gespeeld op Euro 2004 maar toen v. Basten werd aangesteld heeft hij nooit meer een kans gekregen. En niet wenst te houden aan de opdrachten? Is er een relletje geweest die ik heb gemist dan, het enige geval waarin hiervan sprake was, was bij v. Bommel.quote:Op maandag 27 februari 2006 18:22 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Als je in de Nederlandse selectie niet fatsoenlijk speelt en je niet wenst te houden aan de opdrachten, dan heb je er niets te zoeken inderdaad.
Ook voor het aanstellen van Van Basten heeft Seedorf al laten zien dat hij niet geschikt is voor het Nederlands elftal. Hij speelde doorgaans waardeloos en ook op zijn instelling is het een en ander aan te merken. Seedorf wilde alleen op bepaalde posities spelen en als hij toch elders werd opgesteld dan lapte hij de tactische opdrachten gewoon aan zijn laars. Is een paar keer voorgevallen.quote:Op maandag 27 februari 2006 18:26 schreef Asskicker14 het volgende:
[..]
Niet fatsoenlijk speelt, naar mijn gevoel heeft hij toch heel degelijk gespeeld op Euro 2004 maar toen v. Basten werd aangesteld heeft hij nooit meer een kans gekregen. En niet wenst te houden aan de opdrachten? Is er een relletje geweest die ik heb gemist dan, het enige geval waarin hiervan sprake was, was bij v. Bommel.
Mee eens. Ook opmerkelijk, zo veel hoor je die jongen toch ook niet?quote:Op maandag 27 februari 2006 18:19 schreef Johnny_Footballhero het volgende:
[..]
Ik vind dat van Basten zich daar niet professioneel over uit laat. Ongepast commentaar.
Nee ik weet geen enkel voorbeeld te noemen.quote:Op maandag 27 februari 2006 19:43 schreef methodmich het volgende:
[..]
Mee eens. Ook opmerkelijk, zo veel hoor je die jongen toch ook niet?
Ik vind het best asociaal zelfs.quote:Op maandag 27 februari 2006 19:51 schreef -Vaduz- het volgende:
Wat belachelijk hoe hij zich over Kromkamp uitlaat. Dat hoor je niet zo te doen.
Heeft een column in de Telegraaf.quote:Op maandag 27 februari 2006 19:43 schreef methodmich het volgende:
[..]
Mee eens. Ook opmerkelijk, zo veel hoor je die jongen toch ook niet?
Hij heeft er tijd genoeg voor. Veel spelen doet hij namelijk niet dit seizoen.quote:Op maandag 27 februari 2006 19:55 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Heeft een column in de Telegraaf.
Zo opmerkelijk is dat toch niet?quote:Op maandag 27 februari 2006 19:55 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Heeft een column in de Telegraaf.
Bij LFC heeft-ie een van de beste rechtsbacks van de PL op z'n positie staan. Afgelopen zaterdag speelde hij trouwens niet onverdienstelijk een wedstrijd in de basis.quote:Op maandag 27 februari 2006 18:21 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk. Kromkamp was international, maar is die status nu kwijt doordat hij zowel bij Villareal als Liverpool geen basisplaats heeft weten te bemachtigen.
Onbegrijpelijk dat die niet geselecteerd is inderdaad. 24 goals in de competitie, heel belangrijk voor Ajax maar slechts opgeroepen voor jong Ajax. Schiet mij maar lek. Ik denk dat een huntelaar en een van Persie beter in de spits zijn bij het nederlands elftal dan van Nistelrooy en Makaay.quote:
quote:Op dinsdag 28 februari 2006 11:53 schreef erikh het volgende:
[..]
Onbegrijpelijk dat die niet geselecteerd is inderdaad. 24 goals in de competitie, heel belangrijk voor Ajax maar slechts opgeroepen voor JONG ORANJE. Schiet mij maar lek. Ik denk dat een huntelaar en een van Persie beter in de spits zijn bij het nederlands elftal dan van Nistelrooy en Makaay.
Voetbal Internationalquote:'Robben en Kalou ook uit vorm naar WK'
Arjen Robben en Salomon Kalou staan er uitstekend op bij Marco van Basten. De bondscoach van het Nederlands elftal heeft duidelijk een zwak voor de twee pingelaars. Het enige dat de buitenspelers moeten doen om het WK te halen, is niet geblesseerd raken.
Met hun specifieke kwaliteiten denkt Van Basten menig tegenstander pijn te kunnen doen. 'Ik blijf erbij dat Kalou een uitzonderlijk goede speler is. Voor Robben geldt eigenlijk hetzelfde. Als hij fit blijft, gaat hij ook mee. Zelfs als hij uit vorm raakt', tekende het ANP op uit de mond van Van Basten.
Voor Kalou geldt ook dat hij eerst nog het felbegeerde Nederlandse paspoort moet zien te bemachtigen. Minister Rita Verdonk werd eerder twee keer juridisch op de vingers getikt omdat zij niet de juiste redenen aanhaalde om hem een versneld Nederlanderschap te weigeren.
Van Basten haalde in de voorbereiding op de oefeninterland tegen Ecuador aan dat Bonaventure Kalou's ervaringen met Ivoorkust Salomon Kalou naar Oranje hebben geholpen. 'Bonaventure werd na een verloren wedstrijd enkele dagen in een kamp opgesloten. Dat zijn dingen die hij heeft meegemaakt in zijn familie en die hem aan het denken hebben gezet van nou, dit wil ik niet. Wij kunnen hem nu nog slechts steunen.'
Van Basten liet verder weten zijn definitieve selectie zo laat mogelijk bekend te willen maken. Hij wil de kandidaten eigenlijk eerst zelf onder zijn hoede hebben voordat hij knopen doorhakt. 'Ik vind dat je een definitieve keuze kunt maken als je een week of tien dagen met elkaar werkt. Als een speler niet de vorm of de conditie heeft om een WK te spelen, moet ik hem nog kunnen vervangen.'
'Ik zou zeggen, verschuif die datum naar een week voor het toernooi. Eigenlijk wil ik zelfs de keus hebben tot op de dag dat het toernooi begint, al besef ik wel dat dat organisatorisch heel lastig is.'
als reschtshalf toch?quote:Op dinsdag 28 februari 2006 11:01 schreef Doc het volgende:
[..]
Bij LFC heeft-ie een van de beste rechtsbacks van de PL op z'n positie staan. Afgelopen zaterdag speelde hij trouwens niet onverdienstelijk een wedstrijd in de basis.
Yep. Hij kan op rechts (net als Riise op links) zowel als verdediger als als middenvelder opgesteld worden. Juist in wedstrijden waarin je een stand vast wil houden een perfecte speler om dan in te brengen, met name ook omdat-ie aan het eind van dit seizoen dat ook gewend zal zijn. Daarnaast een goede stand-in op rechtsback.quote:
Zijn eigenlijk nooit sterk geweest. Hij heeft gewoon een kern om zich heen verzameld en die selecteert hij consequent. Dat is niet erg, maar dat moet hij dan duidelijk vertellen.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 12:44 schreef Doc het volgende:
De redenen die MvB opgeeft vind ik niet altijd even sterk.
De spreekbuis is Kees Jansmaquote:Op dinsdag 28 februari 2006 17:03 schreef nednil het volgende:
Ik weet het natuurlijk niet zo goed als al die voetbalkenners hierboven maar ik dacht, dat van Basten de spreekbuis naar de pers is en dat John van 't Schip de echte trainer en man achter Oranje is.
Precies, hij lult er omheen. Dat doet hij om de rest het idee te geven dat ze er nog bij kunnen komen. Zolang hij ermee weg komt is het wel slim.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 19:43 schreef methodmich het volgende:
[..]
Zijn eigenlijk nooit sterk geweest. Hij heeft gewoon een kern om zich heen verzameld en die selecteert hij consequent. Dat is niet erg, maar dat moet hij dan duidelijk vertellen.
T moet niet gekker worden toch? Of zou ie door de war zijn met Robben? Lijken ook zo op elkaar...quote:Op dinsdag 28 februari 2006 23:34 schreef Radegast het volgende:
[..]
![]()
Seedorf: beste speler van Oranje tijdens EK2004.
Daar kiest hij zelf voor. Hij had ook naar een club kunnen gaan waar hij wat meer kans zou maken op voldoende speeltijd om in aanmerking te komen voor het WK.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 11:01 schreef Doc het volgende:
[..]
Bij LFC heeft-ie een van de beste rechtsbacks van de PL op z'n positie staan. Afgelopen zaterdag speelde hij trouwens niet onverdienstelijk een wedstrijd in de basis.
Hij had inderdaad in NL kunnen blijven en had daar iedere wedstrijd gespeeld, maar ik begrijp ook wel waarom-ie deze keuze gemaakt heeft. Hij zal z'n wedstrijden wel blijven spelen hoor, dit seizoen. En omdat-ie straks ook gewend is als invallende middenvelder te spelen denk ik dat-ie heel nuttig is om mee tenemen. Hij is als back overigens imho ook nog steeds beter dan Jaliens.quote:Op woensdag 1 maart 2006 03:49 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Daar kiest hij zelf voor. Hij had ook naar een club kunnen gaan waar hij wat meer kans zou maken op voldoende speeltijd om in aanmerking te komen voor het WK.
Wat moet ie dan zeggen? Ik heb 22 spelers en de rest kan hoe goed ze ook spelen er nooit bijkomen. Dat werkt lekker demotiverend voor alle spelers. Tuurlijk zal hij een man of 11, 12 altijd wel selecteren, maar ik denk dat elke bondscoach uit gaat van een vaste kern die hij altijd wel wil opstellen.quote:Op dinsdag 28 februari 2006 22:09 schreef -Vaduz- het volgende:
[..]
Precies, hij lult er omheen. Dat doet hij om de rest het idee te geven dat ze er nog bij kunnen komen. Zolang hij ermee weg komt is het wel slim.
quote:FIFA sluit uitstel WK-deadline niet uit
1/3/2006 14:42
De FIFA is niet ongevoelig voor de oproep van een aantal bondscoaches om de deadline voor het opgeven van de WK-selecties uit te stellen. Onder andere Marco van Basten pleitte ervoor om zijn selectie later bekend te kunnen maken.
'We sluiten de mogelijkheid niet op voorhand uit', liet FIFA-president Sepp Blatter weten. De uiterste datum is nu nog vastgesteld op 15 mei, ruim drie weken voor de start van het WK.
Naast Van Basten, hebben ook Sven-Göran Eriksson (Engeland) en Jürgen Klinsmann (Duitsland) om uitstel gevraagd. Tussen de huidige deadline en de start van het toernooi spelen de meeste landen nog een serie oefeninterlands. De drie genoemde coaches willen die vriendschappelijke wedstrijden benutten om nog wat aan hun selectie te sleutelen.
'Ik vind dat je een definitieve keuze kunt maken als je een week of tien dagen met elkaar werkt', lichtte Van Basten zijn standpunt eerder toe. 'Als een speler niet de vorm of de conditie heeft om een WK te spelen, moet ik hem nog kunnen vervangen. Ik zou zeggen, verschuif die datum naar een week voor het toernooi.'
Bron: VI.nl
tuurlijk, dat is de reden dat ook oa Eriksson en Klinnsmann om uitstel hebben gevraagd, zodat vBasten tenminste die arme Ivoriaan mee kan nemen.quote:Op woensdag 1 maart 2006 15:05 schreef Lionheaad het volgende:
[..]Van Basten wilt alleen uitstel om de zaak Kalou
Ik denk dat de meeste Nederlander hier wel zo doorheen kunnen prikken...
de reden dat hij graag zo lang mogelijk nog vervangers voor zieken, zwakken en geblesseerden kan oproepen vind je niet plausibel?quote:Op woensdag 1 maart 2006 15:13 schreef Lionheaad het volgende:
Ik heb het over de motieven van MvB, niet over die andere twee...
Dat heeft te maken met de ambtelijke molen van de Fifa die alle spelerslijsten moet checken, ze zouden dit kunnen ondervangen om per 1 mei een lijst van zeg 50 spelers op te geven (dat moet toch genoeg zijn), kan de FIFA ondertussen kijken of ze allemaal speelgerechtigd zijn en de definitieve lijst een week voor het WK indienen.quote:Op woensdag 1 maart 2006 15:28 schreef SocialDisorder het volgende:
ik snap sowieso het nut van zo'n lijst niet, 3 weken voor het begin van het toernooi.
Meerdink mag van mij best mee hoor; ik zie liever hem op rechts dan Kuyt. De Cler vind ik een mindere optie. Gio is wel nuttig tegen een tegenstander zonder buietnspelers. En Kuijt, tsja.... 1 goal op 4 kansen is niet echt grootsquote:Op donderdag 2 maart 2006 10:11 schreef Mangoworks2002 het volgende:
Meerdink en boateng hebben niets te zoeken in het ned. elftal. Hofs ging nog wel, maar Sneijder kan meer betekenen voor het Ned. Elftal. Linksback gewoon De Cler en Urby mee... Gio kan wel wegblijven
ow en Kuijt in de spits, duurt niet lang meer voor Huntelaar er bij zit....
Kuijt is een ideaal aanspel punt. Ik zou Kuijt bijv wel eens op 10 willen zien...quote:Op donderdag 2 maart 2006 10:27 schreef aldostuta het volgende:
[..]
Meerdink mag van mij best mee hoor; ik zie liever hem op rechts dan Kuyt. De Cler vind ik een mindere optie. Gio is wel nuttig tegen een tegenstander zonder buietnspelers. En Kuijt, tsja.... 1 goal op 4 kansen is niet echt groots
Idd, met zijn technische bagage moet hij de spitsen perfect kunnen voeden.....quote:Op donderdag 2 maart 2006 10:44 schreef Mangoworks2002 het volgende:
[..]
Kuijt is een ideaal aanspel punt. Ik zou Kuijt bijv wel eens op 10 willen zien...
ik zie kuijt liever op z'n eigen plek staan. Die gozer zwerft het hele veld over zodra het een beetje stroef loopt, waardoor je je aanspeelpunt in de spits kwijtraakt.quote:Op donderdag 2 maart 2006 10:44 schreef Mangoworks2002 het volgende:
[..]
Kuijt is een ideaal aanspel punt. Ik zou Kuijt bijv wel eens op 10 willen zien...
owh ja, die speelde er ook nog af en toe.quote:Op donderdag 2 maart 2006 11:00 schreef Mangoworks2002 het volgende:
sonk? ajax...
quote:In De Telegraaf staat vanochtend het bericht dat matchwinner Dirk Kuyt een steeds grotere bedreiging wordt van Ruud van Nistelrooy. Gisteren was de geboren Katwijker één van de weinige spelers die niet in de malaise werd meegetrokken van het matige oefenduel tegen Ecuador (1-0). In de eerste heft onderscheidde hij zich met zijn werklust, de tweede helft liet hij zien ook voetballend gevaarlijk te zijn.
Volgens de ochtendkrant zal Van the Man steeds meer moeten gaan vrezen voor zijn plek. “Het voordeel van aanvallers als Robben en Kuyt, bijvoorbeeld ten opzichte van iemand als Van Nistelrooy, is dat ze onvoorspelbaar zijn, onafhankelijk van medespelers en vanuit alle posities in de aanval een wedstrijd kunnen beslissen.”
“Uiteraard hoeft Kuyt niets te vrezen en staat hij boven iedere discussie verheven. Voor hem spant het erom of Van Basten hem als centrumspits of buitenspeler ziet. Kuyts voorkeur gaat uit naar de stek centraal in de aanval, de natuurlijke positie van de 25-jarige Feyenoorder,” zo meldt De Telegraaf.
quote:Duitsland
"Mag ik u ook wat vragen", aldus Van Basten nadat hij verteld had dat het hij veel goede centrumspitsen kan oproepen. "Wat heeft Duitsland tegen Italië gespeeld?" De bondscoach keek verbaasd op toen veel aanwezigen hard begonnen te lachen. Van Basten was namelijk echt niet op de hoogte van de einduitslag. "Italië heeft met 4-1 gewonnen", aldus de Duitse journalist. Van Basten: "Sorry, dass habe ich nicht gewusst."
gek he? Jaliens had niets te doen geloof ik. Hele wedstrijd niet gezien.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 08:32 schreef Mangoworks2002 het volgende:
iig die eerste 2 wel... Jaliens viel nog mee....
makkelijk debuut dan hequote:Op vrijdag 3 maart 2006 08:42 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
gek he? Jaliens had niets te doen geloof ik. Hele wedstrijd niet gezien.
toch zie ik liever een Ooijer of Reiziger op die positie ronddartelen, dan Kew Jaliens.quote:
What about Oude Kamphuis?quote:Op vrijdag 3 maart 2006 09:19 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
toch zie ik liever een Ooijer of Reiziger op die positie ronddartelen, dan Kew Jaliens.
shit, daar gaat m'n reputatie als Ajax-fanboy
dus liever....ehh....quote:Op vrijdag 3 maart 2006 10:27 schreef Mangoworks2002 het volgende:
ik zie liever Davids dan Maduro, maar weer liever Sneijder dan Bommel en liever vd vaart dan davids...
Je wilt 4 4 3 spelen?quote:Op vrijdag 3 maart 2006 10:44 schreef SocialDisorder het volgende:
Liefst zie ik:
Sar
Ooijer Boula Mathijsen Emanuelson/Gio (afhankelijk van wie in vorm is)
MIddenveld
Kuijt Huntelaar Robben
Het middenveld is sterk afhankelijk van de tegenstander. Rechts is vBommel toch wel redelijk zeker, met De Jong uit vorm en Kromkamp zonder speelminuten.
Centraal kun je kiezen voor vdVaart, of Sneijder voor creatiever middenveld. Maduro en Davids zijn dan weer opties voor een controlerender middenveld, maar ook nog met voldoende opties naar voren. Links kun je kiezen voor Davids, Cocu of vdVaart, afhankelijk van de tegenstander, en zijn strijdwijze.
De aanval zie ik overigens niet als een strikte linkerflank-centrumspits-rechterflank formatie, maar eerder zoals bij Barcelona; er staan drie man voorin, en ze vullen zelf de positie creatief in. Dat is enorm moeilijk tegenaan te verdedigen, zeker met een opkomend middenveld.
het liefst 11-11-11, maar ja, je kan niet alles hebbenquote:
En zijn De Jong, Van Bommel én Kromkamp degenen die in aanmerking komen voor de rechtshalf positie?quote:
Van Bommel - vd Vaart / Sneijder - Maduro / Davids - Davids / Cocu / vd Vaartquote:Het middenveld is sterk afhankelijk van de tegenstander. Rechts is vBommel toch wel redelijk zeker, met De Jong uit vorm en Kromkamp zonder speelminuten.
Centraal kun je kiezen voor vdVaart, of Sneijder voor creatiever middenveld. Maduro en Davids zijn dan weer opties voor een controlerender middenveld, maar ook nog met voldoende opties naar voren. Links kun je kiezen voor Davids, Cocu of vdVaart, afhankelijk van de tegenstander, en zijn strijdwijze.
weet jij andere rechtshalven die Oranje-waardig zijn?quote:Op vrijdag 3 maart 2006 11:09 schreef Ciscus het volgende:
[..]
En zijn De Jong, Van Bommel én Kromkamp degenen die in aanmerking komen voor de rechtshalf positie?
OK, ik zal het iets duidelijker proberen;quote:Op vrijdag 3 maart 2006 11:16 schreef Mangoworks2002 het volgende:
[..]
Van Bommel - vd Vaart / Sneijder - Maduro / Davids - Davids / Cocu / vd Vaart
v Bommel - Vd vaart - Maduro - Davids
maar niet centraalquote:Op vrijdag 3 maart 2006 11:36 schreef Mangoworks2002 het volgende:
Terwijl Cocu ook controlerend kan voetballen...
hij is beidebenig...quote:
maar komt het best tot zijn recht op linksquote:
Want 1 van de twee wil je op rechts zetten ?quote:Op vrijdag 3 maart 2006 13:58 schreef Kang-He het volgende:
Als van Nistelrooij geblesseerd is dan moet Marco gewoon Huntelaar opstellen. En niet die prutser van een Meerdink rechts zetten en Kuijt centraal.
Maar ja, als Robben en van Persie fit zijn dan zou ik uberhaupt Kuijt al niet meer opstellen.
Kromkamp is al lange tijd slecht een back.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 11:18 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
weet jij andere rechtshalven die Oranje-waardig zijn?
Landzaat speelt ook al weken niet werelds meer. Geheel ontevallig viel het verlies van vorm samen met het nieuws dat AZ niet mee wil werken aan een transfer naar Ajax.....quote:Op vrijdag 3 maart 2006 15:03 schreef Ciscus het volgende:
[..]
Kromkamp is al lange tijd slecht een back.
En ja, Landzaat
Je kunt ook nog met de punt naar voren spelen, met bijvoorbeeld Van der Vaart.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 17:07 schreef Ciscus het volgende:
Hoe dan ook, we zitten goed in de rechtsbacks met Ooijer, Kromkamp, Lucius, De Jong en eventueel Greene en Reiziger.
rechtshalf in het beoogde 4-3-3 zijn er ook voldoende, vooral Van Bommel en Landzaat kunnen daar prima uit de voeten. Nee, meer in m'n maag zit ik met de vderdeigende middenvelder. Boateng en Maduro vind ik te licht, en Davids haalt Marco er niet meer bij, ben ik bang. Cocu moet je daar niet neerzetten, die heeft niet meer datgene wat je nodig hebt als controlerende verdedigende middenvelder. Hij moet links komen te staan, om vandaar met aanvallende inpulsen te komen.
Ideaalplaatje blijft: Van Bommel- Davids- Cocu
Maar goed...wie ben ik.
Zeker! Maar daar gaat de voorkeur van onze bondscoach niet naar uit.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 17:15 schreef Nywuob het volgende:
[..]
Je kunt ook nog met de punt naar voren spelen, met bijvoorbeeld Van der Vaart.
quote:Rafael Benitez has hit back at Dutch coach Marco Van Basten after he criticised Jan Kromkamp for moving to Anfield.
Van Basten dropped Kromkamp from his squad for the midweek friendly with Ecuador after revealing his frustration at the player's decision to sign for the Reds where first team football won't be guaranteed.
Benitez is angry with the remarks and insists his transfer window signing will be figuring in his first team plans between now and the end of the season.
"I have seen the comments. If you want to say something like this you should talk directly to the player, not to the press," said Benitez.
"If you want to control the career of the player, talk to him, not to the newspapers. In football now you expect to hear agents talk like this, but not people with no daily relationship with the player.
"It's not his business. We're talking about the future of a player and his family. I don't see how joining Liverpool can be negative.
"Kromkamp was not playing in Villarreal and we decided to make a good swop.
"He started for Liverpool last weekend and worked hard as a right winger. We used him because we need a solution and he showed he is a good player."
Daar twijfel ik dus nog aan. Ik dacht eerst dat van basten zo'n typische ajax-coach was : liever verliezen met prachtig voetbal dan ala PSV winnen met slecht voetbal. Maar Marco is een winnaar die oranje echt wel redelijk ver gaat krijgen op het wk door steeds onterecht te winnen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:49 schreef RaJitsu het volgende:
Dat Bassie dit soort dingen niet snapt, was me al eerder duidelijk. De manier waarop hij met mensen omgaat die niet in zijn plan passen, zijn mening baseert op allerlei onzin zonder direct met de betreffende personen/clubs te praten, etc. is werkelijk idioot. Evenals de manier waarop hij selecteert (logisch, het een het is gevolg van het ander) en coacht. Dit Oranje gaat een debakel meemaken op het WK. En ik geef er geen flikker om.
Op een eindtoernooi is alles mogelijk (zie Griekenland EK 2004, Denemarken EK 1992), maar Nederland moet met een dergelijke stunt komen om uberhaupt de halve finales te bereiken van het WK, want we hebben een matig team en een zeer zwakke bondscoach, die op geen enkel punt, op geluk na, overtuigd.quote:Op zondag 5 maart 2006 01:37 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Daar twijfel ik dus nog aan. Ik dacht eerst dat van basten zo'n typische ajax-coach was : liever verliezen met prachtig voetbal dan ala PSV winnen met slecht voetbal. Maar Marco is een winnaar die oranje echt wel redelijk ver gaat krijgen op het wk door steeds onterecht te winnen.
Ik zit met een enorm dubbel gevoel. Enerzijds, kijkend naar de wedstrijden tot nu toe, denk ik dat het WK na 3 wedstrijden (2 als Ivoorkust toch niet meedoet) over kan zijn. Tot nog toe heeft Oranje nog niet kunnen overtuigen.quote:Op zondag 5 maart 2006 23:02 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Op een eindtoernooi is alles mogelijk (zie Griekenland EK 2004, Denemarken EK 1992), maar Nederland moet met een dergelijke stunt komen om uberhaupt de halve finales te bereiken van het WK, want we hebben een matig team en een zeer zwakke bondscoach, die op geen enkel punt, op geluk na, overtuigd.
Nederland zou eens af moeten stappen van dat haussane gevoel zodra we gekwalificeerd zijn voor een toernooi.
De enige die titelaspiraties mag koesteren is volgens mij Brazilie en misschien Argentinie/Italie.
Nederland zou met wat geluk wel van 1 titelkandidaat kunnen winnen maar niet van 2 of meer denk ik.quote:Op zondag 5 maart 2006 23:43 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Ik zit met een enorm dubbel gevoel. Enerzijds, kijkend naar de wedstrijden tot nu toe, denk ik dat het WK na 3 wedstrijden (2 als Ivoorkust toch niet meedoet) over kan zijn. Tot nog toe heeft Oranje nog niet kunnen overtuigen.
Aan de andere kant, ik heb de wedstrijden van Brazilië en Argentinië bekeken, en om nou te zeggen dat die onverslaanbaar zijn; nee, ook niet.
Van Brazilië is bekend dat die pas aan het voetballen slaan als ze op het toernooi aan komen, maar Argentinië is niet langer het te kloppen team. Wat ik zag afgelopen week, was eerder los zand, wat puur op individuele klasse doelpunten maakte.
Nederland maakt zeker wel een kans dit WK, met de juiste mensen met de juiste instelling op de juiste plaatsen kan Oranje elk team verslaan. Probleem in eerdere toernooien was echter dat het aan één van deze drie ontbrak (uitzondering in 2000 waar, geheel toevallig, de voorbereiding ook niet denderend te noemen was).
Ik denk dat ik pas een definitieve mening over de titelkansen van Oranje kan vormen na de wedstrijd tegen Servië, en misschien zelfs pas 5 minuten voor het begin van de finale (als ze zo ver komen).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |