Yeah right, zo'n bijeenkomst is ook echt een goede bron van objectieve informatie. Wat naief!!!quote:Op woensdag 9 juli 2008 19:29 schreef Blik het volgende:
Ik zou gewoon koopstudio bellen en een afspraak maken voor een informatiebijeenkomst. Daar zullen alle financiële dingen doorgenomen worden en dan kun je voor jezelf beslissen of het iets is.
Erm, ik zit in het centrum van arnhem met m'n vriendin voor 498 EUR/m inc., eigen keuken/badkamer, 2 kamers.quote:Op woensdag 9 juli 2008 15:49 schreef Blik het volgende:
[..]
Ik heb het alleen over mijn studio, bij mijn studio heb ik trouwens ook de eerste 2 jaar korting gehad. Toen betaalden we maar 230 euro per maand incl. Dat is zelfs retegoedkoop voor een student alleen in Utrecht, waar je ook zit. Pas na 2 jaar werd het 480. Die korting hoef ik niet terug te betalen maar zat in de verkoopprijs inbegrepen. Als je het nu zou kopen zou je die korting ook krijgen, en dan nog een extra lastendemper die je alleen terug hoeft te betalen als je de studio met winst verkoopt. Ik neem aan dat dat is om de hogere rente te compenseren
En bij de SSH heeft mijn vriendin ook geprobeerd toen ze al 3 jaar ingeschreven stond. Maar ze had echt geen schijn van kans. Dus als je een lange inschrijftijd ergens hebt is huren via een corporatie goedkoper. Ik weet wel dat er op het IBB-complex in Utrecht ook een appartementencomplex wordt gebouwd met studiotjes van 26 m2. kostprijs: 135.000 v.o.n.
quote:Op woensdag 9 juli 2008 19:42 schreef ozzyat105 het volgende:
Als een bewoner de maandlasten niet wil of kan betalen, dan zal de bank eerst naar de ouders gaan. Als die de kosten ook niet kunnen betalen, zal de bank de studio verkopen, dat is de zogenaamde executieverkoop. Mochten er daarna nog schulden overblijven bij de bank dan worden deze verhaalt op de medebewoners
Lees ik het nu goed dat wanneer er ook maar 1 euro overwaarde ontstaan is de gehele lastendemper lening terug betaald dient te worden.quote:Wat is de Koopstudio Lastendemper (KLD)?
De Koopstudio Lastendemper is een maandelijkse tegemoetkoming in de woonlasten waar
zowel de starter als de student gebruik van kan maken.
De Koopstudio Lastendemper is een renteloze lening die Koopstudio beschikbaar stelt voor de
koper en kan aangegaan worden voor een periode van 36 óf 60 maanden. Deze renteloze
lening dient alleen terugbetaald te worden bij overwaarde van de studio bij verkoop.
Als je besluit om de Koopstudio Lastendemper voor 60 maanden af te sluiten, heeft
Koopstudio wel het 1e recht van terugkoop van de studio tegen het inleggeld. Koopstudio gaat
er dan vanuit dat er voldoende winst is om de 5 jaar lastendemper terug te krijgen uit de winst
en weer door te geven aan de volgende koper.
Dat Koopstudio het recht heeft op eerste terugkoop, betekent niet dat Koopstudio de plicht
heeft hiertoe. Mocht het, om welke reden dan ook, voor Koopstudio niet voordelig zijn om de
studio terug te kopen, dan kan het zijn dat Koopstudio de studio niet terugkoopt. Dit kan
bijvoorbeeld zijn als de studio zo uitgewoond is dat het voor Koopstudio niet aantrekkelijk is
om de studio terug te kopen.
Dit is voor mij bijna een reden geweest om het niet te doen.quote:Op woensdag 9 juli 2008 19:42 schreef ozzyat105 het volgende:
Als een bewoner de maandlasten niet wil of kan betalen, dan zal de bank eerst naar de ouders gaan. Als die de kosten ook niet kunnen betalen, zal de bank de studio verkopen, dat is de zogenaamde executieverkoop. Mochten er daarna nog schulden overblijven bij de bank dan worden deze verhaalt op de medebewoners
Dat hebben ze je zeker ook op de "informatiebijeenkomst" wijsgemaaktquote:Op woensdag 9 juli 2008 22:53 schreef Blik het volgende:
[..]
Dit is voor mij bijna een reden geweest om het niet te doen.
Als je erover nadenkt kan het nooit op verhaalt worden op de leden. Het is alleen mogelijk een studio te kopen mbv ouders. Dit gebeurt op basis van salaris en ook vaak op overwaarde van het huis. Alleen als er genoeg salaris/overwaarde is kan de student de studio kopen. Als de student vervolgens niet betaald zal er dus geld bij de ouders gehaald worden. Omdat er vantevoren een financiële check is gedaan bij de ouders is er genoeg geld bij de ouders in de vorm van salaris of overwaarde op het huis. (het zal gaan om maximaal 1000-2000 euro)
Goed advies. Zo ben ik voor mijn 2 persoons-studio in totaal 480 euro per maand kwijt incl servicekosten, iets wat je in Utrecht in principe nooit gaat lukken. Voor de prijs van mijn studio kun je ook amper een klein flatje op kanaleneiland krijgen. Snap sowieso niet dat er mensen zijn die een studio gaan kopen die tegen de ¤ 200.000 zijn, daar kun je zelfs in Utrecht al een leuk huisje voor kopen (al ligt dat dan niet inhet centrum)quote:Laat je niet gek maken door lage maandlasten en mooie locaties, maar ga even aan de hand van de daadwerkelijke koopprijs uitrekenen wat je aan het einde van de rit per maand kwijt bent.
Dat las ik net ook.quote:Op dinsdag 9 september 2008 10:37 schreef Mindlight het volgende:
http://www.koopstudio.nl/informatie/financieel/garantplan
Je hebt nu zo'n garantplan, waarbij koopstudio je garandeert dat ze het tegen de aankoopprijs terugkopen op het moment dat je ervan af wilt.
Stel, ik zou besluiten een zelfstandige studio te kopen, dan kost me dat dus eenmalig 2.495, en hoef ik geen overdrachtsbelasting meer te betalen, en mocht ik gebruik maken van het garantplan hoef ik ook de lastendemper niet terug te betalen. Keerzijde van dit verhaal is dat ik mijn mogelijke prijsstijging misloop, maar (of ik maak een gigantische denkfout) dat houdt dan toch in dat ik voor 2.495 mijn risico's afkoop?
+1 Rijke Fantasiequote:Op woensdag 29 oktober 2008 00:45 schreef WooZ het volgende:
Moet nog minimaal 2.5 jaar studeren en daarna een inkomen van >3000+/maand.
quote:
De maandlasten waren een heel stuk lager. Ik zat op een A-locatie in het centrum van Utrecht en betaalde daar net zoveel voor als voor een woning in Overvecht/Kanaleneiland/Lombok.quote:Op dinsdag 28 april 2009 13:38 schreef MartyMcfly het volgende:
I
De vragen die bij mij opkomen zijn:
- wat is er in godsnaam mis met huren? Waarom moet je in hemelsnaam kopen als je begin 20 bent?
Was op het moment van kopen helemaal niet aan de orde, de economie was gezond, de lucht was blauw. Ik heb mijn studio 1 1/2 jaar geleden verkocht en daar dikke winst op gemaakt.quote:- de mensen die dit kochten, hadden die niet door dat ze een enorme premie op de toch al hoge huizenprijzen betaalden? Als het tij keert in de markt, zoals nu het geval is, verdampt die premie als sneeuw voor de zon en zit jij met een enorm verlies.
Je woont niet alleen. Je woont gewoon in een pand met 4-5 andere studenten. Ik woonde met 8 andere studenten in één pand. Hartstikke gezellig!quote:- Waarom moet je per se in je eentje wonen in het centrum als je zo jong bent? Het is toch veel gezelliger om in een studentenflat/huis te wonen in een studentenbuurtje buiten het centrum? Je leeft als student overdag toch al in de binnenstad.
Op de andere vragen kan ik geen antwoord geven, daar hebben mijn ouders zich mee bezig gehouden. Wat je hier zegt klopt echter niet... Je woont helemaal niet per definitie alleen. Ik woon nu gewoon in een studentenhuis hoor, waarin 16 studio's zijn. Ik heb dus 15 huisgenoten, en tis in principe niet anders dan elk ander studentenhuis, behalve stukken netter omdat iedereen verantwoordelijkheid voor het huis voelt...quote:Op dinsdag 28 april 2009 13:38 schreef MartyMcfly het volgende:
- Waarom moet je per se in je eentje wonen in het centrum als je zo jong bent? Het is toch veel gezelliger om in een studentenflat/huis te wonen in een studentenbuurtje buiten het centrum? Je leeft als student overdag toch al in de binnenstad.
Koopstudio is een pyramidesysteem. Het lijkt erop dat je slim aan hebt gedaan tijdig uit te stappen.quote:Op dinsdag 28 april 2009 14:09 schreef VoreG het volgende:
[..]
De maandlasten waren een heel stuk lager. Ik zat op een A-locatie in het centrum van Utrecht en betaalde daar net zoveel voor als voor een woning in Overvecht/Kanaleneiland/Lombok.
[..]
Was op het moment van kopen helemaal niet aan de orde, de economie was gezond, de lucht was blauw. Ik heb mijn studio 1 1/2 jaar geleden verkocht en daar dikke winst op gemaakt.
[..]
Je woont niet alleen. Je woont gewoon in een pand met 4-5 andere studenten. Ik woonde met 8 andere studenten in één pand. Hartstikke gezellig!
Ervaringen?quote:Op dinsdag 28 april 2009 13:38 schreef MartyMcfly het volgende:
Inmiddels zijn we een half jaar verder en is de huizenmarkt in Nederland flink ingezakt.
De zogenaamde toekomstige overwaarde die wordt gesuggereerd door koopstudio kunnen mensen die aan de constructie meedoen totaal op hun buik schrijven. Sterker nog, de prijs (en niet de waarde, want dat is subjectief) zal lager uitvallen wat zal resulteren in een flink verlies. Dan zit je daar met je 'goedkope' studio.
quote:Op dinsdag 28 april 2009 16:29 schreef Blik het volgende:
[..]
Ervaringen?
Ik heb in Januari mijn studio verkocht, binnen een maand verkocht en ook nog eens met een hele leuke winst die ik nu in eigen zak kan stoppen
50 m². 170K. Nét iets te hoog zegt'ie.quote:Op dinsdag 28 april 2009 15:34 schreef MartyMcfly het volgende:
[..]
Koopstudio is een pyramidesysteem. Het lijkt erop dat je slim aan hebt gedaan tijdig uit te stappen.
Ik moet zeggen dat ik vorig jaar ook bijna een huisje van 50m2 had gekocht vlak naast het centrum in een startersflat.
prijs was 170.000 euro. Vond ik zelf net iets te hoog.
Kan je de afrekening van de notaris wel opsturenquote:Op dinsdag 28 april 2009 18:00 schreef JoPiDo het volgende:
[..]
hier geloof ik echt de ballen van, ga dat maar aan je kat wijs maken
klein beetje maar haha.quote:Op dinsdag 28 april 2009 18:13 schreef Treinkopper het volgende:
[..]
50 m². 170K. Nét iets te hoog zegt'ie.
Dat is altijd al zo geweest.quote:Op dinsdag 23 juni 2009 14:43 schreef MartyMcfly het volgende:
ik zit weer eens te kijken op koopstudio.nl maar ik blijf het allemaal een beetje verdacht vinden.
Ten eerste laten ze niet meer de daadwerkelijke aankoopprijzen zien van de studio's maar adverteren ze met 'teaser rates'.
Helemaal met je eens, ik heb 3 jaar lang op 40 vierkante meter gewoont met mijn vriendin. 2 jaar lang maar 230 euro p/m betaald en het laatste jaar 470 euro p/m.quote:Op dinsdag 23 juni 2009 14:53 schreef LastRequest het volgende:
[..]
Dat is altijd al zo geweest.
Verder blijf ik erbij dat ik in een prachtig pand zit, dat ze helemaal hebben opgeknapt en dat ik absoluut blij ben dat ik hier zit
Mijn ervaring is dat je die studio over 3 jaar kwijt bent voor zo'n 150.000 a 160.000 euro. Waarmee je alles ruim kan aflossen. Ik heb uiteindelijk ruim 8000 euro mogen bijschrijven op mijn rekeningquote:Op woensdag 24 juni 2009 16:10 schreef rnny20 het volgende:
beste mensen,
ik koop vandaag net terug van een afspraak met quarz en ik heb spijt van feit dat ik getekend heb voor deze studio. het gaat om een studio van 40 m2 voor 131.000 euro. dit is natuurlijk een laag bedrag!
ik ga 310 euro per maand betalen en dan is de studentendemper en lastendemper eraf 1 van die 2 betaal je terug met overwaarde en 1 betaal je terug wanneer je belasting moet gaan betalen(dus wanneer je het terug krijgt van de belastingdienst). nou zit in mijn hypotheek ook afsluitprovisie en dergelijke wat bijelkaar zo'n 2000 euro is ik verwacht dat ik aan de eind van de rit die 2000 euro zeker kwijt ben omdat ik over 3 jaar de studio wil gaan verkopen. alleen die studentendemper moet je zeker terug betalen van het belasting geld!! koopstudio presenteerd het alsof je alles terug krijgt wat volgens mij niet het geval is want, legde Quarz mij uit ik verdien al wat met een bijbaantje dus mijn negatiefe saldo wat ik opbouw wordt niet zo hoog. hierdoor verwacht ik dat ik over 3 jaar die 2000 euro moet terug betalen om de hypotheek af te lossen en dan ik maar een klein gedeelte van de belastingdemper terug krijg waardoor ik zelf het restenderende bedrag moet aanvullen ad. 5000.
een flinke domper vandaag dus voor mij!
maar mensen doe het vooral dan blijft de vraag hoog !!! (kan ik over 3 jaar makkelijke me studio kwijt)![]()
![]()
Echter kun je als normale student geen normale flat kopen. En op dit moment blijft de vraag naar dit soort studio's enorm hoog. Ik heb mijn studio half december te koop gezet en half januari was die verkocht, 2 maanden later waren wij eruit en zaten de nieuwe bewoners erin. Dat was dus ook gewoon in de slechte economische tijdquote:Op woensdag 24 juni 2009 17:10 schreef bleiblei het volgende:
ik heb op een normale flat van 160000 zonder vage constructies na aftrek van 3 jaar hypotheek EN verbouwingen ruim 30K verdient. En ik moet nog zien of dat in de toekomst ook zo makkelijk gaat. in mijn ogen kom je wel bijzonder onrealistisch positief over voor deze tijden.
Ik heb 3 jaar lang in een klein krot gewoond en daar in mijn eentje 300 euro voor betaald. Een onvergetelijke ervaring, maar als je met je vriendin iets leuk wilt zoeken zijn er in Utrecht weinig andere keuzes. Als je dan ook nog eens 250 per maand hoeft te betalen met z'n 2-en is de keus snel gemaakt.quote:Op woensdag 24 juni 2009 22:16 schreef bleiblei het volgende:
Als normale student moet je gewoon een kutkamer gaan huren in een studentenhuis.
Dat zijn pas echt waardevolle ervaringen. Daarnaast kan een "normale" student ook niet zoon studio kopen.
Daar heb je ook een pappie en mammie met minimaal een koophuis met flinke overwaarde voor nodig.
Als je daar dan toch de beschikking over hebt en je vertikt het om het echte leven mee te maken, koop dan via een fatsoenlijke constructie iets, ipv. mee te doen aan die piramide ellende.
Belastingdempers e.d. klinken mij in de oren als easylife constructies. Zodra het in elkaar tieft kan je lachen. Er is simpelweg niemand die precies weet hoe solide zo een constructie is.
Toen ik mijn studio kocht was die regeling er nog niet, was ook 3.5 jaar geleden. Hoe het nu allemaal werkt weet ik niet precies. Studio stond te koop in decemberquote:Op woensdag 24 juni 2009 22:16 schreef rnny20 het volgende:
hey
hoe had jij het bij die belasting demper dan want je krijgt elke maand 2 bedragen van hun en nou zeggen ze dat je 1 bedrag zeker moet terug betalen en dat krijg je later wel als je geld gaat verdienen en belasting moet betalen!!
mij is vandaag duidelijk gemaakt door quarz dat je lang niet alles terug krijgt van de belasting dienst omdat ik ook al een beetje werk gewoon een bijbaan.
maar koopstudio spiegelt het voor alsof je niet werkt zeg maar, wat onrealistisch is wanneer je student bent natuurlijk!!
ook nog een vraag wanneer had jij hem te koop staan dan??
groeten
hoe kan je nou ervaring hebben over iets 3 jaar in de toekomst????quote:Op woensdag 24 juni 2009 16:17 schreef Blik het volgende:
[..]
Mijn ervaring is dat je die studio over 3 jaar kwijt bent voor zo'n 150.000 a 160.000 euro. Waarmee je alles ruim kan aflossen. Ik heb uiteindelijk ruim 8000 euro mogen bijschrijven op mijn rekening
Ik zou het in principe niet aanraden voor iemand alleen, voor stelletjes is het prima als je kijkt naar de kosten, risico wat je loopt en de kwaliteit van de woning. In de grote steden is er vaak niks omhanden voor stelletjes, tenminste niet als je geen 10 jaar wachttijd hebt opgebouwdquote:Op donderdag 25 juni 2009 11:57 schreef Arvid het volgende:
[..]
hoe kan je nou ervaring hebben over iets 3 jaar in de toekomst????
Hij mag hopen op overwaarde, daar is dit pyramidesysteem eigenlijk op gebaseerd. Maar goed, als je goed gevoel voor timing hebt kun je idd flink cashen. En je moet natuurlijk tegen risico kunnen.
Ik heb meer een moreel bezwaar tegen dit systeem. Ik vind het onverstandig dat piepjonge lui, net vers van de middelbare school in dit soort complexe en financieel hoog spel situaties stappen.
Ga gewoon een kamer huren in een studentenhuis, dat is het idee van een studentenleven. Als je dat niet wilt, of je hebt de huur er niet voor over blijf je lekker thuiswonen bij je ouders. Doen ook veel studenten, zeker in de randstad.
Dat denkt iedereen, maar buiten de sociale huursector kun je echt wel wat vinden, zeker met z'n tweeen.quote:Op donderdag 25 juni 2009 12:16 schreef Blik het volgende:
[..]
In de grote steden is er vaak niks omhanden voor stelletjes, tenminste niet als je geen 10 jaar wachttijd hebt opgebouwd
Als je 800 euro per maand uit kunt geven dan kom je er inderdaad wel. Voor studenten is dat niet te doen. De doelgroep is ook niet voor niets studenten. Ik heb 3 jaar voor minder dan 300 euro p/m incl. servicekosten in een koopstudio gezeten van 40 M2 met eigen keuken en badkamer, dat doen weinigen mij na. Als je dan nog de winst meeneemt die ik heb gemaakt, dan heb ik eigenlijk gewoon gratis geleefd de afgelopen 3 jaar.quote:Op donderdag 25 juni 2009 15:24 schreef Arvid het volgende:
[..]
Dat denkt iedereen, maar buiten de sociale huursector kun je echt wel wat vinden, zeker met z'n tweeen.
In Den Haag en Rotterdam is het helemaal makkelijk.
Amsterdam en Utrecht wat lastiger, maar aan de rand van die steden is altijd wel wat te vinden.
Beetje rondom centrum is een kwestie van goed zoeken.
Geen idee, Ik heb in januari zonder veel problemen mijn studio in ieder geval verkochtquote:Op maandag 27 juli 2009 13:27 schreef jantjevanleiden het volgende:
Weet iemand hoe is verlopen met de obligatielening die ze hebben uitgeschreven:. www.koopstudio.nl/memorandum.pdf
Op de kvk site kun je zien dat de laatste jaarrekening van 2006 is.
Staat het een beetje stil daar?
Kom ik net een stukje over palminvest de volgende zinsnede tegenquote:Op maandag 27 juli 2009 13:27 schreef jantjevanleiden het volgende:
Weet iemand hoe is verlopen met de obligatielening die ze hebben uitgeschreven:. www.koopstudio.nl/memorandum.pdf
Op de kvk site kun je zien dat de laatste jaarrekening van 2006 is.
Staat het een beetje stil daar?
Zou het toeval zijn dat ze hun 150 obligaties a 15.000 euro = totaal 2.250.000 euro hebben uitgegeven.quote:Om toezicht van de waakhond AFM te ontduiken, heeft Pure Energy gebruik gemaakt van de zogenoemde ’Smurftechniek’: niet alleen beleggingen van E50.000 of meer vallen buiten toezicht van de AFM, ook beleggingen waarvan de totale emissiewaarde onder de E2,5 miljoen blijft.
Je zegt: 'zonder veel problemen'. Toch wel een paar. Hoe ging dat?quote:Op maandag 27 juli 2009 13:32 schreef Blik het volgende:
[..]
Geen idee, Ik heb in januari zonder veel problemen mijn studio in ieder geval verkocht
Bedoel dus eigenlijk zonder problemenquote:Op vrijdag 31 juli 2009 21:25 schreef jantjevanleiden het volgende:
[..]
Je zegt: 'zonder veel problemen'. Toch wel een paar. Hoe ging dat?
Hey Blik, Volgens mij heb jij banden met koopstudio. Je verhaal is erg ongeloofwaardig.quote:Op maandag 31 augustus 2009 11:39 schreef Blik het volgende:
[..]
Bedoel dus eigenlijk zonder problemen
Hoezo is mijn verhaal ingeloofwaardig?quote:Op vrijdag 11 september 2009 11:40 schreef jantjevanleiden het volgende:
[..]
Hey Blik, Volgens mij heb jij banden met koopstudio. Je verhaal is erg ongeloofwaardig.
Ben benieuwd hoe langs ze het volhouden...
Onderstaand nieuws?quote:
Dan is blik nog net op tijd uit de vreemde financiele constructie gestapt.quote:Vraagtekens bij beloften Koopstudio
vrijdag, 04 sep 2009 09:27 |
Door: RTV Utrecht
UTRECHT - Het is nog maar de vraag of Koopstudio de beloften voor het eind van dit jaar nakomt. Dat zegt Vereniging Eigen Huis. Het bedrijf Koopstudio verkoopt onder meer in Utrecht kamers aan studenten. Huiseigenaren kregen gisteren te horen dat ze komende maanden honderden euro's meer moeten betalen aan vaste lasten. Volgens Koopstudio krijgen ze dat geld aan het eind van dit jaar terug.
Bron: RTV Utrecht
lekker is dat inderdaad. Mooi dat ik eruit benquote:Op maandag 14 september 2009 14:23 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Onderstaand nieuws?
[..]
Dan is blik nog net op tijd uit de vreemde financiele constructie gestapt.
quote:Koopstudio in crisistijd twee keer zo duur
Studenten dachten goedkoop uit te zijn met een koopstudio. Door de crisis moeten ze nu echter drie maanden lang honderden euro’s extra betalen.
Mauke kocht twee jaar geleden een studio in Utrecht, waar hij studeert. Hij is 350 euro per maand kwijt om er te wonen. Maar de komende drie maanden betaalt hij 400 euro meer, schreef Koopstudio hem. Mauke weet niet waar hij dat geld vandaan moet halen. Hetzelfde geldt voor een 20-jarige student rechten, die niet met zijn naam in de krant wil. Hij moet tussen de vier- en vijfhonderd euro extra ophoesten. ‘Heel vervelend. Zelf kan ik het absoluut niet betalen, ik ken eigenaren van studio’s die om deze reden lenen van de IB-Groep.’
Bezitters van een koopstudio, een gekochte studentenkamer, kregen vorige week de mededeling dat Koopstudio Nederland B.V. de komende drie maanden geen zogenoemde maandelijkse lastendemper kan betalen, vanwege de financiële crisis en de vastgelopen vastgoedmarkt.
Koopstudio verkoopt gesplitste appartementen in gerenoveerde huizen. Studenten kunnen die kopen, als hun ouders garant staan voor de schuld. Ze krijgen een renteloze lening om de hypotheekrente en aflossing maandelijks te drukken. Koopstudio gaat ervan uit dat de lening wordt terugbetaald uit de overwaarde op het appartement bij verkoop. Voor studenten geldt dat de lening (tot 10.000 euro) wordt kwijtgescholden als het niet lukt om die te betalen uit de overwaarde. Starters moeten de lening wel terugbetalen.
De Vereniging Eigen Huis (VEH) was al eerder kritisch over de constructie van Koopstudio, en raadt nu aan een aangetekende brief te sturen naar het bedrijf met de mededeling dat het in gebreke is gebleven. Want, zegt de VEH, Koopstudio Nederland is eenzijdig de afspraken niet nagekomen.
Koopstudio heeft in tien steden ongeveer honderd panden met studio’s. Na mailverkeer met ongeveer honderdvijftig eigenaren lijkt de bewuste brief alleen verstuurd te zijn in Utrecht. Koopstudio belooft hierin de drie maanden lastendemper vanaf december terug te betalen, en biedt soms een woon- of irischeque aan als tegemoetkoming. Het bedrijf kon maandag geen commentaar geven.
Dat lijkt alleen maar zo... De rest wordt er heus wel in mee getrokken.quote:Op maandag 14 september 2009 14:55 schreef LastRequest het volgende:
Dit geldt vooralsnog alleen voor Utrecht, Koopstudio bestaat uit verschillende divisies.
Is idd waar, echter is Utrecht verreweg de grootste tak. Misschien wel 80%quote:Op maandag 14 september 2009 14:55 schreef LastRequest het volgende:
Dit geldt vooralsnog alleen voor Utrecht, Koopstudio bestaat uit verschillende divisies.
Aangezien ik erin zit heb ik momenteel redelijk veel informatie.quote:Op maandag 14 september 2009 17:06 schreef minze het volgende:
[..]
Dat lijkt alleen maar zo... De rest wordt er heus wel in mee getrokken.
NIet om je bang te maken, maar je weet dat Utrecht verreweg het grootste onderdeel is van Koopstudio...?quote:Op maandag 14 september 2009 21:27 schreef LastRequest het volgende:
[..]
Aangezien ik erin zit heb ik momenteel redelijk veel informatie.
Ik ga er hier verder niet over uitwijden, zoals Utrechtse bewoners blijkbaar wel nodig vonden in de Pers.. Maar spookverhalen zijn niet nodig. Helaas niet te voorkomen.
Ja, ik ben van alles op de hoogtequote:Op maandag 14 september 2009 21:35 schreef Blik het volgende:
[..]
NIet om je bang te maken, maar je weet dat Utrecht verreweg het grootste onderdeel is van Koopstudio...?
Heerlijk naiefquote:Op maandag 14 september 2009 21:48 schreef LastRequest het volgende:
[..]
Ja, ik ben van alles op de hoogte
Naja, tot februari woonde ik zelf nog in een studio. Dus ik weet echt wel een beetje wat er speelt enzoquote:Op maandag 14 september 2009 22:01 schreef LastRequest het volgende:
Zoals ik al zei ga ik er verder niet meer op in, maar wij hebben vanavond een gesprek met een juridisch adviseur gehad en ik ben enigszins op de hoogte. Maar goed, het kan natuurlijk altijd nog fout gaan.
Vind het alleen frustrerend dat mensen die totaal niet op de hoogte zijn van het hele verhaal, spookverhalen rondbazuinen.. Maar zoals ik al zei, dat hou je niet tegen. Veel succes met jouw doorverkoopprocedure in elk geval!
Doelde ook niet op jou en minze.quote:Op maandag 14 september 2009 22:21 schreef Blik het volgende:
[..]
Naja, tot februari woonde ik zelf nog in een studio. Dus ik weet echt wel een beetje wat er speelt enzo
Dit vind ik wel heel absurd... Ik heb veel van ze meegemaakt, maar dit had ik niet gedacht. Wanneer is dit gebeurd? Want het is een rare manier om extra geld uit een verkoop te trekken. Onder dwang iets tekenen, mag dat eigenlijk wel?quote:Op dinsdag 15 september 2009 12:11 schreef olifant6 het volgende:
Ik heb er vreselijke spijt van dat ik via Koopstudio een studio heb gekocht. Op een gegeven moment wilden zij dat ik het voorlopig koopcontract zou tekenen. Daarin stond dat ik de studio twee weken later moest afnemen. De financiering kon tegen die tijd nog lang niet rond zijn, maar dat was volgens hen geen enkel probleem en het was dus ook geen probleem als de studio dan niet afgenomen kon worden.
Echter drie weken later werd ik ingebreke gesteld. Na contact opgenomen te hebben met Koopstudio werd mij verzekerd dat de ingebreke stelling verder geen gevolgen zou hebben en slechts diende om de druk op te voeren. Een week nadat ik de studio had afgenomen kreeg ik het fijne bericht dat ik vanwege te late afname een enorm boetebedrag mocht gaan betalen.
Dit zijn misselijke praktijken en ik vroeg me af of er anderen zijn die iets dergelijks met Koopstudio hebben meegemaakt.
Dat jij al bij een juridisch adviseur moet gaan zitten als kopende partij zijnde geeft natuurlijk al weer genoeg voedigns bodem om nog meer verhalen er van te maken. Vooral als je er niet verder over wilt uitwijden.quote:Op maandag 14 september 2009 22:01 schreef LastRequest het volgende:
Zoals ik al zei ga ik er verder niet meer op in, maar wij hebben vanavond een gesprek met een juridisch adviseur gehad en ik ben enigszins op de hoogte. Maar goed, het kan natuurlijk altijd nog fout gaan.
quote:Op dinsdag 15 september 2009 12:49 schreef minze het volgende:
[..]
Dit vind ik wel heel absurd... Ik heb veel van ze meegemaakt, maar dit had ik niet gedacht. Wanneer is dit gebeurd? Want het is een rare manier om extra geld uit een verkoop te trekken. Onder dwang iets tekenen, mag dat eigenlijk wel?
Van tevoren informatie inwinnen leek ons wel verstandig.quote:Op dinsdag 15 september 2009 12:51 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat jij al bij een juridisch adviseur moet gaan zitten als kopende partij zijnde geeft natuurlijk al weer genoeg voedigns bodem om nog meer verhalen er van te maken. Vooral als je er niet verder over wilt uitwijden.
Dit lijkt me een schoolvoorbeeld van (juridische) dwaling. Zolang je nog niet bij de notaris getekend hebt, lijkt het me, onder de door jou geschetste omstandigheden, een makkie om er onderuit te komen.quote:Op zondag 4 oktober 2009 16:12 schreef yvonneve het volgende:
Dit is mijn ervaring met koopstudio en dan specifiek gaat het om Groningen... Het begon al zeer spoedig met het feit dat tegen ons gelogen is wat de werkelijke executiewaarde van de studio was. Door Quarz (de verplichte tussenpersoon voor de financiering) was door ons voorafgaand aan het tekenen tijdens een gesprek een hogere executiewaarde verteld dan het achteraf werkelijk was.
Als je gewoon uit je doppen kijkt, dan zie je dat ik gisteren nog gereplied heb. De mooie verhalen wat betreft Koopstudio waren puur gebaseerd op eigen ervaringen, heb 3 jaar lang prima gewoond in een koopstudio tegen ontzettend lage maandlasten. Onder andere ook omdat de rente enorm laag was. Ben uiteraard nu heel erg blij dat ik het (blijkbaar) zinkende schip op tijd verlaten heb en een leuke winst heb gehaald uit mijn studio.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 08:34 schreef bleiblei het volgende:
Waar is Blik nu? Met z'n mooie verhalen?.
Ik blijf het onbegrijpelijk vinden dat mensen in dergelijke dubieuze vage constructies stappen.
Al helemaal als je in Groningen iets zoekt. Dat is nu niet bepaald een stad waar niets te vinden is qua woonruimte. Voor steden als Amsterdam & Utrecht snapte ik nog enigszins dat mensen hierin stapten omdat het redelijk onmogelijk is om er iets te vinden. Maar in de rest van NL? Compleet debiel. Ga maar gewoon een studentenkamertje huren. Is niets mis mee.
@rnny20: ik zou als ik jou was deze week direct bij het spreekuur van een rechtswinkel langsgaan (neem alle gemaakte afspraken, voorlichtingsmateriaal, contracten etc. mee). Daar kunnen ze je kosteloos adviseren.quote:graag zou ik ook met meer mensen in contact willen komen die het zelfde hebben zodat er misschien wel wat aan gedaan kan worden!
Een brief van de curator, die vanochtend in de bus vielquote:Op dinsdag 20 oktober 2009 12:53 schreef Blik het volgende:
[..]
Heb je ook een bron? Kan het namelijk nergens vinden op internet
ok, het staat namelijk nog niet op faillissementen.nl (voor zover die altijd up-to-date zijn)quote:Op dinsdag 20 oktober 2009 14:02 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Een brief van de curator, die vanochtend in de bus viel
Is dat handig in deze tijd?quote:Op woensdag 21 oktober 2009 23:04 schreef Brittie het volgende:
Nog een slachtoffer... Tijdje terug al begonnen met studio te koop zetten etc. maar kreeg dingen gewoon niet geregeld met Koopstudio. Nu snap ik waarom. Er is iig een advocaat die zoveel mogelijk gedupeerden om zich heen probeert te verzamelen en die grondig onderzoek gaat doen. En ondertussen gaan wij proberen met zijn allen het hele pand te verkopen![]()
minze
Handig misschien niet, maar ik wil volgend jaar naar het buitenland om verder te studeren, dus ik zal wel moeten ;-) Als ik hem niet kwijtraak - en daar ga ik even vanuit - dan ga ik hem wel verhuren.quote:
http://www.rtvutrecht.nl/nieuws/220211quote:
vrijdag 23 oktober 2009 15:15 uur
Koopstudio Nederland hoopt op doorstart
UTRECHT - Curator Seerp Gratama hoopt nog steeds op een doorstart van Koopstudio Nederland. Maandag werd het bedrijf failliet verklaard. Daardoor zijn tientallen Utrechtse studenten gedupeerd.
Die hebben via Koopstudio een huis gekocht met een aantal financiële voordelen. Nu het bedrijf failliet is, zijn de maandlasten voor veel studenten ineens honderden euro's hoger geworden.
Een doorstart zou de financiële schade kunnen beperken. Een aantal studenten gelooft daar niet in en heeft een advocaat ingeschakeld. Ze hopen zo nog iets van hun geld terug te zien.
Ja hoor eens, ik ben niet op mijn achterhoofd gevallen, ik heb verschillende experts benaderd en alle waren positief. Vereniging Eigen Huis is pas in de lente/zomer van 2009 gaan waarschuwen daarvoor interesseerde hen het niet. Het leek toen een goed alternatief voor huren want probeer maar eens een fatsoenlijke kamer te krijgen in Utrecht.quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 13:35 schreef MoneyTalks het volgende:
Typisch gevalletje van eigen schuld dikke bult. Ik heb ook gekeken naar Koopstudio toen ik op zoek was naar een kamer, maar na het lezen van de dubieuze financiele constructie (lastendemper?![]()
) heb ik er vanaf gezien. Ook was er niks positiefs te lezen over Koopstudio, en is het eigenlijk een soort piramidespel lijkt. Die kamers zijn simpelweg niet waard wat jullie ervoor betaald hebben.
Ik heb een kamer in Utrecht. Geen fatsoenlijke (13m2 voor 350), want ik ben realistisch. Over een paar weken verhuis ik naar een andere kamer van 18m2 voor 300 euro van de SSHU.quote:Op zaterdag 24 oktober 2009 13:44 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Ja hoor eens, ik ben niet op mijn achterhoofd gevallen, ik heb verschillende experts benaderd en alle waren positief. Vereniging Eigen Huis is pas in de lente/zomer van 2009 gaan waarschuwen daarvoor interesseerde hen het niet. Het leek toen een goed alternatief voor huren want probeer maar eens een fatsoenlijke kamer te krijgen in Utrecht.
Toen ik de dempers nog kreeg, kostte het mij ook 350 euro per maand, maar dan wel voor een kamer van 29m2.quote:Op zaterdag 24 oktober 2009 19:22 schreef MoneyTalks het volgende:
[..]
Ik heb een kamer in Utrecht. Geen fatsoenlijke (13m2 voor 350), want ik ben realistisch. Over een paar weken verhuis ik naar een andere kamer van 18m2 voor 300 euro van de SSHU.
En nu ga je op de blaren zitten.quote:Op zondag 25 oktober 2009 11:58 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Toen ik de dempers nog kreeg, kostte het mij ook 350 euro per maand, maar dan wel voor een kamer van 29m2.
Opzich is het niet een kwestie van too good to be true... Maar een kwestie van voor klanten gereserveerd geld doorinvesteren en nu niet meer kunnen betalen. Bij elke verkoop wordt er een demper "apart gelegd". Dit geld is nu blijkbaar op... Kortom, slachtoffers van hebzucht, meer kan ik er niet van maken.quote:Op zondag 25 oktober 2009 13:36 schreef MoneyTalks het volgende:
[..]
En nu ga je op de blaren zitten.
If it sounds too good to be true, it probably is
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |