Zelfde hier. Als ik aan het studeren ben moet het helemaal stil zijn, bij gewoon voor mezelf iets lezen lukt alleen muziek wel.quote:Op vrijdag 20 januari 2006 14:57 schreef heaven7 het volgende:
Ik heb veel moeite met concentratie als er meerdere geluiden aan mijn hoofd zijn.
Ik ben uiterst geconcentreert als ik aan het lezen ben en het verder muisstil is, als er een tv aanstaat is de concentratie weg en lukt het ook niet meer.
Als ik aan het praten ben en er zijn teveel (harde) geluiden om me heen, kan ik niet verder vertellen.
Ik heb overgevoelige zintuigen, zowel neus, als oren, als ogen en huid.
Zou dat echt onder de PDD vallen of zou het zo kunnen zijn dat mensen met iets PDD's vaker hoogsensitief zijn?quote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:07 schreef sleepflower het volgende:
[..]
Zelfde hier. Als ik aan het studeren ben moet het helemaal stil zijn, bij gewoon voor mezelf iets lezen lukt alleen muziek wel.
Ik kan niet goed luisteren als er allemaal geluiden om me heen zijn. En wat heaven7 al zei, als er teveel geluiden zijn kan ik ook een verhaal niet afmaken, omdat ik dan veel te veel afgeleid wordt. Laatst had mijn moeder een CD aanstaan tijdens het avond eten, maar helaas kon ik niet meedoen aan de gesprekken omdat ik de andere mensen niet goed verstond door de muziek. (ik was de enige die daar last van had.)
Sommige geluiden doen gewoon pijn, zoals smakkende mensen, mensen die kauwgom kauwen. Moet mezelf dan echt inhouden om die mensen niet te slaan, want ik kan er gewoon écht niet tegen.
Ik praat altijd hardquote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:09 schreef heaven7 het volgende:
Heel herkenbaar. De hele familie kijkt tv en mijn oren knappen zowat, zo hard staat ie altijdAls ik het zeg krijg ik scheve gezichten omdat de tv helemaal niet hard staat.
Veel onbegrip.
Het gekke is, ik heb zelf een vrij harde stem, maar als ik zelf hard praat of schreeuw doet het me geen pijn en heb ik er geen last van
herkenbaar ...mijn broertje heeft 3 dagen niet gedouched omdat het oude rekje in de douche verroest was en het 3 dagen duurde voordat we een nieuw rekje in de douche hadden.quote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:05 schreef Troel het volgende:
Nog even terugpakkend op het verhaal van ladywrb en Luca met de jas.
Als Bert zijn douchespons op "mijn" plankje legt zijn de rapen gaar. Ik kan daar niet tegen. Zijn spons hoort op zijn plankje, dat is het bovenste plankje. Pas op het moment dat het ding daar ligt word ik weer rustig. Ik kan hem wel gewoon zelf daar wegleggen, maar ik maak me er dus wel druk om.
Volgens mij bén jij stiekem mijn broertjequote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:11 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik praat altijd hardMensen om mij heen vragen vaak of ik wat zachter kan praten. Dat heb ik zelf dus totaal niet door.
Ik ook iddquote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:11 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik praat altijd hardMensen om mij heen vragen vaak of ik wat zachter kan praten. Dat heb ik zelf dus totaal niet door.
Ik sla ook niemand maar ik heb wel altijd die neiging, omdat ik er dus helemaal niet tegen kan. Word helemaal kriebelig en onrustig als er een geluid is waar ik niet tegen kan.quote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:09 schreef Troel het volgende:
[..]
Zou dat echt onder de PDD vallen of zou het zo kunnen zijn dat mensen met iets PDD's vaker hoogsensitief zijn?
Ik heb overigens ook last van geluiden om mij heen, maar slaan doe ik niet, ik word dan gewoon erg stil of ga juist heel hard praten om al het geluid te overstemmen.
Ja, de tv zoemt jaquote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:37 schreef sleepflower het volgende:
[..]
Ik sla ook niemand maar ik heb wel altijd die neiging, omdat ik er dus helemaal niet tegen kan. Word helemaal kriebelig en onrustig als er een geluid is waar ik niet tegen kan.
Volgens mij zijn mensen met een autistische stoornis gevoeliger voor harde, of juist zachte, geluiden. Je hoort ook soms dat ze de TV kunnen horen terwijl hij afstaat. Dat heb ik ook soms, dat je een 'piep' hoort.
De laatste keer dat ik onder de douche stond was ik nog een meisjequote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:20 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Volgens mij bén jij stiekem mijn broertje
Het was ook maar een grapjequote:Op vrijdag 20 januari 2006 16:02 schreef Troel het volgende:
[..]
De laatste keer dat ik onder de douche stond was ik nog een meisje
is dat toevallig in purmerend?quote:Op donderdag 19 januari 2006 21:37 schreef anne_Chris het volgende:
........
Verder is hij geaccepteerd voor een PDD-groep waar hij tien keer op een ochtend naartoe zal gaan en wij zes keer een ouderavond. Ik zie er naar uit om meer contact te hebben met andere ouders die in het zelfde schuitje zitten!
waarop ben je afgekeurd? wat kan je niet of wat lukt niet?quote:Op donderdag 19 januari 2006 23:27 schreef heaven7 het volgende:
Hier een pdd-nosserIk heb een lichte vorm maar ondervind er genoeg hinder van, ben voor 50% arbeidsongeschikt.
Ik ben altijd wel naar een normale school geweest, zowel basis als middelbare. Hoewel dat niet altijd van een leien dakje ging ben ik erg blij dat ik geen speciaal onderwijs heb gevolgd/hoefde te volgen. Ik vind het vooral belangrijk dat ik normaal behandelt word, als ieder ander mens. Niet de hele wereld hoeft rekening te houden met mij en mijn pdd.
Als iemand vragen heeft, shoot.
Het is bij mij trouwens pas op mn 14e vastgesteld.
De oude nog. Het omgaan met andere mensen en het doen van dingen kost me ontzettend veel energie, het vreet echt aan me. Iedere omgang is inspannend, ik let constant op hoe ik doe, hoe ik overkom, hoe ik ben, of ik het juiste zeg etc. Het gevoel van "onveilige" omgeving komt daar ook nog eens bij, ik voel me heel gauw bedreigd en ik heb dan echt een veilige haven nodig om weer op te laden.quote:Op vrijdag 20 januari 2006 16:10 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
waarop ben je afgekeurd? wat kan je niet of wat lukt niet?
en is dat met de nieuwe herkeuring vastgesteld of val je nog in de oude keuring?
volgens mij is jou broertje stiekum mijn broertjequote:Op vrijdag 20 januari 2006 15:20 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Volgens mij bén jij stiekem mijn broertje
mij hoor je niet over aanstellerij hoor, heaven, maar denk je dat je in de huidige keuring weer afgekeurd zal worden?quote:Op vrijdag 20 januari 2006 16:17 schreef heaven7 het volgende:
[..]
De oude nog. Het omgaan met andere mensen en het doen van dingen kost me ontzettend veel energie, het vreet echt aan me. Iedere omgang is inspannend, ik let constant op hoe ik doe, hoe ik overkom, hoe ik ben, of ik het juiste zeg etc. Het gevoel van "onveilige" omgeving komt daar ook nog eens bij, ik voel me heel gauw bedreigd en ik heb dan echt een veilige haven nodig om weer op te laden.
Doe het alsjeblieft niet af als aanstellerij, dat heb ik zovaak al te horen gekregen, niemand begrijpt hoe het is om zo geforceerd te leven.
Dan moet jij mijn zusje zijnquote:Op vrijdag 20 januari 2006 16:21 schreef BarraCupraCuda het volgende:
[..]
volgens mij is jou broertje stiekum mijn broertje
broerquote:
De WAO is er niet meer, dat is nu WIA. Maar afhankelijk van wanneer jij afgekeurd bent zijn geloof ik de herkeuringen (maar dat weet ik ook allemaal niet zeker).quote:Op vrijdag 20 januari 2006 16:27 schreef heaven7 het volgende:
Ik weet het niet lady-wrb, ik heb er nog weinig over gehoord eerlijk gezegd. Wordt iedereen opnieuw gekeurd?
Mijn situatie is niet veranderd, het zal ook niet veranderen. Behalve dat ik het beter kan verwoorden nu dan vroeger.
Ik zit in de Wajongquote:Op vrijdag 20 januari 2006 17:16 schreef poemojn het volgende:
Waarom eigenlijk WAO/WIA ipv Wajong, Heaven7? Voor de Wajong hoef je toch niet steeds herkeurd te worden?
Grappig dat het bij elk kind zo anders werkt.quote:Op donderdag 19 januari 2006 20:11 schreef bastardhost het volgende:
Ik kan weinig anders zeggen dan dat je hem duidelijkheid moet bieden.
Ziekenhuisbezoeken zijn voor geen enkel kind leuk. Hier in huis vertellen wij het tenminste 1 week van te voren. Volgende week naar het ziekenhuis, naar die dokter, of "naar de ogendokter". En voorbereiden. Gaande weg de week volgen dan de vragen die dienen tot zijn eigen geruststelling. Doordat het bij aankondigen ver weg is ontbreekt de paniek. Met een week aan voorbereiding is alle ruimte voor vragen.
quote:Op vrijdag 20 januari 2006 21:40 schreef Belana het volgende:
Barracupracuda, ik denk niet dat jij zozeer bedoeld werd, niet meteen boos worden, vraag het even na bij lois
Als daar een topic is, dan is het een topic waar bepaalde overduidelijk aanwezige mensen in R&P ook telkens met hun commentaar komen.quote:Op vrijdag 20 januari 2006 22:31 schreef lady-wrb het volgende:
loopt er in r&p dan ergens een topic?
ervaringsdeskundignen![]()
ik zou het niet weten belana, mijn idee is dat het heel lang kan duren of misschien wel nooit gebeurt.quote:Op zaterdag 21 januari 2006 17:48 schreef Belana het volgende:
wij vertellen Ian dat dus al heel lang, maar hij lijkt dat soort dingen niet op te pikken, maar misschien is ie er nog te jong voor idd...
Dat wel, maar als dit topic te veel in de richting gaat van de ervaringen van de oudere jongeren dan gaat dit topic toch echt richting R&P, of hij blijft hier maar dan onder een andere titel.quote:Op zaterdag 21 januari 2006 18:16 schreef Troel het volgende:
Overigens, ik ben ook een kind met autismeDus wat dat betreft pas ik nog prima in dit topic.
Kan het dan samengevoegd worden met dat erfelijkheidstopic? Want ik weet niet hoe de anderen erover denken, maar als we hier mogen blijven graag, want R&P is dus echt niet leuk met dit soort onderwerpen.quote:Op zaterdag 21 januari 2006 18:32 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Dat wel, maar als dit topic te veel in de richting gaat van de ervaringen van de oudere jongeren dan gaat dit topic toch echt richting R&P, of hij blijft hier maar dan onder een andere titel.
Precies, maar als ik het daar met mijn zoon over heb, zegt hij dat het toch anders is en als ik terug kijk op de situatie is dat ook zo, het is net even anders en voor hem geldt dan niet wat hij geleerd heeft.quote:Op zaterdag 21 januari 2006 18:25 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
ik zou het niet weten belana, mijn idee is dat het heel lang kan duren of misschien wel nooit gebeurt.
voorbeeldje: luca stapt zo van de ene wereld in de andere. niet dat hij probleemloos aanpast, hij heeft altijd wat overgang nodig, maar iets simpels als dag zeggen krijg ik er maar niet in.
ik moet het altijd zeggen. en dan lijkt het net of ik het hem niet geleerd heb.
het doet me best wel wat als ik hem aflever om te logeren en hij rent meteen naar binnen en is mij meteen vergeten. maar ik weet dat hij het niet expres doet, want hij doet het omgekeerd ook.
hij "vergeet" het gewoon op de een of andere manier.
voorbeeldje, we waren op visite. Ian heeft gespeeld met een iets ouder kindje en dat ging allemaal wel goed geloof ik, ze waren veel boven dus niet alles gezien, maar het kwam goed over. Toen we weg gingen ging Ian dat jongetje helemaal omhelzen en dat jochie stond dus echt heel raar te kijken en probeerde uit zijn omhelzing te komen, waarop Ian alleen nog maar meer zijn best gaat doen om hem te omhelzen. Hij denkt dat dat zo hoort en voelt niet aan dat iemand dat niet wil. Ik heb het hem geprobeerd uit te leggen en dat ie misschien voortaan beter een hand kan geven als ie weg gaat. Maar hij heeft me alleen maar aangekeken of hij water zag branden.quote:Op zaterdag 21 januari 2006 18:25 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
ik zou het niet weten belana, mijn idee is dat het heel lang kan duren of misschien wel nooit gebeurt.
voorbeeldje: luca stapt zo van de ene wereld in de andere. niet dat hij probleemloos aanpast, hij heeft altijd wat overgang nodig, maar iets simpels als dag zeggen krijg ik er maar niet in.
ik moet het altijd zeggen. en dan lijkt het net of ik het hem niet geleerd heb.
het doet me best wel wat als ik hem aflever om te logeren en hij rent meteen naar binnen en is mij meteen vergeten. maar ik weet dat hij het niet expres doet, want hij doet het omgekeerd ook.
hij "vergeet" het gewoon op de een of andere manier.
En de reden waarom ik juist hier sommige ervaringen post, is omdat de vaders en moeders van die kleine kinderen er hun voordeel mee kunnen behalen, EN ik dacht dat ze het op prijs stelden.quote:Op zaterdag 21 januari 2006 19:04 schreef E.T. het volgende:
Als je dus een topic wilt waar jij je ei in kwijt kunt, zal dat toch echt in R&P thuis horen.
Tja, dat vind hij heel moeilijk, hij gaat altijd moeilijk kijken (zo'n blik van ow jee, gaan we weer) en zegt overal ja op om ervan af te zijn. Hij heeft daar echt moeite mee. Soms, met veel geduld weet ik wel een beetje door te dringen geloof ik. Maar hij wil er altijd graag vanaf zijn en zijn eigen dingen doen. Overigens is dat dan ook weer moeilijk, want zelf spelen kan hij niet echt. Op zijn gameboy gaat het wel, of computerspelletjes, maar op andere manieren spelen kan hij niet. Nooit gekund ook. Dat vind ik wel heel moeilijk ook.quote:Op zondag 22 januari 2006 12:18 schreef heaven7 het volgende:
Belana, hoe reageert Ian als je er met hem over praat?
nee hoor, dat is het niet. het is gewoon dat hij gewend is aan die andere. dan kan ik met rode, gele of weet ik wat voor mooie bokshandschoenen komen, hij houdt het bij die waar hij aan gewend is.quote:Op zondag 22 januari 2006 21:33 schreef Lois het volgende:
Ow lady dat is echt zo onvoorstelbaar he? Eva had begin deze winter nieuwe schoenen gehad, mooie paarse. Echt hele leuke, maar ook best dure, schoenen. Vanaf het begin wilde ze ze al niet aan, ondanks het feit dat ze zelf heeft uitgezocht. Ik heb het maanden geprobeerd en uiteindelijk heb ik kunnen begrijpen dat ze ze te hoog vond en daarom niet lekker vond zitten.
We hebben dus vorige week nieuwe, lager sluitende, schoenen gekocht en dat is helemaal goed.
Wij dachten al dat ze gewoon dwars lag om de nieuwigheid maar er zat wel degelijk een reden achter. Misschien is dat bij Luca ook zo? Dat ze nog te stug zijn ofzo?
mmm heeft mijn broertje ook heel erg. hij heeft eigenlijk alleen maar computer spelletjes gespeelt (en tv kijken en tekenen) maar dat komt denk ik omdat ze moeilijk met anderen kunnen spelen omdat ze zich niet naar anderen kunnen aanpassenquote:Op zondag 22 januari 2006 20:17 schreef Belana het volgende:
[..]
Tja, dat vind hij heel moeilijk, hij gaat altijd moeilijk kijken (zo'n blik van ow jee, gaan we weer) en zegt overal ja op om ervan af te zijn. Hij heeft daar echt moeite mee. Soms, met veel geduld weet ik wel een beetje door te dringen geloof ik. Maar hij wil er altijd graag vanaf zijn en zijn eigen dingen doen. Overigens is dat dan ook weer moeilijk, want zelf spelen kan hij niet echt. Op zijn gameboy gaat het wel, of computerspelletjes, maar op andere manieren spelen kan hij niet. Nooit gekund ook. Dat vind ik wel heel moeilijk ook.
Je hebt een groep van autisten die juist heel veel lichamelijk contact wil, maar wel op zo'n manier dat het overeldigend is, ze weten dus niet wanneer het niet kan of wanneer ze moeten stoppen.quote:ik lees ook steeds dat autistische kinderen geen lichamelijk contact willen.
daar is luca juist het tegenovergestelde van. hij is echt vreselijk aanhankelijk en als hij blij is word ik zowat doodgeknuffeld. hij wil juist altijd aan me zitten, op schoot zitten en als ik op de bank lig om televisie te kijken, komt hij doodleuk bovenop me liggen. af en toe hangt hij gewoon letterlijk aan me en kom ik geen stap vooruit.
dat is iets wat ik hier nog helemaal niet gelezen heb. (echt heel lief maar af en toe istie echt letterlijk een blok aan mijn been)
is dat nou ook iets autistisch?
o en had ik nou gelezen dat hard praten bij autisme hoort? luca praat ook zo hard :
Ha, Lukas heeft voor het eerst gesnoezeld vorige week! Hij vond het heerlijkquote:Op maandag 6 februari 2006 12:47 schreef Oxymoron het volgende:
Voor de mensen die uit de omgeving Amsterdam komen het volgende bericht:
Binnenkort wordt er een snoezeltheek geopend bij de stichting DWRP. Hier kun je snoezelen, materialen huren en uitproberen. http://www.dwrp.nl/
Ik ookquote:Op maandag 6 februari 2006 14:45 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ha, Lukas heeft voor het eerst gesnoezeld vorige week! Hij vond het heerlijk
Ik kan me dat zooo goed voorstellenquote:Op maandag 6 februari 2006 15:05 schreef moussy het volgende:
Ik ookIk ging vroeger voor mijn werk iedere week snoezelen met "bewoners" en 9 van de 10x moesten ze mij slapend van het waterbed af plukken. Ik vind snoezelen een absolute aanrader (voor alle kinderen!!)
Ben je wel eens in de grotequote:Op maandag 6 februari 2006 19:51 schreef Lois het volgende:
[..]
Ik kan me dat zooo goed voorstellenIk vind de snoezelkamers bij mijn tante in Noorderhaven ook helemaal het einde. Eigenlijk zou ik Eva daar eens mee heen moeten nemen...
Mag ik vragen welke vorm van autisme er bij je kind gesteld is? Je hebt ook een vorm van autisme (MCDD) waarbij angsten een belangrijke rol spelen.quote:Op woensdag 8 februari 2006 23:05 schreef Mutter het volgende:
Graag zou ik ervaringen willen horen van ouders waarvan hun kind naast het autisme ook grote angsten kent, die vaak ook hun manier van leven bepaald.
Watvoor pictoboek bedoel je? Ik ken wel een pictoagenda en een programma om picto's mee uit te printen.quote:Op zondag 12 februari 2006 13:01 schreef Belana het volgende:
het is al eens eerder besproken, maar ik ben op zoek naar een pictogrammen boek oid, iemand?
mja...kan het me best voorstellen dat dat best wel eng is.. maar als het zo is is het zo en waarom zou je er dan niet de "extra financiele hulp" ervoor claimenquote:Op maandag 13 februari 2006 21:14 schreef Lois het volgende:
Heeft iemand hier ervaring met De Wet voorzieningen gehandicapten?
Volgens Eva school zouden we hiernaar moeten informeren om een speciale driewieler voor Eva te kunnen bestellen maar ik wil eerst wat meer informatie. (vind het een beetje eng om dat etiketje zo nadrukkkelijk op Eva te plakken)
Dit is ook mijn ervaringquote:Op maandag 13 februari 2006 21:28 schreef knorretje het volgende:
ik hoefde toen alleen maar op gesprek te komen en toestemming te geven voor inzage in mijn dossiers bij de verschillende artsen dat was voldoende voor het 'etiketje' en voldoende om aanspraak te maken op de voorzieningen die ik graag wilde.
Kinderen met autisme zijn vaak zwakbegaafd, kinderen met een aan autisme verwante stoornis hoeven niet perse zwakbegaafd te zijn. Er is een verschil tussen het zogenaamde "kern"autisme en de aan autisme verwante stoornissen als Asperger en PDD-NOS etc.quote:Op dinsdag 14 februari 2006 20:08 schreef www.marjol3in.com het volgende:
Een vraagje: hoeveel procent van de autisten is zwakbegaafd?
Ik hoorde ooit dat dat rond de 80% zou zijn, als ik het goed heb.
Is het een kenmerk van zwakbegaafdheid wanneer een kind laat is met praten of hoort ook dat bij autisme?
En komt autisme meer voor bij jongens dan bij meisjes? Wat zijn dan de verhoudingen in % ?
dit kan je toch ook op google vinden? en wat heb je aan deze cijfers/gegevens?quote:Op dinsdag 14 februari 2006 20:08 schreef www.marjol3in.com het volgende:
Een vraagje: hoeveel procent van de autisten is zwakbegaafd?
Ik hoorde ooit dat dat rond de 80% zou zijn, als ik het goed heb.
Is het een kenmerk van zwakbegaafdheid wanneer een kind laat is met praten of hoort ook dat bij autisme?
En komt autisme meer voor bij jongens dan bij meisjes? Wat zijn dan de verhoudingen in % ?
Mijn vader is zeer intelligent (wiskundige) en autist, mijn zusje is verstandelijk gehandicapt en autist...quote:Op dinsdag 14 februari 2006 20:08 schreef www.marjol3in.com het volgende:
Een vraagje: hoeveel procent van de autisten is zwakbegaafd?
Ik hoorde ooit dat dat rond de 80% zou zijn, als ik het goed heb.
Is het een kenmerk van zwakbegaafdheid wanneer een kind laat is met praten of hoort ook dat bij autisme?
En komt autisme meer voor bij jongens dan bij meisjes? Wat zijn dan de verhoudingen in % ?
conclusie?quote:Op woensdag 15 februari 2006 19:59 schreef Lotjeb het volgende:
[..]
Mijn vader is zeer intelligent (wiskundige) en autist, mijn zusje is verstandelijk gehandicapt en autist...
Bijvoorbeeld dat 'de autist' (ik weet zo niet of dat dit topic was) bestaat. Dat is dus helemaal niet waar. Want elke persoon met kenmerken van autisme is dat anders. 'De autist' bestaat dus niet.quote:Op donderdag 16 februari 2006 12:16 schreef Brighteyes het volgende:
Wat vindt je dan dat er niet klopt? Daar ben ik eigenlijk wel nieuwsgierig naar van iemand die het zelf ook heeft.
me broertje mag wel een weekendje bij je logeren hoorquote:Op donderdag 16 februari 2006 12:16 schreef Brighteyes het volgende:
Wat vindt je dan dat er niet klopt? Daar ben ik eigenlijk wel nieuwsgierig naar van iemand die het zelf ook heeft.
quote:Op donderdag 16 februari 2006 12:57 schreef BarraCupraCuda het volgende:
me broertje mag wel een weekendje bij je logeren hoor
Sterker nog, volgens mij was iedereen het erover eens dat die niet bestaat, maar werd de term enkel gebruikt om tekst te verduidelijken (en dus autist te schrijven in plaats van "al die verschillende mensen met verschillende eigenschappen maar die vrijwel allemaal met het volgende te maken hebben etc.)quote:Op donderdag 16 februari 2006 12:32 schreef Brighteyes het volgende:
Nee ok. Dat was idd even de discussie toen. Maar er waren er toen ook al heel veel die idd zeiden wat jij nu ook al zegt.
Heb jij dan autisme, of...?quote:Op maandag 13 februari 2006 21:28 schreef knorretje het volgende:
ik hoefde toen alleen maar op gesprek te komen en toestemming te geven voor inzage in mijn dossiers bij de verschillende artsen dat was voldoende voor het 'etiketje' en voldoende om aanspraak te maken op de voorzieningen die ik graag wilde.
het ging om de voorzieningen gok ikquote:Op donderdag 16 februari 2006 21:57 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
volgens mij ging het hier om voorzieningen niet om autisme
correct me if i'm wrong
Hm, het ging over een etiketje, en aangezien dit over autisme gaat...quote:Op donderdag 16 februari 2006 21:57 schreef lady-wrb het volgende:
[..]
volgens mij ging het hier om voorzieningen niet om autisme
correct me if i'm wrong
ja, maar het ging over het etiketje voor hulpmiddelen van de gemeente, en niet specifiek over het autisme-etiketje.quote:Op donderdag 16 februari 2006 22:15 schreef Steephh het volgende:
[..]
Hm, het ging over een etiketje, en aangezien dit over autisme gaat...
Maar dan zou je hem specifiek gebruiken voor het licht, of ook echt als wekker (wordt je ook raar als de wekker ineens afgaat)? Anders zou je ook een dimmerlamp in je kamer kunnen doen op afstandsbediening dat je die zelf af en toe wat lichter schakelt.quote:Op donderdag 16 februari 2006 22:38 schreef Steephh het volgende:
Hm, misschien is dit iets voor kinderen of ouderen (met autisme) die moeilijk wakker kunnen worden:
http://www.lichttherapiewinkel.nl/daymakers.htm
Ik wil het zelf nog gaan uitproberen, of het werkt. Ik kan er namelijk helemaal niet tegen als iemand alles open gooit en ik in een keer in een kamer met fel licht zit. Ik wen er liever langzamer aan.
Als wekker. Ik heb daar trouwens alleen last van als ik wakker wordt... Dus daar is het wel makkelijk voor. Maar ik vind het donker zowieso fijner. Niet dat ik niet tegen licht kan, maar ik vind het gewoon gezellig als het donker is.quote:Op donderdag 16 februari 2006 22:40 schreef Troel het volgende:
[..]
Maar dan zou je hem specifiek gebruiken voor het licht, of ook echt als wekker (wordt je ook raar als de wekker ineens afgaat)? Anders zou je ook een dimmerlamp in je kamer kunnen doen op afstandsbediening dat je die zelf af en toe wat lichter schakelt.
Haha, laat ik er nou net eentje hebben die moeilijk inslaapt en zeer (te) vroeg weer klaarwakker is. Heb eerlijk gezegd ook nooit gehoord van autisten die moeilijk wakker worden.quote:Op donderdag 16 februari 2006 22:38 schreef Steephh het volgende:
Hm, misschien is dit iets voor kinderen of ouderen (met autisme) die moeilijk wakker kunnen worden:
http://www.lichttherapiewinkel.nl/daymakers.htm
Ik wil het zelf nog gaan uitproberen, of het werkt. Ik kan er namelijk helemaal niet tegen als iemand alles open gooit en ik in een keer in een kamer met fel licht zit. Ik wen er liever langzamer aan.
Ik heb wel moeite met mijn bed uitkomen, maar volgens mij is dat meer iets mens-eigens dan autistisch-eigensquote:Op vrijdag 17 februari 2006 08:05 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Haha, laat ik er nou net eentje hebben die moeilijk inslaapt en zeer (te) vroeg weer klaarwakker is. Heb eerlijk gezegd ook nooit gehoord van autisten die moeilijk wakker worden.
Of heb ik weer de jackpot?![]()
Hehe idd. Als dat lampje er hier al in komt, dan staat het naast mijn bed vrees ikquote:Op vrijdag 17 februari 2006 08:07 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik heb wel moeite met mijn bed uitkomen, maar volgens mij is dat meer iets mens-eigens dan autistisch-eigens
mijn broertje is idd ook altijd vroeg wakker (+/- 7:00) ook in het weekend enzoquote:Op vrijdag 17 februari 2006 08:05 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Haha, laat ik er nou net eentje hebben die moeilijk inslaapt en zeer (te) vroeg weer klaarwakker is. Heb eerlijk gezegd ook nooit gehoord van autisten die moeilijk wakker worden.
Of heb ik weer de jackpot?![]()
Ik heb toevallig net zo'n ding besteldquote:Op donderdag 16 februari 2006 22:38 schreef Steephh het volgende:
Hm, misschien is dit iets voor kinderen of ouderen (met autisme) die moeilijk wakker kunnen worden:
http://www.lichttherapiewinkel.nl/daymakers.htm
Ik wil het zelf nog gaan uitproberen, of het werkt. Ik kan er namelijk helemaal niet tegen als iemand alles open gooit en ik in een keer in een kamer met fel licht zit. Ik wen er liever langzamer aan.
Lois, ik heb laats de vijfhoekpicto's gedownload van internet.. (dat zijn die zwarte met die witte "plaatjes" erop) De link die ik bewaard heb doet het niet meer, ik wil ze wel naar je mailen of zo. het zijn in totaal bijna 900 picto's waaronder ook de emotie-picto'squote:Op vrijdag 17 februari 2006 20:58 schreef Lois het volgende:
Bedankt voor alle linkjesIk ga even zoeken.
Jessie via school kan natuurlijk ook vast wel maar ik wil het nu vast allemaal eens eventjes bekijken. Ben ongeduldig
gelezen !!quote:Op vrijdag 17 februari 2006 21:15 schreef Lois het volgende:
Jaaa loezzie, heel graag! Ik zie net dat Eva's picto's ook vijfhoekpicto's zijn dus ik wil ze heel graag hebben.
Mijn mailadres: ......(en die haal ik weer weg als je dit gelezen hebt)
Loezie als je het geen bezwaar vind kun je ze dan ook naar mij mailen??quote:Op vrijdag 17 februari 2006 21:14 schreef loezzie het volgende:
[..]
Lois, ik heb laats de vijfhoekpicto's gedownload van internet.. (dat zijn die zwarte met die witte "plaatjes" erop) De link die ik bewaard heb doet het niet meer, ik wil ze wel naar je mailen of zo. het zijn in totaal bijna 900 picto's waaronder ook de emotie-picto's
ze zijn onderweg naar je adres in je profiel !quote:Op vrijdag 17 februari 2006 21:28 schreef p_iglet het volgende:
[..]
Loezie als je het geen bezwaar vind kun je ze dan ook naar mij mailen??
Ik ben voor mijn werk (kindertehuis) al tijden op zoek naar die picto's, maar de tytylschool doet nogal moeilijk met het oversturen, nogal burocratisch en niet zo snel daar.
Graag gedaan. Hopelijk heb je er wat aan!!quote:Op vrijdag 17 februari 2006 21:34 schreef Lois het volgende:
Ik heb ze binnen Loezzie, heel erg bedankt![]()
Lastig wakker worden is ook vast iets wat van persoon tot persoon vreselijk kan verschillen denk ik.quote:Op vrijdag 17 februari 2006 19:34 schreef Troel het volgende:
Ja, maar wat versta je onder lastig wakker worden? Mijn vriend drukt vijftien keer op de snoozeknop, maar dat komt eigenlijk gewoon omdat hij te laat naar bed gaat.
hMM, SPUIT 11, maar als je ze mij ook zou willen sturen, heel graag!quote:Op vrijdag 17 februari 2006 21:30 schreef loezzie het volgende:
[..]
ze zijn onderweg naar je adres in je profiel !
hele goede stap... mijn broertje is nu 20 en heeft nog steeds problemen met tijdsbepaling. hij kan wel normaal op zn horloge kijken en heeft wel besef van tijd maar hij roept altijd dat hij 10 min iets gedaan heeft ( dus bv 10 minuten met de taxi naar zijn werk, of pappa en mamma zijn 10 minuten geleden met de hond weg gegaan) dit kan echter ook veel langer of korter zijn.quote:Op vrijdag 10 maart 2006 22:32 schreef Belana het volgende:
Ik wilde nog even wat kwijt. We hebben dat grip-op-de-tijd horloge gekocht voor Ian en het is nu al een succes !! We gingen eten en hij had zijn horloge gezet op het begin van het half uur, maar halverwege waren we al klaar "net zo lang als het blauw stukje, dus een kwartier" concludeerde hij. Duurt eten maar een kwartier? Ja, eten duurt niet zo lang, zei ik tegen hem. Dat was meteen alweer zo'n besef voor hem! Echt een hele goeie tip geweest! Nogmaals bedankt!!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |