Ja inderdaad, die heeft hij gedelete. Je snapt het dus nog wel.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:12 schreef M_Schtoppel het volgende:
He? Nou snap ik het niet meer, die 3 laatste foto's had hij toch gedelete?
Daar is niks mis mee, als hij DAADWERKELIJK slechts een boek schrijft en op TV komt voor die reden: een paranormale boodschap doorgeven.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 14:18 schreef pikki het volgende:
[..]
Dat het gezien wordt als commercieel uitmelken, is in de eerste fase wel verkeerd .......Robbert heeft van zijn 'gidsen' de opdracht gekregen zijn boodschap naar buiten te brengen, daarom dat boek , ...en die TV opnames ,
...wat is daar mis mee ???
Dat skeptici op zo'n laaghartige manier [hun mening] uiten is hier volledig misplaatst ..." .
Hij is een medium, dus je hoeft je niet op je borst te slaan. Hij draagt het goddelijke licht om zich kijk maar naar de foto die Sten heeft geplaatst. onbewust heeft Sten hem in een goddelijk licht geplaatst.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 15:25 schreef M_Schtoppel het volgende:
Dat is wel leuk als Robbert alsnog aantoont dat hij echt een medium. Dan zijn Pikki en ik de gevierde helden want wij zijn geloof ik nog de enige twee die nog enigszins achter hem staan.
Ik denk niet dat het nu belangrijk is alle kleine details te gaan verklaren. Robbert heeft de zaak overduidelijk bedrogen, en daarom is het niet uit te sluiten dat er voor al die andere dingen ook hele simpele verklaringen zijn. Omdat zo duidelijk is dat hij de zaak flest, kunnen al deze andere dingen nu geen argument meer zijn voor zijn gaven, hoe vreemd het soms ook lijkt allemaal.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 15:26 schreef hakkersszz het volgende:
Ik zat net weer eens te denken...
Hoe wil je de knipperende lichten verklaren?
Bij Care en Jensen?
Bij Care kan het misschien bedrog zijn, maar bij Jensen niet...
Robert houd zich zelf ook bezig met spiriualiteit, en zal echt niet de boel bedriegen...
Dus hoe zou dat kunnen?
Inderdaad. Eerst drie foto's deleten, dan nog drie foto's terugscrollen, dan pas verbaasd dingen roepen met een piepstemmetje en de hand voor je mond.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:12 schreef M_Schtoppel het volgende:
He? Nou snap ik het niet meer, die 3 laatste foto's had hij toch gedelete?
Eh.... dan moet hij eerst de flits uitschakelen. Kan zijn dat ie dat heeft gedaan, want hij zit met z'n klauwen aan die camera na F3.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:24 schreef MrPower het volgende:
Volgens mij zijn er toch echt wel 4 foto's gemaakt en wel op de volgende tijdstippen:
Opname: Bekijken
F1 01:59
F2 02:05
F3 02:10
F4 02:38
Leggen we dat naast de tijden zoals op deze site dan klopt het met elkaar.
Fotonummer - Tijdstip in filmpje - Tijdaanduiding op camera
F1 01:59 22:xx
F2 02:05 23:xx
F3 02:10 23:xx
F4 02:38 23:xx
F4-tijdstip is niet exact (kan paar seconden eerder zijn eventueel), maar omdat Robbert daarvoor nog aan het channelen is (energie in fototoestel sturen), is aan te nemen dat hij rond 02:38 de foto maakt. Er is geen flits te zien, omdat die ook bij F1,F2 en F3 alleen op de muur te zien is, niet op het fototoestel zelf. Check zelf maar door F1,F2 en F3 terug te kijken in het filmpje.
Jaja, en ondertussen zet hij de flits uit? Of is foto 4 op de gevoelige plaat vastgelegd door 'channeling' en niet door op het knoppie te drukken?quote:Er is geen flits te zien, omdat die ook bij F1,F2 en F3 alleen op de muur te zien is, niet op het fototoestel zelf.
Als allereerst denk ik niet dat je de enige bent en ten tweede zal dat niet gaan gebeuren dat Robbert onomstotelijk bewijst dat hij een medium is.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 15:25 schreef M_Schtoppel het volgende:
Dat is wel leuk als Robbert alsnog aantoont dat hij echt een medium. Dan zijn Pikki en ik de gevierde helden want wij zijn geloof ik nog de enige twee die nog enigszins achter hem staan.
Zie, hoe voorspelbaar! Nu je ZELF een reading van Robbert hebt gehad valt het gelul van coldreading dus weg en geloof je er in? Het is toch wat dat mensen altijd eerst zelf zo'n ervaring moeten hebben. Mag ik vragen waar hij je mee overtuigd heeft?quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:32 schreef Bboy het volgende:
[..]
Als allereerst denk ik niet dat je de enige bent en ten tweede zal dat niet gaan gebeuren dat Robbert onomstotelijk bewijst dat hij een medium is.
Ik ben het MrPower eens dat de feiten een bepaalde richting opwijzen, maar nog niet sluitend zijn. Dit is gemakkelijker om dat te geloven dan evt. spirituele dingen. Daarnaast vond ik de afleveringen die hij deed niet echt overtuigend.
Maar ik hem een keer buiten de uitzending gesproken, wat me geen reet gekost heeft, en dat geeft mij overtuigd van zijn gaves. Overigens heb ik dat fotograferen van hem altijd als een bij effect gezien. Hij maakt af en toe best leuke plaatjes.
Of zijn motief geld, roem of erkenning is weet ik niet. Ik geloof niet helemaal in de het feit dat hij dit allemaal express zo op heeft gezet, misschien dat de produktieploeg een dikke vinger in de pap heeft gehad.
Ik vind overigens ook dat er best kritisch gekeken mag worden naar de dingen die Robbert doet, dat houd de discussie levendig. Ik vind echter ook dat er kritisch van beide kanten naar gekeken mag worden.
quote:Op vrijdag 6 januari 2006 15:38 schreef visvogel het volgende:
[..]
By simply holding the portable, handheld device up to a wall, users will be able to detect movements as small as breathing, he said.
Volgens mij beweegt die non niet meer hoor
Wie zegt dat dit onbewust was.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:20 schreef Tulio het volgende:
[..]
Hij is een medium, dus je hoeft je niet op je borst te slaan. Hij draagt het goddelijke licht om zich kijk maar naar de foto die Sten heeft geplaatst. onbewust heeft Sten hem in een goddelijk licht geplaatst.![]()
Tulio.
[afbeelding]
Uhm, als ik BBoy's historie lees was ie vanaf het begin al redelijk overtuigd hoor.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:35 schreef M_Schtoppel het volgende:
[..]
Zie, hoe voorspelbaar! Nu je ZELF een reading van Robbert hebt gehad valt het gelul van coldreading dus weg en geloof je er in? Het is toch wat dat mensen altijd eerst zelf zo'n ervaring moeten hebben. Mag ik vragen waar hij je mee overtuigd heeft?
ff offtopicquote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:42 schreef Kiteless het volgende:
[..]
Uhm, als ik BBoy's historie lees was ie vanaf het begin al redelijk overtuigd hoor.
Die foto's zijn toch echt allemaal op dezelfde wijze belicht hoor.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:24 schreef MrPower het volgende:
F4-tijdstip is niet exact (kan paar seconden eerder zijn eventueel), maar omdat Robbert daarvoor nog aan het channelen is (energie in fototoestel sturen), is aan te nemen dat hij rond 02:38 de foto maakt. Er is geen flits te zien, omdat die ook bij F1,F2 en F3 alleen op de muur te zien is, niet op het fototoestel zelf. Check zelf maar door F1,F2 en F3 terug te kijken in het filmpje.
Hi Mr Power,quote:Op vrijdag 6 januari 2006 15:25 schreef MrPower het volgende:
Even een andere kijk op het geheel, puur ter informatie, heb geen tijd voor discussie:
...
Ik heb de argumenten bekeken, maar die zijn dermate zwak dat er geen enkele conclusie uit getrokken kan worden.
...
Let wel: Ik sluit niet uit dat sommige dingen misschien niet helemaal eerlijk/integer gegaan zijn bij de opnamen. De verhalen op de Skepsis site en de site van Laurens Buijs lichten slechts enkele punten uit, waaruit vervolgens helemaal niets geconcludeerd kan worden.
Heb net nog even zitten kijken. Je ziet echter bij de drie flitsopnames de voor- en onderkant van de camera ook duidelijk oplichten door de reflectie van de flits op de muur. Bij die laatste foto niet. Het zou kunnen dat hij halverwege de flits uitschakelt (hij neemt de camera even over in de andere hand en rommelt wat) en dat hij dus inderdaad vier foto's maakt, waarvan de laatste zonder flits. De vier nonnenfoto's tonen echter precies dezelfde achtergrondbelichting en contrast (al is het toaalbeeld inderdaad wat donkerder, omdat de camera verduistert).quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:24 schreef MrPower het volgende:
Volgens mij zijn er toch echt wel 4 foto's gemaakt en wel op de volgende tijdstippen:
Opname: Bekijken
F1 01:59
F2 02:05
F3 02:10
F4 02:38
Leggen we dat naast de tijden zoals op deze site dan klopt het met elkaar.
Fotonummer - Tijdstip in filmpje - Tijdaanduiding op camera
F1 01:59 22:xx
F2 02:05 23:xx
F3 02:10 23:xx
F4 02:38 23:xx
F4-tijdstip is niet exact (kan paar seconden eerder zijn eventueel), maar omdat Robbert daarvoor nog aan het channelen is (energie in fototoestel sturen), is aan te nemen dat hij rond 02:38 de foto maakt. Er is geen flits te zien, omdat die ook bij F1,F2 en F3 alleen op de muur te zien is, niet op het fototoestel zelf. Check zelf maar door F1,F2 en F3 terug te kijken in het filmpje.
Toelichting
N.B. Bij Foto F4 wordt door de cameraman ingezoomed op alleen de digitale camera. De muur is niet zichtbaar. Omdat bij F1,F2 en F3 de flits alleen op de muur zichtbaar is en niet op de camera is het dus waarschijnlijk dat F4 gewoon met flits gemaakt is op of net voor 02:38.
Tevens: Heel misschien trok de batterij het even niet meer en kwam er geen of een zwakke flits bij F4. F4 lijkt toch iets donkerder dan F1 t/m F3.
Daarnaast: Een camera past zich snel aan aan de omstandigheden. Als er zonder flits geschoten wordt, zal een andere ISO-waarde gekozen worden, eventueel een ander diafragma en een langere sluitertijd. Dan is niet of nauwelijks een verschil in helderheid te merken tussen foto's met en zonder flits.
Extra punt
De belichting is helemaal niet zo fantastisch, dus een geluidsman, een cameraman en een man met een lamp (of lamp op camera) zijn voldoende. (ivm "onmogelijkheid" om in 6 minuten nieuwe scene op te nemen)
quote:Robbert heeft geen bewijs nodig, maar ik toch wel
Column In De Week, 31-12-2005
Door Jan Martens
Op deze laatste dag van 2005 wil ik u even mee terug nemen naar het voorjaar van 1996. Ik werkte toen nog niet bij deze krant, maar bij een inmiddels niet meer bestaande kabelkrant. Die werd gemaakt op een zolder in Zundert en daar werd ik tijdens een weekenddienst op een zaterdagmiddag in april gebeld door een toen 16-jarige jongen uit Hoeven. Hij had een graancirkel gevonden, vertelde-ie. In het gras. Eigenlijk meer een grascirkel dus.
Dat was mijn eerste kennismaking met het fenomeen Robbert van den Broeke. Nadien belde hij me nog een paar keer. Steeds met hetzelfde verhaal. Hij had lichtbollen gezien, was de polder ingegaan en had een graancirkel of grascirkel gevonden. Het gebeurde steeds ’s nachts en het overkwam altijd alleen hem. Om te bewijzen dat hij geen onzin vertelde, benadrukte hij altijd dat zijn vader bankdirecteur was. ‘Een serieuze man, die ook niet kan verklaren wat ik meemaak.’ Die eerste keer gaf ik Robbert nog het voordeel van de twijfel en wat aandacht op mijn kabelkrant, daarna niet meer.
Nadat ik een tijdje voor deze krant in Zeeuws-Vlaanderen gewoond en gewerkt had, keerde ik aan het begin van deze eeuw weer terug naar West-Brabant. Daar ontdekte ik dat Robbert de krant nog steeds belde als-ie weer eens een graancirkel ‘gevonden’ had. Uiteindelijk deden wij niets meer met zijn telefoontjes. Desondanks groeide de reputatie van Robbert . Zelfs tot over de landsgrenzen. Hij vond nu niet alleen meer graancirkels, hij maakte ook foto’s van buitenaardse wezens en sprak met geesten van overledenen. Zijn vader schreef een boek over hem, en Robbert begon een praktijk als paragnost. Ons belde hij niet langer. Die cynici van de regionale krant kon hij kennelijk missen als kiespijn. Tja, geef hem eens ongelijk.
Bij RTL4 vond-ie wel gehoor. Irene Moors gaf hem een paar weken terug zelfs zijn eigen tv-programma: Er is zoveel meer. En er bleek heel veel meer. Na een interessant begin van de eerste aflevering, waarin verteld werd over de moeilijke jeugd van Robbert en er een bijna Sixth Sense-achtig portret van de kindertijd van de jonge Hoevenaar geschetst werd, mocht Robbert zijn kunstjes vertonen. Hans Klok was er niks bij.
Robbert schijnt met zijn programma’s zo’n 800.000 kijkers per aflevering te trekken. Daarbij is een grote groep mensen die hem onvoorwaardelijk gelooft. Dat Robbert het heeft over ‘vorige levens’ en er daarmee van uitgaat dat zijn volgelingen uit het van oorsprong christelijke Nederland meteen maar geloven in reïncarnatie, doet er voor die mensen kennelijk niet toe. In de tijd dat Meneer Pastoor het in deze contreien nog voor het zeggen had, zouden Robbert en zijn fans allang zijn teruggefloten. Anno 2006 heeft de tv de rol van God en de pastoor echter helemaal overgenomen. In de kerk hadden mensen destijds geen bewijs nodig om te geloven, voor de tv hebben ze dat nu kennelijk ook niet meer. Zelfs nadat de stichting Skepsis Robbert deze week ontmaskerde als ‘oplichter’ zijn er volop mensen die het Hoevense medium blijven geloven.
Nou, ik niet. Pas als Robbert het onomstotelijke bewijs levert dat hij het wereldwonder is dat hij pretendeert te zijn, ga ik om. Niet eerder. Of ik dan eigenlijk Thomas zou moeten heten? Ach, ik weet niet. Ik vind Robbert op zich wel een aardige vent. Maar ik krijg nog slechts zijn antwoordapparaat aan de lijn als ik hem bel. Tja, dan ga ik volgend jaar maar een keer bij hem langs. Bel ik gewoon aan. En dan zal-ie wel opendoen. Of juist niet. Met zijn gave weet-ie per slot van rekening wel dat ik kom. Of niet?
Reacties: j.martens@bndestem.nl
Dus hij zit vanaf z'n 16de al journalisten te stalken, en op tv maar verkondigen dat ie niet van media-aandacht houdt...quote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:02 schreef Stenny het volgende:
En weer een interessante bijdrage van een journalist, Jan Martens, van BN - De Stem die Robbert ook al kent vanaf zijn 16e!
[..]
Uitstekend punt. Hij zou ook in staat moeten zijn foto's te maken als de camera gewoon in zijn zak zit. Als het echt is, is het immers een vorm van telekinese.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:00 schreef Prst_ het volgende:
Blijkbaar is er voor dat channelen ook geen zichtbaar licht nodig. Normaal valt weerkaatst zichtbaar licht via de lenzen van de camera op de CCD die de opgevangen informatie dan in digitaal formaat als een bitmap opslaat op het geheugen in de camera. (Vaak zit daar ook nog een compressie-algoritme tussen, bijvoorbeeld JPEG).
Aangezien er niets te zien is op het moment dat Robbert de foto's maakt, 'channeled' hij de entiteit dus blijkbaar volledig LANGS de lenzen, rechtstreeks op de CCD. Kan ook zijn dat het beeld dan volledig de CCD overslaat. Wat dat betreft hoeft die muur helemaal niet op de foto te komen. Je kunt dan ook een mooi landschap rechtstreeks op het geheugen, of desnoods nog op de CCD 'channelen'.
Of zie ik dat verkeerd? Waar is de sluiter van de camera nog voor nodig? Waarom zou je flitsen? Waarom een camera?
Ik krijg er net 1 binnen van de 'andere kant'...euh...ik bedoel....via BitTorrent. Gevonden op Piratebay.orgquote:Sh0g, Waar heb je die documentaires van Derren Brown dan gezien? Ik wil ze graag zelf ook eens bekijken! zijn ze ergens te downloaden ofzo?
quote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:14 schreef Genverbrander het volgende:
MENSEN, IK KREEG EEN MAILTJE VAN JAMES RANDI MET HET VERZOEK MIJN ARTIKEL IN HET ENGELS TE VERTALEN!!!![]()
![]()
http://home.planet.nl/~buij0038/rvdb/
Ik vind hem ook iets grappigs hebben. Hij zit al met zijn vinger aan het fototoestel als hij zegt dat ze de camera op de muur moeten richten. Hij weet dat mensen niet zien wat hij ziet, toch wijst het enkele malen naar de muur en vraagt keer op keer of ze niks zien. Waarom op dat moment niet het hoge stemmetje met: "verdorie ik zie wat op de muur" hahahahaha ik lig echt in een deuk.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:41 schreef Stenny het volgende:
[..]
Wie zegt dat dit onbewust was.Dat zag ik zelf ook hoor.
Wat ik daarmee wil zeggen, is dat hij potjandriedubbeltjes toch maar een heleboel mensen aan het denken en aan de bewustwording heeft gezet, en dat is toch top.
![]()
Ja, idd, maar ook dat hij zo'n klein stuk op de muur aanwijst, echt een mini non dus.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:30 schreef Tulio het volgende:
[..]
Ik vind hem ook iets grappigs hebben. Hij zit al met zijn vinger aan het fototoestel als hij zegt dat ze de camera op de muur moeten richten. Hij weet dat mensen niet zien wat hij ziet, toch wijst het enkele malen naar de muur en vraagt keer op keer of ze niks zien. Waarom op dat moment niet het hoge stemmetje met: "verdorie ik zie wat op de muur" hahahahaha ik lig echt in een deuk.Waarom weet hij dat de mensen wel de foto's op de camera kunnen zien, als ze het niet op de muur zien? hahahahahahaha wat een grapjas.
![]()
Tulio.![]()
ik heb ze gewoon gedownload. (dat mag je toch zeggen hèquote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:11 schreef Genverbrander het volgende:
Sh0g, Waar heb je die documentaires van Derren Brown dan gezien? Ik wil ze graag zelf ook eens bekijken! zijn ze ergens te downloaden ofzo?
als je het maar netjes vertaalt danquote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:14 schreef Genverbrander het volgende:
MENSEN, IK KREEG EEN MAILTJE VAN JAMES RANDI MET HET VERZOEK MIJN ARTIKEL IN HET ENGELS TE VERTALEN!!!![]()
![]()
http://home.planet.nl/~buij0038/rvdb/
Voor de overtuiging heb ik Robbert ook nooit nodig gehad. Ik heb hem slechts 2 keer in mijn leven gesproken en ik heb eigenlijk nooit getwijfeld aan zijn gaven, voor zover ik hem ken dan.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:35 schreef M_Schtoppel het volgende:
[..]
Zie, hoe voorspelbaar! Nu je ZELF een reading van Robbert hebt gehad valt het gelul van coldreading dus weg en geloof je er in? Het is toch wat dat mensen altijd eerst zelf zo'n ervaring moeten hebben. Mag ik vragen waar hij je mee overtuigd heeft?
Een optie is dat twee keer per dag overgeschakeld wordt naar minder of meer capaciteit. Een leraar heeft me dit ooit verteld en als je erop let worden gloeilampen bij overschakeling heel even iets zwakker. Alleen gloeilampen, dus geen tl buizen. Dit zou bij het knipperen bij Carré kunnen zijn.quote:De enige "gave" die nog niet echt ontmaskerd is, betreft het flikkeren van het licht in Carré en bij Jensen. Je kunt echter lampen vrij eenvoudig laten knipperen door een "kleine" en zeer korte kortsluiting te veroorzaken. Ik kan me voorstellen dat je een kastje met afstandsbediening gewoon in het stopcontact van de studio steekt en daardoor heel kort een grote stroom laat lopen (zonder dat de stoppen eruit gaan natuurlijk). Een vergelijkbaar effect treedt in huis op als er een "zwaar" apparaat ingeschakeld wordt. Technisch miet zo ingewikkeld. Ik heb de uitzending bij Jensen gezien en daar viel mij op dat Jensen op een gegeven moment zei dat hij gezien had (voor de uitzending) dat Robbert zelfs de lichten kon laten knipperen. Zou me niets verbazen als dat de test was of het inderdaad werkte...
Nee, want dan zou hij God zijn.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 18:38 schreef M_Schtoppel het volgende:
Net zoals een tenniser niet altijd even goed speelt komt een medium ook niet altijd even goed door. Allemaal heel verklaarbaar hoor.
Ja Derren Brown verdient eigenlijk een aparte thread hier. Messiah is geweldig, vooral zijn boodschap en het punt dat hij daarin maakte dat GEEN van de 'spirituele leiders' ook maar een schijntje van skeptisisme vertoonden: kennelijk een eigenschap die afwezig is bij deze lieden. Ik heb wel een idee hoe hij dat remote viewing experiment heeft gedaan: met een radiografische pen die in verbinding staat met een gevoelige lap die hij op zijn bovenbeen of ergens anders bevestigde...quote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:06 schreef Sh0g het volgende:
ik heb vannacht 2 documentaires bekeken van Derren Brown: "Inside your mind" en "Messiah".
en hij is goed, echt bangelijk goed. zo goed zelfs dat als hij niet zelf zou zeggen dat hij totaal geen paranormale gaven heeft, ik hem 200% voor echt zou aanzien.
hij doet bijvoorbeeld een remote viewing experiment onder het toeziend oog van enkele paragnosten. hij laat 1 paragnoste in een andere kamer 4 tekeningen maken en ondertussen beschrijft hij wat hij ziet, dit wordt opgeschreven door een andere paragnoste.
tekening 1. beschrijving: een relgieus teken, iets van een kruis en een boom of struik.
tekening 1 = een davidster en een boom.
tekening 2. beschrijving: een gebogen iets, zoals een banaan.
tekening 2 = een banaan.
tekening 3. beschrijving: een wiegende beweging op water.
tekening 3 = een bootje op de golven.
tekening 4. beschrijving: een warm gezicht.
tekening 4 = een zonnetje met een gezichtje erin.
dat zijn 4 hits gewoon en ik weet niet goed hoe hij het voor elkaar krijgt, ik had bijvoorbeeld heel andere dingen getekend en ook op wat anders gegokt. en ik geloofde nog behoorlijk sterk in het bestaan van deze gave, maar je ziet, zelfs dit is na te doen zonder gave.
Je moet de documentaires eigenlijk gewoon zelf zien. Het is echt wonderbaarlijk. Bedankt mensen die met deze tip kwamen, heb ik weer wat te doen als ik me verveel.![]()
Pas op je verkoopt je ziel aan de zwarte meester!quote:Op vrijdag 6 januari 2006 17:14 schreef Genverbrander het volgende:
MENSEN, IK KREEG EEN MAILTJE VAN JAMES RANDI MET HET VERZOEK MIJN ARTIKEL IN HET ENGELS TE VERTALEN!!!![]()
![]()
http://home.planet.nl/~buij0038/rvdb/
Thanks!quote:Op vrijdag 6 januari 2006 16:57 schreef MrPower het volgende:
Hoi MGerben,
Toch nog even wat tijd gemaakt![]()
Met de term 'meteen' ben ik het niet eens. De discussie loopt al een tijdje. Op Fok is dit deel 19. Zover zijn zelfs de naaktfotos uit Big Brother niet gekomen.quote:Hoe het nou echt zit, weet ik niet, maar ik vind het jammer dat Robbert meteen aan de schandpaal genageld wordt alsof al helemaal bewezen zou zijn dat hij de boel oplicht.
Dit vind ik iets te lichtvaardig.quote:Maar het kwalijke vind ik dat Skepsis en anderen na hun argumenten meteen stellen dat Robbert een oplichter is. Alsof hun argumenten een sluitend bewijs zouden vormen. Ze hebben slechts wat aanwijzingen dat het zou kunnen zijn dat hij de boel oplicht.
...
Veel van hun argumenten hebben na analyse ook nog eens weinig inhoud.
Ik ga even een aaname doen.quote:" Liegen en bedriegen is lucratief in dit land."
Haah, .....je geeft openlijk toe dat :quote:Op vrijdag 6 januari 2006 18:52 schreef mgerben het volgende:
non-foto's (nogmaals beknopter op Skepsis) behoorlijk sterk.
[..]
Ik ga even een aaname doen.
Ik neem aan dat jij in paranormale zaken gelooft.
Dan ben jij een klant van RTL4 en breng jij geld in het laadje van RTL4 wanneer jij (met 799999 anderen!) naar dat programma kijkt. Er wordt geld verdiend aan de mensen die hierin geloven.
Dan vind ik (en met mij een heel aantal mensen op Fok) dat RTL4 in dat programma ook iets moet laten zien dat er echt is.
Voor alle geloven, paranormaal, christelijk of anders, geldt dat er twijfel is. Grote groepen mensen hebben geld over voor iets dat hun geloof bevestigt. Een botje van Jezus, een mariagezicht in een maiskolf, een teken van hun God.
Als dat teken van God wordt nagemaakt om er geld aan te verdienen, dan wordt dat bewust gedaan. Dan maken er dus oplichters willens en wetens misbruik van jouw geloof.
Jij wilt bevestiging, en zij verkopen die bevestiging aan jou.
De meeste Fok!kers geloven niet in paranormale zaken, en dit soort dingen wordt ook regelmatig belachelijk gemaakt.
Maar in dit forum wordt niet het geloof in het paranormale belachelijk gemaakt. Deze mensen zijn boos omdat Robbert van den Broeke thuis oefent in truuks waarmee hij mensen kan laten zien wat ze verlangen te zien.
Deze mensen zijn boos op Irene Moors omdat, als zij niet rollend van het lachen meedoet, toch bepaald haar best doet om niet te hard na te denken hoe dit toch allemaal kan.
En deze mensen zijn boos op RTL4 omdat die de mogelijkheid hebben om een oplichter aan de kaak te stellen, maar er in plaats daarvan, ervoor kiezen om een programma in elkaar flansen waarin mensen die hier serieus in geloven bedrogen worden.
Dus aangezien Robert, Irene en RTL4 hier een goedbelegde boterham aan verdienen kun je wel zeggen dat liegen en bedriegen lukratief is.
Welkom!quote:Op vrijdag 6 januari 2006 18:23 schreef Agno_Sticus het volgende:
Ook de niet gelovigen kijken.quote:Ik ga even een aaname doen.
Ik neem aan dat jij in paranormale zaken gelooft.
Dan ben jij een klant van RTL4 en breng jij geld in het laadje van RTL4 wanneer jij (met 799999 anderen!) naar dat programma kijkt. Er wordt geld verdiend aan de mensen die hierin geloven.
Jepquote:Op vrijdag 6 januari 2006 18:47 schreef NoSigar het volgende:
[..]
Pas op je verkoopt je ziel aan de zwarte meester!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |