quote:Op maandag 2 januari 2006 00:07 schreef Sh0g het volgende:
je ziet die Robbert gewoon loeren naar foto's en andere 'aanwijzingen'.
hij was wederom niet overtuigend, behalve die vreemde poolse naam die hij noemde. dat was wel een knappe gok dan, mocht het een gok wezen. dus als het nep is, moet dit ook wel voorkennis wezen. en anders heeft hij misschien een kleine, onontwikkelde gave die hij flink, maar dan ook flink moet aandikken?
ik niet hoorquote:Op zondag 1 januari 2006 23:57 schreef Lindangel het volgende:
[..]
Dat over die Pool heb ik gemist, maar dat van die schoenendoos vind ik juist bewijs van cold reading. Bijna iedereen heeft een schoenendoos met foto's daarin. Wat betreft die elastiekjes; dat heeft die vrouw helemaal niet bevestigd.
Ik ook totaal niet!quote:
Ja, daar ben ik het mee eens. Een witte kamer, geen aanwijzingen. Robbert zei bijvoorbeeld iets over de jongen gisteren in de uitzending. Dat hij moest oppassen met 'motor's' of iets dergelijks. Laat er nou net zo'n snelheidsduivel in de tuin staan.quote:Op zondag 1 januari 2006 23:58 schreef Ole het volgende:
Je zou hem eigenlijk met een blinddoek ergens naar zo'n plek ver weg moeten brengen. In Rusland of China of zo. Door mensen die hem niet kennen.
Kijken of ie het dan ook zo goed weet.
Zo'n soort test is weleens bij Discovery geweest. Geen enkele 'paragnost' zat goed..
Ja, dat is wel off topic ja. Ik krijg veel vragen over uittredingen, vaak een beetje van hetzelfde karakter (daar kunnen mensen ook niets aan doen). Veel interessante zaken en ook lezersbrieven plus antwoorden vind je op mijn website: http://www.doorhetraam.nl. Op de lezersbrieven pagina's zijn de brieven met een groen vinkje erachter ook (al) beantwoord.quote:Op maandag 2 januari 2006 00:27 schreef smikkeltje het volgende:
[..]
Ik kom al heel lang hier maar mijn wachtwoord vergeten en mn mail adres bestaat niet meer, ik vond alleeen lezen genoeg maar toch maar een nieuwe naam genomen want in heb een brandende vraag voor jou. Om bij Robert te beginnen ja ik geloof in hem maar er word denk ik meer van hem verwacht dan hij waar kan maken.Maar mijn of topic vraag Wat ervaar je precies met uittreden ? Wij hebben een badkamerspook (deur gaat open voordat ik hem open doe, zet de temp op warm en krijg koud water, handoeken worden na gebruik weer keurig netjes in de kast gelegt enz enz.) Ik ben een nuchter mens maar het gebeurt echt , als je uitreed kun je dan ook in contact komen met je huisgeest? En is uittreden te leren? heel veel of topic vragen en ik weet niet of dat mag anders haal alles maar weg modjes
Mijn beschermengelen laten mij vrij om te leven en leren zoals ik doe. Ik heb ze in gedachten gevraagd of ze het 'erg' vonden dat ik ook sceptisch was ten opzichte van Robbert. Als reactie kreeg ik: natuurlijk niet, helemaal niet. Het is juist goed als je niet onverschillig bent, maar goed probeert te analyseren.quote:Op maandag 2 januari 2006 00:52 schreef Gevederde_Vlerk het volgende:
@Stenny,
Gezien jij de mogelijkheid beschikt uit te treden, zou je de entiteiten kunnen vragen wie of wat deze Robbert nu is?
Benieuwd naar 't antwoord..
Hee, dat vind ik wel een heel opvallende site, ja, in dit kader. Goed gevonden!quote:Op maandag 2 januari 2006 01:30 schreef Liefsten het volgende:
Op deze site nog wat foto's van begijnen (oftewel nonnen):
http://www.hoogstraeten.be/beeldbank/portrettenvanbegijnen.php
Grappig dat veel nonnen in dezelfde houding staan als de non die Robbert gefotografeerd heeft!!
Zal wel toeval zijn
Nee, van die Robbert van den Broeke, daar horen en zien we nooit meer wat van terug.![]()
![]()
![]()
Wat iedereen natuurlijk WEL serieus moet nemen omdat het ECHT waar is!quote:Op maandag 2 januari 2006 09:31 schreef Stenny het volgende:
[..]
Ja, dat is wel off topic ja. Ik krijg veel vragen over uittredingen, vaak een beetje van hetzelfde karakter (daar kunnen mensen ook niets aan doen). Veel interessante zaken en ook lezersbrieven plus antwoorden vind je op mijn website: http://www.doorhetraam.nl. Op de lezersbrieven pagina's zijn de brieven met een groen vinkje erachter ook (al) beantwoord.
Ach wat is waar? Lach maar hoor, ik zeg niet iets wat ik voor mezelf niet kan waarmaken. Dit gaat over ervaringen, van anderen en van mezelf.quote:Op maandag 2 januari 2006 10:24 schreef M_Schtoppel het volgende:
[..]
Wat iedereen natuurlijk WEL serieus moet nemen omdat het ECHT waar is!
![]()
![]()
Hoi Yvonne.quote:Op maandag 2 januari 2006 10:39 schreef yvonne het volgende:
Ff offtopic, jouw site stenny? Je kunt het ook in het engels en duits lezen, welke vertaalprogramma's gebruik jij?
Zo, als dat niet volledig offtopic is weet ik het ook niet meer
quote:Op maandag 2 januari 2006 01:30 schreef Liefsten het volgende:
Op deze site nog wat foto's van begijnen (oftewel nonnen):
http://www.hoogstraeten.be/beeldbank/portrettenvanbegijnen.php
Grappig dat veel nonnen in dezelfde houding staan als de non die Robbert gefotografeerd heeft!!
Zal wel toeval zijn
Nee, van die Robbert van den Broeke, daar horen en zien we nooit meer wat van terug.![]()
![]()
![]()
Is dat gek dan, na z'n genverbrander-verhaal ?quote:Op maandag 2 januari 2006 11:42 schreef RaymanNL het volgende:
[..]
Jullie blijven maar zoeken heh, om te bewijzen dat het allemaal nep is
Waar ik blij om ben, is dat er hier veel mensen zitten die met een én én kunnen leven. Niet zwart-wit dus, waar ik mijzelf ook nog steeds toe reken. Een begaving kan aangevuld worden, misschien uit onzekerheid, misschien uit 'zendingsdrang', misschien gestimuleerd door het productiebedrijf...quote:Op maandag 2 januari 2006 11:36 schreef KoudeVrouw het volgende:
Ik moet zeggen dat die 1e reading toch wel redelijk goed was. Die 2e vond ik wat meer weghebben van cold reading.
En dat gedoe in dat landhuis, tja. Dat was zeker leuk en aardig, maar de trefwoorden die hij opnoemde staan letterlijk op een eerder genoemde site. Vond wel zijn reacties (en die van Irene) leuk op de foto's die hij genomen had.
![]()
Hij lijkt nog steeds oprecht naar mijn mening.
Vind het overigens wel vreemd wat iemand die naar eigen zeggen geen verstand heeft van computers met een digitale camera moet.
Maar dit kan ook een tip van Irene of medewerker zijn om de foto's meteen te tonen aan de camera.
Ja, inderdaad. Al is dat vrij moeilijk natuurlijk omdat je bij sommige onderwerpen naar 1 zijde neigt. Die 'alien' foto's bijvoorbeeld vind ik echt allerminst overtuigend overkomen. Zo ook die foto die aan het einde werd getoond bij de graancirkel, dat was naar mijn mening vrij duidelijk dat er gewoon iets voor de lens werd gehouden.quote:Op maandag 2 januari 2006 11:44 schreef Stenny het volgende:
[..]
Waar ik blij om ben, is dat er hier veel mensen zitten die met een én én kunnen leven. Niet zwart-wit dus, waar ik mijzelf ook nog steeds toe reken. Een begaving kan aangevuld worden, misschien uit onzekerheid, misschien uit 'zendingsdrang', misschien gestimuleerd door het productiebedrijf...
iemand heeft die fout gemaakt op die site, maar als iemand die fout maakt, is het ook makkelijk dat een ander die fout ook maaktquote:Op maandag 2 januari 2006 11:44 schreef Kiteless het volgende:
[..]
Is dat gek dan, na z'n genverbrander-verhaal ?![]()
Tuurlijk, geesten die met Robbert communiceren maken wel eens een spreek-foutje,quote:Op maandag 2 januari 2006 11:54 schreef RaymanNL het volgende:
[..]
iemand heeft die fout gemaakt op die site, maar als iemand die fout maakt, is het ook makkelijk dat een ander die fout ook maakt![]()
![]()
Wij zoeken niet, wij vinden. En ik kan niet zeggen dat de nonnen die op internet staan ALLEMAAL in dezelfde houding staan.quote:Jullie blijven maar zoeken heh, om te bewijzen dat het allemaal nep is
Naja, Nonnen vrijwel ALTIJD in de houding, net de handen gevouwen
Mee eens, ik vond ze allemaal wat gepushed overkomen.quote:Op maandag 2 januari 2006 11:59 schreef Tulio het volgende:
Wat mij opviel na de reading van de vrouw die graag schilderde is dat zij niet echt de indruk maakte overtuigd te zijn. Het kwam bij mij een beetje over alsof ze onder druk stond iets positiefs te zeggen in het belang van de opname. De readings duren normaal geproken veel langer dan die stukken die zijn uitgezonden. Alleen de rake dingen werden eruit gehaald, welke opmerkingen eruit geknipt zijn weten alleen zij.
[..]
Wij zoeken niet, wij vinden. En ik kan niet zeggen dat de nonnen die op internet staan ALLEMAAL in dezelfde houding staan.![]()
quote:Robbert ziet sprookjes
In de uitzending van 1 januari 2006 bracht Robbert een bekend volksverhaal tot leven: de sage van de non van Singraven. De informatie die hij gebruikte (inclusief de naam Hendrik Jan Roessink Udink, die hij feilloos reproduceerde) is onder meer te vinden op deze webpagina. Dr. Theo Meder van het Meertens Instituut, een sagenexpert, legt hier uit waarom het verhaal over de ingemetselde non hoogstwaarschijnlijk fictief is.
Theo Meder is goed bekend met de verhalen van Robbert. Er verschijnt dit jaar een boek van hem waar een hoofdstuk over Robbert instaat. Hij heeft Robbert echt nooit zelf in actie kunnen zien, want wetenschappelijke onderzoekers zijn taboe. Robbert vertoont zijn kunsten liever aan Irene Moors. In het programma Life & Cooking (eveneens op 1 januari) zei Irene hierover: "Het is geen wetenschap, dus je kan ook niet echt bewijzen of hij iets wel of niet ziet." In werkelijkheid is het niet zo moeilijk om vast te stellen of Robbert iets bijzonders kan onder omstandigheden waarbij mogelijke trucs en handigheidjes worden uitgesloten. Maar daar had Irene Moors waarschijnlijk geen behoefte aan, omdat ze dan geen wonderen meer zou kunnen vertonen aan haar kijkers.
Myrna Goossen, eveneens van RTL4 en te gast in Life & Cooking, voegde er nog aan toe dat ze voor 100% in Robbert gelooft. "Waarom geloof je hem?", vroeg Carlo Boszhard. Myrna: "Omdat ik geloof dat er meer is tussen hemel en aarde. En ik vind dat als je gelooft, dan weet je ook dat het zo is. Het is zo." Kortom: Ik geloof, dus is het zo. Daar valt niks meer tegenin te brengen.
En waarom zouden nu juist die alien - foto's nep zijn ?quote:Op maandag 2 januari 2006 11:50 schreef KoudeVrouw het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Al is dat vrij moeilijk natuurlijk omdat je bij sommige onderwerpen naar 1 zijde neigt. Die 'alien' foto's bijvoorbeeld vind ik echt allerminst overtuigend overkomen. Zo ook die foto die aan het einde werd getoond bij de graancirkel, dat was naar mijn mening vrij duidelijk dat er gewoon iets voor de lens werd gehouden.
Het lijkt mij gewoon heel onwaarschijnlijk dat Robbert van den Broeke opeens daarin slaagt, met de gewone apparatuur, waarin niemand nog aantoonbaar geslaagd in is: geesten vast te leggen. Ik verwacht dat dit pas kan als er andere apparatuur komt. Als Robbert echt 100 % doet en kan wat hij zegt dat hij doet en kan, dan gaat de hele aardbol binnen nu en een paar weken 100 maal over de kop, en dus ook landen als Amerika, China, enz. zouden dit dan als groot nieuws brengen.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:04 schreef pikki het volgende:
[..]
En waarom zouden nu juist die alien - foto's nep zijn ?
Ik ken twee personen die ze ook zien, ...maar Robbert is de enige die ze echter op de foto kan vastleggen ..tot nu ...voor zover ik weet ...
Is het daarom altijd nep ?
Nee, maar dat beweer ik toch ook helemaal niet? Ze komen op mij niet overtuigend over, daar mag iemand best een andere mening over hebben.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:04 schreef pikki het volgende:
[..]
En waarom zouden nu juist die alien - foto's nep zijn ?
Ik ken twee personen die ze ook zien, ...maar Robbert is de enige die ze echter op de foto kan vastleggen ..tot nu ...voor zover ik weet ...
Is het daarom altijd nep ?
Ik zou graag persoonlijk met Robbert praten, ik zou de waarheid er wel uit halen.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:07 schreef KoudeVrouw het volgende:
[..]
Nee, maar dat beweer ik toch ook helemaal niet? Ze komen op mij niet overtuigend over, daar mag iemand best een andere mening over hebben.
Stenny, psychische fotografie is niets nieuws , hoor ...bestaat al lang...quote:Op maandag 2 januari 2006 12:06 schreef Stenny het volgende:
[..]
Het lijkt mij gewoon heel onwaarschijnlijk dat Robbert van den Broeke opeens daarin slaagt, met de gewone apparatuur, waarin niemand nog aantoonbaar geslaagd in is: geesten vast te leggen. Ik verwacht dat dit pas kan als er andere apparatuur komt. Als Robbert echt 100 % doet en kan wat hij zegt dat hij doet en kan, dan gaat de hele aardbol binnen nu en een paar weken 100 maal over de kop, en dus ook landen als Amerika, China, enz. zouden dit dan als groot nieuws brengen.
die indruk had ik dus niet.quote:Op maandag 2 januari 2006 11:59 schreef Tulio het volgende:
Wat mij opviel na de reading van de vrouw die graag schilderde is dat zij niet echt de indruk maakte overtuigd te zijn. Het kwam bij mij een beetje over alsof ze onder druk stond iets positiefs te zeggen in het belang van de opname. De readings duren normaal geproken veel langer dan die stukken die zijn uitgezonden. Alleen de rake dingen werden eruit gehaald, welke opmerkingen eruit geknipt zijn weten alleen zij.
[..]
Wij zoeken niet, wij vinden. En ik kan niet zeggen dat de nonnen die op internet staan ALLEMAAL in dezelfde houding staan.![]()
Correctie, je kent 2 mensen die ook beweren dat ze ze zien.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:04 schreef pikki het volgende:
[..]
En waarom zouden nu juist die alien - foto's nep zijn ?
Ik ken twee personen die ze ook zien, ...maar Robbert is de enige die ze echter op de foto kan vastleggen ..tot nu ...voor zover ik weet ...
Is het daarom altijd nep ?
Die mensen zien ook overledenen op kerkhoven, en soldaten , ...én met de originele klederen uit die tijd ....quote:Op maandag 2 januari 2006 12:23 schreef Kiteless het volgende:
[..]
Correctie, je kent 2 mensen die ook beweren dat ze ze zien.
Klein, maar belangrijk detail
Dat je het nog steeds niet begrijpt - die mensen beweren overledenen gezien te hebben, en soldaten.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:27 schreef pikki het volgende:
[..]
Die mensen zien ook overledenen op kerkhoven, en soldaten , ...én met de originele klederen uit die tijd ....![]()
En een heeft de greys gezien in haar huiskamer ...die kwamen door de muren binnenlopen ....
wat zeg je nu ?
ja , die greys komen over de hele wereld voor in het alien abduction phenomena, ik weet alleen niet of het hierzo mee te maken heeft.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:27 schreef pikki het volgende:
[..]
Die mensen zien ook overledenen op kerkhoven, en soldaten , ...én met de originele klederen uit die tijd ....![]()
En een heeft de greys gezien in haar huiskamer ...die kwamen door de muren binnenlopen ....
wat zeg je nu ?
Inderdaad, dit wil nu niet zeggen dat Robbert ook "greys "ziet omdat ze er zo wazig op gelijken .....quote:Op maandag 2 januari 2006 12:29 schreef huupia34 het volgende:
[..]
ja , die greys komen over de hele wereld voor in het alien abduction phenomena, ik weet alleen niet of het hierzo mee te maken heeft.
Het ging mij meer om de manier waarop ze het zei en niet wat ze zei. Begrijp je?quote:Op maandag 2 januari 2006 12:22 schreef huupia34 het volgende:
[..]
die indruk had ik dus niet.
irene vroeg haar wat zij het mooiste vond, toen antwoordde zij: eigenlijk alles van de reading.
maw ze vond het heel mooi
Jij denkt te logisch na, lieverdquote:Op maandag 2 januari 2006 12:40 schreef Micheleangelo het volgende:
Wat er bij mij niet in wil met die geesenfoto's van van den Broeke is het volgende:
Bijna ALLES wat je fotograferen kunt, kun je ook zien met het blote oog.
Als Robert echt geesten 'ziet', en volgens mij kan dat best wel, dan ziet hij ze niet met zijn ogen maar op een paranormale (mentale) wijze. Anders zagen anderen ze ook wel. Maar in dat geval kun je ze niet fotograferen!
Een fotocamera is geen magische machine, wat Robbert misschien denkt, maar een gewoon 'oog'. Ik denk dus echt dat zijn foto's nep zijn. En zo zien ze er ook uit.
Als geesten zich op een fotocamera kunnen manifesteren, kunnen ze dat ook op de filmcamera van de cameraman of gewoon direct op de TV. Waarom alleen op de camera van Robbert?
Nou, volgens Robbert kwamen ze in vrede. En als ik die getuigen mag geloven van ontvoeringen gaat er niet vaak liefdevol aan toe.quote:Op maandag 2 januari 2006 12:29 schreef huupia34 het volgende:
[..]
ja , die greys komen over de hele wereld voor in het alien abduction phenomena, ik weet alleen niet of het hierzo mee te maken heeft.
offtopic Tulio jongen! Heet jij Meertens!? Ik heb eens wat gehad met een Meertens (wegens discretie ga ik hier niet zeggen wat de voornaam was). Wedden dat er iemand nou gaat komen met: "Met wie heb jij niet iets gehad?", ja hoor schot voor open doelquote:Op maandag 2 januari 2006 12:55 schreef Tulio het volgende:
We hebben het vaker over het Meertens instituut. Ik vind het wel toevallig dat ik hier enkele weken geleden herhaaldelijk mee bezig ben geweest. Het Meertens instituut is namelijk genoemd naar één van mijn voorouders. Mijn naam is namelijk ook Meertens. Dus heel toevallig allemaal.
Tulio.![]()
Hadden jullie astraal iets of in "the real world" ?quote:Op maandag 2 januari 2006 13:00 schreef Stenny het volgende:
[..]
offtopic Tulio jongen! Heet jij Meertens!? Ik heb eens wat gehad met een Meertens (wegens discretie ga ik hier niet zeggen wat de voornaam was). Wedden dat er iemand nou gaat komen met: "Met wie heb jij niet iets gehad?", ja hoor schot voor open doel
In the real world, het was een aardige jongeman, niets mis mee, ook spiritueel.quote:Op maandag 2 januari 2006 13:04 schreef Kiteless het volgende:
[..]
Hadden jullie astraal iets of in "the real world" ?
haha Sten, leuk. Alle Meertensen in Nederland hebben één gemeenschappelijke voorouder, die heel lang geleden, ik geloof in 1756 naar middelburg is gekomen vanuit België. In Limburg heb je nog ongeveer 460 families die Meertens heten. Maar ja het gaat hier niet om mij maar om Robbert.quote:Op maandag 2 januari 2006 13:05 schreef Stenny het volgende:
[..]
In the real world, het was een aardige jongeman, niets mis mee, ook spiritueel.![]()
He-le-maal mee eens!quote:Op maandag 2 januari 2006 12:21 schreef mgerben het volgende:
Ook eens een duit in 't zakje:
1) Zo te zien is voor ALLES wat RTB doet een verklaring. Alles, de informatie en de foto's kunnen ook op andere manieren verklaard worden. Al bestaat er geen bewijs voor de ene of de andere verklaring, een feit is dat de 'gewone' verklaringen niet vergezocht of onmogelijk zijn.
2) Alles op TV is gemonteerd en geregisseerd. Lijkt het alsof je er zelf met je neus bovenop staat? Lijkt het alsof ze de zaak niet kunnen bedriegen? Dan heeft de regie zijn werk goed gedaan.
3) Sommige zaken zijn ronduit verdacht (geesten die Google raadplegen en woorden verkeerd uitspreken)
4) Zelfs als je gelooft dat er 'meer' is, betekent dat niet dat je iedereen die zichzelf 'medium' noemt onvoorwaardelijk hoeft te geloven.
5) RTL4 is een commerciele zender. Ze hebben alleen een boodschap aan geld. Wie denkt dat RTB hier helemaal onbemiddeld blijft is naief.
5) Misschien is er wel 'meer' tussen hemel en aarde (ik geloof dat zelf niet), maar kun je een commerciele zender en een met harde euro's betaald zelfbenoemd medium geloven als ze het op de buis laten zien?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |