vuur puur eigen veiligheid Nou Iran mag van mij honderden atoomwapens maken en ze te gebruiken tegen Israel als Israel Iran aanvaltquote:Op zondag 11 december 2005 17:28 schreef logisnack het volgende:
[..]
Als Israël het echt wilde was er geen omringend buurland meer over hoor.
Dat ze enkele gebieden (waar Israel zelfs misschien wel recht op heeft) bezetten doen ze puur voor eigen veiligheid.
Kijk trouwens eens voor de grap op boven geposte landkaartje.
Je hebt miljarden hectare vrije grond in het midden oosten.. en geen enkel arabisch land is bereid om ook maar een lapje grond aan de Palestijnen prijs te geven.
Israel, dat op zijn eigen historisch grondgebied woont, moet van de paar lapjes grond die ze hebben zo veel mogelijk aan de palestijnen prijs geven.
Misschien wil je dit allemaal niet accepteren Meki, maar feit is dat Israel een schaap is, omringt door tientallen hongerige wolven.
Meki.. stel je eens voor..quote:Op zondag 11 december 2005 17:29 schreef Frances het volgende:
[..]
Gelukkig zeg jij dit Meki en niet iemand met z,n volledige verstand.![]()
dan pak ik de jachtgeweer dan staan we quittequote:Op zondag 11 december 2005 17:34 schreef logisnack het volgende:
[..]
Meki.. stel je eens voor..
Ik kom jouw huis binnen lopen en heb een pistool in mijn handen.
Dat pistool begin ik langzaam te laden.
Ondertussen zeg ik dat ik Meki van de kaart ga vegen... dit zeg ik hardop.. ik bel zelfs de politie op.. ik laat het de hele wereld.. maar niemand doet er wat aan.
De politie belt mij alleen terug en zegt "foei.. dat mag je niet zeggen"
Maar... jij hebt een jachtgeweer onder je toonbank.
Wat doe je.. je wacht tot ik mijn pistool geladen heb en schiet? Of je pakt je jachtgeweer en maakt mij onschadelijk, voordat ik jou neer schiet.
(hopelijk ben je slim genoeg om de vergelijking te snappen)
Bedreigingen en het feit dat ze Israël van de kaart willen vegen icm. de ontwikkeling van kernwapens lijkt me voldoende om even preventief een aantal gebouwen uit te schakelen.quote:Op zondag 11 december 2005 17:26 schreef Meki het volgende:
Waarom wilt Israel Iran aanvallen?? . Wat heeft Iran gedaan tegen Israel .
Vertel dan eens Meki. Wat heeft Israel allemaal tegen Iran gezegd?quote:Op zondag 11 december 2005 17:39 schreef Meki het volgende:
Iran gaat dit niet zomaar zeggen. Weet je niet wat Israel tegen Iran allemaal hebt gezegd. Iran was slim om daar niet op te reageren maar soms houdt het op dan moet Iran iets zeggen
Wat heeft Israël dan voor bedreigingen geuit tegen Iran?quote:Op zondag 11 december 2005 17:39 schreef Meki het volgende:
maar land tegen land is anders . Iran gaat dit niet zomaar zeggen. Weet je niet wat Israel tegen Iran allemaal hebt gezegd. Iran was slim om daar niet op te reageren maar soms houdt het op dan moet Iran iets zeggen
Nee hij heeft gezegd dat Iran geen uranium mag verrijken en dat hij ze aan ze zal vallen als ze dat wel doen. Dat nota bene van het land dat zelf het verdrag schond door stiekem kernwapens te ontwikkelen.quote:Op zondag 11 december 2005 16:03 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Heeft Sharon gezegd dat Irak van de kaart moet worden geveegd en dat de oorlog in Irak niet heeft plaatsgevonden ofzo?
He Multatuli, niet in correct Nederlands en met ter zake doende argumenten de standpunten van Meki helpen te verdedigen. Dan is het geen lol meer..quote:Op zondag 11 december 2005 17:45 schreef multatuli het volgende:
[..]
Nee hij heeft gezegd dat Iran geen uranium mag verrijken en dat hij ze aan ze vallen als ze dat wel doen. Dat nota bene van het land dat zelf het verdrag schond door zelf kernwapens te ontwikkelen.
Ik vermoed dat een preventieve aanval in deze fase niet serieus is; de Veiligheidsraad kan niet anders dan ernstige sancties opleggen en zal dat in het huidige klimaat ook doen.
Israel driegt de kerncentrales in Iran te vernietigen.quote:Op zondag 11 december 2005 17:46 schreef Meki het volgende:
In een vraaggesprek met het dagblad Yedioth Ahronot zei de Israëlische minister
van Defensie Mofaz dat Israël Iran beschouwt als ,,de gevaarlijkste vijand''
Het Iraanse atoomprogramma vormt ook een bedreiging voor de vrede in het Midden-Oosten. Gisteren dreigde de Israëlische Defensieminister Shaul Mofaz er nog mee de Iraanse kerninstallaties te zullen vernietigen.
Belediging en Bedreiging
maakt niet uit bedreigen is bedreigenquote:Op zondag 11 december 2005 17:49 schreef Knarf het volgende:
[..]
Israel driegt de kerncentrales in Iran te vernietigen.
Iran dreigt Israel te vernietigen.
Zie je het verschil??
ik dacht dat israel dat verdrag nooit ondertekend had.quote:Op zondag 11 december 2005 17:45 schreef multatuli het volgende:
[..]
Nee hij heeft gezegd dat Iran geen uranium mag verrijken en dat hij ze aan ze zal vallen als ze dat wel doen. Dat nota bene van het land dat zelf het verdrag schond door stiekem kernwapens te ontwikkelen.
Ik vermoed dat een preventieve aanval in deze fase niet serieus is; de Veiligheidsraad kan niet anders dan ernstige sancties opleggen en zal dat in het huidige klimaat ook doen.
Gimmy a breakquote:Op zondag 11 december 2005 17:28 schreef logisnack het volgende:
Misschien wil je dit allemaal niet accepteren Meki, maar feit is dat Israel een schaap is, omringt door tientallen hongerige wolven.
dus als ik jou nu bedreig is dat hetzelfde als dat israel iran bedreigdquote:Op zondag 11 december 2005 17:50 schreef Meki het volgende:
[..]
maakt niet uit bedreigen is bedreigen
Meki tegen Knarf: Ik maak jou boom kapot in je tuin.quote:Op zondag 11 december 2005 17:50 schreef Meki het volgende:
[..]
maakt niet uit bedreigen is bedreigen
ik wist niet ze nucleaire onderzeeres hebben bij mijn weten hebben ze ongeveer de zelfde als degene die de NL marine heeft.quote:Op zondag 11 december 2005 17:51 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Gimmy a break
Dat schaapje van jouw is in bezit van nucleaire wapens, heeft zelfs de H-bom, heeft raketten om ze af te leveren, heeft nucleaire onderzeeers, etc. etc. Heeft het vierde leger ter wereld (mede mogelijk gemaakt door $$$ US taxdollars) en een van de modernste luchtmachten ter wereld (waar ze nu dagelijks de Palestijnen in de Gazasrook mee terroriseert) enzovoort.
Dat schaapje heeft er bovendien zo ongeveer een persoonlijke opdracht van gemaakt om elk mensenrecht te schenden wat er maar bestaat, speelt al 40 jaar bezettertje over een van de armste volken ter wereld en heeft meer VN resoluties aan de broek hangen dan welk ander land dan ook.
Israel mag hopen en bidden dat ze haar invloed op Washington nooit kwijtraakt..
En laten we eens zeggen dat Israel het erzelf naar gemaakt hebben om te bedreigd te worden door Iranquote:Op zondag 11 december 2005 17:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik wist niet ze nucleaire onderzeeres hebben bij mijn weten hebben ze ongeveer de zelfde als degene die de NL marine heeft.
en laten we ens zeggen dat de palastijnen het erzelf naar gemaakt hebben om gebruikt te worden door de buurlanden
Natuurlijk is Israël niet weerloos. Anders zou het allang vernietigd zijn.quote:Op zondag 11 december 2005 17:51 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Gimmy a break
Dat schaapje van jouw is in bezit van nucleaire wapens, heeft zelfs de H-bom, heeft raketten om ze af te leveren, heeft nucleaire onderzeeers, etc. etc. Heeft het vierde leger ter wereld (mede mogelijk gemaakt door $$$ US taxdollars) en een van de modernste luchtmachten ter wereld (waar ze nu dagelijks de Palestijnen in de Gazasrook mee terroriseert) enzovoort.
Dat schaapje heeft er bovendien zo ongeveer een persoonlijke opdracht van gemaakt om elk mensenrecht te schenden wat er maar bestaat, speelt al 40 jaar bezettertje over een van de armste volken ter wereld en heeft meer VN resoluties aan de broek hangen dan welk ander land dan ook.
Ja Israel wil dolgraag Iran aanvallen, dat wisten we al. Claimen dat Iran een kernwapen wil maken kan iedereen, het bewijzen is een tweede. Maar bewijs of waarheid en Israel gaan slecht samen, dat weten we nog van alle idiote claims over Irak. Oorloghitsers, niks meer en niks minder.
Tweehonderduizend Amerikaanse troepen in de hel van Irak (mede mogelijk gemaakt door Israel) zitten waar precies als Israel werkelijk aanvalt? Ach nee toch.. precies er tussen in.. Van je vrienden moet je het maar hebben, zeg maar.
Israel mag hopen en bidden dat ze haar invloed op Washington nooit kwijtraakt..
De gemiddelde palestijn in Israel heeft het ook beter in Israel dan in alle buurlanden er omheen.quote:Op zondag 11 december 2005 17:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik wist niet ze nucleaire onderzeeres hebben bij mijn weten hebben ze ongeveer de zelfde als degene die de NL marine heeft.
en laten we ens zeggen dat de palastijnen het erzelf naar gemaakt hebben om gebruikt te worden door de buurlanden
En laten we eens zeggen dat Iran het erzelf naar gemaakt heeft om plat gegooid te worden etc.....quote:Op zondag 11 december 2005 17:58 schreef Meki het volgende:
[..]
En laten we eens zeggen dat Israel het erzelf naar gemaakt hebben om te bedreigd te worden door Iran
door egypte en syrie dan zou ik het nog een beetje kunnen volgen maar wat heeft israel in godsnaam te maken met iran.quote:Op zondag 11 december 2005 17:58 schreef Meki het volgende:
[..]
En laten we eens zeggen dat Israel het erzelf naar gemaakt hebben om te bedreigd te worden door Iran
mwa de buurlanden hebben toch ook gezien dat ze op de diplomatieke manier meer bereikten dan met oorlogen waarom kan hamas dat niet inzien.quote:Op zondag 11 december 2005 18:01 schreef multatuli het volgende:
Ik gooi de handdoek maar weer in de ring. Geen enkel debat over een specifiek aspect van de Israelische politiek is voerbaar zonder een complete herhaling van alle debatten over het bestaansrecht, de 'wie is fouter dan wie' discussie over de omringende landen, het moralisme dat we 'een ereschuld hebben' en de vraag of het gerechtvaardigd is dat we onze ogen sluiten voor de misdaden die Israel aan de lopende band pleegt.
Met mijn allereerste opmerking over het 'spiegelen' probeerde ik het debat juist te openen, maar het is natuurlijk water naar de zee.
Op een voor Israel kwade dag is de VS zijn hegemonie kwijt en zal de wraak na decennia van onderdrukking van de Palestijnen en het landje pik bij de buren groot zijn. Israel ziet dat niet en blijft op de korte termijn denken omdat ze zich veilig voelen onder de machtige paraplu van de VS. Boontje zal om zijn loontje komen. De Israelische economie is fundamenteel te klein en te zwak om op eigen kracht zijn defensie te handhaven; ze zouden er verstandig aan doen om zich diplomatieker op te stellen en aan hun lange termijn toekomst te werken en te accepteren dat ze in de tussentijd zo nu en dan een paar burgers kwijtraken aan verdwaalde Hamas aanhangers.
Hoe is er bewezen dat Israël atoomwapens en atoomonderzeërs heeft ? Bewezen op een manier die beter is dan de bewijzen tegen Iran en Irak ?quote:Op zondag 11 december 2005 17:51 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Gimmy a break
Dat schaapje van jouw is in bezit van nucleaire wapens, heeft zelfs de H-bom, heeft raketten om ze af te leveren, heeft nucleaire onderzeeers, etc. etc.
Meki Jongen, wat denk je wat er gebeurd als Iran een atoombom op Israël gooit? Heb je niet door dat de omringende landen daar ook last van zullen hebben. Of denk je dat de radioactieve fallout netjes alleen op Israël valt?quote:Op zondag 11 december 2005 17:58 schreef Meki het volgende:
[..]
En laten we eens zeggen dat Israel het erzelf naar gemaakt hebben om te bedreigd te worden door Iran
Mijn moeder gaf ons geen groenten meer uit de tuin, in ieder geval.quote:Op zondag 11 december 2005 20:21 schreef greatgonzo het volgende:
mwa, hoe groot was de fall out bij Tjernobyl?
Geen spinazie meer eten in Nederland.quote:Op zondag 11 december 2005 20:21 schreef greatgonzo het volgende:
mwa, hoe groot was de fall out bij Tjernobyl?
Zegt ook weer iets over de buurlanden.quote:Op zondag 11 december 2005 17:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Natuurlijk is Israël niet weerloos. Anders zou het allang vernietigd zijn.
Nee, het kan nu niet op dezelfde wijze gaan. Iran heeft er namelijk van geleerd.quote:Op zondag 11 december 2005 14:54 schreef DennisMoore het volgende:
In 1981 heeft Israël al een kerncentrale in Irak gebombardeerd.
Kan nu op dezelfde wijze gaan. Israël die wederom voor de Westerse wereld de kastanjes uit het vuur haalt...
Fall-out moet je niet overschatten(ook niet onderschatten natuurlijk), een tactische nuke vergelijken met Hiroshima/Nagasaki of Tsjernobyl is appels met peren vergelijken.quote:Op zondag 11 december 2005 18:32 schreef Maximus.Proximus het volgende:
Meki Jongen, wat denk je wat er gebeurd als Iran een atoombom op Israël gooit? Heb je niet door dat de omringende landen daar ook last van zullen hebben. Of denk je dat de radioactieve fallout netjes alleen op Israël valt?
ja, maar volgens mij is dat uit voorzorg gedaan en is er nooit enige vorm van fall out hier geweest, ook niet 0,000001%quote:Op zondag 11 december 2005 20:25 schreef Knarf het volgende:
[..]
Geen spinazie meer eten in Nederland.
(het had ook zijn voordelen)
Ach komop Meki. Haal die diverse planken eens voor je harses vandaan. Iran moet gewoon maar eens koest zijn, en oppassen met al zijn uitspraken. Zo niet dan kan je er inderdaad donder op zeggen dat Iran een grote parkeerplaats wordt.quote:Op zondag 11 december 2005 17:39 schreef Meki het volgende:
[..]
dan pak ik de jachtgeweer dan staan we quitte
maar dat is man voor man
maar land tegen land is anders . Iran gaat dit niet zomaar zeggen. Weet je niet wat Israel tegen Iran allemaal hebt gezegd. Iran was slim om daar niet op te reageren maar soms houdt het op dan moet Iran iets zeggen
D'r was wel een "wolk", herinner ik me van op het nieuws, die ergens tot in Finland is gereisd.quote:Op zondag 11 december 2005 20:29 schreef greatgonzo het volgende:
[..]
ja, maar volgens mij is dat uit voorzorg gedaan en is er nooit enige vorm van fall out hier geweest, ook niet 0,000001%
quote:Op zondag 11 december 2005 14:54 schreef DennisMoore het volgende:
Israël die wederom voor de Westerse wereld de kastanjes uit het vuur haalt...
lolquote:Op zondag 11 december 2005 18:32 schreef Maximus.Proximus het volgende:
Als Israël een aanval op de kerncentrales van Iran uitvoert, halen ze in feite de hete kolen uit het vuur voor de Arabische landen
Nee, dit bewijs is overstelpend.quote:Op zondag 11 december 2005 17:51 schreef NorthernStar het volgende:
Ja Israel wil dolgraag Iran aanvallen, dat wisten we al. Claimen dat Iran een kernwapen wil maken kan iedereen, het bewijzen is een tweede. Maar bewijs of waarheid en Israel gaan slecht samen, dat weten we nog van alle idiote claims over Irak. Oorloghitsers, niks meer en niks minder.
Tweehonderduizend Amerikaanse troepen in de hel van Irak (mede mogelijk gemaakt door Israel)
*kuch*quote:Op zondag 11 december 2005 21:30 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Nee, dit bewijs is overstelpend.
Ja inderdaad. Alle claims bleken echt waar te zijn.quote:
Attack Iraq soon, Sharon aide says
August 16, 2002
WASHINGTON - The United States should attack Iraq soon to stop dictator Saddam Hussein from developing nuclear weapons, Israeli officials said yesterday.
"Postponing the action to a later date would only enable Saddam to accelerate his weapons program, and then he would pose a more formidable threat," said Ranaan Gissin, a top adviser to Prime Minister Ariel Sharon.
Gissin said Sharon sent the U.S. Israeli intelligence estimates this week that Saddam had boosted production of chemical and biological weapons in anticipation of war with the U.S.
Gissin also charged Saddam ordered Iraq's Atomic Energy Commission last week to speed up work on developing nuclear weapons.
"Saddam's going to be able to reach a point where these weapons will be operational," he said.
New York Daily
je hebt gelijk met je belangen maar zelfs die landen beginnen zich tegen iran (in ieder geval de president ervan) te keren en al die landen hebben nog grotere belangen in de VS en bij het bestaan van de staat israelquote:Op zondag 11 december 2005 20:58 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
[..]
lol
Wat een altruistisch landje is het toch.
Ik vergelijk deze speirballentaal van Sharon trouwens met die van de Iraanse president. Mahmoud Ahmadinejad houdt zijn achterban tevreden met wat vijandige taal jegens Israel en Sharon moet op zijn beurt zijn Zionistische zeloten iets lekkers voorhouden.
Israel kàn geen aanval op Iran uitvoeren zonder zelf een bloedneus op te lopen. China zit onderhand voor honderden miljarden in Iran. India volgt op de voet. De banden tussen Rusland (die het luchtruim van Syrie beschermt) en Iran zijn uitstekend en Putin heeft een heel arsenaal aan afweerrakketten in Iran geplaatst om de Russische belangen te beschermen. Amerika heeft de steun van Iran nodig om de situatie in Irak controleerbaar te maken of te houden. Voor Musharraf, die zich met beide handen moet vasthouden om niet gewipt te worden, is alles wat als provocatie tegen moslims kan worden opgevat levensgevaarlijk. En met het verdwijnen van Musharraf zouden fracties die heel wat minder westers gezind zijn atoomwapen in handen krijgen.
Is Israel bereid om zo'n gok te nemen terwijl het resultaat alleen maar zou zijn dat het Iraanse programma ondergronds gaat? Of is het niets meer dan zionistische rethoriek in de aanloop naar nieuwe verkiezingen? Ik denk het laatste.
Het is Israel's enig resterende drukmiddel (aanval is de beste verdediging) jegens een steeds machtiger wordend Iran. Het zou wel gek zijn om dit drukmiddel, via een aanval, in te ruilen voor een daad van agressie tegen Irans bondgenoten.
bush wist dat ook wel er was trouwens wel degelijk een kans dat irak nog chemisch wapens had ze hebben ze gehad dus de technologie was voorhanden.quote:Op zondag 11 december 2005 22:20 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
*kuch*
[..]
Ja inderdaad. Alle claims bleken echt waar te zijn.
Grappig dat je "Iraq" gewoon kunt vervangen door "Iran". Ze draaien eenvoudig hetzelfde verhaaltje af.
Israel knew Iraq had no WMD, says MP (Guardian)
"We wisten het wel maar zeiden lekker het tegenovergestelde"
dat ligt aan de wind enzo we hebben wel fallout gehad maar dat was zo minimaal en de halfwaarde tijd was zo laag dat het niet zoveel uitmaakte.quote:Op zondag 11 december 2005 20:31 schreef Clourhide het volgende:
[..]
D'r was wel een "wolk", herinner ik me van op het nieuws, die ergens tot in Finland is gereisd.
Maar zoals hierboven al stond: dat is eigenlijk een heel andere situatie dan bij het droppen van een atoombom.
niet veel toch ze zijn nu zo bezig dat de VS dat hele verhaal niet eens nodig heeft om iran binnen te vallen als het zo doorgaat.quote:Op zondag 11 december 2005 20:27 schreef Monidique het volgende:
[..]
Nee, het kan nu niet op dezelfde wijze gaan. Iran heeft er namelijk van geleerd.
Als of.quote:Op zondag 11 december 2005 23:12 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
niet veel toch ze zijn nu zo bezig dat de VS dat hele verhaal niet eens nodig heeft om iran binnen te vallen als het zo doorgaat.
en bij iran is de dreiging een stuk hoger
Oh ja, vertel?quote:Op zondag 11 december 2005 23:12 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
en bij iran is de dreiging een stuk hoger
Los van het feit dat de VS niet eens in staat zijn om naast Irak ook nog een oorlog in Iran te beginnen. Ze hebben nu al moeite om iedere lichting weer te vullen..quote:Op zondag 11 december 2005 23:15 schreef popolon het volgende:
[..]
Als of.
Een zeer groot deel van de Amerikaanse bevolking is Irak al meer dan zat, ook nog Iran erbij zullen ze echt niet pikken.
Ja weet ik.quote:Op zondag 11 december 2005 23:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Los van het feit dat de VS niet eens in staat zijn om naast Irak ook nog een oorlog in Iran te beginnen. Ze hebben nu al moeite om iedere lichting weer te vullen..
Steeds meer officieren tekenen na 2 of 3 missies in Irak niet meer bij. Het aantal scheidingen en huwelijksproblemen bij Amerikaanse militairen is ongekend. En ooit moet je kiezen.
Ook de werving loopt hopeloos achter.
En dan een land binnenvallen wat 5 keer groter is als Irak en ongeveer 3 keer zoveel inwoners heeft? Wat etnisch homogener is en niet verzwakt door jarenlange sancties?
Amerika krabt zich wel drie keer achter de oren voordat het grondtroepen richting Teheran stuurt.. Dat is ook de reden dat de president van Iran zo een grote mond durft op te zetten. Amerika zit vast in het Irakese moeras en zijn handelingsmogelijkheden zijn op dit moment uiterst beperkt.
Enige optie zou zijn om het Amerikaanse leger twee keer zo groot te maken.. Maar daar heb je dan weer de dienstplicht voor nodig. En dát ligt nu net ff gevoelig zo vlak voor de verkiezingen..
Buiten dat het dom zou zijn en ze gewoon eens wat diplomatiekerr moeten worden in plaats van een land opnieuw plat te gooien.quote:Op zondag 11 december 2005 23:26 schreef LXIV het volgende:
Enige optie zou zijn om het Amerikaanse leger twee keer zo groot te maken.. Maar daar heb je dan weer de dienstplicht voor nodig. En dát ligt nu net ff gevoelig zo vlak voor de verkiezingen..
Dat is uiteraard zo. Maar de Amerikanen hebben de afgelopen jaren wel vaker laten zien dat ze niet al te slim zijn...quote:Op zondag 11 december 2005 23:28 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Buiten dat het dom zou zijn en ze gewoon eens wat diplomatiekerr moeten worden in plaats van een land opnieuw plat te gooien.
Als je de homogene groep in Iran jou kant op kunt krijgen, dan heb je een groot voordeel en is het ook een stuk goedkoper.quote:Op zondag 11 december 2005 23:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Los van het feit dat de VS niet eens in staat zijn om naast Irak ook nog een oorlog in Iran te beginnen. Ze hebben nu al moeite om iedere lichting weer te vullen..
Steeds meer officieren tekenen na 2 of 3 missies in Irak niet meer bij. Het aantal scheidingen en huwelijksproblemen bij Amerikaanse militairen is ongekend. En ooit moet je kiezen.
Ook de werving loopt hopeloos achter.
En dan een land binnenvallen wat 5 keer groter is als Irak en ongeveer 3 keer zoveel inwoners heeft? Wat etnisch homogener is en niet verzwakt door jarenlange sancties?
Amerika krabt zich wel drie keer achter de oren voordat het grondtroepen richting Teheran stuurt.. Dat is ook de reden dat de president van Iran zo een grote mond durft op te zetten. Amerika zit vast in het Irakese moeras en zijn handelvrijheid is op dit moment uiterst beperkt.
Enige optie zou zijn om het Amerikaanse leger twee keer zo groot te maken.. Maar daar heb je dan weer de dienstplicht voor nodig. En dát ligt nu net ff gevoelig zo vlak voor de verkiezingen..
Goed punt.quote:Op zondag 11 december 2005 23:31 schreef Knarf het volgende:
[..]
Als je de homogene groep in Iran jou kant op kunt krijgen, dan heb je een groot voordeel en is het ook een stuk goedkoper.
Dat is ook het grote nadeel in Irak, de verschillende groepen kunnen elkaar niet luchten, dus gaan ze nu allemaal voor de macht. En de USA zit daar weer tussen. Wat dus weer extra kost, omdat je de 'oorlog' wel gewonnen hebt, maar de mensen niet in bewang kunt houden. Omdat ze liever elkaar afmaken, dan dat ze 1 land vormen.
Mijn post was dus ook vanuit het publieke standpunt, niet die van de enge republikeinse jojo's die er nu zitten.quote:Op zondag 11 december 2005 23:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is uiteraard zo. Maar de Amerikanen hebben de afgelopen jaren wel vaker laten zien dat ze niet al te slim zijn...
BTW Wat kunnen jullie snel lezen zeg!Bijna net zo snel als ik kan typen!
Ik begrijp je reply niet. Mijn post ging over de politieke 'fall out' van een aanval van Israel op Iran en of Israel zich dit kan permiteren. Nee zeg ik. Alleen al vanwege de belangen die Irans bondgenoten in het land hebben. Zelfs de VS zit er niet op te wachten vermoed ik.quote:Op zondag 11 december 2005 23:05 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
je hebt gelijk met je belangen maar zelfs die landen beginnen zich tegen iran (in ieder geval de president ervan) te keren en al die landen hebben nog grotere belangen in de VS en bij het bestaan van de staat israel
Precies, een derde wereldoorlog is veel leuker.quote:
Daar kom je nog wel op terugquote:Op maandag 12 december 2005 09:14 schreef Posdnous het volgende:
Precies, een derde wereldoorlog is veel leuker..
Alsof iemand Iran een derde wereldoorlog waard vindt...quote:Op maandag 12 december 2005 09:14 schreef Posdnous het volgende:
Precies, een derde wereldoorlog is veel leuker..
Alsof iemand uberhaupt iets een derde wereldoorlog waard vindtquote:Op maandag 12 december 2005 09:27 schreef DennisMoore het volgende:
Alsof iemand Iran een derde wereldoorlog waard vindt...
Het aangevallen land vindt dat meestal wel.quote:Op maandag 12 december 2005 09:30 schreef Hallulama het volgende:
Alsof iemand uberhaupt iets een derde wereldoorlog waard vindt
Die zou toch al komen bij de invasie van het niet te onderschatten Irak??quote:Op maandag 12 december 2005 09:14 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Precies, een derde wereldoorlog is veel leuker..
Vooral als er het gevoel heerst dat er niets meer te verliezen valt, mind you.quote:Op maandag 12 december 2005 09:30 schreef DennisMoore het volgende:
Het aangevallen land vindt dat meestal wel.
Een dialoog met de regimes van Iran en Palestina heeft geen enkele zin. Daar is iedereen met gezond verstand inmiddels al achter.quote:Op maandag 12 december 2005 08:41 schreef Hallulama het volgende:
Als jullie zo van Israel houden, spoor hen dan even aan om de dialoog op te zoeken.
Nee, platbombarderen heft lekker veel zinquote:Op maandag 12 december 2005 11:46 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Een dialoog met de regimes van Iran en Palestina heeft geen enkele zin. Daar is iedereen met gezond verstand inmiddels al achter.
In dit geval wel.quote:Op maandag 12 december 2005 12:29 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Nee, platbombarderen heft lekker veel zin.
In een conventioneel conflict zal de VS zonder al te veel moeite Iran wel kunnen verslaan. Misschien niet zo gemakkelijk als Irak, maar toch. Het probleem is de post-conflictfase. Net zoals je in de Irak-oorlog gezien hebt dat het de VS het reguliere Irakese leger snel kon verslaan maar het naderhand niet lukt om het verzet effectief te stoppen. Idem dito voor Iran, maar dan x10.quote:Op maandag 12 december 2005 13:34 schreef heiden6 het volgende:
Ik geef Sharon groot gelijk.
Heeft iemand enig idee hoe machtig Iran isl, militair gezien, t.o.v. Israël, Frankrijk of de V.S? Wat moet ik me daarbij voorstellen? Het is geen Irak, maar toch ook geen macht waarvan je zegt van, het wordt nog spannend of de V.S. het wel winnen?
Lijkt me juist moeilijker. Amerika is daar niet zo populair geloof ik, nog erger dan in Irak. Bovendien zijn een hoop Irakezen iig nog blij dat Saddam Hussein pleite is, en nemen de bemoeienis dan maar enigszins voor lief. Ik denk niet dat dat in Iran al te veel het geval is.quote:Op maandag 12 december 2005 13:34 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Iran is onderling een stuk minder verdeeld dan Irak, dus wordt het makkelijker.
Daar kun je je nog wel eens in vergissen. Ieder regime heeft altijd een basis van aanhangers in de bevolking. Anders kan het als regime niet bestaan. Op een troon van bajonetten kun je immers niet zitten..quote:Op maandag 12 december 2005 13:51 schreef kikoooooo het volgende:
+ dat het regime in iran TOTAAL niet populair is onder zijn eigen bevolking.
Met zijn allenquote:Op maandag 12 december 2005 13:23 schreef Monidique het volgende:
Gezien de dreigende taal van de Iraanse president is het niet onterecht dat Israël op z'n minst behoorlijk zenuwachtig wordt.
Dit vind ik nu weer zo'n onzin. Het spijt me, CANARIS. Het lijkt mij tamelijk ongezond om al mijn posts over Israël te kennen, dus ik verwacht dat niet van jou, zoals ik het ook niet van mij verwacht, maar het zal niet de eerste keer zijn dat ik een "Voorzichtig Israel-begrijpend stukje" plaats. Sterker nog, ik zou wel eens willen weten waarom ik níét zulke stukjes zou plaatsen en waar en op welke posts dat dan gebaseerd is.quote:Op maandag 12 december 2005 13:59 schreef CANARIS het volgende:
[..]
Met zijn allen
"Wunder gibt es immer wieder "
Een Voorzichtig Israel-begrijpend stukje van monidique.
Tranen in mijn ogen . "Dat ik dat nog mag meemaken... snik"
hebben we die, niet nu al dan ? of tellen we afghanistan en irak niet mee ook al zit de halve wereld daar ?quote:Op maandag 12 december 2005 09:14 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Precies, een derde wereldoorlog is veel leuker..
Jij bent zo simpel he.....quote:Op zondag 11 december 2005 17:50 schreef Meki het volgende:
[..]
maakt niet uit bedreigen is bedreigen
Dit is nog niks. Bovendien is een invasie wat anders dan een oorlog van twee kanten.quote:Op maandag 12 december 2005 14:40 schreef salutem het volgende:
[..]
hebben we die, niet nu al dan ? of tellen we afghanistan en irak niet mee ook al zit de halve wereld daar ?
En achterlijk.quote:Op maandag 12 december 2005 16:07 schreef mr.marcus het volgende:
.
Maarja om dat probleem op te lossen zou je het hele land met de grond gelijk kunnen maken, alleen dat is wel weer erg radicaal..
Hee DOMBO, lees de OP dan eens goed...quote:Op zondag 11 december 2005 17:26 schreef Meki het volgende:
[..]
[quote]
Waarom wilt Israel Iran aanvallen?? . Wat heeft Iran gedaan tegen Israel . Helemaal niks.
Iran geeft TOE dat ze met nucliaire activiteiten bezig zijn.quote:Israel ontkent dat ze atoomwapens
Hoezo, waarom zou Israel allemaal onschuldige burgers bombarderen? Dan ben je toch niet goed wijs.quote:Op maandag 12 december 2005 16:10 schreef mr.marcus het volgende:
[..]
nou, dat weet ik niet hoor.
Ik zou het ter dege overwegen als ik Israel was.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |