Lijkt erop dat jij denkt dat Christenen zich nergens in verdiepen. Zoals de evolutietheorie jouw het meest aanspreekt, zo spreekt het scheppingsverhaal Christenen meer aan.quote:ze nemen iets aan van een ander als waarheid, omdat ze niet de moeite of capaciteit hebben om zelf bewust na te denken over het een en ander. Dat raak ik gewoon gefrustreerd van
Nou-nou. Het is dat het me niet deert.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:11 schreef Salvad0R het volgende:
ah, een hardnekkig gefrustreerde met irritante postlayout.
Dus het is een vaag begrip. Dan zijn we het daar over eens, dat is al iets.quote:Jawel joh, maar het kan niets anders dan "vaag" zijn, omdat het vooralsnog buiten ons geestelijke vermogen ligt om uberhaupt te bepalen "wat" het is dat het universum gemaakt heeft.
Als je zegt dat "God" dat heeft gedaan, dan denk ik van, joh, dat las ik ook laatst in de telegraaf joh.
Het kan niet anders dan een "vaag begrip" zijn, er zijn ook mensen die niet zo'n Zekerheid nodig hebben om zich goed te voelen.
Dat is juist datgene dat met elke theorie over het ontstaan van de aarde gepoogd wordt. Dat zie ik niet als 'angst voor het onbekende' maar als 'zoektoch naar de waarheid'. En dat er niet 1 waarheid is waar iedereen mee kan leven, dat vind ik verder geen probleem. Juist omdat het voor de mens waarschijnlijk nooit duidelijk zal worden wat daadwerkelijk de aarde heeft doen ontstaan.quote:Hoe kan je trachten hetgeen wat het universum gemaakt heeft te concretiseren ? Dat is sowieso een teken van angst voor het onbekende.
Reken daar vooral niet op.quote:Ik heb vrede met het feit dat het universum is gemaakt door een nog nader te verklaren vorm van intelligentie.
De wetenschap zal het uitwijzen.
Maar wat bewijs dat dan eigenlijk? Dat er "een intelligentie" is? Het bewijst eigenlijk exact datgene wat je ermee wilt bewijzen. Er zijn Christenen die exact deze argumenten, dat het leven erg ingewikkeld in elkaar zit aangrijpen om te bewijzen dat de Bijbelse God wel moet bestaan. En het grappige is dat jij exact hetzelfde doet alleen heb jij het niet over 'God', maar over "een intelligentie".quote:voor de 3e keer, de ontdekking van DNA, bouwstenen des fuckin levens, we kunnen anno 2005 (!!!!) eigen god spelen, je bepaalt Zelf of je kind gezond ter wereld komt, met wat voor kleur haar, ogen, enz.. Daarnaast is het getal "phi" ook wel interessant.
het is een universele constante in de verhoudingen van lichaamlijke proporties van Elke levensvorm.
Het was iets in de richting van 1.67 ozo.
Deel de lengte van je schouder tot je vingertop door de lengte van je elleboog naar je vingertop, krijg je dat getal.
Deel de lengte van je ogen, door de breedte van je ogen, krijg je dat getal.
Deel de lengte van een kat van kop tot staart door de hoogte van de grond tot zn schouders, krijg je dat getal.
Dat soort wetenschappelijk bewijzen dacht ik eigenlijk aan.
Ach ik kan net zo makkelijk met argumenten komen als "in Afrika leven vele mensen alleen nog voort omdat ze overtuigd zijn van het bestaan van God".quote:Dan ben je gewoon een dom iemand.
Ben duidelijk genoeg geweest over war-on-terror, kruistochten, zelfverrijking van priesters ALL OVER THE WORLD, enzovoorts.
Je bent gewoon igorant. Bord voor je hoofd.
En als wie die "intelligentie" nou eens "God" noemen, verandert er dan iets aan je verhaal?quote:ik geloof in een vorm van intelligentie die het universum heeft gemaakt.
Kijk daar scoor je een belangrijk punt! Het gaat inderdaad niet om de naam. Je kunt het ook "de bron van al het leven", "vader", "operator" (beetje matrix idee) of voor mij part zelfs "Knoeksiefloepsie" noemen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:10 schreef Bupatih het volgende:
[..]
Ook een beetje simpel, hč.
"God is alles".
"Alles wat je ziet, ruikt, voelt, hoort, proeft is God."
Dat is nog steeds geen bewijs. Jij zegt dat alles om je heen God is, maar het wil nog niet zeggen dat het ook daadwerkelijk zo is.
Wat als ik nou beweer dat alles Knoeksiefloepsie is.
Moet je bewijs?
Kijk maar naar het universum. Het is nog steeds aan het groeien en is altijd veranderlijk. Dát kun je zien als Knoeksiefloepsie.
Ik ken geen enkele ongelovige die naar wapens grijpt om gelovigen af te maken, serieus.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:27 schreef Zombine het volgende:
Gelovige hier!
[..]
Lijkt erop dat jij denkt dat Christenen zich nergens in verdiepen. Zoals de evolutietheorie jouw het meest aanspreekt, zo spreekt het scheppingsverhaal Christenen meer aan.
Waarom wordt er eigenlijk altijd direct geroepen dat gelovigen geestelijk zwak en dom zijn?
Gelovigen worden uitgelachen/uitgescholden/vermoord omdat ze geloven in een god. Is dat teken van geestelijke zwakheid? Dacht het niet!
En waarom gelovigen dom zijn ben ik ook nog steeds niet achter. Er zijn toch ook Christelijke wetenschappers. Zijn die dan ook maar dom? Ik ken trouwens genoeg Christelijken die zeker niet dom zijn.
Enuuuh, je moet niet gefrustreerd raken. Is niet goed voor je.
Ja ach, de beledigingen die ik spui moet je maar met een korrel zout nemen, we zijn geen van allen in een positie om te bepalen wat een ander dient te geloven...quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:27 schreef fridelidelidela het volgende:
[..]
Nou-nou. Het is dat het me niet deert.
[..]
Dus het is een vaag begrip. Dan zijn we het daar over eens, dat is al iets.
[..]
Dat is juist datgene dat met elke theorie over het ontstaan van de aarde gepoogd wordt. Dat zie ik niet als 'angst voor het onbekende' maar als 'zoektoch naar de waarheid'. En dat er niet 1 waarheid is waar iedereen mee kan leven, dat vind ik verder geen probleem. Juist omdat het voor de mens waarschijnlijk nooit duidelijk zal worden wat daadwerkelijk de aarde heeft doen ontstaan.
Voor iedereen is er "een intelligentie" en sommigen noemen deze "God" en anderen "een intelligentie".
[..]
Reken daar vooral niet op.
[..]
Maar wat bewijs dat dan eigenlijk? Dat er "een intelligentie" is? Het bewijst eigenlijk exact datgene wat je ermee wilt bewijzen. Er zijn Christenen die exact deze argumenten, dat het leven erg ingewikkeld in elkaar zit aangrijpen om te bewijzen dat de Bijbelse God wel moet bestaan. En het grappige is dat jij exact hetzelfde doet alleen heb jij het niet over 'God', maar over "een intelligentie".
Waarschijnlijk lig jij qua gedachtengoed veel dichterbij die 'verwerpelijke Christenen' dan je denkt, alleen verschillen jullie op enkele punten zoals het klassieke Scheppingsverhaal. Je zou die "intelligentie" waar jij het over hebt even goed "God" kunnen noemen, het zou verder niets veranderen aan je verhaal.
[..]
Ach ik kan net zo makkelijk met argumenten komen als "in Afrika leven vele mensen alleen nog voort omdat ze overtuigd zijn van het bestaan van God".
Dat zou net zo kinderlijk zijn.
[..]
En als wie die "intelligentie" nou eens "God" noemen, verandert er dan iets aan je verhaal?
En trouwens: beledigingen zijn een teken van zwakte.
okay jehova . bedankt.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:35 schreef junkie19 het volgende:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Mensen lees mijn posts!!Het kost een paar minuten en dan weet je precies hoe het echt zit. Het is beter dan een levenlang twijfelen of je uren met discussies bezig te houden..
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ik herinner me een aantal posts geleden ene SalvadOR, die zei dat alle gelovigen maar eens geruimd moesten worden.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:32 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
Ik ken geen enkele ongelovige die naar wapens grijpt om gelovigen af te maken, serieus.
En je meent dat als er geen geloven waren dat er dan ook geen oorlog was?quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:32 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
Ik ken geen enkele ongelovige die naar wapens grijpt om gelovigen af te maken, serieus.
Het gaat altijd om het feit dat een ander Niet dezelfde overtuiging heeft als hij/zij zelf.
Oke dit is dan wel weer een erg grappige manier van logica.quote:Het kan best zijn dat jij wetenschappers kent met christelijke achtergrond, maar dat komt omdat hun ouders ze zo hebben opgevoed.
De joodse gemeenschap verklaarde in 1933 de oorlog aan Nazi-Duitsland.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:39 schreef fridelidelidela het volgende:
[..]
En je meent dat als er geen geloven waren dat er dan ook geen oorlog was?
De Tweede Wereldoorlog bijvoorbeeld is niet onstaan omdat de (Christelijke?) Hitler een hekel had aan het Joodse geloof...
[..]
Oke dit is dan wel weer een erg grappige manier van logica.
En dat is jouw goed recht, niemand die jou wil dwingen om wel in bijvoorbeeld de Bijbelse God te geloven.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:37 schreef Salvad0R het volgende:
Ik zal nooit overtuigd raken van wat voor religieuze richting dan ook.
Euh,,. dat zijn maar details johquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:39 schreef Toeps het volgende:
[..]
Ik herinner me een aantal posts geleden ene SalvadOR, die zei dat alle gelovigen maar eens geruimd moesten worden.
Verder, Adolf Hitler anyone?
eensch.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:42 schreef fridelidelidela het volgende:
[..]
En dat is jouw goed recht, niemand die jou wil dwingen om wel in bijvoorbeeld de Bijbelse God te geloven.
Ik meen alleen dat jouw haat voor (bijvoorbeeld) Christenen totaal onnodig en ongefundeerd is.
het is geen haat.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:42 schreef fridelidelidela het volgende:
[..]
En dat is jouw goed recht, niemand die jou wil dwingen om wel in bijvoorbeeld de Bijbelse God te geloven.
Ik meen alleen dat jouw haat voor (o.a.) Christenen totaal onnodig en ongefundeerd is.
Je gaat anders wel erg ver in die 'frustraties' en toespelingen aan het Christelijke geloof...quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:48 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
het is geen haat.
ik ben echt niet zo'n hippie die gelovigen gaat haten om hun overtuiging.
Het frustreert me gewoon dat wetenschap & logica worden genegeerd... dat is gewoon gevaarlijk.
Daarmee stel je dat alle gelovigen wetenschap negeren? Fout. Ik, en naast mij vele anderen zijn benieuwd naar wat daar gezegd wordt. Er zijn Christenen die er hun werk van hebben gemaakt de Bijbel met de wetenschap te vergelijken.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:48 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
het is geen haat.
ik ben echt niet zo'n hippie die gelovigen gaat haten om hun overtuiging.
Het frustreert me gewoon dat wetenschap & logica worden genegeerd... dat is gewoon gevaarlijk.
mijn inziens is het combineren van een religie als het christendom en wetenschap onmogelijk.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:50 schreef Casparovvv het volgende:
[..]
Daarmee stel je dat alle gelovigen wetenschap negeren? Fout. Ik, en naast mij vele anderen zijn benieuwd naar wat daar gezegd wordt. Er zijn Christenen die er hun werk van hebben gemaakt de Bijbel met de wetenschap te vergelijken.
It's time to Kick ass & Chew bubblegum.... and I'm all outta Gum ....quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 16:29 schreef FuifDuif het volgende:
Salvad0R, dat mag, maar de manier waarop jij over gelovigen praat. Man oh man, wat een idioot ben jij.
Als ik jou comments lees dan zie ik al snel wat je verkeerd doet:quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:57 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
mijn inziens is het combineren van een religie als het christendom en wetenschap onmogelijk.
Hoe kan je aan de ene kant denken dat de aarde echt bewust door een "god" gecreeerd is... terwijl aan de andere kant wetenschap duidelijk maakt dat planeten worden gevormd uit rondzwervend puin wat aan elkaar gaat kleven, enzovoorts, enzovoorts...
evolutie... onze 99,9% genetische overeenkomst met chimpansees, al die dingen... hoe kan je dat plaatsen in een religieus kader???
Waarvan is dat ook al weer? Johnny Bravo? Help esquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 20:07 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
It's time to Kick ass & Chew bubblegum.... and I'm all outta Gum ....
Duke Nukemquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:03 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Waarvan is dat ook al weer? Johnny Bravo? Help es.
hehehquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 20:31 schreef junkie19 het volgende:
[..]
Als ik jou comments lees dan zie ik al snel wat je verkeerd doet:
Je verward God met religie
Daarom zal het nog kort herhalen voor je:
God is geen man met een grote baard dit op een troon in de hemel zit. Helaas is dat vaak het beeld wat de mensen hebben wanneer zij in God "geloven" of aan God denken. Ik denk dat je God beter kunt zien als: Onconditionele liefde, levenkracht en het universum.
of kort gezegd:
God is alles wat is.
Hij is dus én het rondzwervende puin wat planeten volt, én de wetenschap, én de chimpansees, én de mens, én het bewustzijn én alle triljoenen planeten en andere levensvormen die CREATIE kent.
Kerk en religie hebben niets te maken met God! Want:
Er is niets wat tussen iemand en God in kan staan, ook geen religie of kerk.
Het is duidelijk dat jij mijn comments niet hebt gelezen, maar (bhoeoeoe) ondertussen scheld jij mij wel uit voor Jehova
.
Jij bent duidelijk platgegooid met veel disinfo, als je mijn comments alsnog leest dan zul je een beetje snappen hoe het zit.
Probeer een beetje open te staan voor meningen van anderen Salvador! Je zit bij hoog en laag te roepen dat het "geloof" slecht is (wat vaak het geval is). Maar besef dat niet geloven in "the operators", "source of all creation", "een hogere macht", "Knoeksiefloepsie", "God", "Allah" of welke naam je het ook geven wilt absolute waanzin is!. Ik denk zelfs dat er geen enkel dier is die niet in God geloofd....
Het enige wat je hoeft te doen om "weer op 1 lijn" met God te komen is simpelweg erkennen dat God (the operators, source of all creation, een hogere macht, Knoeksiefloepsie, Allah of welke naam je het ook geven) bestaat. Als je nog meer wilt doen dan kun je eventueel mediteren (dat is jezelf ontspannen, al je gedachten en gevoelens stoppen en alleen maar "zijn").![]()
Leuk verhaalquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 19:32 schreef junkie19 het volgende:
[..]
Kijk daar scoor je een belangrijk punt! Het gaat inderdaad niet om de naam. Je kunt het ook "de bron van al het leven", "vader", "operator" (beetje matrix idee) of voor mij part zelfs "Knoeksiefloepsie" noemen.
Het gaat erom dat je erkent dat er een hogere macht is die verantwoordelijk is voor al het leven (of beter gezegd; een macht die alles is).
Jij hebt duidelijk een probleem met het woord God, wat logisch is gezien de grote hoeveelheid disinfo over God. Wist je trouwens dat de echte uitspraak van "God" "Gad" is. Dus met een kleine a? Het is niet voor niets dat de kerken en corrupte relegiën van nu het veranderd hebben in God met een kleine om, het omgekeerde van dog in het Engels.
Dus kort gezegd. Zodra jij in Knoeksiefloepsie geloofd, zit je op 1 lijn met God en ben je geen Atheďst (meer). Je bent pas een Atheďst als je ontkent en verwerpt dat God bestaat.
Yeah..
You will burnquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:50 schreef Bupatih het volgende:
[..]
Leuk verhaal, maar zo bedoelde ik het niet.
God is volgens jullie de schepper, alles en de maker van alles.
Maar hoe kom je daarbij? Heb je bewijs?
En ik citeer nu:
"God is alles wat is."
"Mijn bewijs dat God bestaat is heel simpel; kijk maar naar het universum. Het is een nog steeds aan het groeien en is altijd veranderlijk. Dát kun je zien als God."
En mijn punt met die Almachtige Knoeksiefloepsie is dat iemand vanalles kan beweren (in dit geval dat Knoeksiefloepsie alles geschapen heeft), zonder enig bewijs en dat miljoenen mensen dat eeuwenlang gaan geloven.
Kom op, wij zijn homo sapiens. Wij zijn mensen. Slimme wezens die kunnen nadenken. Die zelf kunnen nadenken.
Wáárom geloven 'wij' dan in iets dat zich nog nooit heeft laten zien of nog nooit van zich heeft laten horen.
Wáárom moeten veel gelovigen een bepaalde leidraad in hun leven hebben om beslissingen te maken én om te realiseren dat vrede heilig is en oorlog fout.
Zijn wij als mensheid dan zo diep gezonken dat we zulke simpele dingen pas gaan realiseren als een of ander boek of kerkelijk leider dat vertelt op papier, in de kerk of op de Amerikaanse televisie.
Ik leef al 17 jaar vreedzaamen ik respecteer de medemens, ik doe ze geen pijn en ik heb een hekel aan ruzies en oorlogen.
Maar guess what...ik heb geen boek, Allah, Madonna, kerk of wat dan ook nodig.!!
Waarom kunnen andere mensen dat niet??
En waarom geloven ze in iets dat zich nog nooit heeft laten zien en waar geen duidelijk bewijs van is?
Is?quote:Hij is dus én het rondzwervende puin wat planeten volt, én de wetenschap, én de chimpansees, én de mens, én het bewustzijn én alle triljoenen planeten en andere levensvormen die CREATIE kent.
not yetquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:53 schreef Bupatih het volgende:
[..]
You know what...I don't give a damn.
Hé, als God mij laat branden in de hel zegt dat meer over hem dan over mij.quote:
Eigen verantwoordelijkheid, Bupa.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:55 schreef Bupatih het volgende:
[dit stuk is eigenlijk niet voor junkie19, want die denkt anders over God dan vele users hier]
Als God bestaat zou die zichzelf wel een keer mogen showen.
Hij creeërt de aarde, hij creeërt de mens en alles wat daarbij hoort.
Maar hey...kijk eens rond. De pleuris is al eeuwen aan het uitbreken. Oorlog, armoede, honger, aanslagen..... Waar blijft hij?
Wordt het niet eens tijd dat 'ie van zijn wolk afstapt en de mensen toespreekt? Dat het nu de spuigaten uitloopt?
Hij heeft ons op aarde gezet. Daar hebben wij niet voor gekozen. Hij mag dus best voor ons zorgen.
Ik heb niet gezegt dat je gaat branden in hel misschien wel in paradijsquote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:56 schreef Bupatih het volgende:
[..]
Hé, als God mij laat branden in de hel zegt dat meer over hem dan over mij.
Ja joh. Het is allemaal één grote test!quote:
Da's al een beter uitzicht.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:59 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik heb niet gezegt dat je gaat branden in hel misschien wel in paradijs
Oh, en als toevoeging dat veel van die pleurissen uitbraken omdat mensen in hem geloofden en in zijn naam iets gedaan wilden krijgen!quote:
De heer G. de vader heeft de aarde reeds bezocht de afgelopen jaren, wel opletten he.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 21:55 schreef Bupatih het volgende:
Waar blijft hij?
je vraag is aan?quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 22:04 schreef Bupatih het volgende:
Trouwens....als je allemaal slechte dingen zegt, denkt en doet over God, Jezus of christenen, word je dan gestraft?
Zo ja, waarom?
Zo nee, waarom niet?
Diegen die gelooft in een God als iemand die 'boven' 'alles' zit te 'regelen'quote:
volgens de islam wel.quote:Op zaterdag 20 augustus 2005 22:06 schreef Bupatih het volgende:
[..]
Diegen die gelooft in een God als iemand die 'boven' 'alles' zit te 'regelen'
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |