Hoe erg de misdadiger ook is 'we' hebben in de Westerse wereld afgesproken dat iemand op basis van een proces veroordeeld kan worden voor bepaalde feiten. Bij het betreffende proces proberen de rechters de feiten boven tafel te krijgen en op basis daarvan veroordelen zijn Milosevic (of niet, hoewel dat uitgesloten lijkt). Het is dus van het grootste belang dat enige subjectiviteit wordt uitgesloten. Ik begrijp dat je veel haat tegen Milosevic voelt maar om objectiviteit te waarborgen kun je niet met rechters aankomen die het drama zelf hebben meegemaakt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 02:32 schreef Smilie het volgende:
1. Milosevic hoort helemaal niet daar voor de rechter te staan. Niemand in dat hof (behalve Milosevic zelf en misschien tig getuigen) weten wat is er in Servie en omstreek precies gebeurd! Zij hebben dan ook NOOIT geen enkele gevolg van zijn 'terrorisme' op hun eigen lichaam ervaren.
Dat ben ik helemaal met je eens, Milosevic heeft de touwtjes volledig in handen. Terwijl dat juist niet zou moeten, wat mij betreft worden er dan ook binnen de kaders van het procesrecht maatregelen genomen om nu eindelijk eens vaart in de zaak te krijgen.quote:4. Milosevic kent de feiten en speelt gewoon zijn spel, zonder dat rechter of wie dan ook hem daarin stopt.
Juist, maar dat is de reden 1 om niet door deze mensen te laten doen! Milosevic heeft op de ergste mogelijke manier misbruik van zijn positie gemaakt! Ik snap niet hoe heeft hij nu recht voor een 'rechtwaardig' proces? Die hij zelfs nu nog steeds misbruikt??! Hij is nog steeds leider van zijn partij in Belgrado en ik zie aankomen over jaar of 2-3 dat hij terug op macht keert in Servie!!! Idd nadat hij vrijgesproken wordt in Den Haag want tot zover heb ik geen een noemswaardig feit gezien dat rechter kan aan hem schrijven. Als het proces vandag zou eindigen denk ik dat ie vrijgesproken zou worden. En hij begint pas met verdediging!!! pfff...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 02:45 schreef Steijn het volgende:
Hoe erg de misdadiger ook is 'we' hebben in de Westerse wereld afgesproken dat iemand op basis van een proces veroordeeld kan worden voor bepaalde feiten. Bij het betreffende proces proberen de rechters de feiten boven tafel te krijgen en op basis daarvan veroordelen zijn Milosevic (of niet, hoewel dat uitgesloten lijkt). Het is dus van het grootste belang dat enige subjectiviteit wordt uitgesloten. Ik begrijp dat je veel haat tegen Milosevic voelt maar om objectiviteit te waarborgen kun je niet met rechters aankomen die het drama zelf hebben meegemaakt.
Het is redelijk onduidelijk in hoeverre Milosevic daadwerkelijk bevel heeft gegeven om die acties uit te voeren. Volgens sommige kenners van de zaak zal dat het lastige worden om aan te tonen, en waarschijnlijk zal dat niet lukken.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 02:37 schreef tvlxd het volgende:
Je zegt dat iemand weet wat er in die omstreken is gebeurd. Wel, dat is natuurlijk niet zo. Er zijn verscheidene ooggetuigenverslagen en rapporten en mocht men het dan nog niet weten, dan kan men alsnog een onderzoek instellen.
Verder ben ik het helemaal eens met de opsluiting van deze dictaroiale nationalist. Zijn handelingen hebben voor bloedbaden gezorgd in Bosnië en Kosovo. Men zegt dat de grootste vluchtelingenstromen uit Kosovo na de bombardementen op gang kwamen, en daar heeft men gelijk in, maar daar voor waren er al dorpen vernietigd, om nog maar niet te spreken over de discriminatie van Albanees-sprekende inwoners in het voornamelijk Albanese Kosovo.
In Bosnie misschien, maar niet in Kosovo. Daarnaast, het Amerikaanse optreden in Vietnam heeft voor een veel groter bloedbad gezorgd, had Johnson vervolgd moeten worden in 1976?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 02:37 schreef tvlxd het volgende:
Zijn handelingen hebben voor bloedbaden gezorgd in Bosnië en Kosovo.
En wat meer moslims. Samen met de Kroaten waren zij de aanstichters vd burgeroorlog.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 10:33 schreef sp3c het volgende:
terecht dat slobo en al die andere idioten daar gevangen zitten en berecht worden, alleen jammer dat er niet wat meer kroaten zitten daar.
Oh, al voor de bombardementen werden mensen uit dorpen verdreven door de Serviërs. Maar, inderdaad, niet te vergelijken met de slachtingen door Serviërs in Bosnië.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:25 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
In Bosnie misschien, maar niet in Kosovo.
off-topic.quote:Daarnaast, het Amerikaanse optreden in Vietnam heeft voor een veel groter bloedbad gezorgd, had Johnson vervolgd moeten worden in 1976?
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 12:01 schreef Sidekick het volgende:
Wat wel zeer duidelijk het geval is, is dat Milosevic als leider niet ingreep om de zuiveringen die (op initiatief van Mladic e.a.) plaatsvonden te stoppen. Hij wist dat ze gaande waren, en hij had de macht om het te stoppen, en had als politiek leider de plicht om het stoppen. Maar dat deed hij niet (goed genoeg). Dat alleen gaat hem al levenslang opleveren.
De Serviers deden niets anders dan terrorisme bestrijden. Islamitisch-fundamentalistisch terrorisme dat 2,5 keer meer muzelmannen het leven kostte dan Serviers, maar als ze door hun moslimbroeders gedood worden vinden ze het kennelijk niet erg. Als diequote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:28 schreef tvlxd het volgende:
[..]
Oh, al voor de bombardementen werden mensen uit dorpen verdreven door de Serviërs. Maar, inderdaad, niet te vergelijken met de slachtingen door Serviërs in Bosnië.
Natuurlijk, net als de Russen en Israëliërs doen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:31 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
De Serviers deden niets anders dan terrorisme bestrijden.
Tja, moslims he.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:33 schreef tvlxd het volgende:
[..]
Natuurlijk, net als de Russen en Israëliërs doen.
Nou, even terug in geschidenis: Kosovo (als regio gebied) was in de eerste balkan oorlog aangeboden aan Albanie als Albanie zou getrapt servish leger toelaten om te mogen doorgaan via Albanie naar Griekland (toen waren grieken in leger aliance met servie). Dus Servish koning (Aleksandar als ik me niet vergis) heeft contract met Albanees koning getekend om Kosovo op te geven voor de passage van ~300.000 soldaten door Albanie. Dit zou na de oorlog gebeuren. Echter, na einde van dat oorlog heeft servie samen met croatie en bosnie en slovenie een nieuwe land gevormd en op dat moment konde servishe koning niet meer 'zomaar' Kosovo aan Albanie geven. Albanie was boos en terecht. Eigenlijk sinds die tijd (begin 1920) probeert Albanie op e.e.a. manier Kosovo voor zich te krijgen. Dat is geografisch zeer belangerijk stuk land, want dat biedt passage aan muslim richting west europa. Dit alleen om beeld te geven waarom al die oorlogen daar (ook in recente gebeurtenisen).quote:Op zaterdag 10 juli 2004 03:39 schreef Code13.0 het volgende:
Ik heb in die tijd nog eens de luchtmachtbasis gebeld dat ze de verkeerde partij gingen bombarderen
Kan je wat meer vertellen over het toenmalige conflict ?
En wat vind je van de jacht op Karadzic ?
Mee eens 100% procent. Alleen vind ik jammer dat ze in Den Haag zitten. Kweet niet alle details, maar volgens mij hebben ze meer comfort daarin dat ik hier in mijn kamer hebquote:Op zaterdag 10 juli 2004 10:33 schreef sp3c het volgende:
terecht dat slobo en al die andere idioten daar gevangen zitten en berecht worden, alleen jammer dat er niet wat meer kroaten zitten daar.
imo hadden ze zowieso alle toenmalige leiders in mogen sluiten want ze hebben allemaal in meer of mindere mate veel bloed aan hun handen.
Voor zover, konden ze vrijwel weinig bewijzenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 12:01 schreef Sidekick het volgende:
Wat wel zeer duidelijk het geval is, is dat Milosevic als leider niet ingreep om de zuiveringen die (op initiatief van Mladic e.a.) plaatsvonden te stoppen. Hij wist dat ze gaande waren, en hij had de macht om het te stoppen, en had als politiek leider de plicht om het stoppen. Maar dat deed hij niet (goed genoeg). Dat alleen gaat hem al levenslang opleveren.
Milosevic mag dan volgens jou de touwtjes in handen hebben, hij zit echter wel voor de rest van zijn leven achter de tralies.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 02:45 schreef Steijn het volgende:
Dat ben ik helemaal met je eens, Milosevic heeft de touwtjes volledig in handen. Terwijl dat juist niet zou moeten, wat mij betreft worden er dan ook binnen de kaders van het procesrecht maatregelen genomen om nu eindelijk eens vaart in de zaak te krijgen.
Propaganda heeft dat geloof ikquote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:31 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
De Serviers deden niets anders dan terrorisme bestrijden. Islamitisch-fundamentalistisch terrorisme dat 2,5 keer meer muzelmannen het leven kostte dan Serviers, maar als ze door hun moslimbroeders gedood worden vinden ze het kennelijk niet erg. Als dieServiers
het doen is het pas erg.
Als het in Belgrado was zouden de vele moslims die oorlogsmisdaden gepleegd hebben ook voor de rechter komen, dat is nu niet het geval.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:05 schreef Smilie het volgende:
[..]
Mee eens 100% procent. Alleen vind ik jammer dat ze in Den Haag zitten. Kweet niet alle details, maar volgens mij hebben ze meer comfort daarin dat ik hier in mijn kamer hebDaarnaast, rechter en andere mensen spelen eerlijk, terwijl hij gebruikt alle middelen om vrijuit te komen... Als ie in Belgrado voor de rechter stond, zou ie al lang geleden veroordeld zijn en zou op dit moment in e.e.a. verrotten gevangenis zitten, waar volgens mij ook hoort te zijn... Da's een klein maar enorm belangerijk verschill volgens mij
Volgens mij heet het meer propaganda dat jij de islamofiele praatjes vd westerse media slikt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:14 schreef Smilie het volgende:
Propaganda heeft dat geloof ikMacht van media is enorm tegenwordig. Ik had 'luxe' om 2 tegenstaande parijen te luisteren: servisch TV/radio en westerns TV/radio. Op sommige momenten konde ik niet echt geloven wat ze allemaal hebben gedaan! Tuurlijk moesten ze dat voor moraal van de mensen doen, maar vaak ging het te ver.
Bron?quote:Beste voorbeeld:
NAVO heeft het gebouw van Radio en Televisie in Belgrado gebombardeerd. In dat dezelfde pand waren ook reporters van o.a. CNN en BBC. Die mensen hebben via via gekregen dat de pand zou om 00:30 gebombardeerd worden. Dus die hebben hun spoelen gepakt en gingen ze de pand uit. Normaal hebben ze ook serviers dat in pand aanwezig waren gewaarschuwed en verteld om pand te verlaten want ze hadden uit zeer betrouwbare bron gekregen dat het over 30 min een paar bommen op het pand komen. Echter, Milosevic heeft leger voor de pand gezet en alleen buitenlandse reporters de pand uit gelaten. Alle serviers MOESTEN binnen de pand blijven. Wie zou weigeren zou ie ter plaatse dood geschoten worden (tijdens zo een situatie - oorlog, alle politie en leger mensen hebben 'vrije handen' en mogen eerste schieten en pas dan uitleggen hoe en wat). Dus, alle serviers (stuk of 14) waren in de pand gebleven. Zij zijn niet levend meer de pand uitgekomen.
Dus, dat heeft Milosevic in zijn propaganda dan gebruikt tegen de westen "Kijk, ze schiten nu zelf op tv stations!!!". Opmerkelijk is, dat alle aanwezige mensen waren met de hand gekozen. Het waren allemal jonge mensen, zonder familie of kinderen! Gewoon onvoorstelbar!
Ik weet niet hoe jouw kamer er uitziet maar het regime in de strafgevangenis in Scheveningen is voor de klantjes van het Tribunaal niet bepaald losjes of comfortabel. Security bij het tribunaal is overigens op Amerikaanse leest geschoeid en minder losjes dan we hier in Nederland gewend zijn.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:05 schreef Smilie het volgende:
Mee eens 100% procent. Alleen vind ik jammer dat ze in Den Haag zitten. Kweet niet alle details, maar volgens mij hebben ze meer comfort daarin dat ik hier in mijn kamer heb![]()
Hopelijk krijgen ze hem niet te pakken.quote:'Karadzic is ziek en wil zich mogelijk overgeven'
Uitgegeven: 10 juli 2004 13:21
Laatst gewijzigd: 10 juli 2004 13:42
BANJA LUKA - De wegens oorlogsmisdaden gezochte Bosnische Serviër Radovan Karadzic heeft gezondheidsproblemen die hem mogelijk dwingen om zich over te geven. Dat heeft SFOR-commandant Virgil Packett gezegd tegen een Bosnische krant.
"Er zijn aanwijzingen dat Karadzic bepaalde gezondheidsproblemen heeft en dat hij behoefte heeft aan behandeling", aldus de Amerikaanse generaal in de zaterdaguitgave van het blad Nezavisne Novine. De bevelhebber wilde niet uitweiden over de ziekte. Op een vraag daarover reageerde hij: "Karadzic is niet jong meer, hij nadert het einde".
Karadzic is sinds 1995 voortvluchtig. Hij is door het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag aangeklaagd wegens genocide, misdaden tegen de mensheid en oorlogsmisdaden, onder meer in Srebrenica en Sarajevo.
Ja, met zijn lap-top, telefoon, andere 'collega's' daar met wie hij mag dagelijks praten, gratis maaltijden, goede medische verzorging.... Tja, dat zou ie ook hebben als ie in een verzorgingsflat terecht komt! Sorry, maar dat vind ik niet echt een passende straf. Voor alles wat hij aan burgers van ex-yugoslavie gedaan heeft, zou hij (volgens mij) elke dag zwaar arbeid mogen verrichten, 12 uur per dag, daarna mag ie e.e.a. arbeid (minder lichamelijk zwaar) verrichten voor nog een 4 uur. Dan, eventueel mag ie gaan uitrusten. Dat zou ik pas een passende straf vinden. Waarom krijgt ie nu alles eerlijk terwijl hij dat niet was? Ik zou het best wel begrijpen als ie eenmalig iets fout gedaan heeft, niet express ofzo, dat ie zo een behandeling krijgt zoals nu... Maar dit, dit is gewoon niet eerlijk tegen 10 miljoen mensen dat nog steeds lijden in servie.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:12 schreef Scrutinizer het volgende:
Milosevic mag dan volgens jou de touwtjes in handen hebben, hij zit echter wel voor de rest van zijn leven achter de tralies.
Bron o.a. radio station B92 (www.b92.net), kennisen van de mensen die waren toen in de pand, mensen die tegenover de pand wonen en hebben het zelf gezien, verlaggevers van de CNN, BBC en andere stations die dat hebben gezien...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:16 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Volgens mij heet het meer propaganda dat jij de islamofiele praatjes vd westerse media slikt.
[..]
Bron?
Nou, over security gesproken: Milosevic heeft uit de gevangenis (ik heb zo een beeld in hoofd, dat ie ergens in de hang, naast de payphone staat) gebeld in de live uitzending van de radio station in Belgrado en heeft namens zijn politiek partijd 15 minuten gesproken!quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:17 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe jouw kamer er uitziet maar het regime in de strafgevangenis in Scheveningen is voor de klantjes van het Tribunaal niet bepaald losjes of comfortabel. Security bij het tribunaal is overigens op Amerikaanse leest geschoeid en minder losjes dan we hier in Nederland gewend zijn.
Ja hij wordt in staat gesteld z'n verdediging voor te bereidenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:21 schreef Smilie het volgende:
Ja, met zijn lap-top,
Daarvan mag hij niet onbeperkt gebruik maken.quote:telefoon,
Volgens mij nietquote:andere 'collega's' daar met wie hij mag dagelijks praten,
Hij kan natuurlijk niet zelf even naar de supermarktquote:gratis maaltijden,
Volgens hem nietquote:goede medische verzorging....
Omdat 'wij' niet tot dat niveau willen afdalen. Beschaving heet dat.quote:Waarom krijgt ie nu alles eerlijk terwijl hij dat niet was?
Met die redenatie verzand je in 'oog om oog, tand om tand'. En dat lost niets op. Dat levert weer nieuwe daders en slachtoffers op.quote:Maar dit, dit is gewoon niet eerlijk tegen 10 miljoen mensen dat nog steeds lijden in servie.
Ik lees er vijf. En nu een betrouwbare bron svp.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:24 schreef Smilie het volgende:
[..]
Bron o.a. radio station B92 (www.b92.net), kennisen van de mensen die waren toen in de pand, mensen die tegenover de pand wonen en hebben het zelf gezien, verlaggevers van de CNN, BBC en andere stations die dat hebben gezien...
En ik probeer altijd zo objectief mogelijk te kijken, nooit 1 krant lezen, maar 2, nooit 1 radio luisteren maar 2. En daarvan bouw ik vervolgens mening...
Hij is wel aardig, alleen niet voor die nep-rechters van dat 'tribunaal'.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:47 schreef ExTec het volgende:
En last but not least; Slobo is geen hitler (ok, hij's misschien niet aardig, but that's not the point)
Sorry, maar in dit geval vind ik dat wel passend. En trouwens, waarom moeten dan andere mensen over zijn lot beslissen?! Hij heeft misdaden in ex-yu gemaakt. Dan moeten juist die mensen hem veroordelen, want alleen zij (in mijn mening) kunnen beste daarover beslissen. Zou nog even kunnen begrijpen dat het onder de toezicht van e.e.a. onpartijdige comissie word gedaan, maar nu hebben mensen in servie geen enkele mogelijkheid om wat dan ook hierin te betekenenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:29 schreef Scrutinizer het volgende:
Met die redenatie verzand je in 'oog om oog, tand om tand'. En dat lost niets op. Dat levert weer nieuwe daders en slachtoffers op.
B92 heeft dat op hun site gehad, maar kan het echter niet meer terug vinden (is ook 5 jaar geleden gebeurd). Ik zal nog even rond internet zoeken.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:42 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Ik lees er vijf. En nu een betrouwbare bron svp.
Het waren extreme groeperingen dat hebben echte misdaden gedaan. Zoals Arkan's tijgers etc. Doodgewone mensen (dat in dit geval ook meerderheid maken) hebben niks daarmee te maken. Dus het is erg kort door de bocht om een hele volk te beschuldigen voor de misdaden van weinig. Op deze manier kunnen wij alle 10 miljoen serviers ook voor de rechter slepen...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:47 schreef ExTec het volgende:
Het Joegoslavie tribunaal is een overwinnaars tribunaal.
Terwijl Slobo idd daar zit, werden z'n kroatische en moslim counterparts geen stroo breed in de weg gelegd.
De Serviers waren immers de bonafide bad-guys.
Waren ze ook, zeker, maar niet minder dan de rest.
Voorts is het feit dat de democratisch gekozen premier die laatst vermoord is, direct te linken aan dat overwinnaars gerecht.
Een setje boeven werd immers de handen boven het hoofd gehouden, als mevrouw del ponte maar kreeg te horen wat ze wilde.
En last but not least; Slobo is geen hitler (ok, hij's misschien niet aardig, but that's not the point). Een ander politicus had in zijn plaats waarschijnlijk hetzelfde gedaan.
UCK.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:00 schreef Smilie het volgende:
[..]
Het waren extreme groeperingen dat hebben echte misdaden gedaan. Zoals Arkan's tijgers etc.
http://www.vreme.com/arhiva_html/529/11.htmlquote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:42 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Ik lees er vijf. En nu een betrouwbare bron svp.
UCK is zo een extreem groepering van Albanese leger. Arkan was van servishe kant... Maar die zijn de echte bad-guys...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:02 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
UCK.
Milosevic was niet een schoenenpoetser in Yoegoslavie.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:30 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..].
Niet Milosevic, maar de eerbiedenswaardige Karadzic was politiek leider van Mladic. En het NIOD-rapport pleit zowel Milosevic en Karadzic vrij [voor Srebrenica], dus tenzij jij meer onderzocht hebt dan de mensen vh NIOD, baseer je jezelf op drijfzand.
Milosevic was eindverantwoordelijk.quote:Als je iemand levenslang geeft voor het niet voorkomen van etnische zuiveringen, kun je iedereen wel levenslang geven.
Mee eens, maar stel voor:quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Milosevic was niet een schoenenpoetser in Yoegoslavie.Hij had de macht om het te voorkomen en de verantwoordelijkheid. Het NIOD-rapport pleit Milosevic in zoverre vrij dat niet kan worden bewezen dat hij het daadwerkelijke bevel heeft gegeven voor de genocide, zoals ik al zei.
[..]
Milosevic was eindverantwoordelijk.
Terecht dat hij (hoogstwaarschijnlijk) levenslang gaat krijgen.
Erg betrouwbaar vind ik het toch niet overkomen. Niet voor niets zijn Europese NAVO-leiders (o.a. Van Aartsen en Kok) aangeklaagd door nabestaanden vd slachtoffers.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:10 schreef Smilie het volgende:
[..]
http://www.vreme.com/arhiva_html/529/11.html
en
http://www.vreme.com/arhiva_html/529/12.html
Het is wel in servisch, dus ik vertaal alleen de eerste paraaf van 11.html, misschien kan Google de rest zelf afmaken?!
--------
Drie dagen voor de bombardement, CNN en NBC team hebben verhuisd uit de RTS gebouw. Andere TV ploegen en zijn managers waren gewaarschuwed om niet naar binnen te gaan 's nacht en tijdends alarm (TS: alarm sirene voor bombardement). "Wij hebben alle onze vrienden van RTS gewaarschuwed voor de dreigeement, maar toen ze hebben gezien dat wij aan het inpakken waren, hoef je geen genie te zijn om te concluderen wat er aan de hand is" zegt Alesio Vinci, CNN verslaggever. Natasa Tasic, medewerker van RTS zegt dat ze heeft op die dag met meerdere schoonmakers gesproken met tranen in ogen, maar niemand van de directie heeft stappen ondergenomen.
---------
Nou, ik ga het ff alles in engels vertalen... Zal vast 1 uur duren, maar het komt.... Trouwens, dit is uit het archief van de weekblad Vreme uit Belgrado. Het was en is nog steeds en van grotere bladen dat vrijwel objectief is gebleven. Vreme betekend tijd btw
Tuurlijk ontkent Wesley Clark dat het zijn schuld is. Dat maakt het geen waarheid.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:14 schreef Smilie het volgende:
hier alvast nog een stuk, alleen dat alvast in engels van een andere dagblad uit Belgrado:
http://www.blic.co.yu/arhiva/2004-01-29/E-Index.htm
De vorige die heb ik gegeven heeft meer details, dus blijf ik ff vertalen...
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:50 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Niet voor niets zijn Europese NAVO-leiders (o.a. Van Aartsen en Kok) aangeklaagd door nabestaanden vd slachtoffers.
Idd.quote:Dat maakt het geen waarheid
Milosevic beweert dat hij en Karadzic niets wisten van Srebrenica, dat hij na de massamoord Karadzic gebeld heeft en dat die hem vertelde dat hij er niets van af wist.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:19 schreef Sidekick het volgende:
Milosevic was niet een schoenenpoetser in Yoegoslavie.Hij had de macht om het te voorkomen en de verantwoordelijkheid. Het NIOD-rapport pleit Milosevic in zoverre vrij dat niet kan worden bewezen dat hij het daadwerkelijke bevel heeft gegeven voor de genocide, zoals ik al zei.
quote:Milosevic was eindverantwoordelijk.
Smerig. Zullen we de internationale leiders in de jaren 90 ook maar aanklagen omdat ze niets gedaan hebben aan de geocide, terwijl ze er wel toe in staat waren?quote:Terecht dat hij (hoogstwaarschijnlijk) levenslang gaat krijgen.
ben nog bezig met de hele stuk. Daar is meer info te vinden. Hen nog ~20 min nodig.... En tja, ze waren aangelaakgd, maar dat was meer denk ik uit boosheid dan om iets te bereiken.... Alleen politici hier kunnen zulke 'lastige' dingen niet zo makelijk ontwijken als dat servische politici kunnen....quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:50 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Erg betrouwbaar vind ik het toch niet overkomen. Niet voor niets zijn Europese NAVO-leiders (o.a. Van Aartsen en Kok) aangeklaagd door nabestaanden vd slachtoffers.
Als de slachtoffers het zeggen vind ik het toch betrouwbaarder dan wanneer 1 vd vermeende daders het zegt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:54 schreef Sidekick het volgende:
[..]
[..]
Idd.
Nee, dat zeg ik ook niet, iedereen probeert 'schoon' eruit te komen. Volkomen duidelijk en normaal zou ik zeggen. Maar waarom ontekt ie iets waarvan hij niet eens beschuldigd is?! Hij stelt zelf de vraag en geeft zelf de antword daarop...!? Vaag, hequote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:51 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Tuurlijk ontkent Wesley Clark dat het zijn schuld is. Dat maakt het geen waarheid.
Dat vind ik dus niet. Het oog om oog, tand om tand is in die eeuwigdurende conflicten op de Balkan één van de belangrijke factoren. Serviërs die in hun verdediging zich er op beroepen dat zij aan de goede kant vochten in de WW2, etnische albanezen die hun strijd rechtvaardigen met zaken die in een veel verder verleden hebben gespeeld. Het houdt niet op. Menigmaal wordt er door Serviërs tijdens zittingen van het Tribunaal gerefereerd aan een (verloren) veldslag tegen de Ottomanen in veertienhonderd nog wat. De, terecht gedaagde, burgemeester van Vukovar heeft zich zelfs op die dag opgehangen in zijn celquote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:55 schreef Smilie het volgende:
[..]
Sorry, maar in dit geval vind ik dat wel passend.
De veroordeelden worden verdeeld over de landen die actief hun medewerking verlenen aan het Tribunaal. En dat hij gestraft wordt lijkt me zeker (of hij moet voor de uitspraak al het loodje leggen)quote:En waar zal ie dan zijn straf uitzitten (mocht ie een krijgen)?
Ja, alleen ik denk dat dat was meer side-effect dan het primair doel van Milosevic...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:19 schreef EkstrA het volgende:
Je kan het de Serviers niet kwalijk nemen dat zij geen kolonisten vd islam wilden hebben. Vrijspraak zit er niet in, maar hij moet wel erkenning krijgen als eerste verzetsheld tegen het moslimimperialisme in Europa.
Omdat hij/zijn organisatie dat station had gebombardeerd?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 17:57 schreef Smilie het volgende:
[..]
Nee, dat zeg ik ook niet, iedereen probeert 'schoon' eruit te komen. Volkomen duidelijk en normaal zou ik zeggen. Maar waarom ontekt ie iets waarvan hij niet eens beschuldigd is?! Hij stelt zelf de vraag en geeft zelf de antword daarop...!? Vaag, he
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:19 schreef EkstrA het volgende:
Je kan het de Serviers niet kwalijk nemen dat zij geen kolonisten vd islam wilden hebben.
Over 50 jaar mag het misschien pas gezegd worden: "Moslims plunderden Servische dorpen vanuit de Nederlandse Save Haven Sebrenica".quote:Op zaterdag 10 juli 2004 19:20 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Die moslims in Bosnie wilden de Servische minderheid onderdrukken door die de achterlijke islamitische wetgeving op te leggen.
Mee eens....quote:Op zaterdag 10 juli 2004 19:20 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Die moslims in Bosnie wilden de Servische minderheid onderdrukken door die de achterlijke islamitische wetgeving op te leggen.
Je zal misschien verbaasd zijn, maar je hebt het zojuist gezegd, zonder sancties: "Moslims plunderden Servische dorpen vanuit de Nederlandse Save Haven Sebrenica". Maar goed, ik weet niet van wie het niet gezegd mag worden, waarschijnlijk wordt dan weer een vaag begrip als de linkse,,of wat dan ook, kerk, maar het is een redelijk bekend feit dat er niet alleen maar onschuldige burgers in die enclave zaten. Beetje onterecht wat jij dus zegt.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 20:04 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Over 50 jaar mag het misschien pas gezegd worden: "Moslims plunderden Servische dorpen vanuit de Nederlandse Save Haven Sebrenica".
Ik had het niet anders verwacht van je, maar je kletst...als het maar past in je intolerante wereldbeeld...(wanneer ga je liegen dat Dutroux en Jack de Ripper islamiet waren? )quote:Op zaterdag 10 juli 2004 19:20 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Die moslims in Bosnie wilden de Servische minderheid onderdrukken door die de achterlijke islamitische wetgeving op te leggen.
Nee, de Serviers beschermden alleen hun huizen tegen de islamitische hordes. Bosnie wilde onafhankelijk worden, best, maar de Serviers binnen Bosnie wilden ook vrij zijn van islamisme.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:04 schreef Bluesdude het volgende:
Het oude Joegoslavie viel uiteen door het onafhankelijkheidstreven van Slovenie en Kroatie.
Het servisch nationalisme kon dit niet voorkomen, dan maar wilden de nationalisten een opdeling van Bosnie forceren.
Het waren de serviers die begonnen de islamitische bosniers aan te vallen.
Houd je mond toch. Die Bosnische leider was potverdomme lid van Handschar en een moslimfundamentalist, dus wat lul je?quote:De verschillende ethnische groepen leefden redelijk wel met elkaar samen in Bosnie..en er was geen sprake van dreigend fundamentalisme.
Ik zou zeggen dat je niet zo veel van geschiedenis weet? Het is al lang bekend dat muslimwereld probeerd tot west europees grond te komen. De makelijkste manier is via het gebied waar Joegoslavie lag. Tijdens Tito heeft toch iedereen goed samen geleeft, toch? Maar dan moet je ook weten dat Tito was een boer, een dood gewoon mens. En die wist heel goed om daarop te spelen. Daarom waren die jaren zgn goede jaren in Joegoslavische geschiedenis boeken. Toen Milosevic kwam, hebben muslim kans gezien om aan te vallen. En hebben ze ook gedaan, maar uiteraard met behulp van Milosevic (of hij erg veel geld of wat dan ook gekregen heeft om mee te spelen, weet ik niet, maar heeft in iedere geval geholpen).quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:04 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ik had het niet anders verwacht van je, maar je kletst...als het maar past in je intolerante wereldbeeld...(wanneer ga je liegen dat Dutroux en Jack de Ripper islamiet waren? )
Het oude Joegoslavie viel uiteen door het onafhankelijkheidstreven van Slovenie en Kroatie.
Het servisch nationalisme kon dit niet voorkomen, dan maar wilden de nationalisten een opdeling van Bosnie forceren.
Het waren de serviers die begonnen de islamitische bosniers aan te vallen.
De verschillende ethnische groepen leefden redelijk wel met elkaar samen in Bosnie..en er was geen sprake van dreigend fundamentalisme.
De geest van ethnische haat kwam uit de buurstaat Servie aangevlogen.
Je bent gezakt voor de les over propagandaquote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:45 schreef tvlxd het volgende:
Ach, de meeste problemen in Joegoslavië zijn te wijten aan het Servisch nationalisme, dat ook nog es streefde naar een Groot-Servië en het liefst een Joegoslavië geregeerd door Serviërs.
Ja, en daarna niet meer. Snappie?!quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:51 schreef Smilie het volgende:
[..]
Je bent gezakt voor de les over propaganda
Ja, mee eens, serviers hebben volle borst van nationalisme. Maar ze hebben toch met ze alle goed samen voor 30 jaar geleefd?
Er is een verschil tussen propaganda en informatie, dat hoef ik niet uit te leggen en er bestaat inderdaad Westerse propaganda. Of dit mij op dusdanige wijze heeft beïnvloed, valt moeilijk te zeggen.quote:En westerse propaganda heeft nu van jou gemaakt dat jij nu denkt zoals je denkt.
De gemiddelde Bosnische moslim zou dat waarschijnlijk niet geweten hebben (Servische propaganda hoef je natuurlijk niet altijd te geloven). Officieel bestond het Bosnische leger ook uit Moslims, Kroaten én Serviers.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:21 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Houd je mond toch. Die Bosnische leider was potverdomme lid van Handschar en een moslimfundamentalist, dus wat lul je?
Als je het vanuit Servisch oogpunt bekijkt, ja. Als je alle ellende uit de jaren 90 in ogenschouw neemt, ook ja. Maar vanuit bijv. etnisch Albanees Kosovaars oogpunt niet. Tito's verdienste is dat hij Joegoslavië bijeen wist te houden maar van gelijkheid naar afkomst/nationaliteit/geloof was geen sprake. In het geval van Kosovo leek de Servische aanwezigheid meer een soort bezetting. Hoewel in de minderheid, alle touwtjes in handen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:51 schreef Smilie het volgende:
Ja, mee eens, serviers hebben volle borst van nationalisme. Maar ze hebben toch met ze alle goed samen voor 30 jaar geleefd?
Nee... je zit achteraf maar wat te fantaseren omdat het beter staat in je kruistocht ...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:21 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Nee, de Serviers beschermden alleen hun huizen tegen de islamitische hordes. Bosnie wilde onafhankelijk worden, best, maar de Serviers binnen Bosnie wilden ook vrij zijn van islamisme.
Toe nou.... dit zijn geen argumenten maar flamerijen en niet eens grappig...quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:21 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Houd je mond toch. Die Bosnische leider was potverdomme lid van Handschar en een moslimfundamentalist, dus wat lul je?
Ja, ik snap het..... je bent een Hitleraanhanger of neigt er toe.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:51 schreef Smilie het volgende:
Even een compleet andere voorbeeld: Hitler heeft in maar alleen 4 jaar bereikt om een heel land te transformeren! Nou, hoe slecht hij ook is, hij was denk ik de alle beste leider ter werld. Sommige leraren hebben probleem om 20 studenten onder controle te houden, hij konde miljoenen mensen omkeren in alleen 4 jaar....
Snappie?!
Daarna is Milosevic gekomen, kweet niet wat er niet duidelijk is?! Net als Tito een grote grote leider was, zo was Milosevic een grote slechte leider. Simple as it is. Daarachter staan nog ~150 sterke mensen op deze werld, maar zonder Milosevic op dat positie, op dat moment was niks mogelijk.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:12 schreef tvlxd het volgende:
Ja, en daarna niet meer. Snappie?!
Alles is duidelijk, toen kwam het Servisch nationalisme weer flink op, dat enkele tientallen jaren redelijk onderdrukt was geweest.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:41 schreef Smilie het volgende:
Daarna is Milosevic gekomen, kweet niet wat er niet duidelijk is?!
Kijk is snap een concept niet: Albanees Kosovaars?! Wat is dat nou?! Of wie? Zijn er ook Belgische Nederlanders? Of Duitse Italianen?! Kosovaar of Albanees. Albanees Kosovaar?! Wat?!quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:26 schreef Scrutinizer het volgende:
Als je het vanuit Servisch oogpunt bekijkt, ja. Als je alle ellende uit de jaren 90 in ogenschouw neemt, ook ja. Maar vanuit bijv. etnisch Albanees Kosovaars oogpunt niet. Tito's verdienste is dat hij Joegoslavië bijeen wist te houden maar van gelijkheid naar afkomst/nationaliteit/geloof was geen sprake. In het geval van Kosovo leek de Servische aanwezigheid meer een soort bezetting. Hoewel in de minderheid, alle touwtjes in handen.
Je hebt een vijand en daar verzin je boze bedoelingen bij.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:44 schreef Smilie het volgende:
Het is al lang bekend dat muslimwereld probeerd tot west europees grond te komen. De makelijkste manier is via het gebied waar Joegoslavie lag.
Het was Milosevic die de nationalistische servische sentimenten zat op te fokken.quote:Toen Milosevic kwam, hebben muslim kans gezien om aan te vallen. En hebben ze ook gedaan, maar uiteraard met behulp van Milosevic (of hij erg veel geld of wat dan ook gekregen heeft om mee te spelen, weet ik niet, maar heeft in iedere geval geholpen).
Nee, misschien heb ik verkeerde word keuze gemaakt, misschien heb je verkeerd begrepen, misschien van beide een beetje.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:35 schreef Bluesdude het volgende:
Ja, ik snap het..... je bent een Hitleraanhanger of neigt er toe.
Hij transformeerde een land met geweld.
Wie tegen was werd in elkaar geslagen of in een gevangenis of kamp gesmeten.
Mensen hadden geen keuze dan maar mee te marcheren in die grote mars naar de Grote Chaos
Die Grote Chaos heet Wereldoorlog II en Duitsland was behoorlijk verwoest met miljoenen duitsers dood op het eind
En dat noem jij een groot leider ??
Juist. Ik vind absoluut prima dat een iemand van zijn land houdt. Niks mis mee. Tot het moment dat je dat misbruikt. En Milosevic heeft juist dat gedaan op, voor de volk, slechte manier. Hij konde ook de beste uit mensen halen met nationalisme, maar nee, hij heeft juist alle slechte dingen boven de water gehaald (jammer genoeg).quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:44 schreef tvlxd het volgende:
Alles is duidelijk, toen kwam het Servisch nationalisme weer flink op, dat enkele tientallen jaren redelijk onderdrukt was geweest.
Hoezo begrijp je dat niet? Jij spreekt in dezelfde post ook over Albanesen en Serviers in Kosovo.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:44 schreef Smilie het volgende:
[..]
Kijk is snap een concept niet: Albanees Kosovaars?! Wat is dat nou?! Of wie? Zijn er ook Belgische Nederlanders? Of Duitse Italianen?! Kosovaar of Albanees. Albanees Kosovaar?! Wat?!
quote:Trouwens, op dit moment zijn er in Kosovo nog maar misschien 5% serviers aanwezig. Alle albanesen verbranden servische huizen, kerken, mensen martelen etc...
Weet ik. Verzetsorganisaties zijn dat zelden.quote:En UCK is ook geen albanees rode cross hoor.
Nou, vertel me nou dat Albanesen geen Kosovo willen!? Kleine Montenegro is al voor 45% bezet door albanezen. Daarna gaan ze koppelen met hun groepen in bosnie. En dan, geografisch en later ook politiek gaan ze een land vormen. En hoepla - voor de deur bij EU :-) Het is al bekend dat juist die deel van werld achterdeur is voor de binnekomst in EU, met daarbij smokkel van alles en nog wat. Minst controle, grote % van corruptie. Het is gewoon paradijs voor de criminelen.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:45 schreef Bluesdude het volgende:
Je hebt een vijand en daar verzin je boze bedoelingen bij.
Dé moslimwereld bestaat niet...dat is geen homogeen geheel.
Er was geen enkele moslimregering die plannen had Joegoslavie binnen te dringen.
Het was Milosevic die de nationalistische servische sentimenten zat op te fokken.
De agressie te Bosnie kwam van serviers af.
Die moslimaanvallen bestaan in de fantasie of leugens van servische extremisten, die zelf de grote agressors waren.
Ik weet nog niet of je het niet KAN of WIL niet snappen wat ik probeer hier uit te leggen!?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:54 schreef Bluesdude het volgende:
Die leider Hitler was dus puur slecht...
In zo'n korte tijd 1933-1945 heeft hij tientallen miljoenen mensen direct of indirect de dood ingejaagd.
Met geweld heeft hij andere ideeën de kop ingedrukt...en het hele volk geindoctrineerd.
Het blijft bizar dat je dat verheerlijkt..
Ja, maar kosovo was / is provincie van servie. En als je zegd: albanees kosovaar - dat slaat nergens op. Een albanees dat in servische provincie woont is iets anders. Want als je albanees kosovaar noemt, dan zou ik vervachten dat albanese kosovo ergens bestaat?! Of niet...?!quote:Op zaterdag 10 juli 2004 22:54 schreef Scrutinizer het volgende:
Hoezo begrijp je dat niet? Jij spreekt in dezelfde post ook over Albanesen en Serviers in Kosovo.
Weet ik. Verzetsorganisaties zijn dat zelden.
En omdat Milosevic dat niet kon was hij volgens jou een slecht leider? En is dat dan ook de reden waarom hij volgens jou gestraft moet worden?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:02 schreef Smilie het volgende:
[..]
Ik weet nog niet of je het niet KAN of WIL niet snappen wat ik probeer hier uit te leggen!?
Hitler was extreem goed leider. Dat zijn doelen slecht waren is verhaal voor zich, maar hij WAS groot leider. Dus hij wist hoe moet ie volk (mis)bruiken, hoe moest ie ze leiden tot zijn eigen doelen. Hij wist een hele volk te transformeren in een groot kwaad.
Maar ik praat alleen over zijn eigenschaap om dat te kunnen doen!!!! Niet wat heeft ie DAARMEE gemaakt, maar dat hij het KONDE doen!
Die gedachtengang kan ik me voorstellen, maar dat is niet wat ik ermee bedoel. Ik ben bijv. een Friese Amsterdammer, begrijp je?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:05 schreef Smilie het volgende:
Want als je albanees kosovaar noemt, dan zou ik vervachten dat albanese kosovo ergens bestaat?! Of niet...?!
Ok, misschien ga ik nu iets doms zeggen, maar....quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:12 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Die gedachtengang kan ik me voorstellen, maar dat is niet wat ik ermee bedoel. Ik ben bijv. een Friese Amsterdammer, begrijp je?
Zijn leiderschap, in jouw opvatting, kun je toch niet los zien van zijn overtuigingen die tot dat leiderschap hebben geleid?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:14 schreef Smilie het volgende:
nou, daar komt klein taal verschill. Onder leider noem ik iemand die een groep of massa mensen kan leiden EN dan heb ik het niet over of hij ze naar de goede doel leidt, of naar slechte doel. Gaat dus puur over LEIDEN! Voor wat Hitler met zijn kennis en leiderschap gedaan heeft - heb ik geen worden. Slechter konde het niet.
Nee volgens mij was er misschien 2% daarvan waar. Hij had gewoon karakteristiek, eigenschap, karisma, wat dan ook voor de grote leider. ZIjn overtuiging in wat ie deed heeft, volgens mij, weinig mee te maken.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:19 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Zijn leiderschap, in jouw opvatting, kun je toch niet los zien van zijn overtuigingen die tot dat leiderschap hebben geleid?
Ik ben allesbehalve een Friese nationalist en in Nederland speelt dat überhaupt nauwelijks maar je had een paar generaties terug niet tegen mijn voorouders moeten zeggen dat ze Hollanders waren. Maar dit leidt tot niets.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:16 schreef Smilie het volgende:
[..]
Ok, misschien ga ik nu iets doms zeggen, maar....
Friesland is in Nederland. Amsterdam is in Nederland. Dus, jou nationaliteit is nederlands. Toch?
Een Surinamer in Friesland zou een beter voorbeeld zijn. Die wordt in de volksmond misschien ook wel Surinaamse Fries genoemd. En door anderen weer Friese Surinamer. What's in a name?quote:Albanie is een land. Servie (met kosovo als provincie) is andere land. Dus deze 2 zou je niet mogen mixen.
Waar was maar 2% van waar?quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:22 schreef Smilie het volgende:
[..]
Nee volgens mij was er misschien 2% daarvan waar.
Nou, er is niet veel in a name, maar op die manier creeer je verkeer beeld, denk ik.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:28 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Ik ben allesbehalve een Friese nationalist en in Nederland speelt dat überhaupt nauwelijks maar je had een paar generaties terug niet tegen mijn voorouders moeten zeggen dat ze Hollanders waren. Maar dit leidt tot niets.
[..]
Een Surinamer in Friesland zou een beter voorbeeld zijn. Die wordt in de volksmond misschien ook wel Surinaamse Fries genoemd. En door anderen weer Friese Surinamer. What's in a name?
Als ik goed heb begrepen, volgens jou zijn sterving naar de doel heeft het mogelijk gemaakt dat ie zo een leider geworden is. Nou, denk ik dat zijn sterving maar 2% invloed heeft gehad op het feit dat ie volk konde leiden. Ik denk meer dat dat iets aangeboren is....?!quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:31 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Waar was maar 2% van waar?
Dan zijn we het, ook hierover, oneens. Ik ben ook out.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 23:35 schreef Smilie het volgende:
[..]
Als ik goed heb begrepen, volgens jou zijn sterving naar de doel heeft het mogelijk gemaakt dat ie zo een leider geworden is. Nou, denk ik dat zijn sterving maar 2% invloed heeft gehad op het feit dat ie volk konde leiden. Ik denk meer dat dat iets aangeboren is....?!
Voormalig directeur 'Milosevic-tv' weer op vrije voetenquote:Op zaterdag 10 juli 2004 16:42 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Ik lees er vijf. En nu een betrouwbare bron svp.
DIe ANP bron heeft ook onvoldoende info. Zoals te lezen is in mij post wisten medewerkers zelf al dat RTS gebombardeerd zou zijn. Daarom wilden ze pand verlaten. Echter, voor de pand stond politie (of leger) die heeft ze gewoon weer de pand in gedwongen. En dat was echter wel voor propaganda doelen. Want als niemand ging dood, dan zou het 2 gevolgen hebben:quote:Op zondag 11 juli 2004 00:33 schreef Teerwater het volgende:
Over het tribunaal... Het zou inderdaad beter zijn als de landen zelf hun misdadigers veroordelen (waarbij de VN meer controleert), maar ik heb niet echt het idee dat daar belangstelling voor is. Met andere woorden: was Milosevic echt berecht zonder dit tribunaal? Dat lijkt me zeer twijfelachtig. Daarom moeten we vooral blij zijn dat ze worden berecht, ook al is de situatie niet ideaal.
De posters die de genocide op de moslims jubelend goedkeuren zijn behoorlijk ziek in hun hoofd.
quoten graag.quote:Op zondag 11 juli 2004 00:33 schreef Teerwater het volgende:
De posters die de genocide op de moslims jubelend goedkeuren zijn behoorlijk ziek in hun hoofd.
Hoezo? Voel je je aangesproken?quote:Op zondag 11 juli 2004 10:44 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
quoten graag.
Tijdens de grootste genocide in Europe sinds de tweede wereld oorlog zijn ongeveer 200.000 moslims en Kroaten werden vermoord. Meer dan 2 miljoen werden er gedeporteerd.quote:Je kan het de Serviers niet kwalijk nemen dat zij geen kolonisten vd islam wilden hebben. Vrijspraak zit er niet in, maar hij moet wel erkenning krijgen als eerste verzetsheld tegen het moslimimperialisme in Europa.
Als je een man die hier direct of indirect een grote invloed op heeft gehad een verzetsheld noemt, vanwege je eigen kleinzielige afkeer jegens moslims, dan ben je naar mijn bescheiden mening ziek. Op mijn morele ladder sta je dan net zo hoog als mensen die de holocaust vergoelijken omdat ze momenteel problemen hebben met Joden. Mensen die problemen van nu en een genocide uit het (recente) verleden niet los van elkaar kunnen of willen zien, hebben een serieus probleem.quote:De Servische schutters beseften dat hun terreuractie met deportaties en moorden op zich onvoldoende zou zijn om een blijvende 'etnische zuiverheid' te bereiken. De gewapende plunderaars wilden bereiken dat de band tussen burgers en land blijvend verscheurd zou raken. Zij dwongen daarom vaders hun zonen te castreren of hun dochter te molesteren; ze vernederden en verkrachtten jonge vrouwen (en maakten hen vaak zwanger). Hun politiek typeerde zich door opzettelijke vernietiging en vernedering: vernietiging met het doel te zorgen dat dit ras van gezworen vijanden geen huis meer zou hebben om naar terug te keren; vernedering om te voorkomen dat de voormalige inwoners stand zouden houden - en zich dus ooit opnieuw zouden durven vestigen - in het door Serviërs bezette gebied.
Bron: Een probleem uit de hel – Samantha Power (blz. 282-283)
Nee hoor. Ik voel me niet aangesproken. Ik vind wel dat je met "voel je je aangesproken" het wel suggereert. Een uitspraak als "posters keuren hier de genocide goed" moet gewoon voorzien worden van quotes. En je quotes bewijzen dus niet dat posters hier de genocide goed keuren.quote:Op zondag 11 juli 2004 11:35 schreef Teerwater het volgende:
[quoten graag]
Hoezo? Voel je je aangesproken?
Ik moet je in deze gelijk geven. Alleen had je wel wat eerder mogen quoten. En je hebt het over posters.quote:Op zondag 11 juli 2004 14:14 schreef Teerwater het volgende:
Nee welnee. De verantwoordelijke voor de deportaties, etnische zuivering en genocide van moslims wordt een 'verzetsheld die optrad tegen moslimimperialisme' genoemd. Kniesoor die daar over valt.
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:19 schreef EkstrA het volgende:
Je kan het de Serviers niet kwalijk nemen dat zij geen kolonisten vd islam wilden hebben. Vrijspraak zit er niet in, maar hij moet wel erkenning krijgen als eerste verzetsheld tegen het moslimimperialisme in Europa.
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 18:59 schreef Smilie het volgende:
[..]
Ja, alleen ik denk dat dat was meer side-effect dan het primair doel van Milosevic...
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 19:20 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..].
Die moslims in Bosnie wilden de Servische minderheid onderdrukken door die de achterlijke islamitische wetgeving op te leggen.
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 20:04 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Over 50 jaar mag het misschien pas gezegd worden: "Moslims plunderden Servische dorpen vanuit de Nederlandse Save Haven Sebrenica".
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 21:21 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Nee, de Serviers beschermden alleen hun huizen tegen de islamitische hordes. Bosnie wilde onafhankelijk worden, best, maar de Serviers binnen Bosnie wilden ook vrij zijn van islamisme.
[..]
Houd je mond toch. Die Bosnische leider was potverdomme lid van Handschar en een moslimfundamentalist, dus wat lul je?
Nou, ik vind dat Milosevic telkens terecht wordt afgebroken. Hij kan lullen als brugman, maar hij heeft niet altijd het woord natuurlijk.quote:Op zondag 11 juli 2004 20:19 schreef WieWatWaarom het volgende:
Feit is dat er een hoop leugens de wereld in zijn geholpen, zoals die mager man achter het prikkeldraad. Tevens is het vrij duidelijk dat het tribunaal maar 1 doel heeft en dat is de veroordeling. Ze laten hem niet uitpraten en zitten hem op andere manieren dwars. Tevens was de hoofdgetuige het niet eens met de aanklacht van het tribunaal aan milosevic.
Ondanks alles is milosevic nog zo scherp van geest dat hij deze poppenkast meespeelt en laat zien hoe belachelijk deze mensen bezig zijn.
Ho wie is er voor genocide. Als jij het feit dat moslims servische dorpen plunderde bagataliseerdquote:Op zondag 11 juli 2004 15:01 schreef Teerwater het volgende:
Dank je. Posters is misschien wat (te) ruim, maar de reacties die op zijn bericht volgden zijn op z'n zacht gezegd niet afkeurend.
En ook dit is, blijkbaar, gewoon een feit.quote:Op zaterdag 10 juli 2004 20:04 schreef Akkersloot het volgende:
Over 50 jaar mag het misschien pas gezegd worden: "Moslims plunderden Servische dorpen vanuit de Nederlandse Save Haven Sebrenica".
quote:Die Bosnische leider was potverdomme lid van Handschar en een moslimfundamentalist
Nu wordt mij bagataliseren verweten???quote:Op zondag 11 juli 2004 21:21 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Ho wie is er voor genocide. Als jij het feit dat moslims servische dorpen plunderde bagataliseerd
[..]
En ook dit is, blijkbaar, gewoon een feit.
[..]
Verantwoordelijkequote:Op zondag 11 juli 2004 14:14 schreef Teerwater het volgende:
Nee welnee. De verantwoordelijke voor de deportaties, etnische zuivering en genocide van moslims wordt een 'verzetsheld die optrad tegen moslimimperialisme' genoemd. Kniesoor die daar over valt.
Ik neem aan dat je doelt op die beroemde beelden. Hoezo waren die niet echt?quote:Op zondag 11 juli 2004 20:19 schreef WieWatWaarom het volgende:
Feit is dat er een hoop leugens de wereld in zijn geholpen, zoals die mager man achter het prikkeldraad. Tevens is het vrij duidelijk dat het tribunaal maar 1 doel heeft en dat is de veroordeling. Ze laten hem niet uitpraten en zitten hem op andere manieren dwars. Tevens was de hoofdgetuige het niet eens met de aanklacht van het tribunaal aan milosevic.
Ondanks alles is milosevic nog zo scherp van geest dat hij deze poppenkast meespeelt en laat zien hoe belachelijk deze mensen bezig zijn.
De beelden die de wereld in zijn gezonden zijn nep, er zijn andere beelden die dat meer dan duidelijk aantonen. Ik trek de foto niet in twijfel, deze is onomstotelijk vals. Ik zal eens kijken of ik de specifieke uitzending voor je kan terug vinden zonder te betalenquote:Of jij die foto nou in twijfel trekt of niet - het is een bijzaak. Er waren concentratiekampen. Daar draait het om. Daar wordt nogal gemakkelijk overheen gestapt.
pfff, daarboven heb ik hem 'de man die direct of indirect een grote invloed heeft gehad'. Nu ben ik een keer minder genuanceerd en hatsiekadee! Afmaken! Vangen op woordjes! Heerlijk discusiëren hier... Wat precies de invloed was van Milosevic kan ik niet zeggen, die illusie koester ik niet. Wel was hij de machtigste man van Servië, en dus deels verantwoordelijk. Wat hij precies gedaan heeft/na te laten te doen is aan het tribunaal. Daar heb ik geen zicht op.quote:Op zondag 11 juli 2004 21:40 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Verantwoordelijke.
Houd je veel te grote mond toch, als je er niets vanaf weet. Mladic is - althans, volgens het moslimhatende Niod-rapport - verantwoordelijk voor de zogenaamde massamoorden, niet Karadzic of Milosevic.
Kom op! Er waren concentratiekampen, dat is door meerdere journalisten aangetoond. Niet alleen die beroemde beelden, ook vele andere journalisten. Dat is de hoofdzaak.quote:Op zondag 11 juli 2004 21:51 schreef WieWatWaarom het volgende:
[..]
De beelden die de wereld in zijn gezonden zijn nep, er zijn andere beelden die dat meer dan duidelijk aantonen. Ik trek de foto niet in twijfel, deze is onomstotelijk vals. Ik zal eens kijken of ik de specifieke uitzending voor je kan terug vinden zonder te betalenmaar dan hoop ik wel dat je deze serieus bekijkt. Menig video technikus kan je vertellen dat er is gerommeld.
Zoals, vele plaatjes zijn in het zwartwit geplaatst wat zaken dramatischer maakt
Bijna alle plaatjes zijn vergroot en gemaskerd
Die magere man op die foto, dat is niet mager maar misvorming, kijk maar eens naar de botten, dat is een ziekte.
Foto's waar wel het hele "hek" op staat laten duidelijk zien dat het prikkeldraad aan de binnenkant is genageld, wat gewoon niet klopt in de beveiligings theorie en onder is voorzien van kippengaas, wat al helemaal niets voorstelt.
Als ik jou nou vertel dat die beroemde beelden zo duidelijk vervalst zijn, dan maakt jou dat niets uit? Ik kan het je aantonen, ben net getipt over een locatie waar ik dadelijk die uitzending kan vinden, en dan kan jij deze daar ook downloaden.quote:Kom op! Er waren concentratiekampen, dat is door meerdere journalisten aangetoond. Niet alleen die beroemde beelden, ook vele andere journalisten. Dat is de hoofdzaak.
quote:Five Bosnian Serbs have been sentenced to between five and 25 years' imprisonment for their part in running the notorious Omarska detention camp in northern Bosnia.
"You participated in this hellish orgy of persecution. You knew what was happening"
Judge Almiro Rodrigues
All the men were found guilty of murder, torture and crimes against humanity by the United Nations war crimes tribunal for the former Yugoslavia at The Hague.
The presiding judge, Almiro Rodrigues, told the men they had all known about or participated in rape, murder and persecution at the camp as part of a "widespread, systematic system of camps" intended to wipe out the non-Serb population in the Prijedor region of the country.
http://edition.cnn.com/2002/WORLD/europe/02/13/milosevic/?relatedquote:A prisoner at Trnopolje detention camp, Bosnia, in 1992
Ik zeg niet dat die beelden nep zijn, ik ga er vanuit deze beelden echt zijn (zie mijn bron van de journalisten). Ik zeg dat het weinig relevant is om over beelden te discussiëren.quote:Op zondag 11 juli 2004 22:08 schreef WieWatWaarom het volgende:
[..]
Het maakt niet uit dat de foto's die de wereld zijn ingezonden waardoor een ingreep van de Us en de Vn gerechtvaardigd totaal vals zijn en de mensen in de betreffende plaatjes misleid zijn. Ben ik met je eeensquote:hoofdzaak: concentratiekampen
bijzaak: of één van de tientallen bronnen al dan niet waar is
Niemand twijfelt aan het bestaan van die concentratiekampen.
Ja, dus niet deels verantwoordelijk. Hij is de machtigste man van Servie en deze zogenaamde misdrijven vonden plaats in Bosnie.quote:Op zondag 11 juli 2004 21:56 schreef Teerwater het volgende:
pfff, daarboven heb ik hem 'de man die direct of indirect een grote invloed heeft gehad'. Nu ben ik een keer minder genuanceerd en hatsiekadee! Afmaken! Vangen op woordjes! Heerlijk discusiëren hier... Wat precies de invloed was van Milosevic kan ik niet zeggen, die illusie koester ik niet. Wel was hij de machtigste man van Servië, en dus deels verantwoordelijk.
Maar wel terecht. Want je weet er niets vanaf, dat geef je nota bene zelf toe.quote:En dan die zin: 'Houd je veel te grote mond toch, als je er niets vanaf weet'Zielig, grof en overbodig.
Het Niod-rapport zei dat het grootste deel vd vermoorde muzelmannen in Sreb. gewoon gewapend waren.quote:zogenaamd??? Zogenaamde massamoorden??? Zogenaamd in te trant van zogenaamd, maar eigenlijk waren het geen massamoorden???
Ja, die is nep. Dat was helemaal geen concentratiekamp, gematigde muzelmannen smeekten om in dat kamp opgenomen te worden, uit angst voor die gestoorde fundi's.quote:Op zondag 11 juli 2004 22:17 schreef Bluesdude het volgende:
Hadden jullie het over deze foto?
[afbeelding]
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/1633582.stm .
?quote:Op zondag 11 juli 2004 22:43 schreef Bluesdude het volgende:
[afbeelding]
Muslim and Croatian prisoners of war. Trnopolje 1992
Haviv is de fotograaf en dit schijnt zijn website te zijn:
http://photoarts.com/haviv/bosnia/test.html
Die foto achter het prikkeldraad was ook te Trnopolje.
Journalisten konden ook binnen het kamp fotograferen.
Die prikkeldraadfoto is als bewijs genoteerd in het Milosevicproces..
Dus dat zegt wat? Dat zegt helemaal niets, zeker niet als je bekend bent met het proces...quote:Die prikkeldraadfoto is als bewijs genoteerd in het Milosevicproces..
Het is misschien dat je deze leugens op een hatesite ergens gelezen hebt en het maar graag wilt geloven........quote:Op zondag 11 juli 2004 22:46 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Ja, die is nep. Dat was helemaal geen concentratiekamp, gematigde muzelmannen smeekten om in dat kamp opgenomen te worden, uit angst voor die gestoorde fundi's.
Waarom zijn er maar enkele muzelmannen aangeklaagd, terwijl zij nog veel erger waren dan de Serviers (als je die al erg zou kunnen noemen)? Lekker onpartijdig 'tribunaal' is dat.quote:Op zondag 11 juli 2004 22:52 schreef du_ke het volgende:
Ach de hele Balkan is een grote brandhaard. Het is goed dat er nu mensen berecht worden.
Knap dat je het precies weet omtedraaienquote:Op zondag 11 juli 2004 22:52 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het is misschien dat je deze leugens op een hatesite ergens gelezen hebt en het maar graag wilt geloven........
Er waren helemaal geen fundamentalistisch strijdgroepen die moslims koeioneerden, wel moslims die zich verdedigden tegen servische agressie..
De gevangenen mochten niet weg, kregen te weinig eten, werden mishandeld...dat heet concentratiekamp...
quote:Op zondag 11 juli 2004 22:52 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het is misschien dat je deze leugens op een hatesite ergens gelezen hebt en het maar graag wilt geloven........
Er waren helemaal geen fundamentalistisch strijdgroepen die moslims koeioneerden, wel moslims die zich verdedigden tegen servische agressie..
Ja, daar hoop ik ooit een bewaarder van te wordenquote:De gevangenen mochten niet weg, kregen te weinig eten, werden mishandeld...dat heet concentratiekamp...
De aantallen weet ik zo niet. Maar het helaas over het algemeen zo dat de verliezers aangepakt worden en de winnaars buiten schot blijven.quote:Op zondag 11 juli 2004 22:54 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Waarom zijn er maar enkele muzelmannen aangeklaagd, terwijl zij nog veel erger waren dan de Serviers (als je die al erg zou kunnen noemen)? Lekker onpartijdig 'tribunaal' is dat.
Daar merk ik niets van, de Serviers hebben de burgeroorlog nl zo goed als gewonnen.quote:Op zondag 11 juli 2004 23:05 schreef du_ke het volgende:
[..]
De aantallen weet ik zo niet. Maar het helaas over het algemeen zo dat de verliezers aangepakt worden en de winnaars buiten schot blijven.
Dus als veel Marokkanen hier crimineel zijn, blijkt daaruit dat je "de Marokkanen ook erg kan noemen"?quote:Ik heb gister van een vriend die er gediend heeft zowel over moslims als over de serven verschrikkelijke verhalen gehoord.
En ja daar blijkt uit dat je de serven ook erg kan noemen.
Tja maar door ingrijpen van buitenaf zijn ze toch de verliezers geworden.quote:Op zondag 11 juli 2004 23:06 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Daar merk ik niets van, de Serviers hebben de burgeroorlog nl zo goed als gewonnen.
weer een onzinnige vergelijking. Aan alle kanten zijn er in die oorlog misdaden begaan en ik ga er niet van uit dat de een heel veel erger of minder erg was dan de anderquote:Dus als veel Marokkanen hier crimineel zijn, blijkt daaruit dat je "de Marokkanen ook erg kan noemen"?.
Wat mot je hebben? De betrokkenheid van Milosevic en Karadzic of de gewapende muzelmannen?quote:Op maandag 12 juli 2004 00:08 schreef Teerwater het volgende:
Dora, zegt het woord bron je iets? En niet zoiets algemeens als 'het NIOD-rapport'. Nee, citaten en verwijzingen van betrouwbare bronnen. CNN, Reuters, de betere bibliotheek, ANP, BBC etc., dat zijn dus min of meer objectieve bronnen.
Volgens je moslimvriendjes misschien.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:15 schreef SCH het volgende:
Het zou een interessant topic kunnen zijn maar ik wist niet dat Dora zo eng en bezeten is.
De aarde is zeker ook plat, Dora?
Kun je ook gewoon normaal discussieren? Je verziekt dit soort topics behoorlijk met je obsessie.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:20 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Volgens je moslimvriendjes misschien.
Oh ironie, jij vraag om bronnen!quote:Op zondag 11 juli 2004 22:57 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
(...)
Ja, daar hoop ik ooit een bewaarder van te worden.
Maar even serieus, kun je deze (stomme) beweringen nog onderbouwen, of blijft het bij loos geblaat. Jou kennende houd ik het op het laatste.
Van elke onwaarschijnlijke stelling die jij als 'waar' neer zet.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:12 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Wat mot je hebben? De betrokkenheid van Milosevic en Karadzic of de gewapende muzelmannen?
LOL ..quote:Op maandag 12 juli 2004 00:20 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Volgens je moslimvriendjes misschien.
Interessant. Maar nu eerst vakantie! En met de tijd dat ik terug komt, is deze discussie allang doodgebloed. Discussies hebben hier nooit zo'n lange houdbaarheidsdatum...quote:Concentratiekamp of opvangkamp
Wat was het kamp in Trnopolje precies?
Toen in 1992 de wereld beelden kreeg voorgeschoteld van een moslimkamp in Trnopolje, was de verontwaardiging groot. De uitgemergelde mannen achter prikkeldraad werden al snel vergeleken met beelden van concentratiekampen in de Tweede Wereldoorlog. De uitzending van de beelden bracht wereldwijd een golf van verontwaardiging teweeg, en Amerikaanse congresleden begonnen te spreken over een internationale troepenmacht. Overal werd het argument genoemd dat de wereld niet een tweede keer mocht toekijken hoe een volk stelselmatig en georganiseerd werd uitgeroeid.
Maar vijf jaar nadat de beelden op het netvlies van de wereldbevolking werden gezet, schreef de Duitse journalist Thomas Deichmann een artikel waarin hij bewijs leverde dat de beelden niet klopten. (zie ook het fragment uit de uitzending, rechts op deze pagina) Deichmann merkte op dat het prikkeldraad waarachter de sterk vermagerde moslimmannen stonden, aan de binnenkant van de palen was bevestigd, iets wat zeer ongebruikelijk is. Na bestudering van het filmmateriaal van de Engelse producent ITN kwam Deichmann tot de conclusie dat het kamp niet helemaal omheind was met prikkeldraad; de filmploeg stond in een veld naast het kamp. Dit veldje was afgeschermd met een hoog hek van prikkeldraad om de aanwezige landbouwwerktuigen te beschermen tegen diefstal.
Deichmann publiceerde zijn bevindingen eerst in het Duitse tijdschrift Novo Magazine. Later werd het artikel overgenomen door het Engelse tijdschrift LM Magazine. De publicatie in Engeland, onder de titel ‘The picture that fooled the world’ schudde de producent van de beelden, ITN, wakker. Het bedrijf ontkende onmiddellijk dat de beelden de waarheid niet helemaal goed weergaven, en klaagde LM Magazine aan wegens laster. Het tijdschrift werd in 2000 veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 375.000 Engelse ponden, en kon dezelfde middag faillissement aanvragen.
Daarmee lijkt de zaak afgedaan; ITN heeft gelijk en de beelden kloppen. Helaas ligt het verhaal niet zo eenvoudig. LM werd niet veroordeeld omdat het blad schreef dat de moslims in Trnopolje niet gevangen zaten achter prikkeldraad, maar omdat LM beweerde dat ITN willens en wetens de suggestie wekte dat het kamp leek op de concentratiekampen van Nazi-Duitsland. En ITN heeft zelf nooit beweerd dat het kamp in Trnopolje een concentratiekamp was. Wel verkocht het de beelden over de hele wereld, waar het voor de kranten en nieuwsrubrieken die de beelden uitzonden bijna onmogelijk was de vergelijking met de Nazi-concentratiekampen niet te maken. Zo sprak de Engelse Daily Star van ‘Bergen 92’ en de Daily Mail over ‘The Proof’.
Maar de beelden van sterk vermagerde mannen achter prikkeldraad kunnen dan wel lijken op de zwartwitbeelden van gevangenen in Auschwitz of Bergen-Belsen, daarmee is nog niet gezegd dat de situatie in de Servische kamp hetzelfde was als in de kampen in Nazi-Duitsland. Ondanks de vele verhalen over verkrachtingen, en mishandelingen, kwamen velen die in het kielzog van de ITN filmploeg Trnopolje bezochten tot de conclusie dat het woord concentratiekamp niet op zijn plaats was. Zo ook de politiek leider van de Engelse liberale partij, Paddy Ashdown, die twee weken nadat de beelden waren gemaakt, het kamp bezocht: “Deze mensen zijn hier gekomen omdat ze ergens naartoe moeten. Hun huizen zijn in brand gestoken, hun leven bedreigd. Moslimextremisten hebben de mannen onder druk gezet om zich aan te sluiten bij de guerillas, en ze zijn hier gekomen voor hun veiligheid. Maar het onbeschermde kamp is een aantal keer overvallen door Servische extremisten, die de Moslims mishandelen, ze beroven van hun laatste bezittingen en, zo wordt gezegd, de vrouwen verkrachten. Maar de situatie is nu verbeterd.”
Tegenlijk met de ploeg van ITN, die de beelden zou maken van de uitgemergelde man achter prikkeldraad in Trnopolje, reisde ook Guardianjournalist Ed Vulliamy naar hetzelfde gebied. Hij ging op uitnodiging van de Serven op bezoek in de kampen van Omarska en Trnopolje, om te kijken of de moslims er goed werden behandeld. De Bosnische regering noemt het kamp het ‘op een na grootste concentratiekamp’, maar Vulliamy vertelt in zijn verslag nadrukkelijk dat het kamp in Trnopolje geen concentratiekamp genoemd mag worden. Volgens de journalist is Trnopolje het best te omschrijven als een kruising tussen een civiele gevangenis en een doorgangskamp.
Volgens de Finse afdeling van Human Rights Watch, die het kamp in 1992 bezocht, was het kamp een ‘getto’ voor het niet-Servische deel van de bevolking in het gebied. Er kwamen moslims die door de Servische milities opgepakt waren, maar ook moslims die zichzelf veiliger voelden in het kamp, nadat hun huizen waren vernield. Zij hoopten dat ze in het kamp als vluchteling geregistreerd konden worden, zodat ze naar andere landen konden uitwijken. Toen het kamp in Trnopolje te vol werd, werden inderdaad veel moslims overgebracht naar niet door Serviërs gecontroleerde delen van Bosnië.
De Verenigde Staten, die verslag doet van het kamp in Trnopolje in het jaarverslag Mensenrechten in 1994, zegt dat er: ”Slechte leefomstandigheden” zijn, maar het rapport noemt niet een Servisch kamp, maar het door de Bosnische Moslims gerunde kamp Dretelj ‘Het meest beruchte kamp’, waar de omstandigheden ‘afgrijselijk wreed en mensonterend zijn’. Toch zijn er talloze verklaringen vastgelegd waarin gesproken wordt verkrachtingen, mishandeling en verdwijningen in Trnopolje. Ook zijn er verhalen over moslims die werden neergeschoten als ze het terrein verlieten om op zoek te gaan naar eten. Maar in de manier waarop de beelden over Trnopolje gepresenteerd werden aan de wereld, zat de intrinsieke vergelijking verborgen met de concentratiekampen van nazi-Duitsland.
http://www.vpro.nl/progra(...)9503/items/14185534/
Dan moet jij ze wel eerst benoemen, voor mij zijn ze heel waarschijnlijk, aangezien het Niod het zelf heeft gezegdquote:Op maandag 12 juli 2004 00:31 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Van elke onwaarschijnlijke stelling die jij als 'waar' neer zet.
Dit gaat niet over dat specifieke kamp. Ik geloof best dat de Bosnische Serviers enkele gruwelijkheden hebben gepleegd, maar die muzelmannen waren vele malen erger.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:29 schreef Teerwater het volgende:
[..]
Oh ironie, jij vraag om bronnen!
Ik heb al een aantal citaten gegeven over de gruwelijkheden door Bosnische-Serviers. Kan je terug lezen met keurige bronvermelding. Uit hetzelfde boek:
Ze vertelden over vrouwen die in verkrachtingskampen werden gezet. Ze vertelden van al die moordpartijen - sommige zeiden dat ze deze met eigen ogen hadden gezien, anderen dat ze er alleen van gehoord hadden. Ze vertelden dat er mensen van steile rotsen werden gegooid, dat mannen in kampen werden vastgehouden, gemarteld en daar stierven. We praatten met ze door tot 's nachts twee uur. Zoveel verschillende mensen uit verschillende plaatsen beschreven deze ongelofelijke gelijksoortige ervaring. Ze zagen er geloofwaardig uit maar toch bleef ik me maar afvragen of ze niet stuk voor stuk dezelfde geruchten stonden te vertellen. Hoeveel ik er ook hoorde, ik vond ze gewoon nauwelijks te geloven. Ik kon het niet geloven. erlijk gezegd: ik geloofde het niet.
blz 303
Op 3 augustus 1992 bevestigde Richard Boucher, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van BZ, ten slotte dat de VS bewijsmateriaal van de kampen hadden. Hij gaf toe dat de regering wist 'dat de Servische strijdkrachten iets in stand houden wat zij detentiecentra noemen' en dat 'mishandelingen, martelingen en moorden plaatsvinden'. (...)
blz 302
quote:Op maandag 12 juli 2004 00:59 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Dit gaat niet over dat specifieke kamp. Ik geloof best dat de Bosnische Serviers enkele gruwelijkheden hebben gepleegd, maar die muzelmannen waren vele malen erger.
Alle partijen hebben oorlogsmisdaden begaan.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:59 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Dit gaat niet over dat specifieke kamp. Ik geloof best dat de Bosnische Serviers enkele gruwelijkheden hebben gepleegd, maar die muzelmannen waren vele malen erger.
CITAATquote:Op maandag 12 juli 2004 00:58 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Dan moet jij ze wel eerst benoemen, voor mij zijn ze heel waarschijnlijk, aangezien het Niod het zelf heeft gezegd.
De mensen die in Srebrenica werden vermoord waren voor het grootste deel militair, aldus het Niod-rapport. En nee, ik ga het niet opzoeken, daar heb ik geen zin an. Srebrenica werd door de muzelmannen gebruikt als uitvalsbasis om Servische dorpen aan te vallen en te plunderen, terecht dat deze safe haven is aangevallen door de Serviers. Met de daaropvolgende massamoord hebben Karadzic en Milosevic niets te maken gehad, zegt het Niod-rapport.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:03 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Alle partijen hebben oorlogsmisdaden begaan.
Ethnische haat kan zich meedogenloos bruut ontwikkelen.
Maar wat jij stelt is wishfullthinking....cq je baseert je op hatesites.
Heb jij voorbeelden van massamoorden door moslims begaan, net zo erg als in Srebenica ?
Nou volgens mij ging het daar meer zo.quote:Op maandag 12 juli 2004 00:59 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Dit gaat niet over dat specifieke kamp. Ik geloof best dat de Bosnische Serviers enkele gruwelijkheden hebben gepleegd, maar die muzelmannen waren vele malen erger.
Oefen jij maar met het respect tonen voor je meerderen op intellectueel gebied. Maar goed, ik ben vergevensgezind, dus ik zal 1 van mijn claims nu opzoeken.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:05 schreef Teerwater het volgende:
[..]
CITAAT
Dus eerst zo'n ding: " dan tekst en dan weer zo'n ding " Vaak vooraf gegaan door: :
Nu in zinsverband:
NIOD schreef: "... bla bla bla citaat bla bla ..."
Nu jij.
Ik weet niet of nog reageer, ivm vakantie. Oefen maar al vast, ik denk niet dat ik de enige ben die nieuwsgierig is.
Daar is het helaas wel in uitgemond ja.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:08 schreef du_ke het volgende:
[..]
Nou volgens mij ging het daar meer zo.
Jij hebt mijn opa vermoord, dan vermoord ik jouw opa en oma. Dan vermoord ik je kinderen en je vrouw. Dan vermoord ik je kinderen je vrouw en je hond. Dan vermoord ik je vrouw, je kinderen, je hond, je kippen en je varken.
Het is er echt tegen elkaar opwedden met misdaden.
Toe....massamoord op ongewapende gevangenen is nog steeds massamoord.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:06 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
De mensen die in Srebrenica werden vermoord waren voor het grootste deel militair,
Dat niet alleen het gaat er al generaties lang zo. Tito kon het door repressie redelijk rustig houden. Maar het gaat al terug tot die slag bij het merelveld in 1389quote:Op maandag 12 juli 2004 01:09 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
Daar is het helaas wel in uitgemond ja.
Nee hoor, dat ontken ik niet. Ook het moorden van ongewapende gevangenen vind ik verkeerd. Over de moslimmassamoorden: De muzelmannen waren niet in een positie om grote Servische steden in te nemen, ze plunderden en moordden dorpen uit. Maar het maakt niet uit hoeveel mensen er bij 1 massamoord omkwamen, maar hoeveel mensen in totaal zijn gedood en hoe misdadig een bepaalde groep was. Wat dat betreft winnen de muzelmannen (de regering en de plunderaars, niet de gewone soldaat die voor zijn land vocht) met vlag en wimpel. Wist je dat de Bosnische president bij de SS zat en aanhanger was vh islamitisch-fundamentalism?quote:Op maandag 12 juli 2004 01:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Toe....massamoord op ongewapende gevangenen is nog steeds massamoord.
Maar natuurlijk geef je die voorbeelden niet van moslimmassamoorden net zo erg als In Srebenica, omdat die er niet waren.
Als wel, dan was dat allang in de media gekomen.
Dat zeg jij keer op keer maar als moslims erger waren dan een andere groep hadden we dat al lang gehoord...waar zijn je bronnen hiervoor ?quote:Op maandag 12 juli 2004 01:16 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Maar het maakt niet uit hoeveel mensen er bij 1 massamoord omkwamen, maar hoeveel mensen in totaal zijn gedood en hoe misdadig een bepaalde groep was. Wat dat betreft winnen de muzelmannen (de regering en de plunderaars, niet de gewone soldaat die voor zijn land vocht) met vlag en wimpel.
Waarvoor? Dat de moslims erger waren dan de Serviers? Dat is mijn eigen oordeel, daar heb ik geen bron voor nodig.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:24 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat zeg jij keer op keer maar als moslims erger waren dan een andere groep hadden we dat al lang gehoord...waar zijn je bronnen hiervoor ?
exact wat er mis is.......jij bent zelf de bron..quote:Op maandag 12 juli 2004 01:26 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
Waarvoor? Dat de moslims erger waren dan de Serviers? Dat is mijn eigen oordeel, daar heb ik geen bron voor nodig.
Helaas Bluesdude, wie de media het beste bespeelt krijgt het etiketje slachtoffer. Soms lijkt het wel of 'slachtoffers' geen kwaad meer kunnen hebben gedaan. Echter vanuit de 'veilige' enclaves werden uitvallen gedaan naar de Serveische dorpen bij nacht en werden er moorden op Servische burgers gepleegd. Niet op zo'n grote schaal als de massamoorden die erop volgden als reactie maar er was wel degelijk meer aan de hand dan slechts een georganiseerde reactie om Bosnische moslims af te slachten.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Toe....massamoord op ongewapende gevangenen is nog steeds massamoord.
Maar natuurlijk geef je die voorbeelden niet van moslimmassamoorden net zo erg als In Srebenica, omdat die er niet waren.
Als wel, dan was dat allang in de media gekomen.
Amerika heeft natuurlijk ook belang bij een verdeeld Europa. Zolang wat achtergebleven gelovigen zich laten positioneren tegenover europese belangen is dat goed voor de amerikaanse hegemonie in de werled. Als echter de uitwisseling met Turkije evenals vroeger met het ottomaanse rijk plaats kan vinden dan ontstaat er een handelssituatie die wel een het economische einde van de amerikaanse macht in de wereld zou kunnen betekenen. Europa en het Midden-Oosten zouden elkaar wel eens via Turkije kunnen gaan vinden. Amerika speelt naar mijn idee daarom hoog spel met haar politieke verdeel en heers strategie.quote:Op maandag 12 juli 2004 02:05 schreef Smilie het volgende:
En ik wilde alleen maar weten wat jullie van tribunaal vinden![]()
Anyhow, on side-topic:
Er waren aan alle kanten gewoon verschrikelijke mensen die ergste dingen gedaan hebben. Tijdens oorlog zijn er geen regels, dus als iemand voelt om iemand op straat neer te knallen - dat doet ie gewoon.
Ik sta nog steeds achter dat dit gewoon doel is om moslim werld voor de deur van de EU te zetten om vervolgens binnen de EU te komen.
En jullie vergeten steeds grote machten in de werld: america en EU zelf. Beide hadden belang hierin, net zo veel als mensen die zelf in de oorlog waren. En dat kan je op korte termijn bekijken (bv het zou america milijarden kosten om wapens met gezwakt uranium op legaal manier te vernitiegen en slechts milijoenen om op e.e.a. land neer te gooien), tot zeer lange termijn (20+ jaar) en dat is dat america beslissingen binnen de EU mag nemen (door bv samen te werken in zo een oorlog, om vervolgens ook administratief bij de te houden etc...)
En nogmaals... En ik wilde alleen maar weten wat jullie van tribunaal vinden![]()
welke moslims dan ... ken jij ze? merendeel is doodquote:Op zaterdag 10 juli 2004 15:27 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
[..]
En wat meer moslims. Samen met de Kroaten waren zij de aanstichters vd burgeroorlog.
het grootste gedeelte is op grote afstand door (luchtdoel)artillerie doodgeschoten omdat die een horde (10.000+) schietende mannen op zich af zagen komen.quote:Op maandag 12 juli 2004 01:11 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Toe....massamoord op ongewapende gevangenen is nog steeds massamoord.
Maar natuurlijk geef je die voorbeelden niet van moslimmassamoorden net zo erg als In Srebenica, omdat die er niet waren.
Als wel, dan was dat allang in de media gekomen.
overduidelijk onjuist?quote:Op maandag 12 juli 2004 15:06 schreef reviewer het volgende:
Van deze overduidelijk onjuiste bewering wil ik graag een bron.
what's the point?quote:gigantisch lang verhaal waar meneer oric niet een keer vermeld wordt
je geeft wel degenlijk aanleiding.quote:Op maandag 12 juli 2004 15:27 schreef reviewer het volgende:
Het interesseert me niets hoe je over mijn toon denkt, hoewel ik je geen aanleiding geef tot je oververhitte reaktie,
bron bron bron bronquote:ik stel alleen dat jouw bewering "Nasser Oric zat tijdens de Dutchbat periode overigens zeer hoogstwaarschijnlijk niet in Srebrenica" overduidelijk onjuist is.
de enige referentie van nasser oric in srebrenica in dat artikel van de groene amsterdammer die ik kan vinden speelt in 1992 ... Dutchbat arriveerde een jaar later pasquote:Nasr Oric zat daar wel degelijk, LEES het artikel in de Groene Amsterdammer, en LEES dan gelijk ook het NIOD-rapport, want daar staat het ook in.
dat is toch raar dan dat de goede man met 2000 kameraden uit de omsingelde enclave heeft weten te ontsnappen.quote:Maar Ivanisevic beweert dat Oric samen met tweeduizend tot 2500 van zijn beste soldaten in april en mei 1995 naar het gebied ten zuiden van Sarajevo werd geroepen in verband met het daar op handen zijnde Moslimoffensief.
maar het boek Endgame ken je wel?quote:David something ken ik niet.
toch geeft hij in zijn boek aan dat de heer oric zeer hoogstwaarschijnlijk niet in de enclave was toen hij er zat ... jij wilde een bron, dat is hem doe ermee wat je wiltquote:V.w.b. de belangen van Karremans verwijs ik naar zijn eerder gequote opmerkingen, waarvan de toon naadloos in een zeker plaatje past.
het komt uit dezelfde post als de 'overduidelijk onjuiste beweringl' ... onsamenhangend, irrelevant verhaalquote:Een quote naar een "gigantisch lang verhaal waar meneer oric niet een keer vermeld wordt" komt mij onbekend voor.
zelfde geld voor jouw 'van deze overduidelijk onjuiste bewering' .... simpele zielquote:Opmerkingen als:
"wtf... je toon staat me totaal niet aan"
"ze hebben daar meer dan alleen stripverhalen"
"moet ik nu verbaasd op mijn knietjes mijn ongelijk betuigen?"
"simpele ziel"
... horen meer thuis op een kleuterschool, ik zou daar wat minder exhibitionistisch in zijn als ik jou was...
Nasir Oric zat wel degelijk in Srebrenica, een paar weken voor de aanval werd de lafaard met een helicopter daar weggehaald!!quote:Op maandag 12 juli 2004 13:49 schreef sp3c het volgende:
Nasser Oric zat tijdens de Dutchbat periode overigens zeer hoogstwaarschijnlijk niet in Srebrenica, hij wilde wel maar hij mocht niet van de baas ... waarom niet?
... om zich daarna te beklagen met de woorden:quote:ik geef nergens feiten
Maak even een keuze voordat je losbarst, wil je...quote:vervolgens suggereer je dat mijn opmerking niet op feiten gebaseerd zou zijn
Misschien ligt de verklaring voor je overduidelijk onjuiste bewering dan in een onvermogen tot lezen: Check de volgende quote’s uit genoemd artikel:quote:sp3c: de enige referentie van nasser oric in srebrenica in dat artikel van de groene amsterdammer die ik kan vinden speelt in 1992
quote:Nasr Oric, de commandant van Srebrenica, die door de Serviërs van oorlogsmisdaden wordt beschuldigd ('het Beest van Bosnië') en tegen wie het tribunaal een aanklacht in voorbereiding heeft…
quote:Op 6 mei (de orthodoxe feestdag van St. Joris) voerden Moslims uit Potocari en Srebrenica een aanval uit op de dorpen Gniona en Bljeceva. Huizen van Serviërs werden geplunderd en platgebrand en een deel van de bevolking kwam om het leven. Leider van de aanval op Gniona was Nasr Oric.
quote:Van mei 1992 tot april 1993 werden vanuit Srebrenica eerst de dorpen met een Servische minderheid aangevallen, daarna Servische dorpen omringd door Moslimdorpen, en uiteindelijk waren plaatsen aan de beurt in compacte Servische vestigingsgebieden, zoals Podravanja, Kravica en Skelani. Voor heel de Podrinje - het gebied aan de Bosnische oever van de Drina tussen Zvornik in het noorden en Visegrad in het zuiden - maakte het Bosnisch-Servische weekblad Javnost op 23 december 1995 melding van 192 platgebrande dorpen, met 2800 doden en zesduizend gewonden. Volgens Ivanisevic gaat het alleen al in de regio Milici-Srebrenica-Bratunac-Skelani om meer dan honderd dorpen waar Serviërs woonden, waarbij onder 'dorpen' ook dorpsdelen en gehuchten moeten worden verstaan.
Deze misdaden wachten nog op onafhankelijk onderzoek, hoewel ze zijn bevestigd door teruggekeerde Nederlandse VN-militairen. Luitenant Jasper Verplanke van het Korps Commandotroepen zei in het Nieuwsblad van het Noorden van 17 augustus 1995: 'Door de tactiek van de verschroeide aarde toe te passen heeft Nasr Oric in het begin van de oorlog grote delen van Bosnië in handen gehad. Daarbij, en daarin heeft Karremans gelijk, zijn grote slachtpartijen onder de Servische bevolking aangericht. Nederland zeurt dan weer over bewijzen. Zeurt, want het is natuurlijk niet vastgelegd op ziets als de ''funniest home video's'' dat vrouwen zijn verkracht en mannen zijn vermoord. Maar het is wel gebeurd!
quote:in februari 1994 liet Nasr Oric trots een videoband zien van een uitgebrand dorp en van onthoofde lichamen van Serviërs aan John Pomfret van The Washington Post. Dat eerst de Canadese en later de Nederlandse blauwhelmen zulke acties niet konden voorkomen doordat ze er niet in slaagden de afgesproken ontwapening van de Moslimstrijders tot stand te brengen, betekende in feite de mislukking van het safe area-concept. 'Stelselmatige uitvallen van Moslimstrijders tegen Bosnisch-Servische doelen rondom de enclave hebben de spanning rond Srebrenica verhoogd en zijn door de Bosnische Serviërs aangegrepen om hun offensief tegen de enclave te rechtvaardigen', schreef minister Voorhoeve aan de Tweede Kamer.
quote:bij Srebrenica werden dit keer geen halve maatregelen genomen. Behalve de vlucht van de Moslimtroepen in de nacht voor de aanval zijn er nog veel meer aanwijzingen dat de Moslimleiding de enclave opzettelijk heeft laten vallen. De verdediging was al ernstig verzwakt doordat de elitetroepen in Srebrenica al ver voor de maand juli waren teruggetrokken en overgebracht naar Tuzla, Sarajevo en Treskavica, volgens een Bosnisch-Servische commandant van een eenheid voor speciale opdrachten. Ook Nasr Oric zelf, die gezworen had dat Srebrenica nooit Servisch zou worden zolang hij er de scepter zwaaide, was niet meer aanwezig. 'Zijn handel en wandel in de maanden die vooraf gingen aan de val van Srebrenica vormen nogal een mysterie', aldus Charles Lane in de Volkskrant van 12 augustus 1995. Maar Ivanisevic beweert dat Nasr Oric samen met tweeduizend tot 2500 van zijn beste soldaten in april en mei 1995 naar het gebied ten zuiden van Sarajevo werd geroepen in verband met het daar op handen zijnde Moslimoffensief.
quote:Het Joegoslavische persbureau Tanjug berichtte al in februari 1995 over een 'fel geschil en vuurgevecht' in de buurt van het dorp Slap tussen Moslims die via Servië naar Macedonië wilden vertrekken en de mannen van Nasr Oric, die in het dorp Luka de Drina-overgangen controleerden. Later spraken onbevestigde berichten van een rivaliserende 'gematigde' militaire eenheid onder bevel van ene Osman Suljic. In juli zouden Moslims uit Srebrenica die zich wilden overgeven hard zijn aangepakt door hard-liners onder commando van Zulfo Tursun, Ejub Golic en Nezir Mandzic.
quote:sp3c: dat is toch raar dan dat de goede man met 2000 kameraden uit de omsingelde enclave heeft weten te ontsnappen.
dan heeft hij waarschijnlijk andere bronnen dan jouw groene amsterdammerquote:Op maandag 12 juli 2004 23:10 schreef reviewer het volgende:
Mevrouw van Crizadak heeft gelijk, waarschijnlijk kan zij wèl lezen…
dat ik geen feiten heb gegeven over the whereabouts van meneer oric wil niet zeggen dat mijn mening niet op feiten gebaseert zou zijn.quote:@sp3c die eerst zegt:
[..]
... om zich daarna te beklagen met de woorden:
[..]
Maak even een keuze voordat je losbarst, wil je...
dat hij er commandant is geweest heb ik nooit ontkendquote:
[..]
Misschien ligt de verklaring voor je overduidelijk onjuiste bewering dan in een onvermogen tot lezen: Check de volgende quote’s uit genoemd artikel:
[..]
6 mei 1992quote:[..]
mei 1992 tot april 1993 waar op 23 februari 1995 pas melding van gemaakt isquote:[..]
staat niet bij wanneer de videoband is gemaakt en dat er tijdens dutchbat oorlogsmisdaden zijn gepleegd door bosniers heb ik nooit ontkendquote:
[..]
dat de moslims met een man of 10.000 uit de enclave zijn weggetrokken voor de aanval heb ik nooit ontkend.quote:
[..]
het dorp luka ligt buiten de srebrenica pocketquote:
[..]
verbluft nog welquote:Verbluft zeg je tenslotte:
[..]
het is geen feit het is een aannamequote:Wellicht is dat raar, maar het is wel een feit,
nu verkracht je een quote, er zijn uitvallen en massamoorden gepleegd onder canadese en later onder nederlandse blauwhelmen... zul je mij nooit horen ontkennen, sterker nog dat roep ik al jaren, dat Nasser Oric erbij zou zijn geweest tot het einde verzin jij er zelf bij. Zou ook best kunnen maar vooralsnog is het niet onduidelijk waar die geweest is en met het veel belangrijkere Gorazde onder aanval is het onwaarschijnlijk dat ze dergelijke belangrijke figuren in het tactics nutteloze en strategisch onverdedigbare Srebrenica hebben gestationeerdquote:en als zodanig niet raarder dan het feit dat Nasr Oric gedurende een zeer lange periode, ‘eerst onder de Canadese en later onder de Nederlandse blauwhelmen’, vele nachten Srebrenica met een grote troepenmacht verliet om in de omliggende dorpen tekeer te gaan als ‘het beest van Bosnië’ dat hij was, en is...
Wat is er links aan het Tribunaal?quote:Op zaterdag 17 juli 2004 11:25 schreef sanniejj het volgende:
Het tribunaal is een afspiegeling van de VN:
*links
Nou, Amerika was er juist heel erg voor.quote:Op dinsdag 20 juli 2004 13:20 schreef sp3c het volgende:
weet hij veel
Amerika is er tegen dus is Sanniej ertegen dus is het links
Omdat het een precedent schept, namelijk internationale bemoeienis als dat niet nodig is, volgens hen. Amerika wil dan ook dat het Joegoslavië-tribunaal wordt afgerond en dat men dan stopt met die rare internationale tribunalen.quote:Op dinsdag 20 juli 2004 13:44 schreef HarigeKerel het volgende:
Waarom zou de VS niet langer blij zijn met dit NAVO tribunaal?
mijn fout ik dacht dat het om het strafhof gingquote:Op dinsdag 20 juli 2004 13:44 schreef HarigeKerel het volgende:
Waarom zou de VS niet langer blij zijn met dit NAVO tribunaal?
Amerika is niet blij dat Milosevic (zogenaamd) berecht wordt?quote:Op dinsdag 20 juli 2004 13:20 schreef sp3c het volgende:
weet hij veel
Amerika is er tegen
dat was nota bene het laatste bericht in het topic voor je reageerde ... je gaat mij niet wijsmaken dat je die niet gezien hebtquote:Op dinsdag 20 juli 2004 13:51 schreef sp3c het volgende:
[..]
mijn fout ik dacht dat het om het strafhof ging
* sp3c kruipt terug in zijn bed
Oh, ik dacht dat deze post van jou was. Sorry.quote:Op dinsdag 20 juli 2004 17:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat was nota bene het laatste bericht in het topic voor je reageerde ... je gaat mij niet wijsmaken dat je die niet gezien hebt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |