quote:Ik wil Wilders eraan herinneren dat onder Bush Senior de staatsschuld héél hoog was en op liep en Clinton vervolgens de staatschuld wegbezuinigde en nu onder Bush (niet bepaald "links" te noemen) weer oploopt tot bijna 1 Biljoen dollar.
Gepost door Rob (R@b) - donderdag 24 juli 2003 @ 19:20 - Bron: Trouw
VVD Tweede Kamerlid Geert Wilders heeft het niet zo op de linkse politiek. Terwijl de complete Kamer op reces is laat Wilders in een interview, dat gisteren in Trouw gepubliceerd werd, weten ''Links'' als het tweede gevaar voor Nederland te zien. Eerder al wees Wilders op het gevaar van islamtisch fundamentalisme.Mocht links aan de macht komen in Nederland, dan ziet Wilders het rampscenario al voor zich: ''Alles zou fout gaan. De staatsschuld zou torenhoog worden, uitkeringen stijgen, asielzoekers zouden in paleizen worden gehuisvest en de overheid zal alom aanwezig zijn, nog net niet genoeg om te controleren of je je tanden wel drie keer per dag hebt gepoetst''.
Er is volgens Wilders echter weinig aan te doen, want zo stelt de VVD'er: ''iedereen heeft recht op zijn eigen ideeën, ook al zijn ze abject''. In het interview laat Wilders verder weten gek te worden van het poldergedoe.
PVDA/Groenlinks/SP wouden ook bezuinigen alleen deze partijen wouden ook nog de nodige investeringen doen zodat wanneer de wereld economie weer op volle toeren draait Nederland niet achter ligt met onderwijs etc.
Kamertjes van 2 bij 2 waar ze vaak 5 jaar of meer moeten doorbrengen zonder te mogen werken noem ik niet bepaald paleizen.
En dat met dat tanden poetsen is al helemaal een vooroordeel
quote:WTF heeft amerika hier mee te maken?? Die vergelijking slaat echt helemaal nergens op.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:02 schreef ub40_bboy het volgende:[..]
Ik wil Wilders eraan herinneren dat onder Bush Senior de staatsschuld héél hoog was en op liep en Clinton vervolgens de staatschuld wegbezuinigde en nu onder Bush (niet bepaald "links" te noemen) weer oploopt tot bijna 1 Biljoen dollar.
Maar die VVD-er heeft op bepaalde punten zeker wel gelijk. Bijstandsuitkeringen moeten neit veel zijn maar genoeg om net rond te komen, dit om te voorkomen dat mensen maar gewoon van de bijstand gaan leven ipv een baan te zoeken.
Staatsschuld mag wel wat minder maar nu is juist niet de goede tijd om dat te doen.
Maar de overheid moet eens ophouden met zo veel geld over de balk te gooien, en daar zijn alle partijen schuldig aan.
[Dit bericht is gewijzigd door erikh op 25-07-2003 10:11]
quote:Jij bent nog nooit in een AZC geweest, dat is duidelijk.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:02 schreef ub40_bboy het volgende:Kamertjes van 2 bij 2 waar ze vaak 5 jaar of meer moeten doorbrengen zonder te mogen werken noem ik niet bepaald paleizen.
quote:2 bij 3 dan ook goed. Me moeder werkt in Azc.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:12 schreef MetalMessiah het volgende:[..]
Jij bent nog nooit in een AZC geweest, dat is duidelijk.
quote:Wilders heeft het erover dat bij links de staatsschuld torenhoog wordt en rechts dat allemaal wel even oplost.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:06 schreef erikh het volgende:WTF heeft amerika hier mee te maken?? Die vergelijking slaat echt helemaal nergens op.
Hier geef ik een voorbeeld van een rechtse regering die de staatschuld ook torenhoog wordt.
quote:Toch niet op scholing hoop ik voor jou.
PVDA/Groenlinks/SP wouden ook bezuinigen
Maar ontopic: Ik vind het echt zo'n vaag kort stukje, je kunt er nauwlijks iets over zeggen. Zo op zichzelf zou ik op zijn minst zeggen "geen verstandige uitspraak", maart jah, verder weet je echt niks van de context ofzo.
quote:Nee maar om nu te zeggen dat rechtse partijen automatisch de staatschuld wegbezuinigen.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:14 schreef ThE_ED het volgende:
Clinton was ook niet echt links te noemen heh, de politiek in Amerika is heel anders dan hier. Geen reden dus om dat erbij te halen.
quote:Hij heeft ook niet gezegd dat het bij rechts nooit zo is. Toch?
Op vrijdag 25 juli 2003 10:15 schreef ub40_bboy het volgende:[..]
Hier geef ik een voorbeeld van een rechtse regering die de staatschuld ook torenhoog wordt.
ach ja, links mag regeren in perioden van een goede economie, rechts mag in mindere perioden de bezuinigingen doorvoeren...
quote:Zegt ie dat?
Op vrijdag 25 juli 2003 10:15 schreef ub40_bboy het volgende:[..]
Nee maar om nu te zeggen dat rechtse partijen automatisch de staatschuld wegbezuinigen.
quote:Wat zijn dat voor zieke gedachten dat Nederland achter komt te liggen?
PVDA/Groenlinks/SP wouden ook bezuinigen alleen deze partijen wouden ook nog de nodige investeringen doen zodat wanneer de wereld economie weer op volle toeren draait Nederland niet achter ligt met onderwijs etc.
quote:IDD. Volgens Amerikaanse begrippen is onze VVD een stelletje dope-rokende, communistische hippies. Rechts Amerika zou bij ons de Centrum Democraten hebben overtroffen. En over onze linkse partijen zullen we het helemaal maar niet hebben. Daar zouden onze yanks hysterisch van worden.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:14 schreef ThE_ED het volgende:
Clinton was ook niet echt links te noemen heh, de politiek in Amerika is heel anders dan hier. Geen reden dus om dat erbij te halen.
quote:move en slotknop zitten naast elkaar?
Op vrijdag 25 juli 2003 10:18 schreef CartWOman het volgende:
OOG-->POL
quote:Ahum, sorry.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:20 schreef ThE_ED het volgende:[..]
move en slotknop zitten naast elkaar?
Carry on.
quote:Helemaal mee eens. Geert Wilders is absoluut niet representatief voor de VVD en als je op zijn website kijkt naar wat die man nou echt gepresteerd heeft in de kamer denk ik 'ga je eerst maar eens op je werk concentreren in plaats van een beetje mediageil onzin uit lopen kramen'.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:18 schreef Flurry het volgende:
Ik vind sowieso dat een politicus die dit soort ononderbouwde en stigmatiserende uitspraken doet door het bestuur van zijn eigen partij op het matje moet worden geroepen, ongeacht aan welke kant van het politieke spectrum hij zich bevindt.
Mijns inziens zet hij de VVD behoorlijk voor lul.
laat dat volk eens gaan regeren ipv elkaar de schuld geven.
Ik snap niet wat die vent bij de VVD doet, met zulke stemmingmakerij kan hij beter bij de SP.
quote:Foei!
Op vrijdag 25 juli 2003 10:30 schreef Sidekick het volgende:
... met zulke stemmingmakerij kan hij beter bij de SP.
quote:en nu doe jij precies hetzelfde
Op vrijdag 25 juli 2003 10:30 schreef Sidekick het volgende:
Die vent heeft zijn 15 minutes of fame ook weer gehad.Ik snap niet wat die vent bij de VVD doet, met zulke stemmingmakerij kan hij beter bij de SP.
quote:Is toch zo? Dit is een echte blamage voor de VVD. Dan wordt er vaak geroepen dat de SP zo erg is met het overdrijven van dingen, maar de VVD kan er dus ook wat van.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:32 schreef MetalMessiah het volgende:[..]
Foei!
quote:
Op vrijdag 25 juli 2003 10:40 schreef Flurry het volgende:[..]
en nu doe jij precies hetzelfde
quote:Kom op man. Dit is toch hetzelfde wat de VVD altijd roept?
Op vrijdag 25 juli 2003 10:43 schreef Sidekick het volgende:[..]
Is toch zo? Dit is een echte blamage voor de VVD. Dan wordt er vaak geroepen dat de SP zo erg is met het overdrijven van dingen, maar de VVD kan er dus ook wat van.
Een angstbeeld over links oproepen omdat we dan allemaal arm zouden worden. Hij doet het met wat andere woorden, maar verder dezelfde riedel.
quote:ironie komt slecht over op internet
Op vrijdag 25 juli 2003 10:45 schreef Sidekick het volgende:[..]
Dat jij het ironische er niet in ziet, is jouw probleem.
maar om dat nou gelijk mijn probleem te maken....
quote:Met een dergelijke gechargeerde en vooral erg domme uitlating diskwalificeert meneer zich in mijn opinie onmiddellijk als een serieus parlementslid.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:02 schreef ub40_bboy het volgende:
...asielzoekers zouden in paleizen worden gehuisvest...
V.
quote:Ik kan me weinig voorbeelden voor de geest halen die van dit karakter zijn.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:46 schreef NorthernStar het volgende:[..]
Kom op man. Dit is toch hetzelfde wat de VVD altijd roept?
Een angstbeeld over links oproepen omdat we dan allemaal arm zouden worden. Hij doet het met wat andere woorden, maar verder dezelfde riedel.
Meestal is het gewoon genuanceerd en nog enigszinds realistisch. Dit is zo absurd dat die man beter bij de LPF kan gaan werken, want daar zie ik het wel vaker.
quote:Mijn excuses dan.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:48 schreef Flurry het volgende:[..]
ironie komt slecht over op internet
maar om dat nou gelijk mijn probleem te maken....
quote:Heb jij gister wel 3 keer je tanden gepoetst?
Op vrijdag 25 juli 2003 10:48 schreef Verbal het volgende:[..]
Met een dergelijke gechargeerde en vooral erg domme uitlating diskwalificeert meneer zich in mijn opinie onmiddellijk als een serieus parlementslid.
V.
quote:Ik kan me anders weinig voorbeelden herinneren. Natuurlijk word er vaak gezegd dat het beleid van de SP niet goed in elkaar zit of dat Groenlinks een onhaalbaar plan heeft, maar dan wel een stuk genuanceerder.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:46 schreef NorthernStar het volgende:[..]
Kom op man. Dit is toch hetzelfde wat de VVD altijd roept?
Ik kan me zelfs herinneren dat Zalm vertelde dat Marijnissen een van zijn beste vrienden in de wandelgangen is, toch niet iets wat je moet roepen als je iemand wilt "demoniseren".
quote:Nou ik herken er redelijk het Evangelie volgens Zalm in.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:50 schreef Sidekick het volgende:[..]
Ik kan me weinig voorbeelden voor de geest halen die van dit karakter zijn.
Meestal is het gewoon genuanceerd en nog enigszinds realistisch. Dit is zo absurd dat die man beter bij de LPF kan gaan werken, want daar zie ik het wel vaker.
Elke keer als hij zijn bezorgde en ernstige hoofd opzet weet je al precies wat er weer gaat komen.. het gaat nu nog wel maar we moeten oppassen dat we niet teveel (linkse) uitgaven gaan doen.. want dan worden we allemaal arm
quote:Links en rechts zoals in NL bestaat niet in de VS.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:15 schreef ub40_bboy het volgende:[..]
Wilders heeft het erover dat bij links de staatsschuld torenhoog wordt en rechts dat allemaal wel even oplost.
Hier geef ik een voorbeeld van een rechtse regering die de staatschuld ook torenhoog wordt.
quote:Dat linkse plaats jij er nu zelf dus tussen heh. Misschien is dat jouw 'probleem' ? Dat je er zelf al vanuit gaat dat uitgaven links zijn, bezuinigen rechts en dat iedereen dat vind. Terwijl het nergens op slaat natuurlijk.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:58 schreef NorthernStar het volgende:[..]
het gaat nu nog wel maar we moeten oppassen dat we niet teveel (linkse) uitgaven gaan doen.. want dan worden we allemaal arm
quote:Met als verschil dat dit 1 keer een VVD lid is die wat zegt, terwijl de SP het in haar publicaties, website en al jarenlang in de kamer als partijstandpunt eruit gooit.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:43 schreef Sidekick het volgende:[..]
Is toch zo? Dit is een echte blamage voor de VVD. Dan wordt er vaak geroepen dat de SP zo erg is met het overdrijven van dingen, maar de VVD kan er dus ook wat van.
btw
.... als je kijkt naar de islam... daardoor zijn zo goed als bijna iedere oorlog van de laatste 50jaar door ontstaan. Wij zullen bovendien nooit als eerste aanvallen... hooguit in reactie erop
mooit kapsel he? hahaha
quote:Nergens op slaat? Dat is toch ook het Zalm evangelie!
Op vrijdag 25 juli 2003 11:01 schreef ThE_ED het volgende:[..]
Dat linkse plaats jij er nu zelf dus tussen heh. Misschien is dat jouw 'probleem' ? Dat je er zelf al vanuit gaat dat uitgaven links zijn, bezuinigen rechts en dat iedereen dat vind. Terwijl het nergens op slaat natuurlijk.
Een schrikbeeld oproepen dat de economie in de soep loopt als linkse plannen worden uitgevoerd.
En dat is zo'n beetje ook gelijk het hele verkiezingsprogram van de VVD.
quote:Ik wel - en wat de poster erover zei, was een klein beetje overdrijven maar niet ver bezijden de waarheid.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:12 schreef MetalMessiah het volgende:[..]
Jij bent nog nooit in een AZC geweest, dat is duidelijk.
quote:Als je zulke ongenuanceerde dingen zomaar roept moet je dat zelf weten, maar dat is dus nog erger als dat waar dit topic over ging, daar stond tenminste nog enige (rare) onderbouwing bij.
Op vrijdag 25 juli 2003 11:12 schreef NorthernStar het volgende:[..]
Nergens op slaat? Dat is toch ook het Zalm evangelie!
Een schrikbeeld oproepen dat de economie in de soep loopt als linkse plannen worden uitgevoerd.
En dat is zo'n beetje ook gelijk het hele verkiezingsprogram van de VVD.
Wat een bikkel, die Wilders
[Dit bericht is gewijzigd door SCH op 25-07-2003 11:24]
quote:Mhaw, 1 keer, er zijn wel wat ander voorbeelden te noemen. En ik vind deze uitspraken 'erger' dan het gemiddelde riedeltje van de SP. imho maakt die het nog niet zo bont. Maar daar gat het niet om, het gaat om deze uitspraken en niet over de SP.
Op vrijdag 25 juli 2003 11:01 schreef Jeukaanmenaat het volgende:[..]
Met als verschil dat dit 1 keer een VVD lid is die wat zegt, terwijl de SP het in haar publicaties, website en al jarenlang in de kamer als partijstandpunt eruit gooit.
De VVD zou er goed aan doen om zo'n persoon niet meer op een verkiesbare plaats te zetten. Tenminste als je een inhoudelijk politici in de 2de Kamer wilt hebben.
quote:Dat zou erg schunnig zijn van Zalm en Dijkstal. Heb je een bron?
Op vrijdag 25 juli 2003 11:23 schreef SCH het volgende:
Zowel Zalm als Dijkstal zouden hem een staatssecretariaat hebben aangeboden onder voorwaarde dat hij iets aan zijn haar deed. En dat weigerde hij.
quote:He, volgens mij ken ik die man.
Wat een bikkel, die Wilders
quote:Het stond in HP/De Tijd - een van de afgelopen nummers - zal even kijken of ik dat nog ergens heb. Het staat volgens mij niet op het web. Het was in de serie: zelfportret.
Op vrijdag 25 juli 2003 11:25 schreef Sidekick het volgende:
Dat zou erg schunnig zijn van Zalm en Dijkstal. Heb je een bron?
quote:O vindt je het onjuist dan?
Op vrijdag 25 juli 2003 11:21 schreef ThE_ED het volgende:[..]
Als je zulke ongenuanceerde dingen zomaar roept moet je dat zelf weten, maar dat is dus nog erger als dat waar dit topic over ging, daar stond tenminste nog enige (rare) onderbouwing bij.
Gaan vallen over de "ongenuanceerde" manier waarop iemand iets zegt is lekker gemakkelijk.
Feit is dat de VVD voor een groot deel gebruik maakt van het argument dat een andere politieke keuze als de hunne tot algemene armoede leidt. Dat is het verhaal.
quote:Ja
Op vrijdag 25 juli 2003 11:27 schreef NorthernStar het volgende:[..]
O vindt je het onjuist dan?
quote:Groot is relatief. Buiten het feit nog dat ik betwijfel of dat waar is. En dan nog? Zegt de SP ook niet dat het beleid van "rechts" cq de VVD slecht is voor de kagere inkomensgroep en dat deze armer zullen worden? Ik denk dat elke partij de mensen probeert te overtuigen dat het beleid van de anderen slecht is voor de bevolking.
Feit is dat de VVD voor een groot deel gebruik maakt van het argument dat een andere politieke keuze als de hunne tot algemene armoede leidt. Dat is het verhaal.
quote:Je kunt het amerikaanse stelsel absoluut niet met het nederlandse vergelijken, je vergelijking slaat daarom ook nergens op. Kun je net zo goed het bewind in Afghanistan met nederland vergelijken.
Op vrijdag 25 juli 2003 10:15 schreef ub40_bboy het volgende:[..]
Wilders heeft het erover dat bij links de staatsschuld torenhoog wordt en rechts dat allemaal wel even oplost.
Hier geef ik een voorbeeld van een rechtse regering die de staatschuld ook torenhoog wordt.
quote:Irak
Op vrijdag 25 juli 2003 11:01 schreef -Jean- het volgende:
Okeej misschien gaat de wereld niet ten onder als links aan de macht komt, maar tis wel gevaarlijkbtw
.... als je kijkt naar de islam... daardoor zijn zo goed als bijna iedere oorlog van de laatste 50jaar door ontstaan. Wij zullen bovendien nooit als eerste aanvallen... hooguit in reactie erop
Waar zijn die massavernietigings wapens. Wij hebben msschien niet als eerste aangevallen maar de VS wel degelijk en dat is een "bondgenoot".
Alleen de Islam als oorzaak van oorlogen noemen is niet correct. Geloof op zichzelf is juist zo gevaarlijk, Denk maar aan de kruistochten van vroeger en de situatie in noord ierland. Katholieke geloof is net zo erg.
quote:Uitverkoop van de samenleving
Op vrijdag 25 juli 2003 11:24 schreef Sidekick het volgende:[..]
En ik vind deze uitspraken 'erger' dan het gemiddelde riedeltje van de SP. imho maakt die het nog niet zo bont.
etc etc
quote:Dat zeg ik. Economie is het hoofdpunt van de VVD (soms vraag je je af of ze verder nog iets hebben) en dat bestaat bijna altijd uit het promoten van maatregelen omdat het anders de verkeerde kant op gaat.
Op vrijdag 25 juli 2003 11:35 schreef ThE_ED het volgende:[..]
Ja
[..]Groot is relatief. Buiten het feit nog dat ik betwijfel of dat waar is. En dan nog? Zegt de SP ook niet dat het beleid van "rechts" cq de VVD slecht is voor de kagere inkomensgroep en dat deze armer zullen worden? Ik denk dat elke partij de mensen probeert te overtuigen dat het beleid van de anderen slecht is voor de bevolking.
En die verkeerde kant is dan altijd dat we armer worden. Het is een negatieve strategie die het vooral van angstbeelden en (financiële) onzekerheid van mensen moet hebben.
Naar buiten toe is dat het tenminste. De echte VVD aanhang weet wel voor welke groep de maatregelen in werkelijkheid bedoeld zijn en ten goede komen.
"economie" is sowieso geen standpunt
quote:Dat stel ik gelijk aan "staatsschuld torenhoog" "alles gaat fout" en "uitkeringen stijgen"
Op vrijdag 25 juli 2003 12:01 schreef Jeukaanmenaat het volgende:[..]
Uitverkoop van de samenleving
Asociaal kabinet
Met dit beleid gaan de zwakken onder de armoedegrens leven
Balkenellende
Geen hart in hun donderetc etc
Een niveau lager staat "kijken of mensen 3 keer per dag tandenpoetsen" en "asielzoekers in paleizen"
quote:Je zou je eens kunnen verdiepen in het gedachtengoedin plaats van zo maar wat te roepen. Speciaal voor mensen zoals jij heeft de partij het gemakkelijk gemaakt en de beginselen op 1 a4-tje zodat je niet te veel hoeft te doen en toch mee kunt praten.
Op vrijdag 25 juli 2003 12:04 schreef NorthernStar het volgende:[..]
Dat zeg ik. Economie is het hoofdpunt van de VVD (soms vraag je je af of ze verder nog iets hebben) en dat bestaat bijna altijd uit het promoten van maatregelen omdat het anders de verkeerde kant op gaat.
En die verkeerde kant is dan altijd dat we armer worden. Het is een negatieve strategie die het vooral van angstbeelden en (financiële) onzekerheid van mensen moet hebben.
Naar buiten toe is dat het tenminste. De echte VVD aanhang weet wel voor welke groep de maatregelen in werkelijkheid bedoeld zijn en ten goede komen.
Het doet een beetje denken aan Marco van Basten die ooit antwoordde op de vraag hoeveel hij dacht dat een bijstandsmoeder per maand aan uitkering kreeg: "eh.......vijftienduizend gulden"?".
Marijnessen en co roepen dit al sinds jaar en dag over rechts en het huidige kabinet
quote:Daar worden dan ook tientallen topics over geopend.
Op vrijdag 25 juli 2003 12:52 schreef sp3c het volgende:
is dit nu echt nieuws te noemen?Marijnessen en co roepen dit al sinds jaar en dag over rechts en het huidige kabinet
quote:
Op vrijdag 25 juli 2003 11:00 schreef Jeukaanmenaat het volgende:
Links en rechts zoals in NL bestaat niet in de VS.
Weer een vergelijking die als een tang op een varken slaat om even de VS te bashen.
Maar als er verschillen in betekenis zouden zijn tussen Nederland en Amerika zou dat dan ook niet betekenen dat er binnen Nederland genuanceerder over Links en Rechts gedacht kan worden?
quote:Jah links en richts zijn beide richtingen, dat heb je heel goed. Dat betekent echter niet dat het ene rechts het andere is. Er is namelijk per geval een andere invulling aan te geven. Links en rechts zijn sowieso gedateerde begrippen imho.
Op vrijdag 25 juli 2003 13:20 schreef thoth het volgende:[..]
Links en Rechts zijn geen absolute richtingen?
Maar als er verschillen in betekenis zouden zijn tussen Nederland en Amerika zou dat dan ook niet betekenen dat er binnen Nederland genuanceerder over Links en Rechts gedacht kan worden?
quote:Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat hij dat ook bedoelt en dat jij dus niet zo heel goed gelezen hebt.
Op vrijdag 25 juli 2003 13:35 schreef Sickie het volgende:[..]
Jah links en richts zijn beide richtingen, dat heb je heel goed. Dat betekent echter niet dat het ene rechts het andere is. Er is namelijk per geval een andere invulling aan te geven. Links en rechts zijn sowieso gedateerde begrippen imho.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |