Zoveel weet Mart niet van basketbal. Voor mensen die er niet zo veel verstand van hebben, lijkt het alsof hij ontzettend op de hoogte is, maar dit is hij eigenlijk helemaal niet zo. Hij loopt vaak een beetje achter. Dit komt naar voren in kleine dingetjes, die pas opvallen als je er wel verstand van hebt.quote:Op maandag 28 juni 2004 15:46 schreef Remzz het volgende:
[..]
Ik denk dat je niet kunt zeggen dat Mart geen verstand van Basketball heeft. Dat is de sport waar ie juist het meest van afweet vind ik. Geeft altijd erg goed commentaar bij bijvoorbeeld NBA wedstrijden.
Dan heeft hij die column er na geschreven, want toch is het zo.quote:das natuurlijk onzin, want Mart heeft eens een goede column over Wilt geschreven..
Dat bedoel ik.quote:Zoveel weet Mart niet van basketbal. Voor mensen die er niet zo veel verstand van hebben, lijkt het alsof hij ontzettend op de hoogte is, maar dit is hij eigenlijk helemaal niet zo. Hij loopt vaak een beetje achter. Dit komt naar voren in kleine dingetjes, die pas opvallen als je er wel verstand van hebt.
quote:Op maandag 5 juli 2004 09:05 schreef Barca het volgende:
Charmberlain is voor velen toch een onbekende. Ook voor personen die vele feiten kennen van het huidige basketball.
http://www.nba.com/history/players/chamberlain_bio.htmlquote:Wilt Chamberlain
He was basketball's unstoppable force, the most awesome offensive force the game has ever seen. Asked to name the greatest players ever to play basketball, most fans and aficionados would put Wilt Chamberlain at or near the top of the list. Dominating the game as few players in any sport ever have, Chamberlain seemed capable of scoring and rebounding at will, despite the double- and triple-teams and constant fouling tactics that opposing teams used to try to shut him down. As Oscar Robertson put it in the Philadelphia Daily News when asked whether Chamberlain was the best ever, "The books don't lie."
Hallo ... ik weet wel wie WIlt Charmberlain was. Maar ga eens aan jeugdspelertjes van nu, die al die tapes, sites, tijdschriften, enz. checken, vragen "Wie is WIlt Chamberlain?" 9 van de 10 zullen het antwoord schuldig blijven. Voor Nederlanders is Wilt Chamberlain dus wel een onbekende. Michael Jordan niet.quote:Op maandag 5 juli 2004 13:32 schreef the.big.ticket het volgende:
[..]
:')
Chamberlain een onbekende noemen is hetzelfde als Michael Jordan, Larry Bird, Magic Johnson of Kareem Abdul Jabbar een onbekende noemen.
Deze mensen zijn legendes, boegbeelden van de National Basketball Association. Als Mart Smeets dan als commentator van deze sport hier niet van op de hoogte is en deze man een onbekende basketballer noemt, dan moet meneer Smeets gewoon zijn bek houden en dit vak aan iemand anders over laten. Maar volgens mij is dit dus gebrek aan beter.
Kijk, in Nederland zullen niet veel mensen hem kennen, maar als commentator ben je wel erg lomp om Chamberlain een onbekende te noemen. Even wat stats om aan te geven hoe groot deze man is geweest in de NBA:
Over zijn carriere van 1045 wedstrijden in 14 seizoenen scoorde hij gemiddeld 30.1punten en pakte daarnaast 22.9 rebounds per wedstrijd.
In het seizoen 61-62 scoorde hij in 80 wedstrijden gemiddeld 50.1 punten per wedstrijd in 48.5 minuten per wedstrijd.
In zijn rookie-seizoen scoorde hij gemiddeld 37.6 punten per wedstrijd, naast gemiddeld 27.0 rebounds per wedstrijd.
Naast al dit geweld kon hij ook nog passen, getuige zijn 8.6 assists per wedstrijd als center in het seizoen 67-68 (naast 23.8 rebounds en 24.3 punten)
4 keer NBA MVP.
Won met de LA Lakers 33 wedstrijden op rij.
Zijn wedstrijden tegen Bill Russell zijn legendarisch.
Enige speler die ooit 100 punten in 1 wedstrijd scoorde.
Enige speler die ooit 55 rebounds pakte in 1 wedstrijd.
[..]
http://www.nba.com/history/players/chamberlain_bio.html
http://www.nba.com/sixers/news/remembering_wilt_040623.html
Met dat beroep moet hij toch wel een beetje kennis hebben van de feiten. Anders even ergens opzoeken in plaats van gewoon dom te lullen.quote:Feitenkennis is iets anders dan verstand van ...
Eurosport is ook een optie, alleen effe wegzappen tijdens de reclame.quote:Op maandag 14 juni 2004 03:49 schreef Mark410 het volgende:
[..]
ben jij gestoord? smeets en dijkstra is 1 groot drama met elkaar, en nu we michel wuyts de hele zomer moeten missen door sporza ben ik genoodzaakt naar die 2 debielen te luisteren![]()
![]()
![]()
Geen grondlegger ... noem 'm dan een soort Cruijff.quote:Op dinsdag 6 juli 2004 00:58 schreef the.big.ticket het volgende:
Ik snap dat je weet wie Wilt Chamberlain is. Mijn kritiek is op Mart Smeets. Ook al weet in ons kikkerlandje 9 van de 10 niet wie hij is, dan moet je hem als Mart Smeets een grootheid, een van de grondleggers van het huidige basketbal noemen en geen onbekende. Dat spreekt ook veel meer aan voor die jeugdspelertjes van nu.
Is het wat? Ik denk erover om het misschien aan te schaffen..quote:Op zondag 8 augustus 2004 13:59 schreef mitt het volgende:
Ik ben ondertussen begonnen aan z'n Olympische Spelen boek
Ik neem aan dat je "Spelen" bedoeld?quote:Op zondag 8 augustus 2004 23:14 schreef Ambrosius het volgende:
[..]
Is het wat? Ik denk erover om het misschien aan te schaffen..
Ik vind dat hij toch samen met dr. J voor een revolutie heeft gezorgd wat betreft het type basketbal dat gespeeld werd. Daarom noem ik ze de grondleggers van het atletische spectaculaire "above-the-rim" basketbal. Voor die tijd was het toch vrij saai. Terwijl nadat dr. J en later MJ in de NBA hun spectaculaire stijl lieten zien, er een karrevracht spelers de NBA in is gestroomd die deze spectaculaire stijl hebben overgenomen. (denk aan Vince Carter, Lebron James, Steve Francis, Allen Iverson)quote:Op zondag 8 augustus 2004 22:28 schreef Barca het volgende:
[..]
Geen grondlegger ... noem 'm dan een soort Cruijff.
Met je laatste omschrijving ben ik het wel eens. In Nederland is echter totaal geen aandacht voor basketball. Basketball wordt door de media gezien als een commerciële vorm van korfbal die minder draait om teamspel.quote:Op maandag 9 augustus 2004 22:20 schreef the.big.ticket het volgende:
Ik denk dat we dan allebei iets anders bedoelen met grondlegger.
Ik bedoel daar vooral spelers die invloed hebben op de manier waarop het spelletje basketbal gespeeld wordt. Een Chamberlain en Russell, die de manier van spelen op de centerpositie enorm hebben verandert. Een dr. J. en MJ die het spelletje veel spectaculairder en aantrekkelijker hebben gemaakt. Een Magic Johnson, die het spelen op de pointguard-positie heeft verandert.
misschien is grondlegger dan een verkeerd woord, het zijn meer spelers die een revolutionaire manier van spelen hadden.
Juist nietquote:Op zondag 10 juli 2005 13:37 schreef Bruce117 het volgende:
Toch fijn dat Mart vandaag weer commentaar geeft bij de tour
Inderdaad. Ik verlang alweer terug naar Herbert en Ducrot. Dat zegt genoeg dacht ik zo.quote:Op zondag 10 juli 2005 13:38 schreef GotenSSJ het volgende:
[..]
Juist niet
Ik erger me meer aan Mart dan aan Herbert
Herbert de man die het niet voor elkaar krijgt om uit een toerkrantje de juiste tussenstand in de diverse klassementen op te lezen, danwel deze bij te houden gedurende de dag. Daar tegenover meneer Ducrot, de Berry van Aerle in het wielrennen of is het meer een Van de Kerkhofje? In ieder geval weet Ducrot elke open deur in te trappen en blijkt zijn informatie na de eerstvolgende bocht achterhaalt. Ik ben zelf geen aquariumliefhebber dus die laatste kan helemaal opzouten.quote:Op zondag 10 juli 2005 13:39 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik verlang alweer terug naar Herbert en Ducrot. Dat zegt genoeg dacht ik zo.
Ik kan enthousiasme ook wel waarderen, maar hij klinkt te vaak onnozel.quote:Op zondag 10 juli 2005 14:20 schreef -Vaduz- het volgende:
Ik ben het eens met okee6, die stiltes zijn oke. Kan Herbert nog wat van leren. Ducrot vind ik wel leuk door z'n enthousiasme.
Kijk gewoon op Belgie 1 en dan zijn alle problemen opgelost...quote:Op zondag 10 juli 2005 13:39 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik verlang alweer terug naar Herbert en Ducrot. Dat zegt genoeg dacht ik zo.
Hans de Clercq zegt nog wel regelmatig iets interessants, maar zat er wel naast met de Grand Ballon "da's toch 21 kilometer klimmen", maar wel wel 10 kilometer vlak en golvend nog naar de top toe, dus eigenlijk maar een kilometer 0f 12 écht klimmen.quote:Op zondag 10 juli 2005 17:02 schreef Falco het volgende:
Sporza is ook niet echt geniaal hoor met die Tom Boonenshow en met de totaal nietszeggende Hans de Clercq met zijn zeer saaie stemgeluid.
Misschien wat overdreven maar ik heb het idee bij Hans de Clercq dat hij alleen "joah dat is waor" kan zeggen als er iets door die andere dude gezegd wordt.quote:Op zondag 10 juli 2005 17:18 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Hans de Clercq zegt nog wel regelmatig iets interessants, maar zat er wel naast met de Grand Ballon "da's toch 21 kilometer klimmen", maar wel wel 10 kilometer vlak en golvend nog naar de top toe, dus eigenlijk maar een kilometer 0f 12 écht klimmen.
Uit het AD van vandaag..quote:Wanneer je voor de start van de Tour de France in maanden geen wedstrijd wint en als sterkste ploeg geen Nederlands kampioen weet af te leveren, is het vrij normaal dat de media kritiek laten horen.
Wanneer ik als columnist de vraag heb gekregen om anekdotes uit de wielersport te verwoorden, maar ook om diezelfde sport kritisch te volgen, kan ik niet anders dan me minder lovend uit te laten over deze ploeg met aan het hoofd de brave Erik Breukink. Deze Breukink is nu eenmaal als echte tijdrijder geen echte wielertacticus hetgeen hij vorig en ook dit jaar meermalen heeft geëtaleerd.
Maar geloof mij, wanneer ik een Weening of zelfs Rasmussen op een prachtige manier een etappe zie winnen, zit ook ik te genieten voor de beeldbuis. Van mij mogen de renners van deze ploeg nog veel meer winnen in deze Tour!
Sommige journalisten onder wie Hugo Camps en Mart Smeets hadden gehoopt/ verwacht dat ik de wielersport een geweldige trap na zou geven in mijn columns en dat is ze blijkbaar tegengevallen. Misschien dat Mart Smeets daarom zo gepikeerd was nadat ik had geschreven dat hij veel te oubollig commentaar via de televisie levert. Hij moest zich in elk geval direct op mij afreageren in zijn column in een Nederlands weekblad.
Ik weet dat veel collega-journalisten Smeets - zacht uitgedrukt - een arrogant en hautain mannetje vinden maar niemand die iets over hem durft te zeggen of schrijven.
Tijdens de afgelopen jaren heeft Smeets zich meermalen soms zeer kritisch over mij (en vele anderen) uitgelaten maar wee je gebeente als je iets over hem naar buiten brengt.
Beste Mart, geloof me, ook voor jou is het wel eens goed om wat kritiek te incasseren en niet alleen van mij.
In je brief, die ik onlangs van je kreeg, schreef je dat je nog graag eens een bak koffie met mij wilde drinken om een en ander uit te praten. We zullen dat zeker nog ooit doen. En tot dan zal ik mijn uiterste best doen om niet meer aan je heilige huisje te komen.
OK. Hier verder dan maar.quote:Op donderdag 21 juli 2005 23:57 schreef Bartoli het volgende:
Wombcat smeets liet het overkomen of Lance tegen Basso zou gezegd hebben van trek jij het tempo maar op. En zo'n opmerkingen schieten bij velen dus het verkeerde keelgat in. Maar goed die discussie kunnen we mss in het Mart Smeets topic voortzetten
Ik ook, maar dat van Boonen hoef ik nog maar één jaar aan te horen. Dat van Armstrong op de NOS al een jaar of vier. Dus misschien komt dat van Boonen ook nog wel.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:10 schreef Bartoli het volgende:
Ik vind het gezeur van de belgen over Boonen nog minder irritant dan het Pro-Lance gedoe bij de NOS.
Ja okeej daar heb je wel weer gelijk inquote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:12 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ik ook, maar dat van Boonen hoef ik nog maar één jaar aan te horen. Dat van Armstrong op de NOS al een jaar of vier. Dus misschien komt dat van Boonen ook nog wel.
Of de Franstalige Belg: Gilbert zal wel vier jaar lang "het talent" blijven..quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:12 schreef Wombcat het volgende:
Ik ook, maar dat van Boonen hoef ik nog maar één jaar aan te horen. Dat van Armstrong op de NOS al een jaar of vier. Dus misschien komt dat van Boonen ook nog wel.
Maar ook op België geven ze wel een beeld alsof Armstrong nog oppermachtig heerst en doet wat hij wil. Terwijl ik toch constater dat hij nu maar op 2'45 voorsprong staat op Basso, wat eigenlijk door 2 etappes komt: de eerste tijdrit en de eerste bergrit.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:14 schreef Perico het volgende:
Armstrongs impulsen op kop zijn er in deze bleke Tour echt heel weinig geweest..
afkeer is een groot woord. Maar ze hebben Euskaltel en Liberty wel door het slijk gehaald herhaaldelijk. En waarom ze steeds Beloki noemen als zijnde "falend" snap ik ook niet echt. Zijn ze er nu nog niet achter dat Joseba niet met de intensie gekomen is om top 10 te rijden nu.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:17 schreef Leatherface het volgende:
Het is wel duidelijk dat Mart Smeets een erg "angelsakische" sportvoorkeur heeft. Maar afkeer jegens Spanjaarden of andere Zuid - Europeanen heb ik nog niet bij NOS nog niet echt kunnen ontdekken
Idd. Euskaltel - Euskadi wint in de aanloop naar de Tour zowel de Dauphine als de TDS, toch 2 voorname Pro Tour - wedstrijden.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:17 schreef Bartoli het volgende:
Die verhalen van Dijkstra en Smeets over die Basken van Euskaltel was echt belachelijk. Ok het is niet hun beste Tour maar met Zubeldia en zo'n Martinez doen ze het niet slechter dan La Francaise, Bouygues en nog enkele ploegen. Het is niet alleen Euskaltel die er in deze Tour niet veel van bakken.
En ja ze vergeten verder gewoonweg dat Landaluze, Aitor Gonzalez, David Herrero, Aketza Pena, Inaki Isasi enzo toch al behoorlijk wat hebben laten zien dit jaar. Maar enfin dat zien die gasten niet want dat boeit hun verder geen flikker.
Maar in deze tour vind ik Euskatel toch ook behoorlijk tegenvallen, terwijl we in vorige jaren meestal wel leuke dingen van ze gezien hebben.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:17 schreef Bartoli het volgende:
Die verhalen van Dijkstra en Smeets over die Basken van Euskaltel was echt belachelijk. Ok het is niet hun beste Tour maar met Zubeldia en zo'n Martinez doen ze het niet slechter dan La Francaise, Bouygues en nog enkele ploegen. Het is niet alleen Euskaltel die er in deze Tour niet veel van bakken.
En ja ze vergeten verder gewoonweg dat Landaluze, Aitor Gonzalez, David Herrero, Aketza Pena, Inaki Isasi enzo toch al behoorlijk wat hebben laten zien dit jaar. Maar enfin dat zien die gasten niet want dat boeit hun verder geen flikker.
Voorheen was Euskaltel echter een ploeg met -vooral bergop- aansprekende overwinningen. Mayo, Laiseka, Zubbeldia. Dit in combinatie met wat verdachte gebeurtenissen -moord en brand over de voortdurende beschuldigingen van de Franse pers aan het adres van Armstrong heb ik nog weinig kunnen bespeuren- rond de ploeg maakt het nieuwswaardig. Ik had ook meer van ze verwacht.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:17 schreef Bartoli het volgende:
Die verhalen van Dijkstra en Smeets over die Basken van Euskaltel was echt belachelijk. Ok het is niet hun beste Tour maar met Zubeldia en zo'n Martinez doen ze het niet slechter dan La Francaise, Bouygues en nog enkele ploegen. Het is niet alleen Euskaltel die er in deze Tour niet veel van bakken.
En ja ze vergeten verder gewoonweg dat Landaluze, Aitor Gonzalez, David Herrero, Aketza Pena, Inaki Isasi enzo toch al behoorlijk wat hebben laten zien dit jaar. Maar enfin dat zien die gasten niet want dat boeit hun verder geen flikker.
Tegenvallen doen ze wel. Maar zoals Smeets en Dijkstra (die Smeets napraatte) het lieten overkomen sugerreerde ze naar andere dingen waarom het niet liep. Okeej ze kunnen het wel vermoeden maar bewijzen (op de ontslagen dokter na) hebben ze niet. Dus hard maken dat er gestructureerd doping in het spel was (in 2003) is er niet.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:21 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Maar in deze tour vind ik Euskatel toch ook behoorlijk tegenvallen, terwijl we in vorige jaren meestal wel leuke dingen van ze gezien hebben.
Beloki heeft idd wel een goed excuus dat 'ie nog niet goed is.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:19 schreef Bartoli het volgende:
[..]
afkeer is een groot woord. Maar ze hebben Euskaltel en Liberty wel door het slijk gehaald herhaaldelijk. En waarom ze steeds Beloki noemen als zijnde "falend" snap ik ook niet echt. Zijn ze er nu nog niet achter dat Joseba niet met de intensie gekomen is om top 10 te rijden nu.
Die suggestie moet je als journalist idd niet maken.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:23 schreef Bartoli het volgende:
[..]
Tegenvallen doen ze wel. Maar zoals Smeets en Dijkstra (die Smeets napraatte) het lieten overkomen sugerreerde ze naar andere dingen waarom het niet liep. Okeej ze kunnen het wel vermoeden maar bewijzen (op de ontslagen dokter na) hebben ze niet. Dus hard maken dat er gestructureerd doping in het spel was (in 2003) is er niet.
-edit- ze zeiden het zo niet letterlijk. Maar het kwam er in feit wel op neer
Tsja, maar dat komt dus omdat Nederlanders in hun belevingswereld (dus ook in sport) kennelijk erg gericht zijn op Engelstalige landen en Engelstaligen. Dat is een beetje het referentiekader hier.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:24 schreef Perico het volgende:
Nee Mart heeft ook geen afkeer.. naja Mart is integenstelling tot Jean ook al geen Mancebo fan (zo uitgesproken tijdens Vuelta van vorig jaar). Valverde, Flecha en Freire vinden ze wel okee. En iedere dag weer fluistert Perico hem die paar Nederlandse scheldwoorden toe die hij bij PDM van de Kneet heeft geleerd.
Maar Dijkstra blijft Zandio een knecht en anti-winnaar noemen, ie-de-re keer als die in beeld rijdt, en Serrano maakte die wel heel klein vandaag in de finishreportage, gewoon omdat zijn vriend Merckx niet won. Rijdt er een Liberty of Euskaltel of IB 'knecht' in beeld, is het meteen negatief meteen. Dat valt dan wel op. Ik bedoel: ze kunnen ook gewoon in het peloton blijven zitten.
Vergelijk dat eens met een Australier bijvoorbeeld. Die is meteen, ook al kennen ze hem niet, een uitstekend daler, een leuk mens, een alleskunner..
Ik was ook nooit echt weg van Mancebo, had ook niets tegen hem trouwens.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:24 schreef Perico het volgende:
art is integenstelling tot Jean ook al geen Mancebo fan
Wat Simeoni betreft: die stond toch onder ede? die moest toch voor de Italiaanse justitie een verklaring afleggen over zijn 'begeleiding' door Dr. Ferrari.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:32 schreef Tup het volgende:
Ik had het idee dat het vooral Ducrot was die dit suggereerde/impliceerde. Strikt genomen werden alleen feiten genoemd. Euskaltel rijdt goed. Dokter weg. Euskaltel rijdt slecht. Het doet me echt denken aan het Simeoni-verhaal. Verontwaardiging om deze suggestie verklaart ook waarom Armstrong daar pissig om was. Maar dan is Armstrong weer een rancuneuze en slechte verliezer.
ALls jullie overigens in POL komen, hadden jullie ook al lang kunnen weten dat NOS partijdig is, ze behoort nl. tot de "LInkse Kerk" (hmmm eigenlijk weer raar dat de VS er zo goed af komt)
Simeoni heeft niets over Armstrong gezegd. Wel iets over Ferrari (en die is mede op basis van de getuigenis van Simeoni veroordeeld). De Gazetto dello Sport heeft vervolgens de link Ferrari-Armstrong gelegd. Armstrong heeft vervolgens in de krant uitgehaald naar Simeoni (en hem geloof ik ook een rechtszaak aan willen doen), waarop Simeoni een aanklacht wegens smaad heeft ingediend.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:32 schreef Tup het volgende:
Het doet me echt denken aan het Simeoni-verhaal. Verontwaardiging om deze suggestie verklaart ook waarom Armstrong daar pissig om was. Maar dan is Armstrong weer een rancuneuze en slechte verliezer.
Als Simeoni dus inderdaad niks over Armstrong heeft gezegd en alleen maar de waarheid sprak over Ferrari waardoor het recht zegevierde, vind ik dat eerstgenoemde volledig in zijn recht staat.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:39 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Simeoni heeft niets over Armstrong gezegd. Wel iets over Ferrari (en die is mede op basis van de getuigenis van Simeoni veroordeeld). De Gazetto dello Sport heeft vervolgens de link Ferrari-Armstrong gelegd. Armstrong heeft vervolgens in de krant uitgehaald naar Simeoni (en hem geloof ik ook een rechtszaak aan willen doen), waarop Simeoni een aanklacht wegens smaad heeft ingediend.
Dit is iig het verhaal zoals ik het begrepen heb.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:41 schreef Leatherface het volgende:
[..]
Als Simeoni dus inderdaad niks over Armstrong heeft gezegd en alleen maar de waarheid sprak over Ferrari waardoor het recht zegevierde, vind ik dat eerstgenoemde volledig in zijn recht staat.
Het kan zijn dat ik me dat teveel aantrek en er me aan ga ergeren. Maar of het nu een yank, spanjool, fransoos, australier of ene van de lage landen is ze zijn allemaal gelijk. Ik heb geen vooroordelen over bepaalde landen. Ok dat ik wat anders denk over bepaalde renners is iedereen zijn goed recht. Maar omdan als journalist klein te gaan doen tegen bepaalde renners gaat mij te ver.quote:Op vrijdag 22 juli 2005 00:29 schreef Leatherface het volgende:
Zelf ben ik wat meer op Europa gericht, maar ik denk dat voor sommigen een Zuid - Europeaan of Oost - Europeaan ofzo er minder toe doen.
Niet zo pruts eendjequote:Op woensdag 4 oktober 2006 23:10 schreef rubbereend het volgende:
maar Dennis bespringt Suzanne tenminste niet
quote:Op woensdag 4 oktober 2006 23:11 schreef PLAE@ het volgende:
Zit je een beetje te rukken op suzanne harmes of verdiep jij je altijd in homepages van turnsters om een uur of 11 's avonds?![]()
Hij leest heerlijk wegquote:Op vrijdag 23 november 2007 19:06 schreef Remzz het volgende:
Die voorkant
Toch besteld, altijd leuk om te lezen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |