Hahaha, dat wordt dan knap ingewikkeld:quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:31 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Volgens veel moslims was jezus eigenlijk ook moslim. Totaal van de pot gerukt.
Toen was het gebied toch van de Britten en toen woonden er ook al 700k Joden. Dus wat is je punt nu precies? Toen was er toch ook geen Arabische en Islamitische staat?quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 23:57 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat is nu jouw logica? Omdat Palestina onder Brits bestuur stond, bestond het land niet en mochten de zionisten het wel hebben?
Je komt zelfs met een kaart uit 1899 om maar te vermijden dat gebied Palestina heet (maar zelfs de Ottomanen noemde het Filistin).
Het meest eerlijke is om een kaart te nemen uit de periode vlak voordat Israël gesticht werd (1947/1948).
[ afbeelding ]
Als ik jouw argumenten zou hanteren. Kun je dat ook over 7 oktober zeggen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Toen was het gebied toch van de Britten en toen woonden er ook al 700k Joden. Dus wat is je punt nu precies? Toen was er toch ook geen Arabische en Islamitische staat?
Die Arabieren hebben hier nooit een land gehad. Ze hadden er de kans op, verwierpen dat en kozen voor een oorlog met de openlijke intenties alle Joden hier te verdrijven. Echter verloor men op pijnlijke wijze en werd zelf deels verdreven. Play stupid games, win stupid prizes.
Nee, want Israël heeft daar niets verkeerd gedaan. De Arabieren hadden ook zelfreflectie kunnen tonen, een staat kunnen accepteren en in vrede samenleven met de Joodse gemeenschappen. Maar dat wilde men niet omdat men dit hele gebied wilde, zonder Joden. Dit terwijl hun cultuur, taal en religie niet eens uit dit gebied komt.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:42 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Als ik jouw argumenten zou hanteren. Kun je dat ook over 7 oktober zeggen.
- Netanyahu heeft de Gazastrook afgesloten, voorraden afgeknepen en de situatie belabberd gemaaktquote:Op zondag 18 oktober 2026 00:47 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee, want Israël heeft daar niets verkeerd gedaan.
Israël is niet opgericht om samen in vrede te leven met moslims. Moslims zijn gewoon verjaagd. Verjagen dat nog steeds gebeurt op de Westelijke Jordaanoever (waar geen Hamas is, dus die vlieger gaat niet op).quote:De Arabieren hadden ook zelfreflectie kunnen tonen, een staat kunnen accepteren en in vrede samenleven met de Joodse gemeenschappen..
Nee hoor, de Palestijnen hebben meermaals tegen Israël terreur gepleegd. Het is gebleken dat de Palestijnen dusdanig geradicaliseerd zijn dat als die afsluiting van de Gazastrook er niet is, men constant terreur pleegt tegen Israël. Qatar heeft geld geschonken aan Hamas, niet Israël. En dat Netanyahu allerlei waarschuwingen zou hebben genegeerd zijn tot op heden alleen maar aantijgingen, geen concrete bewijzen voor.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:03 schreef luxerobots het volgende:
[..]
- Netanyahu heeft de Gazastrook afgesloten, voorraden afgeknepen en de situatie belabberd gemaakt
- Netanyahu heeft koffers met geld bij Hamas laten bezorgen.
- Netanyahu heeft niets gedaan met de waarschuwingen van de Egyptische geheime dienst en de president van de Verenigde Arabische Emiraten dat Hamas een grote aanval aan het voorbereiden was.
- En zelfs nu mag Hamas niet ontwapend worden van Netanyahu.
quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:03 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Israël is niet opgericht om samen in vrede te leven met moslims. Moslims zijn gewoon verjaagd. Verjagen dat nog steeds gebeurt op de Westelijke Jordaanoever (waar geen Hamas is, dus die vlieger gaat niet op).
Heeft heeft jarenlange beleid van Netanyahu Israël veiliger gemaakt?quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:07 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, de Palestijnen hebben meermaals tegen Israël terreur gepleegd. Het is gebleken dat de Palestijnen dusdanig geradicaliseerd zijn dat als die afsluiting van de Gazastrook er niet is, men constant terreur pleegt tegen Israël.
Geld dat met medeweten en toestemming van Netanyahu daar gekomen is.quote:Qatar heeft geld geschonken aan Hamas, niet Israël.
De grap is dat één dikke meneer ontkracht dat er in heel Gaza hongersnood was, maar dat je dan wel opeens kritisch bent op meerdere bronnen die aantonen dat Netanyahu waarschuwingen in de wind geslagen heeft.quote:En dat Netanyahu allerlei waarschuwingen zou hebben genegeerd zijn tot op heden alleen maar aantijgingen, geen concrete bewijzen voor.
Ah, Israëliers komen een staat claimen en starten massale immigratie. Maar de oorlog is begonnen door mensen die er al eeuwen wonen.quote:Dat is dus geen 'play stupid games, win stupid prizes'. Het is voor de zoveelste keer de Palestijnen die een oorlog begonnen.
Ik ben geen moslim. Ik heb zelfs een gezonde dosis kritiek op de islam, net zoals ik dat op het jodendom heb.quote:Er wonen letterlijk 2 miljoen moslims in Israël.
Ben jij zelf soms een moslim? Dat zou je enorme anonimiteit tegen Israël wel goed verklaren in ieder geval.
De belachelijke historische kronkels en persoonlijke aanvallen van HowardRoard leiden wel mooi af van wat er momenteel gaande is.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:37 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Heel hard actie tegen ondernemen. Dit zijn terroristen.
Als je ziet hoe Hamas en Hezbollah er momenteel voorstaan, valt dat argument best te maken.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Heeft heeft jarenlange beleid van Netanyahu Israël veiliger gemaakt?
Ik denk van niet.
Met toestemming van de toenmalige Israëlische regering, omdat men hoopte dat een hogere levensstandaard terrorisme zou ontmoedigen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Geld dat met medeweten en toestemming van Netanyahu daar gekomen is.
Niet op basis van één man, er zijn inmiddels duizenden videos gedeeld die hebben laten zien dat er geen hongersnood was.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De grap is dat één dikke meneer ontkracht dat er in heel Gaza hongersnood was, maar dat je dan wel opeens kritisch bent op meerdere bronnen die aantonen dat Netanyahu waarschuwingen in de wind geslagen heeft.
Nee, de immigratie van Joden begon al eerder, hebben we ook al besproken. Je kunt het blijven draaien zoals je wilt. Arabieren zijn dit conflict begonnen, zij zijn de enige aanstichter van dit probleem. Zij hebben hier nooit een land gehad en toonde geen enkele bereidheid water bij de wijn te doen en waren wel vol van haat jegens Joden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef luxerobots het volgende:
[..].
[..]
Ah, Israëliers komen een staat claimen en starten massale immigratie. Maar de oorlog is begonnen door mensen die er al eeuwen wonen.
Nee hoor, ik probeer je niet in een hokje te stoppen. Ik stel een vraag om te kijken of het antwoord een verklaring kan bieden voor antipathie jegens Israël. En kritiek op de Islam zien we van jouw kant niet, zeker niet als het over dit conflict gaat, dan sta je pal achter alles wat Arabisch en Islamitisch is.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik ben geen moslim. Ik heb zelfs een gezonde dosis kritiek op de islam, net zoals ik dat op het jodendom heb.
Jij probeert met je 'kritische' vragen mij in een hokje te stoppen. En dat doe je niet alleen bij mij.
Ik denk dat het niet zo interessant is of het letterlijk veiliger is. Ik ken de bus-aanslagen nog wel. De zelfmoord bommers.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:13 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Heeft heeft jarenlange beleid van Netanyahu Israël veiliger gemaakt?
Ik denk van niet.
[..]
Nee Howard het was geen land en er woonde echt niemand. Het was allemaal afgelegen woestijn. Dat Palestina destijds geen soevereine staat was, ontkent niemand. Vrijwel geen enkel land in het Midden-Oosten was dat vóór het uiteenvallen van het Ottomaanse Rijk.quote:Op zaterdag 17 oktober 2026 23:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hier ga de mist in want er was hier geen land. Dit gebied (dus geen land) viel onder het Ottomaanse Rijk in verschillende provincies. Het gebied dat nu Israël is viel gedeeltelijk in een provincie met wat nu min of meer Libanon is en gedeeltelijk in een provincie met wat nu de Gazastrook is.
[ afbeelding ]
Bron
Jij begint hier met de claim dat er een Joodse staat wordt gesticht 'in een land'. Dat is dus niet zo. De aanwezige bevolking had helemaal niets te zeggen over dit gebied omdat het werd gecontroleerd door de Ottomanen en nadien door de Britten.
Maar dit negeer jij, want als je dat moet erkennen dan kun je de claim niet volhouden dat Joden hier een staat hebben gesticht in een land dat toebehoorde tot de Palestijnen. Dit bedoel ik dus ook met geschiedvervalsing. Je geeft dus eigenhandig een draai aan de feitelijke geschiedenis, omdat jou die niet welgevallig is.
De Arabieren aldaar (buiten degenen in Israël) willen helemaal geen land, die willen slechts genocide plegen op de Joden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 09:36 schreef Chadi het volgende:
[..]
Nee Howard het was geen land en er woonde echt niemand. Het was allemaal afgelegen woestijn. Dat Palestina destijds geen soevereine staat was, ontkent niemand. Vrijwel geen enkel land in het Midden-Oosten was dat vóór het uiteenvallen van het Ottomaanse Rijk.
Maar een gebrek aan staatsstructuur wist een bevolking niet uit. Er leefde al honderden jaren een maatschappij met dorpen, steden, cultuur en eigendommen. Als koloniaal bestuur (eerst de Ottomanen, daarna de Britten) het enige criterium is voor wie ergens mag wonen of zelfbeschikking verdient, dan had volgens die logica geen enkel gekoloniseerd volk ooit recht op zijn eigen leefgebied. Dat is geen geschiedvervalsing van mijn kant, maar een puur bureaucratische drogreden om de lokale bevolking te negeren.
Dus omdat de Ottomanen en Britten de baas speelden, woonden er geen mensen met rechten op hun eigen grond? Gefeliciteerd met je negentiende-eeuwse koloniale wereldbeeld.
Je had om deze reden dus net zo goed land kunnen claimen in Libanon, Syrië of India vóór hun onafhankelijkheid.
Jij reduceert een complete bevolking tot een administratieve voetnoot om landonteigening en verdrijving achteraf wit te wassen.
Wat hield ze al die eeuwen tegen?quote:Op zondag 18 oktober 2026 09:52 schreef UitStraling het volgende:
[..]
De Arabieren aldaar (buiten degenen in Israël) willen helemaal geen land, die willen slechts genocide plegen op de Joden.
Netanyahu heeft Gaza afgesloten, Hamas geholpen en de inlichtingen in de wind geslagen. Zeggen dat Netanyahu Israël veiliger heeft gemaakt is lachwekkend.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:26 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als je ziet hoe Hamas en Hezbollah er momenteel voorstaan, valt dat argument best te maken.
Bron? Ik lees overal dat het niet openbaar was. Dat is ook veel logischer, waarom zou je anders werken met contant geld? En waarom zou je anders werken met buitenlands geld?quote:Met toestemming van de toenmalige Israëlische regering,
Als je echt de bevolking zou willen helpen moet je ervoor zorgen dat middelen niet bij de verkeerde mensen terecht komen. Dan is het slimmer om hulpmiddelen (voedsel, medicijnen, landbouwmaterialen etc.) te geven dan contant geld.quote:omdat men hoopte dat een hogere levensstandaard terrorisme zou ontmoedigen.
Laten we de woorden van Netanyahu zelf gebruiken:quote:Dit is je inmiddels denk ik wel tien keer uitgelegd, door verschillende users en je blijft het maar verdraaien omdat het je op die manier een mogelijkheid biedt het terrorisme van Hamas, bij Israël in de schoenen te schuiven. Kortom, victim blaming.
Als je wil weten of er ergens honger heerst, kun je beter de rapporten lezen en goede journalistiek volgen. En niet die circlejerk fragmenten op X bekijken.quote:Niet op basis van één man, er zijn inmiddels duizenden videos gedeeld die hebben laten zien dat er geen hongersnood was.
Arabieren zijn begonnen? Joden zijn via grootschalige immigratie binnengekomen, en hebben daarna hun eigen staat uitgeroepen.quote:Nee, de immigratie van Joden begon al eerder, hebben we ook al besproken. Je kunt het blijven draaien zoals je wilt. Arabieren zijn dit conflict begonnen, zij zijn de enige aanstichter van dit probleem.
Dan heeft de meerderheid van de wereld geen rechten, heel veel landen waren nu eenmaal gekoloniseerd. Dat betekent niet dat er eeuwenlang geen mensen woonden. Dat er geen plaatselijke entiteit was.quote:Zij hebben hier nooit een land gehad en toonde geen enkele bereidheid water bij de wijn te doen en waren wel vol van haat jegens Joden.
Het is wel grappig, je noemt anderen Pro-Palestijn of zegt dat ze antipathie jegens Israël hebben. Terwijl ik juist gematigd ben, ik geloof in het recht en van mij mag Israël bestaan. Terwijl jij het bestaansrecht van Palestina ontkent en liever een groot en imperialistisch Israël ziet. Wie is hier nu extreem/geradicaliseerd?quote:Nee hoor, ik probeer je niet in een hokje te stoppen. Ik stel een vraag om te kijken of het antwoord een verklaring kan bieden voor antipathie jegens Israël. En kritiek op de Islam zien we van jouw kant niet, zeker niet als het over dit conflict gaat, dan sta je pal achter alles wat Arabisch en Islamitisch is.
De diplomaten mochten daar niet komen. Dat wordt even vergeten.quote:Op zondag 18 oktober 2026 00:37 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Heel hard actie tegen ondernemen. Dit zijn terroristen.
Hele goede reden om ze aan te vallenquote:Op zondag 18 oktober 2026 10:41 schreef theunderdog het volgende:
[..]
De diplomaten mochten daar niet komen. Dat wordt even vergeten.
Dat is toch ook allemaal zo? alleen de stupid prize is voor Gaza groter dan voor Israel.quote:Op zondag 18 oktober 2026 01:03 schreef luxerobots het volgende:
[..]
- Netanyahu heeft de Gazastrook afgesloten, voorraden afgeknepen en de situatie belabberd gemaakt
- Netanyahu heeft koffers met geld bij Hamas laten bezorgen.
- Netanyahu heeft niets gedaan met de waarschuwingen van de Egyptische geheime dienst en de president van de Verenigde Arabische Emiraten dat Hamas een grote aanval aan het voorbereiden was.
- En zelfs nu mag Hamas niet ontwapend worden van Netanyahu.
Wat zeg je dan?
Play stupid games, win stupid prizes.
[..]
Israël is niet opgericht om samen in vrede te leven met moslims. Moslims zijn gewoon verjaagd. Verjagen dat nog steeds gebeurt op de Westelijke Jordaanoever (waar geen Hamas is, dus die vlieger gaat niet op).
Niet enkel volgens 'Howard'. Volgens de gehele ummah. 1 miljard + moslims, en ze laten de Palestijnen volledig in de steek.quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:35 schreef Chadi het volgende:
Hier weer een gezin wat beroofd wordt door kolonisten onder bescherming van het leger.
[ tiktok ]
Volgens Howard moet het kunnen omdat het beloofd was.
Dat kan je toch gewoon googlen?quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:45 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Niet enkel volgens 'Howard'. Volgens de gehele ummah. 1 miljard + moslims, en ze laten de Palestijnen volledig in de steek.
Hoeveel Israelische-Joden zijn er? of nog strikter: hoeveel 'kolonisten'?
Vergelijk je de kolonisten met zwijnen?quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:47 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jij gaat doelbewust naar het territorium van wilde zwijnen met jonkies?
Het is een confronterende vraag he?quote:
Waarom is dat confronterend volgens jou?quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:48 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Het is een confronterende vraag he?
Je bent liever aan het discussiëren met iemand die overduidelijk pro-Israel is. Lekker makkelijk. Waarom laat de islamitische wereld de Palestijnen in de steek?
Omdat je dan verder moet analyseren dan: 'het is allemaal de schuld van het westen'.quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:52 schreef Chadi het volgende:
[..]
Waarom is dat confronterend volgens jou?
Kan je dat ook staven met bewijzen van mensen die er onderzoek naar hebben gedaan. Hoe die 1 biljoen de Palestijnen hebben laten vallen enzo.quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:55 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Omdat je dan verder moet analyseren dan: 'het is allemaal de schuld van het westen'.
De hoofdoorzaak van het Palestijnse leed zijn verloren oorlogen en de islamitische wereld die daarna de Palestijnen heeft laten vallen.
1: Veel Arabische gastlanden (zoals Libanon, Jordanië en Egypte) hebben de Palestijnse vluchtelingen decennialang in kampen laten wonen en hen basisrechten of het staatsburgerschap ontzegd.quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:57 schreef Chadi het volgende:
[..]
Kan je dat ook staven met bewijzen van mensen die er onderzoek naar hebben gedaan. Hoe die 1 biljoen de Palestijnen hebben laten vallen enzo.
Of is het weer ik roep wat en kijk verder?
Bedankt Chat.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:04 schreef theunderdog het volgende:
[..]
1: Veel Arabische gastlanden (zoals Libanon, Jordanië en Egypte) hebben de Palestijnse vluchtelingen decennialang in kampen laten wonen en hen basisrechten of het staatsburgerschap ontzegd.
2: Zwarte September
3: De Abraham-akkoorden
4: De bilaterale handel tussen de VAE en Israël bereikte in de eerste helft van 2026 de grens van 1,5 miljard dollar, een stijging van 10% ten opzichte van dezelfde periode in 2025. https://datavisualization(...)raham-accords-trade/
5: De handel tussen Marokko en Israël groeide in de eerste helft van 2024 met maar liefst 64% tot ruim 53 miljoen dollar. Naast reguliere producten omvat de samenwerking met Marokko en Bahrein ook defensie- en beveiligingstechnologie. https://commonslibrary.pa(...)-2025-five-years-on/
6: Egypte (sinds 1979) en Jordanië (sinds 1994) hebben al tientallen jaren formele betrekkingen met Israël.
Vooral vanwege aardgas.
Chat is een 'probleem' als je het gebruikt om je eigen mening te ventileren. Dit zijn gewoon bronnen en voorbeelden waar hij om vroeg. Wat is daar mis mee?quote:
Zonder daar al te diep op in te gaan want je vergeet interne politiek en externe daadkracht. Daarnaast doe je alsof de Arabische leiders bepaalde groepen representeren en gekozen zijn om ze te vertegenwoordigen. Ze representeren hun eigen belangen en niet die van hun volk.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:04 schreef theunderdog het volgende:
[..]
1: Veel Arabische gastlanden (zoals Libanon, Jordanië en Egypte) hebben de Palestijnse vluchtelingen decennialang in kampen laten wonen en hen basisrechten of het staatsburgerschap ontzegd.
2: Zwarte September
3: De Abraham-akkoorden
4: De bilaterale handel tussen de VAE en Israël bereikte in de eerste helft van 2026 de grens van 1,5 miljard dollar, een stijging van 10% ten opzichte van dezelfde periode in 2025. https://datavisualization(...)raham-accords-trade/
5: De handel tussen Marokko en Israël groeide in de eerste helft van 2024 met maar liefst 64% tot ruim 53 miljoen dollar. Naast reguliere producten omvat de samenwerking met Marokko en Bahrein ook defensie- en beveiligingstechnologie. https://commonslibrary.pa(...)-2025-five-years-on/
6: Egypte (sinds 1979) en Jordanië (sinds 1994) hebben al tientallen jaren formele betrekkingen met Israël.
Vooral vanwege aardgas.
Je onderschat echt hoe erg Palestijnen door Arabische regimes als vuilnis zijn behandeld. Verdrijvingen in Jordanie,marginalisering in Libanon, het feit dat veel Palestijnse vluchtelingen al generaties lang geen volwaardig staatsburgerschap krijgen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:15 schreef Chadi het volgende:
[..]
Zonder daar al te diep op in te gaan want je vergeet interne politiek en externe daadkracht. Daarnaast doe je alsof de Arabische leiders bepaalde groepen representeren en gekozen zijn om ze te vertegenwoordigen. Ze representeren hun eigen belangen en niet die van hun volk.
Je noemt feiten op die historisch kloppen, maar je haalt oorzaak en gevolg door elkaar:
Klopt: Arabische regimes hebben de Palestijnen inderdaad vaak in de steek gelaten, gemarginaliseerd (zoals in Libanon), militair neergeslagen (Zwarte September) en laten vallen voor eigen handel en gasdeals (Abraham-akkoorden). Dat ontkent geen enkele serieuze historicus.
Klopt niet: Dat dit de hoofdoorzaak is van hun leed.
De Palestijnen zijn niet dakloos of rechteloos omdat Egypte of de VAE handel drijft met Israël. Ze zijn vluchteling geworden door de oorlogen en verdrijvingen rond de stichting van Israël (1948), en leven al sinds 1967 onder een Israëlische militaire bezetting met nederzettingen en checkpoints.
Je kan dus niet stellen dat 1+ biljoen mensen de Palestijnen hebben kauwen vallen. Dat is onzin.
Het verraad en geweld van Arabische regimes verklaart waarom de Palestijnse diaspora zo kwetsbaar en vogelvrij is als het om interne macht gaat van de dictators. Maar de oorzaak van hun rechteloosheid en staatloosheid ligt nog altijd bij het verlies van hun land en de aanhoudende militaire bezetting door Israël. Dat zijn twee verschillende zaken.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je onderschat echt hoe erg Palestijnen door Arabische regimes als vuilnis zijn behandeld. Verdrijvingen in Jordanie,marginalisering in Libanon, het feit dat veel Palestijnse vluchtelingen al generaties lang geen volwaardig staatsburgerschap krijgen.
De verdrijving van Palestijnen in Koeweit in 1991, Irak 2003, het Assad regime heeft Palestijnen in Yarmouk laten verhongeren .
Dit zijn allemaal geen Israëlische beleidskeuzes. Je zou dus zelfs kunnen zeggen dat het veel verder gaat dan 'laten vallen'. Veel Arabische/islamitische staten zijn vijandig tegenover Palestijnen.
Ja precies. Die bezetting waar men eerst nog oorlogen over ging voeren - ze verloor en de islamitische wereld toen dacht: och, handel met Joden is ook gunstig.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:27 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het verraad en geweld van Arabische regimes verklaart waarom de Palestijnse diaspora zo kwetsbaar en vogelvrij is als het om interne macht gaat van de dictators. Maar de oorzaak van hun rechteloosheid en staatloosheid ligt nog altijd bij het verlies van hun land en de aanhoudende militaire bezetting door Israël. Dat zijn twee verschillende zaken.
Het is niet de islamitische wereld. Het zijn de niet gekozen dictators.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:30 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja precies. Die bezetting waar men eerst nog oorlogen over ging voeren - ze verloor en de islamitische wereld toen dacht: och, handel met Joden is ook gunstig.
Als jij dat niet ziet als 'in de steek laten' dan zijn wij volgend jaar nog aan het discussiëren. Allemaal prima.
Je hebt niet door dat jij aan net zoveel mentale gymnastiek doet als Howard. Maar goed, voor mij heb je mijn onderbuik gevoel bevestigd.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:34 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het is niet de islamitische wereld. Het zijn de niet gekozen dictators.
Niks mentale gymnastics. Het is de nuance en woordkeuze die jij kiest. Marokko heeft banden met Israël maar die kunnen niet op goedkeuring van van de burgers. Die willen er niets mee te maken hebben.quote:Op zondag 18 oktober 2026 11:57 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je hebt niet door dat jij aan net zoveel mentale gymnastiek doet als Howard. Maar goed, voor mij heb je mijn onderbuik gevoel bevestigd.
Klopt. De Marokkanen weten mij dagelijks te ontroeren met hun opstand.quote:Op zondag 18 oktober 2026 12:03 schreef Chadi het volgende:
[..]
Niks mentale gymnastics. Het is de nuance en woordkeuze die jij kiest. Marokko heeft banden met Israël maar die kunnen niet op goedkeuring van van de burgers. Die willen er niets mee te maken hebben.
Die grond was niet van die mensen, die grond was van de Ottomanen en de Britten, voordien van de Mamelukken, een Egyptisch niet-Arabisch volk. En daarvoor maakte het onderdeel uit van een Rijk dat werd bestuurd door de Ajjoebiden (een als ik mij niet vergis van origine Koerdisch volk).quote:Op zondag 18 oktober 2026 09:36 schreef Chadi het volgende:
[..]
Nee Howard het was geen land en er woonde echt niemand. Het was allemaal afgelegen woestijn. Dat Palestina destijds geen soevereine staat was, ontkent niemand. Vrijwel geen enkel land in het Midden-Oosten was dat vóór het uiteenvallen van het Ottomaanse Rijk.
Maar een gebrek aan staatsstructuur wist een bevolking niet uit. Er leefde al honderden jaren een maatschappij met dorpen, steden, cultuur en eigendommen. Als koloniaal bestuur (eerst de Ottomanen, daarna de Britten) het enige criterium is voor wie ergens mag wonen of zelfbeschikking verdient, dan had volgens die logica geen enkel gekoloniseerd volk ooit recht op zijn eigen leefgebied. Dat is geen geschiedvervalsing van mijn kant, maar een puur bureaucratische drogreden om de lokale bevolking te negeren.
Dus omdat de Ottomanen en Britten de baas speelden, woonden er geen mensen met rechten op hun eigen grond? Gefeliciteerd met je negentiende-eeuwse koloniale wereldbeeld.
Je had om deze reden dus net zo goed land kunnen claimen in Libanon, Syrië of India vóór hun onafhankelijkheid.
Jij reduceert een complete bevolking tot een administratieve voetnoot om landonteigening en verdrijving achteraf wit te wassen.
Van wie niet?quote:Op zondag 18 oktober 2026 10:41 schreef theunderdog het volgende:
[..]
De diplomaten mochten daar niet komen. Dat wordt even vergeten.
Howard wil graag mensen afslachten om zijn geloof aan anderen op te dragen lees ik.quote:Op zondag 18 oktober 2026 12:36 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Die grond was niet van die mensen, die grond was van de Ottomanen en de Britten, voordien van de Mamelukken, een Egyptisch niet-Arabisch volk. En daarvoor maakte het onderdeel uit van een Rijk dat werd bestuurd door de Ajjoebiden (een als ik mij niet vergis van origine Koerdisch volk).
En daar weer voor had je het Koninkrijk Jeruzalem, een kruisvaardersstaat en daar weer voor was het in handen van de Arabieren, en behoorde het tot het Kalifaat van de Fatimiden in navolging van de Abbasiden. Maar zij hebben het veroverd, het is dus niet dat zij daar vandaan kwamen.
Als de claim is de grond is van de mensen die er wonen zoals jij die maakt, dan had er dus niet alleen een Arabische en Islamitische staat moeten zijn, maar ook een staat voor de Druzen, Bedoeïenen, Christenen én jawel .. ook Joden.
Alleen dit vraagstuk is voor jou religieus: jij als Arabische moslim vindt net zoals de gehele 'Ummah' dat dit gebied in handen van jullie moet zijn omdat Jerusalem binnen de Islam als heilig wordt gezien, de plek waar de vermeende profeet Mohammed zijn hemelvaart heeft gemaakt.
In de nog wat radicalere Islamitische contreien vindt men ook dat het Iberisch Schiereiland hun toebehoort en gingen er al berichten rond op de socials dat de verdrijving van Arabieren daar tijdens de reconquista 'genocide' was.
[ twitter ]
In de Islamitische leer denken jullie een gebied te kunnen veroveren, de bevolking (met dwang of druk) te kunnen bekeren en dan claimen dat het inheems Islamitisch en Arabisch is. Jammer joh, zo werkt het dus niet.
Er zijn 50+ Islamitische landen, waarvan 22 Arabische landen. Het is zo wel mooi geweest. Jullie krijgen er niet meer bij. Er is één piepklein Joods landje, wat jullie al niet kunnen verdragen, want moet weer onder de controle van de 'Ummah' komen.
Jullie zoeken het maar uit. Gelukkig heeft Israël nukes en uitstekende technologie, ik had graag gezien dat het Westen nog veel meer land had terugveroverd van Arabische moslims. Het zou bijvoorbeeld uitstekend zijn om Libanon en Egypte weer Christelijk te maken.
Wie denk je eigenlijk ook wel niet dat je bent als religieuze gemeenschap. Zelf talloze gebieden, landen en volkeren veroveren overheersen, bekeren en dan gaan jammeren als het een keer niet uitpakt zoals gewenst. Toon eens wat zelfreflectie zeg.
Dan lees je verkeerd. Wellicht nog een poging doen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 13:52 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Howard wil graag mensen afslachten om zijn geloof aan anderen op te dragen lees ik.
Dan wens ik je succes als missionaris mensen in Libanon en Egypte te bekeren dat was vast wat je bedoeldequote:Op zondag 18 oktober 2026 14:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dan lees je verkeerd. Wellicht nog een poging doen.
Het blijft wel opzienbarend dat er zoveel ophef is omdat een Amerikaanse journaliste een schrammetje heeft opgelopen omdat ze tussen een confrontatie stond van gewelddadige kolonisten en gewelddadige Palestijnen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 13:54 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Zelfs huckabee is boos. Dan heb je het wel heel bont gemaakt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |