Seks is in m'n ogen meer dan alleen het vermenigvuldigen.quote:Op zaterdag 11 juli 2026 15:09 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Waar baseer je dat op, dat 'seks in het algemeen' zonde is?
In Genesis draagt God Adam en Eva op om zich te vermenigvuldigen. Aangezien seks daar voor nodig is, is seks geen zonde, maar een door God gegeven gift en opdracht aan de mensheid.
Mja, waarom moet een fruitvlieg anno 2026 boeten voor wat Adam en Eva duizenden jaren geleden hebben gedaan?quote:Op maandag 13 juli 2026 10:25 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Zo kun je alles framen als onschuldig. Verkrachting is slechts voortplanting en moord met een mes slechts een ongelukje met keukengerei.
Erfzonde?quote:Op maandag 13 juli 2026 10:42 schreef blomke het volgende:
[..]
Ken evangelische stellen die geen kinderen kunnen krijgen. Dus die zijn zondig?
Honderden miljoenen jaren geleden en nog lang daarna was sex om het vermenigvuldigen tussen levende wezens het enige doel van leven op aarde.quote:Op maandag 13 juli 2026 12:28 schreef DavidAZ het volgende:
[..]
Seks is in m'n ogen meer dan alleen het vermenigvuldigen.
Kleine kinderen krijgen zelfs hersenkanker van onze liefdevolle God.quote:Op maandag 13 juli 2026 12:33 schreef Wantie het volgende:
[..]
Erfzonde?
Ik dacht dat God ouders straft door bijvoorbeeld kinderen blind te maken, etc.
En?quote:Op maandag 13 juli 2026 12:43 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Honderden miljoenen jaren geleden en nog lang daarna was sex om het vermenigvuldigen tussen levende wezens het enige doel van leven op aarde.
Ik vind hem leuk bedacht.quote:Op maandag 13 juli 2026 12:43 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Honderden miljoenen jaren geleden en nog lang daarna was sex om het vermenigvuldigen tussen levende wezens het enige doel van leven op aarde.
Je vergeet dat die miljoenen jaren waarover jij het hebt waren er geen religies die lust en genot van het seksuele als zonde zagen. Het is pas enkele duizenden jaren geleden veranderd.quote:Op maandag 13 juli 2026 12:47 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Dat gegeven zit nog in onze genen. Je kan het dus evolutionair gezien niet uitvlakken.
Ik vergeet niks. Ik zeg alleen hoe het zit: voortplanting is een drive voor het dierlijke/menselijk leven. Voor de mens speelt er nu meer. Dus verder heb je volkomen gelijk: "sex=lust=zonde" is een cultureel dogma dat is voortgebracht door religie. Daar zit niks evolutionairs achter.quote:Op maandag 13 juli 2026 14:34 schreef DavidAZ het volgende:
[..]
Je vergeet dat die miljoenen jaren waarover jij het hebt waren er geen religies die lust en genot van het seksuele als zonde zagen. Het is pas enkele duizenden jaren geleden veranderd.
Nee, seks is een drive die dankzij de evolutie is ontstaan.quote:Op maandag 13 juli 2026 16:57 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Ik vergeet niks. Ik zeg alleen hoe het zit: voortplanting is een drive voor het dierlijke/menselijk leven. Voor de mens speelt er nu meer. Dus verder heb je volkomen gelijk: "sex=lust=zonde" is een cultureel dogma dat is voortgebracht door religie. Daar zit niks evolutionairs achter.
Oneens. Honderden miljoenen jaren ging het bij de evolutie uitsluitend om voortplanting.quote:Op maandag 13 juli 2026 17:31 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, seks is een drive die dankzij de evolutie is ontstaan.
Niet de voortplanting zelf.
Nope.quote:Op maandag 13 juli 2026 17:36 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Oneens. Honderden miljoenen jaren ging het bij de evolutie uitsluitend om voortplanting.
Kan ook. Ik ken een stel die kregen een kindje met Down. De (refo) omgeving vroeg zich toch ernstig af wat de ouders verkeerd hadden gedaan, gezien .....quote:Op maandag 13 juli 2026 12:33 schreef Wantie het volgende:
Ik dacht dat God ouders straft door bijvoorbeeld kinderen blind te maken, etc.
En dat is dan Gods liefde.quote:Op maandag 13 juli 2026 18:50 schreef blomke het volgende:
[..]
Kan ook. Ik ken een stel die kregen een kindje met Down. De (refo) omgeving vroeg zich toch ernstig af wat de ouders verkeerd hadden gedaan, gezien .....
Een pissebed kan niet denken, alleen instinctief handelen. Instinct is weer evolutionair bepaald.quote:Op maandag 13 juli 2026 17:43 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nope.
Een pissebed denkt niet van "laat ik mij eens fijn voortplanten".
Nou, daar ga je al.quote:Op maandag 13 juli 2026 19:18 schreef Pixelman het volgende:
[..]
Een pissebed kan niet denken, alleen instinctief handelen. Instinct is weer evolutionair bepaald.
Iedereen is zondig, of je nu kinderen kunt krijgen of niet. Want iedereen overtreedt Gods wet. Maar je bent niet zondig omdat je geen kinderen kunt krijgen. Geen kinderen kunnen krijgen is wel het gevolg van de zonde, die tot de dood heeft geleid, en de dood tot genetisch verval, ziekte, zwakte, en andere biologische problemen.quote:Op maandag 13 juli 2026 10:42 schreef blomke het volgende:
[..]
Ken evangelische stellen die geen kinderen kunnen krijgen. Dus die zijn zondig?
In mijn ogen ook. Het is op de eerste plaats een intieme relatie tussen twee schepsels. En die leidt ook tot het leven. Zoals de relatie tussen God en Zijn schepsels ook tot het leven leidt. Daarom zegt Genesis dat we in Gods evenbeeld zijn gemaakt.quote:Op maandag 13 juli 2026 12:28 schreef DavidAZ het volgende:
[..]
Seks is in m'n ogen meer dan alleen het vermenigvuldigen.
Omdat de mens heerschappij kreeg over de wereld en de dieren. Als een CEO slechte beslissingen neemt, heeft dat ook gevolgen voor de werkers aan de onderkant van het bedrijf. En zo hebben de beslissingen van mensen ook een impact op de rest van de wereld en de schepsels die erin leven. Dat maakt de zonde des te ernstiger, want hij heeft niet alleen betrekking op jezelf. De dingen die we doen beschadigen vaak ook anderen. Dat beseffen kan ons motiveren om te willen stoppen met de zonde. Daar roept God ons dan ook toe op: bekeer je (stop met zondigen) en geloof het evangelie.quote:Op maandag 13 juli 2026 12:32 schreef Wantie het volgende:
[..]
Mja, waarom moet een fruitvlieg anno 2026 boeten voor wat Adam en Eva duizenden jaren geleden hebben gedaan?
Dus zou niemand kinderen kunnen krijgen. Wacht, de enige zondeloze mens was ......... jezus. Laat die nou geen kinderen hebben ... vanwege .....quote:Op maandag 13 juli 2026 19:46 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Iedereen is zondig, of je nu kinderen kunt krijgen of niet. Want iedereen overtreedt Gods wet. Maar je bent niet zondig omdat je geen kinderen kunt krijgen. Geen kinderen kunnen krijgen is wel het gevolg van de zonde, die tot de dood heeft geleid, en de dood tot genetisch verval, ziekte, zwakte, en andere biologische problemen.
Hoe zit het dan als je jarenlang seks hebt, en twee kinderen krijgt? Beetje veel seks en weinig kinderen me dunkt?quote:Op maandag 13 juli 2026 19:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
In mijn ogen ook. Het is op de eerste plaats een intieme relatie tussen twee schepsels. En die leidt ook tot het leven.
Houdt toch op. Dood en verderf wordt er in zijn naam gezaaid. T/m kindermishandeling aan toe.quote:Op maandag 13 juli 2026 19:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Zoals de relatie tussen God en Zijn schepsels ook tot het leven leidt.
Dus in feite is de aarde een mislukte enterprise omdat de CEO 1 x een foutje heeft gemaakt.quote:Op maandag 13 juli 2026 19:50 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Omdat de mens heerschappij kreeg over de wereld en de dieren. Als een CEO slechte beslissingen neemt, heeft dat ook gevolgen voor de werkers aan de onderkant van het bedrijf. En zo hebben de beslissingen van mensen ook een impact op de rest van de wereld en de schepsels die erin leven. Dat maakt de zonde des te ernstiger, want hij heeft niet alleen betrekking op jezelf. De dingen die we doen beschadigen vaak ook anderen. Dat beseffen kan ons motiveren om te willen stoppen met de zonde. Daar roept God ons dan ook toe op: bekeer je (stop met zondigen) en geloof het evangelie.
Dus in de genen van de mens zit nog steeds een instinctieve component voor voortplanting. Tamelijk ondergesneeuwd door culturele overtuigingen als "sex=fijn of juist "sex=smerig en zondig." Anders gezegd, de rauwe, instinctieve motor draait nog altijd volop in onze genen maar onze ratio en cultuur bepalen de richting waarin we sturen.quote:
Dat is geen logische conclusie. Geen kinderen kunnen krijgen is een mogelijk gevolg van de intrede van de zonde en de vloek die daarmee gepaard ging. Geen automatisch gevolg dat altijd voorkomt.quote:Op maandag 13 juli 2026 19:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Dus zou niemand kinderen kunnen krijgen. Wacht, de enige zondeloze mens was ......... jezus. Laat die nou geen kinderen hebben ... vanwege .....
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |