Ach, België. Dan heb je een lachwekkende groep. Dan heb je zoveel moeite, maar win je hem toch. En dan als beloning mag de nummer 2 tegen Australië en jij zelf tegen Senegal. In 1 van de zwaardere posities in het schema, altijd tegen België. Maar goed, altijd voor de neutrale kijker, hier kijk ik wel naar uit.
Senegal is de beste nummer 3 en België een van de zwakste groepswinnaars, dus dan heb je meteen wel een mooi affiche. Op basis van wat ik gezien heb is Senegal favoriet. België ontsnapte tegen Iran aan een nederlaag nadat het tegen Egypte in een mooie, intense pot ook al goed wegkwam. Tegen Nieuw-Zeeland lukte het wel om flink te scoren. 5-1 werd het uiteindelijk, toch ben ik niet echt overtuigd. Ook dat liep wel stroef.
Niet dat bij Senegal alles perfect is. Vergeten te scoren in helft 1 tegen Frankrijk en in helft 2 aardig weggespeeld: 3-1. Tegen Noorwegen toch wel iets minder, een terechte 3-2 nederlaag. Tegen Irak prima, maar ook daar geldt.. tsja, het is Irak. Irak kreeg bovendien vroeg rood en Senegal heeft de hele wedstrijd alles op alles gezet voor 5 goals. Nouja, daarmee zijn ze wel binnengekomen in deze zestiende finale.
En ook deze wedstrijd vinden we voor het eerst op het programma. Op zich logisch, België is een tijdlang niet zo goed geweest en Senegal is ook pas de laatste 10 jaar weer een van de beste Afrikaanse landen. Toch leuk dat we zo'n wedstrijd voor het eerst krijgen, want dit is wel een serieus affiche. Ik heb er zin in.