quote:19 mei 2026, 06.00 uur · Aangepast 35 minuten geleden · Door: Thomas Jak
De kooksfabrieken van Tata Steel IJmuiden blijven naar verwachting nog een paar jaar open. Vrijdag werd bekend dat de Omgevingsdienst de twee fabrieken wil gaan sluiten vanwege de schadelijke uitstoot voor mens en milieu, maar de juridische afwikkeling zal waarschijnlijk nog jaren duren.Kooksfabriek 2 - Foto: NH Media / Jasper Leegwater
"Het besluit om de kooksfabrieken te sluiten ligt er niet morgen. En ook niet over een half jaar. We moeten heel zorgvuldig te werk gaan", zegt een woordvoerder van Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG). Die instantie houdt namens de provincie Noord-Holland toezicht op Tata Steel. De sluiting volgt na miljoenen aan boetes om verbeteringen af te dwingen.
Met andere woorden: het definitieve besluit om de twee kooksfabrieken te sluiten ligt op zijn vroegst in november van dit jaar op tafel. De beoogde sluitingsdatum zal nog later zijn. Bovendien zijn er voor Tata Steel daarna nog allerlei mogelijkheden om dat besluit te bestrijden.
Bezwaar, beroep, hoger beroep?
De OD-woordvoerder: "Tata Steel kan straks eerst een zienswijze aanleveren. Daarin kan het bedrijf bijvoorbeeld beargumenteren waarom de fabrieken pas later kunnen sluiten." En daarna kan Tata nog 'in bezwaar, in beroep en in hoger beroep'. Dat kan al met al nog jaren duren.
Het lijkt een gegeven dat Tata Steel die strijd aangaat. Directeur Hans van den Berg kondigde eerder al aan bij NH 'juridische middelen niet te schuwen' als het gaat om de kooksfabrieken.
Wat zijn de kooksfabrieken precies?
De volledige naam is eigenlijk: kooks- en gasfabriek (KGF). In zo'n fabriek wordt steenkool verhit. De 'gezuiverde' steenkool heet kooks. Die vormt de brandstof voor de hoogovens, waarin ijzererts op hoge temperatuur tot vloeibaar ijzer wordt gemaakt.
Maar bij het verhitten van de steenkool in de kooksfabrieken komen ook giftige stoffen vrij. De OD heeft Tata daar al vaak voor beboet. Nu is de maat vol en moeten de fabrieken dicht van de Omgevingsdienst.
Tata Steel heeft altijd volgehouden dat de kooksfabrieken van essentieel belang zijn voor het bedrijf. Als die sluiten, zal het bedrijf kooks op de wereldmarkt moeten inkopen. Volgens een brandbrief van FNV uit 2022 is dat zo duur, dat het 'onvermijdelijk' zal leiden tot sluiting van het hele bedrijf.
Toch stelde Van den Berg die verwachting onlangs bij in een interview met De Volkskrant. Tata Steel doet inmiddels ook zelf 'onderzoek doet naar versnelde sluiting van de kooksfabrieken en de mogelijkheid van het inkopen van kooks', zei hij.
Tijdrekken met procedures
Het kan een strategische zet geweest zijn: de directeur noemde geen concrete plannen of termijn, en deed de uitspraak vlak voor een Tweede Kamer-debat over mogelijke miljardensubsidie voor Tata.
Volgens Tata's eigen vergroeningsplan zal KGF 2 uiterlijk in 2029 toch al sluiten. Het lijkt, gezien de eerdere uitspraken van Van den Berg, denkbaar dat Tata Steel de laatste drie levensjaren van de fabriek zal proberen te overbruggen door de verschillende bezwaar- en beroepsprocedures te doorlopen.
KGF 1 zou volgens dezelfde plannen in 2035 sluiten. Inmiddels heeft Tata Steel naar eigen zeggen een plan bij de OD ingediend 'hoe beide kooksfabrieken op een veilige, verantwoordelijke en gecontroleerde wijze moetensluiten'. Verdere details zijn niet bekendgemaakt.
Toch geen 'geheime' vergadering
ODNZKG stuurde Tata Steel op 23 april een brief, met een aankondiging van het plan om de kooksfabrieken te sluiten. Maar die brief bleef nog een kleine maand binnenskamers, 'omdat het nog niet ging om een definitief besluit', aldus de OD.
Pas toen het moederbedrijf in India de brief afgelopen vrijdag noemde in een openbaar financieel verslag, besloten de OD en Tata Steel IJmuiden het nieuws later op de dag naar buiten te brengen. Tata Steel deed het daarbij op de eigen website voorkomen dat het bedrijf uit zichzelf een eventuele sluiting van de fabrieken onderzoekt.
Gisteravond vergaderden de leden van Provinciale Staten achter gesloten deuren over Tata Steel. De rest van de commissievergadering is online terug te luisteren.
Correctie 19 mei 8.59u: In een eerdere versie van dit artikel stond dat de commissievergadering over Tata Steel toch openbaar zou zijn. Dat was niet het geval.
Helder!quote:Op dinsdag 19 mei 2026 14:15 schreef SebbeSwensje het volgende:
Je hebt hier al een topic voor en je had laatst zelfs iemand anders geattendeerd op dat topic. Kan mij die stinkfabriek verder boeien joh? Sodemieter op.
NWS / Tata Steel onderzoekt of meer staalslak kan worden verwerkt in cementquote:Op dinsdag 19 mei 2026 14:15 schreef SebbeSwensje het volgende:
Je hebt hier al een topic voor en je had laatst zelfs iemand anders geattendeerd op dat topic. Kan mij die stinkfabriek verder boeien joh? Sodemieter op.
quote:Op dinsdag 19 mei 2026 14:37 schreef golfer het volgende:
[..]
NWS / Tata Steel onderzoekt of meer staalslak kan worden verwerkt in cement
quote:
quote:Artikel door ANP Producties • 2u •Accountants onzeker over Tata Steel door risico kooksgasfabrieken
© ANP
IJMUIDEN (ANP) - Het plan om vergunningen voor twee fabrieken op het terrein van Tata Steel Nederland bij IJmuiden in te trekken, zorgt voor onzekerheid over het voortbestaan van de staalfabrikant. Dat schrijven accountants van PwC in het jaarverslag van de Nederlandse tak van Tata Steel.
De onzekerheid draait om de twee kooksgasfabrieken van Tata Steel, waar steenkool wordt bewerkt om het geschikt te maken voor hoogovens. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied stelde meerdere keren vast dat die te veel gevaarlijke stoffen uitstoten. Omdat de situatie volgens de toezichthouder ondanks dwangsommen niet is verbeterd, werkt die nu aan het intrekken van de vergunningen.
Volgens de accountants zorgt dit voor een "materiële onzekerheid" over het vermogen van Tata Steel Nederland om door te blijven gaan. "Het moment, de reikwijdte en het resultaat van deze beslissing blijven onzeker. Een ongunstige uitkomst, waaronder een sneller tijdspad dan het bestuur haalbaar vindt, kan de productie, winst en kasstroom aanzienlijk beïnvloeden", schrijven ze in hun oordeel over het jaarverslag.
Ingewikkelde puzzel
Topman Hans van den Berg gaat in het jaarverslag ook in op de onzekerheid over de continuïteit van Tata Steel Nederland. In de verduurzamingsplannen van de staalfabrikant was het altijd al de bedoeling dat de twee kooksgasfabrieken zouden sluiten. Nu onderzoekt Tata Steel of dat sneller kan dan gepland, benadrukt Van den Berg. Maar het is volgens hem een ingewikkelde puzzel om dit op een veilige en schone manier te doen terwijl de bedrijfsactiviteiten kunnen doorgaan.
De omgevingsdienst heeft Tata Steel in april gewaarschuwd te werken aan de intrekking van de vergunningen. Voordat dit definitief is, heeft de internationale staalfabrikant nog de mogelijkheid om een zienswijze in te dienen.
Niemand volgt jou.quote:
Heb het reeds vaker totaal anders gezien, beste dame!quote:
`Rijkswaterstaat flikkerde het gewoon in de Oosterscheldequote:Op dinsdag 19 mei 2026 14:37 schreef golfer het volgende:
[..]
NWS / Tata Steel onderzoekt of meer staalslak kan worden verwerkt in cement
Jij hebt boeien van goedkoop Chinees staal?quote:Op vrijdag 12 juni 2026 17:29 schreef incel het volgende:
Dingen met Tata steel hebben me nooit echt geboeid
Nee dat dit opeens pas sinds een paar jaar heel erg in het nieuws is met klimaat en omwonende en shit echt van oke en nu wat moet ik er meequote:Op vrijdag 12 juni 2026 17:42 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Jij hebt boeien van goedkoop Chinees staal?
Zo zie je maar weer hoe fijn een paar flinke kerncentrales zouden zijn.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 17:46 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Beter gebruiken ze vlamboogovens (die op electriciteit werken) met waterstof en dan opereren wanneer er een overvloed is aan groene stroom. Het hele punt is dat dit een gigantische hoeveelheid stroom gebruikt omdat je ook nog die waterstof dient te maken.
Dat kan prima als de productieplanning zich aanpast aan de piekmomenten van beschikbare electrische energie.
Uiteindelijk is dan iedereen blij: Eigen staalproductie, drastisch lagere uitstoot, behoud van banen.
Nee dat is veel te duur. Duurt ook te lang voordat die er staan plus dat er geen oplossing is voor hoogradioactief afval. Er zijn gewoon zat momenten dat er plenty groene stroom beschikbaar is. Pas daar je productieplanning op af. Het is allemaal zo moeilijk niet.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 18:17 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Zo zie je maar weer hoe fijn een paar flinke kerncentrales zouden zijn.
Als dat niet zo moeilijk is, dan kan je dat vast wel goed uitleggen.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 18:33 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Nee dat is veel te duur. Duurt ook te lang voordat die er staan plus dat er geen oplossing is voor hoogradioactief afval. Er zijn gewoon zat momenten dat er plenty groene stroom beschikbaar is. Pas daar je productieplanning op af. Het is allemaal zo moeilijk niet.
Windenergie landt aan in IJmuiden vanaf zee. Hoef je niet moeilijk te doen om dat via het hoogspanningsnet vanaf Borssele, Maasvlakte of Eemshaven te doen.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 18:35 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Als dat niet zo moeilijk is, dan kan je dat vast wel goed uitleggen.
Ook ijzererts via vlamboogproces?quote:Op vrijdag 12 juni 2026 17:46 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Beter gebruiken ze vlamboogovens (die op electriciteit werken) met waterstof en dan opereren wanneer er een overvloed is aan groene stroom. Het hele punt is dat dit een gigantische hoeveelheid stroom gebruikt omdat je ook nog die waterstof dient te maken.
Dat kan prima als de productieplanning zich aanpast aan de piekmomenten van beschikbare electrische energie.
Uiteindelijk is dan iedereen blij: Eigen staalproductie, drastisch lagere uitstoot, behoud van banen.
Nee, schroot. Kun je in India kopen waar schepen worden ontmanteld. Nasty plek trouwens: https://www.google.com/maps/@21.4139316,72.2052651,2305m/quote:
Nou ja voor ruwijzer heb je in iedergeval nog hoogovens nodig bij mijn weten. Mogelijk dat TATA dit niet maakt en alleen ruwijzer tot staal verwerkt. Dat zou kunnen, lijkt mij sterkquote:Op vrijdag 12 juni 2026 18:48 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Nee, schroot. Kun je in India kopen waar schepen worden ontmanteld.
Ja, jij wel .quote:Op vrijdag 12 juni 2026 17:21 schreef Scjvb het volgende:
[..]
Heb het reeds vaker totaal anders gezien, beste dame!![]()
Ehm..quote:
En dan? Heb je stroom wanneer het waait. Nu waait het nietquote:Op vrijdag 12 juni 2026 18:41 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Windenergie landt aan in IJmuiden vanaf zee. Hoef je niet moeilijk te doen om dat via het hoogspanningsnet vanaf Borssele, Maasvlakte of Eemshaven te doen.
Zoom hier maar een beetje in op IJmuiden: https://map.tgs4c.com/offshorewind/
Ik zei dus dat je met productieplanning daar prima op kan inspelen, maar het is bekend dat jij onvoorwaardelijk kernenergiefan bent dus het is voor mij praten tegen de bierkaai. Ga ik mijn tijd niet aan verspillen. Staat trouwens een lekker windje momenteel.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 21:03 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En dan? Heb je stroom wanneer het waait. Nu waait het niet
Ook, maar ik had het over jou.quote:
Oh ja, duidelijk.quote:Op zaterdag 13 juni 2026 00:29 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ook, maar ik had het over jou.
Oké, dag hoor.quote:Op zaterdag 13 juni 2026 01:10 schreef Scjvb het volgende:
[..]
Oh ja, duidelijk.![]()
En uiteraard in verband met mijn blijk van enig vertrouwen in de toekomst van Tata Steel IJmuiden, waarbij een toegelichte mening van u bij dit interessante onderwerp over de staalgigant ontbreekt.
Maar het gaat hier niet per se over mij, en heb ondanks een vrij hoge aansturende functie verder ook maar weinig zeggenschap over Tata's veelbesproken mogelijkheden. Dat geldt eveneens voor aanstaande besluiten hieromtrent, welke vanuit andere organisaties genomen zullen worden.![]()
Gegroet.
quote:
quote:14 juni 2026, 13:57
Bestuurders van Tata Steel Nederland krijgen geen bonus, wel een ‘speciale beloning voor bijzondere inspanningen in moeilijke tijden’. Dat blijkt uit een analyse van Het Financieele Dagblad van het beloningsverslag van het staalbedrijf in IJmuiden.
De raad van commissarissen, die beslist over extra beloningen, vindt een extraatje voor de vier bestuurders op zijn plaats. Per persoon ontvangen zij tot 110 duizend euro bovenop hun reguliere salaris voor hun inzet bij de reorganisatie van het bedrijf, de vergunningsproblemen van de cokesfabrieken en miljardenclaims van omwonenden. De reorganisatie moet leiden tot het ontslag van circa 1.200 van de ruim negenduizend medewerkers.
De bestuurders hebben volgens de toezichthouders in een periode van ‘verhoogde onzekerheid’ voor het bedrijf ‘een mate van betrokkenheid en besluitvorming’ getoond. In het onlangs afgesloten boekjaar ging die betrokkenheid ‘aanzienlijk verder dan normaal van hen verwacht zou mogen worden’.
Financieel directeur Turkesteen ontvangt volgens Het FD in totaal ruim 1,2 miljoen euro. Dat is inclusief een vergoeding van ruim 400 duizend euro omdat hij langer aanblijft dan eerder was afgesproken en vanwege extra taken. Hij heeft zijn contract bij de staalproducent verlengd tot 1 april volgend jaar.
Turkesteen is ook verantwoordelijk voor de reorganisatie van Tata Steel. Volgens Het FD staat hij bekend als een ‘saneringsspecialist’. Bij het opschudden van het bedrijf werden al twee hoge bestuurders weggestuurd, van wie één lid van de raad van bestuur was. Die kregen samen een vertrekvergoeding van 2 miljoen euro. De ondernemingsraad is al akkoord met de plannen voor reorganisatie.
Nettoverlies van 200 miljoen
Een reguliere bonus over het boekjaar tot en met maart van dit jaar kwam er voor de Tata-directeuren niet. De doelen die waren gesteld voor deze contractueel afgesproken beloningen werden namelijk niet gehaald. Het jaar werd afgesloten met een nettoverlies van 200 miljoen euro op een omzet van 6 miljard euro.
Het verlies wordt door het bedrijf toegeschreven aan moeilijke marktomstandigheden, lage marges en de kosten van de herstructurering. In het jaarverslag wijst de accountant op ‘materiële onzekerheid’ over het voortbestaan van de onderneming. Dat gaat onder meer over de vraag of de cokes- en gasfabrieken van Tata kunnen worden voortgezet. Vanwege de overschrijding van de uitstootnormen door deze fabrieken werd door Tata in het afgelopen jaar meer dan 20 miljoen euro aan boetes betaald.
De onderneming, onderdeel van de grote Tata Groep uit India, heeft ook te maken met een lange lijst aan andere aanklachten, boetes en claims op milieugebied. Tata werkt aan een plan voor verduurzaming van de productie. Daarvoor zou 2 miljard euro overheidssteun nodig zijn.
© https://www.volkskrant.nl(...)2F%2Fwww.bing.com%2F
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |