Helemaal mee eens, lijkt me het beste voor de wereld om Amerika te ontwapenen.quote:Het statement van Rodríguez volgt op berichtgeving van de Amerikaanse nieuwswebsite Axios(opent in nieuw venster) dat Cuba bij Rusland en Iran honderden drones heeft aangeschaft en deze op strategische locaties op het eiland heeft opgeslagen.
Volgens anonieme inlichtingenbronnen van Axios wil de communistische regering naast de militaire basis op Cuba ook Amerikaanse marineschepen en zelfs Key West aanvallen, een eiland voor de kust van Florida.
Een inlichtingenfunctionaris zegt tegen de nieuwssite: "Het is zorgwekkend dat dit soort technologieën zo dichtbij zijn en dat allerlei kwaadwillende actoren hierbij betrokken zijn,
Nee hoor, geen enkel Europees land hanteert socialisme. Europese landen kennen allemaal een kapitalistisch systeem met een verzorgingsstaat. Dat is iets totaal anders dan socialisme. En dit is trouwens voor sommigen nog altijd niet genoeg, want die willen dat alles nóg goedkoper of zelfs gratis is. Van gezondheidszorg, tot onderwijs en kinderopvang, men wil alles gratis.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 11:42 schreef Basp1 het volgende:
Wat een ellende hebben we toch in onze Europese westers socialistische systemen waar werkende mensen arbeidsrechten hebben, vakantie rechten, betaalbare zorgkosten, minimale vervuiling.
Uber kapitalisme in de VS heeft geleid tot een accumulatie van het kapitaal tot een nog kleinere groep als ooit. Een groep die zelfs nog extra belastingvoordelen krijgt omdat ze zo zielig zijn. Heel democratisch gegaen gewoon genoeg geld aan lobbyisten betalen en de gewenste regels worden doorgevoerd..
Dit is meer de strekking van het bericht uit de OP.quote:Vorige week gingen honderden mensen in Havana de straat op om te protesteren tegen het communistische regime. Er werden branden gesticht en leuzen gescandeerd als: "Doe het licht aan!"
Gemist dat de VS omlaag getuimeld is op de democracy indexes? https://www.pewresearch.o(...)s-democracy-in-2025/quote:Op dinsdag 19 mei 2026 11:30 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Kortom, een gevalletje TDS. En dat laatste mag je vinden, de realiteit ziet er heel anders uit natuurlijk. De VS is nog altijd een uitstekend functionerende democratie.
[..]
Je realiseert je dat er geen brandstof naar Cuba mag omdat de VS de olietankers naar Cuba tegenhoudt? https://www.reuters.com/b(...)ter-says-2026-05-14/quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:14 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dit is meer de strekking van het bericht uit de OP.
Maar veel mensen lezen er een duivels VS in.
Volgens mij zitten de Cubanen gewoon in nood door hun eige m’n communistische regering, geen brandstof, geen energie en geen zorg in ziekenhuizen.
Daar moet wel wat aan gedaan worden. Het regime omver werpen zou net zo goed kunnen lukken als in Venezuela. En dan zou de economie stapsgewijs weer kunnen floreren, ook Cuba heet grote resources en kansen om welvarend te zijn.
quote:The shortages and blackouts have dramatically worsened since January when U.S. President Donald Trump, who has said he wants to oust Cuba's communist-run government, imposed an embargo and threatened tariffs on any nation supplying the country with fuel.
De VS eist al jaren dat het communistische regime opstapt en Cuba een democratische regering plaatst.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:18 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je realiseert je dat er geen brandstof naar Cuba mag omdat de VS de olietankers naar Cuba tegenhoudt? https://www.reuters.com/b(...)ter-says-2026-05-14/
[..]
Dat hebben wij in Nederland ook. Ook in Nederland hoopt het vermogen zich op aan de top en de onderste 50% zal geen tot weining vermogen opbouwen. En dit gaat alleen maar erger worden. Het zal mij niet verbazen als wij over een jaar of 30 op een vergelijkbaar niveau als de vs van nu zitten.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 11:42 schreef Basp1 het volgende:
Wat een ellende hebben we toch in onze Europese westers socialistische systemen waar werkende mensen arbeidsrechten hebben, vakantie rechten, betaalbare zorgkosten, minimale vervuiling.
Uber kapitalisme in de VS heeft geleid tot een accumulatie van het kapitaal tot een nog kleinere groep als ooit. Een groep die zelfs nog extra belastingvoordelen krijgt omdat ze zo zielig zijn. Heel democratisch gegaen gewoon genoeg geld aan lobbyisten betalen en de gewenste regels worden doorgevoerd..
Het is absoluut niet het beste, je creëert namelijk een afhankelijkheid van anderen. Met name als men dat ook nog eens wil combineren met een zeer progressief belastingstelsel. Dan krijg je in de praktijk een situatie waarbij een klein deel van de samenleving betaald voor de rest. Dat is een zeer instabiel systeem.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:28 schreef Telefoonvork het volgende:
Een stelsel waar zorg en onderwijs gratis zijn voor iedereen (betaald door belastingen) is wel het beste.
In het geval van zorg betekent dit dat mensen eerder hulp gaan zoeken. Dit heeft weer tot gevolg dat dure behandelingen omdat mensen te laat naar de dokter gaan een stuk minder worden. Je zou het natuurlijk ook kunnen gooien op zo'n systeem als wij hier vroeger hadden: voor de minder goed bedeelden het ziekenfonds en de beter bedeelden kunnen zich particulier verzekeren.
In het geval van onderwijs betekent het dat niemand zich zorgen hoeft te maken over torenhoge schulden omdat ze een opleiding hebben gevolgd. Bovendien kunnen mensen dan op latere leeftijd besluiten terug naar school te gaan, bijvoorbeeld omdat ze er in hun jeugd met de pet naar gegooid hebben.
Een opgeleide en gezonde bevolking krijgt meer gedaan en is minder waarschijnlijk zich als proleten te gedragen. Als je daarbovenop ook nog eens investeert in preventie van criminaliteit, zodat je minder hoeft te investeren in het echte justitieapparaat is ook nog eens behulpzaam.
Als we naar de gini coefficient kijken valt het wel mee onderaan op de pagina ook wat oudere cijfers en zien we in nederland geen extreme verandering.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:25 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Dat hebben wij in Nederland ook. Ook in Nederland hoopt het vermogen zich op aan de top en de onderste 50% zal geen tot weining vermogen opbouwen. En dit gaat alleen maar erger worden. Het zal mij niet verbazen als wij over een jaar of 30 op een vergelijkbaar niveau als de vs van nu zitten.
Waaruit blijkt dat dit een instabiel systeem zou geven. We hebben in ons nederlands belastingstelsel al flink gesnoeid in de jaren 70 was het toptarief nog 72% was Nederland toen instabiel?quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is absoluut niet het beste, je creëert namelijk een afhankelijkheid van anderen. Met name als men dat ook nog eens wil combineren met een zeer progressief belastingstelsel. Dan krijg je in de praktijk een situatie waarbij een klein deel van de samenleving betaald voor de rest. Dat is een zeer instabiel systeem.
Dit dus.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 10:38 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
[..]
Dat land is stuk. De realiteit is dat Kamala ook geen stabiliteit zou brengen aan de wereld.
Laten we niet vergeten dat Obama de president was die begon met het opschalen van het aantal bombardementen. Tot de dag van vandaag nog steeds de president die de meeste landen tegelijk bombardeerde. Afghanistan, Irak, Syrië, Pakistan, Jemen, Libië, Somalië...
Zolang het 2-partijen systeem de dienst uit maakt in de VS, zijn ze een gevaar voor de wereldstabiliteit.
Inderdaad. Fuck de VS.quote:
Cuba is een voorbeeld voor vele andere landen, net als de Bolivariaanse Republiek Venezuela. Andere landen en volkeren die onderdrukt worden door de VS, zouden kunnen gaan inzien dat het mogelijk is je te verzetten tegen onderdrukking en te winnen.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:02 schreef Telefoonvork het volgende:
Waarom zou Amerika in hemelsnaam Cuba aanvallen? Het is straatarm en hardstikke corrupt.
Misschien dat ze Cuba zo plat als een dubbeltje kunnen bombarderen. Als ze dat doen: gefeliciteerd, ze hebben er niks aan gewonnen en heel veel $$$ uitgegeven aan een zinloze oorlog... $$$ die ze niet hebben.
De oorlog met Iran kan ik nog enigzins in de verte nog wel een reden voor zien: dat land heeft olie en exporteert het naar China - een vijand van de VSA. Cuba? Heeft niks anders dan suiker, tabak en alcohol.
Op dat soort vragen blijft het stil aan de overkant. Betrap Howard wel vaker op gezwets in de ruimte. Ruimte voor een eigen mening mag er best wel blijven.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:51 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Waaruit blijkt dat dit een instabiel systeem zou geven. We hebben in ons nederlands belastingstelsel al flink gesnoeid in de jaren 70 was het toptarief nog 72% was Nederland toen instabiel?
De jaren 80 met de krakersrellen toen waren we wel instabiel. Die verdomd extreem linkse kok heeft als echte socialist het tarief in de jaren 90 pas verlaagd naar 52%.
Niet om voor de VS op te komen maar de situatie in perspectief gezet.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 11:42 schreef Basp1 het volgende:
Wat een ellende hebben we toch in onze Europese westers socialistische systemen waar werkende mensen arbeidsrechten hebben, vakantie rechten, betaalbare zorgkosten, minimale vervuiling.
Uber kapitalisme in de VS heeft geleid tot een accumulatie van het kapitaal tot een nog kleinere groep als ooit. Een groep die zelfs nog extra belastingvoordelen krijgt omdat ze zo zielig zijn. Heel democratisch gegaen gewoon genoeg geld aan lobbyisten betalen en de gewenste regels worden doorgevoerd..
Die walhalla's zijn deels gebaseerd op een leugen (enorme staatsschuld) zoals in Frankrijk, België, Spanje en Italië.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 11:42 schreef Basp1 het volgende:
Wat een ellende hebben we toch in onze Europese westers socialistische systemen waar werkende mensen arbeidsrechten hebben, vakantie rechten, betaalbare zorgkosten, minimale vervuiling.
Uber kapitalisme in de VS heeft geleid tot een accumulatie van het kapitaal tot een nog kleinere groep als ooit. Een groep die zelfs nog extra belastingvoordelen krijgt omdat ze zo zielig zijn. Heel democratisch gegaen gewoon genoeg geld aan lobbyisten betalen en de gewenste regels worden doorgevoerd..
Die enorme staatsschuld heeft de VS natuurlijk ook, hoger dan Belgie, Frankrijk en Spanje.quote:Op woensdag 20 mei 2026 07:27 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Die walhalla's zijn deels gebaseerd op een leugen (enorme staatsschuld) zoals in Frankrijk, België, Spanje en Italië.
Ja dus? Die whataboutism laat de realiteit van de genoemde landen niet verdwijnen.quote:Op woensdag 20 mei 2026 08:12 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Die enorme staatsschuld heeft de VS natuurlijk ook, hoger dan Belgie, Frankrijk en Spanje.
Er zijn natuurlijk genoeg Europese verzorgingsstaten die wel een houdbare staatshuishouding hebben: Nederland, Duitsland, de Scandinavische landen, Canada, dus het heeft met die verzorgingsstaat niet zoveel te maken op zich. Landen als Frankrijk, Italie en de VS voeren gewoon financieel wanbeleid.quote:Op woensdag 20 mei 2026 08:50 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja dus? Die whataboutism laat de realiteit van de genoemde landen niet verdwijnen.
De VS hebben andere uitgaven die onrealistisch zijn.
Ik zei toch ook deels? En waar komt dat door? Wanbeleid.quote:Op woensdag 20 mei 2026 08:56 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Er zijn natuurlijk genoeg Europese verzorgingsstaten die wel een houdbare staatshuishouding hebben: Nederland, Duitsland, de Scandinavische landen, Australie, dus het heeft met die verzorgingsstaat niet zoveel te maken op zich. Landen als Frankrijk, Italie en de VS voeren gewoon financieel wanbeleid.
Maar goed de meeste landen hebben tegenwoordig enorme staatsschulden staatsschulden die toegenomen zijn nadat de neoliberale doctrine aan momentum won. Voor de toename van onze staatsschulden hadden we deze voorzieningen ook al. Het is dus nogal vreemd om deze voorziening nu de schuld te geven van de toegenomen staatsschulden..quote:Op woensdag 20 mei 2026 08:50 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja dus? Die whataboutism laat de realiteit van de genoemde landen niet verdwijnen.
De VS hebben andere uitgaven die onrealistisch zijn.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |