Ik nog nooit eentje met.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 08:25 schreef Durmada het volgende:
[..]
Misschien niet elke, maar zeker 95%. Ik heb nog nooit een moslim gezien zonder volmachten, jij wel?
Welke hoek dan?quote:Op maandag 30 maart 2026 18:03 schreef FlippingCoin het volgende:
typisch dat dat ook weer uit bepaalde hoek komt, schaf heel dat volmacht maar af, kan niet meer met de nieuwe bevolking.
Laatste herstemming was in 1991.quote:
All in good fun.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:59 schreef Red_85 het volgende:
Herstemming dus.
En die beflikkerende kandidaat er partij mogen ook weer meedoen zeker? Die worden niet geschorst?
Er is nog helemaal niemand aangehouden of wat dan ook. Op alleen een beschuldiging kun je niemand het (passief) kiesrecht ontnemen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:59 schreef Red_85 het volgende:
Herstemming dus.
En die beflikkerende kandidaat er partij mogen ook weer meedoen zeker? Die worden niet geschorst?
Screenshot a.u.b.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:19 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Zie dat de wappies in dit topic moslims de schuld geven. Volgens mij heeft Denk nooit problemen gehad met volmachten. Tegelijkertijd kreeg ik door een Fvd'er een dag voor de verkiezing de vraag of ik mensen voor ze kon werven om te stemmen.
Was er nog meer nieuws uit de rubriek 'nooit gebeurd'?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:19 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Zie dat de wappies in dit topic moslims de schuld geven. Volgens mij heeft Denk nooit problemen gehad met volmachten. Tegelijkertijd kreeg ik door een Fvd'er een dag voor de verkiezing de vraag of ik mensen voor ze kon werven om te stemmen.
Baudet riep het in 2023 in het openbaarquote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:21 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Was er nog meer nieuws uit de rubriek 'nooit gebeurd'?
Het komt ook uit de koker van extreem-rechtse groeperingen. Elon Musk deed in 2024 hetzelfde, in ruil voor een ticket aan zijn loterij.quote:NOS Nieuwso
woensdag 25 oktober 2023, 13:19
oAangepast woensdag 25 oktober 2023, 13:40
Kiesraad: uitspraken Baudet over volmachten onwenselijk
De Kiesraad vindt uitspraken van Forum voor Democratie-leider Baudet onwenselijk. Baudet riep zijn achterban onlangs op via volmachten namens anderen te stemmen. Hij zei onder meer: "Als onze supporters allemaal vier mensen motiveren om op FvD te stemmen, en die mensen kunnen natuurlijk ook een volmacht geven om namens hen te stemmen, dan winnen wij de verkiezingen."
Op X vroegen mensen zich af of dit geen ronselen is. Op vragen van de NOS daarover antwoordt de Kiesraad dat de uitspraken van de FvD-leider onwenselijk zijn en dat het Openbaar Ministerie moet bepalen of wat Baudet doet strafbaar is.
De Kiesraad wijst erop dat de Kieswet onder het ronselen van volmachten verstaat het stelselmatig aanspreken of anderszins persoonlijk benaderen van kiezers om hen een onderhandse volmacht af te laten geven en dat dit strafbaar is.
In 2021 geen strafbaar feit
Bij de verkiezingen van 2021 speelde een soortgelijke kwestie rond Baudet. Ook toen noemde de Kiesraad een oproep van de FvD-voorman onwenselijk. Maar het OM vond toen dat er geen bewijs was van ronselen, onder meer omdat Baudet mensen niet persoonlijk had benaderd om hun stempas in te vullen en af te geven.
Volgens de Kiesraad is het ronselen van volmachtstemmen in strijd met het uitgangspunt dat het initiatief tot het verzoek om bij volmacht te stemmen bij de kiezer ligt. "Iedereen kan aangifte doen van ronselen", voegt de raad eraan toe.
De Kiesraad wijst er verder op dat het kabinet een wet voorbereidt om duidelijker en scherper te omschrijven wat onder ronselen wordt verstaan.
Baudet niet vervolgd voor 'stemmen ronselen'
Ja wat een flauwekul. Moet gewoon kunnen die tientallen illegale stemmen. Hoef je helemaal niks mee te doen, want dan leren ze hun lesje wel en gebeurt het in de toekomst nooit meer.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:18 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Nieuwe verkiezingen vanwege een paar tiental illegale stemmen
Wat is redelijk volgens jou?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:29 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
Ja wat een flauwekul. Moet gewoon kunnen die tientallen illegale stemmen. Hoef je helemaal niks mee te doen, want dan leren ze hun lesje wel en gebeurt het in de toekomst nooit meer.
D66 en Democraten Gorinchemquote:Op dinsdag 31 maart 2026 08:16 schreef TheVulture het volgende:
Weten we nu welke partij/kandidaat het is?
Eh, ja.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:29 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Wat is redelijk volgens jou?
Elke keer nieuwe verkiezingen bij vermoeden van kleinschalige stemfraude?
Zou me niks verbazen als dit gewoon bianconeri is die zijn reacties door ChatGPT haalt en dan zegt: "Gooi er willekeurig wat moeilijke woorden bij."quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
Leuke trollkloon is die ambtenaar.
Nou succes dat bekent dat je elke Tweede Kamerverkiezingen opnieuw kan beginnen want fraude 100% uitbannen kan nietquote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:51 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
Eh, ja.
Fraude is nieuwe verkiezingen. Punt.
We zijn toch geen bananenrepubliek of wel?
Die Tekir was iig tegen opnieuw stemmen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:50 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
D66 en Democraten Gorinchem
epicbeardman in NWS / Gorinchem onderzoekt mogelijke stemfraude
Ilhan Tekir, Ali Kocak en Farid El Makhloufi
Zijn ook zo mooi te herkennen aan de grote M op hun voorhoofdquote:Op dinsdag 31 maart 2026 07:55 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Je weet toch, zo zijn ze. Die moslims…
Hij had als #6 op de lijst ruim 12x zoveel stemmen als zijn lijstaanvoerderquote:Op dinsdag 31 maart 2026 12:46 schreef Document1 het volgende:
[..]
Die Tekir was iig tegen opnieuw stemmen.
Leuk? Nee, niet echt.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 11:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
Leuke trollkloon is die ambtenaar.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |