Om zelf minder lasten te hebben en dus ruimer te leven. Mijn doel is om op mijn 50e geen hypotheek meer te hebben. Dat heeft niks met mijn kinderen of een erfenis te maken, maar met het feit dat ik dan zelf meer over houd (oa om het weg te geven).quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:17 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is ook niet het punt, je ouders hebben daar hard voor gewerkt om de kinderen, de nalatenschap, wat te kunnen achterlaten. Wat heeft het anders voor zin om het huis überhaupt af te betalen?
Dan kies je voor de risico's dat kinderen in dergelijke situties geboren worden en opgroeien. En dan zorg je voor goede begeleiding en zorg om deze kinderen op een betere, veilige en gezonde manier groot te laten worden.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:18 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dan kies je dus voor het opgroeien van kinderen in onveilige en ongeschikte situaties, andere mogelijkheden zijn er niet.
Ivm een hypotheekvrij huis wel, spaargeld vind ik toch wat anders.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat een onzin. Absurd.
[..]
Lekker je mening baseren op youtube, veel verder moet het niet zinken...
[..]
Als erfbelasting nou net iets niet is, is het roof. Het is een belasting op gratis geld waar niks voor is gedaan. De meest pijnloze manier van elasting heffen.
Het zijn simpelweg documentaires over council estates.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat een onzin. Absurd.
[..]
Lekker je mening baseren op youtube, veel verder moet het niet zinken...
Gratis geld is een niet bestaand concept. Het is simpelweg een belasting op het sterven an sich, smeriger kan het niet worden. Het is ook bijzonder asociaal.quote:Als erfbelasting nou net iets niet is, is het roof. Het is een belasting op gratis geld waar niks voor is gedaan. De meest pijnloze manier van elasting heffen.
We hebben het over 2 ton en jij hebt het over rijk? Het punt is eerder dat je niet kan inschatten welke mogelijkheden of problemen je kinderen tegen kunnen komen in het leven.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Om zelf minder lasten te hebben en dus ruimer te leven. Mijn doel is om op mijn 50e geen hypotheek meer te hebben. Dat heeft niks met mijn kinderen of een erfenis te maken, maar met het feit dat ik dan zelf meer over houd (oa om het weg te geven).
Je werkt niet voor om je kinderen na je dood rijk te laten worden. Dat is echt totale onzin. En de meeste erfenissen gaan ook naar mensen die zelf al tegen de pensioenleeftijd aan zitten, mensen die zelf dus ook al hun werkende leven hebben gehad en vaak ook zelf hun huis ook al hebben afgelost. Het is gratis geld wat je rond je 60e in je schoot valt, zonder er ook maar iets voor te hebben gedaan.
De belasting wordt niet betaald door de persoon die sterft. Het is een belasting op het ontvangen van het geld, de belasting wordt dan ook betaald door de erfgenaam. Het is dan ook geen belasting op sterven, dat is een groot misverstand dat in de uiterst rechtse hoek als vals frame wordt gebruikt.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:23 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Gratis geld is een niet bestaand concept. Het is simpelweg een belasting op het sterven an sich, smeriger kan het niet worden. Het is ook bijzonder asociaal.
Spreek voor jezelf.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je werkt niet voor om je kinderen na je dood rijk te laten worden. Dat is echt totale onzin.
Volgens mij snapt iedereen dat heus wel. Om te voorkomen dat mijn kinderen erg veel erfbelasting gaan betalen los ik expres mijn huis niet af en schenk mijn spaargeld bij leven.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
De belasting wordt niet betaald door de persoon die sterft. Het is een belasting op het ontvangen van het geld, de belasting wordt dan ook betaald door de erfgenaam. Het is dan ook geen belasting op sterven, dat is een groot misverstand dat in de uiterst rechtse hoek als fals frame wordt gebruikt.
Hier wat video's van kinderen die opgroeiden met zwakbegaafde ouders:quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dan kies je voor de risico's dat kinderen in dergelijke situties geboren worden en opgroeien. En dan zorg je voor goede begeleiding en zorg om deze kinderen op een betere, veilige en gezonde manier groot te laten worden.
Als we hier dan toch zo hoog van de toren blazen over rechten: lichamelijke integriteit is een van de basisrechten van ieder mens. Het al dan niet voortplanten valt daar ook onder. Niemand kan bepalen of iemand wel of geen kinderen krijgt en wanneer.
Precies.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:26 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Spreek voor jezelf.
Elke euro die ik opzij zet wil ik in principe nooit aankomen en hoop ik dat het bij mijn kinderen terechtkomt.
En daarom zei ik ook steeds 'schenk- en erfbelasting'. Je moet die natuurlijk niet loskoppelen, de belasting moet gewoon gelijk zijn in die gevallen.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:28 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Volgens mij snapt iedereen dat heus wel. Om te voorkomen dat mijn kinderen erg veel erfbelasting gaan betalen los ik expres mijn huis niet af en schenk mijn spaargeld bij leven.
Nee hoor, jij maakt ervan dat ik voorstander van misstanden ben. Dat is iets heel anders. En er zijn inderdaad wettelijk manieren om kinderen (tijdelijk) bij de ouders weg te halen als dat voor de kinderen beter is. Maar gedwongen adoptie en bepalen wie er zwanger mag worden heeft daar dan weer helemaal niets mee te maken.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:28 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Hier wat video's van kinderen die opgroeiden met zwakbegaafde ouders:
Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
Dit soort misstanden is waar jij voorstander van bent.
Ik ben voor een hogere vermogensbelasting als arbeidsbelasting significant naar beneden gaatquote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:30 schreef nostra het volgende:
Nu is juist vanuit meroticratisch perspectief een erfbelasting vrij gerechtvaardigd, dus in die zin wel bijzonder dat klassiek-rechts daar vaak tegen is, al snap ik het gevoel onrechtvaardigheid ook wel weer.
Je kunt bij leven niets belastingvrij schenken dat al in stenen zit. Met sommige constructies kon dat tot voor kort.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
En daarom zei ik ook steeds 'schenk- en erfbelasting'. Je moet die natuurlijk niet loskoppelen, de belasting moet gewoon gelijk zijn in die gevallen.
Dan gaat met over op schenking van objecten of contanten.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
En daarom zei ik ook steeds 'schenk- en erfbelasting'. Je moet die natuurlijk niet loskoppelen, de belasting moet gewoon gelijk zijn in die gevallen.
Ja, ik noem het ook een pijnloze belasting. Je kunt ook pleiten voor een veel hogere inkomstenbelasting voor hogere inkomens, maar dat vind ik veel ontwrichtender. Werken moet lonen, meer werken moet ook blijven lonen. Je opwerken in een bedrijf ook. Dat de hoogste schijf hier onder de 50% zakte noemde de CU niet voor niets een overwinning waar ze voor gestreden hadden.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:30 schreef nostra het volgende:
Nu is juist vanuit meroticratisch perspectief een erfbelasting vrij gerechtvaardigd, dus in die zin wel bijzonder dat klassiek-rechts daar vaak tegen is, al snap ik het gevoel onrechtvaardigheid ook wel weer.
Dat heeft er wel degelijk mee te maken. Als een moeder ongeschikt is gebleken kan ze al direct bij de geboorte het kind afstaan (zie video UK).quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:31 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Nee hoor, jij maakt ervan dat ik voorstander van misstanden ben. Dat is iets heel anders. En er zijn inderdaad wettelijk manieren om kinderen (tijdelijk) bij de ouders weg te halen als dat voor de kinderen beter is. Maar gedwongen adoptie en bepalen wie er zwanger mag worden heeft daar dan weer helemaal niets mee te maken.
Een vrijstelling van 25.000 euro voor kinderen, dat schiet ook niet op. Het je zo geliefde Zweden kan hier als voorbeeldland dienen; het heeft de erfbelasting afgeschaft.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:41 schreef Klopkoek het volgende:
Hoop dom en egoïstisch darwinistisch gelul weer hier, tot gedwongen sterilisaties aan toe.
[ x ]
Leestip:
"Je kunt het neoliberalisme wel doodwensen, maar wat komt er dan voor in de plaats? ‘Geen socialistisch systeem, maar het autarkische, xenofobe en oorlogszuchtige illiberalisme’, aldus de Franse econoom Arnaud Orain. Oftewel: het roofkapitalisme. Hij schreef er een voortreffelijk, verontrustend en hoogst actueel boek over."
https://www.volkskrant.nl(...)-deze-week~bc358454/
P.S. Thatcher was voorstander van erfbelasting. Er bestaat ook nog zoiets als een onbelaste vrijstelling...
Of je helpt mensen die in armoede leven gewoon wat minder.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:44 schreef Hanca het volgende:
Maar je hebt wel het geld nodig om mensen in armoede of mensen die dreigen in armoede te vallen te helpen. Dus het moet wel ergens vandaan komen.
Pleit je voor een lagere vermogens-, schenk- of erfbelasting, dan pleit je feitelijk voor een hogere inkomstenbelasting.
Het gevolg is een gegroeide vermogensongelijkheid geweest, met alle negatieve effecten en scheefheden dat daarbij hoort. Het corrumpeert je economie en je bestuur, heeft aanwijsbaar negatieve effecten en creëert een vicieuze cirkel.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:48 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Een vrijstelling van 25.000 euro voor kinderen, dat schiet ook niet op. Het je zo geliefde Zweden kan hier als voorbeeldland dienen; het heeft de erfbelasting afgeschaft.
Ik ga al je filmpjes niet kijken, dus spaar je de moeite om ze te posten.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:44 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat heeft er wel degelijk mee te maken. Als een moeder ongeschikt is gebleken kan ze al direct bij de geboorte het kind afstaan (zie video UK).
Bij geestelijk gehandicapte ouders is de beste methode om de moeder en vader onvruchtbaar te maken.
Bekijk deze YouTube-video
Creatief hoor.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:19 schreef hollandia02 het volgende:
Progressief Nederland haha, wat een kut naam.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)ogelijk-al-op-straat
Tuurlijkquote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:49 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Of je helpt mensen die in armoede leven gewoon wat minder.
Als dat ‘m wordt is dat inderdaad een kutnaam ja.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:19 schreef hollandia02 het volgende:
Progressief Nederland haha, wat een kut naam.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)ogelijk-al-op-straat
Vermogensbelasting is dan ook een stuk eerlijker dan erfbelasting, ik zou zelf voorstellen het systeem van België op dit vlak over te nemen.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:57 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het gevolg is een gegroeide vermogensongelijkheid geweest, met alle negatieve effecten en scheefheden dat daarbij hoort. Het corrumpeert je economie en je bestuur, heeft aanwijsbaar negatieve effecten en creëert een vicieuze cirkel.
https://wid.world/country/sweden/
Het is een minder punt van het moderne Zweden. Wat trouwens via andere belastingen wel de vermogens belast. Nederland bungelt helemaal onderaan, Zweden zeker niet (belast bijvoorbeeld waardestijging van huizen - wat meer af hangt van het centrale banken beleid dan de eigen verdienste of 'je zuurverdiende geld').
Die criteria kun je gewoon medisch bepalen. Zoals ik stelde zwakbegaafde ouders kunnen geen kinderen opvoeden. Het zijn precies de kinderen van deze ouders die hiervoor pleiten.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik ga al je filmpjes niet kijken, dus spaar je de moeite om ze te posten.
Ik snap werkelijk niet dat mensen voor gedwongen sterilisatie zijn. Of mensen dwingen hun kind af te staan. Nogmaals: wie bepaalt wie er zwanger mag worden en wie niet? Wie zijn eigen kind op mag voeden en wie het moet afstaan? Wie bepaalt de criteria? En hoe zorg je dat dit niet een glijdende schaal wordt waarbij ineens ook anderen dan de eerste groep die onder curatele staat geraakt worden? De mensen met een bril? De mensen met rood haar? De mensen met een te laag inkomen? Uit een bepaalde buurt?
Als je zo progressief bent dan kun je wel iets met wat meer flair verzinnen, zou ik zeggen. Dit is wel heel saai.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:50 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Want een creatieve naam is perse beter?
quote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:57 schreef Klopkoek het volgende:
Ik zou zeggen: leef je sterilisatie fantasietjes maar op je familie uit. Laat anderen met rust. Doei.
nou er zijn mensen die echt zeer slecht zijn en die mogen best neuken maar kinderen maken dat is niet goedquote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik ga al je filmpjes niet kijken, dus spaar je de moeite om ze te posten.
Ik snap werkelijk niet dat mensen voor gedwongen sterilisatie zijn. Of mensen dwingen hun kind af te staan. Nogmaals: wie bepaalt wie er zwanger mag worden en wie niet? Wie zijn eigen kind op mag voeden en wie het moet afstaan? Wie bepaalt de criteria? En hoe zorg je dat dit niet een glijdende schaal wordt waarbij ineens ook anderen dan de eerste groep die onder curatele staat geraakt worden? De mensen met een bril? De mensen met rood haar? De mensen met een te laag inkomen? Uit een bepaalde buurt?
Jij had liever zonder hem geleefd?quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
nou er zijn mensen die echt zeer slecht zijn en die mogen best neuken maar kinderen maken dat is niet goed
mijn broertje was zeer zwaar mongoloïde , hij is nu dood , op 52 jarige leeftijd, maar hij zou best kunnen neuken en een kindje maken
hij kon zich zelf niet aankleden , nooit gekund
ook niet zelfstandig eten ,maar seksuele driften waren er wel degelijk
ga maar eens kijken in Baarn
i goed dat er niet meer zoveel mongooltjes geboren worden als vroeger
mijn vader en moeder op zeker welquote:
Ja, best triest, maar daar heb je nu echo's voor, ouders beslissen dan zelf of ze een kind geboren laten worden. Edit, en vruchtwaterpuncties.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mijn vader en moeder op zeker wel
voor haar was het een drama en hijzelf had geen enkele benul van zijn bestaan
als ie de kamer binnen kwam was het eerste dat ie deed het kleed van tafel rukken met alles erop
heeft ook nooit kunnen praten
maar seks had ie best gekund ,
quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:18 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja, best triest, maar daar heb je nu echo's voor, ouders beslissen dan zelf of ze een kind geboren laten worden. Edit, en vruchtwaterpuncties.
quote:AI-overzicht
Een vruchtwaterpunctie is een prenataal onderzoek, meestal vanaf 16 weken zwangerschap, waarbij via een naald door de buikwand een kleine hoeveelheid vruchtwater wordt afgenomen.
Het wordt ingezet om erfelijke aandoeningen of chromosoomafwijkingen (zoals Downsyndroom) bij de foetus met bijna 100% zekerheid vast te stellen.
Belangrijke details:
Doel: Onderzoek naar chromosoomafwijkingen na een afwijkende NIPT of echo, of bij een verhoogd risico.
Procedure: Duurt ca. 10 minuten, wordt uitgevoerd onder echobegeleiding en wordt meestal niet als pijnlijk ervaren.
Ja en ook ouders die daar weer bewust niet voor kiezen, aan een vruchtwaterpunctie hangen ook risico's.quote:
Nah, niet zo hard, inmiddels die ouwe met AI al gewend..quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:21 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Je punt is duidelijk zonder die kut AI
Ja, absoluut geen foutloos systeem, er worden vele in de baarmoeder zogenaamd gehandicapte kinderen geboren die niks mankeren.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:18 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja, best triest, maar daar heb je nu echo's voor, ouders beslissen dan zelf of ze een kind geboren laten worden. Edit, en vruchtwaterpuncties.
Nou zeg je daar wat! Mijn eigen kleinkind (geboren vorig jaar december) had met de 20 weken echo klompvoetjes, hele voorbereiding op de bevalling en wat daarna zou gebeuren. Ze werd te vroeg geboren, geen klompvoetjes, wel een iets te groot hoofd, weer voorbereiden op eventueel een waterhoofd. Praat mij er niet van, ouders voortdurend onder de stress, ze is nu een peuter en ontwikkelt zich prima.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, absoluut geen foutloos systeem, er worden vele in de baarmoeder zogenaamd gehandicapte kinderen geboren die niks mankeren.
En zelfs al is je kind gehandicapt, dan kan je die enorm veel vreugde in je leven geven. Niks 'triest' aan, dan heb je altijd alleen van een afstandje gekeken als je dat denkt. Ouders van gehandicapte kinderen zijn stuk voor stuk zwaar in tranen als hun kind overlijdt, dat is niet omdat hun leven zo triest en ongewild is.
ja gelovigenquote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:20 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja en ook ouders die daar weer bewust niet voor kiezen, aan een vruchtwaterpunctie hangen ook risico's.
nee, het is een keuzequote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, absoluut geen foutloos systeem, er worden vele in de baarmoeder zogenaamd gehandicapte kinderen geboren die niks mankeren.
En zelfs al is je kind gehandicapt, dan kan je die enorm veel vreugde in je leven geven. Niks 'triest' aan, dan heb je altijd alleen van een afstandje gekeken als je dat denkt. Ouders van gehandicapte kinderen zijn stuk voor stuk zwaar in tranen als hun kind overlijdt, dat is niet omdat hun leven zo triest en ongewild is.
En kinderen met Down hoeven helemaal geen verstandelijke handicap te hebben, dat vertellen ze er niet bij als ze er op testen is mijn ervaring.
Elke ouder wil een gezond kind, dat is gewoon niet altijd gegarandeerd. En ja, ook een kind met down heeft recht om te ademen, en ik ben niet eens gelovig.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja gelovigen
dan kies je ervoor
jaquote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:30 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Elke ouder wil een gezond kind, dat is gewoon niet altijd gegarandeerd.
En ja, ook een kind met down heeft recht om te ademen, en ik ben niet eens gelovig.
Mijn vrouw heeft geen enkele bewoner van gelovige ouders en geen één ouder had liever gezien dat zijn of haar kind er niet was. En deze halen maar het niveau van 3/4 maanden en kunnen niet praten, zitten in een rolstoel.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:30 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Elke ouder wil een gezond kind, dat is gewoon niet altijd gegarandeerd. En ja, ook een kind met down heeft recht om te ademen, en ik ben niet eens gelovig.
Recht op abortus vind ik heel wat anders, een ongewenst kind op de wereld zetten is iets anders dan een gewenst kind op de wereld zetten dat niet volmaakt is.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja
mijn zusjes hebben verschillende keren een abortus gedaan en die kinderen waren zeer waarschijnlijk gezond
ieder zijn plan en rechtquote:Op vrijdag 20 maart 2026 18:35 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Recht op abortus vind ik heel wat anders, een ongewenst kind op de wereld zetten is iets anders dan een gewenst kind op de wereld zetten dat niet volmaakt is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |