Als joden daar oprotten vinden baarden wel weer een andere reden om de hersens van andere baarden in te slaan.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:37 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Ik schreef verkassen. Niet vergassen.
Inderdaadquote:Op zondag 1 maart 2026 14:35 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
Waarom drinken ze Heineken daar
De Joden verkassen naar Madagascar wou Himmler ook, toen dat niet kon besloten ze tot vergassen.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:37 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Ik schreef verkassen. Niet vergassen.
Dat was ook de bedoeling van het Madagaskar plan...quote:Op zondag 1 maart 2026 14:37 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Ik schreef verkassen. Niet vergassen.
Lol. Daar noem je even de meest kk gore biertjes na Budweiser die er bestaan. Smakeloos ben je.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:39 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Inderdaad
Terwijl ze daar oa Carlsberg en Tudor hebben
Alles beter dan Heineken.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:40 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Lol. Daar noem je even de meest kk gore biertjes na Budweiser die er bestaan. Smakeloos ben je.
Schandalig dat Bibi niet eerst met de gasunie overlegd heeftquote:Op zondag 1 maart 2026 14:43 schreef nostra het volgende:
Gasunie:"Hoogst ongelukkig moment"
https://nos.nl/artikel/26(...)voorraad-erg-laag-is
Overal wel. Het is zeer onoverzichtelijk atm.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:34 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit klinkt niet goed hoor. Een social media verbod.
[ x ]
Nu.nlquote:President Iran: 'We zullen harde aanvallen blijven uitvoeren'
De Iraanse president Pezeshkian geeft een toespraak op de Iraanse televisie. Hij zegt dat de strijdkrachten van het land hard zullen blijven toeslaan en "de militaire bases van onze vijanden" zullen blijven vernietigen. "We zullen in de voetsporen van onze opperste leider blijven treden", zegt hij, refererend aan Khamenei.
Ook dit gaat Jetten scherp veroordelen. Dat zal ze leren!quote:Op zondag 1 maart 2026 14:44 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Schandalig dat Bibi niet eerst met de gasunie overlegd heeft
Gelukkig is de winter voorbij. Dat scheelt weer.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:43 schreef nostra het volgende:
Gasunie:"Hoogst ongelukkig moment"
https://nos.nl/artikel/26(...)voorraad-erg-laag-is
Gelukkig gaan we onze gasputten in Groningen niet storten met betonquote:Op zondag 1 maart 2026 14:43 schreef nostra het volgende:
Gasunie:"Hoogst ongelukkig moment"
https://nos.nl/artikel/26(...)voorraad-erg-laag-is
Dead man walking.quote:
Hij heeft angst voor Den Haagquote:Op zondag 1 maart 2026 14:44 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Schandalig dat Bibi niet eerst met de gasunie overlegd heeft
Laten we dat niet groter maken dan het is. Maandje of twee, en je hebt het beton weer weg.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:47 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Gelukkig gaan we onze gasputten in Groningen niet storten met beton
Oh wacht
Koekje minder bij de thee, dat zal hard binnenkomen.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:47 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ook dit gaat Jetten scherp veroordelen. Dat zal ze leren!
Die zal wel zeewier kanen.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:50 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Koekje minder bij de thee, dat zal hard binnenkomen.
Nederlanders be like: EEN koekje bij de thee grrrrdvrrrrquote:Op zondag 1 maart 2026 14:50 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Koekje minder bij de thee, dat zal hard binnenkomen.
Juistem. Want ons ben zunig.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:57 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Nederlanders be like: EEN koekje bij de thee grrrrdvrrrr
Piri. Net als de kip maar dan één keer.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:58 schreef Tengano het volgende:
Vermoedelijk deze week President Jetten, Kati Pira en Halsema naar de begrafenis van de overledenIraanse leider/martelaar.
quote:Op zondag 1 maart 2026 14:59 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Piri. Net als de kip maar dan één keer.
Die wordt vandaag al in een gat gegooid hoor.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:58 schreef Tengano het volgende:
Vermoedelijk deze week President Jetten, Kati Pira en Halsema naar de begrafenis van de overledenIraanse leider/martelaar.
En mogelijk nog wat afgevaardigden van Denk en GL natuurlijk.
Dat zou ie wel willen jaquote:Op zondag 1 maart 2026 15:01 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Die wordt vandaag al in een gat gegooid hoor.
Gas en Joden zijn nooit een gelukkige combinatie geweestquote:Op zondag 1 maart 2026 14:43 schreef nostra het volgende:
Gasunie:"Hoogst ongelukkig moment"
https://nos.nl/artikel/26(...)voorraad-erg-laag-is
Geld vrijheid van meningsuiting en dingen mogen benoemen alleen als je dingen benoemd die in jou straatje passen?quote:Op zondag 1 maart 2026 14:02 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dit kan echt niet. Gelijk paal en perk aanstellen, landelijke overname macht amsterdam wegens wanprestatie huidige gemeenteraad
quote:Op zondag 1 maart 2026 15:04 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Het lijkt echt bevestigd
Wat had die man een boel rekeningen openstaan nog sinds 1979. Denk dat er minstens net zoveel mensen nu een fles opentrekken als bij Khamenei.
Lol, ja, in een geit. Maar islamietjes moeten dacht ik binnen 24 uur begraven worden.quote:
Maar ja, voor wat hoort wat.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:07 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
De rijke golfstaatjes hadden wel wat in anti-drone maatregelen mogen investeren. Bizar dat de Shaheds zo vrij rond kunnen invliegen.
Was dat niet vooral een vrij kleurloze bureaucraat tot aan z'n presidentschap?quote:Op zondag 1 maart 2026 15:04 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Het lijkt echt bevestigd
Wat had die man een boel rekeningen openstaan nog sinds 1979. Denk dat er minstens net zoveel mensen nu een fles opentrekken als bij Khamenei.
Dat zullen zo'n beetje de best beveiligde objecten ter wereld zijn ja.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:10 schreef SoldMayor het volgende:
[..]
Denk dat er weinig dingen op de wereld zijn die zo moeilijk te raken zijn als dat bootje.
In de oude situatie was er politieke en religieuze wrijving, maar heeft men ivm de diplomatieke betrekkingen en handelsrelaties best wat bruggen buiten het nieuws om geslagen.quote:Op zondag 1 maart 2026 14:32 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Die VAE worden nu ook bestookt met raketten en drones.
Die zullen daar bepaald niet grote blij mee zijn.
Dus hoe die verhouding ook was, die is nu veranderd lijkt mij.
Valt op zich wel mee. Het aantal landen dat voldoende voorbereid zijn op massale drone aanvallen valt op 1 hand te tellen.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:07 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
De rijke golfstaatjes hadden wel wat in anti-drone maatregelen mogen investeren. Bizar dat de Shaheds zo vrij rond kunnen invliegen.
Dit. En vergeet de support voor Israel niet, die heeft gemaakt dat ze ook dat tunnelvolk in Gaza een beetje is gaan dimmen.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:14 schreef Peppert het volgende:
Petje af voor Trump, bezien vanuit de Amerikaanse geopolitieke belangen doet hij het zeer netjes. De man wordt zwaar onderschat, vooral door de traditionele media. Ik ben het niet mee eens dat hij verantwoordelijk is voor de val van Assad, maar zeker wel voor die van Maduro en Khamenei.
[ x ]
We gaan nu ook ambtsloze burgers bombarderen?quote:Op zondag 1 maart 2026 15:04 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Het lijkt echt bevestigd
Wat had die man een boel rekeningen openstaan nog sinds 1979. Denk dat er minstens net zoveel mensen nu een fles opentrekken als bij Khamenei.
Terwijl de verwijdering van assad de enige op dit lijstje is wat (vooralsnog) duurzame verandering heeft voortgebracht. Regime in venezuela zit nog hoog en droog.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:14 schreef Peppert het volgende:
Ik ben het niet mee eens dat hij verantwoordelijk is voor de val van Assad, maar zeker wel voor die van Maduro en Khamenei.
Mee eens. Trump wordt zwaar onderschat. De haat richting Trump is zo groot dat bepaalde mensen niks goeds van hem kunnen zien/ erkennen. Je vraagt je dan ook af wat die mensen zelf hebben gepresteerd in het leven. Trump is gewoon een eindbaas.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:14 schreef Peppert het volgende:
Petje af voor Trump, bezien vanuit de Amerikaanse geopolitieke belangen doet hij het zeer netjes. De man wordt zwaar onderschat, vooral door de traditionele media. Ik ben het niet mee eens dat hij verantwoordelijk is voor de val van Assad, maar zeker wel voor die van Maduro en Khamenei.
[ x ]
De meeste landen hoeven ook niet te rekenen op drone aanvallen. Voor de Golfstaten lag het redelijk in de lijn der verwachting dat zij het doelwit zouden worden bij een nieuwe oorlog met Iran.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:16 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Valt op zich wel mee. Het aantal landen dat voldoende voorbereid zijn op massale drone aanvallen valt op 1 hand te tellen.
Als je Nederland elke dag met 150 shaheds bestookt vliegen ze ook vanaf dag 2 vrij rond.
Dankzij Trump/ Trump administration zijn de nog levende gijzelaars vrijgekomen. Een gigantische verdienste voor Trump.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:18 schreef Tengano het volgende:
[..]
Dit. En vergeet de support voor Israel niet, die heeft gemaakt dat ze ook dat tunnelvolk in Gaza een beetje is gaan dimmen.
https://www.dagelijksesta(...)oudendheid-rond-iranquote:De geopolitieke spanningen rond Iran lopen snel op nu de Verenigde Staten en Israël militaire aanvallen uitvoeren op Iraanse doelen. Premier Rob Jetten riep Nederland en de internationale gemeenschap op om “maximale terughoudendheid”. Maar oud-minister van Buitenlandse Zaken Uri Rosenthal vindt dat precies de verkeerde reflex.
In WNL Op Zondag op NPO 1 liet Rosenthal weinig twijfel bestaan over zijn standpunt. “Daar zijn wij bij Comité Iran Vrij buitengewoon teleurgesteld over, en dat hebben we ook laten weten”, zei hij zichtbaar geërgerd. Volgens Rosenthal vraagt de situatie niet om voorzichtig taalgebruik, maar om politieke duidelijkheid.
Jetten benadrukte dat Nederland al jaren kritisch is op het Iraanse regime en hoopt dat kalmte verdere escalatie voorkomt. Een diplomatieke lijn die in Den Haag vaker wordt gekozen. Rosenthal vindt dat te vrijblijvend. “Terughoudendheid vragen aan alle partijen, welke partijen? Die theocraten in Teheran die een massaslachting met tienduizenden doden op hun geweten hebben? Dáár vraag je om terughoudendheid?” stelde hij scherp.
Canada als voorbeeld
Waar Nederland volgens hem blijft balanceren, ziet Rosenthal elders meer politieke durf. Hij verwijst nadrukkelijk naar Canada. “Ik pak voortdurend het voorbeeld van Canada. De Canadese premier en zijn minister van Buitenlandse Zaken hebben drie dingen gezegd: één, volmondige steun aan de Amerikaanse en Israëlische acties. Twee, het regime moet worden omvergeworpen. Drie, diplomatieke betrekkingen bevriezen. Kom daar eens mee hier in Den Haag.”
En Assad was onder Bidenquote:Op zondag 1 maart 2026 15:21 schreef ExTec het volgende:
[..]
Terwijl de verwijdering van assad de enige op dit lijstje is wat (vooralsnog) duurzame verandering heeft voortgebracht. Regime in venezuela zit nog hoog en droog.
Even voor alle duidelijkheid: het was een vreselijke vent met vreselijke uitspraken tijdens zijn presidentschap maar hij was nu al vele jaren in onmin geraakt met Khamenei, de Revolutionaire Garde en zijn achterban. Hem doodmaken heeft niks met regime change of de genoemde doelstellingen over het atoomprogramma te maken, dit is gewoon wraak. Net als het doden van de dochter en kleinkind van Khamenei. Mensen mogen lekker juichen maar dit moet wel even duidelijk zijn. De VS en Israël zijn geen helden maar gore barbaren.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:04 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Het lijkt echt bevestigd
Wat had die man een boel rekeningen openstaan nog sinds 1979. Denk dat er minstens net zoveel mensen nu een fles opentrekken als bij Khamenei.
Wat dit ook gaat worden de komende jaren. Als iemand wat lam naast een coureur plaats neemt in de bijrijdersstoel zoals hier, geeft men de bijrijder geen krediet voor een goed gezeten race.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:14 schreef Peppert het volgende:
Petje af voor Trump, bezien vanuit de Amerikaanse geopolitieke belangen doet hij het zeer netjes. De man wordt zwaar onderschat, vooral door de traditionele media.
[ x ]
En bovendien is Assad afgezet/het land uitgevlucht door het jihadistische opstandelingenleger HTS en co onder leiding van al-Sharaa aka al-Jolani.quote:
Traditionele media zal het vooral vanuit een Nederlands perspectief belichten. En voor Nederland heeft die man nog weinig goed gedaan. Het zijn allemaal ver-weg shows die de rol van internationale instanties waar Nederland onderdeel van is doet afbreken.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:14 schreef Peppert het volgende:
De man wordt zwaar onderschat, vooral door de traditionele media
Leer tweets embedden, amateurquote:Op zondag 1 maart 2026 15:24 schreef Cruzinats het volgende:
[ x ]
"Strongly condemn"
Neem plaats op de cuckbank naast Ursula, Vlad. You're European now.
Als je het daadwerkelijk een vreselijke vent vond, waar maak je je nu dan druk om? Je basht namelijk vooral de VS en Israël.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Even voor alle duidelijkheid: het was een vreselijke vent met vreselijke uitspraken tijdens zijn presidentschap maar hij was nu al vele jaren in onmin geraakt met Khamenei, de Revolutionaire Garde en zijn achterban. Hem doodmaken heeft niks met regime change of de genoemde doelstellingen over het atoomprogramma te maken, dit is gewoon wraak. Net als het doden van de dochter en kleinkind van Khamenei. Mensen mogen lekker juichen maar dit moet wel even duidelijk zijn. De VS en Israël zijn geen helden maar gore barbaren.
Achmedinijad was de PR naar buiten toe. De man was binnen de top van Iran slechts 3e of 4e qua invloed.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:04 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Het lijkt echt bevestigd
Wat had die man een boel rekeningen openstaan nog sinds 1979. Denk dat er minstens net zoveel mensen nu een fles opentrekken als bij Khamenei.
Artikel 5 geldt alleen in Noord-Amerika en Europa, niet voor een militaire basis in het Midden Oosten.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef UitStraling het volgende:
Aanval op een NAVO bondgenoot, gaan Rutte en Jetten nu de oorlog verklaren aan Iran?
https://x.com/COUPSURE/status/2028102364859711782
en maar roepen dattie alleen maar oorlogen stopt.. de clownquote:Op zondag 1 maart 2026 15:14 schreef Peppert het volgende:
Petje af voor Trump, bezien vanuit de Amerikaanse geopolitieke belangen doet hij het zeer netjes. De man wordt zwaar onderschat, vooral door de traditionele media. Ik ben het niet mee eens dat hij verantwoordelijk is voor de val van Assad, maar zeker wel voor die van Maduro en Khamenei.
[ x ]
Zo werkt de NAVO niet.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef UitStraling het volgende:
Aanval op een NAVO bondgenoot, gaan Rutte en Jetten nu de oorlog verklaren aan Iran?
https://x.com/COUPSURE/status/2028102364859711782
Ondanks dat iedereen met een enigszins functionerend brein kan weten dat Yanks nooit uit menslievendheid het Midden-Oosten binnentrekken en die operaties altijd averse effecten kennen die alle eventuele voordelen van de regimeverwijdering meer dan tenietdoen lopen de naïefrechtse boys en girrls blind in polonaise achter de viesdikke rattenvanger van Mar-o-Lago en zijn rattige Israelische sidekick.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Even voor alle duidelijkheid: het was een vreselijke vent met vreselijke uitspraken tijdens zijn presidentschap maar hij was nu al vele jaren in onmin geraakt met Khamenei, de Revolutionaire Garde en zijn achterban. Hem doodmaken heeft niks met regime change of de genoemde doelstellingen over het atoomprogramma te maken, dit is gewoon wraak. Net als het doden van de dochter en kleinkind van Khamenei. Mensen mogen lekker juichen maar dit moet wel even duidelijk zijn. De VS en Israël zijn geen helden maar gore barbaren.
Ik maak me druk om wetteloosheid en het recht van de sterkste.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als je het daadwerkelijk een vreselijke vent vond, waar maak je je nu dan druk om?
Van Iraniërs snap ik het nog. De rest heeft geen excuus.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:37 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ondanks dat iedereen met een enigszins functionerend brein kan weten dat Yanks nooit uit menslievendheid het Midden-Oosten binnentrekken en die operaties altijd averse effecten kennen die alle eventuele voordelen van de regimeverwijdering meer dan tenietdoen lopen de naïefrechtse boys en girrls blind in polonaise achter de viesdikke rattenvanger van Mar-o-Lago en zijn rattige Israelische sidekick.
Hoe kun je tegen barbarisme en moord zijn? Geen eigenrichting, maar Rechtspraak is één van de pijlers van onze westerse beschaving.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als je het daadwerkelijk een vreselijke vent vond, waar maak je je nu dan druk om? Je basht namelijk vooral de VS en Israël.
We zien deze truc wel vaker 'Ik keur partij/individu X echt wel af hoor, máár ....' gevolg door een betoog waarbij eigenlijk met name de andere kant wordt afgekeurd. Dit zagen we na de aanslagen van 7 oktober 2023 ook. 'Natuurlijk veroordeel ik de aanslagen, máár ... *insert pro-Palestijns betoog tegen Israël*'.
Zulke veroordelingen zijn geveinsd en voor de bühne en worden slechts gebruikt als facade om te kunnen bashen jegens de andere partij.
Weldenkende mensen met een functionerend moreel kompas steunen de VS en Israël. Mensen bij wie het hieraan ontbreekt scharen zich achter Iran of grijpen deze situatie aan om juist de VS en Israël te bashen.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:37 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ondanks dat iedereen met een enigszins functionerend brein kan weten dat Yanks nooit uit menslievendheid het Midden-Oosten binnentrekken en die operaties altijd averse effecten kennen die alle eventuele voordelen van de regimeverwijdering meer dan tenietdoen lopen de naïefrechtse boys en girrls blind in polonaise achter de viesdikke rattenvanger van Mar-o-Lago en zijn rattige Israelische sidekick.
Maak dat de kat wijs want je keurt dit slechts selectief af, namelijk alleen als het van Westerse partijen komt.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:37 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Ik maak me druk om wetteloosheid en het recht van de sterkste.
Hij is uit de weg geruimd als het onder Biden was gebeurd had je gejuichd.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Even voor alle duidelijkheid: het was een vreselijke vent met vreselijke uitspraken tijdens zijn presidentschap maar hij was nu al vele jaren in onmin geraakt met Khamenei, de Revolutionaire Garde en zijn achterban. Hem doodmaken heeft niks met regime change of de genoemde doelstellingen over het atoomprogramma te maken, dit is gewoon wraak. Net als het doden van de dochter en kleinkind van Khamenei. Mensen mogen lekker juichen maar dit moet wel even duidelijk zijn. De VS en Israël zijn geen helden maar gore barbaren.
quote:Op zondag 1 maart 2026 15:39 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Hoe kun je tegen barbarisme en moord zijn? Geen eigenrichting, maar Rechtspraak is één van de pijlers van onze westerse beschaving.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Russian propagandists react to war against Iran
Dat is ook wel een hele creatieve lezing van de Iraanse gescheidenis moet ik zeggen.quote:
Nee, mensen met een juist moreel kompas steunen noch schurkenstaten VS en Israel, noch schurkenstaat Iran maar zijn gewoon blij voor de progressieve Iraniërs dat Khamenei dood is en hopen dat er een betere regering komt.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Weldenkende mensen met een functionerend moreel kompas steunen de VS en Israël. Mensen bij wie het hieraan ontbreekt scharen zich achter Iran of grijpen deze situatie aan om juist de VS en Israël te bashen.
De vraag aan zulke mensen is dan ook als je het Westen zo walgelijk en naar vindt, wat doe je hier dan nog? Pak je spullen en verhuis naar een derdewereldland of zo.
[..]
Maak dat de kat wijs want je keurt dit slechts selectief af, namelijk alleen als het van Westerse partijen komt.
Het NAVO verdrag geldt alleen voor het grondgebied van NAVO-lidstaten, niet voor militaire bases van NAVO-lidstaten op het grondgebied van niet-NAVO-lidstaten.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef UitStraling het volgende:
Aanval op een NAVO bondgenoot, gaan Rutte en Jetten nu de oorlog verklaren aan Iran?
https://x.com/COUPSURE/status/2028102364859711782
Geen oorlog is nog gewonnen met 'rechtsspraak'.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:39 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Hoe kun je tegen barbarisme en moord zijn? Geen eigenrichting, maar Rechtspraak is één van de pijlers van onze westerse beschaving.
Het is inderdaad politiek tribalisme, anti-Westerse sentimenten en 'Third Worldism'.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:43 schreef theguyver het volgende:
[..]
Hij is uit de weg geruimd als het onder Biden was gebeurd had je gejuichd.
Maar nu heeft Israël dit voor elkaar gekregen samen met Trump en dat is not done natuurlijk.
Wat ben je toch lekker moreel. Het gaat om de boodschap dat niemand veilig is. Dit vergroot de kans op overlopers.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Even voor alle duidelijkheid: het was een vreselijke vent met vreselijke uitspraken tijdens zijn presidentschap maar hij was nu al vele jaren in onmin geraakt met Khamenei, de Revolutionaire Garde en zijn achterban. Hem doodmaken heeft niks met regime change of de genoemde doelstellingen over het atoomprogramma te maken, dit is gewoon wraak. Net als het doden van de dochter en kleinkind van Khamenei. Mensen mogen lekker juichen maar dit moet wel even duidelijk zijn. De VS en Israël zijn geen helden maar gore barbaren.
https://www.foreignaffair(...)after-khamenei-trumpquote:At the time of our conversation, there are unconfirmed reports circulating that Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei might already have been killed. If, indeed, a decapitation strike has been or is eventually successful, what do you see unfolding?
Khamenei’s death could result in the regime and its security forces closing ranks in order to survive, or it could serve as the equivalent of a giant cannon blast blowing a hole in a ship, causing the ship to sink and its leadership to bail out to save their own skins. The issue with this regime is that it’s one of the loneliest regimes in the world. There isn’t a good exit plan for any Iranian officials. There are very few places in the world where they can go into exile. For many of them, they assume that they must either kill or be killed.
It’s likely that they rush to close ranks behind a new leader, whether a cleric or a Revolutionary Guards commander, rather than allow some greater power transition to take place. But whenever someone who has been ruling for four decades abruptly departs, it creates a power vacuum that could take many years to fill.
Trump and Netanyahu have suggested that their attacks on Iran could soften the country’s domestic security apparatus and make it easier for those opposed to the regime to rise up and overthrow it. Is that a realistic possibility now?
Psychology is a much more valuable prism through which to try to understand this than political science. Iranian society has been traumatized by the events of the last six weeks because the killing was so widespread that millions of families around the country either lost a loved one or knew someone who lost loved ones. And for the last five weeks, people were just waiting to see what Trump was going to do.
Now I think they’re going to continue to wait to see how long this operation continues and what opportunities there might be to rise up. But the regime forces are highly armed, highly organized, and willing to kill to stay in power. And the opponents of the regime, while far more numerous, are broadly unarmed and disorganized. And because of the fact that they’re trying to separate mosque and state, not join mosque and state, it’s not a population that believes in mass martyrdom.
There are other challenges. We know from history that revolutions require two kinds of leadership—inspirational and organizational. Many Iranians both inside and outside the country have coalesced around the inspirational leadership of Reza Pahlavi, the son of the former shah, although certainly not all. The monarchists can be a polarizing movement. It’s not clear to what extent, if any, that movement has organizational leadership on the ground inside Iran.
The paradox of revolutions is that to be viable they need to attract a critical mass of people. But a critical mass of people won’t join the revolution unless they think it’s viable. No one wants to go out and get slaughtered; no one wants to join a losing team. And so the question remains whether protests start to emerge again and whether they snowball. Much will depend on how Iranians feel. Do they believe that the repressive apparatus of the regime has been defanged? They will be watching closely.
Je zegt het zelf al. Hele hoge symbolische waarde dus. Even los van wat ie heeft gedaan toen ie nog wel actief meedeed.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:33 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Achmedinijad was de PR naar buiten toe. De man was binnen de top van Iran slechts 3e of 4e qua invloed.
Tirannieke puppet van het Westen wordt afgezet tijdens een brede volksopstand door een coalitie van socialisten en islamisten. Daarna volgde een islamistische dolkstoot. Als dat oranje varken een nieuwe shah-puppet daar stalt zijn we weer terug bij af.quote:
Bovendien zat 'ie er omdat de vorige Republikeinse president de zeer redelijke en progressieve Mohammed Khattami weggepest had.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:33 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Achmedinijad was de PR naar buiten toe. De man was binnen de top van Iran slechts 3e of 4e qua invloed.
We zijn weer terug bij af? Iran in de jaren 1960 en 1970 was alles behalve perfect, maar vele malen vrijer dan nu.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Tirannieke puppet van het Westen wordt afgezet tijdens een brede volksopstand door een coalitie van socialisten en islamisten. Daarna volgde een islamistische dolkstoot. Als dat oranje varken een nieuwe shah-puppet daar stalt zijn we weer terug bij af.
Bij zijn achterban had hij nog wel een zekere populariteit, maar bij ayatollah Khamenei was hij inderdaad min of meer in ongenade geraakt. Ahmadinejad heeft na zijn twee termijnen nog een paar keer geprobeerd om zich kandidaat te stellen voor het presidentschap, maar dat werd hem iedere keer geweigerd.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:23 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Even voor alle duidelijkheid: het was een vreselijke vent met vreselijke uitspraken tijdens zijn presidentschap maar hij was nu al vele jaren in onmin geraakt met Khamenei, de Revolutionaire Garde en zijn achterban.
Dat klopt, slechter dan de laatste jaren is ook haast niet mogelijk.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:52 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
We zijn weer terug bij af? Iran in de jaren 1960 en 1970 was alles behalve perfect, maar vele malen vrijer dan nu.
Schei toch uit man.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:52 schreef HowardRoark het volgende:
We zijn weer terug bij af? Iran in de jaren 1960 en 1970 was alles behalve perfect, maar vele malen vrijer dan nu.
Varken?quote:Op zondag 1 maart 2026 15:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Tirannieke puppet van het Westen wordt afgezet tijdens een brede volksopstand door een coalitie van socialisten en islamisten. Daarna volgde een islamistische dolkstoot. Als dat oranje varken een nieuwe shah-puppet daar stalt zijn we weer terug bij af.
Gestoorde reactie. Progressief-links is moreel failliet.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:54 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Schei toch uit man.
De enige vrijheid die onder de shah wel bestond en onder de islamitische republiek niet bestaat, is de vrijheid van vrouwen om zich als een hoer te kleden.
Bijzonder dit. Westers geklede vrouwen zien eruit als 'hoeren'?quote:Op zondag 1 maart 2026 15:54 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Schei toch uit man.
De enige vrijheid die onder de shah wel bestond en onder de islamitische republiek niet bestaat, is de vrijheid van vrouwen om zich als een hoer te kleden.
Nu draai je het om. Hitler begon de oorlog, zoals nu Israel en de VS begonnen zijnquote:Op zondag 1 maart 2026 15:48 schreef HowardRoark het volgende:
Geen oorlog is nog gewonnen met 'rechtsspraak'.
Globaal gezien is dit nu eenmaal geen toereikende manier om een oorlog te winnen. Rechtspraak kan je eventueel pas toepassen als je een oorlog hebt gewonnen via militaire stootkracht en daders op hun knieën hebt gekregen. Zie ook de Tweede Wereldoorlog. Als daar alleen boos was gewapperd met 'Ja, maar dit is gemeen en we moeten Hitler berechten' dan hadden we nu allemaal Duits gesproken.
Ja, dit is schrikbarend. Zijn alle westerse vrouwen dan ook gekleed als hoeren is het eerste wat je je als vrouw afvraagt... in deze denkwijze dus voor de goede orde.quote:Op zondag 1 maart 2026 15:55 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Gestoorde reactie. Progressief-links is moreel failliet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |