Potje voor de boeren is eerder een terugdraaiing van een bezuiniging.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:18 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Hoezo alleen bezuinigen? Potje voor de boeren en het leger optuigen zijn alleen al enorme investeringen.
Dus als de VS Groenland aanvalt heeft dit geen gevolgen voor Nederlandquote:Op woensdag 4 februari 2026 11:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat valt echt enorm mee. Economie is wereldwijd en heeft China inmiddels meer invloed. Zie bijvoorbeeld dat we een beter dan verwachtte economie hebben gehad in 2025, ondanks Trump.
En op onze cultuur heeft de tv wellicht invloed, maar Trump zelf maar mager. Weinig mensen in Nederland die ooit een toespraak van hem hebben gezien, de meeste zullen niet eens weten wat er in Minneapolis gebeurt.
Onze veiligheid alleen als de VS de EU aan zou vallen, maar die kans is rond de 0%.
Ik bedoelde "alleen willen bezuinigen als dekking". Zie de tweede zin. Belasting verhogen als dekking van een investering is ook een optie.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:18 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Hoezo alleen bezuinigen? Potje voor de boeren en het leger optuigen zijn alleen al enorme investeringen.
Het heeft op de meeste burgers in Nederland inderdaad allemaal weinig invloed, minder dan alles wat er gister wel werd besproken in het debat.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:21 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Dus als de VS Groenland aanvalt heeft dit geen gevolgen voor Nederland
Dus als de VS stopt met het leveren van (door ons gekochte) wapens aan Oekraïne heeft dit geen gevolgen voor Nederland.
Dus als de VS zegt dat ASML niet meer mag leveren aan China heeft dit geen gevolgen voor Nederland.
Dus als de VS een extra heffing oplegt omdat wij 1 soldaat naar Groenland stuurden heeft dit geen gevolgen voor Nederland.
Dus dat iedereen zo druk doet in de EU op dit moment dat is echt gebaseerd op onzin!
Dat geld moet wel opnieuw gevonden worden.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:19 schreef probeer het volgende:
[..]
Potje voor de boeren is eerder een terugdraaiing van een bezuiniging.
Dat is eenmalig geld, dat wordt lang niet altijd gedekt. Hier ook niet echt. Dekking is vooral nodig voor structurelere uitgaven, zoals defensie. Maar zoals gezegd: dat kun je ook door een belasting op vermogen of voor bedrijven te verhogen (of aftrekposten aan te pakken).quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Dat geld moet wel opnieuw gevonden worden.
Nou ja, er zijn eigenlijk vrij weinig lastige keuzes op dit moment. Stikstof is een kafkaesk papieren probleem maar moet wel opgelost worden, dus dat gaan ze nu proberen met flinke zakken geld. Migratie gaat aangepakt worden omdat dat ook moet. Elektriciteitsnet opkrikken, meer geld voor kernenergie en wind op zee etc. Allemaal noodzakelijk, dus de keuze is eigenlijk niet zo lastig tenzij je in lala-land leeft zoals PVV/BBB/SP/PvdD.quote:Op woensdag 4 februari 2026 12:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Lastige keuzes? Die hebben ze juist voorkomen.
Okee, wel logisch als je de “echte” achterban van de VVD nagaat. Die zijn echt als de dood voor gl/pvda beleid waar de rekening bij hen komt te liggen.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik bedoelde "alleen willen bezuinigen als dekking". Zie de tweede zin. Belasting verhogen als dekking van een investering is ook een optie.
Wie zegt dat ik het 'prima' vindt? Dit soort impopulaire maar noodzakelijke keuzes zijn nooit leuk of prima, maar het vergt wel enige lef om de keuze te maken en al die shit over je heen te krijgen.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:32 schreef probeer het volgende:
En als je dat toch allemaal te direct is, leg het eerst hier eens uit hoe of waarom jij het prima vindt dat 20% van de mensen die hun baan verliezen de bijstand in moeten, ipv dat tweede jaar WW krijgen (wat voor een groot deel uiteindelijk genoeg is om wel weer een baan te vinden).
Dito voor de loondoorbetaling bij ziekte (die ze ook willen gaan uitkleden, aldus het coalitieakkoord). Vertel ons eens waarom jij het eerlijk vindt dat de langdurig zieke (meer dan een jaar) bij het UWV aan mag gaan kloppen. Let wel; dat zijn vaak mensen met een burn-out, en laat de werkgever daar nou vaak een grote hand in hebben (tov andere aandoeningen waardoor mensen er even uit liggen).
Ok, verander prima naar 'ik vind dat te verkiezen over andere maatregelen'.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:34 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wie zegt dat ik het 'prima' vindt? Dit soort impopulaire maar noodzakelijke keuzes zijn nooit leuk of prima, maar het vergt wel enige lef om de keuze te maken en al die shit over je heen te krijgen.
Ik neem ook mee dat de kans heel groot is dat dit soort dingen als wisselgeld ingezet gaan worden. Ik heb er nihil vertrouwen in dat dat plan van maximaal 2% tekort ook daadwerkelijk gehaald gaat worden Dus ja.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:35 schreef probeer het volgende:
[..]
Ok, verander prima naar 'ik vind dat te verkiezen over andere maatregelen'.
Was wat mij het eerst te binnen schoot. Zal ik hem inruilen voor de energietransitie?quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:30 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is eenmalig geld, dat wordt lang niet altijd gedekt. Hier ook niet echt. Dekking is vooral nodig voor structurelere uitgaven, zoals defensie. Maar zoals gezegd: dat kun je ook door een belasting op vermogen of voor bedrijven te verhogen (of aftrekposten aan te pakken).
quote:De Belastingdienst geeft zijn ongeveer 27.000 medewerkers ruim baan om reservist te worden. De overheidsorganisatie wil bijdragen aan de nationale veiligheid, weerbaarheid en veerkracht van de rechtsstaat. Daarom hebben de Belastingdienst en Defensie gisteren een convenant gesloten.
Voor reservisten die bij de Belastingdienst werken, geldt een aantal voordelen. Zo krijgen ze betaald verlof tijdens het volgen van de opleiding bij Defensie. De Belastingdienst geeft reservisten verder altijd vrijaf als ze worden ingezet.
Crisisbeheersing
De Belastingdienst ziet met de reservistendeal ook voordelen voor de eigen organisatie. Medewerkers doen ervaring op met opereren onder druk, werken in multidisciplinaire teams en doen aan crisisbeheersing. Ze doen bovendien in complexe omstandigheden leiderschapservaring op.
Defensie heeft inmiddels afspraken met meerdere bedrijven die reservisten willen leveren. Zo werden al overeenkomsten gesloten met ABP, Accenture, Atos, Heijmans, KPMG, Nationale Nederlanden, Rabobank en Randstad.
Zeg dat tegen de mensen in je sociale cirkel die al langer dan een jaar met werkeloosheid of ziekte tijdens een arbeidsovereenkomst kampen.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:39 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik neem ook mee dat de kans heel groot is dat dit soort dingen als wisselgeld ingezet gaan worden. Ik heb er nihil vertrouwen in dat dat plan van maximaal 2% tekort ook daadwerkelijk gehaald gaat worden Dus ja.
Misschien moet je er geen hobby van maken om politiek te volgen als je niet een beetje uit kunt zoomen naar het grotere plaatje.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:43 schreef probeer het volgende:
[..]
Zeg dat tegen de mensen in je sociale cirkel die al langer dan een jaar met werkeloosheid of ziekte tijdens een arbeidsovereenkomst kampen.
Maar he, net als de PVV-er die mooi weer speelt tegen zijn allochtone buurman, zal je dat natuurlijk niet doen.
Misschien moet je je eens beseffen dat politiek van grote en directe invloed is op mensenlevens en je daar naar te gedragen, ipv er louter een intellectuele oefening op een forum van te maken en je constant te verbergen achter het grotere plaatje.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Misschien moet je er geen hobby van maken om politiek te volgen als je niet een beetje uit kunt zoomen naar het grotere plaatje.
Welk grote plaatje precies?quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Misschien moet je er geen hobby van maken om politiek te volgen als je niet een beetje uit kunt zoomen naar het grotere plaatje.
Nee bedankt, ik ben geen hersenloze populist. Stem maar PVV als je puur en alleen voor eigenbelang wil stemmen met een na ons de zondvloed mentaliteit.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:47 schreef probeer het volgende:
[..]
Misschien moet je je eens beseffen dat politiek van grote en directe invloed is op mensenlevens en je daar naar te gedragen, ipv er louter een intellectuele oefening op een forum van te maken en je constant te verbergen achter het grotere plaatje.
Alleen voor de klein vermogenden. De grote jongens kopen gewoon weer wat advies in om die shit te ontwijken. Wat gesteggel met box 2 vs 3, en hoppa het scheelt weer een flinke duit.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:44 schreef Elan het volgende:
Vermogen gaat zwaarder belast worden EN de onderkant van de samenleving is weer de sjaak. Kan me niet voorstellen dat iemand blij is met deze clowns.
Ik verdien aardig bovenmodaal en stem mijn hele leven lang al SP. En blijf dat ook doen.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:48 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee bedankt, ik ben geen hersenloze populist. Stem maar PVV als je puur en alleen voor eigenbelang wil stemmen met een na ons de zondvloed mentaliteit.
Dat verklaart een hoopquote:Op woensdag 4 februari 2026 14:52 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik verdien aardig bovenmodaal en stem mijn hele leven lang al SP. En blijf dat ook doen.
Waar ik me in kan vergissen, maar wat me wel opvalt, is dat de oppositie het vooral heeft over de aow.quote:Op woensdag 4 februari 2026 14:43 schreef probeer het volgende:
[..]
Zeg dat tegen de mensen in je sociale cirkel die al langer dan een jaar met werkeloosheid of ziekte tijdens een arbeidsovereenkomst kampen.
Maar he, net als de PVV/JA21/FVD-er die mooi weer speelt tegen zijn allochtone buurman, zal je dat natuurlijk niet doen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |