Ja, dat van de gezinnen wel, die laatste zin ging over de 'gemeenschapszin'.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:23 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
600 miljoen structureel, wat ik echt bizar vind.
De gezinnen worden fiscaal al enorm bevoordeeld in het stelsel terwijl de toenemende groep alleenstaanden weer het nakijken heeft.
Hoe zou jij het vinden als jouw kind niet de gewenste studie kan doen of geen kamer kan vinden omdat alles vol zit met internationale studenten?quote:Op maandag 2 februari 2026 09:28 schreef miss_sly het volgende:
De huisvestingskwestie is wel een ding.
Buitenlandse studenten betalen echter ook veel meer collegegeld
https://www.universiteitl(...)nmelding/collegegeld
Dat geld niet meer ontvangen, zal een enorme aderlating zijn voor de universiteiten en zij zullen dan toch op andere manieren aan geld moeten komen. Verhoging van het collegegeld of meer geld van de overheid?
Welke studie verengelsen? En waarom is dat per definitie slecht?
Ik kan op zich prima begrijpen dat er een betere mix moet komen tussen Nederlandse en buitenlandse studenten en dat er een max wordt gesteld aan buitenlandse studenten per studie zou ik kunnen begrijpen, maar ik zie niet waarom het een doel op zichzelf zou moeten zijn om buitenlandse studenten te weren.
Europa, en in feite een groot deel van de wereld, staat op een kruispunt. Oude zekerheden brokkelen af, terwijl nieuwe structuren nog vorm moeten krijgen. In die tussenruimte krijgen angst en eenvoudige verhalen vaak meer grip dan nuance en gezond verstand.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:12 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De kans is nog steeds aanwezig dat Bardella het volgend jaar tot president van Frankrijk weet te schoppen. En AfD is ook een levensgevaarlijke partij met veel te veel aanhang.
De Tsjechen zijn er ook achter dat ze een stel clowns, vatniks en nazi’s in het zadel hebben geholpen en gaan nu de straat op. Het is overal hetzelfde liedje.
De CU staat er in zoals ze er altijd in staan: we willen er over praten, stemmen mee met goede plannen en willen slechte plannen verbeteren.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:26 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Ik vind de inbreng van het CDA erg beperkt
Hoe staat de CU tegenover de plannen van deze coalitie?
Dát. Al opteer ik voor eenpersoonshuishoudens ipv voor 'alleenstaanden'. Meer dan genoeg mensen die een eenpershuishouden voeren hebben een LAT-relatie.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:23 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
600 miljoen structureel, wat ik echt bizar vind. (nummer 50 in de tabel)
De gezinnen worden fiscaal al enorm bevoordeeld in het stelsel terwijl de toenemende groep alleenstaanden weer het nakijken heeft.
Dat is helemaal niet logisch, dat is ondoelmatig beleid. Je zou dat bijvoorbeeld ook iets kunnen wijzigen aan de IACK zodat de ouders die het niet nodig hebben via de belasting alsnog weer aangeslagen worden voor dit onnodig voordeeltje.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat van de gezinnen wel, die laatste zin ging over de 'gemeenschapszin'.
En die miljoenen zijn met name nodig om een groter deel van het kindgebonden budget vast te maken. Het kindgebonden budget is de toeslag die het meest wordt misgelopen door gezinnen die er wel recht op hebben, juist die rond bestaansminimum vragen hem niet aan uit angst voor terugbetalingen. Daarom wordt hij samengevoegd met de kinderbijslag, het komt straks ook van dezelfde instantie, en wordt een groter deel vast. Nadeel: rijke ouders krijgen ook meer. Voordeel: je bereikt in elk geval ook iedereen die je wil bereiken en hebt minder terugbetalingen.
Dat dit niet kostenneutraal kan, omdat anders geld van het variabele deel (voor armeren) naar het vaste deel (voor iedereen) zou gaan en er dus in feite geld van de armere gezinnen naar de rijkere gezinnen zou stromen, is logisch.
De bevoordeling zit hem over het algemeen bij tweeverdieners vs alleenverdieners, niet alleenstaanden vs gezinnen.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:34 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dát. Al opteer ik voor eenpersoonshuishoudens ipv voor 'alleenstaanden'. Meer dan genoeg mensen die een eenpershuishouden voeren hebben een LAT-relatie.
In mijn vakgebied is er niet eens een fatsoenlijk Nederlands vocabulaire (hihi). En los daarvan ga je gewoon gigantisch op de kwaliteit van het onderwijs inleveren als je forceert dat vakken per se in het Nederlands worden gegeven door academici die gewend zijn in het Engels te communiceren en niet, of maar heel beperkt, Nederlands spreken.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:31 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Hoe zou jij het vinden als jouw kind niet de gewenste studie kan doen of geen kamer kan vinden omdat alles vol zit met internationale studenten?
Verder is de officiële landstaal hier Nederlands en zou het onderwijs mi ook in het Nederlands gegeven moeten worden.
Ik moet je helaas teleurstellen als alleenstaande. Mijn belastingdruk is aanzienlijk hoger dan die van een gezien met zowel één als twee inkomens. Ik heb namelijk geen recht op toeslagen, bijdragen of inkomensafhankelijke combinatiekortingen.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
De bevoordeling zit hem over het algemeen bij tweeverdieners vs alleenverdieners, niet alleenstaanden vs gezinnen.
Wat mij betreft hoeft ook niet elk vak in het Nederlands. Maar doe in elk geval een taaltoets en stel het vak Nederlands op hoog niveau voor elke opleiding verplicht, ook omdat Nederlandse studenten na hun universitaire opleiding nu vaak nog beroerd Nederlands schrijven. En dan zorg je dat alleen de buitenlanders hier studeren die Nederlands willen leren en hier dus willen blijven.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:36 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
In mijn vakgebied is er niet eens een fatsoenlijk Nederlands vocabulaire (hihi). En los daarvan ga je gewoon gigantisch op de kwaliteit van het onderwijs inleveren als je forceert dat vakken per se in het Nederlands worden gegeven door academici die gewend zijn in het Engels te communiceren en niet, of maar heel beperkt, Nederlands spreken.
Éénverdieners hebben ook geen toeslagen, geen bijdragen e.d. Als die ene verdiener gewoon rond modaal verdient, krijgt de ander ook helemaal niks. Kan ik je melden als gedwongen éénverdiener.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:38 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik moet je helaas teleurstellen als alleenstaande. Mijn belastingdruk is aanzienlijk hoger dan die van een gezien met zowel één als twee inkomens. Ik heb namelijk geen recht op toeslagen, bijdragen of inkomensafhankelijke combinatiekortingen.
Ik wil helemaal niet zeggen dat je het dan 'beter' hebt maar volgens mij heb je - o.a. door de IACK - wel een lagere belastingdruk.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Éénverdieners hebben ook geen toeslagen, geen bijdragen e.d. Als die ene verdiener gewoon rond modaal verdient, krijgt de ander ook helemaal niks. Kan ik je melden als gedwongen éénverdiener.
Vind het altijd naar als twee groepen burgers tegenover elkaar gezet worden.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:38 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik moet je helaas teleurstellen als alleenstaande. Mijn belastingdruk is aanzienlijk hoger dan die van een gezien met zowel één als twee inkomens. Ik heb namelijk geen recht op toeslagen, bijdragen of inkomensafhankelijke combinatiekortingen.
Nee, de klacht hierbij is dat het verschil in belastingdruk tussen éénverdieners en tweeverdieners veel te groot is. Tot soms wel 4 keer zo hoog bij hetzelfde verzamelinkomen.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Vind het altijd naar als twee groepen burgers tegenover elkaar gezet worden.
Een soort uitspelen van elkaar.
Lees dat de overgrote klacht is dat de belastingdruk te hoog is?
Ik speel helemaal niets uit tegen elkaar hoor. Ik vind gewoon dat gezinnen fiscaal nogal bevoordeeld worden en al die koopkrachtplaatjes gaan uit van relatieve stijgingen en dalingen ten opzichte van het voorgaande jaar. Maar als je het over bestaanszekerheid hebt, gaat het natuurlijk om de absolute bedragen en percentages. En als je daar naar kijkt is het een heel ander verhaal. Als alleenverdiener cq. alleenstaande heb je relatief veel meer kosten en wordt je tegelijkertijd fiscaal achtergesteld ten opzichte van tweeverdieners-gezinnen. Dat is met miljoenen alleenstaanden in Nederland echt vreemd te noemen en een gevolg van de dominantie van de christelijke partijen over de laatste honderden jaren.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Vind het altijd naar als twee groepen burgers tegenover elkaar gezet worden.
Een soort uitspelen van elkaar.
Lees dat de overgrote klacht is dat de belastingdruk te hoog is?
Ja met Fr, Du, Sp gaat het slecht. En dat zal Nl ook treffen.quote:Op maandag 2 februari 2026 07:29 schreef Perrin het volgende:
[..]
Behalve dat we met die lui in één schuitje zitten.
Daar ben ik het mee eens.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, de klacht hierbij is dat het verschil in belastingdruk tussen éénverdieners en tweeverdieners veel te groot is. Tot soms wel 4 keer zo hoog bij hetzelfde verzamelinkomen.
Duitsland draait helemaal om naar weer 40 uur werken. Tenzij zorg voor kinderen/ouders.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:51 schreef capricia het volgende:
[..]
Daar ben ik het mee eens.
Dat zou veel meer gelijk getrokken moeten worden. Maar het adagium is al jaren dat werken zaligmakend is.
En een partner thuis die voor de kinderen zorgt wordt fiscaal afgestraft.
Was ook geen opmerking naar jou persoonlijk.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:49 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik speel helemaal niets uit tegen elkaar hoor. Ik vind gewoon dat gezinnen fiscaal nogal bevoordeeld worden en al die koopkrachtplaatjes gaan uit van relatieve stijgingen en dalingen ten opzichte van het voorgaande jaar. Maar als je het over bestaanszekerheid hebt, gaat het natuurlijk om de absolute bedragen en percentages. En als je daar naar kijkt is het een heel ander verhaal. Als alleenverdiener cq. alleenstaande heb je relatief veel meer kosten en wordt je tegelijkertijd fiscaal achtergesteld ten opzichte van tweeverdieners-gezinnen. Dat is met miljoenen alleenstaanden in Nederland echt vreemd te noemen en een gevolg van de dominantie van de christelijke partijen over de laatste honderden jaren.
Hier komt er ook een soort voltijds-bonus aan.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:53 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Duitsland draait helemaal om naar weer 40 uur werken. Tenzij zorg voor kinderen/ouders.
mooiquote:Op maandag 2 februari 2026 09:53 schreef capricia het volgende:
[..]
Hier komt er ook een soort voltijds-bonus aan.
Al vraag ik me af hoe je dat gaat meten.
Ja, totaal geen rekening houdend met bijvoorbeeld ouders met een gehandicapt kind dat gewoon de zorg thuis nodig heeft. Of stellen waarbij 1 praktisch fulltime mantelzorger is voor ouders/schoonouders. Met het belang van vrijwilligerswerk op scholen e.d., waar werkenden tijdens werktijd logisch gezien geen tijd voor hebben. En ga zo maar door.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:51 schreef capricia het volgende:
[..]
Daar ben ik het mee eens.
Dat zou veel meer gelijk getrokken moeten worden. Maar het adagium is al jaren dat werken zaligmakend is.
En een partner thuis die voor de kinderen zorgt wordt fiscaal afgestraft.
Terwijl er met het uitkleden van de (ouderen)zorg en ondersteuning wel steeds meer een beroep op familie en omgeving gedaan wordt.quote:Op maandag 2 februari 2026 09:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, totaal geen rekening houdend met bijvoorbeeld ouders met een gehandicapt kind dat gewoon de zorg thuis nodig heeft. Of stellen waarbij 1 praktisch fulltime mantelzorger is voor ouders/schoonouders. Met het belang van vrijwilligerswerk op scholen e.d., waar werkenden tijdens werktijd logisch gezien geen tijd voor hebben. En ga zo maar door.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |