je gaat toch niet toegeven aan hun verhaaltjes, er is al genoeg afgenomen van iedereen.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 23:00 schreef V__L_N het volgende:
dus je hebt grote kans dat je straks nog prima zit als er teveel mensen weggaan.
Oh niemand kan geloven hoe beroerd dat de postnl is als werkgever. De errors die mensen hebben als ik vertel dat werktijd per minuut wordt gemeten. Odat je leidinggevende hebt die je nooit spreekt, behalve als je ziek bent. Dan bellen ze je elke dag. Of idd dat je gebeld wordt tijdens je vakantie of je niet toch wil komen werken.quote:Op zondag 1 februari 2026 15:00 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
je gaat toch niet toegeven aan hun verhaaltjes, er is al genoeg afgenomen van iedereen.
Verder kunnen mensen uit m'n eigen kring(die niks nada met de post te maken hebben)niet bevatten dat het buitenwerk zo slecht wordt gehonoreerd, o.a. de 4 weken t.o.v. binnenwerk ,etc..
ja de "liefde" komt al jaren van 1 kant.quote:Op zondag 1 februari 2026 23:41 schreef V__L_N het volgende:
behalve als je ziek bent. Dan bellen ze je elke dag. Of idd dat je gebeld wordt tijdens je vakantie of je niet toch wil komen werken.
https://archive.is/202602(...)r-verkeerd~a1acec93/quote:Op zaterdag 7 februari 2026 18:52 schreef IsItMeOrYou het volgende:
Vandaag weer een stuk in het AD over de problemen bij sorteren. Dat je hetzelfde verkeerde poststuk tot 3 keer toe in je tas krijgt na stickeren en terugdoen in de oranje bus, is een 'uniek geval'. Ook dat poststukken soms verdwijnen of opgegeten worden door de machines is onjuist. Maar zoals altijd: personeelstekort is het grootste probleem in de bezorgketen. Gek he? Met deze arbeidsvoorwaarden, alles straks afgemeten en ondertussen roepen dat het volume maar blijft dalen. Dan denk je ook wel 3x na voordat je überhaupt postbezorger te worden. De vrijheid bestaat al lang niet meer. Je moet altijd je tijd verantwoorden en dealen met de slechte sorteerkwaliteit en steeds minder depots.
En ondertussen roepen dat door per 1 juli er langer over te mogen doen de kwaliteit juist omhoog gaat door processen te stroomlijnenze roepen ook maar wat daar he.
https://www.gelderlander.(...)r-verkeerd~a1acec93/
En dit is het precies de hoofdlijn van het probleem. Ze jagen het personeel bewust weg zodat ze kunnen blijven roepen dat ze het niet kunnen door het personeelsgebrek. Feit is dat ze gewoon van het personeel af willen. Minder personeel betekend minder kosten.quote:Op zaterdag 7 februari 2026 20:26 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Veel bezorgers hebben nu al aangekondigd te gaan stoppen, sommigen hebben de daad al bij het woord gevoegd. En weliswaar hebben we vanaf juli minder bezorgers nodig, maar er gaan bij ons nu al veel meer mensen weg dan waarop PostNL gehoopt had. Dus in juli zitten we nog steeds met een tekort aan mensen.
dit gaat iedereen echt wel opbreken richting de herfst/winter 2026 misschien al eerder.quote:Op zaterdag 7 februari 2026 20:26 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Mijn depot is straks ook de de klos, dat gaat allemaal naar een NRP2-depot, ruim 5 km verderop.Krijg je de post niet in 1x mee en moet je bijladen, dan kun je meteen 10 km extra fietsen!
uit de pdf achter de schermen:quote:Op dinsdag 10 februari 2026 16:58 schreef Semargofni het volgende:
De combinatie van bezorgers die stoppen omdat ze de aankomende plannen niet zien zitten, en de te verwachte hogere uitval als gevolg van belasting, zal een hogere werkdruk met zich meebrengen. Wie gaat dan nog extra wijken overnemen als ook nog eens je zulke afstanden moet overbruggen.
ja met een schamel cao tje ben benieuwd hoe ze het allemaal gaan handlen.quote:Op dinsdag 10 februari 2026 16:58 schreef Semargofni het volgende:
Wie gaat dan nog extra wijken overnemen als ook nog eens je zulke afstanden moet overbruggen.
Ze proberen hier de vaart te remmen. Het is ok als straks bezorgers weg gaan. 20% moet er zeker weg, maar 30% is voor de winstcijfers ook best goed. Punt is dat ze niet te vroeg weg moeten rennen. Dus hier wordt al gezegd. Iedereen wordt geplaatst, wacht nou even want het kan ook een heel goed bod zijn. We doen dat in mei en juni.. In de hoop dat iedereen blijft tot die tijd en de grootste hoos pas weg loopt in juni/juliquote:Op dinsdag 10 februari 2026 16:58 schreef Semargofni het volgende:
De combinatie van bezorgers die stoppen omdat ze de aankomende plannen niet zien zitten, en de te verwachte hogere uitval als gevolg van belasting, zal een hogere werkdruk met zich meebrengen. Wie gaat dan nog extra wijken overnemen als ook nog eens je zulke afstanden moet overbruggen.
Het sociaal plan is inmiddels bekend en het valt mij ook tegen. De bonden die het hebben uitonderhandeld (BVPP, CNV en zelfs FNV) zijn er zelf nogal mee in hun nopjes. De BVPP is vooral blij omdat dit sociaal plan (volgens hun) de werkgelegenheid waarborgt. Maar in de tekst van het sociaal plan staat toch echt wat andersquote:Op dinsdag 10 februari 2026 18:35 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
ja met een schamel cao tje ben benieuwd hoe ze het allemaal gaan handlen.
ze denken er een beetje te makkelijk over.
In de Or nieuwsbrief over het sociaal plan, dat is er nog niet,ik verwacht er ook niet veel van.
Wat mij ook tegenvalt is de wijze waarop wordt omgegaan met mensen die op redelijke gronden hun nieuwe werkpakket weigeren. Ik had verwacht dat je BC dan terug naar de tekentafel zou moeten om je werkpakket aan te passen, maar dat is blijkbaar toch niet zo. Wie op redelijke gronden zijn nieuwe werkpakket wil weigeren moet een beëindigingsovereenkomst tekenen. Dan krijg je een transitievergoeding en een tekenbonus, maar ben je wel je baan kwijt. Je kunt ook kiezen voor bemiddeling naar ander werk, maar dat bemiddelingstraject duurt maar iets van twee maanden. En je komt pas in aanmerking voor bemiddeling als je eerst die beëindigingsovereenkomst tekent. Dus als PostNL jou niet binnen die 2 maanden succesvol aan ander werk heeft geholpen, word je alsnog ontslagen en krijg je ook nog eens een lagere tekenbonus.quote:Voor postbezorgers en zaterdagbestellers met een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd wordt
verwacht dat er voorlopig voldoende werk blijft en dat deze reorganisatie dan ook zonder gedwongen
ontslagen kan worden doorgevoerd.
Ik vraag me af hoeveel mensen door dit sociaal plan hun voorgenomen ontslag nog gaan uitstellen. De afspraken uit het sociaal plan mbt tekenbonussen en transitievergoedingen zijn namelijk niet op iedereen van toepassing. Alleen wie op basis van een redelijke grond zijn nieuwe werkpakket weigert, komt in aanmerking. En voor wat een redelijke grond is staan er, afgezien van reisafstand, geen criteria in het sociaal plan. Dus wie hoopt op een oprotpremie zou nog best eens bedrogen uit kunnen komen als PostNL zijn/haar bezwaren op het nieuwe werkpakket niet als redelijke grond ziet.quote:Op woensdag 11 februari 2026 10:54 schreef V__L_N het volgende:
[..]
Ze proberen hier de vaart te remmen. Het is ok als straks bezorgers weg gaan. 20% moet er zeker weg, maar 30% is voor de winstcijfers ook best goed. Punt is dat ze niet te vroeg weg moeten rennen. Dus hier wordt al gezegd. Iedereen wordt geplaatst, wacht nou even want het kan ook een heel goed bod zijn. We doen dat in mei en juni.. In de hoop dat iedereen blijft tot die tijd en de grootste hoos pas weg loopt in juni/juli
de beste truc is rond half juni een dikke ziekmelding en zo lang mogelijk,dat kost ze veel meer,als velen dat doen kun je lachen.quote:Op woensdag 11 februari 2026 16:15 schreef IsItMeOrYou het volgende:
Je hoeft nergens akkoord mee te gaan. Als je niks tekent moet PostNL een ontslagvergunning aanvragen voor jou bij het UWV. Ze proberen dit enkel te voorkomen door het opstellen van een sociaal plan en het voorleggen van een VSO. In sommige gevallen is een VSO gunstiger als je zelf toch al plannen had om elders te gaan werkenz maar als je helemaal niet wilt stoppen of verwacht dat je niet snel een nieuwe baan hebt zou ik zelf nergens mee tekenen en gewoon afwachten zolang het kan. De kans bestaat ook nog dat als het verloop zo hoog is dat ze straks weer personeel tekort komen dus ontslaan ze je alsnog niet.
Maar hoe dan ook gaat niemand er echt op vooruit per 1 juli en ook per 1 juli 2027 als de bezorgertermijn naar 3 dagen gaat, zullen er vast nog wel enkele nieuwe ontslagrondes of taken wegvallen... Je moet echt wel heel graag nog werken bij PostNL of afhankelijk zijn van dit salaris om nog met droge ogen daar te werken.
De fnv is helemaal niet voor. Ze zijn zo tegen dat ze het niet eens ter goedkeuriging aan hun leden voorleggen. Het is gewoon verworpenquote:Op woensdag 11 februari 2026 15:49 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Wat een waardeloos plan, en zeker een tegenvaller dat zelfs het FNV hier blijkbaar achter staat. Wie straks een werkpakket krijgt dat niet goed matcht kan dus kiezen tussen toch maar akkoord gaan, of vrijwillig ontslag nemen.
Bedankt voor de rectificatie. Ik vond het al niks voor het FNV. Ik zie nu ook waar bij mij de verwarring is ontstaan. In de versie van het Sociaal Plan die op de site van de BVPP staat, staan op de laatste bladzijde alle drie de bonden genoemd, met de namen van de onderhandelaars. Die had ik gelezen, dus dacht ik dat het FNV er ook achter stond, want anders ga je je naam er niet onder zetten. Maar in de versie van het Sociaal Plan dat op Mijn PostNL staat, zijn de namen van de FNV-onderhandelaars verwijderd. De BVPP heeft dus de verkeerde versie geplaatst.quote:Op donderdag 12 februari 2026 09:37 schreef V__L_N het volgende:
[..]
De fnv is helemaal niet voor. Ze zijn zo tegen dat ze het niet eens ter goedkeuriging aan hun leden voorleggen. Het is gewoon verworpen
[ afbeelding ]
hier is het "plan" niet met open armen ontvangen.quote:Op donderdag 12 februari 2026 15:43 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Bedankt voor de rectificatie. Ik vond het al niks voor het FNV. Ik zie nu ook waar bij mij de verwarring is ontstaan. In de versie van het Sociaal Plan die op de site van de BVPP staat, staan op de laatste bladzijde alle drie de bonden genoemd, met de namen van de onderhandelaars. Die had ik gelezen, dus dacht ik dat het FNV er ook achter stond, want anders ga je je naam er niet onder zetten. Maar in de versie van het Sociaal Plan dat op Mijn PostNL staat, zijn de namen van de FNV-onderhandelaars verwijderd. De BVPP heeft dus de verkeerde versie geplaatst.
Dus de enige die echt positief er over is, is de BVPP. Maar ik snap niet waarom. Afspraken over wanneer je je nieuwe werkpakket mag weigeren zijn er ook al met de OR gemaakt, het recht op betaling van reistijd is al geregeld in de CAO (zonder die beperking van maximaal 1 jaar doorbetaling), en recht op transitievergoeding bij ontslag met wederzijds goedvinden is al vastgelegd in de wet.quote:Op donderdag 12 februari 2026 16:56 schreef ophaling10 het volgende:
https://www.cnv.nl/publie(...)-zaterdagbestellers/
uit het stuk:
Het is geen regeling waar we als vakbond trots op zijn
Waarom tekenen ze dan voor akkoord.
Een werkgever is verplicht om een transitievergoeding te betalen als hij jou ontslaat, tenzij het gaat om bijv. een ontslag vanwege verwijtbaar handelen door jou, of ontslag wegens het bereiken van de pensioenleeftijd.quote:Op donderdag 12 februari 2026 18:26 schreef ophaling10 het volgende:
https://ontslag.nl/tools/bereken-de-transitievergoeding/
die 1/3 is veel te weinig.
ze denken zeker dat de meeste pbz desperate zijn(weinig financieele middelen, etc.)dat ze snel accoord gaan.quote:Op donderdag 12 februari 2026 19:58 schreef Kramerica-Industries het volgende:
En in dat licht is EUR 400 tot max EUR 1000 tekengeld inderdaad vrij karig.
Wie krap bij kas zit zou wel gek zijn om uit zichzelf ontslag te nemen voor 750 euro. Gewoon in dienst blijven levert meer op.quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:04 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
ze denken zeker dat de meeste pbz desperate zijn(weinig financieele middelen, etc.)dat ze snel accoord gaan.
Het laatste woord is nog niet gezegd over hun praktijken,de laatste en komende tijd.
En precies hier waarom ze zo graag met tijdelijke contracten werken (is een tijdje iets minder geweest) al jaren en jaren, na 23 maanden (tuurlijk geen 24 want kost geld) moest je er een half jaar uit en was je weer van harte welkom, heb dat al in 2013 ofzo zien gebeurenquote:Op donderdag 12 februari 2026 17:13 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Volgens de BVPP zorgt dit Sociaal Plan ervoor dat onze werkgelegenheid geborgd is. Maar op de eerste bladzijde van het Sociaal Plan staat iets anders. Namelijk dat de verwachting is dat er voorlopig voldoende werk blijft voor bezorgers met een contract voor onbepaalde tijd. Dus je hebt helemaal GEEN garantie.
nee hoor dat is gewoon de wetquote:Op donderdag 12 februari 2026 18:26 schreef ophaling10 het volgende:
https://ontslag.nl/tools/bereken-de-transitievergoeding/
die 1/3 is veel te weinig.
Dit idd. En dat is ook de reden dat ze nog steeds uitbesteding doen. Die contracten kunnen ze zo stoppen.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 05:11 schreef liedetector het volgende:
[..]
En precies hier waarom ze zo graag met tijdelijke contracten werken (is een tijdje iets minder geweest) al jaren en jaren, na 23 maanden (tuurlijk geen 24 want kost geld) moest je er een half jaar uit en was je weer van harte welkom, heb dat al in 2013 ofzo zien gebeuren
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |