Een kilo per week afvallen noem jij rustig?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:25 schreef PoesInDoos het volgende:
[..]
Volgens mij is de ´norm´ 0,5/1kg per week?
Weet ik veelquote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:32 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Een kilo per week afvallen noem jij rustig?
Dat is echt veel hoor. Een kilo per week.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:34 schreef PoesInDoos het volgende:
[..]
Weet ik veel![]()
Misschien als je 120+ kg weegt.
En als je -500 doet en 500kcal extra er afsport? Of werkt het zo niet?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:37 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Dat is echt veel hoor. Een kilo per week.![]()
Dan moet je een tekort van minimaal 1.000 kcals per dag creëeren!
Gaat om je tekort. Ongeacht hoe je dat bewerkstelligt. En dat al die dagen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:38 schreef PoesInDoos het volgende:
[..]
En als je -500 doet en 500kcal extra er afsport? Of werkt het zo niet?
Duidelijk!quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:39 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Gaat om je tekort. Ongeacht hoe je dat bewerkstelligt. En dat al die dagen.
quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:27 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Ik denk bij rustig afvallen aan leefstijl veranderen , niet aan ozempic![]()
Maar het is overduidelijk het Ozempic tijdperk
Ook mensen die de TT niet begrijpen zijn hier welkom blijkt maar weer.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:29 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Ja precies dat dacht ik al, volgens mij hoort het andersom , en nog beter zonder ozempic maar goed
500 kcal sporten per dag is best pittig. Dat kun je 1-2 dagen achter elkaar wel doen, maar als je dat elke dag wilt doen, dan moet je daar echt wel naar opbouwen, en dan nog, je wilt zeker 1-2 dagen per week rust hebben ook omdat je lichaam ook moet herstellen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:41 schreef PoesInDoos het volgende:
[..]
Duidelijk!
Kan me wel voorstellen dat het bij sommige mensen zo gaat, als je enorme bijwerkingen hebt.
Ik was niet van plan extreem te gaan sportenquote:Op vrijdag 20 maart 2026 16:56 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
500 kcal sporten per dag is best pittig. Dat kun je 1-2 dagen achter elkaar wel doen, maar als je dat elke dag wilt doen, dan moet je daar echt wel naar opbouwen, en dan nog, je wilt zeker 1-2 dagen per week rust hebben ook omdat je lichaam ook moet herstellen.
Vergeet ook niet dat je lichaam in rust ook kcal verbruikt. Grofweg 80-100 kcal per uur. Als ik een uur hardloop op een rustig tempo, verbrand ik ~800 kcal, dus ~700 kcal extra. Maar als ik elke dag een uur hard ga lopen, dan loop ik snel tegen een blessure aan. Als ik rustig een uurtje fiets, dan verbrand ik misschien 300-400 kcal, dus maar 200-300 kcal extra.
Als je niet gewend bent heel regelmatig te sporten, dan zou ik beginnen met 2-3 keer per week sporten een uurtje ofzo, of korter (en minder intensief) als je vaker per week sport. Maar het is een eye-opener om te zien hoe hard en lang je moet sporten om een pizza aan calorien te verbranden! Net ff opgezocht, ik liep een halve marathon in 1:46, dat was 1825 kcal, en dat is minder dan de meeste pizzas.
En als je dan sport, dan ben je vaak ook weer sneller geneigd iets te eten, hou daar ook rekening mee.
Netjes!quote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:43 schreef PoesInDoos het volgende:
Vanmorgen stond de weegschaal weer op -1kg, dus keurig een halve kg per week
Overigens is het wel verstandig om te sporten tijdens het afvallen, en dan met name om wat krachttraining te doen. Niet zozeer om grote spieren te kweken, maar vooral om het verlies van spieren tegen te gaan, zeker als je van middelbare leeftijd of ouder bent. Je wilt afvallen door vet te verliezen, maar je lichaam breekt ook maar wat graag spieren af, en dat wil je niet.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 17:07 schreef PoesInDoos het volgende:
[..]
Ik was niet van plan extreem te gaan sportenDat vind m'n lijf ook niet oké. Ik was alleen even benieuwd hoe dat werkte met de kcal
Uiteraard. Ik zwem 2x per week (fysio in het water) en probeer dagelijks te wandelen. De auto is de deur uit en nu gaat alles op de (elektrische) fiets.quote:Op zaterdag 21 maart 2026 20:34 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Overigens is het wel verstandig om te sporten tijdens het afvallen, en dan met name om wat krachttraining te doen. Niet zozeer om grote spieren te kweken, maar vooral om het verlies van spieren tegen te gaan, zeker als je van middelbare leeftijd of ouder bent. Je wilt afvallen door vet te verliezen, maar je lichaam breekt ook maar wat graag spieren af, en dat wil je niet.
Bij mijn groepje mensen zie ik inderdaad een vermindering van ongeveer 3 a 4 kg per maand.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 12:32 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Een kilo per week afvallen noem jij rustig?
Als je hier de afgelopen maanden even terugleest dan zijn je meeste vragen wel beantwoord.quote:Op maandag 23 maart 2026 07:36 schreef Thermostaat1979 het volgende:
Gisteren had ik een topic geopend maar ik werd verwezen naar dit topic. Hopelijk kunnen jullie mijn vragen beantwoorden. Dit was mijn geplaatste bericht:
t1979
Graag wil ik afvalmedicatie gaan gebruiken. Er zijn best veel online aanbieders en ik ben benieuwd naar een aantal zaken:
- welke aanbieder gebruiken jullie en in hoeverre zijn jullie tevreden;
- zijn er aanbieders waar niet veel contact nodig is, geen belafspraak of online video afspraak;
- hoe verloopt het contact met jouw aanbieder;
- hoe verliep het proces bij de start en hoe snel na aanmelding kon je starten met de medicatie;
- weet iemand of er een aanbieder is die naar een verzending verzendt ipv naar een woonadres?
Ik hoop dat jullie me wat info willen geven en tips en ervaringen willen delen.
Voor vergoeding lom ik niet in aanmerking en mijn huisarts wil alleen voorschrijven aan patiënten die voor vergoeding in aanmerking komen. Ik moet wel echt afvallen dus wil na alles geprobeerd te hebben deze stap nemen. Ik heb nu zoveel last van food noise en daar ben ik echt klaar mee.
Waarom mag het niet thuis bezorgd worden?quote:Op maandag 23 maart 2026 07:36 schreef Thermostaat1979 het volgende:
Gisteren had ik een topic geopend maar ik werd verwezen naar dit topic. Hopelijk kunnen jullie mijn vragen beantwoorden. Dit was mijn geplaatste bericht:
- weet iemand of er een aanbieder is die naar een verzending verzendt ipv naar een woonadres?
Het is natuurlijk wel waar wat je zegt, maar soms is het erkennen van je zwakheden, een goede eerste stap. Dus als je erkent dat je mentaal te zwak bent om af te vallen en een steuntje in de rug nodig hebt, waarom dan niet?quote:
Ik ben nu een paar weken gestopt met de injecties. Er is inderdaad sneller trek maar het is voor mij vooralsnog eenvoudig dat te negeren. Sta al weken op een stabiel gewicht. Maar ik hou het in de gaten.quote:Op maandag 23 maart 2026 11:24 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar ik vraag me af bij mensen die gestopt zijn met injecties, of ze dan weer terugvallen in oude patronen. Uiteindelijk is te zwaar worden het gevolg van eetgedrag wat over een lange periode is gegroeid. Afvallen gebeurt door minder calorien in te nemen dan te verbruiken, dus het eetgedrag moet aangepast worden, en vaak ook de activiteit. Met zulke prikken mis je een prikkel om te eten, maar die komt terug als je stopt met de prikken. Hoe gaat men daar mee om? Lukt dat?
15 kilo in 4 maanden kwijt. Heb nu een normaal groen BMI.quote:Op maandag 23 maart 2026 11:24 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar ik vraag me af bij mensen die gestopt zijn met injecties, of ze dan weer terugvallen in oude patronen. Uiteindelijk is te zwaar worden het gevolg van eetgedrag wat over een lange periode is gegroeid. Afvallen gebeurt door minder calorien in te nemen dan te verbruiken, dus het eetgedrag moet aangepast worden, en vaak ook de activiteit. Met zulke prikken mis je een prikkel om te eten, maar die komt terug als je stopt met de prikken. Hoe gaat men daar mee om? Lukt dat?
Ja.quote:Op maandag 23 maart 2026 11:38 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Ik ben nu een paar weken gestopt met de injecties. Er is inderdaad sneller trek maar het is voor mij vooralsnog eenvoudig dat te negeren. Sta al weken op een stabiel gewicht. Maar ik hou het in de gaten.
Nu is het voor mij wellicht ook wat makkelijker omdat ik voor het prikken eigenlijk bijna alles al goed deed. Dus sporten en voornamelijk gezond eten. Het is niet altijd te veel en te slecht eten. Er zijn mensen die weinig eten en toch aankomen en slootgravers die vel over been zijn. Hormonen kunnen bijvoorbeeld ook van grote invloed zijn. Of andere aandoeningen.
Mijn uitdaging is vooral zorgen dat mijn spierkracht weer wat aantrekt aangezien daar ondanks krachttraining wel wat verloren is gegaan.
Dus veel gezonde eiwitten zoals kip, vis, Skyr etc samen met extra krachttrainen van de probleemgebieden.
Verder ben ik ook erg benieuwd naar de evaringen van anderen die gestopt zijn.
Dat merk ik ook heel erg. Altijd wel sportief geweest, loop regelmatig hard. Dit jaar eigenlijk minder dan vorige jaren (3x per week ipv 5). Maar zit lekkerder in mijn vel, trek mijn schoenen makkelijker aan, minder last van pijntjes bij het hardlopen (minder belasting door minder gewicht, net als jij zegt) etc. Zit qua BMI nu ook in het groen, maar hoop er nog wel een kg of 5 af te krijgen. Een vakantie 2 weken geleden gooide wat roet in het eten, maar grotendeels mijn nieuwe gewoontes behouden.quote:Op maandag 23 maart 2026 12:17 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
15 kilo in 4 maanden kwijt. Heb nu een normaal groen BMI.
Ik ben de injecties aan het afbouwen. Iedere maand een stapje lager, volgende maand helemaal klaar. Monitor mijn gewicht wel wekelijks.
Tot nu toe is het gewicht stabiel. Maar ik ga er wel vanuit dat ik weer iets aan ga komen.
Mijn overgewicht heeft er 15 of 20 jaar over gedaan om te ontstaan. Ieder jaar weer een kilootje erbij.
Als dat nu ook het geval zal zijn, dan neem ik over tien jaar of zo wel weer een serie injecties, of wat de wetenschap dan in huis heeft.![]()
Het grote voordeel is dat ik nu makkelijker kan bewegen. Ik loop veel meer en ben activer. Want de pijn in mijn knieën is weg.
Dus resumé: ik denk dat ik wel weer iets ga aankomen, maar ben daar niet zo bezorgd over.
Dat hoor je vaak, en ik zal ook niet zeggen dat hormonen geen invloed hebben, maar de invloed van hormonen en bijv 'een snelle/langzame stofwisseling' wordt vaak als excuus gebruikt, en heeft ook maar beperkt invloed.quote:Op maandag 23 maart 2026 11:38 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Ik ben nu een paar weken gestopt met de injecties. Er is inderdaad sneller trek maar het is voor mij vooralsnog eenvoudig dat te negeren. Sta al weken op een stabiel gewicht. Maar ik hou het in de gaten.
Nu is het voor mij wellicht ook wat makkelijker omdat ik voor het prikken eigenlijk bijna alles al goed deed. Dus sporten en voornamelijk gezond eten. Het is niet altijd te veel en te slecht eten. Er zijn mensen die weinig eten en toch aankomen en slootgravers die vel over been zijn. Hormonen kunnen bijvoorbeeld ook van grote invloed zijn. Of andere aandoeningen.
Mijn uitdaging is vooral zorgen dat mijn spierkracht weer wat aantrekt aangezien daar ondanks krachttraining wel wat verloren is gegaan.
Dus veel gezonde eiwitten zoals kip, vis, Skyr etc samen met extra krachttrainen van de probleemgebieden.
Verder ben ik ook erg benieuwd naar de evaringen van anderen die gestopt zijn.
https://www.trouw.nl/gezo(...)-varianten~b6051e12/quote:Populair afslankmedicijn ozempic krijgt concurrentie van goedkope Indiase varianten
Indiase medicijnfabrikanten staan klaar om hun eigen versie van ozempic te verkopen. Het patent van het wereldwijd populaire medicijn voor diabetes en afvallen liep dit weekend af.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |