Gaat hard zo! Ongekende groei.quote:Met 3008 nieuwe winkels in één kwartaal (!) wil Luckin Coffee Starbucks naar de kroon steken
De Chinese koffieketen Luckin Coffee heeft afgelopen kwartaal meer dan 3000 nieuwe locaties geopend. De omzet steeg zo met meer dan 50% in het derde kwartaal, voor het eerst bereikt de keten meer dan honderd miljoen klanten per maand.
Volle kracht vooruit
In het kwartaal tot en met 30 september steeg de totale netto-omzet met 50,2% tot 15,287 miljard Chinese yuan (1,97 miljard euro). Ook alle andere cijfers zijn indrukwekkend: +48,1% in bruto transactiewaarde, +14,4% qua verkoop in bestaande winkels, +40,6% in bediende klanten.
Daarnaast steeg het bedrijfsresultaat met 12,9% tot 1,776 miljard yuan (230 miljoen euro), terwijl de nettowinst door alle investeringen met 2,7% daalde tot 1,278 miljard yuan (160 miljoen euro).
Starbucks achterna
Netto opende de keten liefst 3008 winkels op drie maanden tijd, wat nog eens de helft meer is vergeleken met de al bijzonder indrukwekkende 2085 nieuwe vestigingen uit het tweede kwartaal. Een kassaloos model, waarbij klanten alleen via een app kunnen bestellen, is de grote drijfveer achter de gigantische snelheid waarmee Luckin kan uitbreiden.
2979 van de 3008 geopende winkels lagen wel in China, waar nog steeds veruit de meeste van de bijna 30.000 locaties gelegen zijn. De andere openingen van dit kwartaal waren er in Maleisië (21), Singapore (5) en de Verenigde Staten (3). De keten opende pas in juli zijn eerste Amerikaanse winkels, en heeft er nu vijf locaties.
Momenteel ligt Luckin nog zowat 10.000 locaties achter op Starbucks, maar met de huidige groei zou die achterstand al over een jaar kunnen zijn weggewerkt – en al helemaal als de keten er ook in zou slagen om Costa Coffee los te weken van Coca-Cola.
quote:Op dinsdag 30 december 2025 08:09 schreef The-BFG het volgende:
Of gewoon beide niet, afgezonderd van nu en dan een frappuccino van de Starbuck.
Naja een zwarte lungo, expresso of kleiner zijn momenteel verre van normaalquote:
Percolatorquote:Op dinsdag 30 december 2025 07:40 schreef de_boswachter het volgende:
Gewoon zelf percolatortje kopen. Beste koffie ooit. Al die Starbucks en andere rotzooi wat ze verkopen
Dit lijkt me echt volledig afhankelijk van wat je besteld of het een suikerbom is of niet.quote:Op dinsdag 30 december 2025 07:47 schreef gwn_een_user het volgende:
ach ja, starbucks of luckin, allemaal chemische suikerbommen
Wat maakt t namaak koffie?quote:Op dinsdag 30 december 2025 08:09 schreef The-BFG het volgende:
Hmm Amerikaanse koffie vol met troep of Chinese namaak koffie..
Of gewoon beide niet, afgezonderd van nu en dan een frappuccino van de Starbuck.
Waarom zou een classic double shot dark roast shaken espresso met melk geen koffie zijn?quote:Op dinsdag 30 december 2025 08:38 schreef Friday12 het volgende:
Als je 10 woorden nodig heb om je koffie te omschrijven is het dan nog koffie? Zoals je altijd in de Amerikaanse films enzo ziet
Verder hou ik het lekker bij een espresso af en toe uit het apparaat thuis of op het werk
Nog niet. Zijn pas begonnen met uitbreiden buiten China met een visie om ook in andere landen de grootste te worden, met in de VS nu al met successen. Europa is de volgende, en denk dat de VK en Nederland zoals vaker wel als eerste aan de beurt zijn.quote:
Frappe van de Bucks is best lekkerquote:
Dat verbaast me niks. Percolator is koffie voor eckte bazen.quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:50 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Percolator
Ik drink thuis filterkoffie, zoals onze voorouders ook deden
Als het lijkt op een cocktail om te maken is het geen koffie meerquote:Op dinsdag 30 december 2025 09:55 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Waarom zou een classic double shot dark roast shaken espresso met melk geen koffie zijn?
De percolator was ruim eerder dan de filterkoffie.quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:50 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Percolator
Ik drink thuis filterkoffie, zoals onze voorouders ook deden
Vroeger maakten ze van koeienstront koffie. Is dat wat je doet?quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:50 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Percolator
Ik drink thuis filterkoffie, zoals onze voorouders ook deden
Niet in Nederland. Hier werd koffie letterlijk nog door een doekfilter gehaald.quote:Op dinsdag 30 december 2025 10:49 schreef AchJa het volgende:
[..]
De percolator was ruim eerder dan de filterkoffie.
Is gewoon een geschudde espresso met een scheutje melkquote:Op dinsdag 30 december 2025 10:39 schreef Friday12 het volgende:
[..]
Als het lijkt op een cocktail om te maken is het geen koffie meer
De percolator stond vroeger gewoon op de kachel te pruttelen (geen elektriciteit). Ik heb die van mijn overgrootouders (Skutsje schippers eind 19e begin 20e eeuw) nog steeds ergens liggen. Filterkoffie kwam pas veel later in zwang.quote:Op dinsdag 30 december 2025 10:58 schreef Mikeytt het volgende:
Niet in Nederland. Hier werd koffie letterlijk nog door een doekfilter gehaald.
Eens, al hebben die vaak wel allemaal hippe zooi naast de normale koffie brouwsels.quote:Op dinsdag 30 december 2025 10:46 schreef HowardRoark het volgende:
Starbucks is trouwens ook niet meer wat je moet willen tegenwoordig, ga gewoon lekker naar een lokale koffiebar, vaak is het daar een stuk authentieker en ook betere kwaliteit dan dit soort ketens.
Mijn punt staat nog steedsquote:Op dinsdag 30 december 2025 10:58 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Is gewoon een geschudde espresso met een scheutje melk
Gewoon zelf een espresso zetten en in een grote mok voor de rest opgeklopt slagroom vol met suiker, kwa smaak komt het aardig overeen maar natuurlijk niet het gezondste (al boeit gezondheid deze doelgroep niet zo ook)quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:52 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Dit lijkt me echt volledig afhankelijk van wat je besteld of het een suikerbom is of niet.
En alle koffie is chemisch, ook espresso van thuis.
Percolator is filterkoffie. Gewoon niet met de hand opgegoten maar door het toestel.quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:50 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Percolator
Ik drink thuis filterkoffie, zoals onze voorouders ook deden
Dat durf je toch niet eens te bestellen als normale mens... Wat een termen.quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:55 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Waarom zou een classic double shot dark roast shaken espresso met melk geen koffie zijn?
Als je zelf geen bonen koopt en alleen maar instant meuk... Tjah..quote:Op dinsdag 30 december 2025 09:52 schreef Mikeytt het volgende:
En alle koffie is chemisch, ook espresso van thuis.
Ook verse koffie van bonen is chemisch. Da's een beetje het punt, anders drink je niets.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:17 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Als je zelf geen bonen koopt en alleen maar instant meuk... Tjah..
Dat is gewoon een espresso met melk bij de Starbucks...quote:Op dinsdag 30 december 2025 14:23 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Dat durf je toch niet eens te bestellen als normale mens... Wat een termen.
Doekfiltertje wordt al sinds de 17de eeuw gebruikt. Percolators pas eind 19de eeuwquote:Op dinsdag 30 december 2025 11:06 schreef AchJa het volgende:
[..]
De percolator stond vroeger gewoon op de kachel te pruttelen (geen elektriciteit). Ik heb die van mijn overgrootouders (Skutsje schippers eind 19e begin 20e eeuw) nog steeds ergens liggen. Filterkoffie kwam pas veel later in zwang.
Filterkoffie wordt gefilterd. Percolator zeeft alleen de koffie uit. Die filtert niets.quote:Op dinsdag 30 december 2025 14:22 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Percolator is filterkoffie. Gewoon niet met de hand opgegoten maar door het toestel.
Cafeteira met blauwe Lavazza
quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:00 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Dat is gewoon een espresso met melk bij de Starbucks...
Dan heb je me nog niet een venti white mocha shaken blonde roast espresso met caramel drizzle en sojamelk horen bestellen.
Hm.. hier zijn dat toch gewoon dezelfde filters die er in gaan hoor?quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:03 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Filterkoffie wordt gefilterd. Percolator zeeft alleen de koffie uit. Die filtert niets.
De gemalen bonen mengen met warm water is een chemisch proces. Dus technisch gezien heb je gelijk; echter, in de volksmond gebruikt men chemisch om ermee aan te duiden dat er van alles is toegevoegd. Waardoor je geen pure koffie meer hebt. En in het geval van China is het maar de vraag of er überhaupt iets van een koffieboon in zit.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:58 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Ook verse koffie van bonen is chemisch. Da's een beetje het punt, anders drink je niets.
Hun app concept is wel interessant. In Zuid Korea doe je bijna iedere bestelling in een restaurant via een scherm. Snel en uiteindelijk goedkoper want minder personeel. Met een app kan het nog goedkoper en sneller.quote:Op dinsdag 30 december 2025 18:22 schreef Eightyone het volgende:
Die oosterse concepten komen vaak wat kil over. Zeer efficiënt, technisch vooruitstrevend maar niet gezelllig.
Dit lijkt geen uitzondering.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |