Maar de politie is een verdienmodel in dit soort dingen. Er zullen dus groepen handhavers langsgaan in de straten waar die vriendelijke huisvader met zijn kinderen om 12 uur een cakebox afsteekt, en die grote groepen relschoppers in Den Haag, Rotterdam of Amsterdam die worden alleen maar weggejaagd. Het is gewoon triest.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:09 schreef quo_ het volgende:
[..]
https://www.ewmagazine.nl(...)ra-helsloot-1526219/
Wat natuurlijk in de praktijk wel handig is dat bij een totaalverbod elke knal of lichtflits illegaal is.
Nu is het ondoenlijk om het verschil tussen legaal en illegaal te hanteren.
Alsnog was het aantal vuurwerkslachtoffers van dit jaar vergeleken met het aantal jaarlijkse schaatsslachtoffers te verwaarlozen.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:10 schreef Caland het volgende:
[..]
Wat de afgelopen jaren dus al eigenlijk zo was in heel veel steden en totaal niks deed voor het aantal vuurwerkgewonden op de SEH.
Geen idee, zijn er schaatsdagen waarop er in een tijdsbestek van een halve dag 1400 mensen op de SEH terecht komen? Dan hoor ik dat graag.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:12 schreef incel het volgende:
[..]
Alsnog was het aantal vuurwerkslachtoffers van dit jaar vergeleken met het aantal jaarlijkse schaatsslachtoffers te verwaarlozen.
Ik had het gisteren nog ergens gepost maar het was letterlijk 10 amputaties tegenover 40.000 botbreuken.
Wat is dus gevaarlijker schaatsen of vuurwerk? Dan moet je allebei verbieden.
Dus we zouden bijv vuurwerk van december t/m februari kunnen toelaten dan is het meer verspreid en alsnog veel minder belastend vergeleken met schaatsen, slim!quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:12 schreef Caland het volgende:
[..]
Geen idee, zijn er schaatsdagen waarop er in een tijdsbestek van een halve dag 1400 mensen op de SEH terecht komen? Dan hoor ik dat graag.
Zo ongeveer elke sport is blessuregevoelig, toch hangen er aan sporten dusdanige voordelen dat het niet opweegt tegen dit soort nadelen. Maar je hebt waarschijnlijk nog steeds niet echt door hoe onzinnig je vergelijking is.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:14 schreef incel het volgende:
[..]
Dus we zouden bijv vuurwerk van december t/m februari kunnen toelaten dan is het meer verspreid en alsnog veel minder belastend vergeleken met schaatsen, slim!
Jij denkt dat oud en nieuw niet belangrijk of waardevol is maar jij snapt niet hoe belangrijk dit is voor anderen. Net zo belangrijk als sport. En ja ik doe beiden.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:16 schreef Caland het volgende:
[..]
Zo ongeveer elke sport is blessuregevoelig, toch hangen er aan sporten dusdanige voordelen dat het niet opweegt tegen dit soort nadelen. Maar je hebt waarschijnlijk nog steeds niet echt door hoe onzinnig je vergelijking is.
Oh, maar oud en nieuw verdwijnt niet. Zelfs zonder vuurwerk zullen mensen elkaar alsnog opzoeken en er een feestje van maken. Dat is echt waarquote:Op dinsdag 30 december 2025 16:17 schreef incel het volgende:
[..]
Jij denkt dat oud en nieuw niet belangrijk of waardevol is maar jij snapt niet hoe belangrijk dit is voor anderen. Net zo belangrijk als sport. En ja ik doe beiden.
Een beetje zoals sinterklaas zonder zwarte piet of kerst zonder kerstbomen of pasen zonder eieren, ja prima hoor haha geen probleem doe maar haha nee hoor maakt niet uitquote:Op dinsdag 30 december 2025 16:19 schreef Caland het volgende:
[..]
Oh, maar oud en nieuw verdwijnt niet. Zelfs zonder vuurwerk zullen mensen elkaar alsnog opzoeken en er een feestje van maken. Dat is echt waar
Ik denk dat je het hele vuurwerkding ietsjes serieuzer neemt dan de gemiddelde Nederlander waardoor je er door een vuurwerkbril naar kijkt.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:17 schreef incel het volgende:
[..]
Jij denkt dat oud en nieuw niet belangrijk of waardevol is maar jij snapt niet hoe belangrijk dit is voor anderen. Net zo belangrijk als sport. En ja ik doe beiden.
Ik ken er genoeg en weet ook dat een groot deel van de mensen die denkt dat ze het niet willen toch spijt gaan krijgen als het echt verdwijnt.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:20 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ik denk dat je het hele vuurwerkding ietsjes serieuzer neemt dan de gemiddelde Nederlander waardoor je er door een vuurwerkbril naar kijkt.
Compleet van de pot gerukt. Ook naar Europese standaarden. Rij even naar Duitsland en je waant je in een totale vrijstaat.quote:Op dinsdag 30 december 2025 15:59 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik denk het ook alles moet straks supergezond.
Alcohol is ook ongezond.
Exact. Ook daarbij geldt dat geen kind het sinterklaasfeest minder leuk vindt.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:19 schreef incel het volgende:
[..]
Een beetje zoals sinterklaas zonder zwarte piet
Sommige mensen zijn vreselijk beperktquote:Op dinsdag 30 december 2025 16:19 schreef incel het volgende:
[..]
Een beetje zoals sinterklaas zonder zwarte piet of kerst zonder kerstbomen of pasen zonder eieren, ja prima hoor haha geen probleem doe maar haha nee hoor maakt niet uit
En de volwassenen? Of is het niet belangrijk wat zij vinden?quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:21 schreef Caland het volgende:
[..]
Exact. Ook daarbij geldt dat geen kind het sinterklaasfeest minder leuk vindt.
Je begint het zowaar te snappen.
Ja zoals die mensen die denken dat oud en nieuw zonder vuurwerk een verbetering is.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:21 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Sommige mensen zijn vreselijk beperkt
Ja mee eens hoor maar fijnstof is hoewel schadelijk natuurlijk geen groot probleem.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:00 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Nu zal het per persoon verschillen, maar 5% van het jaartotaal in 1 avond is natuurlijk wel bizar.
In het geval van een kinderfeest inderdaad van ondergeschikt belang of totaal niet belangrijk.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:21 schreef incel het volgende:
[..]
En de volwassenen? Of is het niet belangrijk wat zij vinden?
Volgende stap is Sinterklaas er helemaal aan, het is een hellend vlak om van allerlei zaken maar te verbieden of te beperken.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:21 schreef Caland het volgende:
[..]
Exact. Ook daarbij geldt dat geen kind het sinterklaasfeest minder leuk vindt.
Je begint het zowaar te snappen.
Gefeliciteerd, je hoort nu bij het rijtje doemdenkers die serieus denken dat alcohol het volgende is dat compleet verbannen wordt.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:26 schreef Elan het volgende:
[..]
Volgende stap is Sinterklaas er helemaal aan, het is een hellend vlak om van allerlei zaken maar te verbieden of te beperken.
Dat gebeurt toch ook? Het is niet zo dat vuurwerk aan banden wordt gelegd en er verder niets gebeurt met andere zaken die slecht zijn voor de volksgezondheid. Ook houtkachels.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:24 schreef Elan het volgende:
[..]
Ja mee eens hoor maar fijnstof is hoewel schadelijk natuurlijk geen groot probleem.
En als je je daar druk om maakt omdat het volksgezondheid zou schaden mag je houtkachels ook wel aan banden leggen als overheid.
Sluit niks uit.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:27 schreef Caland het volgende:
[..]
Gefeliciteerd, je hoort nu bij het rijtje doemdenkers die serieus denken dat alcohol het volgende is dat compleet verbannen wordt.
Niet echt, deze discussie speelt eigenlijk al vanaf begin jaren 90. Toen dachten ze nog dat ze het aantal gewonden met goede voorlichting wel konden drukken.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:47 schreef Elan het volgende:
[..]
Sluit niks uit.
5 of 10 jaar geleden was je compleet uitgelachen als je dit over vuurwerk zou zeggen and here we are.
Er is geen landelijk verbod op houtkachels hoor. Ook niet in de maak.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:28 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Dat gebeurt toch ook? Het is niet zo dat vuurwerk aan banden wordt gelegd en er verder niets gebeurt met andere zaken die slecht zijn voor de volksgezondheid. Ook houtkachels.
Die reductie van gewonden is ook gerealiseerd. Maar zolang je de doelpalen blijft verschuiven zal het nooit genoeg zijn.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:48 schreef Caland het volgende:
[..]
Niet echt, deze discussie speelt eigenlijk al vanaf begin jaren 90. Toen dachten ze nog dat ze het aantal gewonden met goede voorlichting wel konden drukken.
Niet echt, het kruipt voorzichtig weer naar het kansloos hoge niveau van de jaren 90. Feitelijk ben je niks opgeschoten in 30 jaar tijd dus, dus nu worden er andere maatregelen verzonnen.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:49 schreef Elan het volgende:
[..]
Die reductie van gewonden is ook gerealiseerd. Maar zolang je de doelpalen blijft verschuiven zal het nooit genoeg zijn.
Dat zeg ik ook niet. Maar het argument “vuurwerk verbieden?! Dan moet je óók A, B, C en D aan banden leggen!” is altijd een beetje flauw als je weet dat de overheid op veel punten probeert om de leefomgeving zo goed mogelijk te houden. Het hoeft niet altijd met een verbod. Dat het met vuurwerk wel gebeurt is omdat dat haalbaar is. Net zoals met bepaalde stoffen te verbieden in de landbouw vanwege het grondwater.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:48 schreef Elan het volgende:
[..]
Er is geen landelijk verbod op houtkachels hoor. Ook niet in de maak.
Gaat erom als iemand zijn geld Uitgeeft aan andere dingen dan vrouwen bier en vakantie ben je tokkie.quote:Op dinsdag 30 december 2025 14:22 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat mag jij vinden, we leven in een vrij land.
Enige oplossing is wetgeving die de verkooppunten naar 0 brengt. Exact wat er staat te gebeuren.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:02 schreef Nicksanders het volgende:
Enige oplossing is beter handhaven en keihard straffen ipv theedrinken en zeggen slechte jeugd.
Bron?quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:52 schreef Caland het volgende:
[..]
Niet echt, het kruipt voorzichtig weer naar het kansloos hoge niveau van de jaren 90. Feitelijk ben je niks opgeschoten in 30 jaar tijd dus, dus nu worden er andere maatregelen verzonnen.
Je weet ook dat zelfs met legaal vuurwerk ongelukken gebeuren he?quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:02 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Gaat erom als iemand zijn geld Uitgeeft aan andere dingen dan vrouwen bier en vakantie ben je tokkie.
Degene die bier wilt drinken moet dat lekker zelf weten.
Degene die twee keer per jaar op vakantie gaat moet dat lekker zelf weten.
Degene die legaal vuurwerk halen en afsteken tussen 00:00 en 02:00 moeten dat zelf weten.
Leef en laten leven.
Kunnen wel alles verbieden omdat er helaas heel veel debielen wonen maar waar is de grens.
Ook maar bier verbieden omdat er sommige dronken in auto stappen of iedereen verplicht alcoholslot?
Enige oplossing is beter handhaven en keihard straffen ipv theedrinken en zeggen slechte jeugd.
Ik vind het vooral selectieve verontwaardiging. Mensen met astma die buren hebben met een houtkachel laten ze (letterlijk) stikken en als het gaat om overlast door vuurwerk wat alles bij elkaar misschien 12 uur aan de gang is maken ze er een punt van.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:53 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet. Maar het argument “vuurwerk verbieden?! Dan moet je óók A, B, C en D aan banden leggen!” is altijd een beetje flauw als je weet dat de overheid op veel punten probeert om de leefomgeving zo goed mogelijk te houden. Het hoeft niet altijd met een verbod. Dat het met vuurwerk wel gebeurt is omdat dat haalbaar is. Net zoals met bepaalde stoffen te verbieden in de landbouw vanwege het grondwater.
Alles waar dat makkelijk mee gaat is al verboden.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:09 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Je weet ook dat zelfs met legaal vuurwerk ongelukken gebeuren he?
Mensen met een oog eruit ,vingers eraf en nog meer van dat soort ellende , kindertjes gewond
vuurwerk naar anderen gooien , dieren en mensen van slag
Daarnaast veel geweld tegen hulpverleners en diensten
Met je leef en laten leven
Dat valt ook wel mee kmal is illegaal.quote:Op dinsdag 30 december 2025 16:09 schreef quo_ het volgende:
[..]
https://www.ewmagazine.nl(...)ra-helsloot-1526219/
Wat natuurlijk in de praktijk wel nhandig is dat bij een totaalverbod elke knal of lichtflits illegaal is.
Nu is het ondoenlijk om het verschil tussen legaal en illegaal te hanteren.
Je snapt toch wel dat een verwarming in de vorm van een houtkachel een onmogelijke vergelijking is qua verbieden als een consumentenproduct zoals vuurwerk? Waarbij nota bene de overheid de vergunningen aflevert voor de opslag etc. Dat hebben ze totaal zelf in de hand.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:11 schreef Elan het volgende:
[..]
Ik vind het vooral selectieve verontwaardiging. Mensen met astma die buren hebben met een houtkachel laten ze (letterlijk) stikken en als het gaat om overlast door vuurwerk wat alles bij elkaar misschien 12 uur aan de gang is maken ze er een punt van.
Ze verdienen ook grof aan de accijnzen en BTW.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:22 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Je snapt toch wel dat een verwarming in de vorm van een houtkachel een onmogelijke vergelijking is qua verbieden als een consumentenproduct zoals vuurwerk? Waarbij nota bene de overheid de vergunningen aflevert voor de opslag etc. Dat hebben ze totaal zelf in de hand.
Het opdoeken van verkooppunten waardoor in 1 klap geen legaal vuurwerk meer te krijgen is lijkt jou moeilijker te handhaven dan individuele houtkachels bij mensen thuis? Nu ben je gewoon aan het ouwehoeren.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Ze verdienen ook grof aan de accijnzen en BTW.
Een houtkachelverbod is net zo eenvoudig te verbieden en zo niet eenvoudigerte handhaven.
Wie zijn precies “ze”?quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:15 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Dat valt ook wel mee kmal is illegaal.
En alles buiten de afgesproken tijden ook.
Echter kunnen ze niks qua handhaving in dit land.
Ipv handhaven laten ze liever overlastgevende asielzoekers gratis met t ov gaan.
Probleem zijn niet de verkooppunten, nooit geweest wat er aan illegaal spul van over de grens komt. Je gaat naar een situatie zoals met corona toen het verboden was en er alsnog dusdanig veel werd afgestoken dat het niet te handhaven was. En alles illegaal was.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:33 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Het opdoeken van verkooppunten waardoor in 1 klap geen legaal vuurwerk meer te krijgen is lijkt jou moeilijker te handhaven dan individuele houtkachels bij mensen thuis? Nu ben je gewoon aan het ouwehoeren.
Het is daarnaast ook geen vergelijking. Het zijn twee afzonderlijke zaken.
Waarom zou ik dat doen? Ik, die gewoon een sierpotje of voorheen wat vuurpijlen de lucht in schiet.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:34 schreef Justinn het volgende:
[..]
Wat mij opvalt, is dat dezelfde mensen die fel vóór de traditie zijn, zelden spreken over wat zij zelf zouden kunnen doen om excessen tegen te gaan.
En het aantal vuurwerkslachtoffers meer dan halveerde.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Je gaat naar een situatie zoals met corona toen het verboden was en er alsnog dusdanig veel werd afgestoken dat het niet te handhaven was. En alles illegaal was.
Voor een totaalverbod nog steeds absurd veel. Zeker met de wetenschap dat we constant bang werden gemaakt dat de IC's zogenaamd helemaal vol lagen. En met meer dan 6 mensen samenkomen eigenlijk uit den boze was.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:48 schreef Caland het volgende:
[..]
En het aantal vuurwerkslachtoffers meer dan halveerde.
Ja dat argument is nu echt al 80 keer voorbij gekomen maar het gaat om veel meer dan dat. De vraag vanuit hulpverleners op straat, mensen in de medische wereld, luchtkwaliteit, afval, (huis)dieren en burgers die sowieso wel klaar zijn met de traditie in huidige vorm. Dat komt allemaal samen in de nieuwe wet en dat focust zich niet alleen op de straten, ziekenhuizen of luchtkwaliteit. Het is het hele pakket samen.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Probleem zijn niet de verkooppunten, nooit geweest wat er aan illegaal spul van over de grens komt. Je gaat naar een situatie zoals met corona toen het verboden was en er alsnog dusdanig veel werd afgestoken dat het niet te handhaven was. En alles illegaal was.
De meeste burgers zijn er helemaal niet klaar mee. Waar ze wel klaar mee zijn is agressie tegen hulpverleners en het aandeel van illegaal vuurwerk daar in.quote:Op dinsdag 30 december 2025 18:16 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ja dat argument is nu echt al 80 keer voorbij gekomen maar het gaat om veel meer dan dat. De vraag vanuit hulpverleners op straat, mensen in de medische wereld, luchtkwaliteit, afval, (huis)dieren en burgers die sowieso wel klaar zijn met de traditie in huidige vorm. Dat komt allemaal samen in de nieuwe wet en dat focust zich niet alleen op de straten, ziekenhuizen of luchtkwaliteit. Het is het hele pakket samen.
En het jaar erop (met nog steeds datzelfde verbod) doodleuk weer verdubbelde.quote:Op dinsdag 30 december 2025 17:48 schreef Caland het volgende:
[..]
En het aantal vuurwerkslachtoffers meer dan halveerde.
Er is een politieke meerderheid en uit vrij grootschalige peilingen blijkt ook dat 2/3e van de bevolking voorstander is van dit verbod.quote:Op dinsdag 30 december 2025 19:35 schreef Elan het volgende:
[..]
De meeste burgers zijn er helemaal niet klaar mee.
En in dat tweede jaar was het alsnog aanzienlijk minder dan de jaren erna.quote:Op dinsdag 30 december 2025 19:41 schreef tja77 het volgende:
[..]
En het jaar erop (met nog steeds datzelfde verbod) doodleuk weer verdubbelde.
Jij klampt je vast aan 1 jaar niet stoken uit solidariteit met de overbelaste zorg. Het tweede jaar werd het verbod al meer en meer genegeerd.
Dat zijn de mensen die om de haverklap harde knallen horen vanaf september. Dat zou ik ook zat zijn. Maar daar heeft legaal vuurwerk weinig aandeel aan.quote:Op dinsdag 30 december 2025 19:42 schreef Caland het volgende:
[..]
Er is een politieke meerderheid en uit vrij grootschalige peilingen blijkt ook dat 2/3e van de bevolking voorstander is van dit verbod.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |