Dat is dan maar zo. Dan integreren ze maar 10 jaar later. Ze zullen daar niet met 1000 tegelijk naar een reguliere huurwoning verhuizen, maar af en toe een gezin en dat wordt dan sowieso verspreid in de gemeente waar ze zich ingeschreven hebben. Nu zie je dat veel statushouders geplaatst worden in dezelfde wijken, vaak de iets mindere wijken, met lagere huren.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:14 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Wat mij betreft liever gisteren nog dan vandaag. Maar anderzijds; het grote probleem met migratie is integratie. Ik ben daarin geen wetenschapper maar ik denk dat 1000 statushouders op elkaar stapelen een averechts effect heeft op de integratie.
Als je het vertikt om elders te solliciteren & te gaan wonen omdat "het wel makkelijk is van een uitkering te leven en in je studentenclubje te blijven hangen", is daar wel een moreel punt van te maken.quote:
Dat lijkt me sowieso funest voor een goede integratie. In de eerste plaats voor de statushouders die hier naartoe komen maar ook voor de eerste generatie erna.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:23 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat is dan maar zo. Dan integreren ze maar 10 jaar later.
Dan is het kwaad al geschied en voeren ze andere (dan de woningwacht-) lijsten aan: die van criminaliteit, drugsgebruik en sociale vangnetten.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:23 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat is dan maar zo. Dan integreren ze maar 10 jaar later.
Dat wel maar die karikatuur van een student uit 1984 is niet waar het hier om gaat toch?quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:29 schreef blomke het volgende:
[..]
Als je het vertikt om elders te solliciteren & te gaan wonen omdat "het wel makkelijk is van een uitkering te leven en in je studentenclubje te blijven hangen", is daar wel een moreel punt van te maken.
Waarom? Wat maakt dat uit of ze nu integreren of pas over 10 jaar? Als ze pas over 10 jaar hierheen komen, kan het ook niet eerder.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:30 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat lijkt me sowieso funest voor een goede integratie. In de eerste plaats voor de statushouders die hier naartoe komen maar ook voor de eerste generatie erna.
Je hebt gehoord van de chaos in de AZC’s? Ik denk dat je dat probleem gewoon vanuit de AZC’s naar de openbare maatschappij verschuift.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Waarom? Wat maakt dat uit of ze nu integreren of pas over 10 jaar? Als ze pas over 10 jaar hierheen komen, kan het ook niet eerder.
Daarbij kan de statushouder van daaruit naar zijn werk, de kinderen naar school, eventueel met een bus, naar sport. Er moeten boodschappen gedaan worden. Ze kunnen naar verenigingen, taallessen...... Allemaal zaken die te maken hebben met pre-integratie, die ze met lotgenoten kunnen doorlopen. Dat maakt in een later stadium het integreren juist gemakkelijker, denk ik.
Ik denk dat je in de war bent met een aantal groepen arbeidsmigranten.quote:Nu worden ze ergens in een woonwijk geplant, de buren zijn er niet blij mee, over het algemeen, dus die laten ze links (of rechts) liggen, en ze moeten het dan zelf uitzoeken. Lotgenoten wonen elders in de wijk. Ze zoeken elkaar wel op, maar vooral om te klagen, en niet om uit te zoeken hoe ze beter kunnen integreren.
De generatie (ouders) die naar Nederland komen integreren sowieso lastiger. Dat is met Nederlanders in het buitenland over het algemeen niet anders.quote:Ik heb een Syrisch taalmaatje gehad die in zo'n wijk geplant was met haar man en kinderen. Had totaal geen contact met de buren, terwijl ze al best behoorlijk Nederlands kon. Haar dochters wel, via school, deden allebei VWO.
Ik denk dat een periode van gezamenlijke pre-integratie weleens kan helpen als ze uiteindelijk in een woonwijk terecht komen.
Dan heb je het over asielzoekers. Ik heb het over statushouders.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:41 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Je hebt gehoord van de chaos in de AZC’s? Ik denk dat je dat probleem gewoon vanuit de AZC’s naar de openbare maatschappij verschuift.
Nee, ik heb het over statushouders. Syriërs zijn hier als vluchtelingen gekomen en als statushouders gehuisvest, met voorrang. Ze kennen de taal niet, hebben totaal geen aansluiting en zitten (vrouwen) vooral veel binnen. Mannen doen vaak werk waarbij ze nauwelijks hoeven te praten, dus die leren ook de taal niet.quote:Ik denk dat je in de war bent met een aantal groepen arbeidsmigranten.
En wat waren statushouders voordat ze statushouder waren?quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:45 schreef Gia het volgende:
[..]
Dan heb je het over asielzoekers. Ik heb het over statushouders.
[..]
Zie mijn vorige post.quote:Nee, ik heb het over statushouders. Syriërs zijn hier als vluchtelingen gekomen en als statushouders gehuisvest, met voorrang. Ze kennen de taal niet, hebben totaal geen aansluiting en zitten (vrouwen) vooral veel binnen. Mannen doen vaak werk waarbij ze nauwelijks hoeven te praten, dus die leren ook de taal niet.
Die man, van dat gezin waar ik kwam, sprak nauwelijks Nederlands, terwijl die werkte.
Asielzoeker, klopt. Maar dit topic gaat de hele tijd al over statushouders.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:47 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
En wat waren statushouders voordat ze statushouder waren?
Dan stel je gewoon dezelfde eisen als eerder in dit topic: je geeft jezelf maar een schop onder je kont en je gaat er maar wat aan doen.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:41 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Maar ik denk dat je voorbeeld JUIST aanstipt waarom je die mensen beter in een woonwijk kan zetten dan opgestapeld in een hotel;containerwoning. Op die manier worden de kinderen toch eerder gemotiveerd om deel te nemen aan de maatschappij. Omgeving heeft daar een grote bijdrage in en ik kan me met geen mogelijkheid voorstellen dat men in een containerpark gemotiveerd wordt om überhaupt iets aan integratie te doen.
Maar de mensen veranderen niet omdat ze van asielzoeker het labeltje statushouder opgeplakt krijgen. Mogelijk weet je het grootste uitschuif uit de maatschappij maar als je een hoop statushouders bij elkaar gaat zitten… ik denk niet dat we daar als maatschappij echt iets mee op gaan schieten.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:50 schreef Gia het volgende:
[..]
Asielzoeker, klopt. Maar dit topic gaat de hele tijd al over statushouders.
78-procent-eensgezinswoningen-voor-starters-naar-statushouders
Asielzoekers mogen in een AZC blijven, totdat ze een status krijgen, of uitgewezen worden. Wat hopelijk steeds vaker en steeds sneller gaat gebeuren met de nieuwe regelgeving in Europa.
Het vergt wat organisatie en begeleiding, maar ik denk dat ze op een hoopje beter te controleren zijn dan verspreid in de woonwijken waar ze totaal niet integreren.quote:Op vrijdag 12 december 2025 11:55 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Maar de mensen veranderen niet omdat ze van asielzoeker het labeltje statushouder opgeplakt krijgen. Mogelijk weet je het grootste uitschuif uit de maatschappij maar als je een hoop statushouders bij elkaar gaat zitten… ik denk niet dat we daar als maatschappij echt iets mee op gaan schieten.
De generatie die hierheen komt integreert sowieso niet makkelijk, dat is voor Nederlanders die emigreren niet anders.quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:14 schreef Gia het volgende:
[..]
Het vergt wat organisatie en begeleiding, maar ik denk dat ze op een hoopje beter te controleren zijn dan verspreid in de woonwijken waar ze totaal niet integreren.
quote:Vanaf het moment dat ze een status krijgen, mogen ze ook gaan werken. Veel overlast ontstaat nu ook doordat asielzoekers nog niet mogen werken.
Ik begrijp niet waarom je steeds emigrerende Nederlanders in je vergelijking aanhaalt. Worden dat statushouders in een ander land of zijn dat meer expats?quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:17 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
De generatie die hierheen komt integreert sowieso niet makkelijk, dat is voor Nederlanders die emigreren niet anders.
Maar jouw voorbeeld toont wat mij betreft perfect aan dat het essentieel is dat die mensen in de samenleving worden opgenomen ipv apart worden gezet.
[..]
Ik heb het nu twee keer gedaan. Gewoon om aan te geven dat integratie voor de meeste mensen geen sinecure is, ook niet voor Nederlanders. Dat valt dus ook moeilijk te verwachten van mensen die uit verschrikkelijke omstandigheden moeten ontsnappen en daardoor hierheen komen.quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:19 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Ik begrijp niet waarom je steeds emigrerende Nederlanders in je vergelijking aanhaalt. Worden dat statushouders in een ander land of zijn dat meer expats?
De asielindustrie is een zeer grote ongekozen macht. Die kan je niet wegstemmen.quote:Op vrijdag 12 december 2025 02:05 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Welke Nederlander wil er nu in Utrecht wonen?
Vies, druk en Utrecht heeft totaal geen karakter.
Ik vond Utrecht als student al niks, en jaren later is het nog niks. Toeristen vinden het ook niks.
Gelukkig vinden ze zichzelf wel wat, dus alle woke naar Utrecht.
En edit:
Utrecht is een linkse stad, die houden van welkom in mijn land. Wollen sokken stad, dus die 8% kan verhoogd worden naar 75%. Platteland heeft niks met Utrecht, net zoals Utrecht nooit wat gehad heeft met het platteland.
Je krijgt uiteindelijk waarvoor je stemt.
Ik ben ook benieuwd waar precies al die vertrekkende Nederlanders met voorrang een woning krijgen en een uitkering.quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:19 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Ik begrijp niet waarom je steeds emigrerende Nederlanders in je vergelijking aanhaalt. Worden dat statushouders in een ander land of zijn dat meer expats?
De meeste Nederlanders die emigreren, proberen juist zoveel mogelijk aansluiting te zoeken bij de omgeving. Zij gaan naar dorpsfeesten, praten met mensen op straat, leren zo snel mogelijk de taal en passen zich aan aan de geldende normen en waarden.quote:Op vrijdag 12 december 2025 12:26 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik heb het nu twee keer gedaan. Gewoon om aan te geven dat integratie voor de meeste mensen geen sinecure is, ook niet voor Nederlanders. Dat valt dus ook moeilijk te verwachten van mensen die uit verschrikkelijke omstandigheden moeten ontsnappen en daardoor hierheen komen.
De generatie die hierheen komt en statushouder wordt integreert niet of nauwelijks maar van belang is dat hun kinderen dat wél doen. We hebben met de Marrokaanse bevolkingsgroep wel gezien waar het toe leidt als de kinderen ook slecht integreren. Een keur aan redenen zijn daarvoor te verzinnen maar datzelfde moeten we met Syriërs zoveel mogelijk zien te voorkomen.
Benieuwd hoe je tot deze conclusie komt. Werledweid zie je toch overal Nederlandse enclaves. Zelfs in landen die vergelijkbare normen en waarden hebben.quote:Op zaterdag 13 december 2025 11:06 schreef Gia het volgende:
[..]
De meeste Nederlanders die emigreren, proberen juist zoveel mogelijk aansluiting te zoeken bij de omgeving. Zij gaan naar dorpsfeesten, praten met mensen op straat, leren zo snel mogelijk de taal en passen zich aan aan de geldende normen en waarden.
DAT is een groot verschil. De mensen die hierheen komen, hebben niks op met onze normen en waarden. Ze vinden ze verderfelijk en blijven daarom meer op zichzelf, binnen de eigen gemeenschap. Want dat is goed. De taal leren is daarom ook niet nodig, behalve om zich in winkels e.d. te behelpen. Maar een goed gesprek kunnen voeren in het Nederlands is niet nodig.
De automobilisten en/of motorrijders maken toch zoveel lawaai en drukte dat een gesprek voeren op normale toon niet mogelijk is?quote:Op zaterdag 13 december 2025 11:06 schreef Gia het volgende:
Maar een goed gesprek kunnen voeren in het Nederlands is niet nodig.
Dat zie je helemaal niet?quote:Op zaterdag 13 december 2025 12:07 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Benieuwd hoe je tot deze conclusie komt. Werledweid zie je toch overal Nederlandse enclaves. Zelfs in landen die vergelijkbare normen en waarden hebben.
Er zijn Canadese boeren die hele Nederlandse dorpen hebben opgezet. In Spanje zijn genoeg Nederlanders te vinden die allemaal op een kluitje zitten en waar meen buiten het gemeentehuis en de supermarkt geen woord Spaans hoeft te spreken. Hele cafés vol met Nederlanders. Dat is verder ook niet echt een geheim ofzo, toch?quote:Op zaterdag 13 december 2025 13:19 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Dat zie je helemaal niet?
Zijn er woonwijken in Madrid of Berlijn waar de voertaal Nederlands is? Waar je winkeltjes ziet met Nederlandse namen?
Jij bent duidelijk nog nooit in Malgrat de Mar geweest.quote:Op zaterdag 13 december 2025 13:19 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Dat zie je helemaal niet?
Zijn er woonwijken in Madrid of Berlijn waar de voertaal Nederlands is? Waar je winkeltjes ziet met Nederlandse namen?
Hele dorpen vol met Nederlandse boeren in Canada? Spreken die boeren dan ook helemaal geen Engels?? Post maar eens een linkjequote:Op zaterdag 13 december 2025 14:07 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Er zijn Canadese boeren die hele Nederlandse dorpen hebben opgezet. In Spanje zijn genoeg Nederlanders te vinden die allemaal op een kluitje zitten en waar meen buiten het gemeentehuis en de supermarkt geen woord Spaans hoeft te spreken. Hele cafés vol met Nederlanders. Dat is verder ook niet echt een geheim ofzo, toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |