abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 17 december 2025 @ 12:29:54 #176
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_219516598
quote:
10s.gif Op woensdag 17 december 2025 11:47 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Hè wat? 8)7
Gestolen van de VS? Wanneer?
Alle olie in Noord- en Zuid-Amerika is natuurlijk van Trump.

Net zoals Oekraïne van Poetin is.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 17 december 2025 @ 12:33:25 #177
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_219516619
quote:
10s.gif Op woensdag 17 december 2025 11:47 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Hè wat? 8)7
Gestolen van de VS? Wanneer?
Gaat waarschijnlijk over de nationalisatie van de Venezuelaanse olievelden ten nadele van Exxon vanaf de jaren '70.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_219517080
quote:
1s.gif Op woensdag 17 december 2025 12:02 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Klinkt mij meer in de oren als een toespraak om terug te blikken op dit fantastische jaar waarin hij zulke geweldige dingen heeft bereikt en dat er nog fantastische dingen gaan gebeuren in het nieuwe jaar.
Niet dat er een oorlogsverklaring aankomt.
Normaal doen ze dat in januari.

Maar bij Trump kan het overal over gaan misschien dat hij een nieuwe meme coin gaat pumpen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  Moderator woensdag 17 december 2025 @ 13:40:36 #179
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_219517094
quote:
0s.gif Op woensdag 17 december 2025 13:38 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Normaal doen ze dat in januari.

Maar bij Trump kan het overal over gaan misschien dat hij een nieuwe meme coin gaat pumpen.
En het is natuurlijk ook de vooravond van de te releasen Trumpstein-files.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_219535402
quote:
0s.gif Op woensdag 17 december 2025 09:06 schreef TLC het volgende:
Hoog tijd dat Nederland de VS als een terroristische staat gaat bestempelen, net als bv rusland en noord-korea, daar past de VS prima tussen
_O- :')
Vitesse, Celtic FC, Everton, Green Bay Packers.
pi_219535653
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 december 2025 15:24 schreef Arnhemunited het volgende:

[..]
_O- :')
Waarom vind jij van niet, net nu de VS er openlijk voor uitkomt wat hun motieven zijn?
What Would Goku Do
pi_219535916
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 december 2025 15:55 schreef viagraap het volgende:

[..]
Waarom vind jij van niet, net nu de VS er openlijk voor uitkomt wat hun motieven zijn?
Ten eerste heeft Nederland geen enkel land als terroristich aangemerkt, ook Rusland, Iran en de DPRK niet.

Ten tweede zijn de VS en Nederland elkaars 3de grootste handelspartner. Denk alleen al aan de sancties aan bedrijven en personen die de VS zal opleggen, Je vernietigt de Nederlandse economie en diplomatie met zulke onderbuikgevoelens,
Vitesse, Celtic FC, Everton, Green Bay Packers.
pi_219536130
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 december 2025 16:28 schreef Arnhemunited het volgende:

[..]
Ten eerste heeft Nederland geen enkel land als terroristich aangemerkt, ook Rusland, Iran en de DPRK niet.

Ten tweede zijn de VS en Nederland elkaars 3de grootste handelspartner. Denk alleen al aan de sancties aan bedrijven en personen die de VS zal opleggen, Je vernietigt de Nederlandse economie en diplomatie met zulke onderbuikgevoelens,
Je snapt hopelijk ook wel dat TLC het niet over een officiële bestempeling had. En hoezo onderbuikgevoelens?
What Would Goku Do
pi_219536195
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 december 2025 16:28 schreef Arnhemunited het volgende:

[..]
Ten eerste heeft Nederland geen enkel land als terroristich aangemerkt, ook Rusland, Iran en de DPRK niet.

Ten tweede zijn de VS en Nederland elkaars 3de grootste handelspartner. Denk alleen al aan de sancties aan bedrijven en personen die de VS zal opleggen, Je vernietigt de Nederlandse economie en diplomatie met zulke onderbuikgevoelens,
We zouden de VS moeten volgen in het persoonlijk sanctioneren van ICJ-rechters en hun familieleden. Zoals deze week die twee rechters die Israëls verzoek om het onderzoek naar oorlogsmisdaden in Gaza te stoppen hebben afgewezen, de
VS neemt ze hard te pakken en vriendjes van Trump mogen net wat heel veel meer
pi_219540252
Ik heb zoveel respect voor deze man. Zoveel moed en lef. Het blijft niet bij woorden: na zijn herstel van jarenlange eenzame opsluiting (13 jaar en 8 maanden) door de Amerikanen, Britten en Zweden vanwege de openbaarmaking van oorlogsmisdaden (waarbij Irakese burgers en andere bruintjes voor sportplezier werden gedood), is dit volgens mij zijn eerste daad. Dergelijke mensen zijn naar mijn bescheiden mening op landelijk niveau zeldzaam, slechts op een paar handen te tellen.

quote:
Julian Assange dient klacht in tegen Nobelstichting over Machado-prijs
By Alastair McCready and News Agencies
Published On 19 Dec 2025



De oprichter van WikiLeaks verklaarde dat het toekennen van de prijs aan de oppositieleider van Venezuela een ‘ernstige verkeerde besteding’ van middelen is en het risico met zich meebrengt dat oorlogsmisdaden worden vergemakkelijkt. WikiLeaks-oprichter Julian Assange heeft in Zweden een strafrechtelijke klacht ingediend tegen de Nobelstichting, waarin hij het besluit van de organisatie aanvecht om de Vredesprijs toe te kennen aan de Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado.

Assange verklaarde dat het dit jaar toekennen van de prijs aan Machado een “ernstige verkeerde besteding” van middelen betekende en de “facilitatie van oorlogsmisdaden” volgens de Zweedse wet omvatte. Hij voegde eraan toe dat hij probeerde te voorkomen dat 11 miljoen Zweedse kronen (ongeveer $1,18 miljoen) aan haar zouden worden uitbetaald als prijzengeld. De Nobelcommissie kende Machado de prijs in oktober toe voor het bevorderen van democratische rechten en haar strijd om een vreedzame overgang van dictatuur naar democratie te realiseren.

De strafrechtelijke klacht van Assange, ingediend op woensdag, beschuldigt 30 personen die verbonden zijn aan de Nobelstichting, waaronder het bestuur van de organisatie, van verduistering van fondsen, het faciliteren van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, en het financieren van agressiemisdaden.

Door de prijs toe te kennen aan Machado werd volgens Assange in de klacht “een instrument van vrede” omgevormd tot “een instrument van oorlog”. Hij beschuldigt Machado ervan de “pleging van internationale misdaden” door de Verenigde Staten te stimuleren en goed te keuren, terwijl deze militaire druk uitoefenen om de Venezolaanse president Nicolas Maduro te laten aftreden.

Een omstreden keuze
Machado’s selectie voor deze prestigieuze onderscheiding verliep niet zonder controverse, nadat zij kritiek kreeg vanwege haar uitgesproken steun aan Israël tijdens de aanhoudende genocide in Gaza, onder meer in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu kort nadat haar Nobelprijs in oktober werd aangekondigd.

Ze heeft beloofd de Venezolaanse ambassade in Israël naar Jeruzalem te verplaatsen indien zij aan de macht komt. Machado heeft ook steun uitgesproken voor de maandenlange campagne van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Maduro in Venezuela, en positioneert zich daarmee aan de zijde van de rechtse haviken in diens regering. Trump-functionarissen stellen dat Maduro banden heeft met criminele drugskartels die een directe bedreiging vormen voor de nationale veiligheid van de VS – ondanks twijfels vanuit de Amerikaanse inlichtingendiensten – en hebben gedreigd militaire actie tegen Venezuela te ondernemen. Sinds september heeft Trump meer dan 20 militaire aanvallen bevolen op vermeende drugssmokkelvloten in het Caribisch gebied en langs de Pacifische kust van Latijns-Amerika, waarbij tot nu toe 104 mensen zijn omgekomen.

Er is ook een grootschalige inzet van Amerikaanse marine- en luchtmachtstroepen in Latijns-Amerika aan de gang, aangezien de vrees groeit dat Washington een invasie van Venezuela zou kunnen bevelen om Maduro af te zetten. Assange verklaarde deze week dat Machado’s steun voor Trumps militaire campagne haar “categorisch uitsluit” van overweging voor de prijs, aangezien dit in strijd is met de criteria zoals vastgelegd in het testament van de oprichter van de onderscheiding, de Zweedse uitvinder en industrieel Alfred Nobel.

“De klacht toont aan dat het testament van Alfred Nobel uit 1895 expliciet voorschrijft dat de Vredesprijs moet worden toegekend aan de persoon die in het voorgaande jaar ‘het grootste voordeel voor de mensheid’ heeft gebracht door ‘het meeste of het beste werk te doen voor de broederschap tussen naties’,” aldus Assange. WikiLeaks stelde ook dat er een “reëel risico” bestaat dat de gelden “van hun charitatieve doel zijn of zullen worden afgevoerd om agressie, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden te faciliteren”.

De Vredesprijs wordt toegekend door een Noorse selectiecommissie in Oslo, maar Assange stelde dat de in Stockholm gevestigde stichting financiële verantwoordelijkheid moet nemen. De Zweedse politie bevestigde aan persbureau AFP dat zij de klacht hadden ontvangen.

Assange richtte in 2006 de klokkenluidersorganisatie WikiLeaks op en verwierf bekendheid in 2010 na het publiceren van een reeks lekken van de Amerikaanse legerintelligence-analist Chelsea Manning. In 2012 kreeg Assange onderdak bij de ambassade van Ecuador in Londen om uitlevering aan Zweden te voorkomen, waar hij werd beschuldigd van seksueel misbruik – beschuldigingen die uiteindelijk werden ingetrokken – en verbleef hij daar zeven jaar. Van 2019 tot 2024 zat hij vervolgens in de hoge beveiliging van de Belmarsh-gevangenis in Londen, terwijl de Amerikaanse regering probeerde hem uit te leveren wegens beschuldigingen dat hij had samengezworen om in te breken op Amerikaanse militaire databases om gevoelige geheime informatie te verkrijgen.

Als onderdeel van een pleidooiovereenkomst met het Amerikaanse ministerie van Justitie werd Assange in 2024 vrijgelaten uit de Britse gevangenis nadat hij schuldig had gepleit aan één overtreding van de spionagewet, waarna hij terugkeerde naar zijn geboorteland Australië.
https://www.aljazeera.com(...)n-over-machado-prize

quote:
0s.gif Op maandag 8 december 2025 20:15 schreef Peppert het volgende:
Het heeft niets met drugs te maken, maar met het omverwerpen van een regering die men onwelgevallig vindt, om vervolgens een bepaalde Nobelprijswinnares daar aan de macht te brengen. Het is een voorbeeld van 'regime change', zoals we die in de twintigste eeuw vaak hebben gezien. Dat was ook het doel van Poetin in Oekraïne. In het verleden viel dit veel minder op (20 jaar geleden), omdat er toen nog geen sociale media waren en digitale (tele)communicatie veel minder ontwikkeld was. Wikipedia heeft zelfs een lijst met een opsomming van Amerikaanse regime changes.

https://en.wikipedia.org/(...)ent_in_regime_change
[..]

quote:
0s.gif Op zondag 19 oktober 2025 05:23 schreef Peppert het volgende:
Het is eigenlijk niet zo ingewikkeld wat er momenteel gaande is tussen Venezuela en de VS. Net als destijds in Irak aan het begin van deze eeuw wordt er een voorwendsel gezocht. Toen waren het massavernietigingswapens, nu is het drugs. Het doel is hetzelfde gebleven: een regering installeren die de Amerikaanse belangen dient, een cliëntstaat die doet wat Washington wil.

Er zijn altijd wel redenen te vinden om in te grijpen, elk land heeft immers zijn donkere kanten. Maar het patroon is overduidelijk. En natuurlijk is er alweer een zorgvuldig klaargestoomde opvolger, iemand die onlangs nog een Nobelprijs voor de Vrede ontving. Het Noorse comite laat met zulke keuzes pijnlijk duidelijk zien hoe selectief en politiek hun morele kompas werkt. Jammer, maar bepaald niet verrassend.


[ Bericht 5% gewijzigd door Peppert op 20-12-2025 00:09:02 ]
pi_219540286
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2025 00:01 schreef Peppert het volgende:
Ik heb zoveel respect voor deze man. Zoveel moed en lef. Het blijft niet bij woorden: na zijn herstel van jarenlange eenzame opsluiting (13 jaar en 8 maanden) door de Amerikanen, Britten en Zweden vanwege de openbaarmaking van oorlogsmisdaden (waarbij Irakese burgers en anderen werden gedood), is dit naar mijn mening zijn eerste daad. Dergelijke mensen zijn naar mijn bescheiden mening op landelijk niveau zeldzaam, slechts op een paar handen te tellen.
[..]
https://www.aljazeera.com(...)n-over-machado-prize
[..]
[..]

Deze man stak toch zijn vleesvinger in een slapende vrouw?
pi_219540317
Sterke persoonlijke mening van deze man op X, gecombineerd met achtergrondinformatie waar de meesten natuurlijk niet van op de hoogte zijn. Zo werkt het dus met de 'prestigieuze' Vredesprijs: nominaties door neoconservatieven (pro-oorlog, met als doel de wereld naar hun smaak en belangen te vormen), waar het Noorse comité als schapen mee instemt.

quote:
María Corina Machado Parisca is een landverrader (quisling). De Nobelprijs voor de Vrede werd niet toegekend vanwege haar steun aan vrede en democratie, maar vanwege haar steun aan regimewissel in Venezuela, met steun van en ter ondersteuning van de Amerikaanse regering, te beginnen met de Súmate-campagne tegen Hugo Chávez, gefinancierd door de National Endowment for Democracy via het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Machado's nominatie voor de Nobelprijs voor de Vrede werd aangezwengeld door een brief van twee Republikeinse senatoren en zes Republikeinse vertegenwoordigers: Marco Rubio (Florida), huidig minister van Buitenlandse Zaken en Cubaanse Amerikaan, en Rick Scott (Florida), evenals de Republikeinse vertegenwoordigers Mario Díaz-Balart (Florida, 25), Cubaanse Amerikaan; María Elvira-Salazar (Florida, 27), Cubaanse Amerikaan; Carlos A. Giménez (Florida, 26), Cubaanse Amerikaan; Michael Waltz (Florida, 6), huidig ambassadeur van de VS bij de Verenigde Naties; Neil Dunn (Florida, 2 jaar oud) en Byron Donalds (Florida, 19 jaar oud), allen leden van de wetgevende macht van de VS. Allen steunen regimewissel in Venezuela en Cuba. Rubio ziet regimewissel in Venezuela als een opstap naar regimewissel in Cuba.

María Corina Machado, die zou kunnen uitgroeien tot het leiden van een marionettenregering samen met de usurpator Edmundo Gonzalez Urrutia na een invasie door de VS, pleit voor de privatisering van de Venezolaanse olie-industrie. Machado belde Donald Trump om hem te loven en te bedanken voor zijn steun te midden van Amerikaanse militaire aanvallen op Venezolaanse schepen en dreigingen van Amerikaanse militaire actie tegen Venezuela onder het voorwendsel van drugsvangst.

https://x.com/AJEnglish/status/2001942430158061943
De lange tweet van WikiLeaks op X met meer gedetailleerde informatie over de aanklacht van de heer Assange tegen het Noorse Comité voor Vrede, Veiligheid en Verzoening.







https://x.com/wikileaks/status/2001260159432290686

[ Bericht 3% gewijzigd door Peppert op 20-12-2025 00:35:51 ]
  Moderator zaterdag 20 december 2025 @ 00:58:32 #189
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_219540410
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2025 00:01 schreef Peppert het volgende:
Ik heb zoveel respect voor deze man. Zoveel moed en lef. Het blijft niet bij woorden: na zijn herstel van jarenlange eenzame opsluiting (13 jaar en 8 maanden) door de Amerikanen, Britten en Zweden vanwege de openbaarmaking van oorlogsmisdaden (waarbij Irakese burgers en andere bruintjes voor sportplezier werden gedood), is dit volgens mij zijn eerste daad. Dergelijke mensen zijn naar mijn bescheiden mening op landelijk niveau zeldzaam, slechts op een paar handen te tellen.
[..]
https://www.aljazeera.com(...)n-over-machado-prize
[..]
[..]

Collateral murder ... daar was geen oorlogsmisdaad op te zien

Wikileaks was denk meer het probleem, dat zou een sloot van enorm gevoelige informatie op tafel leggen wat jet achteraf nooit echt gedaan heeft

Maar het idee was cool
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_219540819
Amerika is sowieso geen democratie maar een pure oligarchie, nooit geweest ook niet, snel afscheid nemen van Coca Cola, McDonalds, Microsoft, Netflix en Boeiing.
  zaterdag 20 december 2025 @ 22:00:46 #191
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_219547009
twitter


Zal China vast leuk vinden
pi_219547192
Echt knettergek.
Een ander land simpelweg aanvallen omdat ze ooit olievelden genationaliseerd hebben :')
Die man eist zich gewoon alles maar lekker toe.

Misschien moeten wij als Nederlanders met zijn allen New York terug claimen! Wij hebben New York gebouwd. Terug ermee!

En mss de Britten ook mee doen met claims op andere delen vd VS.

Owh en Zuid-Afrika, België, Suriname en Indonesie zijn bij deze ook weer deel van het Koninkrijk der Nederlanden.
pi_219548164
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2025 22:11 schreef bianconeri het volgende:
Echt knettergek.
Een ander land simpelweg aanvallen omdat ze ooit olievelden genationaliseerd hebben :')
Die man eist zich gewoon alles maar lekker toe.

Misschien moeten wij als Nederlanders met zijn allen New York terug claimen! Wij hebben New York gebouwd. Terug ermee!

En mss de Britten ook mee doen met claims op andere delen vd VS.

Owh en Zuid-Afrika, België, Suriname en Indonesie zijn bij deze ook weer deel van het Koninkrijk der Nederlanden.
De Arabieren eerst maar uit Gaza tiefen.
  Moderator zondag 21 december 2025 @ 01:31:26 #194
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_219548406
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 december 2025 22:11 schreef bianconeri het volgende:
Echt knettergek.
Een ander land simpelweg aanvallen omdat ze ooit olievelden genationaliseerd hebben :')
Die man eist zich gewoon alles maar lekker toe.

Misschien moeten wij als Nederlanders met zijn allen New York terug claimen! Wij hebben New York gebouwd. Terug ermee!

En mss de Britten ook mee doen met claims op andere delen vd VS.

Owh en Zuid-Afrika, België, Suriname en Indonesie zijn bij deze ook weer deel van het Koninkrijk der Nederlanden.
Veel succes ermee _O-
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_219548618
The U.S. Seized a Second Tanker from Venezuela, Sanctioned Oil in the Crosshairs
Bekijk deze YouTube-video
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_219548764
quote:
0s.gif Op zondag 21 december 2025 01:31 schreef sp3c het volgende:

[..]
Veel succes ermee _O-
Nou ja...
Als VS het recht heeft op dat soort claims, dan mag NL toch ook claimen wat van ons was?

Sterker nog, wat NL gebouwd heeft.

Ps:
Is natuurlijk gekkigheid om te laten zien hoe kansloos die Trump is en zijn claims.
Als de wereld zo in elkaar zou zitten dan zou de hele VS niet eens bestaan: Want Europees.
  zondag 21 december 2025 @ 08:51:41 #197
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_219548783
quote:
0s.gif Op zondag 21 december 2025 08:47 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Nou ja...
Als VS het recht heeft op dat soort claims, dan mag NL toch ook claimen wat van ons was?

Sterker nog, wat NL gebouwd heeft.

Ps:
Is natuurlijk gekkigheid om te laten zien hoe kansloos die Trump is en zijn claims.
Als de wereld zo in elkaar zou zitten dan zou de hele VS niet eens bestaan: Want Europees.
Nee. De indianen mogen het dan terug hebben.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_219548806
quote:
1s.gif Op zondag 21 december 2025 08:51 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Nee. De indianen mogen het dan terug hebben.
Die zaten niet zo zeer in Nederlandse gebieden dacht ik.
New York is bv ook compleet nieuw opgezet.

Maar eens hoor, de natives mogen de Europese/Afrikaanse Amerikanen er lekker uit trappen.
pi_219549104
quote:
0s.gif Op zondag 21 december 2025 08:59 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Die zaten niet zo zeer in Nederlandse gebieden dacht ik.
New York is bv ook compleet nieuw opgezet.

Maar eens hoor, de natives mogen de Europese/Afrikaanse Amerikanen er lekker uit trappen.
Maar wij als autochtone bevolking mogen immigranten er niet uit trappen.

Hypocriet.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
  Moderator zondag 21 december 2025 @ 10:04:49 #200
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_219549115
quote:
0s.gif Op zondag 21 december 2025 06:50 schreef Digi2 het volgende:
The U.S. Seized a Second Tanker from Venezuela, Sanctioned Oil in the Crosshairs
Bekijk deze YouTube-video
Heuh? Het ging toch om drugs?
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')