Juist dat, hoor, een kind moet zich loswerken van de ouders. Geef dat kind een schop onder haar hol en zeg gewoon dat dat erbij hoort ipv thuis gaan jammeren.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:29 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik bedoel het toch anders. Meer dat hun leven zich echt voor een groot deel op school afspeelt. En ze dus meer met elkaar leven. Iedere dag van 8-16 uur ofzo, samen eten in de kantine het eten dat daar is bereid, etc.
Het is net zo min ideaal als wat er nu is, maar ik denk dat het wel een positieve invloed kan hebben. Onze dochter is er enthousiast over; altijd (in haar geval, want resident) je vrienden om je heen in plaats van af moeten spreken, bijvoorbeeld.
Ik niet.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:27 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Mag ik dat zeggen, ja, dat mag ik zeggen @:Mart Smeets
Ik vind dat aanstelleritus. Gejammer over gemiste uren, daar moet je m.i. als ouder niet in meegaan.
Veel zitten te kaarten, maar er is ook heel vaak ruimte om lessen waar minder wordt uitgelegd naar voren te halen door het werk in zo'n tussenuur te doen. Leraar controleert het en als je echt hebt laten zien dat je het snapt mag je de les skippen.quote:Op donderdag 20 november 2025 21:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat doet die school dan als er weer eens twee uur les (plus half uur pauze is tweeëneenhalf uur) uitvalt?
Er zijn geen lokalen met dedicated toezicht beschikbaar. Dus gewoon een beetje doelloos hangen op school dan maar?
Volledig mee eens, maar lees nu eens wat er eerder is geschreven, het heeft ook te maken met het systeem hier dat het onderwijs alleen gericht is op onderwijs ipv alles wat erom heen hangt. Puur uit een calvinistische levensstijl, onderwijs is onderwijs en geen plezier.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik niet.
Het is geen bezigheidstherapie om kinderen van de straat te houden hè.
Als ik zo'n dag als gisteren zie, is ze van half negen 's morgens tot negen uur 's avonds op, of bij (of fietsend heen en weer naar) school geweest. En in totaal heeft ze vier uur les gehad. Dat vind ik gewoon Kwalitatief Uitermate Teleurstellend.
Ik vind dat wel iets zeggen over de kwaliteit van ons onderwijs.
Dat zou ze heel graag willen. Een rustig lokaal (dus met toezicht) waar ze gewoon huiswerk kan maken tijdens die uren of waar ze gewoon met haar vrienden aan haar projecten kan werken.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Veel zitten te kaarten, maar er is ook heel vaak ruimte om lessen waar minder wordt uitgelegd naar voren te halen door het werk in zo'n tussenuur te doen. Leraar controleert het en als je echt hebt laten zien dat je het snapt mag je de les skippen.
Dat zijn denk ik de uren waar de leerlingen het 'huiswerk' het best voor maken.
En de school schuift zo veel mogelijk met uren om tussenuren zo veel mogelijk te beperken. Regelmatig dat zo'n laatste uur dan naar een eerste uur van een andere dag gaat, oid. Of dat ze er 3 lessen voor verschuiven.
Is er geen bieb waar ze kan zitten? Dat deed mijn dochter nog wel eens in zulke gevallen.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat zou ze heel graag willen. Een rustig lokaal (dus met toezicht) waar ze gewoon huiswerk kan maken tijdens die uren of waar ze gewoon met haar vrienden aan haar projecten kan werken.
Dat complete gegil en overdaad aan lawaai in de kantine/aula (verspreide pauzes voor 1700 leerlingen, relatief kleine aula, dus altijd druk) is gewoon killing.
Elke school heeft lege lokalen en ik dacht ook dat elke school tegenwoordig wel een rustige ruimte heeft voor bijvoorbeeld autisten om zich terug te trekken (anders loop je qua zorg wel heel erg achter), heeft ze er naar gevraagd?quote:Op donderdag 20 november 2025 22:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat zou ze heel graag willen. Een rustig lokaal (dus met toezicht) waar ze gewoon huiswerk kan maken tijdens die uren of waar ze gewoon met haar vrienden aan haar projecten kan werken.
Dat complete gegil en overdaad aan lawaai in de kantine/aula (verspreide pauzes voor 1700 leerlingen, relatief kleine aula, dus altijd druk) is gewoon killing.
En wat let je om een actie te beginnen om dat toezicht door ouders te laten doen?quote:Op donderdag 20 november 2025 22:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat zou ze heel graag willen. Een rustig lokaal (dus met toezicht) waar ze gewoon huiswerk kan maken tijdens die uren of waar ze gewoon met haar vrienden aan haar projecten kan werken.
Dat complete gegil en overdaad aan lawaai in de kantine/aula (verspreide pauzes voor 1700 leerlingen, relatief kleine aula, dus altijd druk) is gewoon killing.
Allemaal allang besproken op school met decanen en coaches. Maar het toezicht is het probleem. Ze hebben geen mensen om dat aan te bieden.
Ik zie daar echt de toegevoegde waarde niet van in van nog meer uren hangen op school.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Verder vind ik de tussenuren waarin ze met haar klasgenoten optrekt vaak nog leerzamer dan de lessen, sociale vaardigheden zijn de belangrijkste te leren vaardigheden op school.
Ja. Allemaal al besproken op school.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Is er geen bieb waar ze kan zitten? Dat deed mijn dochter nog wel eens in zulke gevallen.
Maar haar school was ook wel meer van het proberen lessen naar voren te halen of verplaatsen om grote gaten te voorkomen.
Jaja, vanuit haar zelf geredeneerd natuurlijk. Zij bepaalt wanneer iets irritant is en uren kost. Begrijp je inmiddels wel dat hier allerlei oplossingen en voorbeelden aangedragen worden die jij zelf steeds af wijst?quote:Op donderdag 20 november 2025 22:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik zie daar echt de toegevoegde waarde niet van in van nog meer uren hangen op school.
Want die sociale ervaring doen ze al eindeloos zo veel. Van uitwisselingsprogramma's met je klas (Dieppe was het vorige maand, en binnenkort komen die kinderen naar hier), tot aan zoveel feestjes van klasgenoten etc.
Sociaal gezien zit het verders wel goed.
Ik vind dat wel ver gaan.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:43 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
En wat let je om een actie te beginnen om dat toezicht door ouders te laten doen?
Ik vind van niet, dit is nu juist dat typische klaag gedrag van aan de kant staan en afgeven op alles dat niet klopt, en daar heeft ze gelijk in, veel klopt niet. Maar met geklaag zonder ook maar zelf met iets van ruimte voor andere oplossingen geven (die worden dan ook direct af geserveerd als niet kunnen) dan sla je alles dood.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind dat wel ver gaan.
Maar ik denk wel dat veel ouders, niet per se capri is in dit geval, hun kinderen minder leren om zelfredzaam te zijn. Problemen zelf op te lossen. Ik geloof ook wel dat niet alle scholen daar veel ruimte voor bieden, overigens.
Socializen, maar dan echt, is wel een ding. Naar mijn mening is dat iets wat op de gemiddelde middelbare school niet echt gebeurt. Het telefoonverbod is wel een stap in de goede richting.
Er wordt geen sleutel afgegeven voor een lokaal zonder dat er schoolpersoneel aanwezig is in dat lokaal.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:43 schreef Hanca het volgende:
[..]
Elke school heeft lege lokalen en ik dacht ook dat elke school tegenwoordig wel een rustige ruimte heeft voor bijvoorbeeld autisten om zich terug te trekken (anders loop je qua zorg wel heel erg achter), heeft ze er naar gevraagd?
En toezicht hoeft dan echt niet, als er maar een leraar in het lokaal er naast les geeft die het weet.
En ik hoop dat jij haar vertelt dat het in jouw jeugd echt niet beter was gesteld en jij dat ook overleefd hebt.quote:Op donderdag 20 november 2025 23:05 schreef capricia het volgende:
[..]
Er wordt geen sleutel afgegeven voor een lokaal zonder dat er schoolpersoneel aanwezig is in dat lokaal.
Er is een tussenvoorziening. En die is (daar gaan we weer) beperkt open (dagelijks tot 1400 uur en vrijdag dicht). Daarvoor moet je aangemeld worden, dat loopt via de schoolarts. Omdat dat letterlijk roosteraanpassingen zijn voor leerlingen die bepaalde lessen niet regulier kunnen volgen. Zodat duidelijk is waar een leerling uithangt qua aanwezigheid in een les.
Het is niet de bedoeling dat leerlingen daar zomaar hun tussenuren door gaan brengen. Dat zou veel te onrustig worden voor die autistische kinderen.
Al moet ik zeggen dat gezien de gym zo vaak uitvalt, dat we met de mentor wel besproken hebben om zo'n traject voor haar op te starten, zodat ze dedicated daar kan zitten tijdens gym. Alleen zou dat betekenen dat ze helemaal geen gym meer gaat doen. En dat is ook weer lastig. Want gym is natuurlijk ook belangrijk en helemaal het probleem verders niet, ze doet het graag.
Bovendien speelt dit probleem bij veel meer leerlingen.
We waren niet de enige die over de idiote hoeveelheid tussenuren (en vooral de lengte) begonnen.
Gewoon hopen dat we de winter goed doorkomen, en niet te veel zieken op school. Dat is het beste. Dan is er ook geen uitval.
Het arme schaap is net van een week Dieppe uitwisseling in een gastgezin weer terug thuis.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind dat wel ver gaan.
Maar ik denk wel dat veel ouders, niet per se capri is in dit geval, hun kinderen minder leren om zelfredzaam te zijn. Problemen zelf op te lossen. Ik geloof ook wel dat niet alle scholen daar veel ruimte voor bieden, overigens.
Socializen, maar dan echt, is wel een ding. Naar mijn mening is dat iets wat op de gemiddelde middelbare school niet echt gebeurt. Het telefoonverbod is wel een stap in de goede richting.
Er wordt op scholen nog best wel veel gepest. Het ziet er naar uit dat sommige leerlingen op school vooral asociale vaardigheden leren.quote:Op donderdag 20 november 2025 22:35 schreef Hanca het volgende:
Verder vind ik de tussenuren waarin ze met haar klasgenoten optrekt vaak nog leerzamer dan de lessen, sociale vaardigheden zijn de belangrijkste te leren vaardigheden op school.
Alsof het vroeger beter was.quote:Op donderdag 20 november 2025 23:14 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Er wordt op scholen nog best wel veel gepest. Het ziet er naar uit dat sommige leerlingen op school vooral asociale vaardigheden leren.
Nou dan, dan zijn die stomme gemiste uren toch peanuts?quote:Op donderdag 20 november 2025 23:16 schreef capricia het volgende:
Nou Ja, dit zijn wel zo'n beetje mijn klachten over ons middelbaar onderwijs.![]()
Ja er kan veel beter.
Maar ook 'ja, wat werken er ontzettend fijne mensen die je kind kunnen stimuleren, in ons onderwijs'.
Want dat wordt ook vaak over het hoofd gezien. Al die organisatie en uren die ze in zo'n uitwisselingsprogramma steken. Ik vind het super.
Ach, ben je dan een arm schaap? Mijn kind deelt al bijna vier maanden een kamer met drie andere meisjes en een verdieping met nog twintig anderen. Het is ook wel een mindset, en natuurlijk iets waar ze aan moeten wennen, maar arme schapen zijn ze niet zo snel, vind ik.quote:Op donderdag 20 november 2025 23:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Het arme schaap is net van een week Dieppe uitwisseling in een gastgezin weer terug thuis.
Vorig jaar zijn er kinderen betrapt op 'The choking game'. Op school. Ander leerjaar, maar goed, lopend vuurtje dat soort nieuws.quote:Op donderdag 20 november 2025 23:14 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Er wordt op scholen nog best wel veel gepest. Het ziet er naar uit dat sommige leerlingen op school vooral asociale vaardigheden leren.
Veel scholen doen geen uitwisseling meer of buitenlandreisjes vanwege financiële tekorten. Zo jammer!quote:Op donderdag 20 november 2025 23:16 schreef capricia het volgende:
Nou Ja, dit zijn wel zo'n beetje mijn klachten over ons middelbaar onderwijs.![]()
Ja er kan veel beter.
Maar ook 'ja, wat werken er ontzettend fijne mensen die je kind kunnen stimuleren, in ons onderwijs'.
Want dat wordt ook vaak over het hoofd gezien. Al die organisatie en uren die ze in zo'n uitwisselingsprogramma steken. Ik vind het super.
Dat was sarcastisch bedoeld.quote:Op donderdag 20 november 2025 23:19 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ach, ben je dan een arm schaap? Mijn kind deelt al bijna vier maanden een kamer met drie andere meisjes en een verdieping met nog twintig anderen. Het is ook wel een mindset, en natuurlijk iets waar ze aan moeten wennen, maar arme schapen zijn ze niet zo snel, vind ik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |