Alle kabinetten Rutte steunden met name op gedogen door GL, het was samen met D66 hun belangrijkste gedoogpartner.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:47 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Het is voor jou misschien niet belangrijk, maar voor veel kiezers van de VVD wel. De VVD heeft overigens nog nooit met PvdA-GL in een kabinet gezeten.
JA21 zou dan terugdraaien naar de positie zoals gecommuniceerd tegen Koolmees. Namelijk: we sluiten niemand uit.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Minderheid met GLPvdA of JA21 draait bij en gaat met de door Jetten geopperde variant mee.
De vraag is vooral wat Eerdmans nodig heeft om mee te doen. Minder Europa en minder overheid gaat hij met deze coalitie sowieso niet krijgen. Een vorm van migratiebeleid wel maar het zal ook niet strenger worden dan wat er nu in de EK ligt. Dan is de vraag wat kan hij er uit halen voor zijn achterban? Vooral de ondernemers pleasen?quote:Op donderdag 13 november 2025 09:50 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
JA21 zou dan terugdraaien naar de positie zoals gecommuniceerd tegen Koolmees. Namelijk: we sluiten niemand uit.
Alle 'duiders' praten hier overheen. Tegen de verkenner gaf JA21 helemaal niet aan dat ze GL-PvdA uitsluiten.
Rutte had vanaf 2004 een visie met zijn groen rechts, daarna kwam de strijd met Rita Verdonk.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:44 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
en natuurlijk meer markt en minder overheid. Maar op een visie kun je de VVD al sinds Rutte niet meer betrappen
Rutte zat in de progressieve vleugel van de VVD, dat zag je vrij breed terug in het VVD beleid. Inmiddels heeft de zeer conservatieve vleugel het voor het zeggen en dat is de zien. Als het kiezersonderzoek er is kunnen we dat beter zien maar ik verwacht dat de VVD veel kiezers uit de progressieve vleugel kwijtgeraakt is en daarvoor meer conservatieve kiezers terug gekregen heeft.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:54 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Rutte had vanaf 2004 een visie met zijn groen rechts, daarna kwam de strijd met Rita Verdonk.
Ik vraag mij wel eens af wat de oorzaak en het gevolg is? Heeft de VVD moeite met regeren met PvdA/GL omdat de kiezer dan vind of vind de kiezer het omdat VVD het al zoveel jaar benoemd.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:47 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Het is voor jou misschien niet belangrijk, maar voor veel kiezers van de VVD wel. De VVD heeft overigens nog nooit met PvdA-GL in een kabinet gezeten.
Exact, dat vind ik dus ook het frustrerende (en ook een tekortkoming van de media dat ze dit niet benadrukken); de verkiezingsprogramma's verschillen helemaal niet zóveel tussen GLP, D66, CDA en de VVD.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze zijn vooral wat chagrijnig omdat ze zien dat ze er prima uit kunnen komen met VVD en GLPvdA op inhoud, maar dat er 1 partij een 'ik wil niet met mijn ex-vriendje spelen' houding heeft.
Ze denken bij de VVD dat ze erop worden afgerekend bij de volgende verkiezingen wanneer ze de samenwerking met PvdAGL aangaan. Dat is volgens mij de enige overweging in dit hele verhaal.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik snap de tactiek erachter ook niet meer.
Denk dat daarom deze stap van Koolmees ook handig is.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Exact, dat vind ik dus ook het frustrerende (en ook een tekortkoming van de media dat ze dit niet benadrukken); de verkiezingsprogramma's verschillen helemaal niet zóveel tussen GLP, D66, CDA en de VVD.
Sterker nog; ik denk dat ze er in no-time uit kunnen zijn met z'n vieren wat betreft stikstof, woningbouw, en asiel. De main-issues. Ongeacht wat Yesilgöz zegt. Ik snap de tactiek erachter ook niet meer.
Ja na de geforceerde val van Rutte 4 en het debacle Schoof creëert het natuurlijk wrevel wanneer je als VVD hierover van leer trekt.quote:In verkiezingstijd is profileren misschien handig, maar nu zou verantwoordelijkheid en "landsbelang" toch bovenaan moeten staan. Al weten we de laatste jaren hoe lichtzinnig de VVD hiermee omgaat trouwens....
De vertragende tactieken van Jetten helpen Nederland niet vooruit. Er kan heel snel een stevig en duurzaam kabinet worden gesmeden met d66, VVD, CDA en JA21. GL-PvdA is totaal niet nodig of wenselijk. Maar ja, d66 is eigenwijs, star en contraproductief bezig. Het is geen beste start van Jetten die zo graag premier wil worden. Hij vergeet dat hij premier van alle Nederlanders zal zijn en niet van alle progressieve medemensen.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:04 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ze denken bij de VVD dat ze erop worden afgerekend bij de volgende verkiezingen wanneer ze de samenwerking met PvdAGL aangaan. Dat is volgens mij de enige overweging in dit hele verhaal.
Dat ze er verder op inhoud best uit zouden kunnen komen en daarmee ook best een stabiele regering kunnen vormen lijkt ze niet te interesseren.
Ik zou er aan dezelfde kant ongelooflijk pissig om zijn als Gl/PvdA of D66 het samenwerken met VVD zou blokkeren zonder inhoudelijke opgave omdat ze per sé met een zeer linkse partij als PvdD of Bij1 willen samenwerken. Daar is niks constructiefs aan.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:43 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ze houdt zich vast aan wat ze heeft beloofd. Als Rob hier zou breken met zijn belofte om de PVV te boycotten zouden ze hier tegen het plafond zitten
Min of meer dit ja, de hele discussie over wel niet betrouwbaar/ja maar FVD ofwel JA21/clownsbeleid en alles wat hier allemaal langskomt omtrent uitsluiting is allemaal irrelevant.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:04 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ze denken bij de VVD dat ze erop worden afgerekend bij de volgende verkiezingen wanneer ze de samenwerking met PvdAGL aangaan. Dat is volgens mij de enige overweging in dit hele verhaal.
Dat ze er verder op inhoud best uit zouden kunnen komen en daarmee ook best een stabiele regering kunnen vormen lijkt ze niet te interesseren.
Brekelmans heeft dit keer gewoon gelijk!quote:Op donderdag 13 november 2025 10:11 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Ik zou er aan dezelfde kant ongelooflijk pissig om zijn als Gl/PvdA of D66 het samenwerken met VVD zou blokkeren zonder inhoudelijke opgave omdat ze per sé met een zeer linkse partij als PvdD of Bij1 willen samenwerken. Daar is niks constructiefs aan.
De reden dat PVV en FvD worden uitgesloten is bovendien vooral omdat PVV een ondemocratische eenmanspartij is (en bovendien een bewezen onbetrouwbare samenwerkingspartner), en FvD banden met Rusland onderhoudt en dichtbij complotten zit.
Als PVV een normale partijstructuur hanteert en haar banden met Israël opgeeft, vind ik dat ze niet langer meer uitgesloten moeten worden, ook niet door linkse partijen. Ook al betwijfel ik of ze op de inhoud een akkoord kunnen sluiten. Maar dat moet je dan wel proberen.
Dat is precies waarom de tactiek van VVD mijn bloed doet koken. Ze noemen nergens inhoudelijk waarom een samenwerking met Gl/pvda onmogelijk is. Waarschijnlijk omdat die reden niet bestaat.
FvD hoef je niet uit te sluiten, omdat die helemaal niet im frage komen.quote:Op donderdag 13 november 2025 09:36 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dat klopt hoewel Ja12 vol zit met Fortuyn en FvD politici. Wat ik bedoelde is dat Yesilgoz wel GL PvdA uitgesloten heeft maar niet forum voor democratie. Ze is blijkbaar nogal liefhebber van reptielen
En met de BBB kun je helemaal niets regelen in de EK. Zelfs de door Yesilgoz gewenste coalitie is veel te links voor BBB die inmiddels 80% van het verkiezingsprogramma van de PVV geïnterneerd hebben. En denk je dat BBB voor echt stikstofbeleid gaat stemmen
Dat is niet waar, het is herhaaldelijk genoemd. Verschilpunten zijn: herverdeling en lastenverzwaring, hypotheekrenteaftrek, wonen/volkshuisvesting, minimumloon en uitkeringen, migratiebeleid, asielstelsel/ strengerquote:Op donderdag 13 november 2025 10:11 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Dat is precies waarom de tactiek van VVD mijn bloed doet koken. Ze noemen nergens inhoudelijk waarom een samenwerking met Gl/pvda onmogelijk is. Waarschijnlijk omdat die reden niet bestaat.
24 zetels in de Eerste Kamer, ditquote:Op donderdag 13 november 2025 10:11 schreef Meningbastion het volgende:
[..]
Er kan heel snel een stevig en duurzaam kabinet worden gesmeden met d66, VVD, CDA en JA21.
En over al deze punten valt te praten en een compromis te sluiten. Veel GL/PvdA-adepten zijn prima oké met strenger migratiebeleid onder andere. Daar zou VVD zelfs een minister kunnen leveren.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:19 schreef Meningbastion het volgende:
[..]
Dat is niet waar, het is herhaaldelijk genoemd. Verschilpunten zijn: herverdeling en lastenverzwaring, hypotheekrenteaftrek, wonen/volkshuisvesting, minimumloon en uitkeringen, migratiebeleid, asielstelsel/ strenger
asiel/migratiebeleid, klimaat en duurzaamheid en vooral een strategische en culturele afstand.
Veel VVD-stemmers, waaronder ik, zien een coalitie met GroenLinks/PvdA als een 'nachtmerrie'.
Er is niets stevig en duurzaam aan die coalitie. Het heeft in beide kamers geen meerderheid. Een van de partijen is onervaren en bestaat uit partijen hoppers. Een andere partij heeft een opportunistische dwarsligger als partijleider die er niet voor schroomt om de stekker eruit te trekken als ze denkt dat dit electoraal beter is. Als deze regering er komt durf ik er 1000 euro op te zetten dat het de rit niet volmaakt.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:11 schreef Meningbastion het volgende:
[..]
De vertragende tactieken van Jetten helpen Nederland niet vooruit. Er kan heel snel een stevig en duurzaam kabinet worden gesmeden met d66, VVD, CDA en JA21. GL-PvdA is totaal niet nodig of wenselijk. Maar ja, d66 is eigenwijs, star en contraproductief bezig. Het is geen beste start van Jetten die zo graag premier wil worden. Hij vergeet dat hij premier van alle Nederlanders zal zijn en niet van alle progressieve medemensen.
D66 staat er op heel veel van deze onderwerpen precies hetzelfde in als PvdA/GL.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:19 schreef Meningbastion het volgende:
[..]
Dat is niet waar, het is herhaaldelijk genoemd. Verschilpunten zijn: herverdeling en lastenverzwaring, hypotheekrenteaftrek, wonen/volkshuisvesting, minimumloon en uitkeringen, migratiebeleid, asielstelsel/ strenger
asiel/migratiebeleid, klimaat en duurzaamheid en vooral een strategische en culturele afstand.
Veel VVD-stemmers, waaronder ik, zien een coalitie met GroenLinks/PvdA als een 'nachtmerrie'.
Treurige zaak dat toekomstige verkiezingen belangrijker worden gevonden dan nu 4 jaar het land goed besturen.quote:Op donderdag 13 november 2025 10:14 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Min of meer dit ja, de hele discussie over wel niet betrouwbaar/ja maar FVD ofwel JA21/clownsbeleid en alles wat hier allemaal langskomt omtrent uitsluiting is allemaal irrelevant.
Waar kan ik stemmenquote:Op donderdag 13 november 2025 10:29 schreef Klopkoek het volgende:
DPG - Belgisch bedrijf - ijvert voor een samenvoeging van Nederland en België/Vlaanderen.
https://www.ad.nl/binnenl(...)e-economie~ab185531/
Wat het land nóg rechtser zou maken..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |