Dus die paar megacelebrities die de privejet pakken voor ieder wissewasje en procentueel meer vervuilen dan de rest bijelkaar, mogen dat gewoon doen omdat ze zich niet voor het klimaat inzetten.quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:37 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ah, heel goed.
Hoe kun je voor het klimaat zijn, terwijl je wil vliegen?
Hoe kun je tegen de wetenschap en het onderwijs zijn als je wel gebruik maakt van het internet?quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:37 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ah, heel goed.
Hoe kun je voor het klimaat zijn, terwijl je wil vliegen?
Bannon heeft lopen frauderen, maar kreeg net op tijd van de (ook) veroordeelde Trump een pardon.quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:45 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Heeft hij dan iets onwettigs gedaan?
Of ..... wat is de bewijsvoering voor een mogelijke linkse dictatuur ?
Nu is er een rechtse wannabeedictator aan de macht En die steunt hij.
Het lijkt dat drogredeneringen in de aanbieding zijn vandaagquote:Op zaterdag 8 november 2025 17:47 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Hoe kun je tegen de wetenschap en het onderwijs zijn als je wel gebruik maakt van het internet?
Hoe kun je tegen vaccinaties zijn, terwijl je wel op openbare plekken komt?
Bij de drog-ist.quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:51 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Het lijkt dat drogredeneringen in de aanbieding zijn vandaag
Je probeert hier iets uit te leggen, maar het is me niet duidelijk wat je probeert uit te leggen.quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:47 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Hoe kun je tegen de wetenschap en het onderwijs zijn als je wel gebruik maakt van het internet?
Hoe kun je tegen vaccinaties zijn, terwijl je wel op openbare plekken komt?
Ik ben tegen jagen, maar omdat de koning jaagt moet hij maar minder jagen, want dan kan ik jagen.quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:47 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Dus die paar megacelebrities die de privejet pakken voor ieder wissewasje en procentueel meer vervuilen dan de rest bijelkaar, mogen dat gewoon doen omdat ze zich niet voor het klimaat inzetten.
Maar omdat iemand anders een lijnvlucht gebruikt én tegen klimaatverandering is, is diegene fout.
Eet je vlees?quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:59 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik ben tegen jagen, maar omdat de koning jaagt moet hij maar minder jagen, want dan kan ik jagen.
Op die fiets?
Ik begrijp niet zo goed wat je wil bereiken.quote:Op zaterdag 8 november 2025 17:59 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik ben tegen jagen, maar omdat de koning jaagt moet hij maar minder jagen, want dan kan ik jagen.
Op die fiets?
Ik snap niet waarom het niet hypocritisch is om voor het milieu te willen zijn, maar wel te willen vliegen. Zie het begin van deze discussie, even teruglezen.quote:Op zaterdag 8 november 2025 18:33 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik begrijp niet zo goed wat je wil bereiken.
Zoals ik zei: met mate. Als ik naar kantoor ga ga ik met de auto, maar ik heb wel een mening over Ford F-150’s en Raptors enzo hier op de weg (als ‘t zakelijk nodig is, snap ‘t. Maar de kinderen naar de opvang brengen of naar Madurodam, lijkt me overbodig. Doe gewoon je best een steentje bij te dragen, binnen je eigen mogelijkheden.quote:Op zaterdag 8 november 2025 18:51 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik snap niet waarom het niet hypocritisch is om voor het milieu te willen zijn, maar wel te willen vliegen. Zie het begin van deze discussie, even teruglezen.
Ja, die discussie heb ik gezien. Ik bewonder je vasthoudendheid in die discussie, maar zo stellig als je het nu stelt kun je dat niet zeggen.quote:Overigens is het allemaal kul - CO2 heeft geen enkel effect op het klimaat, maar dat is een andere discussie, die in een ander topic gevoerd wordt.
Waarom die arrogantie als je weet dat het overgrote deel van de wetenschappers het niet met je eens is? Je kan ook gewoon zeggen dat je vindt dat het kul is.quote:Op zaterdag 8 november 2025 18:51 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik snap niet waarom het niet hypocritisch is om voor het milieu te willen zijn, maar wel te willen vliegen. Zie het begin van deze discussie, even teruglezen.
Overigens is het allemaal kul - CO2 heeft geen enkel effect op het klimaat, maar dat is een andere discussie, die in een ander topic gevoerd wordt.
Nog even terugkomend op dit deel van mijn post: Blijkbaar zag Justice Jackson zich gedwongen deze 'administrative stay' op te leggen om te voorkomen dat de rest van SC ingrijpt en dat zou de uitspraak erover alleen nog maar meer vertragen begrijp ik uit de uitleg van Vladeck:quote:Op zaterdag 8 november 2025 04:02 schreef Kijkertje het volgende:
Djeez de Supreme Court geeft Trump weer eens zijn zin (via een emergency application) en mag hij de SNAP-uitkeringen voor de maand november blokkeren nadat twee federale rechters oordeelden dat ze juist uitgekeerd moesten worden uit een fonds dat daar speciaal voor bedoeld is. Dit in afwachting van het oordeel van het Federal Court of Appeals.
'Let them eat cake!'![]()
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3m53kdc5y222m
[ afbeelding ]
Ik snap (!) er eigenlijk nog steeds heel weinig van. Ik vind dat hele SC altijd behoorlijk schimmig.quote:Op zaterdag 8 november 2025 20:41 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Nog even terugkomend op dit deel van mijn post: Blijkbaar zag Justice Jackson zich gedwongen deze 'administrative stay' op te leggen om te voorkomen dat de rest van SC ingrijpt en dat zou de uitspraak erover alleen nog maar meer vertragen begrijp ik uit de uitleg van Vladeck:
SNAP WTF?
[ afbeelding ]
https://bsky.app/profile/andrewkim.bsky.social/post/3m53obgrxx22w
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kan me voorstellen. Eigenlijk komt het er op neer dat Jackson er nu een deadline in heeft opgenomen terwijl dat niet gebeurd zou zijn als ze geen blokkering had verordend. In dat geval zou de rest van de SC haar hebben kunnen overrulen met alsnog een blokkering maar dan met een open end (dus geen deadline) en dat had Trump veel meer tijd hebben kunnen oplveren zoals blijkbaar al eerder gebeurde.quote:Op zaterdag 8 november 2025 20:59 schreef livelink het volgende:
[..]
Ik snap (!) er eigenlijk nog steeds heel weinig van. Ik vind dat hele SC altijd behoorlijk schimmig.
quote:As for why Justice Jackson did it, to me, the clue is the last sentence. Had Jackson refused to issue an administrative stay, it’s entirely possible (indeed, she may already have known) that a majority of her colleagues were ready to do it themselves. I still think that this is what happened back in April when the full Court intervened shortly before 1 a.m., without explaining why Justice Alito hadn’t, in the A.A.R.P. Alien Enemies Act case. And from Jackson’s perspective, an administrative stay from the full Court would’ve been worse—almost certainly because it would have been open-ended (that is, it would not have had a deadline). The upshot would’ve been that Judge McConnell’s order could’ve remained frozen indefinitely while the full Court took its time. Yesterday’s grant of a stay in Trump v. Orr, for instance, came 48 days after the Justice Department first sought emergency relief.
Maar de uitkomst zal toch hetzelfde zijn? Nu is er een deadline, maar vervolgens zal de SC alsnog er een uitspraak over moeten doen toch?quote:Op zaterdag 8 november 2025 21:30 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Kan me voorstellen. Eigenlijk komt het er op neer dat Jackson er nu een deadline in heeft opgenomen terwijl dat niet gebeurd zou zijn als ze geen blokkering had verordend. In dat geval zou de rest van de SC haar hebben kunnen overrulen met alsnog een blokkering maar dan met een een open end (dus geen deadline)
[..]
Jazeker maar ze moeten veel sneller besluiten nu.quote:Op zaterdag 8 november 2025 21:46 schreef livelink het volgende:
[..]
Maar de uitkomst zal toch hetzelfde zijn? Nu is er een deadline, maar vervolgens zal de SC alsnog er een uitspraak over moeten doen toch?
Ze moeten sneller met de billen bloot dan nu. Dat is dan misschien de winst.quote:Op zaterdag 8 november 2025 21:47 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Jazeker maar ze moeten veel sneller besluiten nu.
Precies! Laat ze maar het lef hebben miljoenen mensen hun SNAP-uitkering af te nemenquote:Op zaterdag 8 november 2025 21:48 schreef livelink het volgende:
[..]
Ze moeten sneller met de billen bloot dan nu. Dat is dan misschien de winst.
Ik gok op iets als dit, maar dan met radicaal etc in de zin:quote:Op zaterdag 8 november 2025 21:50 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Precies! Laat ze maar het lef hebben miljoenen mensen hun SNAP-uitkering af te nemen
Zoals de afgelopen 15 jaar letterlijk elk jaar wordt geroepen:quote:Op zaterdag 8 november 2025 08:49 schreef TheFreshPrince het volgende:
Als straks die miljoen mensen vluchten uit New York vanwege deze burgermeester
The Epstein files!quote:Op zaterdag 8 november 2025 08:56 schreef Lucky_Strike het volgende:
Van waar toch die focus op New York? Waar is dat de afleidingsmanoeuvre van?
Het is de belangrijkste stad van de VS die net gewonnen is door een socialist. In een tijd dat de democraten in een identiteitscrisis zitten en er totaal geen leider is opgestaan is deze verkiezing mogelijk een teken aan de wand waar de partij naartoe gaat.quote:Op zaterdag 8 november 2025 08:56 schreef Lucky_Strike het volgende:
Van waar toch die focus op New York? Waar is dat de afleidingsmanoeuvre van?
Wat ik begrijp is dat er nu een deadline ligt voor het lagere 1st Court van Boston om een uitspraak te doen. Deze stap is door de advocaten van Trump na de uitspraak van de lokale rechter in Rhode Island blijkbaar overgeslagen. Althans, er ligt nog géén uitspraak van die 1st Circuit. En Justice Jackson wil dat het juridische proces netjes en geheel wordt doorlopen. Zodat er later geen zand in de molen komt.quote:Op zaterdag 8 november 2025 21:30 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Kan me voorstellen. Eigenlijk komt het er op neer dat Jackson er nu een deadline in heeft opgenomen terwijl dat niet gebeurd zou zijn als ze geen blokkering had verordend. In dat geval zou de rest van de SC haar hebben kunnen overrulen met alsnog een blokkering maar dan met een open end (dus geen deadline) en dat had Trump veel meer tijd hebben kunnen oplveren zoals blijkbaar al eerder gebeurde.
[..]
Ik dacht, ik nuanceer het gelijk maar. Een socialist is tenslotte wat anders dan een sociaaldemocraatquote:Op zaterdag 8 november 2025 23:55 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het is de belangrijkste stad van de VS die net gewonnen is door een socialist. In een tijd dat de democraten in een identiteitscrisis zitten en er totaal geen leider is opgestaan is deze verkiezing mogelijk een teken aan de wand waar de partij naartoe gaat.
Een succesvolle Mamdani zet de deur open voor socialistische politici in 2028 zoals AOC, faalt Mamdani en dat is de meest realistische optie dan sterft het socialisme gelukkig in NYC.
quote:Exclusive: Alexandria Ocasio-Cortez explains what democratic socialism means to her
In an exclusive interview with Business Insider in late December, Ocasio-Cortez broke down why the idea of democratic socialism isn’t so scary for her generation.
“So when millennials talk about concepts like democratic socialism, we're not talking about these kinds of ‘Red Scare’ boogeyman,” she said. “We're talking about countries and systems that already exist that have already been proven to be successful in the modern world."
Ik ken een land dat ook zo’n systeem heeft. Geen vervelend land om te wonen in vergelijking tot de VS.quote:Ocasio-Cortez has likened her view of democratic socialism to Scandinavian social democracy. The congresswoman's progressive platform consists of a single-payer health care system that covers all forms of health care.
Red Scare = Red Square denk ik?quote:Op zondag 9 november 2025 00:26 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik dacht, ik nuanceer het gelijk maar. Een socialist is tenslotte wat anders dan een sociaaldemocraat
[..]
[..]
Ik ken een land dat ook zo’n systeem heeft. Geen vervelend land om te wonen in vergelijking tot de VS.
quote:So when millennials talk about concepts like democratic socialism, we're not talking about these kinds of ‘Red Scare’ boogeyman,” she said.
Ze benoemen het een paar keer in het artikel, McCarthyism Red Scare:quote:Op zondag 9 november 2025 00:33 schreef Salina het volgende:
[..]
Red Scare = Red Square denk ik?
![]()
[..]
Ik kende de uitdrukking ook niet.quote:"That's what democratic socialism means in 2018, and not this kind of McCarthyism Red Scare of a past era.”
Dat is niet wat Vladeck zegt?quote:Op zondag 9 november 2025 00:23 schreef Salina het volgende:
[..]
Wat ik begrijp is dat er nu een deadline ligt voor het lagere 1st Court van Boston om een uitspraak te doen. Deze stap is door de advocaten van Trump na de uitspraak van de lokale rechter in Rhode Island blijkbaar overgeslagen. Althans, er ligt nog géén uitspraak van die 1st Circuit. En Justice Jackson wil dat het juridische proces netjes en geheel wordt doorlopen. Zodat er later geen zand in de molen komt.
Het Hof van Beroep (1st Circuit) krijgt nu van SCOTUS even de tijd (niet lang) om alsnog een uitspraak te doen. Pas daarná kan SCOTUS zich er eventueel over buigen.
Je kunt dat zien als gunstig voor de originele uitspraak en voor degenen die de SNAP benefits graag uitbetaald zien.
Zie het als een gevalletje "voor eigen bestwil".
Het proces wordt sneller doch juridisch correct doorlopen. Waarbij de kans kleiner wordt dat SCOTUS zich over deze zaak moet buigen, waarvan men niet overtuigd is dat SCOTUS, indien er een uitspraak van hun komt, in het voorseel van de originele uitspraak van de rechter van Rhode Island zal pleiten.
Maar dat is wat ik er uit begrijp.
De reacties op deze subreddit zijn wel nuttig:
https://www.reddit.com/r/(...)es_order_that_trump/
@:livelink
Trump rent idd steeds rechtstreeks naar de SC na een uitspraak van een federale rechter in een District Court om zo'n rechterlijk bevel (in dit geval het uitkeren van het gehele bedrag aan SNAP-uitkeringen) te blokkeren. Dat klopt. Maar in Rhode Island was er al een (administratieve) blokkering geweigerd door de First Circuit (Appeals Court) zonder een uitspraak te hebben gedaan. Blijkbaar kon Jackson daardoor vervolgens wél een (administratieve) blokkering opleggen (in haar District) en met een deadline.quote:In a world in which Justice Jackson either knew or suspected that at least five of the justices would grant temporary relief to the Trump administration if she didn’t, the way she structured the stay means that she was able to try to control the timing of the Supreme Court’s (forthcoming) review—and to create pressure for it to happen faster than it otherwise might have.
quote:With the First Circuit not having ruled on the administrative stay by late Friday afternoon, the Justice Department went to the Supreme Court for both of the types of relief it had sought from the First Circuit--a stay pending appeal and an administrative stay while the Court considered the former. Shortly after that filing, at 6:08 p.m. ET, the First Circuit publicly declined to enter an administrative stay--issuing a two-page order explaining why. As the order concluded, "The government's motion for a stay pending appeal remains pending, and we intend to issue a decision on that motion as quickly as possible."
That kicked the ball squarely into the Supreme Court's ... court
Dat kan toch nietquote:Op zondag 9 november 2025 02:54 schreef Kijkertje het volgende:
Socialisme is DOODENG! En dan is hij nog MOSLIM ook!
Omdat wetenschap geen populariteitsquiz is, en omdat klimaatwetenschap multidisciplinair is.quote:Op zaterdag 8 november 2025 20:27 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Waarom die arrogantie als je weet dat het overgrote deel van de wetenschappers het niet met je eens is? Je kan ook gewoon zeggen dat je vindt dat het kul is.
En jij bent de expert!quote:Op zondag 9 november 2025 03:13 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Omdat wetenschap geen populariteitsquiz is, en omdat klimaatwetenschap multidisciplinair is.
Er is inderdaad overlap met mijn reguliere werk in “remote sensing”, dus ik heb relevante expertise.quote:
Kan best zijn maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat je gelijk hebt.quote:Op zondag 9 november 2025 03:25 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Er is inderdaad overlap met mijn reguliere werk in “remote sensing”, dus ik heb relevante expertise.
Dat mag. Ik kan niet oordelen of je kennis van zaken hebt. Heeft iemand ooit back radiation gemeten?quote:Op zondag 9 november 2025 03:31 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Kan best zijn maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat je gelijk hebt.
Heb ook even in dat topic gekeken maar daar blijkt helemaal niet uit dat je argumenten doorslaggevend zijn. Heb meer vertrouwen in @:Haushofer eerlijk gezegd.
Ah ja de steeds terugkerende vraag van klimaatsceptici. Laten we die vraag maar in het betreffende topic houden.quote:Op zondag 9 november 2025 03:59 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dat mag. Ik kan niet oordelen of je kennis van zaken hebt. Heeft iemand ooit back radiation gemeten?
Ik heb volgens mij gelijk dat niemand backradiation heeft gemeten. Dat is verifieerbaar en daar is dus niets arrogants aan. Zonder backradiation zakt het kaartenhuis ineen.quote:Op zondag 9 november 2025 04:18 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ah ja de steeds terugkerende vraag van klimaatsceptici. Laten we die vraag maar in het betreffende topic houden.
Mijn punt was meer mijn verbazing over je arrogante aanname dat je gelijk hebt.
Dat heb ik dan ook helemaal niet gesteld. Maar je zegt tenminste nu dat je volgens jou gelijk hebt. Je gaat vooruit.quote:Op zondag 9 november 2025 04:31 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik heb volgens mij gelijk dat niemand backradiation heeft gemeten. Dat is verifieerbaar en daar is dus niets arrogants aan. Zonder backradiation zakt het kaartenhuis ineen.
Wat wel arrogant is, is stellen dat HH gelijk heeft zonder het vermeende concept achter MMGW te begrijpen.
Dat is hij toch ook?quote:Op donderdag 6 november 2025 19:49 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zo ziet 'zo dement als een deur' er uit.
Nee, dat zeg ik niet.quote:Op zondag 9 november 2025 04:36 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dat heb ik dan ook helemaal niet gesteld. Maar je zegt tenminste nu dat je volgens jou gelijk hebt. Je gaat vooruit.
Orpheus en Eurydice, dat is een mythe. Hoeveel het precies met Reagan en Thatcher te maken heeft doet er niet zo heel veel toe, maar het verhaal dat de loon-prijsspiraal alleen problematisch is als loonkosten veel harder stijgen dan de arbeidsproductitiveit, dat lijkt me toch geen vreemde stelling. Dat is zelf ook niet zo lastig te beredeneren.quote:Op zaterdag 8 november 2025 16:20 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dit is een mythe. Geldt niet voor de VS en ook niet voor Nederland. Het reële inkomen is gestegen. Niet zo hard als de productiviteit allicht.
Heeft ook helemaal niets met Reagan of Thatcher te maken trouwens. Leuke memes dit, maar misschien kun je dat beter op twitter laten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |