Waar hebben jullie gekeken? Ik wil graag even terugkijken (vriend keek de 5000 m schaatsen).quote:Op zondag 8 februari 2026 17:57 schreef Peterselieman het volgende:
Volgens mij niet eens echt geforceerd
FemkeGodinquote:
hier kun je het terugkijkenquote:Op zondag 8 februari 2026 18:06 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Waar hebben jullie gekeken? Ik wil graag even terugkijken (vriend keek de 5000 m schaatsen).
Thanks!quote:Op zondag 8 februari 2026 20:37 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
hier kun je het terugkijken
Bekijk deze YouTube-video
Haas.quote:Op zondag 8 februari 2026 20:54 schreef Idisrom het volgende:
Waarom stapte Anna Gryc van Polen na 500 meter uit? Of was zij een haas?
https://www.ad.nl/andere-(...)e-ervaring~a937b0a1/quote:Opvallend aan haar race is dat ze in de laatste ronde sneller was dan in de derde en voorlaatste ronde. De eerste twee ronden kwam Bol door in 27.3 en 29.4. Dat was redelijk volgens plan zegt haar coach en trainer Laurent Meuwly, al was de tempomaakster wat sneller dan verwacht. Dat Bol in de derde ronde vertraagde en die aflegde in 31.5 wijdt Meuwly aan de ‘respect voor de afstand
Simpel gezegd: Bol wilde zich niet kapot vanwege lopen met een snelle derde ronde. Dat ze in de laatste ronden alsnog wist te versnellen is een goed teken, zegt Meuwly. „Dat laat zien dat ze een seconde sneller had gekund.
quote:Het indoorseizoen van Femke Bol zit er definitief op, laat ze weten via Instagram. Ze zou na haar debuut op de 800 meter eerder deze maand donderdag ook nog deelnemen aan de 600 meter in Liévin, maar slaat die door een blessure aan haar voet over.
"Na het laatste zware trainingskamp heb ik te maken met een peesprobleem in mijn voet", legt Bol uit. "Met mijn team heb ik besloten dat het stabiel genoeg was om de twee geplande indoorwedstrijden te lopen, maar na mijn eerste race kwam er een sterkere reactie. We willen niks riskeren."
De 600 meter is een incourante afstand, die niet voorkomt op kampioenschappen en vooral als training diende voor de 800 meter.
Nieuwe afstand
Bol, wereldkampioene 400 meter horden in 2025, besloot eind vorig jaar zich toe te gaan leggen op de 800 meter. Na maanden trainen in Zuid-Afrika debuteerde ze met een overwinning bij indoorwedstrijden in het Franse Metz en verbeterde daar direct het Nederland indoorrecord.
"Ik daag mijn lichaam dit jaar op een nieuwe manier uit, dan balanceer je op een dunne lijn", aldus Bol. "En nu zegt mijn lichaam dat het wat te veel is."
Gisteren een wereldrecord met 1:54.87, alsof je een emmer leeg gooit.quote:Op dinsdag 17 februari 2026 22:48 schreef Ericr het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
3de tijd ooit. Indrukwekkende solo race, ook al deden er nog wel wat figuranten achter Hodgkinson mee.
Sow, dit is even schroeien.quote:Op dinsdag 17 februari 2026 22:48 schreef Ericr het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
3de tijd ooit. Indrukwekkende solo race, ook al deden er nog wel wat figuranten achter Hodgkinson mee.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op vrijdag 20 februari 2026 04:18 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Gisteren een wereldrecord met 1:54.87, alsof je een emmer leeg gooit.
Kratochvilova moet gaan vrezen, net als ONZE Femke
Poah.quote:
Mits het geen uitschieter is.quote:Op zondag 1 maart 2026 10:41 schreef Peterselieman het volgende:
Mooi dat Mondo nu een stevige concurrent er bij heeft
Bijzondere uitspraken ook weer van ons favoriete boerenkoolhoofdquote:
quote:Teruggedraaide diskwalificatie staat NK-titel polsstokhoogspringer Menno Vloon niet in de weg
Niets leek polsstokhoogspringer Menno Vloon van zijn vijftiende NK-titel af te houden. Tot hij aan de vooravond van zijn wedstrijd hoorde dat hij gediskwalificeerd was op nota bene de 60 meter sprint. Dit was het NK van de sprinter én polsstokhoogspringer.
Hij oogt rustig na het behalen van zijn vijftiende NK-titel polsstokhoogspringen in Apeldoorn, achtste op de indoor. Vloon is al jarenlang de beste Nederlander in de sport.
Maar zondagavond leek een diskwalificatie roet in het eten te gooien. Niet door verkeerd materiaal, maar op de 60 meter sprint. Een bijzondere combinatie, die ook nog eens tot flinke problemen leidde.
De sprint was bedoeld als een nieuw foefje van zijn coach Christian Tamminga: als voorbereiding meedoen aan de 60 meter NK-sprint, een dag voor zijn wedstrijd. „Om mijn gedachten ergens anders op te leggen”, zo zei Vloon vooraf.
Hij snelde naar een persoonlijk record van 6,94 seconden, werd zesde en wilde de halve finale aan zich voorbij laten gaan. Maar dat mocht niet. Hij klokte in die wedstrijd 13,67 seconden en dat leidde tot een diskwalificatie. Hij zou volgens de jury zijn best niet hebben gedaan.
„Aan het einde van de middag hoorde ik dat er gedoe was”, zegt Vloon een dag later. „Gisteravond ben ik een paar uur gediskwalificeerd geweest. Ik weet niet waarom het is veranderd. Ik was blij dat ik mee mocht doen. Als dat niet mocht, was het balen geweest.
Maar tegelijkertijd ook niet te veranderen”, zo stelt de nuchtere Vloon, die er verder niet veel over kwijt wil.
Het was in ieder geval één keer en nooit weer voor de Nederlands kampioen. „Ik was niet op de hoogte van de regels, anders had ik niet meegedaan. Alleen ik heb niemand gehinderd. Misschien had ik vals moeten starten, dan was het makkelijker geweest.”
Rommelig
Hoewel Vloon zegt dat het geen invloed had op zijn voorbereiding, sprong hij voor zijn doen een matige 5,60 meter in Apeldoorn. „Dit was een van mijn slechtste wedstrijden van het seizoen. Het loopt sowieso een beetje rommelig in mijn laatste wedstrijden”, zegt de Nederlands kampioen, die vorig jaar nog de EK-titel in Apeldoorn greep.
Vooraf zag hij de NK niet als een wedstrijd. „Er is geen concurrentie”, stelde Vloon. Die woorden bleken profetisch. Zijn trainingsmaatje Jip Haest sprong naar de tweede plek met 5,20 meter. Eén sprong van 5,30 meter was genoeg voor Vloon om beslag te leggen op de Nederlandse titel.
Club van zes meter
Het persoonlijke record van Vloon staat op 5,96 meter, die hij in 2021 in Berlijn sprong. Zijn heilige doel is om bij de club van zes meter toe te treden. Hij zou er zelfs al zijn 15 NK-titels voor inleveren. „Die kunnen me gestolen worden. 6 meter is echt waanzinnig. Er zijn maar 32 atleten die dat eerder hebben gedaan.”
Aan zijn Europese titel van vorig jaar hecht hij meer waarde. Met een geringe voorbereiding - Vloon kon twee weken niet trainen door een blessure - pakte hij verrassend het goud.
„Alleen hier geldt: iedereen kan Europees kampioen worden in ons groepje. Dat is zelfs eens met 5.70 meter gebeurd. Met het bereiken van zes meter kom je in een andere categorie. Dat behalen is ongelofelijk.”
Vertrouwen in 6 meter
Of het hem ook gaat lukken is maar zeer de vraag. De 31-jarige Vloon heeft naar eigen zeggen nog ongeveer drie jaar om zichzelf te verbeteren. „Het zit er zeker in. Daar heb ik vertrouwen in. Ik word elk jaar sneller, sterker en technisch beter.”
Veel druk legt hij echter niet op zichzelf. „Mijn loopbaan is al geslaagd. Ik wil gewoon lekker springen en als het niet lukt, is dat niet erg. Ik heb er dan alles aan gedaan. Het zou de kers op de taart zijn.”
De WK-indoor in Polen beginnen over drie weken. Vloon is nog niet zeker van deelname. Het limiet om te kwalificeren ligt op 5,90 meter en dat behaalde hij nog niet.
Vrijdag heeft de polsstokhoogspringer nog een kans in Berlijn. „En ik kan nog een toewijzing krijgen. Laat ik de 6 meter maar voor het WK bewaren”, zegt hij met een knipoog.
"Er zijn maar 32 atleten die dat eerder hebben gedaan."quote:Op zondag 1 maart 2026 21:26 schreef Szura het volgende:
[..]
Bijzondere uitspraken ook weer van ons favoriete boerenkoolhoofd
[..]
Meuwly broddelwerken gaan weer een disasterclass afleveren dit jaar.quote:Op zondag 1 maart 2026 21:07 schreef franklop het volgende:
Klaver op de 400 kampioen, amper 0,05 voor Myrthe van der Schoot. Die met 51,33 een PR liep
Ehh, de meeste PR's van Klaver waren in 2024, een Olympisch jaar. Dat ze dat in het jaar erop niet haalt vind ik niet zo gek.quote:Op maandag 2 maart 2026 08:14 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Lieke wordt al 3 seizoenen lang alleen maar trager...
Je kan van alles vinden, maar 6.00 niet bijzonder lijkt me toch wel een rare opvatting.quote:Op maandag 2 maart 2026 00:11 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
"Er zijn maar 32 atleten die dat eerder hebben gedaan."
Niet zo bijzonder dus.
Nouja, 32 atleten hebben het dus al gedaan. Het blijft een mooie barrière en voor Vloon een geweldige prestatie als ie het haalt, en voor een Nederlander zeker bijzonder (uniek zelfs), maar als je het wereldwijd bekijkt vind ik het minder bijzonder. Mocht je nou zeggen 6.05 is bijzonder dan ben ik het er meer mee eens, dat zijn iets van 11 personen die dat hebben gehaald.quote:Op maandag 2 maart 2026 09:48 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Je kan van alles vinden, maar 6.00 niet bijzonder lijkt me toch wel een rare opvatting.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |