Men arm en rijk heeft het weinig te maken want er zijn landen die armer zijn dan de fransen maar wel begrotingsdiscipline nastreven.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:33 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Als je zo gaat denken, dan zou Nederland ook alles buiten de randstad (en mogelijk Noord-Brabant) moeten verzelfstandigen en afstoten. Geen geld voor de arme gebieden!
Polen is niet langer heel arm, maar door arbeid en investeren, niet door de valutapers.quote:En een land als Polen had eigenlijk alles tegen: heel arm, xenofobisch en een heel radicale regering. Maar ondertussen is het 1 van onze grootste machtsblokken geworden, sinds Poetin spatjes heeft gekregen. En niet alleen wilden onze bedrijven die goedkope Poolse arbeiders graag hebben en de bevolking de goedkope spullen die daar uit de fabrieken rolden, maar Polen is er economisch enorm op vooruit gegaan en is nu 1 van de de belangrijkste redenen waarom Poetin nergens komt.
In Griekenland werd geleend voor consumptieve bestedingen zoals ambtenarensalarissen en pensioenen, het werd niet geinvesteerd in productiviteit. Hetzelfde wat de fransen nu doen. Het is diefstal van landen die zich wel aan de afspraken houden. Dmv de inflatie-tax vindt zo een transfer-unie plaats ongereguleerd, en dus anders dan bijv, een subsidie waar je nog toezicht op kan hebben.quote:Met Griekenland was dat ook gebeurd, als we de bevolking niet hadden misbruikt als grote zondebok voor de economische crisis. Samenwerking is de grootse groeifactor. Daar worden we allemaal beter van.
Die heb je altijd. Arm duidt op de tegenstelling met rijk, de enige manier om dit te voorkomen is dus om het relatieve verschil op te lossen.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:09 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, of je moet naar een verzorgingsstaat met een basisinkomen toe. Dan heb je in ieder geval geen arme onderklasse meer. Een goed leven voor iedereen.
Dit helemaal. Het is een schande dat de pers dit niet uitlegt aan de bevolking.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:42 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Men arm en rijk heeft het weinig te maken want er zijn landen die armer zijn dan de fransen maar wel begrotingsdiscipline nastreven.
[..]
Polen is niet langer heel arm, maar door arbeid en investeren, niet door de valutapers.
[ afbeelding ]
[..]
In Griekenland werd geleend voor consumptieve bestedingen zoals ambtenarensalarissen en pensioenen, het werd niet geinvesteerd in productiviteit. Hetzelfde wat de fransen nu doen. Het is diefstal van landen die zich wel aan de afspraken houden. Dmv de inflatie-tax vindt zo een transfer-unie plaats ongereguleerd, en dus anders dan bijv, een subsidie waar je nog toezicht op kan hebben.
En dat is? De rijksbegroting verkleinen door zoveel mogelijk te privatiseren en te bezuinigen? Steeds meer geld voor de bedrijven, steeds minder voor de bevolking?quote:Op woensdag 12 november 2025 19:42 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Men arm en rijk heeft het weinig te maken want er zijn landen die armer zijn dan de fransen maar wel begrotingsdiscipline nastreven.
Behalve dat er in Polen vier keer zo veel mensen wonen? Die dus gemiddeld een kwart hebben van wat een Zwitser heeft?quote:Polen is niet langer heel arm, maar door arbeid en investeren, niet door de valutapers.
[ afbeelding ]
Dus, de Duitse banken lenen een berg geld uit aan iedereen, zonder zich af te vragen of ze dat geld ooit terug gaan zien. En als het dan fout gaat omdat de Amerikaanse huizenmarkt instort, zet de ECB de geldpers aan en koopt al hun schulden op. Maar omdat de Duitsers niet toestaan dat ze dat van de balans afhalen, moeten de grootste schuldenaren, de Grieken dat tot de laatste cent terugbetalen, met een hele hoge rente er bovenop. Wat meer is dan de bevolking op kan brengen, dus die zaten ineens weer in een ruileconomie waarbij je al blij mocht zijn als je genoeg eten bij elkaar kon krijgen. Voor schulden die al zijn afbetaald door de ECB, om die banken die al dat geld weggaven te redden.quote:In Griekenland werd geleend voor consumptieve bestedingen zoals ambtenarensalarissen en pensioenen, het werd niet geinvesteerd in productiviteit. Hetzelfde wat de fransen nu doen. Het is diefstal van landen die zich wel aan de afspraken houden. Dmv de inflatie-tax vindt zo een transfer-unie plaats ongereguleerd, en dus anders dan bijv, een subsidie waar je nog toezicht op kan hebben.
Dat is je onderbuik.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dit helemaal. Het is een schande dat de pers dit niet uitlegt aan de bevolking.
Maar dat komt omdat de pers zo goed als volk in handen is van twee Belgische uitgevers die gesubsidieerd worden door de EU
Daarnaast heb je een behoorlijk homogene bevolking nodig die dezelfde kern normen en waarden nastreven zodat er voldoende sociale cohesie en vertrouwen is dat de belastingopbrengsten doelmatig besteedt worden. Daarin treedt imo duidelijk een verval op in een groot aantal europese landen. Die schade oplossen middels de valutapers leidt hooguit tot afstel, geen uitstel van stagnatie en verval.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Die heb je altijd. Arm duidt op de tegenstelling met rijk, de enige manier om dit te voorkomen is dus om het relatieve verschil op te lossen.
Verzorgingsstaten hebben hun laatste tijd gehad, kapitaal en talent zijn te liquide waardoor een verzorgingsstaat relatief te weinig competatief gaat zijn.
Het hoogste belastingtarief weer op 70% zetten en een belasting van ~1% op alle bezit boven de 10 miljoen. Dan is er weer ruim genoeg geld om die verzorgingsstaat te bekostigen. Er zijn wereldwijd ruim 3000 miljardairs, dus dat kan best wat minder.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:50 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Die heb je altijd. Arm duidt op de tegenstelling met rijk, de enige manier om dit te voorkomen is dus om het relatieve verschil op te lossen.
Verzorgingsstaten hebben hun laatste tijd gehad, kapitaal en talent zijn te liquide waardoor een verzorgingsstaat relatief te weinig competatief gaat zijn.
Alle mensen hier een vragenlijst in laten vullen wat ze overal van vinden en iedereen die te veel afwijkt van het gemiddelde het land uitzetten? Of gewoon iedereen die geen twee Nederlandse ouders heeft, zoals vaker wordt voorgesteld? En dan een groot hek er om heen en niemand meer de grens laten passeren? Dan kunnen we de luchthavens ook allemaal dicht doen. En dan weer allemaal het land op of de fabriek in en daar oer-Hollandse producten gaan maken? Elektrische Dafjes? Als we daar hier de grondstoffen voor hebben?quote:Op woensdag 12 november 2025 20:00 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Daarnaast heb je een behoorlijk homogene bevolking nodig die dezelfde kern normen en waarden nastreven zodat er voldoende sociale cohesie en vertrouwen is dat de belastingopbrengsten doelmatig besteedt worden. Daarin treedt imo duidelijk een verval op in een groot aantal europese landen. Die schade oplossen middels de valutapers leidt hooguit tot afstel, geen uitstel van stagnatie en verval.
Om een race naar de bodem tegen te gaan zijn daar internationale verdragen voor gesloten, waaraan ook de EU deelneemt. Dat heb ik al herhaaldelijk aan je getoond. Daarnaast zijn de belastinginkomsten vanuit de bedrijven in Nederland afgelopen jaren aanzienlijk gestegen.quote:Op woensdag 12 november 2025 19:59 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
En dat is? De rijksbegroting verkleinen door zoveel mogelijk te privatiseren en te bezuinigen? Steeds meer geld voor de bedrijven, steeds minder voor de bevolking?
quote:ASML is kampioen belasting betalen en heeft dus ook politieke macht
De vennootschapsbelasting is in vijf jaar verdubbeld tot 48 miljard euro, meldde statistiekbureau CBS enkele weken geleden. Dat is nogal wat. De opbrengst is de optelsom van de belastingaangiftes van meer dan 400.000 bedrijven. Dat cijfer komt uit een recent rapport van het ministerie van Financiën over de vennootschapsbelasting.
Ze stijgen snel nadat de Sovjet Unie uiteen is gevallen, de zwitsers hebben er lange tijd voor nodig gehad.quote:Behalve dat er in Polen vier keer zo veel mensen wonen? Die dus gemiddeld een kwart hebben van wat een Zwitser heeft?
Er hebben 'haircuts' plaatsgevonden, dus geen tot de laatste cent terugbetalen, daarnaast waren de franse banken meer blootgesteld dan de duitsequote:Dus, de Duitse banken lenen een berg geld uit aan iedereen, zonder zich af te vragen of ze dat geld ooit terug gaan zien. En als het dan fout gaat omdat de Amerikaanse huizenmarkt instort, zet de ECB de geldpers aan en koopt al hun schulden op. Maar omdat de Duitsers niet toestaan dat ze dat van de balans afhalen, moeten de grootste schuldenaren, de Grieken dat tot de laatste cent terugbetalen, met een hele hoge rente er bovenop. Wat meer is dan de bevolking op kan brengen, dus die zaten ineens weer in een ruileconomie waarbij je al blij mocht zijn als je genoeg eten bij elkaar kon krijgen. Voor schulden die al zijn afbetaald door de ECB, om die banken die al dat geld weggaven te redden.
quote:French and German banks could bear brunt of a Greece default
French banks have nearly $80bn in exposure to Greece, followed by Germany at $45bn, according to the Bank for International Settlements.
Nee, er is gekeken waaraan de gelden besteedt werden en dat bleek uiterst ondoelmatig, vooral consumptief. Daarmee kan je niet blijven doorgaan met 'valsemunterij'. De herfinanciering werd toen uiteindelijk geregeld via het ESM waaraan duidelijke doelstellingen vastzitten. Er moet 'verdiencapaciteit tegenover de consumptieve uitgaven staan. Daarmee werd de uitvlucht naar de drukpers/inflatie-tax afgesloten. Ondertussen heeft Griekenland het ESM trouwens niet langer nodig en kan het zelfstandig staatsleningen doorrollen tegen lage renteniveaus.quote:Het grote probleem is, dat de regering extra geld uit moet geven als het slecht gaat met de economie. Als ze dan gaan bezuinigen, gaat de hele economie in no-time door het putje. Dat eisen is dus flink naschoppen. Klinkt allemaal behoorlijk hypocriet en sadistisch. Maar ja, het waren de Grieken maar ...
Het gaat om kern waarden en normen, in Canada moet je daar zelfs bij zweren als immigrant en kan je inderdaad uitgezet worden als je ertegen verstoot. In Canada worden er jaarlijks zo'n 5.000 tot 10.000 migranten op deze grond het land weer uitgezet.quote:Op woensdag 12 november 2025 20:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Alle mensen hier een vragenlijst in laten vullen wat ze overal van vinden en iedereen die te veel afwijkt van het gemiddelde het land uitzetten? Of gewoon iedereen die geen twee Nederlandse ouders heeft, zoals vaker wordt voorgesteld? En dan een groot hek er om heen en niemand meer de grens laten passeren? Dan kunnen we de luchthavens ook allemaal dicht doen. En dan weer allemaal het land op of de fabriek in en daar oer-Hollandse producten gaan maken? Elektrische Dafjes? Als we daar hier de grondstoffen voor hebben?
Nederland is geen eiland, je moeten landen zien als onderlinge concurrerende entiteiten. Als een entiteit dan te ver uit de dans springt dan wordt een andere entiteit interessanter voor bedrijven en bevolking.quote:Op woensdag 12 november 2025 20:06 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het hoogste belastingtarief weer op 70% zetten en een belasting van ~1% op alle bezit boven de 10 miljoen. Dan is er weer ruim genoeg geld om die verzorgingsstaat te bekostigen. Er zijn wereldwijd ruim 3000 miljardairs, dus dat kan best wat minder.
De enige manier om miljardairs aan te pakken is door belastingparadijzen aan te pakken, maar daar hoor ik je nooit over. 1% vermogensbelasting terwijl Monaco gewoon kan blijven bestaan is onredelijk.quote:Het vereiste maandsalaris voor een verblijfsvergunning in Mexico is afhankelijk van het type visum: voor een tijdelijke verblijfsvergunning is ongeveer $ 4.393 USD aan maandelijks inkomen uit werk of pensioen gedurende de afgelopen zes maanden vereist, terwijl voor een permanente verblijfsvergunning een hoger bedrag vereist is, ongeveer $ 7.000 USD uit een pensioen of $ 11.400 USD (gebaseerd op 1.140 dagen UMA) uit andere inkomstenbronnen, eveneens gedurende de afgelopen zes maanden. Een hoger gemiddeld banksaldo kan ook worden gebruikt om financiële solvabiliteit aan te tonen, maar de vereisten verschillen per visumcategorie.
Dus eerst lekker maken met een wortel en iedereen binnen morrelen, daarna de wortel snel wegnemen en de zweep tevoorschijn halen. Zo had ik je niet ingeschat.quote:Op maandag 10 november 2025 09:09 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De unie is gewoon nooit afgemaakt. Veto's afpakken, de Europese politici rechtstreeks verkiezen en die de zaak laten besturen. Ja, ook de belasting laten heffen. Dan komen we ergens.
Maar de meeste mensen willen zelf zoveel mogelijk macht, die gaan ze niet uit handen geven als ze dat kunnen voorkomen. En dus denken ze het ook beter te hebben als ze weer zelfstandig worden. Stadstaten en anarchie is dan het einddoel. Ieder voor zich, met een wapen op zak om het af te dwingen.
Yepquote:Op woensdag 12 november 2025 22:17 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
Het zwart gedrukte is ironisch genoeg net zo toepasbaar op de EU overheden, aangezien die net zo goed bestaan uit..... wait for it......... MENSEN! En die mensen doen mensendingen en die mensendingen zijn nou net de dingen waarvan je andere mensen die ook die mensendingen nastreven beticht dat ze niet zo leuk zijn. Het is allemaal nogal arbitrair.
Mijn ideeën en visie tav fiat valuta en monetaire edelmetalen zijn al decennia oud en weinig veranderd, eerder bevestigd imo.quote:Op woensdag 12 november 2025 18:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik heb geen idee wat jij nu gelooft of wilt. Je beschrijft alles iedere keer op een andere manier
quote:Op dinsdag 29 maart 2016 10:44 schreef Digi2 het volgende:
Omdat wereldwijd de reëele rentes naar 0 tenderen of zelfs negatief zijn dwz de rente-inflatie keert men automatisch terug naar de goudstandaard. Het onderscheid tussen goud en valuta was dat goud geen rente oplevert t.o.v. valutas. Nu dat verschil verdwijnt en er zelfs al rente betaalt moet worden voor valuta in de vorm van obligaties keert de goudstandaard als vanzelf terug. Wanneer de reëele rente weer positief wordt en het daadwerkelijk extra koopkracht oplevert om te sparen zal de defacto goudstandaard weer verdwijnen en de goudprijs dientengevolge dalen.
De effecten van de terugkeer naar de goudstandaard zijn zichtbaar omdat dezelfde problemen die men aan de goudstandaard verweet ziet terugkeren. Centrale banken kunnen oneindig veel fiatgeld bijdrukken en zo hopen inflatie aan te jagen en/of te devalueren maar dat is niet wat mensen die hun koopkracht willen behouden zich wensen. De keuze voor goud dat niet zo eenvoudig te devalueren en bij te drukken is ligt nogal voor de hand indien men zijn koopkracht wil behouden.
Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
Niet alleen mensen met geld, maar ook met ambities en kunde/kennis, die hun kansen grijpen als het in eigen land niet goed meer mogelijk is en/of loontquote:Op woensdag 12 november 2025 20:33 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nederland is geen eiland, je moeten landen zien als onderlinge concurrerende entiteiten. Als een entiteit dan te ver uit de dans springt dan wordt een andere entiteit interessanter voor bedrijven en bevolking.
Vergeet niet dat mensen met geld overal hartelijk welkom zijn.
quote:Volgens assistent-professor Italiaanse studies en culturen Elio Baldi, zijn er meerdere redenen te noemen voor de emigratiestroom, maar gaat het voornamelijk om werk. "Italianen verhuizen vanwege werk. Italianen klagen dat mensen in Italië vaak alleen aan het werk kunnen komen vanwege status of connecties. Dat is grotendeels ook zo", zegt hij
Nou, net een lange post verdwenen, dus ik hou het kort. Ik heb het heel vaak over hogere belastingen voor bedrijven en dat het een goede zaak is dat de EU onze "bedrijfsvriendelijke" belastingmaatregelen heeft verboden. Ik heb ook liever dat de hoofdkantoren en de hele rijke mensen oprotten als ze geen belasting willen betalen.quote:Op woensdag 12 november 2025 20:33 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nederland is geen eiland, je moeten landen zien als onderlinge concurrerende entiteiten. Als een entiteit dan te ver uit de dans springt dan wordt een andere entiteit interessanter voor bedrijven en bevolking.
Het voorname probleem met dit soort wetgeving is dat je de groep net niet voldoende kapitaal heeft om weg te kunnen bovenmatig hard straft; je bedenkt een idee om de bovenklasse mee te straffen, maar die verhuizen gewoon naar Vlaanderen of Duitsland, waarna de middenklasse de klos is.
Vergeet niet dat mensen met geld overal hartelijk welkom zijn.
Voorbeeld:
[..]
De enige manier om miljardairs aan te pakken is door belastingparadijzen aan te pakken, maar daar hoor ik je nooit over. 1% vermogensbelasting terwijl Monaco gewoon kan blijven bestaan is onredelijk.
Het lijkt haast dat je voorkeur voor hoge belastingen voortkomt uit mensenhaat en afgunst.quote:Op donderdag 13 november 2025 14:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nou, net een lange post verdwenen, dus ik hou het kort. Ik heb het heel vaak over hogere belastingen voor bedrijven en dat het een goede zaak is dat de EU onze "bedrijfsvriendelijke" belastingmaatregelen heeft verboden. Ik heb ook liever dat de hoofdkantoren en de hele rijke mensen oprotten als ze geen belasting willen betalen.
Voor de meeste mensen zijn de hele rijken hun grote voorbeeld en is er niets zo goed voor je inkomsten als bij hun heftig slijmen en in een goed blaadje komen. Van mij mogen ze dat in Monaco gaan doen. Bouw daar maar hele grote woontorens voor die mannen.
Ja, dat tribale denken, daar komen we nooit meer van af. Wij en zij en die mensen die je niet kent zijn maar nummers.quote:Op woensdag 12 november 2025 22:17 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
Dus eerst lekker maken met een wortel en iedereen binnen morrelen, daarna de wortel snel wegnemen en de zweep tevoorschijn halen. Zo had ik je niet ingeschat.
Het zwart gedrukte is ironisch genoeg net zo toepasbaar op de EU overheden, aangezien die net zo goed bestaan uit..... wait for it......... MENSEN! En die mensen doen mensendingen en die mensendingen zijn nou net de dingen waarvan je andere mensen die ook die mensendingen nastreven beticht dat ze niet zo leuk zijn. Het is allemaal nogal arbitrair.
Dus banken en het afschaffen van de goudstandaard zijn twee van de grootste fouten die de mensheid ooit heeft gemaakt?quote:Op donderdag 13 november 2025 08:57 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mijn ideeën en visie tav fiat valuta en monetaire edelmetalen zijn al decennia oud en weinig veranderd, eerder bevestigd imo.
[..]
Ok. Hier in Nederland was het modale inkomen per gezin in 2022 35.400 Euro, of 2950 Euro per maand. Als we dat als maatstaf pakken, wanneer ben je dan arm en wanneer ben je dan rijk? Als we daar geen grenzen aan stellen, dan moet je gaan praten over een percentage. Dat kan ook. Hoeveel procent van de mensen is arm en hoeveel rijk?quote:Op donderdag 13 november 2025 14:40 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het lijkt haast dat je voorkeur voor hoge belastingen voortkomt uit mensenhaat en afgunst.
Het probleem ook hier is weer dat de "rijken" simpelweg op de Bahamas of in Monaco als woonachtig geregistreerd zullen staan en verder nergens last van hebben. Hoge belastingen zijn leuk voor de bühne, terwijl er echt wel andere mogelijkheden zijn.
Probeer juist het consumentengedrag van grootverdieners te belasten.
Nee, juist nietquote:Op donderdag 13 november 2025 15:06 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dus banken en het afschaffen van de goudstandaard zijn twee van de grootste fouten die de mensheid ooit heeft gemaakt?
Ah, een manier om rijk te worden zonder daar inkomstenbelasting over te betalen en zolang vermogen niet belast wordt. Nou begrijp ik het. Je leeft wel heel bescheiden, maar dat is omdat je alles investeert in goud. En als een vermogen boven de 10 miljoen belast gaat worden, ga je verhuizen.quote:Op donderdag 13 november 2025 19:44 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, juist nietde combinatie van fiat valuta en monetaire edelmetalen geeft buitengewoon goede mogelijkheden om ervan te profiteren. Dat wist de elite van de romeinen ook al toe ze denarius inflateerden voor het gepeupel terwijl zij zelf alles in gouden munten omwisselden en die munten niet met koper of zilver werden aangelengd
Mwah, ik heb een voorkeur voor zilver om verschillende redenen en in het verleden heb ik ook diverse keren een lijfrente afgesloten die pas na je pensioenleeftijd uitgekeerd gaat worden. Elk jaar was er een vrijstellingsbedrag van de belastingen van zo'n 5000 gulden. Ook een soort van uitgesteld loon dusquote:Op donderdag 13 november 2025 19:53 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
maar dat is omdat je alles een deel investeert in goud. En als een vermogen boven de 10 miljoen belast gaat worden, ga je verhuizen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |