Iedereen wil dollars, omdat je die nodig hebt voor internationale handel. Het klopt dat de EU veel te weinig makkelijk verhandelbare schuldpapieren heeft. Die hebben we wel nodig als we willen dat de Euro ook geaccepteerd word voor de internationale handel. En dat komt weer, omdat iedereen het financiële centrum wil hebben en die dingen wil uitgeven. Zeker nu Londen geen deel meer uitmaakt van de EU.quote:Op zondag 9 november 2025 14:44 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Enige wat je kan redden is je schulden verkopen, nu is dat te beperkt.
In principe kan een valuta niet naar nul gaan als jij degene bent met de pers wat het afdrukt.
Daarnaast als je schulden uitgeeft aan anderen, je kan niet bankroet gaan.
Dat het de koopkracht niet te goede komt is een ander verhaal.
Maar wat de dollar zo sterk maakt is dat je makkelijk hun schulden kan kopen als treasuries en bonds, hier is alles verdeeld en dus beperkt.
Teveel regulatie.
Dit wordt een beetje niveau van complotdenken.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er is gewoon regelgeving en allerlei andere invloed waarom pensioenfondsen een aanzienlijk deel van hun vermogen in staatsobligaties beleggen. Of denk je dat het ABP morgen gewoon 50% van het vermogen in crypto kan stoppen als zij dit willen?
Daarnaast moet een pensioenfonds gewoon wel obligaties in de porto hebben voor een stabiele dekking, weinig volitaliteit etc. Dat was in het verleden nooit een probleem natuurlijk met nette percentages van 5% of hoger. Totdat de rente dus met geweld omlaag geduwd werd.
Hierover is toch genoeg gezegd de afgelopen 10 jaar!
De stagnatie in VK kent vele oorzaken.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:22 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Kunnen we net zoals het VK jarenlange stagflatie tegemoet gaan. Puik idee.
Ik las het. Heel verfrissend. Dat het hoofd van de centrale bank dit durft te zeggen is nieuw. Een jaar geleden was dit volstrekt onmogelijk geweest.quote:
Die 4% van GDP die ze hierdoor elk jaar is zeker een hele grote.quote:Op zondag 9 november 2025 17:43 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
De stagnatie in VK kent vele oorzaken.
De begrotings discipline ontbreekt bij veel landen en zolang dat het geval is zal mutualisatie van schulden de 'moral hazard' doen toenemen en de schuldenberg inderdaad vergroten. Het leidt hooguit tot enig uitstel van executie, niet tot afstel.quote:
quote:Google AI:
Moral hazard is the risk that a party will take on more risk because they know that another party will bear the costs of that risk. It occurs after a transaction or agreement has been made, when one party has an incentive to change its behavior to the detriment of the other, often due to information asymmetry where one party knows more about their actions than the other. Common examples include an individual with insurance taking more risks, or a company that has been bailed out by the government behaving recklessly in the future.
Voor een land (of samenwerkingsverband) met zijn eigen munt wordt er gekeken wat de optimale hoeveelheid geld is. Soms meer en soms minder. Het is maar boekhouden.quote:Op zondag 9 november 2025 18:20 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De begrotings discipline ontbreekt bij veel landen en zolang dat het geval is zal mutualisatie van schulden de 'moral hazard' doen toenemen en de schuldenberg inderdaad vergroten. Het leidt hooguit tot enig uitstel van executie, niet tot afstel.
[..]
Nope, ook landen moeten soms de buikriem aanhalen en dat geldt zeker voor bijv Frankrijk. Ik zie niet in waarom wij hun vroegpensioenen bijv dmv inflatietax zouden moeten gaan financieren. Die moral hazard is levensgroot. Op de grote voet leven ten kosten van anderen.quote:Op zondag 9 november 2025 18:41 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Voor een land (of samenwerkingsverband) met zijn eigen munt wordt er gekeken wat de optimale hoeveelheid geld is. Soms meer en soms minder. Het is maar boekhouden.
Ja, voor je eigen bankrekening en voor een bedrijf werkt dat anders, naar de EU is geen bedrijf. En je moet als land net veel geld uitgeven als het slechter gaat met de economie en niet gaan bezuinigen, want dan help je hem helemaal om zeep.
Frankrijk heeft geen eigen munt.quote:Op zondag 9 november 2025 19:16 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nope, ook landen moeten soms de buikriem aanhalen en dat geldt zeker voor bijv Frankrijk. Ik zie niet in waarom wij hun vroegpensioenen bijv dmv inflatietax zouden moeten gaan financieren. Die moral hazard is levensgroot. Op de grote voet leven ten kosten van anderen.
Daarom is het nu ook ons probleem als de franse schulden door de ECB gemonetariseerd blijven worden. Wij betalen hun tekorten dan mee dmv de inflatietax.quote:Op zondag 9 november 2025 19:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Frankrijk heeft geen eigen munt.
Gewoon de EU de belastingtarieven laten vaststellen, zonder achterdeurtjes voor de rijken. Of minimaal nieuwe regels die voordeeltjes voor rijken en bedrijven sterk aan banden leggen.quote:Op zondag 9 november 2025 19:50 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Daarom is het nu ook ons probleem als de franse schulden door de ECB gemonetariseerd blijven worden. Wij betalen hun tekorten dan mee dmv de inflatietax.
Jammer, maar zij kunnen gewoon weer de franc invoeren?quote:Op zondag 9 november 2025 19:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Frankrijk heeft geen eigen munt.
Er is geen grote animo voor central planning en communisme in europa. Bedrijven leveren producten en diensten die we gebruiken en consumeren. Concurrentie en winstbejag zijn nodig tussen bedrijven, landen en continenten wil je innovatie en efficientie stimuleren. Dat het soms pijn doet hoort erbij, maar de illusie dat central planning en communisme daar een oplossing voor zijn, daar geloven weinigen meer in.quote:Op zondag 9 november 2025 19:53 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Gewoon de EU de belastingtarieven laten vaststellen, zonder achterdeurtjes voor de rijken. Of minimaal nieuwe regels die voordeeltjes voor rijken en bedrijven sterk aan banden leggen.
Wat de regeringen van deze wereld bezuinigen noemen is in de praktijk belasting verhogingen en prestatievermindering van de overheidsdiensten.quote:Op zondag 9 november 2025 18:41 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Voor een land (of samenwerkingsverband) met zijn eigen munt wordt er gekeken wat de optimale hoeveelheid geld is. Soms meer en soms minder. Het is maar boekhouden.
Ja, voor je eigen bankrekening en voor een bedrijf werkt dat anders, naar de EU is geen bedrijf. En je moet als land net veel geld uitgeven als het slechter gaat met de economie en niet gaan bezuinigen, want dan help je hem helemaal om zeep.
Nexit hoeft nog niet. Uit de euro stappen is voldoende. De staatsschuld gaan uitdrukken in ons eigen munt (de vernieuwde gelden), zoals in Tsjechië en Denemarken. In Denemarken schijnt de staatsschuld dalend te zijn.quote:
Wat heeft centrale EU belasting met communisme te maken? Willen we nu echt, dat alle landen de belastingen voor rijken en bedrijven het goedkoopste gaan proberen te maken? Marktwerking en zoveel mogelijk de landen tegen elkaar uitspelen? Of ben je pas tevreden met maximale marktwerking en anarchie?quote:Op zondag 9 november 2025 20:04 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er is geen grote animo voor central planning en communisme in europa. Bedrijven leveren producten en diensten die we gebruiken en consumeren. Concurrentie en winstbejag zijn nodig tussen bedrijven, landen en continenten wil je innovatie en efficientie stimuleren. Dat het soms pijn doet hoort erbij, maar de illusie dat central planning en communisme daar een oplossing voor zijn, daar geloven weinigen meer in.
Welk artikel van de EU/ECB is daarbij van toepassing, want ik ken het niet?quote:Op zondag 9 november 2025 20:13 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Nexit hoeft nog niet. Uit de euro stappen is voldoende. De staatsschuld gaan uitdrukken in ons eigen munt (de vernieuwde gelden), zoals in Tsjechië en Denemarken. In Denemarken schijnt de staatsschuld dalend te zijn.
Nee, het is privatisering, de bevolking meer aan het bedrijfsleven laten betalen en de belasting van de bedrijven en rijken verder verlagen. En daarom stemmen steeds meer mensen tegenwoordig extreem rechts, met de verwachting dat die sociaal beleid gaan voerenquote:Op zondag 9 november 2025 20:10 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Wat de regeringen van deze wereld bezuinigen noemen is in de praktijk belasting verhogingen en prestatievermindering van de overheidsdiensten.
Echte bezuinigingen zouden zijn het snijden in de overheidsuitgaven en reorganiseren van de overheidsdiensten een soort DOGE zeg maar.
In de EU landen en bij de EU zelf neemt de bureaucratie alleen maar toe, dit geeft dubbele kosten:
bij de bedrijven en burgers die zich ermee bezig moeten houden en de ambtenarij die alles moet controleren.
De gulden was gekoppeld aan de D-mark, toen Weest-Duitsland zich nog aan de begrotingsregels hield. Maar dat is onder Merz nu al lang niet meer het geval.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 16:03 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Je punt? Dat maak je nu niet zomaar meer ongedaan. En heeft ook geen enkele zin zo lang onze grootste handelspartners wel de Euro gebruiken. De gulden was namelijk niet zonder reden gekoppeld aan de D-mark.
Hadden wij niet de Gulden gekoppeld aan de Mark, om te voorkomen dat hij steeds minder waard werd? Hoeveel inflatie wil je, naast de vermindering van de handel?quote:Op zondag 9 november 2025 20:13 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Nexit hoeft nog niet. Uit de euro stappen is voldoende. De staatsschuld gaan uitdrukken in ons eigen munt (de vernieuwde gelden), zoals in Tsjechië en Denemarken. In Denemarken schijnt de staatsschuld dalend te zijn.
Bedrijven betalen behoorlijk wat belasting in de EU. Verder verhogen maakt het niet beter, zie Frankrijk en de UK. De 'rijken' blijven ook niet rustig afwachten om geschoren te gaan worden. De totale belastinginkomsten en welvaart&welzijn nemen dus eerder af dan toe.quote:Op zondag 9 november 2025 20:17 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nee, het is privatisering, de bevolking meer aan het bedrijfsleven laten betalen en de belasting van de bedrijven en rijken verder verlagen. En daarom stemmen steeds meer mensen tegenwoordig extreem rechts, met de verwachting dat die sociaal beleid gaan voeren
Ah, wij zijn de beste. Ook onder een steeds populistischere regering die de bevolking graag cadeautjes geeft om herkozen te worden?quote:Op zondag 9 november 2025 20:19 schreef Idisrom het volgende:
[..]
De gulden was gekoppeld aan de D-mark, toen Weest-Duitsland zich nog aan de begrotingsregels hield. Maar dat is onder Merz nu al lang niet meer het geval.
Is dat bezuinigen ?quote:Op zondag 9 november 2025 20:17 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nee, het is privatisering, de bevolking meer aan het bedrijfsleven laten betalen en de belasting van de bedrijven en rijken verder verlagen. En daarom stemmen steeds meer mensen tegenwoordig extreem rechts, met de verwachting dat die sociaal beleid gaan voeren
Dus, de belasting omlaag en de overgebleven collectieve voorzieningen privatiseren. De rijken in grote villaparken en de armen in een tentenkamp, zonder enige medische zorg. Ja, we weten het.quote:Op zondag 9 november 2025 20:21 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Bedrijven betalen behoorlijk wat belasting in de EU. Verder verhogen maakt het niet beter, zie Frankrijk en de UK. De 'rijken' blijven ook niet rustig afwachten om geschoren te gaan worden. De totale belastinginkomsten en welvaart&welzijn nemen dus eerder af dan toe.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |