Ik zou iets minder tijd doorbrengen op feestboek als ik jou was.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:08 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Zo dacht ik 100 jaar geleden in mijn naïeve afbeerperiode ook.
Know the journey know the outcome.
Erg interessant stuk.
https://open.substack.com(...)ule?utm_source=share
Ze gebruiken de omvolkingstheorie om hun ideologie gestalte te geven. Maar zo mag je het niet noemen anders krijg je de emotionele rode kaart en word je de mond gesnoerd. Gevolgen? Ze gaan gewoon door met hun plannen.
De digitale euro en cbdc moet de uitkomst bieden voor al onze problemen. Alles is met elkaar verweven tot en groot complot.
Ze bieden je de oplossing waar je zo naar smacht. Accepteer die digital ID nou maar met die digitale euro.
Dat is een euro met een houdbaarheidsdatum.
Dat houdt in dat de overheid jouw geld geeft maar weer int als je het niet uitgeeft. Je kan dus niet sparen maar enkel als een kasplantje voortbestaan. Gewoon af en toe wat water geven en klaar.
Want het doel is dat je niks meer bezit maar toch heeeel erg blij bent.
Dus moet je eens nagaan hoeveel uitgaven dat scheelt voor een overheid!! Gewoon belasting betalen in echte euro's, je krijgt je bijstand in digitale euros. Maar die moet je na 2 maanden weer teruggeven.
Gevolgen is dat de overheid zoveel geld overhoudt, dat je straks een natie krijgt met een werkgelegendheid wat voot 50% bestaat uit ambtenarij.
Zonder euro.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:56 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Want toen waren we nog geen lid van de EU? We zijn zelfs een van de oprichters
Uiteraard is mijn "penestreek" figuurlijk bedoeld maar de risico's van een EU die begerig naar onze pensioentegoeden krijgt zijn er wel degelijk.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:23 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Welke pennenstreek? Pensioenen zijn privaat bezit.
Je punt? Dat maak je nu niet zomaar meer ongedaan. En heeft ook geen enkele zin zo lang onze grootste handelspartners wel de Euro gebruiken. De gulden was namelijk niet zonder reden gekoppeld aan de D-mark.quote:
Niet hele topic gelezen maar dat er maar 55% van is uitgegeven is toch juist goed nieuws.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 14:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)wembad/95929825.html
Het is al waanzinnig genoeg dat er nog honderden miljarden uitgedeeld worden uit een 'corona-herstelfonds' Waaraan en waarom worden daar kosten aan gemaakt en waarom moet dit met Europees geld betaald worden?
De mensen die economisch onderlegd zijn kunnen het antwoord wel geven: het heeft eigenlijk weinig met Corona te maken, maar door een muntunie tussen verschillende landen met verschillende belastingstelsels en economieen ontstaat zo'n iedere 10 jaar een enorm verschil waarbij Zuid-Europa honderden miljarden in het krijt staat bij Noord-Europa. En dat moet dan weer rechtgetrokken worden. In 2011 waren dat de eurobonds, eind jaren '20 zal dat een oorlogsfonds zijn. Het gaat dan telkens om 700 tot 1000 miljard euro.
Eigenlijk zitten we dus in een transfer unie. De pest is dat sommige landen gewoon weigeren te hervormen, dat pikt hun bevolking niet. Effectieve kwijtschelding van de schulden door bijvoorbeeld extreem lage rentes of een miljardenfonds voor 'corona' is eigenlijk hetzelfde als een transferunie. Onafhankelijke Nederlandse economen waarschuwden daar bij de invoering van de Euro al voor. Als er niks verandert hebben we iedere 10 jaar een nieuwe overdracht.
Waarom?quote:Op donderdag 9 oktober 2025 16:29 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Niet hele topic gelezen maar dat er maar 55% van is uitgegeven is toch juist goed nieuws.
Je stelt dat de schulden te hoog zijn/worden. Dan is het toch beter dat er 55% is uitgegeven ipv 100%...quote:
Die overige 45% is al gereserveerd. Dat komt vanzelf.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 16:30 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Je stelt dat de schulden te hoog zijn/worden. Dan is het toch beter dat er 55% is uitgegeven ipv 100%...
Dan nog, het is nog niet op dus je schuld is 45% lager dan het zou zijn als je 100% had uitgegeven. Het artikel doeot alsof het slecht is dat het niet is uitgegeven, dat is het juist niet!quote:Op donderdag 9 oktober 2025 16:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die overige 45% is al gereserveerd. Dat komt vanzelf.
In de praktijk gaat het heel geleidelijk.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:35 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
De rentes waren wereldwijd toen laag.
Quo stelt dat de EU met een pennenstreek al onze pensioenpotten kan leeghalen en dit kan gebruiken om EU schulden af te lossen. Je hebt nog steeds niet uitgelegd hoe dat in zijn werk moet gaan. Door de lage rente van staatsobligaties zit er minder in de pot dan wanneer de rente hoger was. Dat is echter heel wat anders dan dat ze helemaal leeg worden gehaald met een pennenstreek om de Europese schulden af te lossen.
Of wanneer je voor 1 miljard staatsobligaties in je portefeuille neemt tegen een rente van 0% en een looptijd van 100 jaar, en de rente stijgt ineens naar 5%. Dan zijn die obligaties meteen praktisch niks meer waard. Dan gaat het dus heel snel juistquote:Op donderdag 9 oktober 2025 19:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
In de praktijk gaat het heel geleidelijk.
Stel je pensioen is 1000 euro
Stel de inflatie is 5%
En het rendement op de staatsleningen waarin je pensioenfonds investeerd is 3%
De indexatie is daar jaarlijkse +3%.
waarde na inflatie - na indexatie
1000 - 1000
1050 - 1030
1102,50 - 1060,9
1157,62 - 1092,72
En zo kachel je elk jaar een klein beetje achteruit met je pensioen.
Voor een ECB is het ook de bedoeling dat je nooit meer uit de schulden komt.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 14:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Met je vinger aan de ECB-computer wel ja. De vraag is hoelang wij nog willen doorwerken, sparen en belasting betalen om anderen dit te besparen.
Tja als pensioenfondsen verplicht straks in Eurobonds(dat ook obligaties zijn) te gaan vrees ik het ergste.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 15:24 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar als de organisatie die dit bezit beheert wordt verplicht om staatsobligaties te kopen met een negatieve effectieve rente dan wordt jouw bezit gewoon overgedragen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |