Ik zie Ja21 niet als extreemrechts. Nog niet althans. Wel als uiterst rechts overigens. Wellicht dat ze het beter verborgen houden en dat wanneer ze meer zeggenschap hebben dat het meer naar boven komt maar voor nu voordeel van de twijfel. Voor Eerdmans danquote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:05 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Dat mag. Mij wel. Uiteindelijk zijn het altijd de middenpartijen die de extremen faciliteren. En dat zou men juist niet moeten doen. Want uiteindelijk brengt het alleen maar ellende.
Zie als voorbeeld bv het afgelopen kabinet…
Het onderscheid tussen het relatief beschaafde radicaal rechts en extreemrechts is steeds diffuser geworden. Daarom hanteer ik bijvoorkeur de term uiterst rechts. En die zou je niet moeten faciliteren. Net zoals je ook uiters links niet moet faciliteren.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:08 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Ik zie Ja21 niet als extreemrechts. Nog niet althans. Wel als uiterst rechts overigens. Wellicht dat ze het beter verborgen houden en dat wanneer ze meer zeggenschap hebben dat het meer naar boven komt maar voor nu voordeel van de twijfel. Voor Eerdmans dan
Nanninga is een engnek met meer dan discutabele uitspraken op haar naam. Dat is wel een behoorlijke red flag inderdaad
En zo krijgen we, met steeds meer extremen aan beide kanten, voorlopig geen stabiele regering.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:11 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het onderscheid tussen het relatief beschaafde radicaal rechts en extreemrechts is steeds diffuser geworden. Daarom hanteer ik bijvoorkeur de term uiterst rechts. En die zou je niet moeten faciliteren. Net zoals je ook uiters links niet moet faciliteren.
En bij twijfel niet oversteken natuurlijk
Logisch.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 11:20 schreef Black_Baron het volgende:
Volt zegt NOS-debat af, wil niet met FVD in discussie over klimaat - https://nos.nl/l/2585655
Volt is een wegloper. Wat een zielige partij is het ook.
Een politieke partij die niet eens met een tegenstander in debat gaat.
Ik vond dat tijdens het ksbinet Schoof de oppositie al vaker een gezamelijk statement had kunnen maken in het kader van “we snappen dat de PVV met kwetsende opmerkingen haar gebrek aan concreet beleid wil verdoezelen. We verwerpen deze taal, maar gaan hier geen debat over voeren. Opdat regering Schoof zich kan richten op hun echte taak, wetten maken. Iets waarvan ze momenteel 50.% minder per jaar maken als de kabinetten Ruttequote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:00 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik weet niet of er een manier is om ze te bestrijden behalve dan meteen zeggen ja dat klopt niet. Wij volgen de wetenschap daarin bla bla en dan moet je maar je eigen riedeltje houden.
Ik snap hun overweging wel al weet ik niet of de frame nu hun helpt.
Het gelul is niet wezenlijk anders dan de gekkie die hier elke dag voor de Jumbo staat. Niet naar luisteren, gewoon doorlopen.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:24 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Logisch.
Wat het met klimaat is, is dat het pure wetenschap met dagelijkse praktijkvoorbeelden zijn. Dat is niet iets tussen politieke partijen en bedoeld voor lekker klinkende simplistische oneliners en het uit de hoge hoed trekken van een Exxon en Shell verdediger die wat anders roept.
Idd, ik vind het vooral een hele slechte match van de NOS. Ze koppelden vaak vooral partijen die dichter bij elkaar staan en dan kiezen ze een onderwerp waar juist wel verschil zit. Dit heeft geen enkele zin, hier is geen twijfelende kiezer mee geholpen.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:06 schreef Monolith het volgende:
Je kunt je de waarde van een debat ook afvragen als twee partijen effectief langs elkaar heen debatteren en simpelweg hun verkiezingsprogramma oprakelen.
Ik denk dat FvD gewoon met niemand te koppelen valt. Die hebben zulk extreme standpunten en negeren de wetenschap totaal. Baudet was nog lekker scherp laatste maanden maar nu Liedewij de partijleider is, heeft het weer een flinke duik in fabeltjesfuik genomen.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Idd, ik vind het vooral een hele slechte match van de NOS. Ze koppelden vaak vooral partijen die dichter bij elkaar staan en dan kiezen ze een onderwerp waar juist wel verschil zit. Dit heeft geen enkele zin, hier is geen twijfelende kiezer mee geholpen.
Volt zou je dan eerder aan PvdD koppelen en dan over Europa of defensie praten. En FvD... tja, die zijn slecht te koppelen, misschien met SGP?
Afgezien van de inhoud van waar ze voor is gaan staan.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:26 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het gelul is niet wezenlijk anders dan de gekkie die hier elke dag voor de Jumbo staat. Niet naar luisteren, gewoon doorlopen.
Geef deze lui dezelfde behandeling.
Klopt, maar SGP is ook lastig te koppelen. Ze zijn beiden wel zwaar rechts en conservatief, dus ik denk dat ik daar dan voor zou kiezen. Iig niet met Volt.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:47 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik denk dat FvD gewoon met niemand te koppelen valt. Die hebben zulk extreme standpunten en negeren de wetenschap totaal. Baudet was nog lekker scherp laatste maanden maar nu Liedewij de partijleider is, heeft het weer een flinke duik in fabeltjesfuik genomen.
Welke extreemrechtsen?quote:Op woensdag 8 oktober 2025 11:55 schreef Hexagon het volgende:
[..]
He wat vervelend nu, een democratische partij doet niet precies zoals extreemrechtsen dat eisen.
De FvD en iedereen die hen goedpraatquote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:06 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Welke extreemrechtsen?
Of roep je maar wat.
Het is wel gek dat de Christenunie beter uit lijkt te willen lijnen met de SGP nu de SGP veel radicaler is geworden met Stoffer en zijn houding als halve Amerikaanse dominee. Beetje Urk opzwepen, beetje flyeren en op mensen inpraten bij abortusklinieken, nog feller tegen LGBT+, nog meer achter Netanyahu staan.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt, maar SGP is ook lastig te koppelen. Ze zijn beiden wel zwaar rechts en conservatief, dus ik denk dat ik daar dan voor zou kiezen. Iig niet met Volt.
Als ik haar hoor praten moet ik altijd denken aan wat we op de middelbare school altijd “het logisch lijkend lulverhaal” noemden: je kiest voor het meest uitgebreide antwoord waarin allerlei “argumenten” worden aangevoerd. Alleen als je het dan gaat afpellen blijkt er niets van te deugen.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:52 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Afgezien van de inhoud van waar ze voor is gaan staan.
Als ik De Vos hoor spreken voor de kamer dan krijg ik de indruk dat ze best de intelligentie, het niveau en de potentie heeft als politicus aan de zijde van een andere partij, eentje met inhoud. Haar studie geeft dat ook aan.
Ze is nog relatief jong en het zou me weinig verbazen dat ze al vormende wat meer de partij in verleid is door Thierry, dan dat dit politieke geluid werkelijk bij haar past.
Nu ze daar zit kan ze natuurlijk niet meer terug, dat is wel jammer. Wasted talent.
Ik schreef wat anders.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:22 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als ik haar hoor praten moet ik altijd denken aan wat we op de middelbare school altijd “het logisch lijkend lulverhaal” noemden: je kiest voor het meest uitgebreide antwoord waarin allerlei “argumenten” worden aangevoerd. Alleen als je het dan gaat afpellen blijkt er niets van te deugen.
Het geleuter van De Vos is gewoon fascistoïde haatretoriek met een semi-intellectueel sausje.
Wat bedoel je? De afstand tussen CU en SGP is echt overal, zowel lokaal als landelijk, groter dan ooit. Eigenlijk op vrijwel elk onderwerp.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:20 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het is wel gek dat de Christenunie beter uit lijkt te willen lijnen met de SGP nu de SGP veel radicaler is geworden met Stoffer en zijn houding als halve Amerikaanse dominee. Beetje Urk opzwepen, beetje flyeren en op mensen inpraten bij abortusklinieken, nog feller tegen LGBT+, nog meer achter Netanyahu staan.
Niet echt links en niet echt Christelijk allemaal.
Op sociale media en webfora zoals Fok lees je toch regelmatig dat mensen zich afvragen wat het verschil is tussen Volt en D66. Dan zou het wellicht een goed idee zijn om die twee partijen tegen elkaar te laten debatteren zodat het voor de kiezer duidelijker wordt wat de verschillen tussen die twee partijen zijn.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 12:27 schreef Hanca het volgende:
Volt zou je dan eerder aan PvdD koppelen en dan over Europa of defensie praten. En FvD... tja, die zijn slecht te koppelen, misschien met SGP?
Bikker moet wat. De partij heeft een redelijk vaste achterban die langzaam uitsterft. Voor de mensen voor wie de CU “te christelijk” is, is er het CDA, voor de kiezers van wie het allemaal niet conservatief genoeg is, is er de SGP. Het is schipperen, anders dreigt irrelevantie.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:20 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het is wel gek dat de Christenunie beter uit lijkt te willen lijnen met de SGP nu de SGP veel radicaler is geworden met Stoffer en zijn houding als halve Amerikaanse dominee. Beetje Urk opzwepen, beetje flyeren en op mensen inpraten bij abortusklinieken, nog feller tegen LGBT+, nog meer achter Netanyahu staan.
Niet echt links en niet echt Christelijk allemaal.
Ze hebben meestal een grote partijen en een kleine partije gedeelte, op basis van de peilingen. Dus D66 en Volt gaat dan niet samen, PVV gaat dan met JA21.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:26 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Op sociale media en webfora zoals Fok lees je toch regelmatig dat mensen zich afvragen wat het verschil is tussen Volt en D66. Dan zou het wellicht een goed idee zijn om die twee partijen tegen elkaar te laten debatteren zodat het voor de kiezer duidelijker wordt wat de verschillen tussen die twee partijen zijn.
Forum voor Democratie wordt vaak in een adem genoemd met de PVV., ondanks dat er toch behoorlijke verschillen zijn. Die zou je in een debat kunnen koppelen.
En de SGP zou ik in een debat koppelen met de ChristenUnie.
Ja, het lijkt me geen domme vrouw. Maar dat zegt niks, Blommestijn en Vlaardingerbroek zijn ook niet dom. Kennelijk zegt intellect niet direct iets over in hoeverre iemand vatbaar is voor onzinretoriek.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:23 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik schreef wat anders.
Ben benieuwd of je dat ook vindt.
Wat ik bedoel staat in de omschrijving.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 13:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat bedoel je? De afstand tussen CU en SGP is echt overal, zowel lokaal als landelijk, groter dan ooit.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |